Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

Ezt már nem fogja korlátozni a x4-es PCI Express 4.0 sáv pci-e gen3 lapokban.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) Viktor77


Viktor77
titán

32 bittel érdekesebb lenne. :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) Gave válasza Viktor77 (#2) üzenetére


Gave
addikt

vagy 2022-es paraméterekkel és teljesítménnyel
~1080p low...

(#4) tibaimp


tibaimp
nagyúr

HTPC-be jó lehet a hdmi2.1 miatt.
Viszont a sebessége nem túl acélos, a régi 7970-esem sebességét hozza: [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) Darmol


Darmol
senior tag

Ha lenyomja a 6500xt árát 80k alá, már megérte. :C

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#6) GeryFlash


GeryFlash
veterán

80-100 dollar helyett 160 :C

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Ez is ki van herélve mint a 6500? A régebbi alaplapokban, ennél a kártyánál, nem probléma a pcie 4x?

[ Szerkesztve ]

(#8) Kansas válasza Darmol (#5) üzenetére


Kansas
addikt

Lenyomni tipikusan fölülről szokás, húzni pedig nem fogja.
Ha az RX6500 szar volt, ez akkor fos, az egyetlen értelme a félmagas kivitel lehet.

Az is mondhat valamit, hogy a Rembrandt APU-kban lesz ilyen képességű IGP... ugyan dedikált VRAM nélkül, de fullos kodek gyorsítással(egyelőre legalább is úgy tűnik).

#7 Permet Elek: De. Igen. Csak abban lehet bízni, hogy ez 16 helyett csak 12 CU így kevésbé van mit visszafogni.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#9) AxBattler válasza Kansas (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

Rembrandt APU-k mikor, és milyen foglalatba jönnek?
A jó drága DDR5 memória mennyire fogja vissza az IGP-t majd megint?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) Kansas válasza AxBattler (#9) üzenetére


Kansas
addikt

Egyelőre laptopokba, FP7-socketbe, desktop bejelentésről nem tudok.
PH cikk...

Gondolom, kb. annyira mint a DDR4 a régebbi IGP-ket, bár az új szabványú RAM gyorsabb, de az IGP is...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#11) Duck663


Duck663
őstag

Keveset fogyaszt, viszont nem megy! Bár ez sem áll éppen, mert még a teljesítményéhez viszonyítottan sokat is fogyaszt.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#12) AxBattler válasza Kansas (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, sajnos pont ezekkel van a gond... megint.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) tlac válasza tibaimp (#4) üzenetére


tlac
nagyúr

ez is butított kártya

AV1 Decode: No
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14) Kansas válasza Duck663 (#11) üzenetére


Kansas
addikt

Azért ez ebben a formában aligha igaz.
Feltéve, de nem megengedve hogy ez a kártya hozza a gyártók által állított FTX1650+15-25%-ot, akkor 53W TBP-ből a 75W-os TBP-jű GTX1650 és a 100W TBP-jű 1650Super közt lehet valahol teljesítményben... nem mondhatnám, hogy rosszul fogyaszt a teljesítményéhez képest.
Igen, tudom hogy ezek 2 generációval régebbi kártyák, de abba a szegmensbe azóta semmit nem hozott az NV, amihez még hasonlítani lehetne. A legközelebb az RTX3050 van, de az 130W TBP-vel bír...

#13tlac: Igen, ezt a CES óta tudjuk, ugyanarra a Navi 24 GPU-ra épül, mint az RX6500 csak még jobban megvágva.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#15) fanti


fanti
addikt

Áfásan 30k-ért 3 év garral jó vétel is lehet akár.
Többet nem ér.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#16) Televan74


Televan74
nagyúr

Értelme ennek is csak akkor lenne ha 60-70€ körül érkezne. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17) Kansas válasza fanti (#15) üzenetére


Kansas
addikt

Persze... lehet a vágyálmokat meg a 10-15 évvel ezelőtti árakat kergetni, de annyit ér, amihez képest alternatíva. És jelenleg az nem az, amit te szeretnél...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#18) Duck663 válasza Kansas (#14) üzenetére


Duck663
őstag

Oké, és akkor nézzünk rá majd egy Rembrandt APU-ra. (Asztali verzióra gondolok.)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#19) sb válasza tlac (#13) üzenetére


sb
veterán

Akkor nem csak én nem értem. HTPC-hez amit lehet kihagytak belőle a HDMI 2.1 meg szerintem pont nem jó kb. semmire erre a célra.

@AxBattler
DDR4-3200 dual channelben 50GB/s. Bármelyik korábbi gpu-hoz hasonlítva édeskevés.
DDR5-ből viszont a 6400-as a duplája, 100GB/s. Ezzel a low-end 100-120GB/s-es kártyák eléggé lőtávolban vannak.

Ráadásul low end gpu-ból alig jött új az elmúlt 4-5 évben, csak átnevezgettek. Az újabbak pedig nagyon sok sávszélesség kímélő feature-t kaptak. Szóval ha 3-4-5 éves kártyákhoz hasonlítjuk akkor simán be merném tippelni, hogy a 150-160GB/s sávot is megfogják az újak 100GB/s körül. Az új, azonos gpu-khoz képest persze már nincs ilyen előny.
De a lényeg, hogy szerintem a régiekhez képest, és a jelenlegi low endhez képest is nagyot ugrottunk előre.

A tesztek alapján a mobil Rembrandt a 1650 alatt van valahol, ezt meg fölé ígérik. Persze kérdés a TDP is, mert ott 28-45W-ból megy az egész cucc, itt meg csak a vga kap 53W-ot. Nem lennék meglepve azon sem ha ott a TDP fogná vissza bizonyos esetekben és nem a ram sávszélesség.

[ Szerkesztve ]

(#20) sb válasza fanti (#15) üzenetére


sb
veterán

Ha ez valóban gyorsabb mint a 1650 akkor az most mennyi boltban? 25k?

(#21) MtHq


MtHq
tag

A 20-30k árakkal majdnem jól tippeltetek. Jelenleg 82k-ért látok ilyet. Ennyiért meg.. á hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#22) Kansas válasza sb (#20) üzenetére


Kansas
addikt

Az RX6400 egyelőre 80-85e kezdőáron van az IPON-ban, de megy az még lejjebb is, szerintem úgy 65-75e-ig, különösen, hogy 90-100e-től kezdődően RX6500-ak vannak ugyanott.
Amúgy a GTX1650-eknél már most olcsóbb...
Bár ha minden más is megy lejjebb, akkor ez is lemehet egész 50-60e-ig... annyit már majdnem tényleg megér.

Nekem kicsit túl nagy az árkülönbség az RX6500 és az RX6600 közt(100e vs 180e), még ha teljesítményben is nagy a diffi, oda még szvsz beférne egy RX6550 a 6500-as GPU-jával, de x8 PCIe-vel és esetleg 8GB VRAM-mal... valamivel a 3050 alatt árban...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#23) tibaimp válasza tlac (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"AV1 Decode: No" -- És ez miért gond?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) tlac válasza tibaimp (#23) üzenetére


tlac
nagyúr

pl. még a youtube is használja

(#25) DudeHUN válasza tibaimp (#23) üzenetére


DudeHUN
senior tag

A stream szolgáltatók szépen lassan átálnak erre a codecre. YT, Netflix, stb...

Gamer for Life

(#26) Kansas válasza tlac (#24) üzenetére


Kansas
addikt

Opcionálisan. Az alap a VP9, ha át nem állítod. Nem is minden videót lehet AV1-gyel nézni.

Még, nyilván. De tippre mire ez érdemben változik, már itt lesznek az új VGA-k.

Ezzel együtt kéne egy HTPC kártya, ami erőben visszafogottabb, de a feature-öket(pl. VCN 3.0) kimaxolja.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#27) sb válasza Kansas (#22) üzenetére


sb
veterán

Egyetértek mindennel.
Az árra visszakanyarodva meg a lényeg, hogy 25-30k ezekből már nem lesz.

szerk: Tudom, hogy még kevésbé használják a hétköznapokban de nekem az encoderek kivágása sem tetszik. Ritkán van rá szükségem, de akkor ne azon kelljen már fejet vakarni, hogy ez miért megy egy 10 éves noti IGP-n amikor a 0day vga-n meg sem moccan.

[ Szerkesztve ]

(#28) tibaimp válasza tlac (#24) üzenetére


tibaimp
nagyúr

tlac, DudeHUN: Fasza! Sosem volt ilyen alsó szintű VGA-m, szóval nem tudom, nem foglalkoztam vele, mert amik voltak, azok tudták az akkori elvárhatót, de most ez mást tészta, mert lehet HTPC-t szeretnék építeni. Szóval köszi a felvilágosítást :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) Kansas válasza sb (#27) üzenetére


Kansas
addikt

25-30e-ért gyanítom már nem nagyon lesz új add-on videokártya később sem - ezeket AMD-nál kannibalizálják az IGP-k. Azokban pedig tudtommal van full VCN, HW enkód/dekód gyorsítással...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) tlac válasza Kansas (#26) üzenetére


tlac
nagyúr

én nem állítottam át semmit
de pl. itt ennél már nekem av1 van 1080p-ben firefox-on (ezen a felbontáson mondjuk mindegy, mert a cpu is megbirkózik vele)

[ Szerkesztve ]

(#31) Kansas válasza tlac (#30) üzenetére


Kansas
addikt

Nekem default beállítás mellett:

Akár 4K-ra is feltehetem a felbontást anélkül hogy automatikusan váltana AV1-re.

A default YT beállítások:

És ezek mind a YT beállításai, nem az Operámé...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#32) tlac válasza Kansas (#31) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem ezt mondja:

(#33) AxBattler válasza sb (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha ez így működik, és hazai webshopokban kapható lesz értelmes áron új APU + ITX deszka + DDR5 RAM, akkor okés.
Addig meg marad a túlárazott - belépő - VGA piac...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34) Kansas válasza tlac (#32) üzenetére


Kansas
addikt

Akkor ott lehet hogy a Firefox beállításai közt kellene körülnézni...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#35) tlac válasza Kansas (#34) üzenetére


tlac
nagyúr

nem hinném, ugyanez van chrome-ban is és azt gyakorlatilag nem használom

(#36) Kansas válasza tlac (#35) üzenetére


Kansas
addikt

Akkor nem tudom... :F
Talán VGA driver, vagy valami kodekcsomag?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#37) MtHq válasza Kansas (#29) üzenetére


MtHq
tag

De gyakorlatilag egy APU-s Ryzen mellé nem látom értelmét ennek. Játékra gyenge, másra meg bőven jó az IGP.

(#38) tlac válasza Kansas (#36) üzenetére


tlac
nagyúr

semmi extra nincs feltéve
egy régi 4. genes intel igp

(#39) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

"Remélem" lesz 8GB DDR4 változat. ;]

Jevons paradox

(#40) Kansas válasza MtHq (#37) üzenetére


Kansas
addikt

Senki nem mondta, hogy APU-s Ryzen mellél tedd... de pl. egy 30e-be kerülő R3 1200 (AF) mellé koca játékra elég, és ott nincs IGP.
Esetleg ha valakinek mákja volt és időben bezsákolt egy 3100-at vagy 3300X-et...
Vagy egy Pentium G5600F esetleg i3-10100F mellé... jelenleg újan nem nagyon van ennél olcsóbb, játékra minimálisan elég VGA, ha nem akarsz ... de kétségtelen, érdemesebb akkor már egy 150e körüli GTX1660-ra összespórolni némi extra lét, csak hát az +70e, és nem mindenkinek van annyi rá, vagy inkább a használt piacon körülnézni, mostanság megint lehet 70e alatt kapni használható darabokat.

#38tlac: OK, feladom, nem tudom, mitől lehet akkor...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#41) olymind1 válasza Kansas (#22) üzenetére


olymind1
senior tag

A magyar árak sajnos nagyon el vannak szállva, németeknél a legolcsóbb RX 6600 8 GB egy MSI Mech 2X ami 350€-ba kerül, jelenlegi forint árfolyammal az 130ezer, ugyanaz a típusú kártya itthon 166ezer, itthon 130ból max 1650-1660 kártyára jön ki csak. :(

Egyébként nem tudom mi indokolja az ilyen árkülönbséget. :U De az biztos hogy ezért az agyon vágott és butított kártyáért se adnék ki 160 $ + vám + áfát. Németeknél 185 €-ba fáj egy ilyen kártya, ~69e forintra átszámolva, szánalmas amit az AMD kérni akar érte hivatalosan.

(#42) Kansas válasza olymind1 (#41) üzenetére


Kansas
addikt

Az nem szánalmas, amit az NV kér az 16xx-ekért?
Vagy az, hogy az aktuális szériában egyáltalán nincs belépőszintű kártyája, ha csak az RTX3050-ez nem veszed annak a 150e-nél induló árával...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#43) tamikomac


tamikomac
aktív tag

Rászántam az életemből virtuálisan erre a kártyára egy órát mire eljutottam ide, és ez még az erősebb 6500-as változat:
[link]
Alaphangon is 15-30% teljesítményvesztés, de lehet több is!
[link]

Nálam valós alternatíva lett volna a 6400, de mivel 4 darab adatsínt használ, ha ez a kártya bekerül régebbi gépbe, már pedig előbb fog PCIe 2.0 vagy 3.0 rendszerekbe kerülni, mint 4.0-sokba, akkor bizony nagy csalódás lesz.
Egy i7-4790 ami mellett egy GTX 1050Ti ketyeg, alig lesz gyorsabb, és nem fogja érteni a user, hogy mi van, hiszen ő rákeresett, hogy GTX 1050Ti vs GTX 1650 és akkor már GTX 1650 vs RX 6400 és az AMD gyorsabb, kevesebbet fogyaszt, de akkor most miért alig gyorsabb (ha gyorsabb), mint a 1050Ti? A 4 db PCIe adatsín miatt. Durva, hogy mennyi buktató lett mára, mikre is kell figyelni...

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#44) Kansas válasza tamikomac (#43) üzenetére


Kansas
addikt

Ezért kár volt, akkor már inkább nézz normális tesztelő által csinált tesztet, pl HardwareUnboxed-től.
Egyébként az RX6400 esetében várhatóan kisebb lesz a veszteség, lévén gyengébb a GPU, de várjuk meg a független teszteket... de nem lesz egy díjnyertes termék ez sem, az tuti. Különösen nem nagyon régi alaplapokban.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#45) MMIX


MMIX
addikt

PowerColor

Gigabyte
Az árelszállás előtt volt az RX 560D 2GB, 32ezer Ft.

[ Szerkesztve ]

(#46) Kansas válasza MMIX (#45) üzenetére


Kansas
addikt

Ez a lehető legjobb eshetőség, PCIe v4-es lapban v4-et támogató procival.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#47) olymind1 válasza Kansas (#42) üzenetére


olymind1
senior tag

Ódehogynem, azokkal is elszaladt a ló rendesen, még talán jobban is mint AMDvel, de ezeket a 64bites memóriasávszélességű meg x4 pcie sávos kártyákkal továbbra se tudok megbarátkozni, főleg nem ennyiért, vagyis nem is pont az árukkal van bajom, hanem az árhoz tartozó teljesítményükkel.

(#48) MMIX


MMIX
addikt

Úgy látom azért lehetnek címek amik nem fekszenek neki se. GTX 1050Ti-től fejlesztés.

NVIDIA barát játék. RX560-ról, ha erre a játékra gerjed.

[ Szerkesztve ]

(#49) Kansas válasza MMIX (#48) üzenetére


Kansas
addikt

Azért ebben a játékban 64 fps nem rossz egy 53W-os kártyától... kár hogy nagyon ritkán lesznek ezek B550-es lapban 5600X mellett...
Az RX560-nal szemben azért az az előnye meglesz, hogy driverben be lehet rá kapcsolni az RSR-t, az alighanem csökkenti a PCIe bottleneck-et és feljebb tornássza az fps-eket...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#50) Gave válasza MMIX (#48) üzenetére


Gave
addikt

Hozza egy 2016-os ~USD140 kártya szintjét 2022-ben (ha! a rendszer is friss)...

Players: "6500 is bad value"
Lisa: hold my beer.. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.