Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Elfogadnám :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2) 5150


5150
aktív tag

"A kígyós vállalat kis méregzsákja" :D

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#3) snecy20


snecy20
veterán

Nem, a 2000 Euro az nem az akarom kategória. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Szerintem ezt megeszi az Asus megoldása amit Linus bácsi tesztelt 4 ezres Ryzennel. Valaami 14 colos vékony csoda.
Olcsóbban..

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#5) Synthwave válasza 5150 (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) MiklosSaS válasza snecy20 (#3) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Még lehet az ezret is átgondolnám.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7) Predatorr válasza snecy20 (#3) üzenetére


Predatorr
őstag

Az 1650ti sem az. Ergo mi kis eséllyel vagyunk emberek. :Y

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#8) gerii válasza QwErTy42 (#4) üzenetére


gerii
addikt

Asus G14

- ha az ilyen belülről, akkor ezt mi fogja lehűteni?

(#9) joey04


joey04
titán

Nálam nem aktiválódott. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) DamianB válasza gerii (#8) üzenetére


DamianB
őstag

azért az nem semmi hogy egy ilyen kis gépbe ilyen jól átgondolt hütést raktak látam már pár megoldást de ez nagyon jól néz ki

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#11) Synthwave válasza Predatorr (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az akarom relének semmi köze az árhoz.

Ja, végülis nekem se kéne egy aluházas, 13,3"-os Ultrabook Comet Lake-S i7 + 16 GB DDR4-3733 + 1650 Ti + 0,5 TB NVMe kombóval, 120 Hz-es, 100% sRGB-s panellel, Wi-Fi 6-tal és TB 3-mal. Még ha fizetnének érte, akkor sem. Mit lehet ezzel csinálni? Maximum pasziánszozni jó vagy ajtótámasznak. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Bár jó a kijelzője, nyilván monitorra kötném, legalábbis otthoni környezetben.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#13) biscuit válasza Synthwave (#11) üzenetére


biscuit
aktív tag

Ajtótámasznak csak akkor, ha a gumitalpak csúszásgátlósak... :)

Nálam sem kapcsolta be azt a bizonyos relét.... És nem az ára miatt....

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#14) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sokmindennek hívnám ezt a gépet, méregzsáknak speciel semmi esetre sem...

Jobban illik rá a méregdrága hulladék. VGA alulról közelíti a középkategóriát, SSD sem egy nagy valami, a memóriaméret meg karcsú az árhoz képest.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#15) opr válasza biscuit (#13) üzenetére


opr
veterán

Nalam sem, barmikor inkabb az uj Ryzenes ASUS G14 kene, akkor is, ha egy arban lennenek.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16) Narasim válasza sh4d0w (#14) üzenetére


Narasim
aktív tag

ne végre valaki! :C

nekem sem kellene és nem az ára miatt. az 5 kilós g751-et is kompromisszumosnak éreztem.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#17) Synthwave válasza sh4d0w (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az, hogy drága, oké. Ezt az égvilágon senki sem vitatja, szerintem még a Razer fanboyok sem. Hogy hulladék?

Bírom az ilyen költői túlzásokat. Egy Ultrabookról van szó.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) QwErTy42 válasza Synthwave (#17) üzenetére


QwErTy42
addikt

Annak fényében amit valóban tud, karcsú.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#19) Piftuka


Piftuka
veterán

Öröm látni, hogy létezik még egy ennyire szép, letisztult formavilággal rendelkező notebook!

Az alumínium ház miatt külön elismerés illeti a gyártót!

"Aquila non captat muscas."

(#20) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#6) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Visszont ha csak belegondolunk hogy az új Motorola csúcstelefon €1200 körül indit, akkor már más a helyzet. Lassan fel kell készülni hogy minden a duplájába fog.kerülni...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21) DamianB válasza MiklosSaS (#20) üzenetére


DamianB
őstag

Én ezért váltok a mostani telefonom után a középkategóriára és két év helyett három éveként cserélni

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#22) sh4d0w válasza Synthwave (#17) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Úgy kezdődik a lead: "A játékos perifériáiról elhíresült gyártó..." Nos, én még nem láttam tőlük egyéb terméket, ergo ha meglátom, hogy Razer, akkor a gaming jut eszembe. Ha meg gaming, akkor a felsorolt hardver karcsú és drága. Hogy még rátegyem a cseresznyét a habra, ultrahülye ötlet 13'-os gamer lapost tervezni.

https://www.coreinfinity.tech

(#23) MiklosSaS válasza DamianB (#21) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egy hónapja vettem egy Samsung Note 10+ telefont, de már bánom hogy annyit elherdáltam rá. Nekem is ez az utoksó csúcs telefonom. £500-nál többet nem fogok érte kifizetni. Ennyi volt...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24) Synthwave válasza QwErTy42 (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az árához képest, legfeljebb.

A "hulladék" használhatatlan hardvert (mittudomén, valami Atom vagy Cerka, 4 GB RAM, ilyenek - persze azoknak is megvan a maguk felhasználási területe) és hitvány felhasznált anyagokat, összeszerelési minőséget, recsegő-ropogó, össze-vissza hajló burkolatot és társait jelenti. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) #67467520 válasza Synthwave (#11) üzenetére


#67467520
törölt tag

Koszi, de jobb gepem van ennel, szoval nem kell.

(#26) #92116480


#92116480
törölt tag

semmiképp se vegyetek razert. ahogy fentebb irta valaki méregdrága hulladék.

(#27) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Én erősen elfogadnám

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#28) Synthwave válasza #67467520 (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem is van jobb.

És?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) Synthwave válasza #92116480 (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szaporodnak a klónregek?

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) MiklosSaS válasza #92116480 (#26) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Miért is hulladék? Mesélj...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#31) biscuit válasza opr (#15) üzenetére


biscuit
aktív tag

Eleve az ultrabook vonal nem kapcsol be nálam semmi relét, mer' elférek... Van hely ahova rakjam a dolgokat, hameg az ár-teljesítmény mutatót nézzük, akkor eleve most jelenleg csak az AMD-s dolgok jöhetnének szóba. Pedig az i7 4770-el meg voltam elégedve, szóval nem utálom a kékeket (sok sok évig volt jó szolgám és az új helyén is fog még).

@Synthwave: persze, ha a Razer hozzámvágna egyet, énis kipócolnám az asztalt vele, hogy ne billegjen végre!

Dehogy hulladeknak nevezni....az költői túlzás. :))

Az alfa sem olyan jó, meg gyors meg ulti, mint a ferrari, de attól még.... :DD

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#32) Prof


Prof
addikt

Szokasos razer fele "vegyel meg" design, gagyi hardver tripla aron...
Talan elso laptopuk ami nem fog 1. perctol throttlingolni es 90fokon jarni.

(#33) biscuit válasza Prof (#32) üzenetére


biscuit
aktív tag

Lájnüsz aszem razert használ(t?) és az ő elmondása alapján annyira nem volt ez probléma,legalábbis nála.

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#34) Farkassacred válasza #92116480 (#26) üzenetére


Farkassacred
őstag

Fele ennyiért használtan 2 év múlva már jó vétel lesz. Bár én tuti az oledes lapost venném tőlük ehelyett, csak az még ennél is drágább sajnos. Egyébként egy ilyen gépbe mi a jó istenért matt panelt raknak, még véletlenül se nevezném se játékgépnek, se nem munkaeszköznek ezt a valamit. Egyszerű multimédiás eszköz és kész, oda meg csakis a fényes kijelző való.

[ Szerkesztve ]

(#35) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Most akkor bemutathatnának egy olyat is, amibe az aksi is belefér.

(#36) Dr. Akula válasza sh4d0w (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Valóban. Lehetne 12"-eset is. :D

(#37) Synthwave válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Alienware-nek régebben volt 11,6 hüvelykese.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Farkassacred válasza Synthwave (#37) üzenetére


Farkassacred
őstag

Azon a legjobb játszani egyébként, a 15,6 már túlságosan is nagynak számít manapság. Személy szerint én már régóta egy 10 colos gamer laptopra vágyok.

(#39) Prof válasza biscuit (#33) üzenetére


Prof
addikt

Ne viccelj mar o hardver reklambol /eladasbol el minden draga cuccra azt mondja ha szponzoralja, affiliate linkje van hozza. Valamit egy legkondis 20 fokos irodaban hutopaddal maximum ventillator speedel lehet nem throttlingol de koszonom nem kerek a 60 decibeles zajbol.

(#40) Dr. Akula válasza Synthwave (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És nem is hülyeség, szerintem a könnyű notebook + eGPU a legjobb gémer és nem gémer mobilcucc. Amilyen nehezen indult be a Thunderbolt, annyira megtalálta mostanra a helyét.

(#41) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Hát így reggel 8-kor keményet ütött ez a 40 hsz. :U

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#42) sh4d0w válasza Farkassacred (#38) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

15-ös méretben is kihívás a hűtés, ráadásul zajos is.

https://www.coreinfinity.tech

(#43) Farkassacred válasza -Skylake- (#41) üzenetére


Farkassacred
őstag

;] A legjobb frissítő.
Ha egy normál vastagságú gamer gép zajos, és ugyebár zajosak szoktak lenni igen, akkor ne tudjátok meg hogy zenél egy ilyen vékony laptop 1-2 óra játék után.. Esetleg félig munkára, félig meg multimédiára ajánlott vas ez, így a kinézete alapján. De minek csinálna olyat egy kifejezetten gamer cuccokat eladó cég...

[ Szerkesztve ]

(#44) Farkassacred válasza Farkassacred (#43) üzenetére


Farkassacred
őstag

De használtan már tényleg jó áruk lesz ezeknek szerintem, bepipulnak a juserek a zajosságra, aztán visszaviiszik/eladják a gépet.

(#45) -Skylake- válasza Farkassacred (#43) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez egy lifestyle gép. Ennyi. Kb egy Macbook Air , csak Windows vonalon, egy fiatalos - kicsit extravagáns , de a legtöbb gyártónál azért lényegesen visszafogottabb megjelenéssel, feltehetően minőségi anyaghasználattal. Attól, hogy a Razer gyártja attól még valahol egyértelműnek kéne lennie, hogy nem játékra szánt gép, nagyjából a néha leülök CS-zni vagy LoL-ozni a haverokkal kategória , tekintve , hogy GTX 1650 + 120hz nagyjából másra nem is elég.

A 120hz-nak nem csak játékoknál van létjogosultsága, nekem pl egyáltalán nem a játék miatt vonzó hanem kapaszkodjatok : a böngészőben a görgetés miatt. A 120hz a vezérlőpultban is 120hz nem csak a játékok alatt. Ez egy prémium ultrabook ígéretes specifikációkkal , papíron nagyon is ígéretes képernyővel , jó mérettel/tömeggel és egy olyan hw van benne ami a mindennapi feladatokra bőven tökéletes és ha úgy alakul hogy haverokkal mennétek pár kör valamit akkor ezt meg tudod majd oldani úgy , hogy ne 7 fps-ed legyen mint egy hd 630-al.

Miért nehéz ezt fejben összerakni ? Ha sikerülne végre megérteni, hogy ez egy ultrabook és nem egy DTR , akkor leesne mindenkinek, hogy ez valójában egy igencsak impozáns felépítés. Ha én ultrabookban gondolkodnék akkor biztos, hogy ez benne lenne a top 3-ban , mert ultrabookok közt ez egy kimagaslóan erős hw és nem utolsó sorban a kinézete sem sugallja azt, hogy holnap töltöm be a 13-at mint ahogy ezt egy random Asus/MSI/ACER/Alien/DELL/HP/bármelyik gamer noti sugallja.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#46) Synthwave válasza -Skylake- (#45) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A 120hz a vezérlőpultban is 120hz nem csak a játékok alatt."

Végre valaki.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) opr válasza -Skylake- (#45) üzenetére


opr
veterán

Ez nem ugy szokott mukodni, hogy alapesetben amig nem megy a dedikalt gpu, addig csak 60Hz-en van hajtva a panel az APU-ban levo GPU-rol, hogy kimeljuk az akkut? Persze lehet eroltetni a dolgot, csak ott meg akkuidot vesztunk, sokat.
Vagy hibasak az informacioim?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#48) -Skylake- válasza opr (#47) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem tudok erre relevánsat mondani, mert csak asztali gép előtt ültem eddig 120/144 előtt ahol az fixen 120/144. Felteszem laptopok esetén kényszeríthető. Akkut nyilván jobban eszi, de ez csak a hátránya. Az előnye meg a 120hz. Valamit valamiért.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#49) DamianB


DamianB
őstag

Nálam be lehet kapcsolni hogy ne csak jatékokban legyen 120 hz :K

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#50) #92116480 válasza MiklosSaS (#30) üzenetére


#92116480
törölt tag

mert filléres aljadék alkatrészeket használnak és 20x-os profittal adják el. ha meg bármi problémád van vele akkor kurvára leszarják és addig forgatnak a supporton amig lejár a garanciád.

de a teljesség kedvéért:

rbs2017:
- tb3 port (töltő port) kontaktos, ha hozzáérsz azonnal dobja a kapcsolatot, mivel rávan forrasztva az alaplapra igy amikor az bedöglik akkor TALÁN egy müszerés megfogja tudni csinálni ha leszedi és visszaforraszt egy másikat. de ennek minimális az esélye, nem véletlenül offolta lájnusz is a bladejét.
- usb3 portok random időpontokban dobálják a kapcsolatot ilyen fél másodpercekre, perfifériáknál kurvára zavaró
- alapból throttingol mint a picsa és melegszik is a laptop, csak undervoltolás után lesz csendes
- az akumulátorra pedig inkább nem is mondok semmit, lásd lejjebb

core v2:
- tb3 port itt is kontaktos
- usb3 portok itt is dobálják a kapcsolatot, 2 vinyót rádugsz és nem tudod használni rendesen őket (nem birja a táp?)
- ventiknek load alatt olyan hangja van mint egy motorfürész
- kikapcsolás után random továbbpörögnek a ventik még fél óráig maximumon
(nem, nincs köze a hőmérséklethez)

+ ráadás: európában egyedül a németeknél van egy szervizközpontjuk ahol olyan hozzáértő emberek dogloznak h 3-ből 3x jött vissza még rosszabb állapotban a laptop mint ahogy elküldtem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.