Hirdetés
- Eldugott helyek Párizsban, amiket jó eséllyel még nem láttál...
- Samsung Deskmaster 386s/20n
- Keychron K1 V6 Bluetooth/USB-C magyar low profile mechanikus gamer billentyűzet
- Agglegénykonyha 7 – Még egy megosztó – de gyors – étel: resztelt máj
- Amikor a prófécia testet ölt – Finalmouse ULX Prophecy 'Scream' Classic
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Meggyi001: Eldugott helyek Párizsban, amiket jó eséllyel még nem láttál...
- ricshard444: iPhone 17 Pro Max - Kedves téglám
- sidi: Samsung Deskmaster 386s/20n
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gurulunk, WAZE?!
- MasterDeeJay: MSI H110M PRO és i3-8350K (coffeetime mod)
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
modder
aktív tag
válasz
McSzaby #6991 üzenetére
attól függ, mi a célod. ha csak meg akarsz tanulni programozni, hogy hasznos toolokat csinálj esetleg, akkor a python jó. Minden linux gépre egyszerűen telepíthető, gyorsan lehet vele fejleszteni, még webalkalmazásokhoz is fogod tudni használni Django keretrendszerrel. Ha közelebbi kapcsolatba szeretnél kerülni a linuxszal, akkor C. C-ben később írhatsz kernel modulokat, fájlrendszert, drivert, akármit.
A Python eladhatóbb tudás, ha például rendszergazdai feladatokat szeretnél ellátni, mert jóval egyszerűbb abban összehozni egy szkriptet valamilyen feladat automatizálására, mint C-ben. Például fájl soronkénti beolvasása, reguláris kifejezésre illesztés, szöveg kicserélése jóval egyszerűbb Pythonban.
Ugyanakkor szerintem egyiket sem nehezebb megtanulni a másiknál. C-től sokan félnek, de a Pythonnak is megvannak a buktatói, ahogy minden nyelvnek. Előbbivel annyi előnyre teszel szert, hogy kicsit közelebb kerülsz a számítógéphez, és jobban meg fogod érteni, hogyan működnek a programok: típusok, pointerek, egy objektum memóriaképe, heap, stack, memóriaszivárgás. csupa jó dolgok
szerk.: C++-t csak C után, de lehet, hogy nem is érdemes vele bajlódnod, mert az egy külön állatfaj. Én is csak mostanában jöttem rá, hogy mennyire bonyolult nyelv, és az átlagos C++ programozó a nyelv lehetőségeinek a felét használja ki.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Elektromos autók - motorok
- Kerékpárosok, bringások ide!
- PlayStation 5
- HÁZIMOZI / HIFI / TV beárazás
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Lenovo Legion Go: a legsokoldalúbb kézikonzol
- BestBuy topik
- Vicces képek
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- iPhone topik
- További aktív témák...
- VADIÚJ Bontatlan! Honor 400 Lite 8/256 AMOLED 120Hz Velvet Grey, Dual SIM 2év telekom gar
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Starlight- 1 ÉV GARANCIA, Kártyafüggetlen,,MS3433
- Bomba ár! Fujitsu T936 Convertible: i5-6G I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I Cam I W10 I Gari!
- Xiaomi Redmi Pad Pro 256GB, Újszerű, 1 Év Garanciával
- Keresek Zebra TC20 TC21 vagy valamilyen hasonló kaliberű 1D és 2D vonalkódok olvasására alkalmas pda
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest