Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kikikirly


kikikirly
senior tag

,,Elképzelhető, hogy a fő cél a VGA-hoz szükséges GDDR5 lapkák számának csökkentése"

2 helyett 3gb GDD5-ös memória lesz rajt. Méghozzá 3db 1gb-os modul formájábam. Akárhogy nézem több, nem kevesebb.

(#2) MasterDeeJay válasza kikikirly (#1) üzenetére

Lehet hogy most 4db 512mb-os van rajta.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3) hhenry


hhenry
őstag

Szerintem is 3x1es modulokkal fog érkezni kiváncsi lennék egy 1050 3GB VS 1060 3GB összehasonlításra.

(#4) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

8GB-os verzió nem lesz? .. csak a régi szép idők kedvéért ... vagy nem is ... azt 1030-ból kell csinálni ;]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#5) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Cuki na :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#6) MZsoltee válasza DraXoN (#4) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem, régen nem voltak telók, amibe enynire kellett volna a memória! :D

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#7) #19138560 válasza DraXoN (#4) üzenetére


#19138560
törölt tag

Szerintem a 3gb még pont ok! Ennyi kakaó hiányzott belőle sok játéknál. :) Csak legyen 2gb os árban.

(#8) BReal


BReal
addikt

Kínai internetkávézókba?

És vajon a +1GB VRAM-mal mit tud jobban elfuttatni, amivel a 2GB-os nem boldogul? :D

[ Szerkesztve ]

(#9) GAI válasza MasterDeeJay (#2) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

(#10) GAI válasza Archttila (#5) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos a képen szereplő extrarövid refkártya szerintem csak render, a valóságban nem létezik. Ha jobban megnézed, a venti pont a GPU fölött lenne, szóval nem túl életszerű a hűtése :) Pedig beneveznék rá, mert tényleg cuki :DDD

(#11) Pala válasza hhenry (#3) üzenetére


Pala
veterán

Az 1060 3GB felmossa a padlót az 1050-es széria bármelyik tagjával, tök mindegy, milyen variánssal hozakodnak elő. Nem egy ligában vesenyeznek.

(#12) GAI válasza BReal (#8) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Semmit nem tud jobban futtatni, sőt valószínűleg a csonkolt (vagy hibrid) memóriabusz miatt lassabb is lesz, de a kínaiaknak gondolom így is elég, és vélhetőleg olcsóbban kapják majd. Ahogy a cikk is írja, ez nem végfelhasználói termék lesz, a boltokba nem kerül belőle.

[ Szerkesztve ]

(#13) b. válasza GAI (#10) üzenetére


b.
félisten

Pedig ilyen venti elrendezéssel vannak az 1050 rövid nyákos karik, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) GAI válasza b. (#13) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, csak ezek nem blower hűtősek. A blower venti magasabb, leér egész a nyák-ig az alja, szóval pont a GPU fölött nem lehetne borda, hanem heatpipe-okon kéne átvezetni a hőt, ami ilyen légcsatornás hűtők esetén ennyire kis kaliberű kártyán nem jellemző, és nem is lenne túl hatékony. Valahogy így nézne ki, mint ez a VRM hűtő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) b. válasza GAI (#14) üzenetére


b.
félisten

jah értem, ez a founders edition blower verzió nem hinném én sem, hogy létezik :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) Wuzy


Wuzy
tag

Erről mintha már lett volna szó egy-két hónapja.

RTFM

(#17) snecy20


snecy20
veterán

Semmi értelme ehhez a gyenge GPU-hoz a 3GB-nak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Kis nyomi :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#19) pengwin válasza GAI (#12) üzenetére


pengwin
addikt

Teljesen mindegy hova szánják, a lényeg az, hogy már megint kavarják a szart a videókártyák nevezéktanával.
A GTX "1060" 3GB, GT "1030" DDR4, és az RX "560"/896 után szabadon... :W
Mindezt azok után, hogy képesek voltak azt hazudni, hogy a GPP célja a játékosoknak szánt termékeik egyértelmű megkülönböztetése... :))

Meg én azért még nem vetném el az ötletet, hogy ez valamikor eljut végfelhasználói piacra, akár kereskedői ügyeskedés, akár egy újabb NV döntés értelmében.

Nagy mázlinak érzem, hogy tavaly nyáron sikerült új GTX 970-et vennem 220€-ért, így nem érintenek most (még) közvetlenül az ilyen és ehhez hasonló gyászos PC-piaci tendenciák.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#20) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Elég érdekesen néz ki :U

A következő NV kártyáról még semmi hír most sem? Általában májusban szoktak jönni a zöldkártyák ha jól rémlik :B

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#21) b. válasza Psychopeti (#20) üzenetére


b.
félisten

[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) Psychopeti válasza b. (#21) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Köszi :R

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#23) #74018560


#74018560
törölt tag

Mineeek. :F

Kukaa :U

(#24) Geller72 válasza kikikirly (#1) üzenetére


Geller72
veterán

Készletseprés. Utána na megmaradt 2gb-os modulokat el lehet szórni a 2 és 4 gb-os verziókban is. És speciel jobban örültem volna egy GTX 1060 4 gb-os verziónak.. :U .

(#25) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Minek:F?

#23: elkéstem:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ez több mint S Z Á N A L M A S !

(#27) b. válasza Cs1csó (#26) üzenetére


b.
félisten

MI a szánalmas azon, hogy 2 GB helyett 3 GB verzió is lesz? Egyébként itt is azt fejtegetik, [link]pont azon okból amit Abu is leírt, hogy gyorsabb lesz, mint a sima 128 bites verzió, az 1050 TI és az 1050 között helyezkedik el. Tehát ha valaki véletlenül ilyen kártyát kap az előre kiszemelt 1050 2 GB helyett akkor nem fog sírva fakadni, hanem inkább szerencsés lesz, bár ez kifejezetten kínai piacnak készül és ott nem szarral gurigáznak az internet kávézókban a mennyiségre alapozva. Nagy piac, speciális igényekkel nehéz bekerülési feltételekkel.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) Cs1csó válasza b. (#27) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az hogy itt a kártyák alján vekengenek a 1060-ast meg aranyáron mérik.

(#29) b. válasza Cs1csó (#28) üzenetére


b.
félisten

őő ezt nem értem ? vekengenek? :B

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#30) Geller72 válasza b. (#29) üzenetére


Geller72
veterán

(#31) Cs1csó válasza b. (#29) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mennek egyre lejjebb a beragadt selejtet tolják ki erős minőségi kártya meg nincs emberi áron a piacon.

(#32) b. válasza Geller72 (#30) üzenetére


b.
félisten

:R :R :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) b. válasza Cs1csó (#31) üzenetére


b.
félisten

Minőségi kártya van most is, az árak meg tudjuk jól miért tartanak itt ahol,[link] nem feltétlenül a VGA gyártók hibája ez,
Készült már oda 1060 5 GB azt se láttuk vagy vettük észre , nincs ez hatással ránk szerintem itt semennyire.

ez a vekengeni halálos, már ezért megérte felkelni, mindig tanul az ember :D :R :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) Cs1csó válasza Geller72 (#30) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jah a vekeng mint idegen szóról van szó :B

Inkább valami ilyen jelentéstartalmat adnék hozzá: [link]

Egyfajta tesze tosza hozzáállás olyan hoztunk is valamit meg nem is de minek érzés.

(#35) t72killer válasza Cs1csó (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fiúk a bányában dolgoznak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) Cs1csó válasza t72killer (#35) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Roppant csarnok!

(#37) haxiboy válasza b. (#13) üzenetére


haxiboy
veterán

Van itt nálam 9db, igaz ezek ti-ok de ugyanilyenek :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#38) Szipó


Szipó
tag

Szerintem fölösleges ilyenekkel variálni, inkább kiadhatnák az új szériát

Vissza a régi kezelőfelületet!

(#39) Geller72 válasza Szipó (#38) üzenetére


Geller72
veterán

Ameddig ezen is iszonyat mekkorát tudnak kaszálni, addig nem nagyon fognak. Ha majd a kutya nem venné, kicsit hamarabb jönnének a fejlesztések.

(#40) Lifer092 válasza hhenry (#3) üzenetére


Lifer092
senior tag

Ezt most nem értem. Tény, hogy az 1050 egy nagyon jó kártya, 1,5 évig használtam játékra egy 4GB-os Ti -t. Van benne erő, de nem régiben cseréltem egy 3GB-os 1060 -ra, és mondhatom azt hogy "összehasonlíthatatlan" a két kártya teljesítménye.

Egyáltalán nem egy szint a két kártya, ezért felesleges összehasonlító teszt. Hiszen a 4GB-os modellt is csúnyán maga mögött hagyja a 3GB-os 1060. Ráadásul a cikkben szereplő 1050 nem is Ti, így meg teljesen nonszensz lenne ráengedni egy 1060-at.

(#41) Geller72 válasza Lifer092 (#40) üzenetére


Geller72
veterán

Ahogy az is nonszensz, hogy egy 1060 2x annyiba kerül, mint egy 1050.. :U ...

(#42) Hannibhál válasza Geller72 (#41) üzenetére


Hannibhál
őstag

annyira nem, ha úgy vesszük, hogy 2szer erősebb is:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#43) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Eredetileg is 3Gb-al kellett volna gyártani, simán kihasználja.
Azért reménykedem benne, hátha eljut hozzánk is valami barátságos árral, akkor tuti benevezek egy ITX-es méretre.

(#44) Chaser válasza Cs1csó (#34) üzenetére


Chaser
titán

vetyengeniként már hallottam, no de megyek becsukom az ablakot, bejött egy csiborg
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Lifer092 válasza Geller72 (#41) üzenetére


Lifer092
senior tag

Az már nem a kártya hibája... :)

Normális árazás mellett, az a felár amit egy 3GB-os 1060 -ért kértek a webshopok egy 4GB-os 1050 Ti-vel szemben teljesen korrekt volt, mivel annyival bőven erősebb is amennyivel többe került.

Még egyszer mondom, nem a mostani elszállt bányász árak melletti árkülönbségre gondolok. Mint ahogy jelenleg egy 6GB-os 1060 sem igazán ér majdnem 130 ezer forintot.

Jelenleg egy 3GB 1060 újonnan kb. 80-85k, egy 6GB 1060 általánosságban minimum 110-120k. Na itt viszont a két 1060 közötti felár röhejes, mert egy 6GB-os egyáltalán nem erősebb annyival a 3GB verziónál hogy megérné azt a + majdnem 40 ezret.

(#46) pengwin válasza Lifer092 (#45) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem arra gondolt, hogy nonszensz, ha az alsó és a középső kategória között lineáris az árnövekedés: tipikusan a középkategória éri meg igazán az árát, mert az alsó és felső kategóriákban is fajlagosan többet fizetsz a teljesítményért.

És ez így is volt a békebeli, bányászláz és RAM-krach előtti időkben: 1050Ti volt 50 ezer körül, 60-65 ezerért meg már kaphattál 1060 3GB-ot vagy RX 470 4GB-ot. 75 ezerért pedig már RX 480 4GB-ok voltak kaphatóak. Sokkal jobban megérte kicsit többet költeni, mert 30-40% plusz pénzért kaptál dupla akkora teljesítményt.

Ezzel szemben nézd meg most mi van: dupla 1050Ti teljesítmény, dupla árért cserébe... :(

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47) Graphics válasza GAI (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pedig NVIDIA oldalán is fent van ez a kép. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Az látszik, hogy spórolnak a memóriával, de az igazi az lenne, ha az itt megspórolt memóriával lépnének a 3GB-os 1060-ról 4GB-os 1060-ra. Ott sokkal jobban jöhet a +1GB RAM.

(#49) Chaser válasza ecaddsell (#48) üzenetére


Chaser
titán

6gbos piaca lecsokkenne valoszinuleg, en nem adnek ki olyat nv helyeben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) ecaddsell válasza Chaser (#49) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Viszont lehet annyival többen vennék a 4GB-os 1060-at, hogy mégis megérhetné (GPU-t tudnak gyártani, RAM-ot viszont nem).
De mondjuk kár spekulálni, eddig mindig lefelé vitték a memória igényt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.