Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) - = Zk = - válasza oriic (#50) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pont ettől fosok én is...
de most fast-boot van, azzal frankó minden... hm.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#52) Carlos Padre válasza Def26 (#42) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem tudom hogy csinálják, de az xboxnak mindig gyenge pontja volt az olvasó. Ez valami karmikus dolog lehet náluk, hogy mindig úgy belenyúlnak a tutiba. Szóval ebből a szempontból nézve is jó megoldás lehet egy olvasó nélküli változat piacra dobása. Meg ugye tesztelik a nextgen megoldásait.

Egy odd nélküli gép, cserébe a rendszer és a gyorsítótár ssd-n, az adatok meg egy 6-8+ terás GYORS hdd-n, az úgy finom lenne.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#53) #81556480


#81556480
törölt tag

Ez a Store bevaltas hogyan nézne ki? Hol van az eu-ban Store? Ha odamegyek beváltják nekem?

(#54) oriic válasza #81556480 (#53) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nyilván erről még nem tudunk semmit.

Live-Die-Respawn

(#55) #81556480 válasza oriic (#54) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ja igen sejtettem. És azt hogy hol van Store? Biztos ki tudnám keresni , de nem is hallottam még hogy van real life ilyen :Y

[ Szerkesztve ]

(#56) Carlos Padre válasza #81556480 (#53) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Postán is megoldható lenne, ha már ennyire ki akarják vonni a forgalomból a használt játékokat. Beregisztrálod neten, kinyomtatod a kapott címkét, beborítékolod, elküldöd és megjelenik a letöltési listádban.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#57) oriic válasza #81556480 (#55) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Microsoft Store listák - Leginkább Amerika

Live-Die-Respawn

(#58) btf válasza #81556480 (#55) üzenetére


btf
aktív tag

Jelenleg leginkább USA + Canada.

Van még 1-1 Store Puerto Ricoban és Ausztráliában.

Tavaly szept. jelentették be, hogy lesz majd egy store UK, Regent Street-en.

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#59) Carlos Padre válasza btf (#58) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hát igen, egyszer mertek nagyot álmodni az Apple Store mintájára, aztán ebből is mi lett :(

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#60) lazioforever


lazioforever
tag

Érdekes ötlet ez a Microsoft részéről. Gondolom tesztként bedobnak egy ilyen verziót a meglévő One S és X mellé, és ha jól fogy, a következő generáción már erre állnak majd rá.
Bár én lemezen veszem a játékokat (és PS4-en játszom), így nekem is furcsa lenne az átállás, de el kell fogadni, hogy a világ ebbe az irányba mozog, lassan kihalnak a fizikai adattárolók. Anno én a VHS-eket és a magnókazettákat is nehezen engedtem el.
Másik érdekes eredménye is lehet a dolognak. Ha sikeres lesz ez a megközelítés, elképzelhető, hogy a Sony is erre áll rá a következő konzoljukon. Ők se hülyék, ennek a dolognak a fogadtatását biztos, hogy árgus szemekkel fogják nézni.

Amúgy ha megfelelően olcsó áron lesz bevezetve, én lehet, hogy beszerzek egyet a PS4 mellé, Gamepass-al.

(#61) Kvelstadt válasza btf (#58) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ott elmegyek gyakran. Már csak egy box meg lemezes játékok kellenek. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#62) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Én arra leszek kíváncsi, hogy az új generációnál mi lesz a helyzet. Ha már most egy meghajtó nélküli variánsot hoznak, akkor valószínű a következő gépnél is lesz ilyen lehetőség. A vásárlóbázis alapján meg eldöntik, hogy milyen gyorsan szorítják ki az olvasó nélküli gépeket. Nekem egy darab lemezes játékom van, amit kaptam a PS-hez. Én simán tudnék az olvasó nélkül élni, persze megértem azokat is akiknek ez fájó pont lenne. Majd meglátjuk mi lesz.

(#63) Carlos Padre válasza CsonkaImo (#62) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Vagy mind olvasó nélkül jön ki és opcionálisan vehetsz hozzá külsőt. Volt már rá példa.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#64) ProEvoFan válasza Carlos Padre (#63) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ha csak úgy jönnek ki, abból nem jönne jól ki semelyik gyártó sem.Sokaknak a konzol =használt piac.MS anno ezt kiakarta nyírni, azóta is megvan a böjtje.

(#65) Carlos Padre válasza ProEvoFan (#64) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Miért? Akinek kell annak ott van. A kinectet is fölösleges volt ráerőltetni mindenkire, akinek kellett az megvette. Helyette lehetne benne nagy és gyors vinyó.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#66) b. válasza Carlos Padre (#63) üzenetére


b.
félisten

elméletileg 3 típust fognak kiadni abból is már az elején, valami ilyesmi pletyka van. Tippre lesz egy stream, csak előfizetéssel, lesz egy ODD nélküli és egy fullos.
Még azt is el tudom képzelni, hogy ODD a streamelősőn kívül lesz mindegyikben és teljesítménybeli eltérés lesz.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#67) Carlos Padre válasza b. (#66) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ennek így semmi értelme. Mondjuk az sem lepne meg ha a Microsoftnál jó ötletnek tartanák.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#68) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Valóban "remek" ötlet ott, ahol elérhető a nagy sávszélű internet! Én még a mai napig adsl-el szopok :W
A környékükre még terv sincs, hogy mikor jön üvegszál....
Másik dolog, egy x-box-al/ps4-el lehet BD filmet nézni, lejátssza? Mert, ha igen, akkor valakinek ez is szempont lehet.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#69) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ez pont olyanoknak való mint én, aki csak a GP miatt venne boxot :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#70) RudY válasza tibaimp (#68) üzenetére


RudY
addikt

PC-n és laptopnál is van már választási lehetőség elég régóta, gyakorlatilag az is a lényeg, lesz ilyen is meg olyan is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#71) tibaimp válasza RudY (#70) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez igaz!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72) b. válasza tibaimp (#68) üzenetére


b.
félisten

PS4 nél nél sima BR lemezeket nézhetsz, Xbox S és onnan felfele UHD BR lejátszó is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#73) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

"A PlayStation.Community PlayStation berkekhez közeli informátora pont a napokban jelentkezett, s az xboxos pletykára reflektálva azt szellőztetve, hogy a cégnél abszolút előtérben van ugyanez a terv. Első körben egy karcsúsított, Blu-ray meghajtójától megfosztott, komolyan lenyomott árú PlayStation 4 modellt vizionált, a jövőre nézve pedig olyan tervekről beszélt, miszerint a PlayStation 5 vagy eleve drive nélkül kerül forgalomba, vagy kétféle kiszerelésben, ahol a drive-os modell drágább lesz, mint a "kopasz" digitális."

Mondjuk mellé bevezethetnék a digitális piacteret, hogy el is adhassam a digitális jatékaimat.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#74) Polllen válasza Carlos Padre (#73) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem előtte megvárják az ms tesztet, ahogy a ps4 xo startnál is tették. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#75) tibaimp válasza b. (#72) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na tessék, gondoltam! Amúgy kösz az infót :R

De RudY kollégának igaza van, így már van választási lehetőség, ennyi. Ha valakinek fontos a BD, az olyat vesz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#76) AxBattler válasza Polllen (#74) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak nehogy elhúzzon az új X...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#77) Polllen válasza AxBattler (#76) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ahhoz valami nagyot kell gurítania az MS-nek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#78) Televan74 válasza Carlos Padre (#65) üzenetére


Televan74
nagyúr

Egy 2TB SSD. ;]

Amúgy ennek csak ott van értelme ahol van store, a világ többi részének meg marad a lemezes opció.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#79) XuChi válasza Carlos Padre (#73) üzenetére


XuChi
addikt

Ha lehetne adni, venni a digitális címeket, akkor nekem is más lenne a hozzáállásom, de nem fogják bevezetni az is biztos. :O

(#80) Crytek


Crytek
veterán

Persze, hogy nem. Ez a lemeznélküliség is a használt piac ellen van + mivel nem kell lemezeket gyártani, szállitani stb több pénz marad a zsebükbe.

Next PC Upgrade: 2022

(#81) BlackDesert


BlackDesert
tag

Már nincs ugyan ps4-em (tudom nem xbox), de ott kezdetben store-ban drágább volt néha a digitális játék mint lemezesen amit utólag ugye el lehetett cserélni/adni akkor ez annyira nem jó. Egyébként pc-n valóban legalábbis azon online játékokkal melyekkel játszom mostanában már csak egy kódot kapok a tokban, vagy digitálisan megveszem online valamilyen akció keretében szóval nekem csak az előbbi okok miatt furcsa hogy ilyen sokan örülnek neki.

(#73) Carlos Padre: Ez tök jó meg minden, de én tuti kivárom a következő generációt, ha esetleg vennék konzolt. Nem értem, hogy az életciklusa vége felé kiadnak újabbnál , -újabb konzolokat drágábban mint ahogy én vettem évekkel ezelőtt 1 év garanciával nem blekfrájdéj keretében.

[ Szerkesztve ]

(#82) mcwolf79 válasza XuChi (#38) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ha mindenki így gondolkodna akkor játék sem lenne, mert senki sem fejlesztene, mivel nem érné meg. Persze tudom ,nem kell sajnálni a kiadókat/fejlesztőket, de azért azt is be kell látni, hogy egy játékszoftver fejlesztése bődületes pénzekbe kerül. Ha mindenki csak arra várna, hogy használtan megveszi a játékokat akkor lehúzhatnák a rolót.
Sajna megint csak szűklátókörűen a helyi viszonyokat veszitek figyelembe, globálisan eléggé más a helyzet.
[Itt] is látszik , hogy a jövő egyértelműen a digitális eladásoké. Valszeg mindkét konzolgyártó (Sony és MS) is errefelé fogja terelgetni a user-eket, tetszik vagy nem tetszik.
Persze az érem másik oldala, hogy akkor "illene" olcsóbban adni a digitális kópiákat, mert egy rakat egyéb költséggel járó eladási láncszem kihagyható, de ezt sajnos egyik sem fogja megtenni. Kb. mint amikor arra fogták a magas árakat, mert hogy a warez. De a warez (konzolon legalábbis) aránya csökkent, a játékárak ugyanott maradtak. Persze nem nálunk, mert ugye mi függünk a dollár/EURO árfolyamtól, de usánkába még mindig 50-60 USD a nyitó ár a legtöbb esetben.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#83) XuChi válasza mcwolf79 (#82) üzenetére


XuChi
addikt

Értem amit mondasz és igazad is van, de.., a kinti viszonyokat nézve idehaza mocskos drága a játék. Egy átlag fizu kb 120-150k (hála égnek ennél jóval többet keresek már), és 20-22K egy újonnan megjelent játék. Több mint az átlag fizu 15%-a!!! És akkor egy albérlet 120k+rezsi+kaja. Magyarán igen, mi vagyunk csórók, ne játszunk. :R

A másik. A digitális játékokra néha néha van akció, de ha nem figyel az ember lecsúszik róla. Évekig lehet várni mire lemegy értelmes árra, már ha lemegy, mert nem lesz konkurens használt piac majd, így nem is kell csökkenteni az árát a játékoknak. Magyar mi játékosok csak vesztünk ezen.

[ Szerkesztve ]

(#84) Bird válasza #22718208 (#24) üzenetére


Bird
addikt

Ott a pont, kb. ennyire relevans egy uj xbox s meghajto nelkul. Pont a 4ks br meghajto az egyik legnagyobb erv az s mellett... Arrol nem is beszelve hogy a lemezes jatekok eladhatok barmikor, mig az accodon levok NEM. Szamomra ez zsakutca es csak a koktseghatekonysagot erzem mogotte, nem a userek erdekeit...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#85) Polllen válasza BlackDesert (#81) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mindkét platformon már a digitális kópiák is sokszor olyan akciót kapnak, mint a pc-s játékok. Ez utóbbi még mindig pár száz forinttal olcsóbb, de az irány jó.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#86) #81556480 válasza btf (#58) üzenetére


#81556480
törölt tag

Na király, hátha mire legközelebb megyek be tudom váltani 🤔

(#87) Sirandrish válasza Bird (#84) üzenetére


Sirandrish
legenda

Engem meg pont nagyon is érdekelne.
Gamepass miatt vennék HA vennék, de ahhoz nekem nem kell semmilyen meghajtó. Ha annak hiányától 30K-val olcsóbb lesz, akkor ide a papának :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#88) Wesder válasza Sirandrish (#87) üzenetére


Wesder
félisten

Jó lesz az 15-nek is. Ígybis fillérekért adjàk az 500-as S-t mert nem veszik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#89) - = Zk = - válasza Wesder (#88) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én megvettem :C....
igaz 1TB SSHD van mellé.. :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#90) AxBattler válasza XuChi (#83) üzenetére


AxBattler
félisten

Abban igazad van, hogy Ny-EU-hoz, Észak-Amcsihoz képest valóban elég drágák a játékok, de szvsz még soha nem volt ennyire olcsó a konzol gaming...

'94-95-ben...
- a nettó átlagkereset 23-26k HUF között mozgott;
- a 16bit-es konzolok 20-25k HUF-ért voltak kaphatóak, egy új kontroller 4-5k HUF-ba, míg egy jófajta új cím pedig 10-12k HUF-ba fájt, és akár 1-2 évig is tarthatta az árát (576Kbyte árlisták alapján);
- a frissen megjelent 32bit-es konzolokért pedig 6 számjegyű összeget kellett a kasszánál hagyni.

2017-ben...
- a nettó átlagkereset 197.500,- HUF;
- egy új konzol kiszereléstől függően 80-160k HUF között kapható; 12-15k HUF egy új kontroller, 15-20k HUF egy új AAA cím, ami (digitális) akciókkal, LIVE-al hamar lejjebb tornázható.
- kb. havi 1.5k HUF az éves LIVE.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#91) ProEvoFan válasza AxBattler (#90) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Érdekes ami írtál.
25-30 év alatt az új játékok ára még a duplájára sem emelkedett.
Közben egy AAA projekten már nem 5-15 ember dolgozik, hanem több száz és a kötségvetések felérnek egy kisebb, néha nagyobb hollywoodi filmhez.
....a szemét pénzéhes k@cs@g kiadók, mi?

(#92) XuChi válasza AxBattler (#90) üzenetére


XuChi
addikt

Ebben is igazad van, de anno az 576 egyeduralkodó volt itthon, annyiért adta amennyiért nem szégyelte, rohadt drágán!

Az amit Te írsz átlag kereset, az köszönő viszonyban sincs a mai helyzettel. Beleszámolják a fővezér és bandája fizuját is, a gázszerelő urasággal egyetemben, illetve a magyar milliomosékat is! Ha ezt leveszed, máris csak 120-150k marad, amiből ugye nagyon sok embernek még ki kell fizetnie a rezsit, a mocskosul felárazott albérletet, és még enni is kellene. Hát ebből nem igen marad játékra.... :R

Most pl BF akció van a PSN-en, ahol egy Detroit 8990.-, egy GOW 8990.-, ezek már nagyon jó árak....., lennének, ha nem digitális lenne. Nekem nagyon fontos a fizikai kópia, szeretem a polcomon tudni őket. Lehet én vagyok öreg, de nem vagyok oda a steam, uplay, origin, psn, marketplace és társaiért. Szeretem a limited kiadásokat, végiglapozom a könyveit, meghallgatom a mellékelt OST lemezt, és szépen berakom a gyűjteményembe. Igen, a digitális hely spórolósabb, de ha egyszer ne agy úr isten, el akarom adni az egészet, a digitálisat nem fogom tudni, max elég szürke megoldásos account eladással.

(#93) ProEvoFan válasza XuChi (#92) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Most nagyon sok helyen a két említett játék ugyan ennyi dobozosan is. :)

(#94) XuChi válasza ProEvoFan (#93) üzenetére


XuChi
addikt

:Y akkor lecsapok rájuk :R Thx hogy szólsz :R

Szerk: Most hirtelen 3 helyen néztem meg, és sehol nem ennyi :((. Te hol láttad ennyiért ? :R

[ Szerkesztve ]

(#95) hombre[EU] válasza XuChi (#94) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Hétfōtōl az alzán mindkettō

Life, Uh, Finds A Way

(#96) b. válasza XuChi (#92) üzenetére


b.
félisten

Valami oknál fogva a számomra nagyon fontos játékokkal én is így vagyok.PL Switchre Zelda és PS4 Last Of Us.( talán ez a kettő az utóbbi évekből, amit kifejezetten gyűjtőibe keresetem)de azért van pár dobozos játékom, így ,de az ára miatt főleg.
Azt vettem észre dobozos verzióba előbb olcsósodnak el.PL Pókica ps4 re már volt fent a megjelenés után 1 héttel 12 K ért.Aztán nem sokra rá( viszonylag ) persze utoléri a digitális is, de van pár játék ami nem akar lezuhanni. Crash bancicoot például nagyon sokáig nem akart 8-10 K alá beesni,( nem is 20 K nyitott anno,) Aztán mérgemben vettem egy lemezest 5 K ért itt az aprón. :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#97) Polllen válasza b. (#96) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem csak a továbbadhatóság miatt fontos a lemez.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#98) b. válasza Polllen (#97) üzenetére


b.
félisten

Az is egy nagyon fontos szempont tud lenni. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#99) AxBattler válasza ProEvoFan (#91) üzenetére


AxBattler
félisten

Az eladások száma drasztikusan megnőtt, digitális és lemezes formában is, bőven van bevételük.

(#92) XuChi
Ja, videótékák és társaik olcsóbbak voltak + általában kalózkópiákat forgalmaztak játékokból.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#100) XuChi válasza b. (#96) üzenetére


XuChi
addikt

Hát ez az! Ha legalább követné a digitális a fizikális árainak mozgását, akkor elgondolkodnék az átálláson, vagy ha lenne használt digitális adás vétel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.