Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Turbolada II válasza GAI (#149) üzenetére


Turbolada II
őstag

1 milliót adnék érte, ha lenne annyi fölösleges pénzem. :) 20 év múlva sokkal többet fog érni, főleg egyben.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#152) Smani válasza LSL1337 (#121) üzenetére


Smani
senior tag

560 Ti már a GTX5** széria.

(#153) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hajaj, mennyit álmodoztam anno egy TNT2-ről. Mikor havernál először láttam, hogy milyen is a Quake 2 OpenGL-ben, hát az állam esett le :Y
Én meg még azelőtt otthon szépnek tartottam az én gépemben dübörgő integrált SiS 6326-nak "köszönhető" szoftver rendert :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#154) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Grat a cikkhez! Minőségi munka!

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#155) simonzé


simonzé
addikt

Hombre, le a kalappal. Ezt a cikket angolra kell fordítani, és el kell küldeni az NVidiának. Nagyon meglepődnék, ha nem kapnál tőlük egy óriási köszönömöt.

Ja, milyen RadeOnod van? :D

I don't fit in. I fit out.

(#156) aram01


aram01
nagyúr

nagyon jó lett gratulálok!!!!

(#3): ez elfogultság

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#157) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Radeon gyűjteményed nincs véletlenül? :))

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#158) ittakary


ittakary
nagyúr

Minden tiszteletem a tiéd ezért a cikkért :Y :R :R

(#159) gabe_


gabe_
őstag

Ebben a cikkben tényleg rengeteg munka van, gratulálok! :R

Sovány szakácsban sose bízz!

(#160) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Hány órát vett igénybe a teszt 100-200?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#161) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Gratulálok, ezek mind értékes információk, mialatt érdekes olvasnivaló is.
Ezzel emelkedett a Prohardver színvonala! Az ilyesmiből lenne jó több.
Köszi az olvasmányt és a képeket. :R

(#162) redbull86


redbull86
aktív tag

Hatalmas Respect! :) :R :R :C
Az előző sem volt semmi de ez! :D brutális! :D

Valaki esetleg ugyan ezt ATI val ? :DDD

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#163) Turbolada II válasza redbull86 (#162) üzenetére


Turbolada II
őstag

Egy Club3d 9500-ast bele tudnék adni. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#164) zoltanz válasza Turbolada II (#163) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Csodálkoznék ha ATI-ikból nem készűlne hasonló cikk ezután, elégtétel címén. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#165) Turbolada II válasza zoltanz (#164) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nem hiszem, hogy lenne még egy ilyen gyűjtemény.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#166) zoltanz válasza Turbolada II (#165) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tény, hogy nehezebb lenne, (de pont ez benne a kihívás) mert mo ritkábbak voltak az első ATI szériák. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#167) Archer


Archer
őstag

Ez igen, le a kalappal :R Ha belegondolok, hogy anno, minden pénzt megadtam volna egy-egy kártyáért ma meg már egy 20k-s kártyánál is igen húzom a számat... Pedig most pénzem is lenne rá. Változnak az emberek.
Ettől függetlenül nem semmi gyűjtemény, látszik, hogy rengeteg pénz és idő van benne, gondolom a ritkább darabokat nem volt könnyű/olcsó megszerezni. Majd tüzetesen átolvasom, ha lesz időm.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#168) redbull86 válasza Turbolada II (#163) üzenetére


redbull86
aktív tag

Az is jó kártya volt a maga idejében :))

Nekem vegyes felvágott volt mindíg,..

Mikor mi! :D

Riva TNT 2 es el kezdtem,. 16MB al,. :D
MX400 64 MB,.. ati 9250 stb,. :D 4200Ti,. 6800Ultra,.. :D 8800 GTS,. 9550,. XT/Pro,. 9600Pro,..
X1950Pro,. stb,. :D meg még volt jó pár! :DD

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#169) 477il4


477il4
tag

minden elismerésem! :R
nem semmi amit összehoztál...
csodállak! :R
abból kiikdulva, hogy csak futva átsuhanni a cikken 2óra volt...
csak megirni mennyi lehetett? hát még beszerezni a karikat, meg letesztelni...
egyszerüen félelmetes...

mellesleg az nvidiának nem szoltál, még? hogy az egész történelmük megvan? s hátha hozzádvágják az 500 és 600 sorozatott?

Csak elísmerésem! :R

(#170) Abu85 válasza GAI (#148) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Először is szép munka. Iszonyat fanatizmus kell ehhez, de jó értelemben mondom. :R

Az S3 Savage 2000-hez hozzátéve. Igazából tekinthető első T&L-es kártyának. A hardverben alapvetően nem volt hiba, de sosem sikerült hozzá normálisan működő drivert írni. Itt el kell dönteni, hogy mit tekintünk elsőnek. Az első beépített T&L-t, vagy az első működő T&L-t. Én az utóbbi felé hajlok, de véleményes. A legjobb az, ha a szövegkörnyezetben megvan említve az S3TL motor, de úgy, hogy sosem sikerült normálisan működésre bírni. Ezért valójában a GeForce 256 az első itt.

A DX8-as Radeon annyi extrát nem tudott. A DX7-es Radeonban volt extra, ami kihasználatlan maradt. Ilyen volt az automatikus animációszámítás. Ez a DX8 mellett a vertex shaderrel elvesztette értelmét, mint fix-funkciós hardver.
A DX8 mellett a gyártók elkezdtek kísérletezni a tesszellálással. Az NVIDIA csinált ilyet először, amit a GeForce 3-ba raktak. Ez egy alapvető HOS support volt, ami eléggé lassan dolgozott, mivel nem volt teljesen fix-funkciós, így senki sem támogatta. Az ATI a TruForm-ot vezette be, ami annyiban volt előnyösebb, hogy jelentősen gyorsabb volt. Ezt 17 játék támogatta is, de a fix-funkciós motor miatt eléggé nehezen lehetett rá implementációt csinálni. Végül az ATI ki is vette ezt és emulációval csinálták meg a TruForm 2.0-t.

Az FX-ek igazából nem attól voltak gyengék, mert sok dolgot támogattak, hanem attól, mert pont azt nem támogatták, amit a DX9 megkövetelt. Az MS a DirectX9 szabványban pixel shader esetén minimum FP24-es pontosságot követelt meg. Na pont ezt nem támogatta az NVIDIA. Helyette volt FP32, amit a szabvány elfogadott, hiszen jobb, mint a 24 bit, de itt jön képbe az FX ALU-jainak 256 bites adatútja, ami elég szűkös, hiszen csak két 128 bites operációt támogat, ezzel egyes utasítások elvégzése két órajelciklust vett igénybe. Itt vérzett el az FX. Az NV azzal javította, hogy a precizitást FP16-ra csökkentették, ami már ok volt, de a képminőségre tudjuk, hogy ez negatívan hatott.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#171) Apone33


Apone33
őstag

Grat hozzá, komoly lett! :C :R Végre egy kis olvasnivaló ami érdekel.

Play Hard!!!

(#172) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

Nagyon jó kis cikk. jó volt végig olvasni ahogy fejlődtek a kártyák illetve felismerni régi néhány kártyát amivel még gyerekkoromban játszottam.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#173) jaja1981


jaja1981
addikt

Szintén év cikkének szavaznám.

(#174) kovy79


kovy79
őstag

Hatalmas gratula a teljesítményedért, azonnal mentem le az oldalakat! :R

A 048-as alanyon lehúzva maradt a ventikábel! :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#175) Dominó85


Dominó85
veterán

28 perc olvasmány volt. Köszönet érte. :R

GAI mester, nem tudnál véletlenül VGA kompatibilitási listát HIS iceQ rev 2 és Rev 3 hűtéseimhez? Senki sem veszi meg, mert nem merik bevállalni láttatlanban. Hiába az általam mért adatok. :R

* Péter - 06302461862 *

(#176) blackydan válasza callmeakos (#6) üzenetére


blackydan
senior tag

Hát le a kalappal előtted, de igazán :R Öröm volt újra látni pár régi kedvenc kártyámat :K

(#177) MC Pite válasza GAI (#148) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha egyszer trágya volt a képük akkor ez van :D
Emlékszem, M64el nem láttam miért nem tudok előre menni. Kovályogtam, ja,kerítés van előttem csak ezt már nem jelenítette meg.
Van itt kéznél is egy pár újság és mérés, de maradjunk annyiban hogy Savage 3D - TNT és Savage4 Pro (sajnos alig volt nem kiherélt kártya) vs TNT2 nagyjából azonosat tudott sebességben. Igaz, ehhez nem gyári S3 meghajtókat kellett használni.
Akkor még nem volt jelentős az ati (csak a képére írtam hogy annak is szebb volt akkoriban), ez az S3/Matroxnak maradt meg, de fél tucat játék támogatta a plusz cuccokat (igaz, S3TC aztán elég elterjedt lett, de extra textúra nem sok játékhoz járt, vagy hackelni kellett).

Öhm, A radeon vastagon felülteljesítette a dx 7et, hisz shaderek, embm, tesszaláció, és egy sor dolog volt benne, hisz kb egy hónappal a tervezett debütálás előtt fújták le a már 'kész' dx8 megjelenését, rossz nyelvek szerint némi pénz(?) hatására.
"Nos, a kártyák fanatikusai fellélegezhetnek, mert egy Tokióban tartott bemutató keretében - ahol egy ATi Radeon-on demonstrálták a DX8-at - a Microsoft képviselői megígérték, hogy az új DX még ebben az évben megjelenik." Ne feledjük, akkoriban jóban voltak, az első xbox gpu is tőlük származott volna (csak vagy emiatt a buli miatt, vagy a várt kis haszon miatt lett NV2A ).

FX-ekkel külön utakon indult el, nem a jó irányba (és nem messzire). Itt saját magát szivatta meg az nv, mert abban bízott hogy támogatni fogják - csak sem az előre, sem a vissza kompatibilitás nem sikerült túl jól.

A noname S2000eken kikapcsolták a TnL-t, de a Diamondon, illetve a szokásos 3.party driverekben ez ment. Igaz hiába voltak elsők, nem sikerült túl jól az első nekifutás és a vezetőség nem is nyomatta tovább, sajna. Nekem volt egy noname belőle, de jó driverekkel természetesen ment, ha lassabb is volt a gef256nál. Viszont játékokban 32biten sokszor hasonló teljesítményt tudott, jóval olcsóbban. Igaz, ehhez vadászni kellett a drivereket, és a minél frissebb S3tweakert mindig.

zonltanz, igen, gyártó és gyártó között is volt különbség, de a driverben és hw.ben alkalmazott eljárások miatt volt eleve gyengébb, mosottabb, és jellemzően kevésbé életteli az nv kártyák képe mint a többieké.
Régen, számtech boltban suli után különböző chipek, és azonos chipek különböző gyártótól lettek tesztelve(és hát a képminőség volt az egyik vesszőparipánk), különböző driverekkel és beállításokkal... hja, régi szép idők :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#178) Lewzke


Lewzke
őstag

:Y
Le a kalappal.

(#179) szab.tam


szab.tam
nagyúr

:C :R

csodaszép nagy munka! maga nevében páratlan.
erre kicsit hosszabb időt kell szánni, nem csak átfutni.... :))

a teszteknél onnan is látszik, hogy "élet szaga van", amikor szembeötlik 1-2 kicsit fura eredmény. nem szeetem azokat a nagy teszteket, ahol szinte patikamérlegre állítva jönnek az elvárható eredmények. mintha leülnének, és megszavaznák őket....

más:
nem olvastam a hsz-okat, így nem tudom, volt-e már:
150 kártya. az átnevezéseket hogyan számoltad? mert ha triplákat 1x veszed, akkor csak 71 kártya.... :U :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#180) andras87


andras87
tag

Grat a cikkhez! Óriási munka lehetett! :K

Köszönjük szépen! :R

A 460-ast én vittem el az elkészült teszt után, de akkor még nem gondoltam volna, hogy ekkore teszt lesz belőle! :Y

Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

(#181) MC Pite


MC Pite
veterán

Ja, persze szavazáson melléd rakom az x-et :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#182) Suker10 válasza GAI (#17) üzenetére


Suker10
aktív tag

Tőlem is kapsz egy díjat. :R

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#183) Twinsen2


Twinsen2
tag

Gratula a cikkhez nagyon komoly munka, megérte rá várni.

(#184) Konflikt


Konflikt
addikt

minden elismeresem, oriasi munka:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#185) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Kíváncsi vagyok hány lekérdezésnél jár az írás! :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#186) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Nagyon komoly cikk lett :Y GAI for president :C

(#187) nemdan


nemdan
senior tag

Nem kis munka! :R Nekem nem lenne türelmem hozzá :DDD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#189) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Köszönöm ezt a tartalmas cikket.
Első saját pénzemen vásárolt kártyám egy msi7600 gs volt azután lett msi8800.gt majd most zotacgtx470amp.

Long live nvidia!

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#190) proci985 válasza Turbolada II (#160) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kizárt, hogy csak annyit.

boot, driver felrak, restart, megnéz működik, tesztek (játékoknál legalább pár perc per darab indítással), visszaállítás, kikapcs, kártyát cserél, közben másikon lehet dokumentálni, képet szerkeszteni. tippre pár óra per kártya, ha minden megy elsőre. ami pár egzotikumnál korántsem biztos. plusz ugye még szét is kell szedni őket a shotok miatt, esetleg tisztítgatni az ezüstpasztát....

nagyságrendileg többre tippelnék.

ez az írás jó eséllyel megy részemről az év logout bejegyzése díjért. és szerintem akár google translatevel is be kéne linkelni valahol az nvidiának, mert ilyet én még nem láttam, de még csak hasonlót sem.

igen, tényleg a logout történetének leghatalmasabb írása. azaz amikor a gyors átfutás tartott 20 percig, tisztelettel vegyes csodálattal ötvözve végig.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#191) MasOyama


MasOyama
őstag

Köszi. Hasznos lesz. :)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#192) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Hihetetlen munka :C , gratulálok, elkezdtem olvasni, számomra izgalmasabb mint egy regény :)

(#193) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Pfúú nagyon köszönöm, szeretem az ilyen teszteket, föleg éccakai olvasásra.

gf2 mx400 agp
sokszor gf4 mx440 agp
2x abit gf4 4200ti agp
3x gf fx5200 agp
2x gf fx5600 agp
gf 6600gt agp
7300le pci-e
7600gt agp
8500gt pci-e
2x 8600gt pci-e
és most :DDD 8600gts pci-e

nekem ilyenek voltak

jó sok mindent megtudtam az öregekről. :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#194) JSaN


JSaN
addikt

Nem semmi cikk, :Y 1-2 kartya nosztalgiaval toltott el. :))
Grat.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#195) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nagyon durva cikk, ez igen.
Bár én a modern korok kezdetétől kezdve ATI-s vagyok, azért volt pár nV kártyám is.
Pl. TNT2, a cikkben szereplő Leadtek Gef2, aztán pedig egy 6200, amiben vissza lehetett kapcsolni a pöcköket, és úgy már hasított a Doom3.
Jó volt olvasni, sok érdekes kártyát csinált az nV.

Valaki megcsinálhatná ugyanezt a cikket ATI-król is ;]

(#196) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szuper munka! :C :Y

⭐ Stella

(#197) szőröscica


szőröscica
addikt

Gratulálok, nem semmi, amit összehoztál! Csodálatra méltó kitartás és céltudatosság!

Én egyetlen kártyát hiányoltam, ami nekem személyes mániám, a Geforce 6800 Ultra Extremet. Tudom, hogy szinte nem is létezett, pont ezért imádom. :R

Amúgy itt pont van egy, lehet megveszem magamnak, csak a postázást kell elintézni :D

[ Szerkesztve ]

(#198) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Le a kalappal... :R
még emléxem az FX ultrára amit te adtál kölcsön a nagyteszthez :))

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#199) FoxiestFox válasza szőröscica (#197) üzenetére


FoxiestFox
félisten

2 molex csati? az igen ;]

(#200) radi8tor válasza szőröscica (#197) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ment PÜ ;)

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.