Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) franc0


franc0
őstag

Most flémen kívül, AMD oldalon sokkal jobb a helyzet.
20 ezer körül is kapsz olyan kártyát ami viszi az Eyefinityvel a 3 monitor (persze azon nem fog menni a krájzisz maxon).
Olyan kártya kell amin van Displayport, és a 3 monitor közül az egyiken szintén legyen Displayport. Nem olyan drága dolog ez.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#2) Reibek válasza franc0 (#1) üzenetére


Reibek
senior tag

A teszt lényege nem az volt hogy, hogy lehet minél olcsóbban 3 monitort a gépre kötni.
Hanem az, hogy 2db közepes kártyával játszani is lehet-e vajon nem csak a Windows asztalt nézni szép nagyba.

(#3) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Crysis 2:
"Szépen optimalizálták a grafikus motort."

De annyira hogy még a talajvizet is számoltatja a város alatt :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4) nuke7 válasza Reibek (#2) üzenetére


nuke7
veterán

nem érted az első hsz lényegét.
azt akarta mondani, hogy amd oldalon ezt olcsóbban is ki lehet hozni.
(hasonló eredményekkel - vagy még játszható szinten high-on)

https://youtube.com/user/nuke7

(#5) Reibek válasza Dr. Romano (#3) üzenetére


Reibek
senior tag

Szubjektív vélemény:
Szebb grafika mégis nagyobb FPS erre értettem

De az általad említett dolog valóban "gáz" ezt hívják mesterséges gépigény növelésnek

nuke7 mutatsz nekem 28500ft-ért Display portos monitort?
Ráadásul egy kártyával ami megfelel a 460-nak nem hiszem hogy akár 5040X1050-be is tudnál játszani

PH-User 2 játéknál esett le ilyen szintre jóformán koksz grafikán ha lejjebb veszed (mint ahogy írtam is) játszható

[ Szerkesztve ]

(#6) PH-User


PH-User
addikt

Nem kötözködésképp, de sosem értettem, hogy miért a sok drága videokártya, ha mondjuk így, 3 monitorral már 10fps köré csökken a legtöbb játék. Élvezhető? Szerintem nem, s nem tudom ér-e ennyi pluszt, a sok VGA meg a monitor... 3db GTX580-nal már biztos másabb a helyzet, de akkor ismét helyben vagyunk, az ára az horribilis. :U

A cikk egyébként részletes, tömör, lényegre törő. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#7) Eddie141


Eddie141
senior tag

Jó kis teszt lett. Érdekes látni, hogy 2 ténylegesen középkategóriás vga mire képes :) Számomra kissé irreleváns a 3 monitor, bár én is abba a kategóriába tartozom, aki már gondolt rá a "milyen lenne ha" ábrándozások közepette, de én maradok az egy és nagy képernyőnél. (viszont ismét csábít az sli :DDD )
Grat a teszthez, és köszönjük, hogy megosztottad velünk! :R

(#8) Kassadin


Kassadin
addikt

Köszi a tesztet, érdekes(és érdemes) volt elolvasni. :)

(#9) Silenzio


Silenzio
addikt

Nem akarok kötözködni, de szerintem baromság ez az egész. Egyrészt állati távolság legyen, hogy élvezhető, belátható legyen a kép. Már a 16:9 is sok. Annak idején kognitív pszichológiával foglalkozó szakemberek bevonásával állapították meg az ideális képarányt, ez lett a 4:3. A 16:9 látványosság volt, amivel a mozi felvette a tévé elleni versenyt.

A másik: a keretek. Ki akarna úgy játszani, mintha sisakrostélyon keresztül látna, hm?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#10) xKacsax


xKacsax
aktív tag

A teszthez Gratula!! :R részletes, lényegre törő mégis egyszerű. Mondjuk azért nevettem hogy némelyik játék 3 monitorral kicsit leizzasztotta a gépet. Tehát az FPS-t letolta. Illetve a Metro 2033 az a másik amit említettél is hogy már a menü sem tetszett neki.

Verba volant, scripta manent.

(#11) szurmais


szurmais
tag

Tetszett a teszt, várom a folytatást. :)
A Vram mérést milyen programmal csináltad?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=szurmais

(#12) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egy kérdés: idle fogyasztás ls idle hőfokok hogy alakultak egy monitorhoz képest?

nálam a 6950 nem veszi vissza annyira az órajeleit két monitorral (stabilitási okai vannak), ami miatt fogyasztásban laza 50Wal vagyok egy két monitort hajtó 3870 fölött.

másik kérdés: írtad 28500 volt a monitorok darabja, nem zavaró a TN panel? nem fordulnak át nagyon a színek a nagy betekintési szögek miatt? minimum másfél méter szélesnek kellene lennie a három monitornak Nálad, nálam pedig már 2x19"nél is látszott a különbség egy PVA és egy TN között. én emiatt ipsben gondolkodnék, de úgy meg horror áron jönne össze a cucc (bár displayport már azokon szokott lenni).

három monitor egyébként nem csak játszani jó, pl programozni/irodai munkára szerintem remek több monitor (bár most nekem kettő is elég.)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13) franc0 válasza Reibek (#5) üzenetére


franc0
őstag

Most nem fogom neked megkeresni a legolcsóbb DP-s monitort (egyébként csak 1 ilyen kell az Eyefinityhez, a másik kettő lehet DVI/HDMI), mert ez számomra irreleváns.
50 ezer körül kapható a DELL beugró IPS monitora, ennél olcsóbban csak vackokat kapsz, nem monitort. Azon természetesen van DP is.
3 monitornál már különösen ajánlott az IPS panel.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#14) Silenzio válasza proci985 (#12) üzenetére


Silenzio
addikt

És mi van, ha relative közelről nyomod, és szöget bezáróan magad felé fordítod a két szélsőt, mintha körülvenne a látvány? Én csak így tudnám elképzelni.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#15) Reibek válasza proci985 (#12) üzenetére


Reibek
senior tag

szurmais MSI Afterburner-be meglehet nézni

proci985: 1 monitor: idle: felső kari 35C alsó 30C
3 monitor: idle: felső kari 40C alsó 33C

Fogyasztást nem néztem

Nálam leejti 3 monitoron is 51mhz-re az órajeleket ha csak netezek,dolgozok...

Monitor: meglepődtem én mert nincs változás ahhoz képest ha "kiterítem" a 3 monitort és a közt ha befordítom.

Én magam játékra és munkára használom a 3 monitort

Silenzio ez a lényege, hogy nagyobb legyen a látható tér jól fogalmaztál ha beülsz úgy mintha egy monitoron játszanál és befordítod a két szélsőt olyan mintha körül venne

Franc0 oké hogy így megoldod azt hogy 1 kártyával menjen a 3 monitor de attól még fogzs tudni játszani? Ha veszel egy 6970-est amit picivel ver a 460SLI akkor esetleg. És árba?
6970 újonnan legyen 80-90k 2GB-os
2db 460-as legyen 40k darabja
kb egál oké
De a 460 SLI-nél nem kellett plusz pénz költenem a DP-s monitorra

[ Szerkesztve ]

(#16) csabba74 válasza franc0 (#1) üzenetére


csabba74
csendes tag

Nincs szükség Displayport-os monitorra,csak egy ilyenre [link]
Jómagam is ilyet használok,tökéletesen működik vele az Eyefinity.
Egy kis ízelítő az egy-és hárommonitoros rendszer közötti különbségről [link]
Amúgy ATI-nál a kártya kb. két és fél monitornyi képet renderel,majd azt széthúzza,a széleken ez elég látványosan megfigyelhető sajnos :(((

[ Szerkesztve ]

(#17) hcl válasza Silenzio (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is ez jut eszembe. Pl. hogy fps-ben a fejed forgatásával tudj nézelődni?

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) Gergosz2


Gergosz2
veterán

a játékok 3 monitoron alap FOV-on mentek?

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#19) Reibek válasza Gergosz2 (#18) üzenetére


Reibek
senior tag

Ha megmondod mi az a "alap FOV" akkor megmondom :DDD

(#20) Gergosz2 válasza Reibek (#19) üzenetére


Gergosz2
veterán

field of view

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#21) proci985 válasza Reibek (#15) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszi az infokat!

nekem inkább munkára kellene, de ugye az ördög nem alszik:). 6950 2gb meg amiatt lett, mert frame bufferben bír sokat, viszont ameddig nem fejlesztem a lap+proc+mem hármast (még nincs tervben a csere), addig egykártyás megoldások játszanak csak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) Reibek válasza Silenzio (#14) üzenetére


Reibek
senior tag

Nem tudom megtudjátok-e nézni mert Facebook-os de itt egy videó (a kupit ne nézzétek)

Gergosz2 nem tudom mi az. :DDD

D1RECT tényleg nincs minden honlapon ilyen teszt általában 2 "bika" kártyával mérnek.

Természetesen én is jobban örülnék, ha két 580 lenne a gépben de ez van ezzel is tudok játszani.

[ Szerkesztve ]

(#23) D1Rect


D1Rect
félisten

Sztem érdekes a teszt, ilyet nem olvasol tonnaszám a neten.
Otthoni felhasználásra mennyire jó vagy nemjó az meg szubjektív.

Én tavaly télen nézegettem nagyon a 3 passzív 3D monitoros játékot, de még mindig nincs elég erős GPU a művelethez.
Legalább egy CFX 6970OC-val kéne hajtani a 3 monitort, de inkább 3db 6970-nel.

Még 2011-ben sem skálázódik normálisan a 3.GPU-tól a multigpu rendszer, ami sztem nem kicsit gáz...
Akkor viszont GTX 580OC SLI kéne, azon meg nincs elég memória, de van 3GB-os kiadás, arra meg nem megy rá a FC blokk.

Szóval 3 monitor ~200K + 2VGA ~200K(580SLI-nél több) + ~50K a két blokk + ~200 a PC alá.

Ez a móka nekem még drága, de 1-2 év és sztem visszatérhetünk rá.
Addig én inkább PS3-at vennék move-val és passzív 3D TV-vel.
80+200.

"fúú, nem zavar a belógó keret"
Nem. Kb. 2 nap megszokni, főleg FPS multinál óriási előny.

(#24) Gergosz2 válasza Reibek (#22) üzenetére


Gergosz2
veterán

[link]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#25) DemonDani


DemonDani
addikt

képeket nagyban kérhetnék?

mert ez így gáz, csak azt látom, hogy 3 monitoron minden iszonyat pici :DDD
meg első oldalon monitor felbontása 1980 x 1020 lesz, 1920 x 1080 helyett :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#26) Reibek válasza Gergosz2 (#24) üzenetére


Reibek
senior tag

Oks így már értem :DD
Viszont nem tudom megmondani 48:9-hez a képarárny

[ Szerkesztve ]

(#27) proci985 válasza D1Rect (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

evganak van gyárilag FC blokkos 3gigás 580asa. classified és hydro copper 2 kivitelben is. más kérdés, hogy a sima 580at 500usdért adják, a hydrokat meg 730ért. összehasonlításképp az 590et 750ért adják, szóval kegyetlenül drágák.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) Silenzio válasza Reibek (#22) üzenetére


Silenzio
addikt

Látom, igen, erre gondoltam. Ilyenkor gyakorlatilag szemből látod a szélső monitorokat is, ha oldalra pillantasz. Tök mindegy a betekintési szög szempontjából, hogy TN-es vagy sem. Nem rossz. Én azért maradok a hagyományos megoldásnál. :)

Am. szerintem sokkal jobb a hatás, ha szemmagasságba teszed a monitorokat. 2 m vagyok, ezért ülve is eléggé magasról tekintek a dolgokra. A tápom dobozára tettem a monitort, így sokkal nagyobb a beleélés, mintha mindig 25-30 fokos szögben lefelé néznék.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#29) Angel1981 válasza Dr. Romano (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, de azt csak DX11 alatt.
DX9 estében tényleg tűrhető az optimalizáltság.

(#30) Ramoss


Ramoss
tag

Nagyon király teszt!!Várom a 6 monitoros tesztet is ha az 'asszony is engedi' :D (remélem engedi)

Ramoss felhasználónak 24 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#31) MrSummer válasza Angel1981 (#29) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Vki tudja, hogy a wraparound technológiában hol tartanak? Illetve melyik a legwideabb:) monitor?

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#32) proci985 válasza MrSummer (#31) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

eyefinity5el 5 monitor kerül egymás mellé, az olyan 2.5-3méter is lehet.

széles monitorokból pár van a piacon, jellemzően horror áron.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) tombar


tombar
senior tag

én majd 3 17es crt-vel fogom csapatni 3072x2304-ben :DDD :DDD
viccet félre téve patent írás lett. először néztem egyet a hkc-re, de gondolom nem lehet olyan rossz, főleg ha örömmel is használod.
off: soha nem mondanék le a crt-ről, 24es benq-tól kiráz a hideg, 19es lcd-től meg kifolyik a szemem. ne kérdezzétek h miért, de a 85 hertz megynugtat :DDD
amúgy van egy fajta komoly termékpolitika az sli-ben. egyrészt kell hozzá komolyabb (és drágább) lap, másrészt meg ugye 3 monitorhoz 2 gpu kell. minden piacvezető ezt csinálná.
viszont van egy de is. az oké h eye-jal natívan tudsz 1 gpuról hajtani, de ahhoz kell is a nyers erő, ami meg nem a 6770-ben van. ami a cf mellett szól az az alaplapok. még a legolcsóbb 2 pciexes lapok is mennek cf-ben. más kérdés h az egyik 4szeresen.

[ Szerkesztve ]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#34) MrSummer válasza proci985 (#32) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Kizárólag egy monitor érdekelne, de lehet homorú is a kijelzője....

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#35) Reibek válasza Ramoss (#30) üzenetére


Reibek
senior tag

Köszi :R
Képeket mutatok nagyba ha haza érek

(#36) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Nagyon jól sikerült a teszt, Grat! :C

Ezek után tényleg nagyon kíváncsi lennék, hogy egy GTX480 Sli mit tudna hasonló körülmények között, főleg húzósabb helyzetekben, mint pl: Crysis 1/2, BF3, Metro, Dirt3.

"Máriót is akartam de nem megy ekkora felbontáson :)" -Na ez mondjuk egy kicsit szíven vágott, nagyon kíváncsi lettem volna, hogy hogyan lagol a gépeden! :DDD ;]

Van egy kis hiba a F1 2011 Dx9 Vram használatot szemléltető táblázatban, 5760*1080-ban 13600mb-ot írtál.

GTX460 Quad Sli meg 6 monitor, az asszony ki fog akadni szerintem és bünti lesz, de legalább tudni fogjuk, hogy mi van ha nem leszel fenn a PH-n egy darabig. :D

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#37) zolee5016


zolee5016
őstag

Nekem is 460 sli-m van és pont ezen a 3 monitoron gondolkodom.Azt esetleg meg tudnád mondani.hogy a három moncsi tök egyforma legyen ?,vagy a két szélsö egyforma a középsö nagyobb22-es mellé 2 db 19-est szemeltem ki mindhárom samsung.A legjobbkor álltál elő az irásoddal számomra :DD Most azt jól vettem le hogy az autós szimulátorok simábban mennek? Én főleg azokkal játszom.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#38) hcl válasza Silenzio (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért maradsz a hagyományos megoldásnál, mert nincs 3 moncsid, meg kártyád hozzá... ;) ahogy nekem sem (bár nemtom 3 monitorn mit csinálnék, kettővel még tudnék mit kezdeni... amikor volt két egyforma nálam, gondolkodtam is rajta ).

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) nuke7 válasza Reibek (#5) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem nem kell display portos monitor, elég ha display port -> dual dvi átalakítód van, az aktív fajta, és kész is.
és szerintem egy 6950 olcsóbb mint 2 gtx460 és már meg is vagy :U

(#23) D1Rect: 3d meg a három monitor nem ugyanaz :U :DDD

(#6) PH-User: szerintem ezt a 3db gtx580-at gondold ujra :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#40) tombar válasza nuke7 (#39) üzenetére


tombar
senior tag

lehet h a 6950 olcsóbb valamennyivel, de 25%-kal kevesebbet is tud. talán egy 6970 tud valamit, de az 105 kiló, míg a 460 sli meg 100k és még nem is a ref.hűtővel szerelt változat, de 88ból is kijön normálisabb egyventis hűtővel.
am 2 kártyás rendszernél cf-ből 5850 (giga 50k), 52k meg 560 nonti msi-től. na most mind2 combosabb, viszont annyival éhesebb is. egy normális 650es táp biztos h kell alájuk. sajna én ezért nem is építenék több kártyás rendszert. komolyabb alaplap (főleg sli-nél), combos táp, + gpu szinkronizáció.

[ Szerkesztve ]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#41) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

A képeket nem tudnád belinkelni nagyobb felbontásban? :B

(#42) soldierboy


soldierboy
tag

Nagyon jó cikk.

(#43) Reibek válasza Vasinger! (#41) üzenetére


Reibek
senior tag

Kb 20 perc mulva otthon vagyok es linkelek telorol nehezkes

(#44) Daniel Alves válasza Reibek (#43) üzenetére


Daniel Alves
őstag

:R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#45) nuke7 válasza tombar (#40) üzenetére


nuke7
veterán

6950 van 70 körül,2gb asszem
eyefinity technologia miatt - dp - nem lesz rosszabb teljesítménye, sőt egy kártyán 2gb jobb mint 2x1gb én úgy tudom... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#46) D1Rect válasza nuke7 (#39) üzenetére


D1Rect
félisten

3db 3D-s passzív monitor és a 3 monitor ugyanaz.
Csak a 3D-s monitor ütősebb. ;] Ha már veszek 3 monitort akkor olyan legyen hogy "hűha!".

(#27) proci985: Azon kívül, hogy nem lehet kapni, csak 200K darabja a VGA-nak. Rohanok. :DDD

(#39) nuke7: 1db 6950-re nem engednék rá ekkora felbontást...
Sőt 1db semmilyen GPU-ra, ha játszani kell...

A VRAM-nál akkor érdekes az 1GB, ha nagy felbontás miatt kifogyhat a kártya, akkor lezuhan a min.FPS.
5760-nál már kifogyhat, akkor van "lag".

[ Szerkesztve ]

(#47) Reibek válasza nuke7 (#39) üzenetére


Reibek
senior tag

Árgép szerint a olyan 65k a legolcsóbb 6950 2GB tegyük fel hiszünk benne.
A legolcsóbb 460 1GB 30k
Tehát 5 ronggyal és 25% teljesítménnyel beljebb vagyok.
Aktív átalakító minimum 5k
Tehát 10 ronggyal kevesebb, erősebb egy picit.

Robi BALBOA Köszönöm, te is tudod hogy nincs komolyabb súrlódás köztünk ilyen dolgok miatt az F12011-es teszteket ő nyomta le.

zolee5016 Ha különböző a felbontásuk pl 22" 1920X1080 és 2X19" 1440X900 akkor a középső 22"-os is "csak" 1440X900-ba fog menni mert a 3 monitornak ugyan akkora felbontásba kell mennie.
Mit értesz az alatt, hogy gördülékenyebbek az autós játékok.

soldierboy :R

[ Szerkesztve ]

(#48) nuke7 válasza D1Rect (#46) üzenetére


nuke7
veterán

a 2gb-s 6950 OC-n szépen lehet már 3 monitoron játszani, ha nem ultra-ban, high-on azért megyeget, ha jól tudom.

(#47) Reibek: aha... nem vágtam, hogy a 460 ilyen olcsó lett... :R
nem is néztem, mert 790fx-es, CF-es alaplapom van :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#49) Reibek


Reibek
senior tag

(#50) kpal


kpal
veterán

jó lett. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.