Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Tisztelet ezért :R

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#252) spuros


spuros
őstag

Atyaég micsoda cikk.. Nagyon köszi! :C

Bennem is kedves emlékek hada jött elő pl. a GF4 MX440-el mikor a nehezen összekuporgatott sulis kajapénzemet beváltottam rá..

[ Szerkesztve ]

(#253) Zanik


Zanik
addikt

Jajj, szép emlékeket hozott elő bennem ez a cikk. De szerettem a Viper V770-es kártyámat. Volt még GeForce2-es MX400-as (Talán Abit volt, már nem emlékszem), az is egy jó kis kártya volt. Viszont az FX szériánál akkorát csalódtam az nVidiában, hogy rögtön lecseréltem az Inno3D-s kártyám egy GeCube 9600-as Ati-ra.
Aztán nV-ből a 6-7-8-9ezres szériák már kimaradtak (keveset játszottam már, meg első notebook is befigyelt), pedig azok rendre jobbak voltak az akkori Ati-knál. Aztán mire újra videókártya vételre került sor már megint az Ati/AMD tűnt jobb választásnak.
Ennek ellenére nem zárkóznék el most sem egy nV kártyától, feltéve hogy az ár/teljesítmény/fogyasztás arányában jobb lenne az azonos árkategóriájú AMD-nél. :K
Ki tudja, lehet a következő kártyám újra nVidia lesz! :U

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#254) pschio


pschio
őstag

beteg. maximális riszpekt! :R

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#255) sajtee


sajtee
senior tag

Nem rövid, b@sszameg!

(#256) dt451


dt451
csendes tag

Gratulálok a cikkhez. Érdekes volt nosztalgiázni kicsit, és sorra venni, hogy ezidő alatt, mikor milyen kártyát nyúztam éppen. Én anno a GeeForce 2MX 200-al szálltam be az informatikába. De volt dolgom régebbi, és újabb kártyákkal is bőven Nvidia, Ati, S3 palettákból egyaránt... főleg ismerősök gépeit bütykölve, vagy alkalmi szerzemények felújjítgatása során. Egy időre AMD/Ati fanatikus lettem, de a grafikai, és 3d munkáim visszacsábítottak az Nvidia kártyáihoz. Procifronton viszont még mindig az AMD a szívem csücske... lehet már csak megszokásból...

(#257) staccato


staccato
tag

komoly cikk,gratula és köszi.

üdv

(#258) Smani


Smani
senior tag

hogy ezzel a tuningolt Core i7-essel egy olcsó 200W-os tápegység is elbír, de fontos megjegyezni, hogy a Furmark nem terheli a processzort, így az szinte üresjáratban járt a mérés alatt.

Azért ez nem így van. Nézd meg feladatkezelőben hogy milyen szépen pörgeti az egyik magot :)

(#259) mrterminator


mrterminator
aktív tag

Ilyen cikket, rég láttam. Mintha mindent tudnál a kártyákról, olyan dolgokat is amiket csak akkor tud meg az ember ha tényleg használt ilyen kártya pár évig.
Személyesen asus 66gt-ről amit írtál, hogy zalman hűtőre cserélték sokan a tervezési hibás gyárit, és tényleg! én is ugyanígy tettem ugyanezen okból ugyanúgy. (meg jópár helyen még magamra ismertem a cikkedből)

Hatalmas grat :R

ui: a hűtés kinézetről, meg maga kártya összképéről külsőleg is mind-mind tökéletes. Imádom én is nézegetni, magát a kártyát. (egy kettő ki is van rakva a falamra)

(#260) invasio


invasio
tag

Grat! Nagyszerű iromány!
LOGOUT DÍJAT NEKI !!!!

Ja, és esetleg egy ATi / AMD fan-tól szívesen vennénk egy kontrát.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#261) VIC20


VIC20
őstag

Nagyon nagy és szép cikk, le a kalappal!

Hej, nagyon sajnáltam a Gefore256-osomat, amikor feldobta a talpát! A 8800GTX-en is fájó szívvel adtam túl. Még dédelgetek a szekrényben egy 7900GS-t, kifejezetten Dungeon Keeper 2-höz. :)

ATI-s cikk mikor lesz? (Csak az univerzum, meg az Erő, meg a csí... stb. egyensúlya végett... :) )

[ Szerkesztve ]

(#262) Matula 007


Matula 007
tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Istenkirály órákat böngésztem a teszteket meg minden.
Le a kalappal :C :C
KÖSZÖNÖM :):) :DD

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#263) Diablo18


Diablo18
senior tag

:R :R :R :R :R

(#264) homeless09


homeless09
őstag

Oooo nekem anno volt egy TNT2 Ultrám , még úgy 99' végén-2000 eleje fele :C (rég vót nem emlékszem pontosan ;] )

[ Szerkesztve ]

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#265) Yany


Yany
addikt

Erre csak ennyit tudok mondani: :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#266) gold007


gold007
tag

Az igen! Minden tiszteletem, iszonyatosan sok idő lehetett. :R De megérte! Nagyon jó kis teszt, sőt akár "vásárlási útmutató" is lehet azoknak akik régebbi konfigot akarnak összerakni, viszont nem tudják eldönteni, hogy melyik éri meg jobban.
Én mondjuk pont a cikk megjelenése előtt 2 nappal vettem meg a 7600GT-met :) de még nem bántam meg és ahogy látom a tesztekben sem szerepel rosszul(mármint a saját kategóriájában) és egyértelműen verhetetlen az ár/teljesítmény aránya. Amin viszont meglepődtem, az a 6200-as. Ugyanis nekem az volt az első igazi vga-m és még keményen játszottam rajta gta3, san andreas, WR2, most wanted és hasonló játékokat, igaz, ha több ellenfél, vagy poligon volt a pályán akkor kicsit belassult, de alapvetően teljesen játszható volt 1280x1024-ben.

És természetesen egy logout év cikke díjat vagy nemtudomhogyhívjákot lazán megérdemel!

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#267) Lewzke


Lewzke
őstag

Mikor jön majd a Radeon-os kiadás? ;]

(#268) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Én nem szeretem az nv-t. De ember a te érdemeidből ez mit sem von le. Jó írás, komoly munka. Gratulálok. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#269) MasterDeeJay

Brutális teszt! :Y

Nem sok ekkora volumenű tesztet látni mostanában. :R
Jó viszontlátni némely kártyát. A teszted sok mindent alátámaszt az edigi kártyáimmal kapcsolatban, és úgy hiszem nem vettem olyan kártyát ami nem érte volna meg a pénzét.

Gef2 mx400 64mb (Voodoo2-t váltott :) )
ez egyértelmű népkártya volt, először úgy emlékszem manli (hibázott volt gari) majd inno márkájúhoz volt szerencsém. Gyári pici ventit/bordát leszedtem és egy P3 hűtését kapta meg bár tuningban nem számított sokat.
Talán 20e körül lehetett.
Ilyen kártyából van nekem egy szerintem különleges noname darab, teljesen aranyszínű nyák [ilyen] (nem az enyém a kép). De havernak is van egy szürke nyákos Soltek féle (szürke szintén Soltek lappal) kép

Gef4 ti 4200-8x 128mb
a tesztben is található ABIT OTES hűtős volt, biosmod agyontuning ezzel a kártyával gyakorlatilag kihagyhattam az FX szériát (5600ultra szint felett volt már a kártya igaz dx8-ban)
40-50eFt között volt

Geforce6 6800GT AGP majd garis csere után Ultra PCIe Leadtek 256mb
Na ezekkel a kártyákal is kihagyhatam egy széirát, az ultra brutálisan jó kártya volt 7600Gt szintet hozta tuningolva. Hűtése nagyon jól megoldott, sajnos venit később tönkrement. Kacsintgattam már ati felé x850 személyében de utólag nem hibáztam mert sok későbbi dx9 játékhoz kellet a SM3 meg aztán COD1 korszakom volt és az Atit nem szerette. 90eFt volt

Geforce 8800GT INNO 512mb - verhetetlen ár teljesítmény arány, gyári nemref hűtő katasztrófa de hát a legolcsóbb ilyen kártya volt akkor. (Zalman került rá) 50eFt volt
Ha nem vettem volna meg a fullhd moncsit akkor még most is használnám annyira jó volt.
kis ráfizetéses csere után Saphire 4850 512mb (AC S1 került rá) ami szintén jó ár teljesítménymutatóval rendelkezett, és a mostani kártyához 50eFt ért jutottam hozzá ami egy nemref Saphire 6950 2gb.

Ez a teszt megy a kedvencek közé! Ha valaki érdeklődik egy kártya után hogy kb hol helyezkedik el akkor EZT a tesztet fogom neki bemutatni. :R
Ehhez hasonlót az xbitlabs csinált aminek a linkjét most így hirtelen nem találom.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#270) Asbee


Asbee
veterán

Azta k...va mindenit. :D Minden tisztelem. :R :R Eszembe jutottak a régi kártyáim meg hogy mikről álmodoztam 10-en pár évesen. :D

(#271) zoltanz válasza MasterDeeJay (#269) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én is láttam már ennél nagyobb volumenű tesztet, igaz az csak egy game-ben (nem valami ismert) merűlt ki. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#272) kreestuff


kreestuff
csendes tag

A Diamond Viper 770 -es TNT2-ből volt 32 mb-os verzió is.
Itt figyel a polcomon. :))))

A Quake 3 csak úgy hasított vele... :))

[ Szerkesztve ]

Quake 3 forever!

(#273) Airedhyal válasza GAI (#148) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

GAI:
"A Matrox sose gyártott gamer kártyákat"

Ez így nem igaz, próbálkoztak de nem jött össze nekik.
Ott van a Matrox Parhelia például 2002 -ből, a hardver bitang erős, a driver béta xar, amit soha nem hevert ki.

(#274) mcs válasza kreestuff (#272) üzenetére


mcs
veterán

De sokáig volt nekem is TNT2-m. Egy Butterfly gyártmányú Pro volt, de sajnos 64 bites rambusszal. Ettől függetlenül eljátszogattam vele egy 540re húzott 433as Celeron társaságában. :DD

(#275) dt451


dt451
csendes tag

Amúgy most átkukáztam a dobozaim, és az összes korábbi kártyám megvan, amik nem egy újrahasznosított konfig részét képezik per pill. Egy Nvidia kártyám viszont annak idején elhalálozott. Galaxy gyártmányú 8600GT. Gyorsan kellett egy dx10-es kártya anno, és ez fért bele a büdzsébe. 2,5 évig bírta, aztán egy nap elhatároztuk, hogy a 17-es tft helyett, a 102 centis tévén nézzük a filmeket. A TV nyírta ki... amint átkapcsoltam a dual screen konfigurációba, megszűnt létezni szegény. Egyszer egy pillanatra felvillant a kép a tv-n, majd monitor, és tv is sötét maradt végleg. Megadta magát. Pedig egy viszonylag drága kábelt használtam ami korábban évekig megbízhatóan tette a dolgát egy másik tv-vel.

(#276) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Azta ez egy mega über brutál cikk lett :Y

Csak gratulálni tudok :K Hajrá ZÖLDEK :B

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#277) nuke7


nuke7
veterán

lol diamond viper volt az első komolyabb gépemben - amit persze öcséimmel együtt kaptunk :D

https://youtube.com/user/nuke7

(#278) mcs


mcs
veterán

Egy dolog van, ami nagyon szúrja a szememet: a Doom 3 eredmények
Ott 100%, hogy valami bibi lehetett, vagy oprendszer, vagy driver, mert a Gef2/4 MXek, és Gef4 Titaniumok normális esetben nem teljesítenek ennyire gyatrán benne. Emlékszek, nálam a 32 megás-128 bites MX400 hajszál pontosan 16 fpst produkált timedemoban 640 minimumon. Bátyám egykori Abit Siluro MX 440 SE-je pedig 32 fps-t nyomott ki magából, és a Ti4200 is kb. erre volt képes 1024 mediumon, árnyékok nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#279) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hát ez beteges :)

Ilyen teszteket referenciaként használnak egyes oldalak, az archívumuk bővítgetésére. Ez meg csak így egy külön cikkben..már már pazarló :)

Respect :R Bár tudom, hogy hobbiból készült, de akkor is.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#280) Scae [Edgar]


Scae [Edgar]
tag

Ha szakdogának csak plusz ráfordítással (pl. hosszabb bevezetés és végszó), de tdk dolgozatnak már így is simán elmenne. Nem gondoltál ilyesmire? :) Ha nem is most, akár később. Ennél sokkal gyengébb szakdogatémákat is el szoktak fogadni. Ezt akármelyik bíráló szívesen olvasná.

(#281) GAI válasza Airedhyal (#273) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Abban inkább az volt a nagy szám, hogy elsőként kezelt 3 monitort, nem? Bár ilyenem se volt soha, de a Matroxról nekem sose az jut eszembe hogy játékokban jó lenne (bár lehet arra is használni) hanem hogy a képminőségre gyúrtak, meg a többmonitoros megjelenítésre.

(#282) GAI válasza mcs (#278) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A Doom3 eredmények engem is megleptek, de inkább főleg az, hogy 75-76 FPS-nél limitált, pedig a driverben és a játékban is ki volt kapcsolva a v-sync.

Az az igazság, hogy a minimum ebben a tesztben nem teljesen volt minimum, mert később rájöttem, hogy amellett ha az "ultra detail"-t átállítom "low detail"-re, egy eldugott menüpontban még 1-2 dolgot ki lehetett volna kapcsolni, de ezt akkor vettem észre, amikor már a kártyák ~70%-a le volt mérve vele, így nem akartam elölről kezdeni. Lehet hogy ha azokat kikapcsolom, a dx7-es kártyák nem véreztek volna ennyire el, de azért egetverő különbségek nem hiszem hogy lettek volna.

Mindenesetre a Doom3 nem igazán vált be a mérésre, ez tény. Eleve a képminősége is furcsa, a dx7 és a dx8 között alig van különbség ha megnézed, a dx9 meg jónak tűnik de valójában az árnyékok szerintem bugosak voltak, a fények meg túl drasztikusak, mert az emberek fejének egyik fele full világos, a másik meg sötét fekete volt, és nem volt semmi átmenet :DDD Azért nem is csináltam inkább több screenshotot róla, mert ott valami bibi volt... De népszerű játék, úgyhogy benne hagytam a tesztben, attól függetlenül, hogy én magam sose szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#283) GAI válasza Scae [Edgar] (#280) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Aztán ráfogják hogy plagizáltam magamtól :DDD

(#284) mcs válasza GAI (#282) üzenetére


mcs
veterán

Igen, az a 76os limit is fura kicsit, mert a 3,4es prescott proci biztosan többre képes.
A Doom3 abból a szempontból nagyon jó teszt, hogy a ramsávszélességre erősen támaszkodik. 128 bites MX440el már el lehet játszogatni vele, de 64 bitessel katasztrófa, mert kb. harmad annyi fpst produkál helyenként. Ahhoz, hogy mindenképp rendesen fusson, megköveteli a 128 bites DDR-t. ;)

Amúgy ezidáig úgy gondoltam, hogy dx8 és dx9 között csupán annyi a különbség, hogy dx8ban nincs heat haze effekt. :D

(#285) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat, ez nagy meló lehetett :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#286) yolan


yolan
őstag

Többször nekifutottam, abbahagytam, folytattam, de végre a végére értem.
Gratulálok hozzá, egyedi és nagyszerű cikk! :R
Bárcsak lenne ilyen ATI/AMD témában is.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#287) izee


izee
senior tag

Szép írás. :C Köszi a mérési eredményeidért. Gratula.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#288) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nagyon jó teszt mert ebből simán be lehet lőni hogy manapság mi az a minimális vga teljesítmény amivel játszhatóak a mai játékok biztonsággal.

(#289) Valty


Valty
aktív tag

Azta :Y :Y :Y Lesz mit olvasni, hatalmas gratula hozzá :R :C

Egy kérdés: hol tároltál ennyi VGA-t? :)

(#290) raper


raper
senior tag

:C :R

(#291) albert8


albert8
addikt

Minden tiszteletem, nagyon jó lett és a képek is tökéletesek. :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#292) kovy79 válasza Valty (#289) üzenetére


kovy79
őstag

Ezt én is kérdezném. :DDD
Gai, egy-két csoportképet a kártyákról, a tárolásukról igazán tölthetnél még fel! ;)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#293) GAI válasza kovy79 (#292) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Mivel a többségének nincs meg a doboza, ezért nem foglaltak olyan nagyon sok helyet. Csoportképet nem csináltam mert nem fértek volna bele 1 képbe :) Most meg már nem is lehet mert nagyrészüket már eladtam, csak a cikkhez szedtem össze őket.

(#294) dragon1993


dragon1993
őstag

Íme egy teljesen referencia FX 5200 Ultra, mely a cikk egyik legnehezebben beszerezhető kártyája volt.

Nekem ebből egy passzív hűtős változat van.
(Vagy csak lelopták a boltba a ventit :D)

(#295) GAI válasza dragon1993 (#294) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ha Ultra akkor nem lehet passzív hűtős, különben megfőne...

(#296) kovy79 válasza GAI (#293) üzenetére


kovy79
őstag

Egy-két "privát" képet csak csináltál?!
Feltehetnéd egy "Így készült" postba. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#297) mcs


mcs
veterán

Bakker, de sokszor belekukkantok ebbe a tesztbe, és mindig találok benne valami meglepőt. :DD

Most a 9600GSO teljesítménye mosolyogtatott meg. Érdekes, hogy a 192 bites rambusz ellenére megveri a 9600GT-t, még ha amúgy tuningolt is volt az az MSi.

(#298) hfrankee


hfrankee
senior tag

Mindent leírtak már előttem,remek munka, hatalmas elismerés ezért neked!
Szép emlék idéző.
A rommá húzott Ti4400, 6600Gt 70%!!-os túlhajtással (ami Inno3D volt,tudjuk milyen híre volt anno). Galaxy 7600GT BIOS mod 60%-os tuninggal+még szénné húzva,eszméletlen mit bírtak ezek...Mikor még érdekelt az ilyen :)
Még egyszer oriás reszpekt!

(#299) GAI válasza kovy79 (#296) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

minden kártyáról van kép megérkezésekor a "személyes bejegyzések" között

(#300) kovy79 válasza GAI (#299) üzenetére


kovy79
őstag

Tudom, azokat figyelemmel követtem.
Inkább a tesztelés, illetve a környezet (kártyák halomban...) az, amire gondoltam.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.