Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22451) Hencso válasza F e Z o (#22450) üzenetére


Hencso
Ármester

jól hűt a twin turbo .. :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#22452) Visormail


Visormail
addikt

Ha esetleg valakinek nem tűnt fel a legacy letöltő oldalon is a Crimson Edition Beta melletti download gomb alá már a 15.12 van betéve, ami szintén támogatja a kártyát, most tettem fel.

Windows® 10 (32 & 64-bit versions)
Windows® 8.1 (32 & 64-bit versions)
Windows® 7 (32 & 64-bit versions)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#22453) Ombre85


Ombre85
tag

Van egy ref 6970-es kártyám, nemrég vettem használtan. Tökéletesen működik, de egy gyúrósabb tesztnél vettem észre, hogy a venti fordulatszáma 2000 fölé nem nagyon szeretne menni még 95 C-s hőmérséklet esetén sem. Úgy tudom, ezek a centrifugális hűtők, ennek a kétszeresét is pörgik (nem is hangos, így hihető, hogy nem pörög fel). Mi lehet ennek az oka, érdemes lenne szétszedni és megnézni?

(#22454) F e Z o válasza Ombre85 (#22453) üzenetére


F e Z o
veterán

MSI Afterburnerben tudod a FAN menüben szabályozni a ventilátor sebességét, hogy adott hőfokon mennyit forogjon, mert a 95 fok azért nagyon sok terhelés alatt.
Gondolom nem mai kártya, egy újrapasztázás is sokat segíthet valami normális minőségi pasztával, amit 1k környékén már lehet venni, mert minden bizonnyal a gyári paszta már rendesen kivan száradva.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#22455) gears27 válasza Ombre85 (#22453) üzenetére


gears27
aktív tag

Sziasztok! Nekem is hasonló a gondom, mint az elöttem szolónak de nekem olyan 80 fok fölé nem nagyon megy, terhelés alatt. Ez még normális? Amúgy normál használat mellett olyan 45 fok kb. Ilyen kártyáról van szó: [link]. Illetve még a kérdés, hogy ennek a MSI Afterburnerbnek, van valami magyar tutorialja, hogy hogyan kell a ventiken tekerni? Illetve amit googléböl letöltök az is jó lehet? ui: Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kivánok

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#22456) F e Z o válasza gears27 (#22455) üzenetére


F e Z o
veterán

Sajnos ez a refhűtős 69*0 karik hátránya, hogy rossz a hűtés kivitelezése és már alacsony fordulaton is hangos. 80 fok teljesen jó terhelés alatt.

H2O über alles!

(#22457) gears27 válasza F e Z o (#22456) üzenetére


gears27
aktív tag

Köszi a választ. Hangosnak nem mondanám, szerintem teljesen elviselhető. Menyi lehet a max ameddig felmehet?

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#22458) F e Z o válasza gears27 (#22457) üzenetére


F e Z o
veterán

Tartósan 85 fok fölé azért ne menjen. ;)

H2O über alles!

(#22459) ViSAS


ViSAS
senior tag

Mitől lehet, hogy a két VRM hőmérsékleti szenzora irreális értéket mutat? Volt már olyan is, hogy az egyiket 1°C-osnak jelezte, a másikat 26-27°C-osnak. Minden monitorozó program ennyinek látja. Egy referencia kártyáról van szó (HD 6970 - Sapphire).

[ Szerkesztve ]

(#22460) F e Z o válasza ViSAS (#22459) üzenetére


F e Z o
veterán

Rosszul mér a szenzor, ennyi az egész.

H2O über alles!

(#22461) ViSAS válasza F e Z o (#22460) üzenetére


ViSAS
senior tag

Ez oké, tisztán látszik. :) Megoldás van rá?

(#22462) F e Z o válasza ViSAS (#22461) üzenetére


F e Z o
veterán

Nincs, el kell fogadni.

H2O über alles!

(#22463) gears27


gears27
aktív tag

Érdekes [ennél]a tesztnél még a 94 fokot is elfogadhatónak tartják :U

Seggsztézis

(#22464) panses válasza F e Z o (#22442) üzenetére


panses
aktív tag

Már elfelejtetted, vagy az óta sem hiszel a szemednek? :R
[shader unlock 1GB]

[ Szerkesztve ]

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#22465) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Hogy birkózik meg a mai játékokkal ez a két kártya? Jobb és modernebb kártyára gyűjtök, de fogalmam sincs mikor fog összejönni rá a pénz. Gondoltam addig veszek egy 6970-et és rádobok egy vizes blokkot, fillérekért mennek aprón.

[ Szerkesztve ]

(#22466) ViSAS válasza HollyBoni (#22465) üzenetére


ViSAS
senior tag

6970-el GTA V-ben textúra medium, minden más high beállítással átlag 50 körül mozog az FPS.
Watch Dogs high beállításokon 45 FPS körül van.

(#22467) Hencso válasza HollyBoni (#22465) üzenetére


Hencso
Ármester

Jól muzsikápnak de pl egy R9 270x lazàn veri mind fogyasztásban mind teljesitményben.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#22468) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Közben egy GTX 580 lett. :B Találtam egy EVGA-t amire még van 7 év garancia, és gyárilag full cover vízhűtés blokk.

(#22469) Ombre85


Ombre85
tag

Korábban írtam, hogy nem pörög fel normálisan a 6970-es kártyám. Szétszedni nem mertem, mert VGA-t még sosem buheráltam és nem ezzel akartam elkezdeni, külső programot (amit ajánlottatok, az az MSI AB) próbáltam elkerülni.
Végül sikerült megoldani a problémát, a Crimson helyett visszatettem a régi Catalyst-ot, azóta olyan a hangja, ha komolyabban játszik az ember, mint egy űrhajónak :))

Egy másik probléma, amibe belefutottam, hogy a Crimson állandóan hibát észlelt és leállt win7 alatt, újratelepítés után. Ezért is tettem vissza a korábbi szoftvert, de mint utólag kiderült, a Win7 telepítése után le voltak tiltva a frissítések és régi lemez lévén, nem volt rajta az SP1, úgy pedig nem stabil a szoftver. Ezt fontos figyelni, mert egy napom ráment, mire rájöttem, ugyanis semmi nem figyelmeztetett...

(#22470) Hencso válasza HollyBoni (#22468) üzenetére


Hencso
Ármester

öö mondanám hogy ez így jó de azért a 6970 es reggelire meg eszi az 580 at .... még fogyasztásban is :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#22471) F e Z o válasza Hencso (#22470) üzenetére


F e Z o
veterán

Ezzel nem értek egyet. Egy 580 azért erősebb, mint egy 6970.

H2O über alles!

(#22472) Hencso válasza F e Z o (#22471) üzenetére


Hencso
Ármester

A 3gb os verzió tetszetös

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#22473) duti No1


duti No1
tag

Sziasztok!
Van egy amd 6970 es kártyám ami a gép bekapcsolását követően kb 30 perc elteltével dob egy fekete képet.
Ezek után csak reset gomb segítségével tudok életet lehelni a gépbe.
3D alkalmazás esetén előbb elszáll, szinte már az indítást követően.Gondolom én mint laikus, hogy valami túlmelegszik rajta.Kérdésem az lenne hogy orvosolható ez a hiba vagy kuka? :U
Hozzáértő válaszaitokat előre is köszönöm :R

****************AGP FOREVER****************

(#22474) Hencso válasza duti No1 (#22473) üzenetére


Hencso
Ármester

Lehet fizikális probléma meg driver es is esetleg bios update a vga n .. nekem egyel régebi van rajta mint ami van hozzá frisbe semmi bajom vele visszont ez elég körülményes esetleg ref hütés es e a cucod? újra pasztázás ?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#22475) F e Z o válasza duti No1 (#22473) üzenetére


F e Z o
veterán

Terhelés alatt fagy ki vagy az asztalon is? Idle/LOAD hőfokok?

H2O über alles!

(#22476) duti No1 válasza Hencso (#22474) üzenetére


duti No1
tag

Igen ref hűtéses sajnos :((( .Itt vettem prohardver aprón 3 hónapot ment, és alig játszottam vele pár órát.
Lehet megpróbálom ezt az újrapasztázás dolgot, rosszabb már csak nem lehet :U .Akár még hűtést is cserélnék, ha tudnám ettől életet lehelek belé..

****************AGP FOREVER****************

(#22477) duti No1 válasza F e Z o (#22475) üzenetére


duti No1
tag

Terhelés alatt pár másodperc alatt fekete kép jelentkezik, asztalon akár fél órát is elvan, és csak utána dob fekete képet.Elég sok fórumon valami black screen dolgot emlegetnek.Megeshet hogy ennek is ez a baja? :U
Találtam youtubon valami videót de igazából nem értem :B .Most akkor megeshet hogy valami driver hiba volt és van rá valami javítás? :U Itt a videó..
https://www.youtube.com/watch?v=OohS-6J_DP4

****************AGP FOREVER****************

(#22478) Hencso válasza duti No1 (#22477) üzenetére


Hencso
Ármester

igen :)

a refhütést hamar lecseréltem nyáron :D így bír némi tuningot ....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#22479) duti No1 válasza Hencso (#22478) üzenetére


duti No1
tag

Szemet gyönyörködtető látvány ez a hűtés :R

****************AGP FOREVER****************

(#22480) Hencso válasza duti No1 (#22479) üzenetére


Hencso
Ármester

56 fok volt eddig a leg több :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#22481) duti No1 válasza Hencso (#22480) üzenetére


duti No1
tag

56c hát az nagyon szép :C Na meg ez a belső elrendezés is..

****************AGP FOREVER****************

(#22482) duti No1


duti No1
tag

Az én kis házikóm most ilyen.Jelenleg R9 280 van benne alapon olyan 33c játék alatt se megy 60c fölé.
Persze ebbe nagyban besegít a ház nagysága, és az eltüntetett kábelek :))
Azért persze nem bánnám ha lábra állna a 6970, mert a rövid idő ellenére egész megszerettem :B

****************AGP FOREVER****************

(#22483) duti No1


duti No1
tag

Na ez még a régi állapot :(((

****************AGP FOREVER****************

(#22484) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok! Unokatesómnak a ref.6970-es ilyen képet ad azonnal a bekapcsolás után . Javítható vagy eladás hibásként mert CF-ben még jó?
A kártyát újrapasztáztuk és a VRAM ra is új gap-padok kerültek...ekkor vettem észre hogy az alaplapja nem kicsit meghajlott. Összerakáskor a hátsó fekete fém lap kiegyenesítette, lehet ekkor szakad el valami a nyákon. Pasztázás ráfért mert elég kemény volt a paszta de azóta ilyen sz.r, előtte jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#22485) brady28


brady28
tag

Sziasztok.
Előző téma engem is érdekelne, vagyishogy csikozós-pöttyözös vga működhet e CROSSFIRE-ben második kártyaként vagy ez halott ötlet? :U :Y VAlaki próbált már ilyet?
Előre is köszi a válaszokat!
Üdv
:R

Rablótámadás! Kezeket fel! Jobb ha te mondod, a te hangod mélyebb!!! :)

(#22486) mpierre válasza zsoika (#22484) üzenetére


mpierre
veterán

A gap padokkal óvatosan, mert ha nem jó vastagságú, akkor máshol nem megfelelő a kontakt. A régi gap pad is tökéletes, mert annak nem változnak jelentősen a tulajdonságai az idő előrehaladtával.

CF-ben még nem hallottam (nem tudok róla), hogy hibás kártya jól működne. Cf esetén is használja mindkét kártya memóriáját és gpu-ját is. Csak az egyik képkockát az egyik, míg a másikat a másik számolja. Nem tudom, hogy ehhez jó-e a hibás kari... Gyanítom, hogy nem.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#22487) zsoika válasza mpierre (#22486) üzenetére


zsoika
addikt

A gap-pad szétszakadt amikor pasztázva lett ezért kellett cserélni, de amúgy sem árt egy ilyen forrófejű kártyánál. A gap-pad vastagsága 1mm ref kártyánál és tökéletesen fexik(amikor újra szétszedtük látszott a benyomódás nyoma rajta illetve a pasztán is. Én úgy tudom, hogy csak a GPU teljesítmény adódik össze a VRAM nem ...tehát a gyenge pontja a CF-nek hogy hiába erős ha csak 2GB a VRAM. (multinál ma már kevéske).

(#22488) mpierre válasza zsoika (#22487) üzenetére


mpierre
veterán

Gyanús a dolog. Mert a cf afr módban számolgat. Ez annyit jelent, hogy az egyik kockát az egyik, míg a másik a másikat számolja, stb. Tehát mindkét kártya memóriájában ott van minden számításhoz szükséges adat... Pl ha egy 1 és egy 2GB-s karit kötsz össze, akkor csak 1GB memód lesz, mert mindkét kártya ramjában ugyanazok az adatok vannak....

De egy tapasztaltabb majd megmondja pontosan. Eddig kerültem ezt a megoldást.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#22489) zsoika válasza mpierre (#22488) üzenetére


zsoika
addikt

Lehet hogy igazad van! Én magam sem tudom pontosan hogyan működik, mert soha nem volt CF-em. Sajnos majdnem tök mindegy, mert még ha nekem van igazam, akkor sincs igazán létjogosultsága. Nagy fogyasztás, nagy hő, drága alaplap, nehézkes szoftveres beállítás, és kevéske VRAM miatt inkább csere nagyobbra.
Én is várok egy CF est aki vágja minden csinnyát-binnyát és az eredeti kérdésre is!
Lehet e kezdeni v.mit ezzel a hibás kártyával?

[ Szerkesztve ]

(#22490) Hencso válasza zsoika (#22489) üzenetére


Hencso
Ármester

Égés nyom nem láttatok a feteken vagy a nyákon..? Annyi hogy a nyák több rétegből áll össze és mikroszkopikus vezetékek tömkelegét rejti + a forrasztások .. nos annyi hogy próbálj youtubon utána nézni hogyan kell meg sütni esetleg phn újra BG áztatni hozzá teszem mind a 2 nél van kockázati tényező hogy végleg tönkre megy.. sütéssel az összes forrasztás újra kötödik 231,9 °C on olvad a cin! próbálkozni lehet minden kísérlettel esetleg még mielöt ilyen drasztikus meg oldásokra folyamodsz az elöt nézd meg egy másik deszkában vagy másik slot ban többet nem tudok mondani :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#22491) Hencso válasza Hencso (#22490) üzenetére


Hencso
Ármester

De szerintem meoria IC s lett szóval gater van neki. Tuningoltátok?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#22492) zsoika válasza Hencso (#22491) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Soha nem volt tuningolva, így is elég forrófejű a ref hűtés miatt. Nem is csodálom amilyen állapotban volt a paszta (80°C körül mozgott még külön ventivezérlő programmal is, sima CCC által vezérelve laggolt a játék mert 90°C ). A barátomnak van BGA gépe megkérhetem hogy cinezze újra, de szerintem nyák baja van. Legalább 1cm volt az elhajlás a nyákon, szerintem a folyamatosan nagy hőterhelés miatt...ilyet még másik kártyán nem láttam :Y

[ Szerkesztve ]

(#22493) Hencso válasza zsoika (#22492) üzenetére


Hencso
Ármester

nem érdemes vele foglalkozni mint utob már írtam énis körbe érdeklödtem. joban jársz ha kiveszed a gépből és erös lendületel a kukába dobot ne hogy vigyen magával mást is ..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#22494) zsoika válasza Hencso (#22493) üzenetére


zsoika
addikt

Köszönöm! Meghirdettem 1Ft-ra, kinek mit ér alapon ....hátha valakinek kell. :R

(#22495) ViSAS válasza zsoika (#22492) üzenetére


ViSAS
senior tag

Az enyémnek (szintén ref. hűtéses) 85°C körül ragad meg az üzemi hőmérséklete OC nélkül. 5 éve megvan, de szög egyenes a NYÁK. Nálad valami más baj okozhatta...

(#22496) zsoika válasza ViSAS (#22495) üzenetére


zsoika
addikt

Értem!

(#22497) duti No1 válasza Hencso (#22478) üzenetére


duti No1
tag

Úgy megtetszett :)) Mondom adok egy esélyt még a kártyának.
Veszek még ram sütit meg vrm re valami alumínium tömböt aztán összedobom.
Egyébként újrapasztáztam így nettezni lehet vele de videó vagy 3d program alatt így is fégsebességgel
90c fölé ugrik, és ott megadja magát.Ref hűtő kalap szart nem ér.Ha ez nem segít, akkor már nincs remény..

****************AGP FOREVER****************

(#22498) Hencso válasza duti No1 (#22497) üzenetére


Hencso
Ármester

Ram sün maradt a szetemből.... de kel hozzá a ragacs is :)
Most néztem inkább ad ell a 6970 vga t a 280 sokkal erősebb.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#22499) duti No1 válasza Hencso (#22498) üzenetére


duti No1
tag

Már vettem egy ilyen 8 as pakkot, de azért nagyon szépen köszönöm :R
Erre nem kell ragasztó paszta, ezen ilyen kétoldali öntapadós ragacsos "szivacs" van.
Gondoltam rá hogy eladom majd, de igazából sajnálnám, úgy hogy lehet megtartom majd ilyen vészeseti kártyának :U .Te raktál a vrm- re valami spec hűtőt vagy oda is ram sütiket ragasztottál? :U

****************AGP FOREVER****************

(#22500) ViSAS válasza duti No1 (#22499) üzenetére


ViSAS
senior tag

Próbálkozz alulfeszeléssel, sokat segíthet. Nálam 18 fokot hozott, a gyári órajelek megtartásával: 1,175V -> 1,113V (1,110-nél már hibázik). Most maximum 69°C.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.