Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) korcsillio


korcsillio
őstag

Prestigio MultiPad 7.0 Pro Duo

Specifikáció:
Gyártó: Prestigio
Processzor típus: RockChip RK 3066 Dual Core 1,6 GHz, ARM Cortex A9
Processzor frekvencia: 1,6 GHz Dual-Core
Kijelző mérete: 7"
Kijelző felbontás: 1024 x 600 pixel
Memória: 1 GB RAM, 8GB belső memória
Memória bővítés: MicroSD
Operációs rendszer: Android 4.0.4
Csatlakozás: 3.5mm audio jack, mini HDMI, mini USB, WiFi
Beépített kamera: 0,3 megapixeles, 2 megapixeles
Akkumulátor kapacitás: 4100 mAh
Méret: 123 x 195 x 12 mm
Súly: 356 g
Tartozékok: bőr védőtok, OTG kábel, USB kábel
Extrák: 8GB beépített háttértár, előre telepített alkalmazások, gravitációs szenzor, kapacitív kijelző, multi-touch kijelző, ultravékony kialakítás

Root:

Letöltjük a SuperOneClick2.3.1-et [link] és elindítjuk.
Bekapcsoljuk a készüléken az usb hibakeresőt,majd rádugjuk a gépre.Keresni fogja a drivert de valószínű nem találja(az eszközkezelőben egy felkiáltó jel lesz az eszközünk mellett).A programban rákattintunk az Advenced fülre,majd ott a Check Drivers-re és telepítjük a drivert.Ekkor már felismeri a számítógép a készüléket.
Ezek után letöltjük a ZhuoDaShi-2.2.0-t [link].
Feltelepítjük,elindítjuk ha minden jó akkor megjelennek a készülékünk adatai.Rányomunk a ROOT-ra és megvárjuk még végez(pár perc) és készen is vagyunk.

Prestigio MultiPad 7.0 Prime Duo

Specifikáció:
Gyártó: Prestigio
Processzor típus: AML8726-M Cortex-A9
Processzor frekvencia: 1,5 GHz Dual-Core
Kijelző mérete: 7"
Kijelző felbontás: 1024 x 600 pixel
Memória: 1 GB RAM, 16GB belső memória
Memória bővítés: MicroSD
Operációs rendszer: Android 4.0.4
Csatlakozás: 3.5mm audio jack, micro-USB, WiFi
Beépített kamera: 0,3 megapixeles, 2 megapixeles
Akkumulátor kapacitás: 3200 mAh
Méret: 120 x 191 x 8.9 mm
Súly: 305 g
Tartozékok: bőr védőtok, OTG kábel, USB kábel
Extrák: 16GB beépített háttértár, előre telepített alkalmazások, gravitációs szenzor, kapacitív kijelző, multi-touch kijelző, ultravékony kialakítás

[ Módosította: Prof01 ]

(#3) Destr4ct válasza korcsillio (#2) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

A linkelt videó Prime Duo-t mutat be, nem Pro Duo-t.
Főbb különbségek a Pro-hoz képest: AML8726-MX chipset, 16GB, no HDMI out
+Az 1.hsz-ben hibásan szerepel a kamera felbontása (2Mpx és nem 5)

Sztem érdemesebb a gyártó honlapjáról bemásolni az adatokat (lenyílóból Tech Specs):
PRO DUO
(PRIME DUO)

Összehasonlító videó a Nexus 7-tel gps76 fórumtárs által

[ Szerkesztve ]

What can change the nature of a man?

(#4) korcsillio válasza Destr4ct (#3) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszönöm és elnézést a figyelmetlenségért!

(#5) b0bcat


b0bcat
addikt

Szerintem többünket érdekelne egy részletes, pontos adatokkal szolgáló akkuidő teszt. Arra gondolok, hogy nem mindegy, hogy milyen tevékenységek mellett mennyit fogyaszt egy gép. Engem például nem csak az érdekelne, hogy bekapcsolt wifivel netezve kábé hány órát megy, hanem az is, hogy mennyit eszik e-book olvasgatás közben, kisebb vagy nagyobb gépigényű játékok futtatása közben, stb. ;)

Már elhangzott az androidos tablet-es topikban, hogy megbízhatatlan az akkuidő-kijelzése. Mindenki ezt tapasztalja? (Ha ez általános jelenség, akkor az akkuidő teszteknél is mért értékekre lenne szükség. :P) És tényleg olyan sokat eszik sztendbájban? :U Kikapcsolt wifivel szerintem nem lenne szabad egy éjszaka alatt néhány százaléknál többet veszítenie a töltöttségéből (persze itt megint visszatérünk oda, hogy vajon helyes értéket ír-e ki...).

Szóval én személy szerint kíváncsian várom a "teszteket". :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#6) Destr4ct válasza b0bcat (#5) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Kikapcsolt wifi-vel nem hiszem, hogy lenne értelme huzamosabb ideig készenlétben tartani, tekintve h kb. 19 sec alatt bootol a masina.

What can change the nature of a man?

(#7) b0bcat válasza Destr4ct (#6) üzenetére


b0bcat
addikt

Jogos. :B De úgy is "felejtődhet" véletlenül. :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#8) Gabor12 válasza korcsillio (#2) üzenetére


Gabor12
tag

Ezek a korrekt specifikációk:

Manufacturer Article PMP5570C_DUO
Manufacturer PRESTIGIO
Product Type PC Tablet
Series and Family MultiPad 7.0 Pro Duo
Features Video Accelerator, G-Sensor, OpenGL ES 2.0, 3D Accelerometer, USB OTG Support
External Color Black
Package Type Retail
Procesor
CPU Dual Core ARM Cortex A9 Rockchip RK3066
CPU Internal Clock Rate 1.60 GHz
Display
Display Size 7.0"
Display Resolution 1024x600
Display Technology Backlight LED IPS
Display Features Capacitive multi touch screen, IPS
Screen rotation G-Sensor
Memory
Internal Memory Size 8 GB
Installed RAM Storage Capacity 1 GB DDR3
Flash Card Supported 32GB Micro SD/Micro SDHC Card
Interface
Interfaces Micro SD, Micro SHDC, Mini USB 2.0, Wi-Fi, Mini HDMI
Interface Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n
Interface Bluetooth No
Interface USB 1 x Mini USB
Interface HDMI 1 x Mini HDMI
Interface Audio 1 x 3.5 mm jack
Interface VGA No
Multimedia
Digital Camera Back : 2 Mpixel, Front : 0.3 Mpixel
Supported eBook Formats EPUB, PDF, TXT, FB2
Supported Audio Formats APE, AAC, MP3, WAV, OGG, FLAC
Supported Picture Formats GIF, JPG, PNG, BMP
Supported Video Formats H.264 HD, MKV, MP4, MPEG-2, MPEG-4, AVI, RMVB, VOB, WMV
Video Features FullHD Playback
Sound Features Stereo Audio Playback
Software
Operating System Android 4.0.4
Battery
Battery Technology Lithium Ion Polymer
Battery Current Capacity 4100 mAh
Battery Video playback Time Max 5.5hr
Battery Audio playback Time Max 36hr
Battery Standby Time Max 120hr
Miscellaneous
Built-in Devices Card Reader, Microphone, Stereo Speakers
Included Accessories Quick Start guide, OTG-cable, Stylish leather pouch, Power Adapter, USB Cable
Applications Installed Twitter, Youtube, eBook, Music, SugarSync, OTA updates, Google Play, Video Player, Gallery, Calendar, Calculator, Google Maps, Office Suite, Blue, Facebook, Chess Free, 250+ Solitairs, Camera, Skype, eReader Prestigio, Browser, Explorer, E-Mail, Gmail, FreeNote, Stock Alert, Barcode Scanner, Currency Converter, Angry Birds
Dimensions&Weight Device
Width (mm) 195
Height (mm) 123
Depth (mm) 12
Nominal Weight 356 g
Warranty
Warranty Products returnable Yes
Warranty Term (month) 24
Warranty validation Criteria Serial Number
Warranty Term Notes The warranty period for the battery is 6 months

[ Szerkesztve ]

(#9) babaresz


babaresz
csendes tag

mikortól lesz frissíthető jelly beanre?

(#10) korcsillio válasza babaresz (#9) üzenetére


korcsillio
őstag

Itt:[link] azt írják már frissíthető(vagyis én úgy értelmezem.

Ha sikerül megvennem,elkezdem tesztelni minden téren...

(#11) korcsillio


korcsillio
őstag

tt egy frissítés hozzá: 17-10-2012

(#12) Destr4ct válasza korcsillio (#11) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Hello. Inkább itt válaszolok a másik topikban feltett kérdésedre Egyelőre csak tervezem megvenni a tabletet. Jövő héten vagy utána. Eddig még nem sikerült kipróbálni, bp-i Laptopszalonban már elfogyott (gondolom megrendelve lehet kapni persze), a mammutos extreme digitalban pedig csak a nagyobb testvérét tudtam megnézni (8.0 Pro Duo), de az ugye több dologban is különbözik, nem csak képernyőméretben, szóval nem teljesen mérvadó a 7-es megítélésében.

De valószínűsíthetően a gyári rom alapból nem támogatja USB-n a BT-t. Ha lesz alternatív rom, azzal elképzelhető h lehet majd.

What can change the nature of a man?

(#13) Gabor12


Gabor12
tag

Ma megkaptam, rendelésre (Extreme digital-bolti átvétel), a wifi hibás volt. Meg se szólalt a net. Csak 1 db volt belőle, így tovább kell várnom. Jelly bean (4.1) van, OTA. A képernyő jó minőségű rendes IPS egy Kindle Fire-el hasonlitottam össze és ugyan olyan jó. A házhozsszállítás nem jó ötlet, mert lehet hibás. Viszont potenciálisan, ha működik, akkor ez egy egész jó készülék, ár-érték arányban a legjobb per pillanat, nekem úgy tűnik. Igaz ehhez az is kell, hogy a nexus 7-et nálunk durva áron adják (igaz azon nincs SD és HDMI csatlakozó, így kevesebb funkciója van). 199 USD=80 eFt, kissé durva átváltás, még ha a 27% ÁFÁt rászámolom akkor is 55 eFt-nak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#14) ramos23 válasza Gabor12 (#13) üzenetére


ramos23
csendes tag

A nexus7 nálunk úgy működik, hogy az eu-s(már áfás) árra rárakják a mi áfánkat is. :)

[>^.^]>#

(#15) b0bcat válasza Gabor12 (#13) üzenetére


b0bcat
addikt

A házhozszállításnak nem sok köze van ahhoz, hogy te kifogtál egy hibás darabot. ;) Az üzletben is be tudsz tenni hibás példányt a kosaradba. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#16) Destr4ct válasza b0bcat (#15) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Ellenben megteheted azt, hogy még a boltban kibontod és kipróbálod valamennyire.

What can change the nature of a man?

(#17) korcsillio válasza Destr4ct (#12) üzenetére


korcsillio
őstag

Én most megyek a laptoopszalonba,félrerakták az utolsó darabot :B Remélem nem habokra autózok 200km-t...

(#18) b0bcat válasza Destr4ct (#16) üzenetére


b0bcat
addikt

Ha viszont neten rendeled, akkor 8 napon belül akkor is visszakérheted az árát, ha semmi baja nincs. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#19) ranger69 válasza korcsillio (#17) üzenetére


ranger69
tag

Helló!

Kértél egy beszámolót, sokat nem tudok még írni róla, Karácsonyra vettem, meglepetés lesz a gyerekeknek. Tehát csak éjszaka tesztelgettem egy kicsit. Az Edigital-ben vettem; igényes csomagolás, jó összeszerelés, szép tok van hozzá. ahogy a másik topikban írtam, működik digi mobil stickkel.
Amit eddig próbáltam rajta minden gyorsan fut, játék közben kicsit melegszik, de egyáltalán nem vészes.
Az akksi nekem is úgy tűnt, hogy elég gyorsan merül, de remélem ez még alakul.
Az első hozzászólásban a kamera felbontást javítani kellene 2 megapixeles-re.

(#20) ranger69 válasza korcsillio (#11) üzenetére


ranger69
tag

Ez van rajta alapból.

(#21) b0bcat válasza ranger69 (#19) üzenetére


b0bcat
addikt

"Az akksi nekem is úgy tűnt, hogy elég gyorsan merül, de remélem ez még alakul."

Én úgy tudom, hogy az, hogy az akku üzemidő az első néhány töltés után éri el a maximumát, mindössze marketing maszlag. (Én legalábbis nem hallottam modellező körökben ilyet, hogy "erősödnének" a pakkok idővel.) :U

Ami viszont biztos: nem kell "formázni" az ilyen akkukat. Tehát a "töltsd XX órát első alkalommal" is egy nettó baromság, hiszen a lítiumos akku amint eléri a maximális cellafeszültséget (LiPo-nál ez 4,2V), a töltő lekapcsol (és nincs csepptöltés - mint régen a NiXX pakkoknál -, mert az pont tönkretenné).

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#22) ranger69 válasza b0bcat (#21) üzenetére


ranger69
tag

Az android a batterystats.bin-ben gyűjti az adatokat az akksi állapotáról, kell neki 2-3 teljes feltöltés-lemerülés ciklus, amíg beáll.

(#23) b0bcat válasza ranger69 (#22) üzenetére


b0bcat
addikt

Majd referálj, kérlek, hogy neked mennyire megbízhatóan jelzi vissza a szintet, mert voltak már olyan tapasztalatok, amelyek szerint eléggé "ugrál" a szint. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#24) korcsillio


korcsillio
őstag

Na sikerült,meg van.Mától tesztelgetem,eddig nagyon tetszik.Majd leírom a tapasztaltakat.

(#25) Gabor12 válasza b0bcat (#18) üzenetére


Gabor12
tag

Én az extreme digital boltban vásároltam, azért mert tudom milyen minőséget produkálnak és azt hogy engedik ki.
A csomagot valahogy vissza is kell küldeni és az sem időben sem pénzben nincs ingyen. Sőt.
Úgy tűnik az árban nincs benne egy korrekt minőségellenőrzés, így azt a vevőnek kell megtennie. Persze lehet kockáztatni, de én azt kértem legközelebb legalább kettőt rendeljenek be, hátha az egyik jó lesz. (nem szeretnék egy esetből általánosítani, de eddig vettem két Concorde-ot abból az egyik rossz volt, egy Prestigiót az rossz volt, Háromból kettő rossz, ennyit a minőségellenőrzésről. A boltban pont előttem hoztak vissza egy rossz myaudio tabletet.)
Azt ajánlom mindenkinek, hogy boltban vásároljon és rögtön próbálja ki a wifi-t, futtasson le egy két tesztet mielőtt elviszi, ha van rá mód.

[ Szerkesztve ]

(#26) b0bcat válasza Gabor12 (#25) üzenetére


b0bcat
addikt

Nem azt mondtam, hogy ingyen van a kicseréltetés (semmi nincs ingyen ugyebár), hanem azt, hogy netes rendelés esetén meggondolhatod magad a vásárlás kapcsán akkor is, ha a készülék hibátlan.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#27) Destr4ct válasza Gabor12 (#25) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Milyen hibát produkált a wifi?

What can change the nature of a man?

(#28) korcsillio


korcsillio
őstag

Én eddig semmi hibát nem észleltem,sőt...villámgyors(netezés közben,játék közben is),wifi stabil.Egy kérdés(kettő):melyik "képlopót" használjam hozzá?Egyik sem szuperált normálisan eddig...Torrent kliensből melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#29) Destr4ct válasza korcsillio (#28) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Jó, akkor nyilván te olyat kaptál aminek jó a wifije.
Gabor12-é nem volt jó, azért kérdeztem tőle h ő milyen hibát tapasztalt vele.

ICS-ben elvileg kellene lennie beépített screenshot funkciónak: hangerő le + power gombot egyszerre le kell nyomni.

What can change the nature of a man?

(#30) korcsillio válasza Destr4ct (#29) üzenetére


korcsillio
őstag

Nincs benne screenshot sajnos :(( 4.1 Jelly Bean kíváncsi vagyok mikor lesz...Azt írják frissíthető,de honnan,hogyan?Beállításoknál van lehetőség frissítésre,de ha rányomok azt írja nincs semmi...

[ Szerkesztve ]

(#31) Destr4ct válasza korcsillio (#30) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

Kár.

Ki írta? Hol írta?
Ha arra gondolsz, hogy a doboz sarkán ott van, h "Jelly Bean Ready", az azt jelenti, hogy meg fog jelenni a frissítés valamikor.
Nyilván nincsenek még kész vele. Ha lesz, akkor valószínűleg a honlapra is kiteszik.

What can change the nature of a man?

(#32) korcsillio válasza Destr4ct (#31) üzenetére


korcsillio
őstag

Ja,értem.Én azt hittem van is már rá azért írták rá a dobozra... :W

(#33) Gabor12 válasza Destr4ct (#27) üzenetére


Gabor12
tag

A wifi nem talált jelet, ennyi volt a hiba. Az üzletvezető adta volna át, ő próbálta ki, de oda sem adta, mondta ezt visszaküldi.

(#34) Gabor12 válasza korcsillio (#30) üzenetére


Gabor12
tag

Van benne screen shot. Egyszerre kell megnyomni a hangerő + és a bekapcs gombokat. Ez ICS funkció minden készüléken.

(#35) Gabor12 válasza korcsillio (#30) üzenetére


Gabor12
tag

A frissítésről azt írják: over the air: OTA, ha lehet nekik hinni, akkor wifi-n keresztül lehet elérni.

(#36) korcsillio válasza Gabor12 (#35) üzenetére


korcsillio
őstag

Nincs wifin keresztül sem frissítés még.Ezzel oldottam meg a fotózást...

(#37) korcsillio


korcsillio
őstag

Akku használat:

[ Szerkesztve ]

(#38) korcsillio


korcsillio
őstag

(#39) korcsillio


korcsillio
őstag

Quadrant benchmark:

(#40) N.Zola89


N.Zola89
csendes tag

Az akku használat az első képen hány óra hossza bekapcsolt képernyős állapotot jelent?volt benne játék,netezés,video?és a másodikon képen? valamint a benchmark jónak mondható?

(#41) b0bcat válasza korcsillio (#37) üzenetére


b0bcat
addikt

Ha jól sikerült arányosítanom a kép alapján a használati időt, akkor kb. 2 órányi aktív használat alatt ment le 100-ról 43%-ra az akkuidő. Stimmel? ;) Ez a kb. 2 óra milyen jellegű használat volt? Netezés? Játék? Telepítgetés?

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#42) korcsillio


korcsillio
őstag

4-5óra játék-net-nyomkorászás volt kb. összesen...

[ Szerkesztve ]

(#43) b0bcat válasza korcsillio (#42) üzenetére


b0bcat
addikt

Most nem az első ábráról beszélünk, ugye? :P

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#44) korcsillio válasza b0bcat (#43) üzenetére


korcsillio
őstag

Összességében.Tegnap este hoztam,feltöltöttem,hajnalban+napközben nyomkodtam és most raktam töltőre mert 18% körül járt.

(#45) b0bcat válasza korcsillio (#42) üzenetére


b0bcat
addikt

A második ábrád szerint a 11 óra 20 percből durván 3 órát volt bekapcsolva a gép, a többi készenlét volt. A gép szerint pedig a készenlét 55%-nyi akkuidőt fogyasztott, tehát óránként kb. 4,5% akkuidő ment le a készenlét alatt átlagosan (az nagyon durva :Y - bekapcsolva hagytad a wifi-t?), míg az aktív használat alatt óránként kb. 10%-ot evett (ami viszont jó eredmény).

Ha jól értelmeztem az ábrát, és pontosak az adatok... :DDD

U.i.: A korábban már felemlegetett akku-visszajelzés pontatlanság a te ábrádon is látszik: van két "ugrás" is a grafikonban. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#46) N.Zola89


N.Zola89
csendes tag

akku idő kijelzése normális?mert olvastam olyanokat hogy össze vissza ugrált... am mindent összevetve ezt ajánlod jobban a hibáival együtt is,vagy a wayteq 70dc-t?melyik az erősebb?

(#47) korcsillio válasza b0bcat (#45) üzenetére


korcsillio
őstag

Nekem többnek tűnt mint 3 óra :B Ki volt kapcsolva a wifi mikor nem használtam.
Nálam nem ugrált az akku %.

[ Szerkesztve ]

(#48) b0bcat válasza N.Zola89 (#46) üzenetére


b0bcat
addikt

A Prestigio-nak jobb a procija (nemrégiben levezették a szagértők, hogy az AML-nél jobb az, ami a Pro Du-ban van), szebb a képe (IPS) és nagyobb az akkuja (bár ez nem feltétlenül jelent hosszabb üzemidőt).

korcsillio: Ne érts félre, kérlek - nem meghazudtolni akarlak, csak "kielemeztem" részletesen az ábrát, amit posztoltál. ;)

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#49) korcsillio válasza b0bcat (#48) üzenetére


korcsillio
őstag

Nem is azért mondtam,csak nekem több időnek tűnt.Lényeg hogy nekem(eddig) nagyon tetszik.Van egy msi cr600-as laptopom,de ez gyorsabbnak tűnik nekem(ez is érdekes).

(#50) N.Zola89


N.Zola89
csendes tag

Köszi,értem tehát az RK 3066 jobb mint az AML :) az akksi teljesítményén lehet valahogy javítani szoftveresen ugyan,amivel meg lesz a bekapcsolt kijelző+wifivel a kb 5 óra hossza? most épp wayteq 70w-t használok még,és az folyamatosan bekapcsolt képernyővel+wifivel+játékkal+netezéssel+fényerő 25%al kibír 5 óra hosszát...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.