Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) veresp


veresp
tag

Sziasztok!

Gondolom mindenkinek porosodik többé kevésbé a számítógépe. Ez ellen az egyik védekezési mód a porszűrők felszerelése lenne.

Van valakinek tapasztalata, ezekkel kapcsolatban?
Jól használhatóak-e, milyen sűrűn kell cserélni, ha egyáltalán kell, takarítható-e, mennyire csőkkenti a hűtők kapacitást, mennyire növeli a zajszintjűket (ugyanolyan teljesítmény elérésére gondolom nagyobb teljesítménnyel kell üzemelteni a ventit, ha van rajta szűrő), érdemes-e használni, stb...

Bármilyen megjegyzést szivesen fogadok!!!

Üdv!
Peti

(#2) _gerisoft_ válasza veresp (#1) üzenetére


_gerisoft_
tag

Szerintem érdemes használni, mivel rengeteg port felfog. Azonban így is jó sok por kerül a gépbe, de legalább nem annyi, mint porszűrő nélkül. Porszívóval remekül ki lehet tisztítani, a zajnövekedés szerintem meg elhanyagolható. Szerintem érdemes beruházni..

''Két dolog biztos: a halál és az adatvesztés. Szerinted most melyik volt?''

(#3) xTc


xTc
aktív tag

Üdv!
Én csak 1 dolgot kérdeznék, hogy hol lehet porszűrűket beszerezni, mivel én vidéki vagyok és szabályosan hülyének néznek a boltokban ahol meg kérdeztem :), webcím az jó lenne :)
előre is thx

(#4) xTc


xTc
aktív tag

Üdv!
Én csak 1 dolgot kérdeznék, hogy hol lehet porszűrűket beszerezni, mivel én vidéki vagyok és szabályosan hülyének néznek a boltokban ahol meg kérdeztem :), webcím az jó lenne :)
előre is thx

nah azt nem tudom miért tette be 2x a hozzászólásomat srry.


[Szerkesztve]

(#5) Niquis válasza xTc (#4) üzenetére


Niquis
aktív tag

TTS-nél nézd meg.
Bővebben: link
Engem is hülyének néztek előtte pár helyen.:) Egyébként vékony szivacs vagy szövet manuális felhekkelése is megoldja a dolgot.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#6) stgellert


stgellert
aktív tag

Mivel általában sóher vagyok, meg lusta, szétvágtam egy porszívó papír porzsákját és a belsejét felszikszalagoztam a venti elé...

(#7) al_age válasza xTc (#3) üzenetére


al_age
senior tag

Bővebben: link

innen pl tudsz rendelni, jó masszív, mosható szűrővel.

de ha jól emlékszem itt is van Bővebben: link, de itt azt hiszem nincs postás csomagküldés, csak futáros, az pedig pár porszűrő rendelésénél nem feltétlen előnyös...

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#8) tomi_mod válasza veresp (#1) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

A legegyszerűbb megoldás talán a szúnyogháló.
Tudom hülyén hangzik, de ha megnéztek egy hófogót pl. akkor azon is a lyukak nagyobbak a hópehely méretéhez képest, mégis megfogja.
Sztem a szúnyogháló működhet, nem fogja le annyira a ventiszelet; van olyan fajtája amit vékony szálakból csinálnak kb 1mm-es résekkel.
Érdemes kipróbálni -én még nem használtam, olcsó mod-tippek közt olvastam.

(#9) Teppik válasza tomi_mod (#8) üzenetére


Teppik
csendes tag

Ugye ezt a hófogós hasonlatot nem gondoltad komolyan? :DDD
A hófogó nem arra való, hogy pelyhenként megfogja a havat, hanem a már a tetőre vastagon rakódott hóréteg lecsúszását hívatott megakadályozni.
A por azért nem teljesen ugyanez a téma. Szemenként lebeg a levegőben és áramlik vele együtt. Próbálnád a havat megfogni a hófogóval úgy, hogy hóesésben egy büdös nagy ventivel átszívod rajta... Kíváncsi vagyok, hány hópelyhet fogna meg.
:))


Mindnesetre én háztartásigép-boltban vettem egy kb 40*25 cm-es porszívó-szűrőbetétet (~vatelin), és azt daraboltam el. Kb 700 Ft volt.

(#10) Waterman válasza Teppik (#9) üzenetére


Waterman
aktív tag

Pedig biztos komolyan gondolta(majd megerősít ebben az írás elkövetője is).Hófogó nem csak a háztetőn van hanem az utak mellett is,sőt a történet szempontjából a háztetőn lévő hófogó itt nemjátszik.

(#11) FlasH-BacK válasza Waterman (#10) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Ja, meg a por is összeáll kisebb darabkákba, szal van benne valami. Igaz nem fog meg annyi port, mint mondjuk egy szivacs, de legalább nem is akadályozza a ventit annyira.

Egyébként valaki megnézte már, hogy egy ilyen fentebb említett porszívó-légszűrő mennyire gátolja a légszállítást?

(#12) Waterman válasza FlasH-BacK (#11) üzenetére


Waterman
aktív tag

Ha duplán rakod a szunyoghálót,egyiket 45fokkal elforgatva,akkor jelentősen szűkülnek a lukjai,a porszűrő hatása pedig sokat javul.

Mod:Most látom,hogy az aláírásod nekem megvan ''eredetiben'' :DD :C

[Szerkesztve]

(#13) Waterman válasza xTc (#4) üzenetére


Waterman
aktív tag

Szerintem bármelyik kisker meghozza neked innét:
Bővebben: link
CAL08P-t keress/kérj ez a ''Porszűrő 8 cm-es ventilátorhoz'' kódja.

(#14) Teppik válasza Waterman (#10) üzenetére


Teppik
csendes tag

Igazatok van.
Bevallom, erre nem gondoltam.
És ezúton kérek elnézést Tomi-mod-tól.

[Szerkesztve]

(#15) tomi_mod válasza Teppik (#9) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Út menti hófogó!!!
Azzal próbáltam összevetni! Ugye ha fúj a szél akkor a hópelyhek fennakadnak, pedig van rajta 5 centis lyuk. És mégsem hordja be az utakra!

Teppik: No problem!

[Szerkesztve]

(#16) pitman válasza tomi_mod (#15) üzenetére


pitman
őstag

Az út menti hófogók esetén azt az elvet használják ki, hogy légörvényt kelt, mint a magas hegygerincek és a hó ez ellentétes oldalon rakódik le.


Egyébként szerintem a páraelszívókban használt filtert, vagy a porszívók cserélhető portilterét (nem porzsák!) is lehet használni ilyen célra. Ráadásul ezek olcsóak, ha meg úgyis kell venni a porszívóba, akkor a használt kitisztítva felhasználható a számítógépbe.

(#17) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi all!

Olvasgattam a topicot igaz nem tartott sokáig, de meg szeretném kérdezni, hogy ez a bronzszövet, amit sokan használnak és ajánlanak ez mennyire hatásos, drága, zajos és mennyire fogja vissza a ventit?
És szerintetek milyen lenne porszűrőnek selymet berakni a venti elé?

[Szerkesztve]

(#18) Lipton


Lipton
őstag

Senkinek sincs barátnője? :D
Harisnya!

(#19) fasyrt válasza Frenky89 (#17) üzenetére


fasyrt
őstag

Jah és hol lehet kapni, az kimaradt.
Jobbrafel. ;)

(#20) risingtide válasza Lipton (#18) üzenetére


risingtide
csendes tag

Neked talán az van beépítve ? Ha igen akkor egy kicsit bővebben kifejthetnéd hogy:
hogy lett felszerelve (keretbe építve,felragasztva stb)
mennyire hatásos
hőmérséklet emelkedés
Ventik száma, méretük & egyébb nyílások a házon

Dubstep for stup. & deb. Így száll hát sírba a szabadság, tapsvihar közepette!

(#21) Frenky89 válasza Frenky89 (#17) üzenetére


Frenky89
őstag

Kipróbáltam a selymet és egész király, bár hatékonyságra nem tom, de szerintem még az apró porszemeket is kiszűri, viszont levegőt átengedi rendesen és csak minimális szélzaj van, de csak maximális fordulatnál. Nemhiszem hogy egy 1000-et pörgő tizenkettesnél lenne szélzaj.

mod:
Erre a harisnya dologra én is kíváncsi vagyok.

[Szerkesztve]

(#22) Lipton válasza risingtide (#20) üzenetére


Lipton
őstag

Nekem nincs semmi, hagyom porosodni. :) Néha néha kiporszívózom, de semmi több.

(#23) Frenky89


Frenky89
őstag

Nemsoká kész a selyem porszűrő, majd rakok fel képet.

[Szerkesztve]

(#24) Frenky89


Frenky89
őstag

Tádáámm:...
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
...tessék kérdezni és véleményt nyilvánítani!

Ez még az első kész darab és még csak a v1.0

(#25) fasyrt válasza Frenky89 (#24) üzenetére


fasyrt
őstag

1 hónap múlva lesz érdekes, így még csak a kezed munkáját lehet dícsérni... :)
De egész jónak tűnik, ha jól látom a szívó oldara raktad.

(#26) Frenky89 válasza fasyrt (#25) üzenetére


Frenky89
őstag

Igen a szívó oldalra raktam, a másikra csak egy kis értelme van, mert így legalább a ventit is védi, ha védi a portól.

(#27) fasyrt válasza Frenky89 (#26) üzenetére


fasyrt
őstag

A másik az abszolút értelmetlen, mert haa venti belenyomja a port, és ott felgyűlik, csak tobább kavarja. :)

(#28) Frenky89 válasza fasyrt (#27) üzenetére


Frenky89
őstag

szívó oldal powa :))

(#29) fasyrt válasza Frenky89 (#28) üzenetére


fasyrt
őstag

Szerencséd. :D

(#30) fasyrt válasza Frenky89 (#28) üzenetére


fasyrt
őstag

No hogy áll a porszűrő V1.0? :)

(#31) Frenky89 válasza fasyrt (#30) üzenetére


Frenky89
őstag

Egész jó! Komolyan! A nyolcas amire csináltam egy vinyót hűt, mielőtt beraktam a porszűrőt előtte szépen kitakarítgattam a vinyót és most így ~egy hét után ugyan olyan szép tiszta mint egy héttel ezelőtt volt.

(#32) fasyrt válasza Frenky89 (#31) üzenetére


fasyrt
őstag

És mennyi dzsuva van a szövetben/előtte?

(#33) Frenky89 válasza fasyrt (#32) üzenetére


Frenky89
őstag

Dzsuva az van bőven, vagyis volt! Szereintem ez a technika felszedi az összes port, mert egy csepp sincs a vinyón!

[Szerkesztve]

(#34) fasyrt válasza Frenky89 (#33) üzenetére


fasyrt
őstag

Annak kéne vagy 2 hónap, hogy látható legyen a dzsuva.
Valamit kéne alkotnom nekem is.

(#35) Frenky89 válasza fasyrt (#34) üzenetére


Frenky89
őstag

Hidd el felénk nem teljesen olyanok a ''porviszonyok'' mint máshol, először is a környéken amerre csak nézel mindenütt homok van, másodszor pedig padlófűtésünk van. Néha annak is örülök, hogyha nem kell 3-4-hét után kitakarítani a gépet az óriási porcicáktól és a lerakódott porszőnyegtől. Néha olyan érzésem van, mikor takarítom a gépem és látom a benne lévő port, hogy ha nem takarítanám, akkor kis idő után már lehetne valamit termeszteni a lerakódott löszrétegben

(#36) fasyrt válasza Frenky89 (#35) üzenetére


fasyrt
őstag

nyád. :DDD
Most nem vok alkalmas moddingra, de ünnepek között meg kéne próbánom... :)

(#37) tomcsi23


tomcsi23
veterán

UP
mer' mi várjuk ám a fejleményeket ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#38) vtechun


vtechun
veterán

szerintem leghatasosabb ugy szurni a levegőt, hogy minel nagyobb feluleten, tehat a ventire mar eleve egy hosszabb nagyonn terjedelmu racsot celszeru szerelmi amire majd a hálót fellehet rakni es igy akar a venti keresztmetszetének többszöröse is rendelkezésre áll az átáramló levegőnek, és igy halkabb is lesz meg tovább is birja tisztitás nélkül

(#39) Frenky89 válasza tomcsi23 (#37) üzenetére


Frenky89
őstag

Fejlemény csak annyi, hogy már egy párszor pucolni kellett, mert már teljesen megtelt porral, de most kb. egy hete nem használom(hatom), mert vettem két 120-as Nexust és ezekre nem jó:(

(#40) Flagstaff2


Flagstaff2
senior tag

Látom sokan gondolkodnak azon ami engem is foglalkoztat. Sztem egy darab spec légszűrőszivacs tökéletesen megfelel,motorosboltokban árulják,fekete színű és nem is különösebben drága. Pár csepp ásványi olajat jól bele kell dolgozni (bármilyen olcsó,gagyi motorolaj) és a kosznak igencsak nagy részét megköti. Legalábbis egy motornál nem annyit károsít a beszívott por mint PC-nél és ha oda tökéletesen megfelel akkor erre a célra is jönak kell lennie.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#41) PredatorNo1 válasza Frenky89 (#39) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Sztem max annyit érsz el ezzela selyem papírral h. most majd ezt takaríthatod nem a hűtőt!!! :C :C :C :C :C :C :C

(#42) Frenky89 válasza PredatorNo1 (#41) üzenetére


Frenky89
őstag

Nem selyempapír!!! Tiszta selyem!!!

Ezt még mindig egyszerűbb kitisztítani mint a hűtő bordáit fújogatni, sztem.

(#43) fasyrt válasza Frenky89 (#42) üzenetére


fasyrt
őstag

jah.

(#44) PredatorNo1 válasza fasyrt (#43) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Én maradok a kompresszornál!!

(#45) PredatorNo1 válasza Flagstaff2 (#40) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

És szted nem fog telemenni 1 idő után= eldugul szinte

(#46) Frenky89 válasza PredatorNo1 (#44) üzenetére


Frenky89
őstag

Én meg a lustábbik fajta emberből vagyok és nem szeretem 3-4 hetente kiszedni a helyéről a gépem, levenni a hűtőt, kiporolni, majd mindent vissza szépen a helyére.
Ha minden igaz, nemsokára kész az új házam, már csak pár dolog kell hozzá, abban csak kinyitom az oldalát, kikapom belőle a szűrőt, kiporolom és már mehet is vissza. :))

(#47) Bandus99 válasza Flagstaff2 (#40) üzenetére


Bandus99
őstag

Gyakorlatban ez hogy nez ki? Megveszed a szivacsot bekened beteszed, majd 4 het mulva kivesz es kidob? Vagy a olajos szivacsot elkezded mosogatni?
Irjal mar 1 kozelito arat megis mekkorat lehet kapni mennyiert?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#48) Flagstaff2 válasza Bandus99 (#47) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Az árát a boltban mondják majd meg. :) Közelítő ár: erre felénk miskolciában két éve egy 30x30cm-es darabért kértek valami 700ft-ot. Szal komoly pénz volt. :) Ha nem tetszik a motorolaj és van kéznél szilikonspray azzal is be lehet fújni,de csak finoman ne csepegjen ki belőle. Ha elretkelődik,simán a mutter/asszonypajtás mosogatószerével ki lehet mosni,megszárítani,megint befújni és mehet vissza. Mociknál is ugyanez az ápolás menete. :)

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#49) Flagstaff2 válasza PredatorNo1 (#45) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Akkor fogod és kimosod. :) Meg újraolajozod. Amúgy egy autó sportlégszűrőjét is csak több ezer km után kell mosni+takarítani. És ha utánaszámolsz mekkora levegőmennyiség áramlik át a légszűrőn egy óra alatt ha 3000 körül forog a motor,akkor megkapod hogy a PC-d ezt durván egy év alatt teljesíti. :) Szal nem megy az olyan könnyen tele. Ha valaki a szúnyoghálósra esküszik,hát tegye. Jótanácsként talán csak az egyel ezelőttiben leírt sziliikonozást tudom mondani neki is. Fújja be egy kicsit és sokkal több port meg fog kötni.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#50) csigi


csigi
addikt

Üdv!
Nekem kb. fél éve van felaplikálva duplaszúnyoghálós porszűrés.
Chieftec LCX házam van.
Annak a beszívó oldalon van egy kerete 3db ventihellyel. Arra ragasztottam fel sima szigetelőszalaggal. Az a tapasztalatom, hogy legalább egy-két hetente puccintani kell, mert jól láthatóan kirajzolódik rajta porból a venti alakja. Persze ha belenézek a gép belsejébe a kritikus helyeken pl. ventik lapátja, ház alja, ott azért van por. De csak nagyon finom és jóval kevesebb mint porszűrő előtt. Szerintem kb. a szemét 70-80% -át megfogja...
Szóval megéri vele piszmogni, főleg mert ez a megoldás nem került semmibe.

nofene

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.