Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21401) energy4ever


energy4ever
addikt

Hamarosan jonnek az igert tesztek... ;]

A kepen 3db 6970, es 1db 6990 van, de ezekbol "csak" 2db 6970, es 1db 6990 kerult a gepbe.

(#21402) Apollo_21 válasza energy4ever (#21401) üzenetére


Apollo_21
addikt

A 6990 és a 2 jobb oldali tetszetős:P Vállalnám:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#21403) Taifa Díaz válasza priti (#21400) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A Metro Last Light az 1 gpu-s AMD kártyákon szinte kivétel nélkül ratyin futott. Erőteljesen NVidia cím ugyanis...

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21404) F e Z o válasza priti (#21400) üzenetére


F e Z o
veterán

1GB vram azért már jópár játéknál kevés, fhd. Pedig nálam is csak mediumon van a részletesség (1-2 high-on), szűrők nélkül 2048*1152-es felbontáson, de így is van amikor majdnem 1,5GB vramot használ a bf3-4.

(#21401) energy4ever : Szép kis felhozatal. A tesztekhez sok sikert, a zajhoz, kitartást kivánok. :))

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#21405) Gilthanas válasza priti (#21400) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Én azt vettem észre, hogy az Assasins creedben plusz 7-8 FPS-t kaptam most amitől az már 40-42 Fps en nekem tök játszható gyorsaság. Természetesen nem sokat dob aláírom, de mivel most akarok custom 780 Ti-t vagy R9 290X-et venni amiket tuningolnék ezért inkább ezen kísérletezem mivel nem ez a szakterületem :)
Ez inkább bütykölés, szórakozás mint valódi eredmény hajhászás én is tudom :) De engem szórakoztat utánaolvasni és egy kicsit bütykölni :) Az a teljesítmény amit szeretnék már arra ez a kari nem elég ez van :) A Grafika mindig is nagyon fontos volt nekem, és most jött össze rá a kis pénzecském :) Visszatérve nem azért írtam ezt le, mert űberkirály vagyok, hanem mert talán így ha valaki rákeres valamikor erre mert az a mániája, hogy 6970-et csináljon akkor ne a bios flasheléssel szenvedjen ha TOXIC kártyája van :)

Az órajel persze nekem is fel van tolva 945/1450-re (Mert azért még is) (egyelőre 4 óra játék után "stabil") csak pont alapra volt véve amikor készült a kép. Ebben az egészben az a lényeg, hogyha tud többet akkor miért ne menjen többet, főleg ha nem bántom a feszültség emeléssel:)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#21406) priti válasza F e Z o (#21404) üzenetére


priti
addikt

Rendszer, minden együtt működik. Nem lehet egy memóriahasználatot kiragadni egy rendszerből és abból kiindulva rámondani valamit egy másik rendszerre. A BF4 a 6870X2-vel olyan hihetetlenül jól ment... ahogy a legdurvább részekre befutottam, közben lőttek rám, ugrottam, hasaltam, fordultam, de tényleg pörögtem, mint a fagyigép és egy pillanatra meg sem reccent. Bementem a graf menübe és magától mindent medium-ra tett.
Feltettem ultrára ezek után és úgy is ment, különbséget nem nagyon láttam a TV-n és azért néha itt már lehetett érezni, hogy itt-ott már alacsony az FPS, ezért inkább visszatettem auto-ra, mert piszok jó volt úgy és ha a különbséget nem látom akkor meg pláne minek értesz, de ment ultrán, nem akadt le, szóval ha ultrán kellett volna végigtolnom az sem lett volna nagy gond és 2x1GB-ról beszélünk, szóval a kevés az még korai kijelentés. Nem mindegy milyen GPU mellé, vagy hány GPU mellé, milyen procival mennyi rendszermemóval, nem mindegy semmi. Ez egy rendszer, ahol mindegy együtt működik jól vagy rosszul.

(#21403) Taifa Díaz

Ugyan, lépjünk már túl ezen, hogy ilyen cím meg olyan cím, nincs olyan sok játék egy VGA életében, hogy osztogathassuk a címeket, illetve lehet trónolni egy VGA-n éveket, csak nem ajánlott.

(#21405) Gilthanas

AC-t valóban nem néztem. Witcher az első AC után már elég volt, kicsit uncsi ez nekem hogy most mégegy AC-t elkezdjek de majd biztos rámegyek ha nem lesz jobb...

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#21407) Gilthanas válasza priti (#21406) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Tökéletesen egyetértek veled az AC-t csak a KALÓZKODÁS miatt tolom. Sajnos meg sem közelíti a régi Pirates of the caribbian játékot de sajnos kalózkodásból hiányság van :) Az AC story hidegen hagy:)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#21408) Taifa Díaz válasza priti (#21406) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ugyan ne lépjünk már túl rajta, hogy ilyen cím meg olyan cím...A Metro 2033 és a Metro Last Light jobban, folyékonyabban futott a játék rendszerkövetelményeinek megfelelő NVidia kártyákon, mint az AMD oldalán ennek megfelelő szintű kártyákon. Már az indításkor az arcodba teljes képernyőn, hogy "NVidia - it's meant to be played" :U Végigtoltam GTX470-esen első alkalommal, és amikor másodjára az elvileg halványan erősebb HD6970-essel toltam, meglepődtem, hogy ugyanazokkal a paraméterekkel, High beállításon az nV kártya átlag 7-8 fps-sel többet hozott, ami pont annyit jelent, hogy már érezhetően simábban fut a játék. És ez a különbség erősebb, korszerűbb nV kártyával még nagyobb...
Vannak, voltak játékok nV gpu-ra optimalizálva, és vannak - most már ez a jellemzőbb - AMD által támogatottabb címek. Ez ilyen. És ha épp a rossz oldalon vagy, mikor kijön a várva várt game, csak mérgelődhetsz, vagy várhatod a driveres csodát meg a patchek garmadát.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21409) energy4ever


energy4ever
addikt

Tesztelgetem a kartyaimat, de valami hihetettlen melegedes van... Nyitott ablaknal kell gepezzek, mert meglehet halni a melegtol, annyira fut...
Far Cry 3 alatt 98 101 fokos a 6990 2db GPU-ja. Ez mennyire normalis? :F 6970-ek 94fok felett meg nem voltak nekem...

Szerk: Fogyasztast sem tudom merni, mert 988,8 Watt-nal tobbet nem mert a fogyasztasmero... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21410) Apollo_21 válasza energy4ever (#21409) üzenetére


Apollo_21
addikt

:R

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#21411) F e Z o válasza energy4ever (#21409) üzenetére


F e Z o
veterán

Hát az már nem egészséges kategória szerintem. Gondolom plusz ventiről is gondoskodtál.

H2O über alles!

(#21412) priti válasza Taifa Díaz (#21408) üzenetére


priti
addikt

Ha elkerülöd az "alkalmazás beállításainak használata" című történetet és CCC-ben konfigurálsz, akkor meglehetősen elvékonyodik az a mozgástér, amivel operálni lehet a vonatkozó különbségek elérése érdekében egy játékban és még ott a gém cfg-je is általában. Nem nagyon van már NV meg AMD játék, ha nem egy játékmegjelenés másnapján tartunk, mert új ötlet azért szokott persze akadni, de ezeket a különbségeket tartósan tartani ... ahhoz azért elég specifikus motor is kell... GTA5 lesz talán édekes, ha úgy adják elő, mint a negyedik résznél. Az nagy varázslat volt, ahogy dobálta az a motor a képernyőre a dolgokat.

(#21409) energy4ever

Pasztacsere lesz ott. Persze ha képes voltál rájuk zárni egy ki tudja milyen szellőzésű házat bármi lehet, de gyanús, hogy cserés...

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#21413) energy4ever


energy4ever
addikt

Par darab benchmark. Ami az erdekes a konfigban amiben van a 2db 6970, es az 1db 6990, hogy AMD-s processzor hajtja, es ket 750-es tap latja el. 1gondoskodik a 6990rol, a masik, meg a konfig osszes tobbi reszerol.

Szerintem kelloen helyt all az Fx-8350. Jelenleg nincsen olyan jatek ami akadna, ertem ez alatt, hogy nem esik le sosem az FPS 30 ala. Eyefinity-s benchmarkok is lesznek par heten belul.

Keresre olyan tesztet csinalok, amilyet kertek(es megvalosithato normalis korulmenyek kozott)!

[ Szerkesztve ]

(#21414) Gilthanas válasza energy4ever (#21413) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Egy kis Valley és heaven?:)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#21415) energy4ever válasza Gilthanas (#21414) üzenetére


energy4ever
addikt

Kedden veszem at a 2. 6990-et akkor tudok tobb tesztet csinalni!
Jelenleg csak 1db 6990 van most a gepemben, ma sikeresen eladtam a 3db 6970-et.
Sokkal stabilabb a gep 1db 6990-el mint 2db 6970-el. Benchmarkok nem mutatjak ki, de 2db 6970-el neha neha megakadt a kep, meg ilyenek. Hiaba ment minden tobb FPS-el 3db 6970, 1db 6990-el emberi szemmel nezve hihetettlen, de folyekonyabban futtnak a jatekok.(ezert is probalok szerencset majd 2db 6990-el).

De azert itt egy Heaven Benchmark 1db 6990-el:

(#21416) Apollo_21 válasza energy4ever (#21415) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nemááá!!!!:( Szegény 70esek:( és 1se landolt itt:D Sok sikert a "nagyokhoz":) És köszönjük a teszteket!

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#21417) energy4ever válasza Apollo_21 (#21416) üzenetére


energy4ever
addikt

Kedden osszepakolom a gepet, es majd lesz jopar teszt a 2db 6990-el.

(#21418) Gilthanas válasza energy4ever (#21415) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Nem rossz pont.
Az én 6950-em (feloldott shaderekkel) 674-et csinál csak. :)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#21419) energy4ever válasza Gilthanas (#21418) üzenetére


energy4ever
addikt

Amikor csinalom en a benchmarkokat nem lepek ki semmibol se. Pl dreamscene, rocket dock, object dock, foobar, stb megy.
Jatekok inditasa elott sem lepek ki semmibol se, ertelme nem lenne akkor az allandoan futo alkalmazasoknak.
A lenyeg az, hogy a proci teljesitmenyebol sokat visszavesznek a dolgok.
Kedden-szerdan tesztelgetos napokat tartok, megnezem majd, mit tud ugy a gep, ha a kotelezo dolgokon kivul nem fut mas a hatterben benchmark alatt. :)
Nem is a 4db GPU ereje a lenyeges itt, hanem az AMD proci, ami hajtja.

(#21420) priti válasza energy4ever (#21415) üzenetére


priti
addikt

Kevesebb rendszermemória, mint VRAM, két 750-es táp azonos földpotenciálon, minden GPU túlmelegedve throttlingol és aztán azt mondod, hogy hihetetlen, hogy 1db 6990-el folyékonyabban futnak a játékok? Gondolom spontán jött neked ez a tesztelés és nem ez a munkád...

Hardverlesen

(#21421) energy4ever válasza priti (#21420) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem ez a munkam, es szerintem nincsen olyan ember akinek ez a hivatalos munkaja, hogy azt nezi, melyik videokartya osszeallitas a jobb. Nincsen egybefoldelve a ket tap, korrekt modon vannak kozositve (ez a munkam, es az iskolai vegzetsegem is).
Nem spontan jott hanem itt kertek ebben a topikban tobben is. Erdeklodo szandekkal, kertek. Mivel vannak olyan emberek is, akik hasonulnak az atlagos emberhez, vagyis nem kotnek bele masba megfelelo indok, es tajekozottsag nelkul!

[ Szerkesztve ]

(#21422) Gilthanas válasza energy4ever (#21421) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

+1 így igaz nekem is érdeklődő szándékom van :) És tényleg nem fair "de-konstruktívan" hozzászólni ehhez a topichoz. Ha valaki esetleg nem csinál valamit jól akkor nem beoltani kell. Vagy korrekten javítod amit mondott vagy nem szólsz és ráhagyod valaki olyanra aki konstruktív.

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#21423) Taifa Díaz válasza energy4ever (#21421) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

De valamiért csak throttlingoltak azok a 6970-esek, nem igaz...? Jó lett volna esetleg kideríteni, hogy mi miatt.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21424) Tamás24


Tamás24
tag

Sziasztok!

Van egy referencia sapphire 6970-em. Sajna a gyári hűtése egy rakás... 100 fokra is felmegy 1 perc alatt pedig 2db 12 centis hűtő szállít neki jéghideg levegőt. Érdekelne, hogy egy 7970 Dual-X hűtése kompatibilis vajon ezzel?

Köszönöm

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#21425) mpierre válasza Tamás24 (#21424) üzenetére


mpierre
veterán

Valószínűleg nem. Elég egy rossz helyen lévő tekercs, stb és nem fekszik fel rendesen. Erre pl az arctic 3 ventis hűtőjét tudod feltenni.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#21426) priti válasza energy4ever (#21421) üzenetére


priti
addikt

Van, akinek hozzá tartozik a munkaköréhez. Van aki autókat próbál ki és abból csinál műsort, van aki hardvereket és abból készít tartalmat...
Nyilván neki biztosítják a megfelelő tápegységet és arról is ír pár sort, hogy milyen hangos egy 1600W-os táp sok GPU-val terhelve. Nem kell "korrekt módon közösítenie" Nem is építi házba, csak ott az alaplap dobozán dobálja össze a vadi új, frissen pasztázott cumót, így neki nem melegszik túl, mivel a meleg levegő felfelé száll. Az eredményeket valahol publikálja. Kis kutatással megtalálható a neten nagy valószínűséggel, de ha tovább kutat az ember talán talál egy FC blokkokkal fullra vizezett konfigot csillivilli házikóban ugyanabból...
Ezt követően te megpróbálod megismételni a mérést. Nem sikerül, de pár hozzászólással lejjebb már nem azt írod, hogy nálam ez és ez a konfiguráció túlmelegedett, hanem azt, hogy ez stabilabb annál meg ezzel folyékonyabban futnak a játékok, mint azzal. Hibás mérésből levont hibás következtetések ezek. Szenvtelenül fogalmazva hülyeségeket írsz. Én nem vagyok ellenszenves és nem kötekszem, csak úgy néz ki szólni kell valakinek... Megpróbáltad, nem sikerült. Ettől még tök rendes tőled, hogy megpróbáltad csak mert mások kérték. Valszeg egy nagyon rendes srác vagy. :R Ne haragudj, nem akartam a lelkedbe gázolni.

Hardverlesen

(#21427) kenny596 válasza priti (#21426) üzenetére


kenny596
tag

Ha valakinek Debrecen környékén kell egy oem hd6970 dobjon egy püt. Msi afterburner alatt sose melegedett 73 fok felé ezzel fűtöttem télen mert olcsóbb volt mint a gáz. Ajánlom ezért azoknak is akik félnek hogy az oroszok elzárják így ezzel 2 óra bf4 alatt egész jó idő volt a kis szobába ahogy fújta a meleget hától a jetturbo.. Aki azt mondja sokat fogyaszt ez nem igaz mert a távozó hővel a szobát fűtöttem így nem ment kárba az energia..xd
Imádtam ezt a karit sok időt el romantikáztunk de szakítok vele és egy R9 szériás kari felé kacsingatok. Valószínűleg egy r9 290 lesz helyette ...

(#21428) kenny596


kenny596
tag

Szerintetek érdemes lecserélni egy hd6970 et egy [link]

(#21429) Apollo_21 válasza kenny596 (#21428) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nagyobb ugrás volna a 280, de nemrossz döntés az a kari amit linkeltél. Nemjó a link de a lényeg átjön mit szeretnél helyette.:) Cirka fél éve mit nemadtam volna 6970ért:D..Inkább 2ért:D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#21430) kenny596 válasza Apollo_21 (#21429) üzenetére


kenny596
tag

[link]
Igen de jelenleg nincs ennyi pénzem ilyenekre.. ezért gondolkodtam ezen.. 280 azért drága..
Amúgy ezek gyoorsúlni fognak még kicsit vagy nem? Elég újak ezek még.

[ Szerkesztve ]

(#21431) Apollo_21 válasza kenny596 (#21430) üzenetére


Apollo_21
addikt

Kis mértékben biztos lesz még javulás, bízom benne:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#21432) energy4ever válasza kenny596 (#21430) üzenetére


energy4ever
addikt

Szerintem tudasra elege kozel vannak ahhoz egymashoz, hogy megerje a csere. En inkabb gyujtenek meg egy picit! :)
270 arban van garancias GTX-660 Ti hardverapron egy jopar, en megfontolnam a dontesedet! :)

[ Szerkesztve ]

(#21433) zsoika válasza kenny596 (#21428) üzenetére


zsoika
addikt

Helló! Itt meglesheted melyik vga a jobb.
270 helyett inkább a 270x et ajánlanám de a 270 is erősebb a 6970 nél vagy 600 ponttal.

[ Szerkesztve ]

(#21434) F e Z o válasza kenny596 (#21430) üzenetére


F e Z o
veterán

Az r9 270 egy átnevezett 7870 tudomásom szerint, ami kicsivel gyorsabb, mint egy 6970. Attól függ menyit kell rááldozni a cserére.

H2O über alles!

(#21435) kenny596 válasza F e Z o (#21434) üzenetére


kenny596
tag

háát 32 értr adom el a hd6970 et és 48 ért vennék újonnan egyet gari miatt ,fogyasztás miatt,zaj miatt xd

(#21436) F e Z o válasza kenny596 (#21435) üzenetére


F e Z o
veterán

Akkor tegyél még mellé egy kicsit, s véleményem szerint 7870 tahiti-le-t vegyél.

H2O über alles!

(#21437) zsoika válasza kenny596 (#21435) üzenetére


zsoika
addikt

Attól még hogy itt a PH-n veszel kéz alól lehet garis...csak számlát és garipapírt is adja hozzá és persze minden tartozékot dobozában. A barátom 3hónapos Gigabyte 7870 2GB-osat adott el 48eFt-ért és vett egy ASUS R9 270x 60eFt de megbánta mert nem vett észre változást. Hogy is vette volna észre a 4% os változást :W Neki nem érte meg a csere, de aki megvette a 7870 jól járt.

(#21438) energy4ever válasza kenny596 (#21435) üzenetére


energy4ever
addikt

En ket nap alatt adtam el 3db 6970-et 35ezer ft/db aron, szoval 3ezer ft-al tobbet kersz erte, ugy is elviszik majd... :)

(#21439) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Nagyon gondolkodom én is a cserén . Csak nem tudom a 2 db 6950 helyett mit kellene . Nálam csak ref kártya jöhet szóba a víz miatt .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#21440) F e Z o válasza Drizzt01 (#21439) üzenetére


F e Z o
veterán

Most cserélsz blokkot, s már vga cserén gondolkozol? :)
Ha csere, akkor legalább 7950, hogy a mostani teljesítmény megmaradjon.

H2O über alles!

(#21441) Drizzt01 válasza F e Z o (#21440) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ha elcserélem a blokkot , lehet jobban elmegy párban . :Y

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#21442) Drizzt01 válasza Drizzt01 (#21441) üzenetére


Drizzt01
őstag

Egyébként blokkot azért cserélem ,mert az új ház modnál csak úgy tudom elhelyezni a csövezést , ha 2 egyforma van .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#21443) energy4ever válasza Drizzt01 (#21442) üzenetére


energy4ever
addikt

Lehet jobban jarnal valami 2db GPU-val rendelkezo kartyaval, mivel oda csak 1 blokk kellene neked...

(#21444) F e Z o válasza energy4ever (#21443) üzenetére


F e Z o
veterán

Vagy egy erős 1 gpu-s karival, a gond az, hogy a felsőkategóriás kártyák drágák a teljesítményükhöz képest.

H2O über alles!

(#21445) Drizzt01 válasza energy4ever (#21443) üzenetére


Drizzt01
őstag

Nézegetem őket , nem nagyon tudok választani . A teljesítményből nem nagyon adnék le , ha 2 db az is jó , de a blokk miatt tényleg jobb az egy .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#21446) energy4ever válasza Drizzt01 (#21445) üzenetére


energy4ever
addikt

Mivel nem volt meg 6950-em, igy nem tudom, hogy valojaban mekkora a teljesitmeny elteres a 6950, es a 6970 kozott. Lehet megerne egy 6990. En 65ezer ft-er vettem 6990-et, 20-on par ezer ft-er meg van hozza blokk.
Lehet, hogy meg keresnel is a levaltason... :)

(#21447) Drizzt01 válasza energy4ever (#21446) üzenetére


Drizzt01
őstag

Igen , ezt a kártyát is néztem . Azon is gondolkodtam , hogy kipróbálom az NV vonalat. De ilyen , vagy hasonló teljesítményű kártyát csak jóval drágábban találtam .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#21448) energy4ever válasza Drizzt01 (#21447) üzenetére


energy4ever
addikt

GTX 660-al van egy szinten a 6970. Volt regebben 660-am, es csak azert csereltem le, mert abbol csak 2db-ot lehet osszekotni.
En most nagyon elegedett vagyok a 6990-emel, hetfon erkezik hozza a vizhutes is. Kivancsi leszek mit fog teljesiteni OC-val. :)

(#21449) Drizzt01 válasza energy4ever (#21448) üzenetére


Drizzt01
őstag

Nálam OC nincs . A 2 db nekem elég max .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#21450) F e Z o válasza Drizzt01 (#21449) üzenetére


F e Z o
veterán

Így is kajálgatnak rendesen. Végülis egy konfignál, 500W+ felett nem számít a fogyasztás véleményem szerint. :D

H2O über alles!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.