Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] 5G: mindmeghalunk

Hozzászólások

(#195) DarkFater válasza Fall-N (#187) üzenetére


DarkFater
tag

Sziasztok!

Laikusok, tudományhívők és konteósok vitatkoznak.

Az a vicc, hogy már 20 éve is voltak konkrét infók ti mégis teljesen sötétségben vagytok és ez engem megijeszt. Most akkor tényleg van összeesküvés ha már akkor ismert megállapítások nem kerültek be a köztudatba.....

Nos akkor néhány tény:

Anno én dolgoztam áramszolgáltatónál is pár évet aztán Telekomos lettem. Anno már a 2G-nél is előjött a dolog és hivatalból beleástam magam a dologba.

Érdekes volt, hogy a hivatalos "mobilcéges" kommunikáció agyonhallgatta és én mint bennfentes sem jutottam semmi használható adathoz. Érdekes módon az ex áramszolgáltatós kollégák hívták fel a figyelmemet arra, hogy igenis léteznek a témakörben mérések és orvosi tanulmányok amiket az áramszolgáltatósok ismernek. A magyarázat egyszerű: Áramszolgáltatás régebben van és ott is féltek (félnek) az emberek, így aztán kíváncsi mérnökök és orvosok méregettek, kísérletezgettek, illetve a rendelkezésre álló időtartam (sok sok év) miatt volt mélyebb betekintésük.

Megállapítások:
- Az egyenáramnak és a váltakozóáramnak is van káros egészségügyi hatása.
- A váltakozóáram jobban érint minket a 230V miatt így jobban vizsgálták, mert kiderült, hogy károsabb is.
- A mérések és kísérletek eredményeképpen az jött ki, hogy nem számít a feszültség nagysága, inkább az áramerősség a problémás, DE ami a legproblémásabb AZ A FREKVENCIA. Minél nagyobb a frekvencia az az emberre annál veszélyesebb.
- A behatás időtartama is fontos és a frekvencia növekedésével fordítottan csökken.
- Egy másik fontos megállapítása a kutatásoknak a védőtávolság fogalma volt.

Konkrétan:
Áramszolgáltatós tanulmány lévén távvezetékre szólt a példa:
- A védőtávolság a távvezetékeknél (120kV / 220kV / 400kV / 700KV) valahol 20 és 50 méter között van típustól függően. Ha ezen kívül vagy AKKOR A HATÁS SEMMI !
- A másik megállapítás az volt, hogy akinek a háza ezen belül van és 10 év alatti időtartamig lakott a távvezeték közelében/alatt, nem találtak mérhető egészségügyi eltérést. Az emberek ugyanúgy haltak, mint a többi nem ott lakó.
- Ahol az orvosok eredményt találtak az az a csoport volt akik 30-40-50 évi laktak a távvezeték alatt vagy nagyon közel, azok között a halandósági okok között kb 20%-al nagyobb volt a leukémiában meghaltak aránya. NEM haltak meg többen, de többen lettek rákosok.

Egy másik csoport a frekvenciát vizsgálta kísérletekkel és itt is a védőtávolságot nézték. Már sajnos nem emlékszem a táblázatra csak a mikrosütő maradt meg bennem: 2 cm

Tehát ha sokat bámulod a mikrót 2 cm-en belül az kifejezetten káros rád nézve.

folytatás köv mobilra....

[ Szerkesztve ]

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] 5G: mindmeghalunk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.