Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#213) spe88 válasza nyikszi (#212) üzenetére


spe88
senior tag

ezt én is ismerem, nem arra gondoltam. Ha csoportosítom, akkor nem lehet az egymással bezáró szöget állítani, stb. Ha szétbontom akkor átállítom a szögét mondjuk hogy máshogy álljon és arrébb rakom az egyenest, akkor a másik egyenes amivel még összeért ugyanúgy marad a helyén. Az, hogy arrébb rakom majd vele együtt az összes többi hozzákapcsolódó elemet egyszerre kijelölve mozgató és próbálom ugyanoda belőni nem járható út a produktivitás miatt.

Pl van két egyenes összekötve, csoportosítom, ahogy írod és akkor egy alakzattá válik. De ekkor ha növelem arányosan növelődik pl a nyíl vége is stb. Elég béna. Konkrétan olyasmi kéne, hogy mondjuk két egyenes 1-1 végpontját összekényszerezem és az a két végpont egy pont egységként fog viselkedni, tehát ha az egyik egyenest növelem, vagy állítom a szögét a máshoz képest, akkor a másik egyenessel nem fog történni semmi, ha arréb rakom az egyenest, akkor a másik is menni fog vele, hiszen van egy közös pontjuk. Ez a csoportosítás, majd változtatásnál szétbontás és szemre pozícionálás, majd megint csoportosítás és változásnál ismét szétbontás stb. egy macerás, produktivitásölő művelet. Erre keresnék alternatívát, de ahogy olvasom a külföldi fórumokat, nemigen van rá mód. Ezt pl a világ legbénább rajzmoduljával rendelkező CATIA és tudja, de a powerpoint úgy tűnik, pedig ilyesmire találták ki. Vagy éppenséggel tudja, csak még mindig nem jöttem rá hogy.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.