Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Kansas válasza gbors (#99) üzenetére


Kansas
addikt

A gond az - és ebbe én is beleestem - hogy az ember értelmet keres az ilyen megjelenések mögött, ami túlmutat azon, hogy az AMD látott piaci igényt olcsó(relatíve, a többihez képest) VGA-kra, de nem akart erőforrást ölni egy új GPU kifejlesztésébe(mert az megdobta volna az árat, ami ütné az eredeti célt), ezért kitalálta ezt a megoldást, hogy mobil GPU-kat ad ki desktopra, annak minden hátrányával.
Szerintem a gyártó is tudja, hogy ez bőven szuboptimális megoldás, de erre volt képes a jelenlegi körülmények között, mivel minden áttervezés, mint pl a PCIe sávok bővítése vagy VRAM duplázása, drágítaná a terméket, akár olyan szintre, amit a piac már tuti nem akarna megadni érte(kinek kéne RX6600, vagy akár csak RTX3050 árban egy 6500XT, vagy 100e fölött egy 6400? ), így eszi, nem eszi, nem kap mást alapon megpróbálnak legalább valamit adni és reménykednek, hogy elég vásárló lesz, akinek ez is megteszi.

Szóval igen, ezek herélt szarok, de ezen az árszinten nincs más új, az Nvidia is RX6600 árban adja a 6GB-os RTX2060-akat és RX6600XT árban a 12GB-osokat, és semmi érdemleges nincs 100e alatt a 1050Ti-n kívül, esetleg pár olcsóbb kivitelű 1650 néz be picivel 100e alá.

Ne felejtsük el, az AMD semmit nem gyárt már az előző generációkból, csak a 6000-es szériát lehet tőlük(board partnereiktől) venni újonnan, és érdekes módon még csak a régebben bevált alsó kategóriás átnevezést se alkalmazzák(ahogy ezúttal az NVidia sem)...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#102) Kansas válasza RJ45 (#100) üzenetére


Kansas
addikt

"Nem tudom hány olyan ember van, mint én aki több régebbi PC-s periféria megléte miatt még mindig vár valami használható VGA-ra, de nem lepne meg, ha kiderülne, hogy nagyon kevés."
Lehet, hogy úgy döntöttek, az abszolút fillérszexuálóktól eltekintenek mint vásárlóktól az új hardverek kapcsán és a használtpiacra bízzák őket, mert úgyse látnának belőlük elég profitot.

Másrészt hányan vették anno az RX 460-akat meg RX550-eket, pedig semmivel nem voltak jobbak, mint ezek, csak ott nem volt mire mutogatni úgy, mint most a megvágott PCIe sávokra meg multimédia egységre...
Azt pedig sajnos nyugodtan elfelejtheted, hogy valaha negyvenért még kapsz RX580 kategóriájú kártyát újan, még akkor is, ha az RX580 igazából egy "RX480 OC" volt csak, nem pedig újabb GPU...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#103) Fücsök007 válasza RJ45 (#100) üzenetére


Fücsök007
őstag

Most nyáron lesz valamennyi Arc kártya normális áron, viszont aki nem akar tovább várni annak később olcsó kategóriában nem lesz választása, a konkurencia 200 dollár alatt nem fog kiadni semmi újat! (Gyaníthatóan Intel sem nagyon szeretne a Battlamage széria legaljánál 200 dollár alá menni, már ma is inkább 250 dollár a belépő: tehát RTX3050 vagy hasonló.) De idén az MSRP ár mindenképpen helyreáll, remélhetőleg a szállítás és gyártási költségek is csökkenek mellé, viszont bármilyen "bányászsláger" kártyánál ki kell várni mire lecseng a bányászás. :(

[ Szerkesztve ]

(#104) olymind1 válasza RJ45 (#97) üzenetére


olymind1
senior tag

AMD Radeon RX 6400 Review

Egy biztos hogy se erre, se az RX 6500 XT-re nem érdemes váltanod, minimum az RX 6600 lenne az a szint aminél észrevennéd hogy mennyit gyorsult az új kártyád, csakhát annak meg az ára van elszállva :U Nem sok előrelépés van ha a 6 évvel ezelőtti teljesítményért is szinte ugyanannyit kérnek ma mint akkor. Egyedül a fogyasztás javult, azt aláírom.

Na mind1, én is várok tovább.

(#105) Kansas válasza olymind1 (#104) üzenetére


Kansas
addikt

"a 6 évvel ezelőtti teljesítményért is szinte ugyanannyit kérnek ma mint akkor"
Attól függ, mikori árat nézel... nekem az RX480/8G(Nitro+) kártyám 90e-be került egy hónappal a megjelenése után, akkoriban a 1060/6G 100e fölött volt...

... csak épp ezek a kártyák nem a fentiek helyére érkeztek, csak a kriptó miatt elszállt árak miatt látszik úgy, igazából viszont ezek kb. az RX550 utódai, ami elég "fattyú" ponton van a palettán: már nem belépő, még nem igazán gamer.
Az, hogy erőben az 570-580-nal vannak egy szinten, nem jelent semmit, idővel minden szint feljebb csúszik nyers erőben, a mostani HTPC-m IGP-je(Vega 8) a HD4870 szintjén van...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#106) AxBattler válasza olymind1 (#104) üzenetére


AxBattler
félisten

"No overclocking on the Radeon RX 6400 since AMD locked this card completely.
The OC settings panel in Wattman does show the option "custom," but when enabled, there's no sliders or anything else to adjust."
Jó tudni.
Meg azt is, hogy a 4GB-os RX570 még mindig átlag 20-25%-al erősebb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#107) Kansas válasza AxBattler (#106) üzenetére


Kansas
addikt

Akinek RX570-e van, az ne RX6400-ban akarjon gondolkodni, hanem RX6600/6600XT-ben, még ha az dupla ennyibe kerül is, vagy RTX3050/3060-ban...
Miért várná bárki épeszű, hogy középkategóriáról belépőszintre upgradelhet, még ha 2 generációval később is?
Igen, tudom, az árak...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#108) olymind1 válasza Kansas (#105) üzenetére


olymind1
senior tag

A megjelenésük után 1-2 hónappal boltból 70ezerbe került a Sapphire Nitro RX480 4GB és RX470 8GB, valamit 62e körül voltak a teljesen alap blower-es Sapphire RX470 4GB-ok, de ha nem is a forintos árat nézzük, mert azóta romlott jócskán, hanem az 179$-os árat az alap RX470 4GB-ért, akkor ez a kari 160$-ért amennyivel olcsóbb annyival lassabb is attól, így sajnos továbbra sincs előrelépés, köszönhetően kriptonak, meg covid-nek.

Igazából továbbra se a kari teljesítményével van a gond, ahogy írod is, RX550 vagy RX560 utódnak tökéletesen megfelelne, csak nem ennyiért, az ára továbbra is magas, az miatt sír szerintem majdnem mindenki, valahol jogosan úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

(#109) Televan74 válasza Kansas (#105) üzenetére


Televan74
nagyúr

Csak akkor azok középkategóriás kártyának számítottak! :W

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#110) AxBattler válasza Kansas (#107) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondjuk mert az illető kisebb, paneltápos/picopsus gépházba költözne? ;)
De igaz, akinek teljesítmény upgrade kell, annak nem opció az RX 6400.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#111) gbors válasza Kansas (#101) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezen a piacon az elmúlt 2 évben felesleges értelmet keresni a cashgraben túl.
Amúgy meg ezek alsó kategóriás kártyák, amiket a PC Master Race mindig is megvetéssel kezelt, és ezt a megvetést többféle módon próbálja racionalizálni. Ettől még ezeknek van közönségük - ennek a kettőnek a szokásosnál szűkebb, a hiányosságok meg a felfújt árszint miatt. És kb. ennyi. Viszont ha az emberek kevésbé érzelmi alapon állnának hozzá hardvermegjelenésekhez, akkor az ilyen topicokban ötödannyi hsz lenne :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#112) Kansas válasza Televan74 (#109) üzenetére


Kansas
addikt

Mintha nem pont ezt írtam volna én is...
De gondolom inflációról meg kriptolufiról is hallottál már, az árakat az befolyásolja, nem az hogy melyik kategóriába vannak szánva a kártyák... ha ezek 2018-ban jelennek meg, alighanem 50-60e-t kérnek értük... csak közben történt egy s más...

Jelenleg a középkategória ára 200-300e Ft, még ha a kiskereken kívül senki másnak nem tetszik is... egy generációval ezelőtt meg 100-200e volt..., és akkor épp nem volt se extra infláció, se kriptolufi... a két generációval ezelőtti ársávokat valóságtól elrugaszkodottság a mostani palettán számon kérni.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#113) Kansas válasza AxBattler (#110) üzenetére


Kansas
addikt

Abba belemegy bármilyen add-on VGA?
Linkeket plíz olyan házakhoz amikbe igen, én zömében olyanokat láttam az elmúlt hónapokban mikor összeraktam a "HTPC-m"(valójában inkább mini-PC, nem filmjátszásra, hanem retró játékra lesz), amiben vagy paneltáp van, vagy VGA, a kettő együtt nem megy... leggyakrabban már csak a fogyasztás miatt sem.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#114) Kansas válasza olymind1 (#108) üzenetére


Kansas
addikt

És a félmillás/millás VGA-knál nem sírnak? Pont ugyanazért kerülnek annyiba amennyibe... aki azokat az árakat látta, realisztikusan ezekre se várhatott kevesebbet...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#115) Kansas válasza gbors (#111) üzenetére


Kansas
addikt

Az már biztos... ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#116) Fücsök007 válasza Kansas (#114) üzenetére


Fücsök007
őstag

Aki annyit szán egy minőségi kártyára az vagy vett már magának mostanság (közel MSRP áron), vagy kivárja a következő generációt. Mindkét oldalon kb. dupla akkora teljesítmény várható, így sokkal jobb lesz a teljesítmémy/dollár mutató idén ősszel. :K Ezekhez képest már tényleg vicc lesz még a GTX 1080/1080Ti is! :))

[ Szerkesztve ]

(#117) Kansas válasza Fücsök007 (#116) üzenetére


Kansas
addikt

A következő generáció is felfújt árakkal fog indulni valószínűleg. A kriptobányászat nem szűnt meg, csak csillapodott, a következő genből ugyanúgy be fognak vásárolni szvsz.
Ne legyen igazam, de hiába vársz jó ár/teljesítmény mutatót, esélyesen nem lesz.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#118) Fücsök007 válasza Kansas (#117) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ha elkezdenek bevásárolni, akkor a mostani RTX kártyákból lesz dömping eladó, tehát a 6-8 éves GTX és RX "vackok" árai is lemennek végleg. Az teljesen biztos, hogy nem tud visszatérni a tavalyi állapot, mert folyamatosan nő a termelés, illetve az Ethereum átállása is folyamatban van. (Igen csúszik, de szerintem év végéig megtörténhet az átállás.)

(#119) Kansas válasza Fücsök007 (#118) üzenetére


Kansas
addikt

Sajnos nem, először a százezrével bevásárolt RX570/580-akból meg RTX2xxx-ekből lesz dömping eladó, csak utána az újabbakból... és hát azt se tudjuk, az eladott bányászkártyák mekkora hányada jut ki Kínából, Kazahsztánból vagy USA-ból... vagy te a hazai bányászok levetett kártyáira gondolsz? Azok aliga törik le az árakat, amíg a világpiaci árak magasak, addig azokat se kapjuk olcsón.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#120) AxBattler válasza Kansas (#113) üzenetére


AxBattler
félisten

Kicsit jobban nézz körül, menni fog az. :U

a kettő együtt nem megy... leggyakrabban már csak a fogyasztás miatt sem.
Vajon miért örülnek egyesek az 53W TDP-nek?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#121) Kansas válasza AxBattler (#120) üzenetére


Kansas
addikt

Néztem én, de mITX méretben nem láttam - nyilván persze nem a 30-50e+ kategóriát néztem, de akinek annyi van házra, annak legyen a belevalóra is. Mag nem is az ilyen gamer-kockákat mint a Prodigy és társai, de azokba meg SFX/ATX táp való.
mATX-ben már vannak bővítő slotok, de megint csak flex meg SFX/ATX tápokkal, és azok már ritkábban kicsik.
Tényleg érdekelne milyen házakra gondoltál. Nyilván, paneltápot/picoPSU-t lehet nagytoronyba is rakni ha valaki arra gerjed, szóval kifejezetten az ilyennel tervezettek az érdekesek...
Nekem egyelőre egy áthidaló megoldásként 8e-ért lett egy LC-Power LC-1360mi lett, 75W-os paneltáppal, a végleges megoldást még keresem...

"Vajon miért örülnek egyesek az 53W TDP-nek?" - egy 75W-os paneltápnak az is elég sok... mert még proci is kell mellé, meg RAM, meg háttértár, az alaplapokról nem is beszélve... 90W már határeset, a 160W-os picoPSU meg már-már meghajtja a 100W-os VGA-t is egy 25-35W-os proci mellett...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#122) olymind1 válasza Kansas (#114) üzenetére


olymind1
senior tag

Akik olyan vgakat vesznek valószinűleg megengedhetik maguknak, illetve nem okoz nehézséget kifizetni azt a pénzt érte, de csak találgatok, mert én nem abból a kategóriából vásárolok, hanem a 300$/€ alattiból, de ha tehetem inkább közelebb a 200€ felé, és jópár évre veszem vagyis venném, sajnos teljesítmény szempontjából az RX 6600 alatt nem sok értelmét látom a beruházásnak, de most már biztos megvárom a következő generációsokat, hogy alakulnak-e valahogy az árak.

(#123) Kansas válasza olymind1 (#122) üzenetére


Kansas
addikt

A következő generáció max a mostaninak az árát töri le sajnos, bár téged lehet pont kisegít az RX6600 kapcsán, esetleg ha tényleg bejön a dupla teljesítmény, akkor RX7400 lesz ugyanazon az áron és teljesítményen, mint a 6600...

Én eddig is leginkább a középkategória felső feléből vásároltam(az utolsó 4 sorban R9-270X -> RX480/8G -> RX5700XT -> RX6700XT) és ez a "szint" egyre feljebb tolódott árban, az egyetlen szerencsém, hogy a mostani VGA-m árába be tudtam forgatni az előző eladási árát(egy napon történt az eladás és a vétel) és alig kellett ráfizetnem... nos, a következő cserénél ez tuti nem így lesz... a 6700XT értéke a közelében sem lesz a 7700XT-nek, úgyhogy vagy kihagyom ezt a generációt(ez a terv alapból), vagy megint valami opportunista cserét csinálok...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#124) AxBattler válasza Kansas (#121) üzenetére


AxBattler
félisten

Pl. Streacom F7C, vagy Banggood / Ali tele van távol-keleti csodákkal.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#125) Kansas válasza AxBattler (#124) üzenetére


Kansas
addikt

Én meg tele vagyok averzióval az Alival szemben... Banggood-ot még nem ismerem...
De kösz a tippeket!

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#126) AxBattler válasza Kansas (#125) üzenetére


AxBattler
félisten

Linkelt Streacom-ot Geizhals-ról meg tudod rendelni, még értelmezhető pénzért. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#127) Kansas válasza AxBattler (#126) üzenetére


Kansas
addikt

És így lesz a 60e-s projektből 100e-s projekt...
Én a minipc.de-n szoktam nézelődni, ott egész jókat ki lehetett fogni régebben, de sajnos most ott is vagy ipari design vagy a ZS-kategóriás játékbolti, a kettő közt alig van valami...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#128) sb válasza Kansas (#121) üzenetére


sb
veterán

Ritka az amit eleve paneltápra terveznek. Főleg olyan amit igazán erősre, vga mellé... és még kicsi is legyen a ház.
Ez már általában egyedi megoldás, de úgy meg elég jók a lehetőségek. Ha SFX tápos házba kerül paneltáp akkor "mérhetetlenül" sok hely lesz. :D Én ehhez igazítottam amiket építettem, sima fizika: mibe fér be a hw a hozzá megfelelő hűtéssel együtt. Ha semmi extra nem kell akkor jött a kicsi, lapos ház. NAS-szerű gépnél már inkább kockaház a preferált nálam és táp helyett befér 4-5 HDD. :) Dvga-hoz meg megint egyszerűbb egy kicsi kockaház mint vmi low profile-t erőltetni.

Egy ilyen 20x20-as Jonsbo V2 méretű házba befér egy kisebb normál vga és ha nincs táp akkor felülre egy kis toronyhűtő is ami bármilyen ebbe illő cpu-t elvisz minimumon is. 60-75W vga+35-45W cpu-ig ezt egy 120-150-es táppal kényelmesen meg lehet oldani.*

*Igazából 150-160W körül már a paneltáp is inkább peak üzemmódban bírja, sokszor javasolt aktív légmozgással. Persze ez is megoldható de néha érdemesebb egyet visszalépni és úgy jóval kisebb a macera. Ez 100-120W körül sima ügy, 150 már macerás, felette meg végképp nem küzdenék ezzel, akkor már legyen vmi rendes, legalább SFX tápos megoldás. Ilyen méretben 150-200W úgyis problémás már hangra is.
A másik visszalépés aztán nálam még az mITX lap lett amivel meguntam az általános küzdelmet. Lett kicsit nagyobb ház (22x27 cm alap) de így egy rakás kis mATX is befér. Nem kellett drágán, 1-1 lapból válogatni.

Más:
Téma volt az alaplapi HDMI/DP és felbontásuk. Sok lapra licensz(ár) miatt nyomták rá anno, hogy HDMI 1.4-es. Ha olyan APU került bele ami tudja a 2.0-át akkor kiküldi. Most is itt megy mellettem egy hivatalosan 4K30p-s, legolcsóbb Gigabyte A320-S2H lap 200GE-vel egy 4K60p monitorra kötve. Trükközve még 3D frame-packed képet is ki lehetett küldeni (fizikailag elbírta a csati) amit végképp nem tud hivatalosan. (A HDPC-t nem tudom ez hogy érinti).

(#129) AxBattler válasza sb (#128) üzenetére


AxBattler
félisten

Azért annál a V2-nél kell elég nagyot moddolni a VGA-hoz.

A másik visszalépés aztán nálam még az mITX lap lett amivel meguntam az általános küzdelmet. Lett kicsit nagyobb ház (22x27 cm alap) de így egy rakás kis mATX is befér. Nem kellett drágán, 1-1 lapból válogatni.
Mire váltottál?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#130) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Ezekből a kártyákból van egy slotos low profile méret [link]. Ilyen 1650-ből sincs, csak két slotos. Van, akinek ez számít.

(#131) sb válasza AxBattler (#129) üzenetére


sb
veterán

Bocs, elkeveredtem, ide tényleg kellene a fűrész. :D Valóban nem erre gondoltam hanem a V3-ra. :) Vagy van Sharkoon CA-I pl. Realan E-D3-am volt, az hasonló a V2-höz, dvga nélkül.

CA-M-re váltottam.

(#132) KROK640


KROK640
veterán

Milyen szemérmesen hallgatnak a memória méretéről a kártyán. Gondolom lesz vagy 2GB/4GB ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#133) arabus válasza KROK640 (#132) üzenetére


arabus
addikt

Azért ez túlzás.Kik hallgatnak? [link]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#134) KROK640 válasza arabus (#133) üzenetére


KROK640
veterán

A cikk írói/írója. Se a sorok között nem volt írva, se a táblázatban nem volt benne
4GHB, hozza a 2022-es abszolút minimumot... meg sem lep

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#135) arabus válasza KROK640 (#134) üzenetére


arabus
addikt

Tulajdonképp ugy lehetett vele hogy kifelejtette.
De akit érdekel megkeresi 2 katt.
Amugy meg jó lenne rá több memó csak nem feltétlen éri meg.
Legolcsóbb ár 80 azután 93 és 106 ez már igy is brutális drága.
Kedden rendeltem este 6500XT-t 78e volt szállitással.
Már nálam van és kellemes csalódás.
Jó kis kártya ennyiért.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#136) RJ45 válasza Fücsök007 (#103) üzenetére


RJ45
junior tag

Nekem még itt van ez a cucc [kép] emiatt vártam eddig.
Nem mondom, hogy sokat használom, de nem igazán reprodukálható és emiatt is elég nehéz szülés az eladás.
Első gen G27, akinek van nem adja el, mert ez nem romlik el csak encoder tuning kell neki. A későbbi gen vacakabb. A headset a kábel miatt lenne életveszély használtan, ráadásnak ott az Oculus fiókom benne pár szoftverrel, ami szintén ér valamennyit, de még a hall sensoros kézi se olyan egyszerű már, amióta megáfázták a mindent is külföldről. Szóval az egész olyan, hogy eladni el lehet használt áron, de venni már ugyanazért a használt árért nem igazán lehet. Maga a Cockpit is teljes lutri, hogy van e ilyen újszerű használtan és ha van mennyiért.

De a röhej, hogy ehhez a mindösszesenhez képest az RX580 csak a sallang volt anno, amikor 40k-ért beletettem a gépbe, most meg a VGA miatt már ott tartok, hogy fontolgatom, hogy eladom az egészet.

Békeidőben x évente rádobsz a használt árra ég tudja mondjuk 20 rongyot és veszel egy erősebb használt VGA-t, mint a sajátod volt még ha nem értesz hozzá, akkor is. De ami most megy.. totál káosz. Ez a kártya, aminek a fórumában vagyunk ez mitől 80 rongy? Ezzel nem is bányásznak, hát ez... ehh? Nézem és ez egy 1 slotos 8-ezres VGA HTPC-be nem? Nem. Ez nem 8 ez 80k. Mi van? És tényleg annyi, de közben meg tényleg egy-egy 1 slotos fosch és kiderül, hogy úgy sikerül kiherélni, hogy még HTPC-be se... De 80.
Hát nem értem. De ahogy látom ti se nagyon értitek, hogy ez mi ez.

(#137) KROK640 válasza arabus (#135) üzenetére


KROK640
veterán

"Amugy meg jó lenne rá több memó csak nem feltétlen éri meg." - ezt hogy érted?
Hogy ahová 8GB VRAM kéne oda úgyis gyenge a kártya?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#138) RJ45 válasza Kansas (#102) üzenetére


RJ45
junior tag

Aha, hát lehet.
Végeredményben oda lyukadunk ki, hogy aki hozzám hasonlóan felteszi a (szerintem nyilvánvaló) kérdést, hogy

"gyerekek, most komolyan ezt akarjátok rám melegíteni 80k-ért?"

akkor azt ... valahogy verbálisan le kell gyorsan gyilkolni, mert az lenne a rövid válasz, hogy hát igen. No, de ettől én még itt maradok az RX580-ammal, ők meg ott, aztán nézzük egymást.
Ebből nem lesz biznisz.
Ők maguk se hiszik el, hogy ezért 80-at fog adni egy 480 tulaj se nem hogy egy 580, nyilván nem, de akkor is 80k ez is. Mert, mert csak. Tehát, hogy így... egyszerűen csak hogy... árfolyama legyen ennek is és ne ára? No de mitől lenne ennek árfolyama? Ezzel nem bányásznak. Nem tudom, de nem értem. Tényleg nem.
Miért hiszik, hogy ez menni fog? Vagy nincs és hogy ne derüljön ki, hogy nincs túlárazzák? Nem tudom mire gondoljak.

(#139) arabus válasza KROK640 (#137) üzenetére


arabus
addikt

Lehet legalábbis az okosok szerint.
És persze biztos függ attól hogy melyik játék.
A 6500xt azért már annyira nem gyenge de jól van ez igy.
Ha nincs eltúlzott igény ezzel szépen el lehet játszogatni.
Aztán hogy 60 fps helyett 300 legyen az nekem nem ér meg többet.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#140) Kansas válasza KROK640 (#137) üzenetére


Kansas
addikt

Nem, csak annyival drágább lenne valszleg hogy akkoir pláne nem vennéd meg.
Nézd csak meg az RTX3050-et, mindent tud, amit erről hiányolunk, de a legtöbb kivitelben 160e-nél kezdődik a bolti ára, 20-30e-t kell csak rádobni és RX6600-at kapsz ami azért nem kicsit erősebb. Ezért.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#141) Kansas válasza RJ45 (#138) üzenetére


Kansas
addikt

Nem neked készítették, ennyi.
Aki RX480/RX580-ról érdemben upgradelni akar, annak ott a RTX3050 vagy kicsit drágábban az RX6600.
Én akkor váltottam az RX480(8G)-amról, mikor az első RDNA generáció kijött, egy RX5700XT-re. Az a kártya akkor 160e-be fájt, és 40-ért tudtam elpasszolni az RX480-at.
Most egy 8GB-s RX480/580 az akkorinak a másfél-kétszeresét éri, és ugyanúgy 160-180e-ért kapni upgrade kártyát, megközelítőleg ugyanazzal a teljesítményszinttel...
Vagy azt gondoltad, ingyen upgradelsz? Nem mondom, hogy nincs olyan, mert volt, a bányászláz csúcsán a menő bányászkártyákért(RX5000-es és RTX2000-es széria pl.) szinte ingyen lehetett RDNA2-es kártyát kapni, de az sajnos már múlóban, a régi kártyák ára jobban csökken, mint az újaké...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#142) KROK640 válasza arabus (#139) üzenetére


KROK640
veterán

Ha 78 ezer helyett 48 ezret mondtál volna, bizisten rendelnék egyet én is, annak ellenére, hogy még mindig erősen fenttartásokkal kezelem ezt a kártyát.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#143) KROK640 válasza Kansas (#140) üzenetére


KROK640
veterán

Egy ASUS-t vettem márc elején 183 ezerért
Most nézem, hogy KFA2 már 142 ezerért is van

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#144) arabus válasza KROK640 (#143) üzenetére


arabus
addikt

Azért 48 kicsit karcsú nem?
Ahol én dolgozom akciósan szokott lenni 200euró egy kabát 70 ropi.
De 100-al többért meg jó a 3050?
Lehet vagy 10-15% többlet benne?
Nekem ez a matek nem jön ki.
Ez olyan mint az 5800X3D 195-ért milyen jó aztán egy 12400F jóval erősebb 70-ért..
Szóval nem értem én ezt.
Aztán van egy Vega 64-em ami éppen hogy 10%-al erősebb meg van egy 5700XT-m hát az meg olyan 20-25% de mindkettő duplájába került még az olcsó korszakban is.
Aztán meg 48-ért vegyél gt1030-at mert még egy T400 sem jön ki annyiból.
Vagy ha nem is akarsz venni akkor mit okoskodsz itt 48 ezerről?

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#145) Fücsök007 válasza RJ45 (#138) üzenetére


Fücsök007
őstag

Az árazást sajna többminden eltolta abszurd irányba. Egyrészt a rosszabb USD/HUF árfolyam miatt, másrészt a felborult kereslet-kínálat miatt, harmadrészt pedig a nyerészkedés miatt. Amúgy igaz amit írsz, bármilyen 480/580 tulajnak nincs értelme az RX 6500XT-re váltania, pláne ha PCI-E 3.0-s proci mellé kellene. (Azt hozzáteszem, ha 200 forint lenne 1 dodó úgy vállalható lenne a dolog, mert mégis új kártya, fele annyi fogyasztással és jobb fícsőrökkel.)

(#146) RJ45 válasza Kansas (#141) üzenetére


RJ45
junior tag

Kicsit inkább azt érzem pár emberen a fórumon és rajtad is, hogy miután pl. téged levettek 120k különbözettel két VGA között, akkor nehogy már másnak lehessen a korábbinál erősebb VGA-ja úgy, hogy ezért ne kelljen zsebbe nyúlnia.
Emberből vagy, ezért ez is érthető emberi reakció és abban is van legalább valami minimális logika, hogy
számítási kapacitás=Mh/s=pénz, szóval a nevezett 5700XT-nél legalább értem ki mire spekulált, amikor kilőtt az ára, de hogy ebből a szerencsétlen 1 slotos budget kártyából, ami most jelent meg, hogy ebből ma hogyan lesz egy 80k-s kártya, hogy mi ebben a logika az ettől még teljes érthetetlen marad és ez azért zavar, mert életemben nem voltam még ennyire fogalmatlan hardverrel kapcsolatban. Ha nézem ezt a pruduktumot minta a Wish-en látnék valami bomba vételt kb.

(#147) RJ45 válasza Fücsök007 (#145) üzenetére


RJ45
junior tag

Ezt erősen megengedő bárminek nevezni a csaláson/átverésen kívül nem? 50k-ért kapsz itthon egy komplett Brand PC-t, ami elfogadható válaszidőt tud irodai célokra, ha teszel bele 10k-ért egy SSD-t. Az 60k összesen nálunk, de nyugaton még nyomottabb áron megy vagy egyenesen ingyen adják. Oké, hogy használt, ez meg új, de érted ez egy létező piac az egész EU-ban és hát csak kéne valami felhasználási területe legyen egy új hardvernek. Játék? Komplett új Xbox ennyi mindenhol, nagyon nem követem, de 80k-100k körül szór az EU-ban. A létező piacokhoz képest sem ér ez a valami 80-at. Hogy lesz ez éppen 80? Annyiszor leírtam már, hogy már én is unom magam, szóval engedjük el, csak tényleg döbbenet már ez a VGA piac. Elképesztő.

(#148) gbors válasza RJ45 (#147) üzenetére


gbors
nagyúr

Az MSRP ár átszámolva 75k - lehet persze a 159 USD-s árat is vitatni. A lényeg, hogy amin Te egy lépcsőben vagy felháborodva, az a valóságban két kisebb lépcsőből áll össze, amiből az egyikről semmit nem tehet az AMD. A másikat meg a profitoptimalizálás diktálja.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#149) Kansas válasza RJ45 (#146) üzenetére


Kansas
addikt

Rosszul érzed. Csak az van, hogy néhányótoknak irreális, fantazmagórikus elvárásai vannak úgy a kártyák képességei, mint az áruk kapcsán, mi pedig először finoman(aztán persze van akinek kevésbé finoman) jelezzük, hogy le kéne szállni a földre az elvárásokkal, elvenni a kezet a bili környékéről, mielőtt belelógna...

Egyrészt az 5700XT-6700XT csere nekem is csak 15e extra ráfordításomba volt, előtte pedig bár nem örültem neki, de kicsengettem az 5700XT-re a lét, mert szerettem volna 4K játék irányába mozdulni, és az egy RX480-nal nem megy, akkor pedig ez a teljesítmény ennyibe került(NV oldalon ugyanez a teljesítmény a 2070S képében jó 40-50 ezressel többe volt).

Az meg hogy ebből hogy lesz 80e-s kártya, rém egyszerű: ha csak 120-160e-ért kapsz eggyel jobbat újan, akkor senki nem fogja a 10-20%-kal gyengébb kártyát 30-40%-kal kevesebbért adni. De még az sem biztos, hogy tekintettel vannak a képességekre, csak adott mennyiséggel az eggyel nagyobb kártya alá áraznak - aztán ha a képességek nagyon elmaradnak, vagy a kártyát annyira fikázzák hogy annyiért senki se veszi, akkor finoman korrigálnak lefelé ameddig tudnak(nagykerár alá nagyon ritkán mennek).
És bizony az RX6400 csak lehelletnyivel gyengébb a gyakorlatban a 6500XT-nél... nem fogják fele áron adni...

Ez persze nem kell tetsszen(nekem se tetszik), de ez a sok dedós toporzékolás amit egyesek(nem pont te) művelnek, nálam speciel kezdi feszegetni az inger(ültség)küszöböt... így a finomabban megfogalmazott hsz-ekre is egy kicsit hajlamosabb vagyok nyersebben reagálni.

A 6500XT-nek már volt egy kis ideje normalizálódni, meg is indult abba az irányba, a körülményekhez képest, szvsz ha várunk kicsit akkor a 6400 ára is lejjebb kúszik valahova 60-70e közé... lejjebb aligha, ha csak nem történik más is a piacon. A 48e felejtős, talán majd kifutóként lesz annyi, ha közben meg nem lódul megint valamiért a PoW bányászláz.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#150) arabus válasza Kansas (#149) üzenetére


arabus
addikt

Pont ilyesmit gondoltam megfogalmazni.
Nv legolcsóbb 3050 szintjéhez ezek igy teljesen helyükre vannak árazva.
Az hogy ez az ár ennyi az pedig a világban lezajló inflációs folyamatok része.
Hiszen régóta mondogatták hogy nem lesz az ugy jó hogy pénzt nyomtatnak fedezet nélkűl annyit amennyi jólesik,hát ezek a dolgok szép lassan begyürűztek.
Ha csak példaként irom egy konténer szállitása 1700 usd helyett most 20000 vagy a 400 ft-os paprika kilója 1800.
És leirták mi várható ezután a csúcskártyák árazása 3000 usd körül lesz.
Na majd akkor lehet örülni egy ilyen belépő kártyának 500 usd áron.
És tényleg még hogy vettem is egy 6500XT-t azt mondom ennyiért megérte.
Na még annyi talán mégha szétherélt is mégiscsak uj,garis,tényleg takarékos.
Ja meg jelenlegi állás szerint az egyetlen ennyire modern gyártástechnológián készült gpu.
Igen mint alternativa az rx590 2,5x ekkora fogyasztással nem opció ez ellen a kissebb polarisok pedig végképp nem.
Semmi szükségem nem volt erre a kártyára sem mert nagyon ritkán játszom és amúgy egy szemétnek tekintettem de nagyon kellemeset csalódtam benne.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.