- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- Meggyi001: RTX 5060 - Az új népkártya?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Gurulunk, WAZE?!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- sziku69: Szólánc.
- btz: Internet fejlesztés országosan!
Hirdetés
Köszönjük a sok biztatást, támogatást! Utolsó pillanat a féláras hirdetésfeladásra, előfizetésre!
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
apezka
aktív tag
válasz
Szakbarbár #31104 üzenetére
Én lehet elgondolkoznék egy áram fogyasztási szenzoron. Bár igazából abból is csak azt tudnád, hogy megy a klíma, vagy nem megy. De erre az is elég ha egy papírszalagot kötsz a bejövő levegő nyílásához és kamerával figyeled, ha nem mozog csak lóg akkor nincs légmozgás...
Hőmérséklet szenzort pedig nem fix értéket állítanák be hanem tartományt. Figyelembe véve a helység adottságai (pl.: milyen gyorsan melegszik fel), ha mondjuk fél óra alatt 5-7 fokot melegszik akkor már jelezzen, ne pedig csak akkor, ha már kritikus a hőmérséklet.
Jegesedésre (bár ha ez gyakran előfordul inkább klíma csere a javasolt) megpróbálkoznék a klíma azon részére egy nedvesség mérő szenzor rögzítésére ahol az előfordul(hat).
És még valami, ami nem hőmérséklet figyeléssel kapcsolatos, tuti tennék be ajtónyitás figyelést. Hiszen még is csak egy szerver terem... -
válasz
Szakbarbár #31104 üzenetére
Ehhez bőven elég egy ESP8266 alapú mikrovezérlő (pl. wemos d1 mini), vagy egy ESP32, mindkettő arduino környezetben könnyen programozható, wifire tudnak kapcsolódni, és talán megbízhatóbbak is, mint egy Raspberry.
Ventilátor mozgását akár egy filléres optokapuval is lehetne érzékelni, külön célszenzor nélkül (kivéve, ha a tényleges légmozgást akarod mérni).
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S20 FE - tényleg nem lite
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Elvette a PCI Express 5.0-t az egyes alaplapjaitól a Gigabyte
- BMW topik
- Suzuki topik
- Microsoft Excel topic
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Samsung Galaxy Tab tablet topik
- Battlefield 6
- Autós topik
- További aktív témák...
- Eladó 2tb szerver hdd több db
- Intel NUC 11 mini PC i5 / 16GB RAM / 250GB SSD / Windows 11 Pro
- Mac Mini M2 8/256GB vagy akár +1Tb + trackpad ,magic mouse ,dock
- AKCIÓ! GAMER PC: RYZEN 5 5600X (6mag/12szál) +RTX 3070 Ti +16-64GB DDR4! GAR/SZÁMLA! 70 FÉLE HÁZ!!!
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5600X / RTX 3070Ti / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- Apple iPhone 16 ProMax 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude 7320 - i5-11GEN I 8GB I 512SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3084, 95% Akkumulátor
- LG 32GR93U-B - 32" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- LG UltraGear Gaming Monitorok -30%
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest