Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Szeretném én is kipróbálni ennyi év után a PES-t, de gondoltam kibővíteném a csapatokat én is. Viszont pes-patchen is, ami van.... Még az kevésbé baj, hogy szét van szedve a fájl (bár sem valami jó dolog), de AdGuarddal ez a rahedli reklám... Ide dob, oda dob, csipog az Avast, vírusos az oldal, zenél minden.... Nincs valami fórumon elterjedt feltöltés, amely csak lazán egy Mega-ra neadjisten egy Zippyshare-re mutat? :O

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1202) toxicjew


toxicjew
addikt

Az online rész egyébként halott? :( Se a divisions-ben, sem az online challenge cup-ban nem talál ellenfelet sokadik próbálkozásra sem... :(

(#1203) daver88 válasza toxicjew (#1202) üzenetére


daver88
aktív tag

Xbox-on megy, 10-20 másodpercen belül bedob mindig valakit...

[ Szerkesztve ]

(#1204) toxicjew válasza daver88 (#1203) üzenetére


toxicjew
addikt

Az érdekes... Gondolom a 3 platform mind külön szerverekre van osztva, szóval keresztbe nem dobhat össze. De ez akkor is furcsa, tegnap este, ma este is próbáltam elég sokáig és csak co-op-ban sikerült húsvér ember ellen játszanom. Lehet valami rosszul van beállítva?

(#1205) Deck


Deck
titán

Tegnap kipróbáltuk öcsémmel a fifát, kivancsiak voltunk milyen lett mostanra. Hát kb mint valami rossz vicc a peshez képest ha finoman akarok fogalmazni.:D

PS5

(#1206) ProEvoFan válasza Deck (#1205) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Mond ki nyugodtan.Egy rakás fos...mert az is. :D

(#1207) Deck válasza ProEvoFan (#1206) üzenetére


Deck
titán

Az ;]

PS5

(#1208) Tom5


Tom5
addikt

Hogy kell kikapcsolni PS4-en a live updatet?
Lefrissitem a fentebbi videó alapján a csapatokat minden. Erre meccs előtt semmit nem tudok tenni live updatel..........már kb huszadszor. :W R3 gombra semmit nem csinál. :F

(#1209) Deck


Deck
titán

Ezek lesznek a hivatalos licensek a Pes 2019-ben:

Kár, hogy nem játszunk többen a Pes-el, pedig köröket ver a fifára. :U

[ Szerkesztve ]

PS5

(#1210) toxicjew


toxicjew
addikt

Tegnap még be tudtam lépni MyClub-ba, ma már ez az üzenet fogad. Mi történt és hogy tudnám orvosolni? PesGalaxy patch-et használok, eddig nem volt semmi baj.

[ Szerkesztve ]

(#1211) underdark válasza Deck (#1209) üzenetére


underdark
aktív tag

Ha a jelenlegi ligákat kibővìtenék az alsóbb osztályokkal, akkor egy jó kis ML várna ránk :)

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#1212) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Sziasztok!

Melyik option file-t a legcélszerűbb feltenni PS4-en a PES 18-hoz? EZT érdemes feltenni, vagy van jobb? A játékot még Xbox-ról ismerem, így egy szájbarágós "option file felmásolás" leírásnak is nagyon örülnék. Előre is köszi.

Ps: brunorbert

(#1213) Deck válasza Quaresma (#1212) üzenetére


Deck
titán

Nálam az Emerson Pereira v6 a kedvenc.

Mindjárt leírom, hogy kell. Nem nehéz :)

PS5

(#1214) Quaresma válasza Deck (#1213) üzenetére


Quaresma
aktív tag

Rendben, nagyon koszonom.:)

Ps: brunorbert

(#1215) turkishzoli


turkishzoli
tag

Ps3-ra melyik az ajánlott option file? Bocsi a kérdésért, nem találtam előzményben hogy ez "legális"? Store-ban vettem, nem szeretnék bant..... :U

(#1216) Azur76


Azur76
tag

Több évi fifázás után, gondoltam adok egy esélyt a régi kedvencemnek.
Az ok az, hogy az idei fifa széria játékmenete nem igazán jött be, egyáltalán nem élveztem a játékot vele.
Nem voltak nagy elvárásaim a Pes 2018-hoz, de nagyon kellemesen csalódtam.
Pár mérkőzés után egyértelműen sokkal szórakoztatóbb a pes, szinte nem is lehet abbahagyni :)
Rengeteg finom apró dolog, nem ugyanaz az egysíkú játékmenet, és még sorolhatnám.
Nálam nem vitás hogy idén melyik játék a jobb, és szerintem a következő résznél is maradok ennél a játéknál.
Ps4 pro - Emerson Pereira Option File V6

(#1217) Deck válasza Azur76 (#1216) üzenetére


Deck
titán

Ez így van! :C

Ps4 pro - Emerson Pereira Option File V6 = Nálam is ;]

PS5

(#1218) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Meg mindig tud ujat mutatni a jatek,szinte minden meccsen megmutatja, mitol is nott boven a fifa fole!
Lazio-Roma, kb az 50.-ik percig vezettem 3-1-re,csodalkoztam is milyen jol megy a masodik helyezett Roma ellen(en akkor hatodik voltam a Lazioval), kis kiengedes,a vege 3-5 a Romanak.
Kovetkezett az olasz kupa, legjobb nyolc koze jutasert.
Elso meccs, Sampdoria-Lazio:1-2
Masodik meccsen a hetedik percben ongol, Felipe Anderson hatarol! pattant a labda a kapuba egy felszabaditas utan,a meccs hatralevo reszeben a kapumhoz szoritott a Sampdoria, de nagy nehezen lehoztam 1 kapott gollal, igy 2-2es osszesitessel, idegenben lott tobb gollal en jutottam a legjobb nyolc koze, kovetkezo ellenfel a Roma 😡😡😡
Ezen a meccsen megserult Immobile, kidolt 11 hetre, nehez lesz potolni.
Kovetkezo meccsen a kieso helyen allo Benevento-t fogadtuk,a hosszabbitas utolso masodperceben tudtam megnyerni a meccset, Lucas rarugta a kapura,ami egy vedo laban iranyt valtoztatott, es a haloban kotott ki(3-2).
Regen uvoltottem ekkorat focis jatekban lott gol utan :D
Szoval:imadom a jatekot, szinte minden lott golra, eredmrnyre emlekszek, mivel nem futoszalagon gyartott, sablon meccsek vannak, mint a fifaban.
Varom nagyon az uj teszt!

[ Szerkesztve ]

(#1219) ProEvoFan válasza d3tox1c (#1218) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Én most nem biztos hogy megveszem az új részt.A mostanit megvettem megjelenés hetében.Teljesen jól elvagyok ezzel is.Gép ellen játszok folyamat, az online része már nem érdekel.
Mondjuk azért kíváncsi vagyok a kövi PESre de félek nem fog akkorát fejlődni, mint amit várunk.

(#1220) lazioforever válasza ProEvoFan (#1219) üzenetére


lazioforever
tag

Én is így vagyok vele, és már Ps2-n is így voltam. Az egyértelmű, hogy a FIFA említést sem érdemel mellette. Viszont az is, hogy tök fölösleges évente megvenni az új részt. Nem fejlődik annyit 1 év alatt, hogy érdemes legyen. Inkább maradok a mostani mellett, majd 2-3 év múlva lecserélem.
Amúgy az se jó jel, hogy nem csak a Bl és EL, de a francia és az olasz bajnokság (kivéve Juve) licenceit is elvesztették. Ez számomra azt jelzi, hogy nincs pénzük a licencekre. Ettől a gondolattól pedig eszembe jut egy másik, hogy a fejlesztésekre se lesz annyi. De ne legyen igazam, cáfoljanak rám, és bánjam meg, hogy a következő évit kihagyom. :K

(#1221) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

(#1222) Scholes9 válasza ProEvoFan (#1219) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is megvettem most 3 ezer Ft-ért PS4-re az akcióban, így legalább lett egy focis játékom. Haverral toljuk majd 2 kontrollerrel, ennyiért bőven jó lesz ez. Sok tesztet néztem, hogy élvezetesebb maga a foci, mint a Fifában, engem más nem is érdekel :) Anno a Pes 2004-et imádtuk még az első Xboxon :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1223) ProEvoFan válasza Scholes9 (#1222) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igen, játékélményben nem gyengén odaver a fifanak.Viszont a sorozat sikeresebb tételéhhez kellenek a licencek.Évente kb 1-1.2 milliót adnak el belőle.Remélem ez nem fog csökkenni, mert úgy néz ki, nekik (még) így is megéri kiadni közel már 22 éve.

(#1224) Scholes9 válasza ProEvoFan (#1223) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy a konkurencia kell röviden szólva is :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1225) d3tox1c válasza ProEvoFan (#1221) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Ez amugy miert baj? Megjelenés után szinte rogton jönnek az option fileok.
De lehet en latom rosszul.

(#1226) lazioforever válasza d3tox1c (#1225) üzenetére


lazioforever
tag

Valószínűleg arra gondolt (de majd kijavít, ha tévednék), hogy meglepődnénk, ha kiderülne, mennyi ember nem tud ezekről az opton file-okról. Az, hogy PC-n még terjed a dolog, elképzelhető. De PS-en alapból nem tudják sokan befogadni az infót, hogy ilyet is lehet. (Xbox-on ugye nincs ilyen lehetőség). Nekem is van az ismeretségi körömben több ember, aki konkrétan dobott egy hátast attól, hogy a magyar "mb1-et" (:DD ) be lehet úgymond tenni a játékba. Egyből akartak rohanni megvenni a játékot. Mondtam nekik, hogy option file, pendrive, squad upgrade-et törölni előtte, stb. Válasz: "ja, hogy ezzel még szenvedni is kell? Akkor nem kell!" Én válaszom: "akkor sok sikerélményt a FIFA-hoz"

Eljutottunk oda, hogy az emberek lusták (keresgéléssel együtt) 20-30 percet rászánni egy zéró pluszköltséggel járó dologra. Pedig alapvetően ezt a pluszt vásárlás után hozzátéve sokkal nagyobb élményt kapnak, mint ha megveszik a konkurenciát, "mert hát az készen van".

És ez látszik meg az eladásokban. Ezért adnak el sokkal kevesebb példányszámot, ergo nincs annyi bevétel, hogy licenc-et tudjanak venni. Én azt mondom, ne is vegyenek, inkább menjenek rá a játékélményre, a mezeket és egyéb apróságokat meg megoldják az Option file-ok. Le a kapitalista virtuális focivilággal! ;]

(#1227) d3tox1c válasza lazioforever (#1226) üzenetére


d3tox1c
senior tag

En speciel imadok "szenvedni" vele :)
Lehet ez meg a pc-s, crack korszakbol maradt vissza nalam :D

(#1228) ProEvoFan válasza lazioforever (#1226) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igen, erre gondoltam.
Sajnos kell a körítés a népnek.Nem elég csak a k* jó játékmenet.

(#1229) Donnos


Donnos
tag

Sziasztok!
Sok évnyi Fifázás után kipróbáltam a PES demot és .... Meg is kellett venni a teljes játékot a külömbséget itt nem kell ecsetelni :)
Egy kis segítséget, leírást kérhetek option file telepítéshez ?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1230) ProEvoFan válasza Donnos (#1229) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ez alapján raktam fel az elsőt.

(#1231) turkishzoli válasza turkishzoli (#1215) üzenetére


turkishzoli
tag

Erre valaki? :R

(#1232) underdark válasza turkishzoli (#1231) üzenetére


underdark
aktív tag

innen neked kell megkeresni, hogy melyik lehet jó

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#1233) Donnos válasza ProEvoFan (#1230) üzenetére


Donnos
tag

Köszi! Hasznos nagyon!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#1234) Scholes9 válasza lazioforever (#1226) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szenvedni is kell...nevetséges hozzáállás...az ilyeneket még sajnálni sem tudom. “Jó” Fifázást...pontosan ahogy írod.

Haverral kedden játszottunk bár BL meccset a Pro Evoval, de olyan szinten élveztük, hogy nem akartam elhinni, nagyon komoly volt :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1235) underdark


underdark
aktív tag

Sziasztok
Hosszú szünet után visszatértem egy kis olvasnivalóval :)
Régen játszottam, csak néha napján 1-1 meccset
Hangolódva a VB-re, az egyik szimpatikus válogatottal indultam neki, a rendes VB csoportokat készítettem el

Tehát akkor, Horvátország

Bevezető:
A kihirdetett keret után, jöhetett az agyalás, hogy még is milyen formációt alkalmazzak. Alapon a 4-5-1 volt, de én úgy érzem ez a védelem nem megfelelő ehhez a felálláshoz. Lassúak a szélső védőink, meg úgy alapjáraton a belsők is. Végül egy 3 védős formációt választottam. A fő oka, hogy nagyon erős a középpálya. Támadó szélen is kevés a minőségi játékos, és azok sem a gyorsaságról híresek. De mindenképp kellettek a védekezés segítéséhez
Íme a végső, kicsit saját ízre alakított csapat.

Badelj lesz a csapat vízhordója, az ő feladata a hátsó hármas biztosítása, így ő hátul fog maradni. Modric lesz a mélységi irányító, labdakihozó és a 3. hullámban csatlakozik a csapathoz. Két támadóközépályást választottam, hogy Mandzukic erejét ki tudjuk használni és legyen idő a két szélsőnek is belépni a támadásba. De ők is vissza fognak zárni védekezéskor, így egy betömörült középpályával tudunk szűrni és elvenni a területet az ellenféltől, ha sikerült persze :)

Horvátország-Izland 2-0
Kovacic góljával szereztük meg a vezetést. A real madrid játékosa remekül lépett fel a támadással és egy beadást csúsztatott a hosszú alsóba. Még az első félidőben jártunk, amikor Mandzukic szerzett magának labdát, utána már nem tudták feldönteni, így a kapuig futhatott. A kapus tehetetlen volt. Ezzel az eredménnyel vonultunk a szünetre. A második félidőben visszaálltunk, az eredmény tartás lett a cél. Túlságosan beleszürkültünk ebbe a játékba és majdnem ráfizettünk. Subasic elképesztő bravúrjai kellettek, hogy maradjon az eredmény.
Az első félidőben 6-1 volt a kapura lövés, míg a mérkőzés végén 6-7 lett, ez mindent elmond

Horvátország-Argentína 2-1
Egy labdaszerzés után sikerült egy gyors kontrát vezetnünk. Perisic fent maradt a támadó harmadban, kapta is a labdát. Az argentin lescsapda nem sikerült, későn léptek ki a védők így tisztán futhatott el a bal szélső. Beadás helyett inkább egy vissza-passzt választott, az érkező Modricnak, aki nem hibázott.
A vezető gól után kicsit összekapta magát az Argentin válogatott. Mezőnyben sokat javultak, de továbbra sem tudták áttörni a védelmet.
Ismét Perisic villant meg. Még a félidő előtt jártunk, amikor is Rakitic tekeredett rá a labdára, két játékost bolondított meg, majd remek ütemben tette tovább a labdát a felfutó szélsőnek, aki befűzte a kilépő játékost és az üresen álló Mandzukicnak passzolt, akinek csak bele kellett tennie a lábát.
A 65. percig kellett várni az első igazi helyzetre a másik oldalon. Di Maria cselezett a szélen és adta be a labdát, Messi előzte meg a védőket és fejelt a rövid sarokra, de Subasic még vissza tudott nyúlni és a kapu torkából húzta szögletre a labdát.
Az egyre jobban nyomó égszínkék-fehérek a 70. percben szépítettek. A csereként beálló Higuain remekül mozdult be a védők közé, nem volt les, az alsóba bombázta a labdát
Tovább támadtak az argentinok, 82. percben megint Higuain vállt el a védőktől és kapott egy pazar labdát, de most Subasicon nem tudott kifogni. Ez volt az utolsó lehetőség az egyenlítésre, maradt a 2-1-es győzelem.

A csoport állása ebben a pillanatban:
1. Horvátország 6pont
2. Nigéria 2pont
3. Argentína 1pont
4. Izland 1pont

Így az utolsó mérkőzés már tétnélküli volt, ennek tudatában egy teljesen kicserélt kezdő csapatot küldtem ki a pályára.

Nigéria-Horvátország 3-2
Az alap csapatból Modric, Rakitic és Subasic maradt csak, mindenki más pihenőt kapott.
Remekül indult a mérkőzés. Rakitic cselezett a 16-os előterében és próbált meg lőni, de lepattant a labda. A mélységből érkező Modrichoz került, aki egyet tolt rajta és 25 méterről kilőtte a felső sarkot.
Egy ártalmatlan beadás után Corluka és a kapus nem értették meg egymást, a rutinos védőről szerencsétlen módon bepattant a labda.
Ezzel egyenlítettek a nigériaiak, de nem álltak le. Pár pec elteltével egy elemi erővel meglőtt labdába csak belekapni tudott a kapus, de rossz helyre pattant. Az érkező Moses szerezte meg a vezetést. Továbbra is Subasic volt játékban, de többször is remekül védett.
Az elől játszó három nigériai támadót nem tudtuk levédekezni. Alacsony és nagyon gyors játékosok, akik remekül használják ki a lassú védőinket.
Egy szép összjáték után sikerült visszahozni döntetlenre. Kalinic háromszögezett elől és fejezte be az akciót. Majdnem sikerült visszavenni a vezetést, egy lecsorgó labda Modrichoz került, aki állítás nélkül a felső lécre lőtt. Hasonló távolságból, mint az első gónál. Ezzel lett vége az első félidőnek.
A második 45. percet jobban kezdték az afrikaiak, Moses kapott egy elképesztő keresztlabdát, könnyedén futotta le Corlukát, majd laposan az alsóba gurított.
Kovacic állt be a mérkőzés vége fele, ő veszélyeztetett, de az eredmény már nem változott.

A csoportok továbbjutói:
A csoport
Uruguay, Szaud-Arábia
A házigazda oroszok nagyon leszerepeltek, pont és rúgott gól nélkül az utolsó helyen végeztek
B csoport
Portugália, Marokkó
Itt is hatalmas meglepetés, hogy az egyik favoritnak számító Spanyol válogatottnak nem sikerült a továbbjutás
C csoport
Franciaország, Peru
D csoport

E csoport
Brazília, Costa Rica
F csoport
Németország, Mexikó
G csoport
Belgium, Anglia
H csoport
Lengyelország, Japán

A sorsolás:

Top Player/12min
Köszi ha elolvastad! :)

[ Szerkesztve ]

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#1236) d3tox1c válasza underdark (#1235) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Nagyon gondolkodom hogy professionrol atterjek top player-re :)
Kezd nagyon konnyu lenni,teljes manual-on(istenem, emlekszem mennyit szenvedtem vele par honapja :D)
Csak azert varok vele, mert szezon felenel jarok pont, kozel a BL helyezeshez, es gondolom top player-en azert bele szaladnek egy-ket veresegbe..... Amugy egy mecset lejatszottam top player-en, foleg az tunt fel, hogy a gep kapusa sokkal jobban ved.

(#1237) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Valaki tudna adni egy letöltési linket a PS4es Emerson Pereira Option File V6 option flehoz? És ha van ilyen akkor azt is megköszönném:)

Ps: brunorbert

(#1238) Azur76 válasza Quaresma (#1237) üzenetére


Azur76
tag

Innen tölthető!

[link]

(#1239) d3tox1c válasza d3tox1c (#1236) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Atraktam top player-re :)
Egyenlore 1 dontetlen hazai palyan(1-1),es egy gyozelem idegenben(2-3)
Van kulonbseg azert, nehezebb, de ezaltal jobb is ;)
Itt mar nehezebb eljutni az ellenfel kapujahoz, es volt nem egyszer, hogy csak kerestem a labdat,olyan passz sorozatot mutatott be az ellenfel :)

(#1240) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Belevágtam a PES Lite-ba lévén, hogy ingyenes legalább, viszont pár dolog nem tiszta...
Világéletemben Fifa-s voltam, de vonzott a jobb mozgás és az online lehetősége.
Itt nincs véletlen olyan, hogy Tactical/Legacy mozgás? Mert kerestem, de nincs sehol. Egyszerűen akármit csinálhatok az embereim nem támadnak. Az ellenfél az minden esetben közbe tud lépni a passzaimba, de én akármit csinálhatok elgurul mellette....
Kapunál ugyanez. Az ellenfélnél simán beállnak védeni, nálam meg bevezetik mellettem, passzívan ácsorognak és vakargatnak.... Így baromi nehéz az amúgy unbalanced ellenfél ellen játszani, mivel a szintemhez nem talál, a magasabbaknak meg már klasszis játékosaik vannak. És a védősorom sem gyenge már, de passzívak....

Másik kérdésem, hogy hogyan lehet alakzatot változtatni?
Már nem egy helyen kerestem, de ennél bonyolultabb helyre aligha tehetnék... Ellenfélnek mindig más a formációja, de én nem tudok variálni rajta. :(

Harmadik kérdésem pedig, hogy itt nincs autoswitch a playerek között? Fifában úgy megszoktam már.

A választ köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1241) underdark válasza SkiDev (#1240) üzenetére


underdark
aktív tag

Minden manager más formációt és taktikát használ, tehát nem te változtatsz magadtól, managereket kint a fő menüben szerezhetsz, mindegyiknek van egy támadó és védekező felállása, ezt egy mozdulattal megváltozhatadod a meccs alatt
Team Menu->Game Plan és ott az Advanced Instrucionsban nézz körül
Védekezés sokkal egyszerübb és könnyebb mint fifában ( ezen nehezízhetnének :D)
Autoswitch az mi akar lenni? Emberváltás? Ha igen akor azt a saját beállításaidban keresd, ahol a passz rásegítés stb van
Ebben az ingyenesben nem elérhető a training/tutorial rész a fő menüben? Az sokat segítene

[ Szerkesztve ]

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#1242) d3tox1c válasza underdark (#1241) üzenetére


d3tox1c
senior tag

En kiprobaltam meg regebben ezt az ingyenest. Olyan szinten van lebutitva, hogy el sem hittem :/
Szerintem hasznaltan mar nagyon jo aron hozza lehet jutni a jatekhoz, nem mellesleg pc-n, ps-en ott vannak az option fileok.... en biztos nem kinlodnek ezzel a lite-al, de ez csak maganvelemeny.
A vedekezesrol annyit, hogy rengeteg golt kaptam, mire rajottem(koszi forum tarsak+a training), hogy abszolut nem nehez az. Koncentralni, a jatekra, ellenfelre odafigyelni viszont maximalisan kell!

[ Szerkesztve ]

(#1243) SkiDev válasza underdark (#1241) üzenetére


SkiDev
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R

Autoswitch ebben a butított verzióban nincsen sajnos, már mindenhol belenéztem.
A 2. részhez, találtam számomra megfelelő taktikát támadásban (beívelés) és védekezésben is (tömörülés és front line vagy micsoda) :DD , már csak az a kérdésem, hogy ezt váltogatni kell valahogy vagy a rendszer kapcsolja be automatikusan?

d3tox1c: Gyorsan ránéztem, 3k-ban megy most aprón. Nekem az a baj ennyit sem ér. :( Főleg ingyenes multikat szoktam keresni, illetve - lévén, hogy nem vagyok valami hatalmas focirajongó, főleg csak a mainstream focistákat ismerem - nem akarok olyan játékot venni, amelynek a szavatossága 1 év, nincs rá keretem, hogy évente vegyek játékot, ezért jött kapóra ez a multi :))

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1244) underdark válasza SkiDev (#1243) üzenetére


underdark
aktív tag

Kontrolleren L2+gombok ahova be van állitva, ezekkel kapcsolod be-ki az advanced dolgokat
Támadó taktika piros, védekező kék színü jellel jelenik meg
D-pad fel-le egyszer vagy tartva a védekezeő/támadó formáció váltása, ha engélyezve van a game planben (Fluid)
D-pad 2x gyorsan le-fel csapat mentalitás, támadás, védekezés, parkthebus, allout attack (kb)
D-pad bal-jobb nyomvatartva, ha ellenfélnél van labda (úgy rémlik) védelmi vonal mozgatása
Védelmi vonalat jelzi a radaron, többi infót meg lent a névnél

[ Szerkesztve ]

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#1245) SkiDev válasza underdark (#1244) üzenetére


SkiDev
senior tag

Köszi a választ!

Beállítottam, nagy nehezen rájöttem hogy kell trustmaster joyon működésre bírni, mégsem érzem jobbnak az egészet. :( Annyira nem megy a játék, hogy az valami mesébeillő. Még mindig nem tudok passzt lefülelni (vagy hogy mondják :D ), az összes ellenfelem meg simán kipasszol, gyorsabbak az emberek és a csillagokat sem értelmesen számolja. Hogy lehet valaki egy csapatszinten velem, ahol egy Asensio vagy egy Ibra van a támadósorban? :((( 2 Winem volt össz-vissz, az egyiken vérrel verítékkel valahogy lehoztam 1-0-ra (azzal kerültem feljebb) és itt meg volt egy Disconnectes orosz ellen. Mindenkinek ilyen nehéz vagy csak én vagyok ennyire unskilled?

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1246) daver88 válasza SkiDev (#1245) üzenetére


daver88
aktív tag

nekem kellett 2 hónap a PES17 után, amire azt éreztem online, hogy tudom uralni a meccset, addig csak szenvedtem én is...rengeteg olyan apró változás volt a tavalyi verzióhoz képest, ami nem tűnik nagy dolognak, de mégis meccset lehet eldönteni vele, ha valaki tudja használni...ilyenek például a testcselek, nagyon jól meg van csinálni az idei részben, rengeteget kell gyakorolni és jönni fognak az eredmények.

(#1247) SkiDev válasza daver88 (#1246) üzenetére


SkiDev
senior tag

Én sohasem PES-eztem még, igaz FIFA-ban is single-ztem. De már értem miért... :((( Pay2win az egész rendszer és nehéz. Olyan ördögi kört csinál, amit csak dollárban lehet kiegyenlíteni... Nem ad semmilyen regenerálót, a folyamat pedig nagyon lassú, 10 meccset toltam már le, de egyetlen játékosom sem pihente ki magát még mindig -> Fáradtak a játékosok, emiatt se futni, se semmit nem tudnak -> Elvesztem simán (egy nálam kisebbnél is) a meccset -> Hozzámvág 600 GP-t -> Minden játékosomnak lejár a szerződése és fejenként 1500-2000 GP-t elkérnek... Farmolni meg GP-t természetesen sehol nem lehet. :( Kezdőkkel egyáltalán nem fair, vagy tudsz játszani vagy fizess. Így néhány meccs még és felállhatok az absolute kezdősorral, amelyet kaptam ~25 meccsel ezelőtt.

- lassú regenrálódás
- kevés pénzt ad
- sokat kérnek a játékosok
- csak 10 meccsre szól a szerződés
- ehhez képest nehéz kifarmolni és sokba kerül emiatt egy random játékos

[I"]ilyenek például a testcselek, nagyon jól meg van csinálni az idei részben, rengeteget kell gyakorolni" ~ de nincs training mód ebben a lite verzióban. Ha rámegyek, akkor a játékosokat valami Trainernek meg Special Trainernek lehet küldeni, de gyakorolni nem lehet velük. Most akkor szerezzem meg azért a full játékot, hogy tudjak gyakorolni cselezni? :U

Valaki tud erre valami taktikát, aki esetleg multizik? Nyitottam már vagy 10-12 játékost ebből 8-9 kispadon ül, mert nincs elég pénzem kiváltani.

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1248) daver88 válasza SkiDev (#1247) üzenetére


daver88
aktív tag

csak Online Division-be játszok, myclub nem érdekel annyira...
Training módban sincs 'testcsel edzés" ezt egyszerűen a gameplay nyújta...

(#1249) Cambi válasza SkiDev (#1247) üzenetére


Cambi
tag

A legfontosabb, főleg, ha nincsenek stamina töltőid, (nekem pl. most is van vagy 200 db talonban...) akkor létre kell hoznod egy "A" és egy "B" csapatot. (Bármennyi mennyiségű keretet létre lehet hozni, mint a FIFA-ban UT-ben, és így egy-két gombnyomással lehet váltogatni közöttük.)

Ez 22 játékost jelent értelemszerűen. Kezdésnek az "A" csapatoddal 2 db meccset nyugodtan le tudsz játszani egymás után, aztán utána elég, ha játszol egy meccset a "B" csapatoddal. Egy meccs pihenés a kezdő csapat tagjainak és teljesen fullon lesz a staminájuk. Szerintem ez a legegyszerűbb mód a staminájuk maxon tartására.

Nekem a "B" csapatomban van 8 vagy 9 magyar játékosom, 3-as erősségű a csapat, és szinte mindig talál ellenfelet hasonló erejű csapat ellen. Szóval javaslom neked is, hogy azt a szűrőt állítsd be mindenképpen az ellenfél keresésnél, hogy same team strenght, illetve nem tudom, pontosan hogyan is írják, de biztos megtalálod. Így igazából mindegy is, hogy most az "A", vagy a "B" csapatoddal játszol, mind a kettővel nyerhetsz meccset hasonló erejű csapatok ellen. 5-ös csillagú csapatok ellen ne is nagyon reménykedj semmiben.

Pénzt akkor kapsz szépen, ha nyersz is, folyamatos vereséggel könnyen el tudom hinni, hogy csődközeli helyzetbe kerülhet az ember.

Farmolásra is tudok azért adni egy tippet, legalábbis ha ebben az ingyenes verzióban is benne van a COOP mód a myclubbon belül!?

A first winért ugye az első nap több GP-t ad mindig a játék, és egy kis trükkel ez akár 10-20 ezer GP is lehet. Sajnos mondjuk ez a játék egyik legnagyobb faszsága is. Arra gondolok, hogy a coop módban lehet egyedül is játszani két gépi társsal... Nevetséges, viszont ha már mindenki kihasználja, próbáld meg te is. Valami oknál fogva ilyenkor alapból sokkal több GP-t kap az ember meccsenként, mintha mondjuk két haverjával játszana...

First win miatt pedig még megduplázódik a kifizetődés. Számít még a team strenght, mint szorzó. Mivel ugye a Konami logikája alapján, minél jobb csapata van az embernek, annál drágábbak ugye a szerződések, ezért több GP-t is ad viszont. Szóval egy ötös csillagú csapattal, az első winért szoktam kapni majdnem 20 ezer GP-t...

A probléma csak az lesz nálad, hogy itt aztán tényleg csak dream teamek ellen fogsz találkozni, de egy próbát mindenképp megérne azért, hátha gyenge képességű játékost vagy játékosokat kapsz ki.

Farmolásra még egyszerű módszer lehet az elején, ha gép ellen játszol. Regular fokozaton tudsz neki rúgni öt-tíz gólokat, unalmas lesz, de majd nehezedik az erősség. :D Bár, azt se tudom, hogy az a lehetőség benne van-e ebben a verzióban. Meg szerintem azért jóval kevesebb GP-t is ad a gép ellen, mintha divisionben nyernél.

Jah, és a heti challengeket próbáld megcsinálni. Azok adnak ingyen pörgetéseket ugye. Gép ellenit szerintem meg tudod csinálni mindenképp gyengébb csapattal is. Top playeren esetleg nehezebb lehet, nem tudom most éppen mik a challengek, mert most jött a váltás csütörtökön.

Online challengekre sajnos nincs túl sok esélyed ötös csillagú csapatok ellen, hiába, 2 hónap és jön az új rész, sajnos már nincsenek kezdő csapatok. Pedig általában csak egy meccset kell nyerni valaki ellen, és meg is van az ingyenes pörgetés!

(#1250) Cambi


Cambi
tag

De abban amúgy igazad lehet, hogy nem érheti meg túlságosan szenvedni ezzel az ingyenes verzióval. Igaz tényleg fogalmam sincs, miben különbözik magában a Myclub módon belül a két verzió.

Igaz, hogy én az előrendelés miatt már alapból rengeteg durvább pörgetést szoktam kapni, így igazából nagyon egyszerű a játék eleje általában. Illetve idén volt először, hogy két kezdő challenget is meg lehetett csinálni.

Szerintem az nálad is ott kell hogy legyen, menj be az online challengbe, itt vannak a heti új challengek is, amiket említette már az előbb, de itt kell lennie valami kezdő trial challengenek is, elvileg kettőféle is volt.

Az egyikre biztosan emlékszem, egy online meccset kellett nyerni és garantált fekete labdás játékos volt a jutalom... Így kb. az első napom megkaptam Messit, előrendelés miatt Reust, Maradonát, meg még jópár arany labdást pörgettem. Így szép győzelmi sorozatokkal lehet kezdeni azért a játékot. Ha meg 5-7 meccset nyer legalább az ember sorozatban, akkor dől a lé, legyen bármennyi is a szerződésköltség.

Hetek alatt igazából össze lehet gyűjteni több száz ezer GP-t, amit aztán sikeresen el lehet baszni a semmire. :D Legalábbis amikor már csak 1-2 fekete labdás hiányozna a kezdőből, vagy legendákra gyűjtenék, de persze csak ezüstök jönnek 200 ezer GP elköltése alatt, na az már bosszantó. :)

Ja, még valami eszembe jutott, ahogy játszol folyamatosan kapsz minden hülyeségért rewardot, a menüben, a myclub menüben van valahol a bal alsó sarokban. Itt tudsz kapni staminátőltőt, szerződés hosszabbítást (ingyeneset), illetve coinokat, ha meg kevés a GP-t, akkor a coinnal tudsz fizetni dolgokért!

Ha valami még eszembe jut, megpróbálok segíteni, ne add fel, ha már ráérzel a rendszerre, főleg a játékra akkor majd szépen nőni kezd a GP!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.