Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szupermacs


szupermacs
veterán

Hasított bőrre nem tudom mi a jó, de én a bakancsomat szilikonzsírral szoktam ápolni. Belemártod a rongyot és szépen elkened a cipőn. Víztaszító réteget is képez rajta, de ne tegyél rá sokat, mert akkor minden ráragad. Szép fényes is lesz tőle a cipő.

(#2) Met


Met
nagyúr

Kiwi-nek vannak jó cuccaik.
Én a fekete Cat bakancsom és motoros csizmáimat bőrzsírral szoktam átkenni, színtelen de a hasított bőrt szerintem elszínezi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3) BatchMan


BatchMan
senior tag

Van rendes cipőápoló krém, alias cipőpaszta.
A szilikon gyakori használat esetén keménnyé teszi a bőrt, törik tőle.
Hasított bőrre van nubuk spray, amit le lehet kefélni, olyasmi hatású, mint a száraz shampoo. Csodákra nem képes, de ad egy védőréteget.
Vannak ezek folyós, tubusos, szivacstetejű csodák, ezek kerülendők.
Technológia bakancsra, fényes bőrre:
- Ha nedves, sáros, átnedvesedet, akkor nagyját leszedni, száradni hagyni (nem radiátoron)
- Lekefél
- Ronggyal, pasztával beken, bedolgoz (egyszerre nem kell sok paszta, csak megmutatni neki)
- Szárad (addig a másik félpárat kened)
- Tiszta ronggyal fényesít

Gondolom Te se voltál katona.

(#4) DeFranco


DeFranco
nagyúr

fényes bőrre méhviasz alapú cipőápoló szilikonzsír helyett. puhít, állagmegóv, impregnál.

sarokba sarokfogó, talpbetétet rendszeresen cserléni.

(#5) BoB


BoB
veterán

Rendes bőrre tökéletesen bevált, csak ilyet használok:

Hasított bőrt meg nem szoktam kenni semmivel csak tisztítom.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6) Tomasz72


Tomasz72
tag

Volt egy Marc bőr félcipőm.
Munkavédelmi kézkrémmel kentem be este, reggel áttöröltem, és kész.
8 évig használtam.

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#7) sanzi89


sanzi89
addikt

És mi lesz most akciós az Aldi-ban?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8) elithun


elithun
őstag

+1 a Kiwire.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#9) psyho85


psyho85
aktív tag

A hasítékbőr az lehet fedett is, amit itt talán valaki "fényesnek" hívott. Gondolom Neked vagy nubuk (ami nem hasíték!) vagy velúrbőr cipőd van. Ez utóbbi kettőhöz megvannak a megfelelő, specifikus tisztítóeszközök és ápolóeszközök. Én simán csak színtelen velúr/nubuk tisztítóval átmegyek rajta, majd finom (500-as) csiszolópapírral (amikor már száraz) egyenletesre átdörzsölöm. 7 éves az egyik nubuk túrabakancsom, amit csak a nagy hidegben veszek elő, bőven bírja még ma is a kiképzést.

Fedett, bevonatos bőrre meg szilikont soha, ha puhítani kell akkor színtelen ápoló, majd azonos színű paszta és puha kefével fényesíteni.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#10) DonElvis válasza Met (#2) üzenetére


DonElvis
tag

Pontosan.

Bőr cuccra kizárólag Kiwit-használok. Lehet dupla annyiba kerűl mint más márka, de nagyságrendekkel jobb.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#11) 1eske


1eske
tag

Elnézést, hogy csak most írok!

Köszönöm mindenkinek a segítséget, Kiwit veszek első körben. :R

(#12) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Én Crep sprayt hasznalok, igaz angliaban elek, de gondolom ebayen beszerezheto.
Minden feluletre jo, ez inkabb megelozi a bajt, én a limitáltabb cipoimet vásárlás után szoktam befujni vele, ugyebar nehezebben koszolodik, es kevesbe all meg rajta a gane, hatekonyabban lehet majd utana tisztitani.
Nem bullshit. Video: [link]

when the sun shines, we'll shine together

(#13) Zolorado


Zolorado
tag

Sziasztok!

Olyan cipőkrémet keresek, ami puhítja is a bőrt, nem csak befesti. A "szivacsos csodák" nekem sem jöttek be.
A kiwitől színtelen cipőkrémet használtam valamikor, az hígan folyós volt, és a fehér bőrcipőt besárgította.
A fekete cuccaik jobbak? Shine and protect vagy polish?

(#14) DeFranco válasza Zolorado (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

box. sima kerek tégelyes ronggyal felvivős.

nekem cipész a kiwi-t ajánlotta, elégedett vagyok vele.

(#15) Zolorado válasza DeFranco (#14) üzenetére


Zolorado
tag

Köszönöm, kipróbálom majd!

(#16) Zolorado válasza DeFranco (#14) üzenetére


Zolorado
tag

Na, vettem egy ilyen csoda Kiwi-t...
Az összetevői alapján nem biztató (ásványi olaj=nafta és terpentin), Carnauba wax csak a doboz tetején, az összetevők listáján semmi más....

Meglepődtem, hogy milyen sűrű. Egy szivaccsal próbálkoztam, de kisebb káoszba fulladt. Kipróbálom majd ronggyal. Mekkora mennyiséget kell felvinni, annyit mint a régifajta, tubusos cipőkrémekből, vagy kevesebbet?

Köszi!

(#17) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Én is kiwit használok, teljesen meg vagyok vele elégedve.

Nekem most az a fő problémám a legújabb cipőmmel, hogy nyikorog a talpa. :D Utánaolvastam, többen ajánlották a talprész lenolajjal való lekenését. Ha esetleg volt már ilyennel dolgotok, erősítsétek vagy cáfoljátok meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.