Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Öröm nézni ahogy egymásra licitálnak a gyártók a sebesség terén. Mindezt még mindig 1,65V mellett.
Hány sikeres 3,1GHz-es eredmény szükséges ahhoz, hogy bizton állíthassák képes a modul erre a sebességre és nem csak szerencséjük volt?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2) danikollar


danikollar
őstag

Meg ahhoz is szerencse kell, hogy ezt a sebességet be is lehessen állítani BIOS-ban, mert nekem volt ADATA® XPG™ GAMING SERIES v2.0 DDR3 2000G 2x4GB RAM-om és nem tudtam 2000MHz-re belőni, csak 1866-ra vagy 2133-ra, de a 2133-at már nem bírta a RAM, így alul járatva 1866-on ment.

(#3) grunge


grunge
addikt

Jójó, de mi az értelme? :)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#4) Valdez válasza grunge (#3) üzenetére


Valdez
őstag

APU-nak jól jön ez :)

(#5) dkpisti


dkpisti
tag

Igen APU-nál jól jön a nagyobb memória sávszélesség de egy ilyen 2x4 gb 3ghz körül minimum 25-30 ezerről fog nyitni és akkor még keveset mondtam szerintem nem kellene tovább szenvedni a ram órajel hajhászással (főleg hogy 2400-on se nagyon mennek a tuning ramok se) hanem a Kaveri-t kiadni olyan lappal amin lenne integrálva pl 6gb és koharens memória címzéssel osztozkodni a CPU GPU

(#6) Petyyyyy válasza grunge (#3) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hát nem nyilvánvaló? Extrém tuninghoz jól jöhet.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#7) mikej95


mikej95
aktív tag

Ironikus ilyen RAM mellett csak úgy röpülnének az APU-k, de aki ilyet vesz, az max Lucid Virtuo-ban használja az IGP-t egy high end kártya mellett. Egyszerűen nem egy árkategória a kettő, de tökéletesen kiegészítenék egymást. :O

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#8) helkis válasza danikollar (#2) üzenetére


helkis
addikt

ez nem szerencse kérdése, csak ismeri kell a platformot, amibe veszed, ennyi.. :U

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#9) dkpisti válasza mikej95 (#7) üzenetére


dkpisti
tag

A Lucid Virtu-ról nem sok jót hallottam képhibák stb de azért egy ilyen ram + jó lap(amin tudod is ennyin járatni) illetve apu(amivel menne a 3ghz) egy kész vagyon lenne inkább integrálnák rá..

(#10) djculture válasza dkpisti (#5) üzenetére


djculture
félisten

Semmi értelme mert amennyibe kerül egy ilyen kit [link] (és ez még a 2800-as ára) azért már rendes diszkrét vga-t kapni ami megeszi az apu-t reggelire bármilyen ramot is raksz alá. Ez ilyen árakon csak szpatás mert több pénzért lesz gyengébb teljesítményű gépe az embernek.

[ Szerkesztve ]

(#11) Armagedown


Armagedown
őstag

Remélem idővel olcsóbbak lesznek ezek a magas órajelú memóriák is és egy átlagember is meg tudja majd venni

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12) dkpisti válasza djculture (#10) üzenetére


dkpisti
tag

Én is ezt mondom tényleg keveset mondtam árnak :) Ennek akkor lenne értelme ha kijönnének hsa direkt apuhoz való API stb támogató játékok és olcsó lenne a ram ez így teljesen életképtelen.

(#13) SRII


SRII
őstag

mire jó ez, nem értem a végén még eljátszadoznak a cégek egymással, és 4000Ghz után már cl 18 ba lesz a késleltetés! értelmetlen vérpistikefogó.... ;]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#14) danikollar válasza SRII (#13) üzenetére


danikollar
őstag

4000GHz sok lesz egy kicsit nem?

(#15) V.Dave


V.Dave
senior tag

így néz ki a szürke:

nekem Kingston hyperx predator 2400mhz van amit még ki sem használok rendesen mert a sandy csak 2133-ig támogat :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#16) #97716736


#97716736
törölt tag

Szép eredmény, és design-ra is jól néz ki.

(#17) SRII válasza danikollar (#14) üzenetére


SRII
őstag

igen valóban, ezt jó jójójójó nagy felindulásból írtam, vagy csal elbasz...m 4000Mhz! de minél nagyobb Mhz en agyalnak annál nagyobb lesz a késleltetés, szerintem ennek majd a ddr 4 vet véget!
teljesen feleselgessek ezek a dolgok, ugyan úgy mint az Amd 8Ghz proci tunungjai!
Mire? mire?mire?

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#18) kts88 válasza SRII (#17) üzenetére


kts88
senior tag

És szerinted több a kéleltetése egy mondjuk 3Ghz cl15 ramnak, mint egy 1Ghz cl5 ramnak? Szerintem nem. Szóval egy 4G cl18 nem is lenne rossz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.