Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21651) OddMan


OddMan
őstag

Arctic Accelero Twin Turbo II hűtőt használ valaki? :U
Szeretném lecserélni a 6970-es kártyám referenciahűtőjét, mert irgalmatlan hangos.
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy mennyire nehéz ezt a hűtőt felszerelni és mennyivel lesz halkabb az eredeti hűtőmnél? A másik kérdésem, hogy a twin turbo ventijét mi fogja szabályozni, a ventillátor kábelét közvetlenül rá lehet dugni a 6970-es kártya venti csatijára?

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#21652) senzaj válasza OddMan (#21651) üzenetére


senzaj
senior tag

Én már nem költenék arra a kártyára egy fityinget sem.
Egyébként hőmérsékletre a kockahűtőhöz képest én kb 20 fok javulást mondanék. :)

(#21653) OddMan válasza senzaj (#21652) üzenetére


OddMan
őstag

Nekem teljesen megfelel ez a kártya, jól mennek rajta a játékok csak qurva hangos.
Nem tudom miért kellene ezt a kártyát kidobni, 1536 stream processors-t és 2 GB 256-bit GDDR5 memóriát tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#21654) Taifa Díaz válasza OddMan (#21653) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Teljesen jó a kártya. Assassin's Creed Black Flag és Thief hibátlanul, részletes grafikával fut rajta FX8320 cpu társaságában full HD felbontáson. A Mantle API-vel és a GCN architektúrával meg úgy vagyok, mint anno a DirectX 11-el - az idő majd kiforrja, hogy megéri-e váltani miatta, vagy még annyit se hoz látványban, mint a tesszelláció.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21655) senzaj válasza OddMan (#21653) üzenetére


senzaj
senior tag

Nem mondtam egy szóval se, hogy ki kellene dobni, félreértés ne essék.
Csak ha eddig ment igy a mostani állapotában, akkor van-e értelme rákölteni.

(#21656) mpierre válasza OddMan (#21651) üzenetére


mpierre
veterán

Minden aftermarket hűtőt fel kell ügyeskedni. Nem lehetetlen,

A venti, meg vagy 7, vagy 12V-n fog menni. Nincs más alternatíva. Fixen annyin fog pörögni. Lehet alaplapra is kötni, ha bírja a lap. [link]

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#21657) OddMan válasza senzaj (#21655) üzenetére


OddMan
őstag

Megrendeltem az Accelero Twin Turbo II hűtőt. A hűtőhöz való használatit már elolvastam, de azért jó lenne kicsit részletesebben is látni a folyamatot. HD6970-re szeretném majd felszerelni. A gyári használatit már elolvastam. :)

senzaj: Bocs nem neked akartam címezni, hanem mindenkinek. :B

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#21658) GNKING válasza OddMan (#21657) üzenetére


GNKING
tag

Szerintem rá tudod dugni a vga-ra is, csak akkor meg kell emelned a ventik fordulatát manuálisan ATI CCC, v. valami más programban.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#21659) fahrii


fahrii
őstag

Így, hogy sikeresen tönkretettem a HD6970em rendeltem egy másikat használtan.
Sajnos a jelenlegi kártyám csak egy unlockolt 6950 és nem bírja a 70es órajeleit.
Vegyem vissza az új kártya órajeleit, úgy hogy megegyezzen a másikkal, vagy hagyjam úgy nyugodtan?

(#21660) mpierre válasza GNKING (#21658) üzenetére


mpierre
veterán

Az nem lesz egyszerű. Vga kopter csati mérete kb fele az alapliénak. És ez utóbbival van szerelve. Átalakítót még nem láttam. Továbbá marad a kérdés.hogy elegendő-e a 2 db kopter meghajtásához ott max elérhető delej. :F

fahrii: Maradhat. 6950 és 6970 rakható cf-be. Unlock ide, vagy oda.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#21661) OddMan


OddMan
őstag

Úgy néz ki mégsem lesz "Arctic Accelero Twin Turbo II" hűtőm. Sajnos már sehol nem lehet kapni. :(

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#21662) Sanyi2134


Sanyi2134
csendes tag

Sziasztok van egy 6950 saphire dirt3 2ventis karim és módolt biosa van tehát nem 6970es így az alap órajelek 800Mhz 1250Mhz(memo).
Kérdésem az lenne lehet-e erre rárakni egy 6970es bioszt?
Ha nem akkor meddig mehetek el fesz emelésbe, most tartok 1.150mv és így stabilan megy 900Mhz(gpu) 1325Mhz(memoria)
Hőmérséklet 70fok

Mit javasoltok mit lehet tenni még hogy jobb legyen a kari?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#21663) Taifa Díaz válasza Sanyi2134 (#21662) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Van a kártyán egy kapcsoló. Ha átfordítod, a kártya a 6970-es bios-szal fog működni, és még onnan is tovább emelheted az órajeleket, ha bírja.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21664) fahrii válasza Sanyi2134 (#21662) üzenetére


fahrii
őstag

Nekem is ugyan ilyen kártyám van, a kapcsoló 6970 állásban.
Nem szaroztam kapásból felhúztam afterburnerben csutkára 840/1325 és hibátlanul megy.

(#21665) Sanyi2134 válasza Taifa Díaz (#21663) üzenetére


Sanyi2134
csendes tag

Igen de mint írtam a ez csak módosított 6950 tehát csak a shaders van feloldva rajta de a feszültség maradt 1.1v és az órajelek is maradtak 6950-es (800gpu 1250memo) ezt tudom felhúzni fesz emelés nélkűl 840 1325re ez után már 1.130mv megy 900 1335-ön de itt sokaknak megy 950 1400mhz alapon nekem azt meg sem közelíti.

(#21666) Taifa Díaz válasza Sanyi2134 (#21665) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nekem 6970-esem van, de nem megy 940 MHz-et se :O

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21667) fahrii


fahrii
őstag

Folytatódik a szerencsétlenkedésem. Vettem egy directCU iies hd6970et. Csak az a probléma, hogy 3-4 mm híján nem fér be a házba. Mit tegyek? Már komolyan azon gondolkodom, hogy egy fogóval kicsit megnyomorítom a takaró lemezt a kártyán :(

(#21668) djculture válasza fahrii (#21667) üzenetére


djculture
félisten

Mert mi van útba neki, csak érdemesebb abból vágni vagy hajlitani egyet mint a kártyát kókányolni.

(#21669) fahrii válasza djculture (#21668) üzenetére


fahrii
őstag

https://onedrive.live.com/redir?resid=1ED481A636F4983B!1433&authkey=!AF_BJTn59HeGvFM&v=3&ithint=photo%2c.jpg

Ez lenne a probléma. Egymásra van cuppanva a két kártya, hiába tettem egy ventit a ház oldalára a kártya mellé egyszerűen terhelés alatt nem bír lehűlni. Ha meg tudnám cserélni nem lenne probléma.

[ Szerkesztve ]

(#21670) F e Z o válasza fahrii (#21669) üzenetére


F e Z o
veterán

A képet igazán elfordítva is feltölthetted volna. Itt nincs megoldás. A felső kari egyszerűen megfullad, hiába van rajta dcii.

H2O über alles!

(#21671) fahrii válasza F e Z o (#21670) üzenetére


fahrii
őstag

Egyértelmű, ez a probléma, ezért kellene kicserélni, de sajnos 2-3 mm híján nem sikerül. Most nem tudom, hogy a vgat nyomorítsam meg, vagy az új házamat. A képért bocsi :R

[ Szerkesztve ]

(#21672) fahrii


fahrii
őstag

Esetleg még 1 opció, hogy lecserélem a directcu ii hűtést a twin turbo ii-re, amivel sikerült tönkretenni az előző 6970esem. Persze ezt a cserét már egy hozzáértő végezné. Úgy már beférne a kártya.

(#21673) djculture válasza fahrii (#21669) üzenetére


djculture
félisten

Két sapphire röhögve elférne egymástól de ez az asus nem ide való ez a probléma.

(#21674) fahrii válasza djculture (#21673) üzenetére


fahrii
őstag

És ha lecserélem a hűtőjét az twin turbo iire és beteszem az alsó slotba? Ahogy nézem úgy nem lenne probléma simán elférne. Egyáltalán a memóriákra kell az a hűtőborda? Ahogy nézegettem ezt az asus féle hűtőt a memóriáknak nincs semmiféle hőelvezetés. Így talán nem fogom rövidrezárni a pasztával :B :P

(#21675) djculture válasza fahrii (#21674) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem nincs értelme egy megtervezett hűtéshez hozzá kókányolgatni, ha van egy műanyag kerete a hűtésnek azt esetleg lehet róla bontani de a bordákat nem érdemes leszedni.

(#21676) fahrii válasza djculture (#21675) üzenetére


fahrii
őstag

A Kereten van egy hajlítás, amiatt ütközik, néhány mm az egész.
A borda jóval bentebb találtható.
Ezen a képen látszik.

Amúgy itt is kb annyi hely van mint nekem, de mégis normális hőfokokat kapott. Hogy lehetséges?
http://forums.vr-zone.com/hardware-depot/1050755-asus-amd-hd6970-direct-cu-single-x-fire.html

[ Szerkesztve ]

(#21677) djculture válasza fahrii (#21676) üzenetére


djculture
félisten

A keretet akkor lebontod és megvan a megoldás..Nemkell szétbarmolni később visszatudod rá tenni ha kikerül ebböl a felállásból.

(#21678) Sanyi2134 válasza fahrii (#21676) üzenetére


Sanyi2134
csendes tag

Az a hajlítás csak a levegő terelő útja illetve védelmi funkciót lát el nyugodtan vedd le.

(#21679) djculture válasza fahrii (#21676) üzenetére


djculture
félisten

Mert mincs benne a házba, ott látszik valami ajtó vagy szekrény a képen...

(#21680) senzaj válasza fahrii (#21676) üzenetére


senzaj
senior tag

Semmiképpen se gányold szét a DC2-es hűtést. Aranyat ér. :K Legalábbis én ezt tapasztaltam (csak jót).

(#21681) fahrii


fahrii
őstag

4 csavar tartja a takarót, ebből 2 szar és nem lehet lecsavarni :(
csak én lehetek ilyen szerencsétlen... :C

(#21682) djculture válasza fahrii (#21681) üzenetére


djculture
félisten

Hogy lehet szr? Szétvolt már szedve? Egyébként egy műszerész kolléga megoldja, ha csak nincs szétbarmolva a csavar feje akkor csak annyi lehet a probléma hogy nem megfelelő szerszámmal próbálkozol.

[ Szerkesztve ]

(#21683) fahrii válasza djculture (#21682) üzenetére


fahrii
őstag

A másik kettőt lazán kicsavaroztam, ebbe a kettőbe meg egyszerűen nem kap bele, szét van barmolva.

(#21684) djculture válasza fahrii (#21683) üzenetére


djculture
félisten

Akkor fogó lesz belőle, de azt inkább ne te csináld mert könnyen kukázódik a kártya..

[ Szerkesztve ]

(#21685) fahrii válasza djculture (#21684) üzenetére


fahrii
őstag

Marad az az opció, hogy lecserélem a hűtőt a twin turbo IIre, ezt a dcIIt meg eladom.

(#21686) djculture válasza fahrii (#21685) üzenetére


djculture
félisten

Az is egy megoldás :K

(#21687) fahrii válasza djculture (#21686) üzenetére


fahrii
őstag

Akkor ez lesz. Egy utolsó kérdés: lehet később gond belőle, hogy nem ragasztom fel a memóriamodulokra a hűtőbordákat?

(#21688) djculture válasza fahrii (#21687) üzenetére


djculture
félisten

Az a kártyán lévő memóriamodultól és a beállitott paraméterektől függ. Normális esetben felesleges rá de egyes gyártók képesek a gyári értékek felett hajtani ami miatt melegednek ...

(#21689) OddMan válasza fahrii (#21687) üzenetére


OddMan
őstag

Én a helyedben biztosan nem szedném szét azt a kártyát, a DCUII egy király hűtő és ráadásul annak szabályozottak a ventilátorai is, ellentétben az Arctic-al.
A PC házat nem lehet átalakítani, legrosszabb esetben veszel egy nagyobb házat, de a drága jó minőségű hűtővel szerelt kártya legalább épp és használható marad.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#21690) fahrii válasza OddMan (#21689) üzenetére


fahrii
őstag

1 hetes a ház.
Elhiszem, hogy király de nincs mit tenni. Vagy ez, vagy lemetszem a végén a fém takarót.

(#21691) AtHoS válasza fahrii (#21690) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha online rendelted küldd vissza (benne vagy a 8 napban), mert nem felel meg az igényeidnek

read-only mode on the forum

(#21692) fahrii válasza AtHoS (#21691) üzenetére


fahrii
őstag

Benne vagyok, de nem szeretnék a bolttal se kicseszni...
Elhiszem, hogy jó hűtő a direct cuii, de a twin turbo ii is rajtam rohad, legalább hasznosítani tudom.
Hátha elrontok vele még1 kártyát :D

Amúgy mi a fene ez, hogy néha üresbe 100%on pörög az egyik kártya??

[ Szerkesztve ]

(#21693) AtHoS válasza fahrii (#21692) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szóval akkor inkább magad szívatod. Értem.. Logikus ;]

read-only mode on the forum

(#21694) senzaj válasza AtHoS (#21693) üzenetére


senzaj
senior tag

Vagy flexeld meg a házat. :D

(#21695) djculture válasza senzaj (#21694) üzenetére


djculture
félisten

Ja guga módra, mittudomén hány éve az is azt csinálta :D

(#21696) senzaj válasza fahrii (#21692) üzenetére


senzaj
senior tag

Cooler master sileo 510... ez van az adatlapodon.
Az 5,25-ös meghajtók alatti rekesz nem eltávolítható? Mert akkor bármekkora vga beférne.

(#21697) fahrii válasza senzaj (#21696) üzenetére


fahrii
őstag

Az adatlapom lassan frissítésre szorul.
Most egy CM Centurion 6 van (múlthéten vettem, pont a cf miatt).

[ Szerkesztve ]

(#21698) senzaj válasza fahrii (#21697) üzenetére


senzaj
senior tag

Akkor meg nem értem, hogy mi mibe lóghat bele...

(#21699) fahrii válasza senzaj (#21698) üzenetére


fahrii
őstag

Fentebb találsz képet, linkeltem.
Az a gond hogy a másodlagos slotba kellene tennem a hűtés miatt, ott viszont már ütközik sajnos.

(#21700) senzaj válasza fahrii (#21699) üzenetére


senzaj
senior tag

Ja igen bocsi figyelmetlen voltam.
Nem tudsz néhány ventit odanyomatni? :B

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.