Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah1976


twollah1976
őstag

Ezt már rég meg kellett volna lépned.

Amikor kijött a Sandy Bridge és elolvastam a teszteket azonnal tudtam, hogy ideje váltani az AMD Phenom X4 9850 Black Edition-ről.

Már eleve az is baromság volt a részemről, hogy BE-t vettem, hiszen sose húztam azt a CPU-t.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) varmi2


varmi2
nagyúr

Jobban jártál volna, ha am4-re váltasz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3) zzola


zzola
félisten

Én egy ilyen halott platformba nem öltem volna már egy forintot sem....kivéve ha nagyon olcsón hozzá tudnák jutni az alkatrészekhez...

[ Szerkesztve ]

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én is hasonló cipőben jártam...pontosabban sajnos még járok is. Tavaly a gépemben egy Phenom II X6 (1090T) 4GB DDR2-vel és egy jó 970FX-es lap volt. Főleg a fogyasztása zavart és az hogy memória szempontjából bővíthetetlen, mert nincsenek 4GB-os vagy nagyobb DDR2 modulok. A 4x2GB -os megoldást meg nem támogatta a lap.

Már tavaly elhatároztam a váltást...és csak vártam és vártam és vártam. Ez volt a tavalyi várakozás az AM4-es lapokra, Bristol Ridge APU-kra...aztán a Ryzen -re...amikből a bemutatókon és paper launch-okon kívűl semmit sem kaptunk. A BR amúgy is csak átmeneti megoldás lett volna, de ugye boltokba sem került a közelmúltig...A Ryzen meg még tovább húzódott.

Nálam így az az átmeneti megoldás született, hogy vettem egy AM3+ -os lapot 8GB DDR3-al és átköltözött bele a régi CPU. Így van több memóriám, USB 3.0 foglalatok, de sokat nem tudtam előre lépni. Felmerült anno egy i3 6100-as konfig is, de már akkor horror árcédulák szerepeltek minden Intel processzoron, és eleve nem akartam 2 magos CPU-t se venni.

A váltást megúsztam kb. 25 ezerből és kitoltam 1 évvel a váltást. Most már nem tudom, hogy mikor váltok legközelebb, mert az AMD továbbra is csúszik mindennel.

Az R7 és R5 abszolút kiesett a listámból, mert túl drágák és az R3 se épp olcsó, ha azt nézem, hogy anno a Phenom II akkori 6 magos csúcsprocesszorát alig vettem drágábban mint amennyibe most egy R3 1300X kerül.

Most egyrészt várom, hogy igazodjanak még az árak oda-vissza, másrészt már kivárom a Raven Ridge-et, mert eleve már APU-ra szerettem volna váltani tavaly is. Gondolom jövő év közepére már csak boltokba kerülnek a desktop RR APU-k.

Mondjuk legszívesebben már nem áldoznék semmi pénzt sem az asztali PC-mre, így fél szemmel figyelem az új XBOX körüli fejleményeket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) lory256 válasza varmi2 (#2) üzenetére


lory256
csendes tag

Hat egyetertek, ha mar eddig ki lett varva akkor miert nem ryzen? Abbol jobb kijott volna adott penzbol, vagy ugyanaz oclsobban.

(#6) XplodR


XplodR
csendes tag

Jó teszt, bár a Tomb Raider grafikonja helyett a Witcher féle szerepel. Azért a ryzen háttér befigyel :D

(#7) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ennyit számít a cpu játékokban :K (bár úgy emlékszem már annó a 4 magos 2.66 ghz-s i7-920 is jobb volt már, mint ez a 6 magos Amd)

Tesztjeidben monitorozva egyébként az AMD 99%-on hajtotta a GTX1060-at?

Én is gondolkodtam már az upgraden egy 6mag12szálas i7-990x - ről (4.4GHz-n) , de látszólag minden játékban 99%-on hajtja a GTX1070-et, és tényleg nagyon jól fut.

Kíváncsi lennék egy 4magos i7-7700k konfigban -kizárólag játékban- mennyivel menne jobban, ha egyáltalán jobban menne

[ Szerkesztve ]

(#8) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én meg pont az X79 + 3930K-t cseréltem le egy Z270 + 7700K-re.

Szóval a cím nálam is stimmel: 6 mag => 4 mag :D

Gratula!! Én is nagyon szerettem az X79-et (ASRock Fatal1ty Prom-volt), renderelésre bitang volt a 12 szál :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9) varmi2


varmi2
nagyúr

Íme egy összehasonlítás egy 6/12 magos ryzennel. Mennyibe került a cpu+ lap?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#10) kispal87 válasza zzola (#3) üzenetére


kispal87
aktív tag

Ha jól olvastam nem is ölt egy forintot sem bele.

Egyébként jó váltás volt szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#11) frescho válasza varmi2 (#9) üzenetére


frescho
addikt

Szerintem leírta a választ:

"lényegében egy fillér nélkül tudtam egy modernebb, és erősebb gépre váltani"

Ennyiért szerintem nem tudott volna Ryzen-t venni. CPU teljesítményben nagyott lépett előre. Tuningolva szinte duplázta azt bizonyos progiknál. Mondjuk a DDR3-DDR4 váltást is kitolta így, de ehhez a procihoz nem is kell több.

kispal: Ezek szerint mmár ketten vagyunk akik nem csak átfutották az írást. Nem tudom, hogy ez :) vagy inkább :(

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#12) zzola válasza kispal87 (#10) üzenetére


zzola
félisten

Nem olvastam végig a cikket az az igazság...de így akkor jó váltás volt.

(#13) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Már vártuk mester! Jó lett a teszt. Ha az x6-ot alapórajelen járatnád akkor az ma már nagyon kevés lenne minőségi cserét hajtottál végre. Az hogy a platformod 8-12 magig fogad procikat meg abszolút jövőbiztosnak tűnik. Intel+nv és nem csalódik az ember ez jelenleg a csalódásmentes gamer platform. :K

(#14) FoLey-v válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


FoLey-v
addikt

Én meg úgy voltam vele,hogy az FM2-es platformot lecserélem AM3+-ra,mert szerettem volna FX-et,mellesleg munkára is használni és kisebb játékok mellett is.
25k-ból CPU+lap+hűtővel meg is úsztam használt vételben.
Ryzen vétel nálam még felejtős majd talán 1-2 év múlva cserélni fogom. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#15) Viktor77


Viktor77
titán

Pici észrevétel. A grafikonoknál direkt lett piros az Intel és kék az AMD? :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) Tim82 válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Tim82
nagyúr

Főleg a fogyasztása zavart és az hogy memória szempontjából bővíthetetlen, mert nincsenek 4GB-os vagy nagyobb DDR2 modulok. A 4x2GB -os megoldást meg nem támogatta a lap.

eBay teli van 4 GB-os "AMD only" DDR2 modulokkal. Példa.

Én amúgy AMD FX-ről (FX6100) váltottam nemrég Ivy Bridge i5-re (3470S), nem annyira a teljesítmény, mint inkább a fogyasztás/zaj csökkentése miatt. Úgy, hogy eladtam a régi procit, alaplapot (Asus M5A-78L/M-USB3) és videókártyát (HIS iSilence HD7750), a RAM-ok, háttértárak meg mentek át az új gépbe (Lenovo ThinkCentre M92p) és az SFF méret miatt kellett új videókártya (nekem, mint kocajátékosnak elég egy GT1030), kb. 25k volt a ráfizetés.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17) Yodafon


Yodafon
senior tag

Kíváncsi lennék hogy ennek a különbségnek vajon csak programozási okai vannak vagy tényleges hadrveres okok? Azaz azért lassabb mert nem tudnak okosan programozni többmagos processzorra vagy mert tényleg ilyen régi a proci

I'm gangsta!

(#18) hackeeeee válasza Yodafon (#17) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A magok száma nem egyenesen arányos a teljesítménnyel.. Csupán ennyi, semmi több.

Véleményem szubjektív...

(#19) PuMbA válasza Yodafon (#17) üzenetére


PuMbA
titán

Van olyan számítás, amit jól lehet párhuzamosítani, viszont van olyan, amit csak 1 szálon lehet megoldani. Ilyenkor hiába van több magod, mert kevesebb, de erősebb magokkal jobban fog futni a program. Emellé még jön az, hogy a bevált dolgok lassan cserélődnek le és ehhez a felhasználók gépeinek is igazodnia kell, tehát a játékmotorok többsége még mindig maximum 4 szálra van legjobban optimalizálva, hiszen nem sok embernek van 6 magos procija, így felesleges olyat programozni, amivel a 2 magos gépek például szívnak.

[ Szerkesztve ]

(#20) #41133696


#41133696
törölt tag

Köszi a cikket :R, én tavaly váltottam erről:

Phenom II X4 945:

Erre:

Intel Core i5-6600K-ra:

Nálam 4 AMD magot váltott 4 Intel mag :)

(#21) bacsis válasza Viktor77 (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ehh, igen, tényleg hülyén néz így ki :D minden grafikonomat hardvertől függetlenül ezzel a színvilággal használom. Igaziból fel sem tűnt, hogy ez most így kevésbé "találó" :B

(#22) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Én tavasszal ápgrédeltem 4magról (Xeon E5430) 2-re (Penya G4560) és megérte :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#23) #16939776


#16939776
törölt tag

Mellé írnám hogy a bővíthetőség nagy előnye a platformnak, de esetedben ha sokáig használod fix mennyiségű memóriával és 8 szálas tuningolt cpu-val, egy asztali ivy jóval kevesebbet enne, ugyan ezt a teljesítményt mutatva.

(#24) #00137984


#00137984
törölt tag

Szintén egy 4 magos AMD Phenom II X4 970 BE @3.8GHz prociról váltottam 4 magos i5 4690K procira. Az ok természetesen nálam is a játékokban nyújtott egyre jobban romló teljesitmény. Egy R9 380 videókártyát már nem tudott kihajtani. A mostani i5-öm még egy GTX 1070ti videkártyát kap fejlesztésnek, aztán majd meglátjuk mit hoz a tényleges NextGen váltás.

[ Szerkesztve ]

(#25) SutPet


SutPet
aktív tag

Gratula a cseréhez! Én még küzdök, egy ideig még kihúzza a Phenom 2 B50 +HD7850 párossal :D

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#26) Daelion


Daelion
őstag

Kb 2 és fél éve váltottam le régi Phenom II x4 840 rendszert egy i 3 4160 ra ami azóta is szépen teszi a dolgát.
Phenom már nagyon kevés volt 1 szálas teljesítménybe,én meg inkább olyan játékokat játszottam az utóbbi években.

Egyéb gondom nem volt vele és ha talán 1+ év múlva teljes rendszert cserélek lehet Ryzen lesz. :)

(#27) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Az én procifejlesztéseim eddig: 2007-13 Core2duo -> 2014-2016 Core2Quad -> 2016-tól játékra stb-re: Core I7(6c12t) + 2017től netezésre: Core I3 (2c4t) (+32GB RAM ;] ).

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#28) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Asus g751jy laptopról asztalira álltam át tavaly. /i5 6600k 4 mag turbo mód 3,9 ghz stock órajel gtx 970 16 gb ram ssd. Ez marad jó sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#29) Tigerclaw válasza Tim82 (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

1066-ról nem akartam visszalépni 800MHz-re.

Amúgy kíváncsi lennék, hogy mennyiért lehetne eladni a mostani AM3+ lap - Phenom II X6 1090T - 8GB DDR3 triót...ha lenne rá egyáltalán vevő.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) Sanchez638 válasza Tigerclaw (#29) üzenetére


Sanchez638
addikt

Azért ma is jó cucc, mint ahogy egy q9550 is. Fillérekért van egy rendes géped, egy újabb i3 biztosan lenyomja, de a 6mag az 6 mag.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31) Tim82 válasza Tigerclaw (#29) üzenetére


Tim82
nagyúr

1066-ról nem akartam visszalépni 800MHz-re.

Biztosan én vagyok ilyesmire vak, de én 1333 -> 1600 MHz esetén sem láttam semmilyen, valós használatban érezhető sebességnövekedést.

ha lenne rá egyáltalán vevő.

Nem tudom, hogy Magyarországon laksz-e (úgy rémlik, nem), itt biztosan el lehetne adni, 20-25k-s áron a Hardveraprón el is szokták vinni a Phenom II X6-okat, szerintem a lapnak és a RAM-nak is lenne piaca.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32) ZsugabubusHU


ZsugabubusHU
csendes újonc

Remekül tetted hogy leváltottad :C

(#33) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Nekem 955BE volt egy kis ideig. I7 870.ről kellet vissza mennem kicsit és nagyon nem volt az igazi. Azt hittem valami rendszer/oprendszer probléma, de kiderült, hogy tényleg a processzor a "lassú".

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34) foka


foka
aktív tag

A tavaly dec/idén jan-i upgrade alkalmával kigolyóztam a teljes 4770K platformot (a live.mod.repeat-ből). De a 6700K-ra állás rohadtul nem érte volna meg (akkori áron 150k ráfizetés egy ~10%-os upgrade-ért), így 2011-V3 és Kínából (vagy Hong-kongból) lett egy "tiltólistás" E5-2863 V3 ES példányom (a tényleges ár töredékéért).
Nem nagy előrelépés játékban, de videókonvertáláskor (néha napján) ég és föld.
És azóta a DDR4 ára meg több mint duplájára ment az abban a pillanatban akcióshoz képest (mire megkaptam a rendelésem már átárazták).
Viszont előtte még én is a Phenom X3 -> FX-8120 -> FX8350 vonalon mozogtam, csak épp amint bekerült a gépbe a R9 290X (ami egy év után elhalálozott, és gariban 390X-et kaptam) ki is fulladt az FX 4,5G-re húzottan is. 4770K meg röhögve elvitte.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#35) Plasticbomb válasza foka (#34) üzenetére


Plasticbomb
addikt

"Tiltólistás"? Ez mit jelent?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#36) Hieronymus válasza Yodafon (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

2...Kíváncsi lennék hogy ennek a különbségnek vajon csak programozási okai vannak vagy tényleges hadrveres okok?..."

Is, is.
Amennyiben egy több szálon futó program, egyetlen programszála CPU limitbe ütközik, lényegtelenné válik a további magok száma. Ha nincs vagy több mint1000 mag van az aktuális mag mögött, egyformán fog akadni a program.

Az egy másik történet, hogy mennyire lehet párhuzamosítani az adott programot. A konverterek általában egyenletesen tudják terhelni az összes magot. Egy valós időben futó adatfeldolgozó program kevésbé párhuzamosítható.
A játékprogramok ebbe a kategóriába tartoznak. Egy mag felel a VGA kiszolgálásáért. Egy mag viszi a program legfontosabb programszálát. A többi mag szolgálja ki a párhuzamosítható programszálakat. (Ha vannak.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) Pubszon


Pubszon
veterán

Sok a közös... X79, Ivy Bridge-E, Phenom II...
:D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Jó a cikk. Persze a végeredmény nem meglepő.
Akárki akarmit is mond ezek az uj platformok sokkal jobbak.

(#39) Eugene Roe válasza Hieronymus (#36) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Dx12-ig egyértelműen ez az igazság, vulkán meg ezek talán neghozzák az áttörést.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#40) Tanisz


Tanisz
senior tag

Köszi a cikket :)
Remek lett a teszt :)

Lehet csak nálam jelenik meg rosszul, de a Rise of the Tomb Raider grafikonnál is a The Witcher 3 grafikonja jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#41) elfelejtette válasza Daelion (#26) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hasonló váltásom volt nekem is. AthlonII X3@X4 -> Core i3. Plusz 9600GT -> GT640, plusz CRT -> LCD, plusz a régi táp is cserélődött 80+ Bronze-ra. Így a teljesítmény nőtt, a fogyasztás pedig felére csökkent.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#42) Lacok


Lacok
őstag

Úgy, hogy egy filléredbe sem került az új konfig jó nagyot léptél előre.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#43) foka válasza Plasticbomb (#35) üzenetére


foka
aktív tag

[link]
Tesztpéldány, nem adható tovább harmadik félnek, főleg nem árulható. Az Intel tulajdona marad, nincs rá garancia. Hardver és szoftverfejlesztők kapják tudtommal csak. Van ami közülük nem tud minden funkciót, van ami eltér a későbbi példányoktól (cache méret, frekik...), és volt olyan is, amiben olyan utasításkészlet volt, ami csak két generáció múlva került be az árult példányokba. Az enyém elméletileg csak annyiban tér el, hogy 100 MHz-el nagyobb.
A teljesítménye fölötte van egy 5960X @4.5-nek, de kisebb fogyasztással (0.825V, nem 1.2). Egy szálon nem nagy durranás, de van belőle bőven :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#44) pomorski válasza DeathAdder (#7) üzenetére


pomorski
őstag

920-asom nekem is volt, imádtam az X58-as konfigot. Így miután nekem kevés lett, ezután nem eladtam, vagy elkótyavetyéltem, hanem elvittem falura, hogy ha falun vagyok, ott is tudjak létezni/gépezni.

@bacsis: Köszi az írást!

(#45) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Szerintem a haswell-platform még a mai napig tökéletesen helytálló, nembeszélve a hedt vonalról
Szinte mindenre elég, feltéve ha az ember nem megalomán, és mindig a legnagyobbat, legerősebbet akarja a magáénak tudni...
4790k-t nyúztam eddig, még sok is, nemhogy elég, aztán hál' istennek lejöttem a szerről :DDD

(#46) MasterDeeJay

Nekem is volt X6-osom 1090T személyében foxconn lapban. 4ghz-re húzva vizezve. 32gb kínai ebayes rammal. (ez a konfig mai napig megy húzva igen halk gépként.)
Majd eladtam és tettem kitérőt dual E5450 rendszerhez nosztalgiából és kíváncsiságból. (kevés játék használ ki 8 magot, így ennek nem volt értelme valamint azonos órajelen is csak kicsivel erősebb mint az x6-os)
Aztán upgrade Xeon E3-1270-esre ami azért nem gyenge gép ma sem. (~i7 2600 szint) És merem állítani hogy annak ellenére hogy régi platform azért igencsak el lehet vele lenni. A lapokat nehezebb beszerezni. (s1155)
Most pedig egy 4790K-t nyúzok ami gyárilag használhatatlan volt, throtlingolt alapjáraton hála a szar gyári pasztának, aztán delidelve CLU-ztatva már meggyőzött arról hogy jó darabig nem fogok váltani.
Szóval AMD fan voltam pont az x6-osig, aztán az azután következő amd-k nem győztek meg.
Most a rájzen tetszene de nem látok értelmet a váltáson 4790k-ról. (csak be van állítva hogy 4.4ghz legyen 4 maggal a turbó, nem érzem hogy több kellene)
s2011-en is sokat filóztam de egyszerűen nem ad annyival többet mint amennyibe kerül. Talán használtba a régebbi Xeon 2670-es valami workstation gépbe.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#47) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mostanság én is rájöttem, ha munkára használom a motyót, akkor bizony váltanom kell.

i5-2400-ast cseréltem egy Xeon E3-1275-ös szerver procira. Ennek jóval erősebb az iGPU részlege, plusz 4mag, 8 szál jobban dolgozik. Konkrétan padlón vannak az ilyen proci árai.

A következő váltás is érik ,de esélyes, hogy így kibírja még a kis Fujitsu E900-as egy darabig az asztalban :D

@MasterDeeJay: Csatlakozok, marad a 1155-ös, ez nekem nagyon bevált.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) Aprósólyom válasza twollah1976 (#1) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tudod miről beszélsz? Házi Feladat: Mikor jött ki az Intel a Sandy Bridge CPUkkal? :) Nem fél éve, ennyit megsúgok.

Jevons paradox

(#49) Graphics válasza Aprósólyom (#48) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hol írta, hogy fél éve?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) strike-force


strike-force
őstag

Nem tudom ki írta fentebb, de én a Sandy Bridge-t nem minden formában temetném. Én márciusban ruháztam be SB rendszerre: Xeon E5-2689 (8C/16T), 32 giga DDR3 társaságában és szintetikus tesztekben elég nagyot lép most is az 5+ éves architektúra.
Konkrétan: CB 15: 1096 pont, CB11.5: 12.7 pont és egy GTX 1060-nal párosítva minden röccenésmentesen fullhd-ban! FO4, Wolf, stb...
Igaz mindezt 115W TDP-vel, de 35k HUF-nyi forint volt a CPU.

Nekem ez 2-3 évig még gép lesz. Ha gyenge lenne, akkor bepattintom a gépbe a bővítőkártyát (HP Z620) és pattintok bele még egy ugyanilyen CPU-t és még 32 giga ramot. Utóbbi egyébként ott csücsül a fiókban......

16C/32T 64giga rammal mire nem elég mindennapi felhasználói szinten??? :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.