Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) hfrankee válasza kovy79 (#300) üzenetére


hfrankee
senior tag

Most beleolvastam a blogodba és azt kell mondjam nem tudom eldönteni melyik volt nagyobb kihívás.Beszerezni az összes kártyát vagy a tesztet megcsinálni... :)

Ezeket a Leadtek kártyákat tíz méterről meg lehet ismerni.Szin összeállítás,hűtők...nem sokat variáltak az évek során.

(#302) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Grat hozzá, szerintem megvan az év írása :K :C :C :C

Mit is kéne ide írni?

(#303) NixonHUN


NixonHUN
tag

Uram, minden tiszteletem az Öné. :R

(#304) djculture


djculture
félisten

Csak jó gondoltam én hogy sokkal gyengébb mikor a gainward gf3 ti450 golden samplét lecseréltem egy fx5200-ra:) Évek voltak közöttük de legalább 30% al gyengébb volt az új fx5200:)
Íráshoz gratula, gyűjtemény oldaladat hetente látogatom:)

[ Szerkesztve ]

(#305) Talma


Talma
tag

Régi sebeket téptél fel ezzel a cikkel, most eszembe jutott az első és egyben utolsó dzsunka PC-m. (mx 400-al, majd később FX5200-al) Soha többet PC-t! :D

[ Szerkesztve ]

(#306) kovy79 válasza hfrankee (#301) üzenetére


kovy79
őstag

Gondolom félrenyomtál. :)
Örülnék, ha ilyen tesztet kellene nekem megköszönnöd, de nem vagyok annyira "perfekt", mint Gai.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#307) hfrankee válasza kovy79 (#306) üzenetére


hfrankee
senior tag

Igen GAI-nak szerettem volna írni. :B
Neked nincs is blogod! :)

[ Szerkesztve ]

(#308) kcsa válasza GAI (#299) üzenetére


kcsa
veterán

Úgy látszik én már csak a hibákat találom meg :D

Az MSI féle Ti4800 esetén a következőt írtad: "A kártya dupla DVI kimenetet, és méretes rézhűtőt kapott, mely az egyik leghalkabb a GF4 Ti szériában"

Erről tudnék nyilatkozni, volt ilyenem. A hátsó lap sárgára eloxált alumínium, az első hűtő alapja pedig alumínium (szintén sárgásítva), és csak a gagyi módon ráragasztott (igen, ragasztó volt, nem forrasztás... én le is szedtem :D) hullámos lemez volt réz. Mellesleg olyan jó minőségű volt hogy ramokkal alig-alig érintkezett :/

(#309) GAI válasza kcsa (#308) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nekem nincs bajom azzal a coolerrel, a 4800-ason és az FX 5600-oson is az volt, és mindkettőn halkan és hatékonyan működött. A ramokkal meg akkoriban szinte az összes hűtő csak félig-meddig érintkezett, pl az ASUS V8460 Deluxe hűtője is alig ér hozzá a ramokhoz. Talán egyedül a Leadtek felfogatása normális, mert az felfekszik a nyák szélére is, és ezáltal jobban hozzá van szorítva a kártyához.

(#310) kcsa válasza GAI (#309) üzenetére


kcsa
veterán

Ez volt az első "komolyabb" kártyám, elég csalódott voltam a hűtő minőségén. A venti meg max. egy év alatt annyira beállt hogy kézzel se lehetett forgatni. Úgyhogy kapott egy moddolt fop32 bordát plusz ramsüniket :)

(#311) Turbolada II válasza GAI (#293) üzenetére


Turbolada II
őstag

Hiba volt eladni.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#312) kcsa válasza kcsa (#310) üzenetére


kcsa
veterán

A lényeget elfelejtettem hozzátenni: Csak azért szóltam hogy se az előlap, se a hátlap nem volt réz :)

(#313) draco31


draco31
veterán

Nekem egy ilyen ATI van, nem tudom él-e még:
[link]
[link]

Nekem egyébként volt egy MX400-asom, egy MX440-em, és most pedig egy FX5500 duruzsol izmosnak éppen nem mondható gépezetemben. :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#314) Kabika


Kabika
csendes tag

Gratulációk!
:C :C :C :C :C :C :C :C

(#315) nuke7


nuke7
veterán

a most wanted-nél, az első screenshot-nál nincs véletlenül megcserélve a dx8 és a dx9?
(mert a 9es látványosan rondább mint a dx8-as.. :U )

https://youtube.com/user/nuke7

(#316) GAI válasza nuke7 (#315) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

nincs megcserélve, de szerintem nem is rondább a dx9... a dx8-nál feltűnően világosak a fények, ez a többi képen is látható. A dx9-nél több effekt van és szebbek a fények.

(#317) nuke7 válasza GAI (#316) üzenetére


nuke7
veterán

De az autón kívül minden nagyon rosszul néz ki, míg dx8 alatt szépen ki van dolgozva minden...

https://youtube.com/user/nuke7

(#318) GAI válasza nuke7 (#317) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

hát ezt az EA-nak mondd :DDD

szerintem azért jelenik meg több részlet dx8 alatt mert nincsenek árnyékok. Egyedül az aszfalt textúrája szarabb minőségű dx9-ben, de az biztos fícsör hogy nagy sebességénél szebb ha elmosott :DDD

[ Szerkesztve ]

(#319) K.Zsolti


K.Zsolti
tag

Nagy jó írás, remélem egyszer lesz ATi vonalon is :)

üdv, K.Zsolti

(#320) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Gratulálok, ez a cikk valóban kimagasló szintű és színvonalú írás. 15 év alatt hatalmas fejlődés és előrelépés zajlott le a számítástechnikában - jelen esetben a videokártyáknál.
:R :R :R

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#321) colo


colo
csendes tag

Gratula a munkádhoz! :C :R

(#322) dzsuva


dzsuva
tag

Grat, nagyon jó cikk :R

(#323) benedekco


benedekco
addikt

Hatalmas cikk! Legalábbis a Gef4-esekig biztosan... ugyanis még csak itt tartok az olvasással :DDD
Mint ahogy sokan írták már, szerintem is az év logout írása. Nehéz lesz ezt felül múlni. Talán ha valaki megtenné ugyanezt ATI karikkal. De az is max döntetlen lehetne :DDD Csak nem tudom náluk melyik kártyával kéne kezdeni a bevezetőt... talán ezzel :F
Grat hozzá! Elég szépen mutathat ez a cikk egy önéletrajzban :K
:R
További sikeres logolást!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#324) teratti


teratti
senior tag

Nagyon jó részletes mindenre kiterjedő cikk, grat! :R

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#325) Flatron710


Flatron710
tag

Szép munka! Gratula! :C

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#326) gbors


gbors
nagyúr

ennek a cikknek már a végigolvasása is komoly időbefektetést igényelt - elképesztően ambíciózus munka, igen igényesen kivitelezve. nagyon tetszett, maximum respect! :R

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#327) asdf2


asdf2
tag

Óriási RESPECT! :R Egy ideig követtem, hogy mikor mit szerzel be, aztán most volt időm felnézni az oldalra, nagyon fincsi anyagnak tűnik, az tuti!:DD

(#328) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm még egyszer mindenkinek az elismeréseket :)

(#329) mayurihu


mayurihu
csendes tag

Nagyon jó cikk, jöhet az ATI-s :D

Senkinek sincs mindig igaza, egyesek viszont mindig tévednek.

(#330) GAI válasza mayurihu (#329) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ezt a poént vajon még hányan sütik el?

(#331) asdf2 válasza mayurihu (#329) üzenetére


asdf2
tag

Ennyi erővel legyen 'egyéb' is... (Matrox, S3...)

(#332) joshua7 válasza GAI (#328) üzenetére


joshua7
veterán

Most fedeztem csak föl ezt a cikket. Végigolvastam, maxi respect az elkészítésért!
Annyit fűznék kiegészítésként hozzá, hogy a Vantage performance teszt 1280x1024-ben fut. Illetve hogy a GTX480 bizony bőven cpulimites egy 4Ghz-es i7-tel 06-ban. Sőt, az összes GTX400-as is az.
1 kérdésem is lenne: a 7800GTX-nél ezt írtad: '...Ezt a szokatlan megoldást valószínűleg azért alkalmazták, mert 512 MB-os változat kiadását is tervezték, ám ez később nem (illetve nem ilyen formában) valósult meg....' Itt mire gondoltál? Mert biztosan volt 512-es 7800GTX, emlékszem, anno az nwnews fórumán mekkora májerek voltak a tulajok, mennyire villogtak velük.

Semper Fi

(#333) GAI válasza joshua7 (#332) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát az érdekes, pedig meg mertem volna esküdni rá hogy Full HD volt ... :)

Számomra a processzorlimit az, ha már egyáltalán nem gyorsul tovább a program egy gyorsabb VGA-tól, de a 3dmark06-nál nem ez a helyzet. Persze attól még lehet, hogy a teszt bizonyos részei már processzorlimitesek voltak, de összességében jobb eredményt ért el a gyorsabb kártya.

Az 512 MB-os 7800 GTX ilyen volt, lényegében ugyanaz mint a 7900 GTX, csak G70-es maggal. Nagyon ritka kártya, szinte beszerezhetetlen.

(#334) joshua7 válasza GAI (#333) üzenetére


joshua7
veterán

Lehet, hogy fullhd-ben ment, de akkor az nem a performance preset volt. :)

Úgy értem, hogy ha alátolnál egy 5-5,2Ghz környéki 2500k/2600k procit, szerintem hármassal kezdődne a végeredmény. Alapórajeles GTX480-nál is. A cpulimit az, hogy a cpufreki emelésével egyenes arányban nő a pontszám.

Akkor csak van ilyen kártya. Miért hagytad ki a listából? :)

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#335) GAI válasza joshua7 (#334) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Azért hagytam ki mert nem sikerült beszerezni :) De egyébként az órajelei szinte teljesen megegyeznek a 7900 GTX-el úgyhogy sok különbség nem lett volna teljesítményben.

(#336) Ricky Pauer


Ricky Pauer
csendes tag

Jó kis gép, és hálistennek már az enyém az alaplap,ram,proci, és a cooler :DD

Cuccaim: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=Ricky+Pauer&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#337) AusWolf


AusWolf
őstag

Hűha, nem semmi cikk, grat hozzá, és a sok munkához ami kellett hozzá! :R

Beszállok én is a furcsa kártyák klubjába egy AGP-s Leadtek 7800 GS-sel, és egy PCI-s (nem Express, csak sima PCI) 6200-zal. Mindkét esetben működőképes példányokról van szó. A 6200-ast mai napig tartalék VGA-ként használom, amikor cserélek.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#338) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Amit sokan leírtak már kívánságként, egy fokkal közelebb került a valósághoz: az elhatározás már megvan :DDD Elkezdtem összeszedni az ATI kártyákat a cikk ATI-s párjához... illetőleg valószínű, hogy inkább egy "összefésült" összehasonlító cikk lesz belőle.
Jó kérdés, hogy a már így is gigantikus grafikonok mennyire lesznek átláthatóak dupla ennyi kártya esetén... Lehet, hogy a retro tesztemet is felújítom, és meghívok bele "mellékszereplőket" is (S3, Matrox, stb)...

Ezek egyelőre még csak tervek, de ha az NV-s cikket sikerült összehozni, akkor ennek sem lehet komolyabb akadálya. A tapasztalatokat figyelembe véve, ha minden rendben halad a beszerzésekkel és a tesztekkel, nameg anyagi csőd se üt be addig, akkor 2013 tavasza környékén várható majd a cikk. Addig is, akinek van eladósorban ritkaságnak számító ATI kártyája, az jelentkezzen :)

(#339) mayurihu válasza GAI (#338) üzenetére


mayurihu
csendes tag

Már alig várom, sok sikert hozzá! :DD

Senkinek sincs mindig igaza, egyesek viszont mindig tévednek.

(#340) joshua7 válasza GAI (#338) üzenetére


joshua7
veterán

Nebazz... ATI kártyák? Tényleg itt a világvége akkor. :(
:D

Semper Fi

(#341) GAI válasza joshua7 (#340) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

azért sietek vele :DDD

(#342) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Atyaúristen! Ez aztán a terjedelmes cikk! A végefelé már kicsit belefáradtam, de minden tiszteletem a tesztért! Nagyon sok tulajdonomban lévô kártya is benne volt a tesztben, azok értékein meg sem lepôdtem! :) Az FX sorozat annyira béna volt, hogy már muszáj volt beszereznem, az FX5800 Ultra miatt ek is öntött a sárga irigység :D Anno még (nem gyûjtés) céljából vettem egy passzív Inno3D Tornado FX5500-at (256MB, 128bit), a mellékelt 3DMark 2003 tökéletesen prezentálta, hogy mire nem képes a vidkari :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#343) szab.tam válasza GAI (#341) üzenetére


szab.tam
nagyúr

komoly elképzelés. :C :R

én az nvida helyében, (már ha egyáltalán illetékesekhez eljutt), ezt az anyagot átvenném, és fordítás után és beillleszteném az oldalra valami történeti áttekintés, publikáció, sajtó, akármi részbe...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#344) AusWolf válasza Mister_X (#342) üzenetére


AusWolf
őstag

Inno3D FX 5500... :U Olyan van itthon a HTPC-ben, csak nekem a 128 megás változat. DVD-nézésre tökéletesen megfelel. :D

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#345) Mister_X válasza AusWolf (#344) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez az ócskavas mélyen él emlékeimben és mindig nosztalgikusan tekintek fel a polcra miatta. Ne tudd meg, hogy mekkora megváltá volt a GF6600 :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#346) Mister_X válasza szab.tam (#343) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Á, ahoz túlságosan objektív és hosszú, továbbá elismernék, hogy az FX széria DX9-es lassítókártyákból áll, a benchmark eredmények nem hazudnak :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#347) Destructo


Destructo
aktív tag

Egyszerűen eszméletlen a cikk,nagyon sok munka van benne látszik! Minden elismerésem,szavakat nem tudok találni. Elég volt rajta végig menni,de nagyon sok jó percet szereztél ezzel nekem.Találkoztam sok ismerőssel,meglepődtem mennyivel :P

Nagyon köszönöm a tesztet!

Üdv mindenkinek!

(#348) japy


japy
őstag

Hát erre mit lehet írni ? Szuper teszt! :R :R :R

(#349) zedeRIP


zedeRIP
tag

Köszi ezt a nagy munkát... :R 1000 hála neki..

"Mindennek annyi az ára amennyit adnak érte" http://phmegbizhatosag.atw.hu/ A MEGBIZHATÓSÁGOM

(#350) mentos


mentos
tag

Atya gatya! Ez nem semmi maraton volt!
Nagyon élvezetes mega-giga teszt halmaz.

Elő is vettem régi AGP-s büszkeségeimet megszeretgetni Őket a régi idők emlékére :))

Viszont hogy azért kötekedjek is egy kicsit, az ASUS VR-100 3D-s szemüveg, emlékeim szerint csak 120Hz-es képfrissítés felett működött, hogy ugyebár meglegyen a 2x60Hz, és barmi jókat lehetett vele játszani! :DD
Én GeF3 Ti500 Deluxe-on nyomattam, imádtam, még most is megvan és működik. Ha belegondolok h 125ezerért vettem a Bluefish-ben...

Még azért a csúcs AGP-s Gainward 7800 GS+ (ami szintén kedvencem, úgyhogy van is 1 működő abból is, bár sajna csak sokadkézből) kíváncsi lettem volna h mekkora különbséget produkál egy XFX 7950GT-vel szemben (amiről még mindig megvan a soha meg nem érkezett kártyáról szóló számla, milyen jól jönne most az a 120 euro... :P )

''I love it when a plan comes together,''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.