Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21251) kenny596 válasza kaszas19 (#21250) üzenetére


kenny596
tag

Xd ez érdekes de holnap kipróbálom azt is de amikor nem nyomok rajta semmit akkor is ujra indul teszt alatt / játék alatt egy idő után.

(#21252) kenny596 válasza kenny596 (#21251) üzenetére


kenny596
tag

Nem sajnos bill nélkül is produlálja a hülyeséget.

(#21253) kaszas19 válasza kenny596 (#21252) üzenetére


kaszas19
senior tag

akkor passz:D tápot cserélted már másikra? esetleg még lehet hővédelem de lehet hülyeség.

(#21254) kenny596 válasza kaszas19 (#21253) üzenetére


kenny596
tag

Táp csere még nem volt mivel nincs most másik sajnos hővédelem meg megint nem lehet proci is max 55 fokos...100 % terhelés mellet.

(#21255) kaszas19 válasza kenny596 (#21254) üzenetére


kaszas19
senior tag

Láttam már én furcsa félremérést szenzor által.
55C nem biztos hogy nem 60 de lehet valós is nem ismerem a lapot, nekem asrock-nál magasabb hőfokokat mért mint gigánál.
Bios-ban be van kapcsolva a hővédelem?

[ Szerkesztve ]

(#21256) energy4ever válasza kaszas19 (#21255) üzenetére


energy4ever
addikt

60fok sem akadaj az o procijanal. Ho vedelem meg 70-80-90-100fokra allithato alltalaban, szoval az is szinte kizart.
Alaplap hany fokos? Marmint a ket hid rajta.

(#21257) kaszas19 válasza energy4ever (#21256) üzenetére


kaszas19
senior tag

Akkor ez is kilőve.
Csak a tápra gondolok akkor.

(#21258) energy4ever válasza kaszas19 (#21257) üzenetére


energy4ever
addikt

Tap lesz ott a ludas, maxra kiterhelte azt az 500W-t egy kb 510W-os gepel. Eddig is csoda volt, hogy ment egy tobbagas tappal ennyire hatarszellen. Elfaradhatot valami abba a tapban es mar nem tudja azt a pluszt leadni amit eddig adott 500W felett, es egyszeruen tulterhelest erzekelve leold a vedelem.

(#21259) kaszas19 válasza energy4ever (#21258) üzenetére


kaszas19
senior tag

igen majd nem biztos hogy azzal vannak gondok nem mással lehet kondi lehet fet is szóval meg kéne nézni a tápot de lehet nem ártana nagyobb.

(#21260) energy4ever válasza kaszas19 (#21259) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha visszaolvasnal latnad, hogy ezeket mind javasoltam mar neki, es elvegre ellenorizte. :)

(#21261) kenny596 válasza energy4ever (#21260) üzenetére


kenny596
tag

Igen ezeket ellenőriztem szerintem az lesz hogy beszerzek majd egy nagyobb tápot de azt nem értem hogy elméletileg amikor leterhelem a furmarkal/komb al a videokártyát olyankor a proci jó ha 10-20 % on megy a vga max fogyasztása 250 w procié ezen a kihsználtságon nem hiném hogy nagyon sok lenne és így sincs benne az 500 w ba? Meg procinál ez az 55 fok csak prime 95 alatt maximum terhelés alatt volt egy Mine2 es hűtésel máskor jóval alatta van ..

[ Szerkesztve ]

(#21262) ripla válasza energy4ever (#21241) üzenetére


ripla
őstag

arról beszélek hogy hangos a tápom és soha többet nem veszek chieftec-et. :D
be quiet vagy corsair ami szóba jöhet. esetleg ha még ajánl valaki ezeknél is halkabbat, akkor az. :)

(#21263) energy4ever válasza ripla (#21262) üzenetére


energy4ever
addikt

En talalkoztam mar FSP-vel, kodegany-al, mercury-val, be quiet-el, mnb-vel, corsair-el, es a Chieftec bizonyult a leghalkabbnak!

(#21264) ripla válasza energy4ever (#21263) üzenetére


ripla
őstag

ez olyan dolog, hogy mindenki ajnározza a samsungot, nekem meg 2 samsung winchesterem is tönkrement, szóval ennyit erről. :D

amúgy az van, hogy a proci ventilátoromnak semmi hangja nincsen, a videókártyának szintén, csak a tápot lehet hallani. szóval engem ez zavar és ezért kell egy halkabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#21265) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Sziasztok! Aki szokott benchmarkolni azt kérdezném, hogy ez milyen pontnak számít?
Sapphire 6950 2 gb felhúzva 950/1350 re

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#21266) Taifa Díaz válasza Gilthanas (#21265) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Teljesen rendben van. Ugyanezekkel a beállításokkal alapórajeles referencia 6970-essel most kaptam kerek 1200 pöttyöt. Az átlag FPS pedig 28.7 lett.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21267) Gilthanas válasza Taifa Díaz (#21266) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Köszönöm, hogy megnézted! :) Amúgy ma hajnalban már kénytelen voltam levenni 950/1350 ről a tuningot, mert egy hosszabb AC black flag közben átlépett egy másik univerzumba a gépem és ott hagyott egy csata közepén:) Úgyhogy visszavettem 915/1340-re. a GPU-Z log file szerint 80 fokos volt amikor elszállt, de nem hiszem hogy az lett volna a gond. Egyszerűen ez nem tuning kártya:)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#21268) Taifa Díaz válasza Gilthanas (#21267) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az enyém sem az, ezért is használom alapórajeleken. Még szerencse, hogy brutálisan erős így is, legalábbis az én igényeimnek.
A 80 fok miatt sem kell aggódni, az enyém a refhűtővel rendszeresen 89 fokon áll meg a legújabb játékok közben.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21269) Gilthanas válasza Taifa Díaz (#21268) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

ha az az üzemi hőmérséklet akkor megnyugodtam:)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#21270) zso73 válasza Taifa Díaz (#21268) üzenetére


zso73
veterán

Nekem full terhelésen sem melegszik 70 C fölé. Mert a Saphire progi szabályozza a ventiket.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#21271) Gilthanas válasza zso73 (#21270) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

A sapphire trixx gpu overclock progijara gondolsz? En tegnap pont felinstallaltam de valamivel bekavar nalam mert villodzik a kep meg-meg bontja az asztalt eleg fura le kellett torolnom. Ott allitottal be custom fan speed hutest?

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#21272) zso73 válasza Gilthanas (#21271) üzenetére


zso73
veterán

Az az. A kép frissítés miatt csinálta biztos...Akkor meg az MSI Afterburner lehet a jó megoldás. MSI After Egy próbát megér. Nekem Win 7 64 biten néha eltünik a program, nem indul a Winnel együtt. Ha ellenőrzöd minden esetben, és indítod jól muzsikál. FPS kijelzés, hőfok ellenőrzéssel játék, és teszt közben...(OSD)...Szuper.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#21273) Taifa Díaz válasza zso73 (#21270) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A szabályozás nekem is menne, de a refhűtő hangja számomra már 40 százalékos ventilátor fordulattól elviselhetetlen :DDD Úgyhogy hagyom a driverra a vezérlést. Ha 89 fok ártana ennek a kártyának terhelés alatt, csak nem hagynák az AMD mérnökei, hogy addig felkúszhasson.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21274) energy4ever válasza zso73 (#21272) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem tudom miert nem indul nalad az afterburner mindig, elege egyedi problema lehet, mivel en mar rengeteg gepre raktam fel/ hasznaltam, stb, es nalam nem volt vele meg egy gondom se!

(#21273) Taifa Díaz: 89foknak en orulnek helyedbe, nalam sajnos ezek a hofokok: 94-88-87
Egyszer ment fel 96fokra a legfelso kartyam, akkor kikapcsolt a kep, full fekete lett minden majd par masodperc mulva visszajott. :)
Azota nyitvavan az ablakom, nem megy a futes, levan szedve a gephaz oldalas. Es meg igy is befut a gep a szobamba... ;]

(#21275) Gilthanas válasza Taifa Díaz (#21273) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

szerintem is az meg uzemi homerseklet. Az R9 290 ek is 95 fok korul vannak uzemi honersekleten azt irja a gyarto. nalam is rettenetes hangja van a ref kartyanak 50% tol elviselhetetlen :D de neha raporgetem 65 % mert most fel van huzva 945/1345 re.

A 950/1350 kombo furmarkkal ment stabilan de jatek kozben a gpu kikapcsolja a monitoromat... Ami eleg fura :) most ezt az elobbi orajelet tesztelem. A gpu Z bekavarhat ha kozben log filet vezetek a gpu teljesitmenyerol? Amiatt becrashelhet?

Zso73: Megnezem akkor az afterburnert az OSD es a custom fan speed kellene :)

boldog karacsonyt amugy ;)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#21276) Taifa Díaz válasza energy4ever (#21274) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Tisztában vagyok vele, hogy egy forrófejű szörnyeteg lakozik a gépemben ;]

Békés, boldog Karácsonyt mindenkinek.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21277) F e Z o válasza Gilthanas (#21275) üzenetére


F e Z o
veterán

Mi az már, hogy üzemi hőfok egy vga-nál, ez nem egy motorblokk. 95 fok véleményem szerint már elég húzós. Lehet érdemes lenne egy aftermarket hűtő után nézni.
GPU-Z nem kavar be. Mivel játszol, hogy nem megy mindig csutkán a vga-d?

(#21276) Taifa Díaz : S, ez még csak nem is GTX480.

Egyébként békés, boldog karácsonyt kívánok!

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#21278) Gilthanas válasza F e Z o (#21277) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Ha barhol utananezel a R9 290 es vgaknak akkor latod h mindenhol 90 95 fok koruli az uzemi homersekletr. Nyilvan nem a regebbi vga rol beszelek hanem a 290 rol. A 6900 es kariknak valahol 89
fok korul lehet a meg nem olvad le kategoria

Hogy erted hogy nem megy csutkan? Gpu load 99%. Amugy assasins creed black flaget nyustolom naggyjabol fullon kisimitas ugye fxaa es nem msaa :)

Taifa diaz : eszem agaban sincs a kisimatas beallitas kozelebe se menni ;)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#21279) Taifa Díaz válasza Gilthanas (#21278) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Hát az MSAA-t ne is használd abban :N

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#21280) Béka 3


Béka 3
tag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy nem figyeltem oda és a MSI Afterburner meghibásodott és nem állította be a fan controlt. Kb 2-3 percig 100-102 fokos volt a kártya. kárt tehetett a vga ekkora hőfok ?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

(#21281) Gilthanas válasza Béka 3 (#21280) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Ha szepen mukodik amikor bekapcsolod akkor nem valoszinu. Ezeket magas homersekleten teszteltek ki kell birniuk egy 100 fokot rovid idore. :)

Ha volt korabban teszt eredmenyed unigine vagy 3d mark akkor persze lefuttathatsz egyet, hogy hozza e azt a szamot amit anno (persze a ventillatorra figyelj oda h 85 fok fole ne menjen:) vagy gpu z vel ellenorizheted hogy a gpu clock tartja e az orajelet terhelesnel.
De szerintem kutya baja annak a kartyanak hogyha mukodik :)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#21282) energy4ever válasza Béka 3 (#21280) üzenetére


energy4ever
addikt

Kaptal mar valaszt regebben is. Ugyan erre a kerdesedre.

Mi ertelme van a hozzaszollas gyujtesnek? :F

(#21281) Gilthanas: mehet meg 85 fele is, csak 95fok alatt maradjon... Hosszu tavon alap huitessel 85 fokon se fogja birni, csak hangosabb lesz... :)

[ Szerkesztve ]

(#21283) Béka 3 válasza energy4ever (#21282) üzenetére


Béka 3
tag

Elnézést elfelejtettem :)
Gilthanas: Köszönöm másodjára is :R :R

(#21284) F e Z o válasza Gilthanas (#21278) üzenetére


F e Z o
veterán

Éppen ez az, az új kártyák (290x) throttlingolnak is rendesen a hőfok miatt. Minél hűvösebb, annál jobb, hosszútávon biztos meghálálják az alkatrészek, ha terhelés alatt 60 fokon megy a kari, nem 95-ön.
Ha 99%-on megy a vga-d akkor minek akarod log file-ba menteni a kihasználtságot?

(#21282) energy4ever : Sikerült összehozni a 4 gpu-s konfigot? 3db 6970+ 1db 6950-re gondoltam.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#21285) Gilthanas válasza F e Z o (#21284) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Szia, :) nem a kihasznaltsagot mentem hanem a gpu clockra vagyok kivancsi h a kis OC vel tartja e az orajelet es nem throttingol :) ugye o irja nekem masodpercre pontosan az orajeleket homerseklet volt stb. A
Arra kell a log. Amugy azon en is meglepodtem amit mondtal h a teszteknelna 290 ek throttingolnak ami eleg fura nekem egy csucs kartyanal. Ha lesz majd valami custom hutos valtozatom en se fogom 95 fokon jaratni ne aggodj :) ha kell inkabb felveszem a fejhallgatom

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#21286) energy4ever válasza F e Z o (#21284) üzenetére


energy4ever
addikt

Gyojtogetek ra meg mindig, most szereltem be az uj SSD-met, utan lesz a negyedig VGA.
Beleneztem a gepbe, es kikell flexeljem a gep aljat, hogy elferjen a 4. VGA, mivel a gephaz 7db Slot-os csak, es a 4. VGA minimum 8 max 9 slot-ot foglalna el...

De ugy is ertesultok majd ha meglesz a 4., mivel sokan kertetek, hogy szamoljak be rola, amit meg is fogok majd tenni! :)

[ Szerkesztve ]

(#21287) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Sziasztok.
Az mitől lehet, hogy játékok alatt pár perc alatt, és a GPU-Z render tesztnél kb 1 perc múlva csontra fagy a gép, csak reset használ. Normál működésnél nincs bibi. 6970, alap ASUS.
Próbáltam driver cserét is, de ugyan az. Meghalt??

Na!!!

(#21288) proci985 válasza Hafy75 (#21287) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hofokok milyenek? gpu / ram / vrm meddig megy fel?

kartyat vetted vagy mar regota hasznalod es ujabban kezdte el csinalni?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21289) Hafy75 válasza proci985 (#21288) üzenetére


Hafy75
aktív tag

A hőfokok jók, gpu kb 70-ig, vrm kb 40-ig. Ma kezdte el ezt csinálni. Régóta használom már..

Na!!!

(#21290) proci985 válasza Hafy75 (#21289) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tuningot vissza tudod venni, hogy ugy is csinlaja e?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21291) Hafy75 válasza proci985 (#21290) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Igen, mindent alapra állítottam, cput is, vagyis csak azt. A vga nem volt húzva.

[ Szerkesztve ]

Na!!!

(#21292) Hafy75 válasza Hafy75 (#21291) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Teszt

Na!!!

(#21293) kaszas19 válasza Hafy75 (#21289) üzenetére


kaszas19
senior tag

Táp ventilátora megy?

(#21294) Hafy75 válasza kaszas19 (#21293) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Megy, igen..

Na!!!

(#21295) #97716736 válasza Hafy75 (#21294) üzenetére


#97716736
törölt tag

Kombustorral terheld le, és ott nézd meg. Ha csak ennél a proginál zuhan el, az lehet driver hiba, ha jól látom Win8-ad, vagy 8.1-ed van, lehet nem fix még rajta. Szerintem nincs ott nagyobb gond ;)

(#21296) Hafy75 válasza #97716736 (#21295) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Hehe, nincs. Uninstalláltam az MSI Afterburnert, és lám, már 20 perce semmi gond terhelésnél...:)
Pedig eddig semmi baja nem volt..:)
Legalább megnyugodtam, köszi a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

Na!!!

(#21297) energy4ever válasza #97716736 (#21295) üzenetére


energy4ever
addikt

Kombustor helyett inkabb FurMark-ot ajanlanam, sok eves tapasztalatok alapjan! :)

(#21298) asvald válasza Hafy75 (#21296) üzenetére


asvald
senior tag

De ha jobban megnézted volna a hőfokot a végen akkor láttad volna , hogy pontosan a 70fokot eléri és akkor kapcsol le , nézd csak meg....
Szal ez User hiba volt a javából :) valami elvolt állítva az MSI,AB.ban

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#21299) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Sziasztok!

Egy sapphire 6950 2 gb os vgam van most felhuzva 945/1350-re custom fan speeddel.
Szeretnek pici feszt emelni msi afterburnerrel (3 as legujabb verzio), de nem engedi. Pontosabban a voltage sáv nem mozdítható hiába pipálom be az unlock votlage controlt.
Olvastam errol az 1-2 evvel ezelotti hozzaszolasokat itt a topicban es mindent kiprobaltam.
Cfg ben atirtam amit kell, mindent bepipaltam kipipaltam amirol valaha emlitest tettek itt es meg mindig nem muxik. Az lenne a kerdesem, hogy az evek soran hallott-e valaki valami trukköt ami segithet amivel nem kell a biost meg a shadereket meghekkelni :)
A sapphire trixx nekem azert nem jo mert nincs benne OSD pedig az nekem nagyon kene :)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#21300) energy4ever válasza Gilthanas (#21299) üzenetére


energy4ever
addikt

OSD-nek hasznald az afterburnert, es pl az ASUS tweaker-el emelj feszultseget, ha az engedi...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.