Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hocico


hocico
tag

100%

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#2) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Jaj Guga, mit kell mondjak? Ez megint jó volt, már jól indul a reggel:)

(#3) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett :)

"There is nothing permanent except change"

(#4) padee


padee
tag

Sokkal jobb a fa.
Gázzal sosem tudunk igazán meleget csinálni és így is évi 500K a fűtés költsége.

Fával 160-200K és simán van 24 fok(vagy több is) is ha kell. Igaz van vele munka, de remek testedzés.

(#5) OswaLD


OswaLD
csendes tag

Gratulálok!

Élvezettel olvastam! Jó írás!

(#6) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó írás. A fával fűtésnek megvan a maga romantikája :) És még olcsóbb is.

Tegyük hozzá, azt nem szeretném elképzelni, milyen lenne, ha az egész ország hirtelen elkezdene fával fűteni.

(#7) #51736960


#51736960
törölt tag

köszönjük az írást :R
(amúgy először "búvár"-t olvastam, gondoltam, ez is egy értelmes topik lesz :) )

[ Szerkesztve ]

(#8) Eddie141


Eddie141
senior tag

Kiváló! :) Imádom a stílusod! Köszönöm! :R

Mi is most tértünk át fára, mert a gáz már nagyon drága volt. Van vele meló, de kevesebb a kiló :DDD

(#9) zazahoho


zazahoho
őstag

érdekes írás ,de tetszett :C

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#10) capulet75


capulet75
addikt

:R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#11) mephi666


mephi666
nagyúr

ez megint hatalmas volt :R köszönöm!

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Ismételten jó írás, grat érte.

Haveréknál évekig cserépkályhás fűtés ment. Bár nekik nem volt éjszakai "utántöltés" és mégis reggel még volr annyi parázs, hogy rádobtak néhány vékonyabb fát, és már gyulladt is meg. Hamuzni is csak hetente egyszer kellett, mert olyan jól leégett a fa. Igaz kizárólag akácot pakoltak bele, és a cserépkályhás (öreg mesterember) megtanította úket, hogy hogyan kell a cserépkályhával fűtni. De nekik nem volt macera. Csak osztán jött a kisbaba, és át kellett térni kevésbő forró fűtésre. Szerencsére ők megtehetik :D

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13) FRENK1988 válasza padee (#4) üzenetére


FRENK1988
veterán

A jó favágó 2x melegedik meg a fával :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#14) guga


guga
Közösségépítő

Üdv! Mindenkinek a szokásos :

:D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#15) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ez már kellett. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) szcsi válasza föccer (#12) üzenetére


szcsi
tag

Remek írás, észre se vettem és a végére értem :)

Most mi még csak 2 naponta gyújtunk be a cserépkályhába, elég akkor áttérni a napi begyujtásra, ha minuszok vannak. Gázt csak melegvízhez és főzéshez használunk. A titka csak annyi, hogy 1x megpakolni nagyobb mennyiséggel, mégegyszer annyival apránként 20percenként utánna pakolni, majd ha leégett de sok a parázs akkor lezárni a szellőzést.
Az égés alatt a levegőt is le szoktuk szabályozni, hogy jobban izzon és ne a kéményt fűtsük, ehhez egy kis gyakorlat kell, de ha belejön az ember akkor 2 meszesvödörnyi fával simán lesz 30 fok egy nagyobb lakásban is. A múszálas pólók egy keményebb tél alatt simán elkopnak a családban :D

Nálam összeszedettebben leírva

szerk.: a linkelt oldalon elég sok okosság van a témában, érdemes átfutni rajta

[ Szerkesztve ]

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#17) bendzsi2003


bendzsi2003
újonc

Szia apa! ;] :D

(#18) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Grat, nagyon jó írás! :)

(#19) guga válasza szcsi (#16) üzenetére


guga
Közösségépítő

Miután a kályha felvette azt a hőmennyiséget, amelyet tárolni képes, azután tovább fűteni felesleges, mert csak a tüzelőanyagot pocsékoljuk. :D

Ez kifejezetten tetszett :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#20) föccer válasza bendzsi2003 (#17) üzenetére


föccer
nagyúr

Nimán, kisguga :D

Üdv a fórumon ifju padavan

üdv, föccer

mod: RE: (#16) szcsi: Azaz. valami ilyesmi a titka. Gyors begyújtás, majd amikor a naggya láng ellobogott, akkor lezárni teljesen. este 10-től reggel 6-ig simán elparázslik, és alig hagy maga után hamut. Reggel rádobsz egy kicsit vastagabb gyújtóst, meg néhány nagyobb darabot, és már indul újra. Frankó találmány az biztos :D

Üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21) Uzmany válasza guga (#19) üzenetére


Uzmany
őstag

gondoltam valami értelmeset hozzászólok, de ez itt, a mi megszokott, közvetlen stilusunkban bannal járna :D

® visions created with passion

(#22) bcbeci


bcbeci
csendes tag

Nagyon tetszett! Közben az jutott eszembe, hogy téged kéne mutogatni abban a túlélős műsorban a diszkóverin, nem azt a nyomorultat aki a kinyiffantott kígyó bőrébe pisált a sivatagban, aztán megitta. :) EZ a túlélés itt nálunk! Nem sokan mennek közülünk a sivatagba kirándulni.

[ Szerkesztve ]

(#23) Lars


Lars
őstag

Ismét a szokásos stílusban ( néha könnyekkel küzködve röhögtem :D ) egy remek írás.
Fa fűtésről csak annyit, egyik kollégám azért fűt fával, meg szénnel, mert ki nem állhatja, hogy nem meleg a radiátor állandóan. Sokkal rosszabb a hőérzete az embernek, főleg ha kellemesen átfagyva jön be a lakásba. Az egy dolog hogy munka van vele, én szívesen el teszek veszek a kertben, közben felaprítom amit fel kell aprítani.
Jaj, így a végére. Köszönöm az írást, feldobtad a hangulatomat :R

(#24) Lewzke


Lewzke
őstag

Tiszteletem. :R
Ez igazi csemege volt.

(#25) Metalfan


Metalfan
senior tag

November elején voltam a rokonaimnál Székelyföldön, Szentegyházán. Nagybátyám asztalos, ott a műhely az udvar hátuljában, minden nap bőven "terem" elég tüzelni való fa. Meg kell hagyni, tényleg van egy varázsa a kályha begyújtásának, és ráadásul kellemes meleget csinál rövid időn belül :K Itthon meg... ma jött a gázszámla, facepalm reakciót vonva maga után. Ha valaha lesz saját, kertes házam, akkor szinte biztos, hogy fával fogunk tüzelni, bár lehet, hogy nem a hagyományos kályhával, hanem faelgázosítóval. De a fa marad, ez fix.

(#26) fabko


fabko
tag

Jó írás, fával fűteni a legjobb, Bánk pedig egy jó hely :)

(#27) Kettisz


Kettisz
csendes tag

Ede, de bedezodoroztad magad!

(#28) guga válasza Kettisz (#27) üzenetére


guga
Közösségépítő

:DDD & maxi kma

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#29) guga


guga
Közösségépítő

A többieknek a szokásos:

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#30) guga válasza Uzmany (#21) üzenetére


guga
Közösségépítő

Akkor szeress rutinból :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#31) lesaux


lesaux
veterán

Jó!

(#32) talmida


talmida
Közösségépítő

Még csak beleolvasgattam, mert most nincs időm, de már ennyin is jót nevettem. :DDD Köszi! :R

IN GOD WE TRUST!

(#33) shaft72


shaft72
tag

Hiánypótló guga írás végre megérkezett :)

Szerintem nincs is romantikusabb a fával fűtésnél. Az anyagbeszerzés, a tűz előkészítése, a meggyújtás, a szinten tartás... igazi ős-emberi, férfi feladat :) Lehet, hogy anyagi javakban szegény, de élményekben gazdag ember vagy, és ez számít!

(#34) guga válasza shaft72 (#33) üzenetére


guga
Közösségépítő

Lehet, hogy anyagi javakban szegény, de élményekben gazdag ember vagy, és ez számít!

Szerencsére az "anyagi javak" elég képlékeny, nem hasonlítható egy levágott lábhoz, hogy nem pótolható, nem változik :DDD
S látva a környezetemben porba hulló, valamikor dőzsölő, kukorékoló, állandóan hangos vállalkozókat ;] hogy mit össze tudnak ríni-sírni, panaszkodni, s hogy micsoda ilyen gyalázat esett velük, hát egyáltalán nem sajnálom, hogy nem részesültem azokból az anyagi javakból. Legalább megedződtem, megedződtünk, és nem lettünk elpuhult, elhályasodott, a leggyengébb szellő is ledönt a lábunkról emberek :DDD

De ez már egy külön poszt lesz, elég hosszú, aminek a fele már el is készült.

Nagyjából arról szól, hogy érdemesebb előbb nélkülözni, s apránként fokozatosan hozzájutni a vastagabb anyagi élethez. Mint 20 évesen megörökölni, s a csili verdával felcsavarodni az első oszlopra, mert annyi esze sincs a vastag anyagiakhoz, mint egy tyúknak.
Hovatovább érdemesebb összehúzott derékszíjjal, együtt egy házastárssal kibekkelni éveket, ami összeszoktatja őket. Mint a nyakukbva zúdítani puccos lagzin csili házat, csili vagyont, s egy év múlva úgy fújnak egymásra, mint két rühes macska.

De érdemesebb előbb nélkülözni, s utána részesülni az áldásokban, mint előbb nyakig belemerülni, s megvetve végignézni a sikerteleneket. Majd, mikor ránk méri a sors a csapásokat, akkor a világba hirdetni, hogy velünk ez megesett :D

43 évesen azt kell látnom, hogy nálam idősebb, hulló csillagok, teherbírás,és ingerküszöb nélkül csuklanak össze. Tönkre megy a házasságuk, az életük, alkeszok lesznek, stb.

Ezért nem érdemes gazdagnak lenni :D akkr inkább maradok így a kiccsaláddal, hogy a gyerekeknek nem kerül a karácsonyfa alá 10 millás ajándék, de nulla kapcsolat, hanem valami kis szerénység, de még mindig bizalommal fordul hozzám, s mindig mondja, hogy menjünk ketten az erdőbe kirándulni.

El lehet dönteni :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#35) Sotho válasza guga (#34) üzenetére


Sotho
őstag

Azért úgy sem lehet rossz kirándulni a gyerekkel az erdőben hogy közben tele vagy pénzzel nem? ;)

(#36) banhammer


banhammer
veterán

Hála az égnek időben megvágtam az egész télre való gyujtóst, a fészerben meg annyi fa (fahasáb) van, hogy talán a jövő évre is kitart.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#37) tildy válasza padee (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Sokkal jobb a gáz. 14 éves koromig kb fával és szénnel fűtöttünk. Este qrameleg volt 30 fok minimum, majd megsültem, és ugye két szobát is fűtött, és hiába raktak még éjjel is a kályhára, piszok hideg lett reggelre. a büdös salakról nem is beszélve, meg arról, hogy 10 évesen nekem is szenet kellett hordania fészerbe, jó nehéz, teli vödröket.
Ráadásul abban az időben nélkülöztünk, erre emlékeztet, nagyon nem jó élmény.

Köszönöm szépen SOHA többé. Igen, kényelmes vagyok, és örülök, hogy egy kattintásra meleg tud lenni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) guga válasza Sotho (#35) üzenetére


guga
Közösségépítő

A sorrend nem mindegy. Hogy úgy indul a gyerekkel a kapcsolatom, hogy már kicsi korában hozzászokik, hogy mindene megvan, és ő az osztály kihaénnemje, s a legkisebb teherviselésre sem képes pszichikailag, mert ha a pici kis önérzetét sértve érzi, akkor vagy öngyilkossággal fenyegetődzik, vagy rosszabb esetben meg is teszi, de a lényeg, hogy a fél országnak az ő problémájával kell foglalkozni :D ez így kicsit sarkos, de a lényeg benne van.

Szóval nekem nincs bajom azzal, hogy kevesebbet tudok neki adni, esetenként sokkal kevesebbet, mint más szülők, de amit az kap sokkal több, és egy egész életre szól.

Pár példa, amit a szájából hallok. Más szülők gyermekei szabadon elmehetnek 15 évesen már bulizni, ellenőrzés nélkül. Cigi, pia, kábítószer, ezt a fiam több esetben a saját szemével látta. Cigizni már ő is cigizett.
Nem hinném, hogy lemaradt volna valamiről.
Aztán ott van, hogy 14 évesen már mehetnek segédmocira jogsiért. Nálunk van itthon robogó, kedvére elviheti a földútra, amikor kedve szottyan, már többször volt rá alkalma a felügyeletem alatt. Ehhez nem kell jogsi, a közútra még akkor sem engedném ki, ha lenne segédmocira papírja, mert nincs benne meg az a felelősségtudat, ami ehhez kell. Nem maradt még le semmiről.

Kurva drága telefonokkal tömik a gyerekeket és azt látod, hogy elvihognak jobb esetben egy havi 10-est ostobaságokra. Az enyémnek van telefonja, de pl. iskolába nem viheti, mert ugyan nem volt űber drága, de mp3 lejáccás, rádió, szóval ha utazik (szokott ótóbuszon) ott használhatja, ha bajba kerül hívhat. De a suliba lopkodják egymástól a telefont. Azért, hogy ellopják tőle, meg ő is hűbazmegezzen havi 10e forintos számlát, meg a napiszarról letöltött képeket blútútozzák egymásnak, ezért kár lenne.

De a többiek simán ezt nyomják, ezen szocializálódnak, és az nekik a természetes, hogy a nők kurvák, és basszák őket. Megnézed a telefonjaikat, ilyen képekkel, meg videókkal van tele.

Szerintem nem maradt le semmiről.

Aztán jön nem sokára az a kib. karácsony ugye.
Elvált szülők azon veszekednek, hogy melyik nagyszülőnél legyen a gyerek, mert a gyerekre, s hogy azt elhalmozza faszábbnál faszább cuccokkal, meg drágábbnál, űbersirályabb holmikkal, ahhoz van eszük. De hogy marhára nem ismerik a saját unokájukat, saját gyerekeiket az fix. Én jobban ismerem az ő gyerekeiket, unokáikat, merugya a gépek hozzám kerülnek. Adatmentéskor a telefonról letöltött fotók, videók, az msn előzmények, stb.

Alapos szociológiai tanulmányt érdemelne, amikor a nyócadikos gyerekek összehajolva szívják a füstöt a pipából és közben ördögvillát mutatnak :D

Na ez a korosztály lesz az, amelyik páros lábbal leszarja a lúzer szüleit.

Én nem egy ilyen gyerekre vágyom.
Szerencsére eddig sikerült neki úgymond normális táptalajt biztosítani.
Nem a füvezéssel van bajom, én is nyomtam fiatal koromban 10 évet egyhuzamban.

Inkább az a problémám, hogy se eszük, se méltóságuk, sem emberi tartásuk nincs. Nem lehet rá számítani, hogy belőlük valamikor is felelősségteljes ember válik, mert nem lett tőlük megkövetelve.

Szóval fontos a sorrend. Lehet vastag zsebbel is kirándulni, de nem árt mellé bölcsesség, hogy azt a vastag zsebet, amit majd ráhagyok, tudja mire használni, kamatoztatni ésszel, hogy az ember örömmel nézzen végig rajta.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#39) guga válasza tildy (#37) üzenetére


guga
Közösségépítő

Akár igazad is "lehetne" :D de tekintve, hogy az oroszok egy kattintással eldöntik, hogy neked meleged lesz, vagy éppen megfagyhatsz. De sajnos az ember kiszámíthatatlan, váltakozó élete, hogy egy munkahely már nem egy életre szól, a vastag pénztárca is hamar kiürül egy hirtelen betegségből kifolyólag.

Szóval jó a gáz, de a háttérben nem árt tartalékban egy frankó kályha, amit alaposan megtömhetsz fával, ha baszakodnak az oroszok, vagy éppen két éve nincs munkád, és tele vagy adóssággal. Hidd el, hogy jól tud esni az embernek az a 30 fok meleg, amikor már semmi mással nem rendelkezik :D
Ne adja az ég, hogy ilyen helyzetbe kerülj, de sajnos ebben az országban napról-napra egyre több ember kerül ilyen nyomorult, és kiszolgáltatott helyzetbe. Azok az erdők nem véletlenül tűnnek el :D

Igen jó, és kényelmes dolog az anyagi jólét, és biztonság, amiből egy gázszámlát ki lehet fizetni, de az sem tart örökké.

ÉPn, mint családos ember, aki fűtött már eleget fával, szénnel, gázzal, gázolajjal, stb, és igen gyerekkoromban én is cipeltem a szenet vederszámra. Mégis a fára szavazok, a kényelmet meg messzire elkerülöm, nem szeretnék elpuhulni :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#40) guga válasza banhammer (#36) üzenetére


guga
Közösségépítő

Most szívesen raknék fel egy fotót arról a nálam magasabb farakásról, amit a nejemmel ketten egy hét alatt hordtunk össze a nyaralóterületről, de elbaxódott a digigépem.
Két napom van rá, hogy feldaraboljam, és behordjam száradni a pincébe.

Közel 10 köbméternél járunk, ki fog tartani egész télen.

És ingyen :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#41) banhammer válasza guga (#40) üzenetére


banhammer
veterán

Pöstön kicsit körülményes ingyé fát szerezni.
Mindegy.

Itt amúgy se a kinek van nagyobb fafarka versenyről van szó.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#42) guga


guga
Közösségépítő

Aztán vón itt még egy apróság, terjed az az urbánlegend, hogy a gázművek hígítja a gázt oxigénnel, mert nincs fűtőértéke, stb Vagy kalóriatartalma?
Most tavasszal jött egy ismerősöm innen a faluból, hogy segítsek neki kitölteni online a gázművek oldalán a részletfizetési kérelmet, mert nem tudta kifizetni a téli fűtésszámlát, annyit fogyasztottak.
Elmesélte, hogy hiába fűtött, mint az ökör, a lakás csak nem akart felmelegedni, kint meg röpködtek a mínuszok, északon vagyunk, néha -20 vagy hidegebb.
Azt is mondta, hogy ilyen még nem volt, mert máskor simán kifűtötték a házat, azt meg nem akarta, hogy a két kölyök fagyoskodjon.
Szóval megoldottuk, kért részletfizetést, amit azóta sem tudott kinyögni, meg más is felhalmozódott mellette nekik.

Szóval akár gáz, akár meleg, akár hígítják, akár nem. Az én cserépkályhámnak nem kell kérvényt benyújtanom, hogy tekintsen el qaz egyösszegbeli blablablától, meg az én fámat biztos hogy nem tudják felhígítani.

Egyelőre a független fatüzelés az, ami biztos dolog :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#43) guga válasza banhammer (#41) üzenetére


guga
Közösségépítő

Lehúztam Pesten 20 évet, ott minden körülményes, ezért menekültünk el falura :D
Na meg az sem mellékes, hogy én tanyán nőttem fel. Hiányzott a kakaskukorékolás, meg az sem mindegy, hogy itt csönd van.

Pár napja voltam bent Budapesten, szerencsére nagyon ritkán kell bemenjek. Csak lestem, hogy hogy tudnak ebben a zajban élni az emberek, meg egyáltalán mit csináltam itt én 20 évig :F :DDD

Alig vártam, hogy hazaérjek.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#44) Sotho válasza guga (#38) üzenetére


Sotho
őstag

Na jó de a gyerek csak akkor lesz hülye attól, hogy az apjának van péze, ha az apja is hülye lesz attól hogy van pénze. :DDD

(#45) guga válasza Sotho (#44) üzenetére


guga
Közösségépítő

Láttál már a környezetedben olyan embert, aki aránylag normális volt, majd elkezdte felvetni a pénz, mert örökölt, stb, s egy világ faxkalapja lett belőle? :D

Esse nem jó dolog, magamnak sem kívánnám, hogy a pénz így elhülyítsen :D

Sok pénz mellett a házasságok is hamar gallyra mennek.

Esse nem szeretném, elég látni a mások szétalázott, sértett házasságát a sok pénzükön ülve, és az önérzetüket nyalogatva :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#46) potyautas válasza Sotho (#44) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Az apja nem totálhülye, csak gyereknevelésileg. Pénzcsinálásból akár professzor is lehet.
(bocsi, hogy belevau)

(#47) malwy


malwy
senior tag

Fával, szénnel fűtünk, de be van kötve gáz is, kényelmesebb estékre.
Központi tüzelés, nem cserépkályhás. Elég piszkos munka a nyári melegben fölaprítani a méterfát, aztán felpakolni az udvarra, majd 2-3 heti rendszerességgel behordani az utánpótlást. De melegebb, meg ha reggel begyújt az ember, estig 3-4 utánpótlással döglesztő meleget is tud, adni, de radiátornál minden egyénileg szabályozható:)

(#48) tildy válasza guga (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Tényleg anno olajkályhánk is volt....

Mindegy, a lényeg, hogy a normál kályha nincs kidobva, megvan valahol a fészerben, ha megszorulnának a szüleim. De az biztos, hogy más tulajdonát ők el nem vennék ....Ha két éve nincs munkád, akkor fára való sem lesz, vagy akkor meg felmegy a fa ára, ha meg az erdőből csennél akkor meg megbüntetnek...

Nem kell bemutatni, milyen az amikor nincs, amikor heti egyszer vagy annyiszor sem kerül hús az asztalra.

Arról meg már nem is beszélek, hogy büdös a füstje. NAgyo nem szeretem ha valaki begyújt a vegyes tüzelésű kályhájába.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) e=mc²


e=mc²
őstag

Kedves Guga!

A lakohelyedrol a fiadon kivul olvassa meg vki a PH!-t? :)

Ambulimax Provider

(#50) guga válasza e=mc² (#49) üzenetére


guga
Közösségépítő

Természetesen :D a nagyobbik fiam, és a feleségem :DDD
De tréfát félretéve, nagyjából a fél falu + a környező településekről, akik ismernek :D
Internet már van mindenhol, s mindenki ismeri a zöld suzukit, s rajta a logót, így nem nehéz megtalálni.

Miért kérdezed?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#51) guga válasza tildy (#48) üzenetére


guga
Közösségépítő

Szerencsére nekem van, és lesz munkám ill. a fa ingyen van, mivel a nyaralóterületen ősszel kivágott fákat kidobálják, csak össze kell gyűjteni :D

Milyen az élet az anglikánoknál? :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#52) guga válasza e=mc² (#49) üzenetére


guga
Közösségépítő

Bocs, te a PH-t kérdezted, én meg a blogomra gondoltam.
Azt nem tudom, hogy magát a ph-t olvassák e, az biztos, hogy rajtam keresztül sokan idetalálnak, aztán, hogy tovább böngésznek, vagy becsukják, azt már nem tudom. Visszajelzések alapján tudom, hogy olvasgatják a blogomat.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#53) Taky


Taky
senior tag

Ez nagyon jól sikerült! :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#54) tildy válasza guga (#51) üzenetére


tildy
nagyúr

A ha nincs munkád tudod az olyan "feltételezés" , de nem rólad, inkább a feltéve ha , vagy amikor nins munkád. Fránya magyar nyelv... Totál félreérthető az a mondat, egy percig nem feltételeztem, hogy pont te ne dolgoznál :U :U

Imádunk itt élni amúgy, jövőhéten kicsit hazaugrom rokonlátogatásra.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#55) guga válasza tildy (#54) üzenetére


guga
Közösségépítő

Hozzál nekik sülkrumplit és halat :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#56) .mf válasza guga (#34) üzenetére


.mf
veterán

Köszönöm az írást, a minap gondolkodtam is rajta, hogy rég nem láttam újat, már hiányzott :)

"De ez már egy külön poszt lesz, elég hosszú, aminek a fele már el is készült.
Nagyjából arról szól, hogy érdemesebb előbb nélkülözni, s apránként fokozatosan hozzájutni a vastagabb anyagi élethez.
"

Érdekesnek ígérkezik, várni fogom. Valahogy én is ezt gondolom, vagy ezt szeretem gondolni, hogy a különféle nélkülözések alázatra és szerénységre tanítják az embert, és edzettebb lesz, mint azok, akiknek csak úgy az ölükbe hull minden, aztán a hopp után egyszercsak kopp.
Mindenesetre a túl sok nélkülözés se jó, s remélem hozzátok is elér majd a kényelmesebb, nyugodtabb élet :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#57) #47053824 válasza guga (#51) üzenetére


#47053824
törölt tag

Képet én is várom a végeredményről, mert érdekelne a dolog, mivel a telek végén van pár száz gyümölcsfa. Feldolgozzuk majd mi is, de jól jönne néhány praktika, mit hogyan, ha lesz időd. Egyébként mi raklapot dolgozunk fel, amit kidobna az egyik helyi gyár.

Nálunk kazán ill. kandalló lesz csak, gázt eszembe sem jut bevezettetni.

(#58) szab.tam


szab.tam
nagyúr

csak ennyi: :C
jó volt olvasni...

a "jóléti nyugdíjas"-on besírtam.
de nagy igazság van benne. részben generációs, részben adottság kérdése. édesanyámon látom. ő 10 ft-ból félretesz 2-t. én ha 30 van, akor is 40-et költenék...

fagyűjtés, naptárak, stb. van, aki akármilyen jó helyzetben van, mindig szerencsétlenkedik. van, aki pedig bárhol feltalálja magát... :K

kiszel tündi: nem lehetne inkább ővele begyújtani? az milyen jól égne már? :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#59) Eastman válasza ^Clown (#6) üzenetére


Eastman
őstag

Sanszos, hogy eljöhet az a nap.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#60) guga válasza szab.tam (#58) üzenetére


guga
Közösségépítő

"kiszel tündi: nem lehetne inkább ővele begyújtani? az milyen jól égne már?"

Ég az így is, elég csak megszóllnia :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#61) Jani_97


Jani_97
csendes tag

jó volt, grat.

"nem csak szarás közben olvastuk"
:DDD :DDD

(#62) szab.tam válasza guga (#60) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az utolsó mondatokban leírtakat én is átélem. Istentől függünk. és mi hiába vagyunk langymeleg félszívvel, (amit kiköp, mert sem nem hideg, sem nem hév...)
de!

"Nem taszítja el népét az Úr, nem hagyja el örökségét"
(Zsolt 94,14)

sokszor reggel 10 perc múlva nem tudom, mit olvastam azelőtt. mintha az ember dugóval a fülében kérdezné a másikat. de Ő még ilyenkor is meg tud erősíteni. én nov. 17-én kaptam e bíztatást.... :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#63) User64476 válasza guga (#34) üzenetére


User64476
őstag

Primitívéknél megy így, mert azok nem tudnak gondolkodni, vagyis előre a saját bőrükön kell tapasztalni a rosszat mert elképzelni nem tudná. Elvont gondolkodásra képtelenség...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.