Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Retekegér válasza Frenky89 (#199) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Vagy váltok alumínium szűrőre. Kicsavaroz--> lemos--> visszarak...

<< Heimdal >>

(#202) Frenky89 válasza Retekegér (#201) üzenetére


Frenky89
őstag

tts-nél is kapható alu szúrő? ...mert, az arra jó csak sztem, hogy az UV-től, vagy egyéb nagyszerű világítástechnikától meggajdult repülő-, illetve egyéb rovarokat, valamint az igazán termetes, kifejlett pormacskákat távoltartsa a géped belsejétől. Szóval szvsz jobban megéri a szövetet kimosni néha.

(#203) Retekegér válasza Frenky89 (#202) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Jaja, kapható.
...mert, az arra jó csak sztem, hogy az UV-től, vagy egyéb nagyszerű világítástechnikától meggajdult repülő-, illetve egyéb rovarokat, valamint az igazán termetes, kifejlett pormacskákat távoltartsa a géped belsejétől
--> arra jó a sima gyári ventirács is. Meg akkor mi a ráké Alu porszűrő a neve? :DDD

<< Heimdal >>

(#204) Frenky89 válasza Retekegér (#203) üzenetére


Frenky89
őstag

Meg akkor mi a ráké Alu porszűrő a neve? --> Jó kérdés, de passzolok; ki kell próbálni!

(#205) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Gigabyte Triton 180-as ház "pormentesítésével" van Valakinek tapasztalata?

Kép: [link]

(aki szegedi priviben is kereshet)

- Alex -

[ Szerkesztve ]

(#206) haralambusz


haralambusz
tag

Nemtudom, hogy mondta e már valaki... :U

Por ellen a legjobb ha felkerül a földről a számitógép olyan asztalmagaságba!

Saját tapasztalatból beszélek...

Énis csak próbaképp csináltam, nem hittem benne az elején... hát nagyont néztem fél év után... semmi por nem volt benne

Aki tudja az rakja az asztalra a gépet, kb 2 hónap alatt sem lessz benne annyi por mint a földön 1 hét alatt...

(#207) Alex123


Alex123
senior tag

Hát igen, aki teheti...

De "sajnos" ;) 1 gyerek meg egy macskusz mellett már ki lett alakítva egy atombiztos hely a cuccnak az asztal alatt, éppen ezért én már nem pakolgatom semerre...

Tehát aki tud kérem segítsen, a legjobb az lenne ha szegedi írna és priviben megbeszélnénk, mert én nem vagyok egy Mekkelek és sztem nem bírnám egydül megvalósítani...
[link]

Köszönöm:

- Alex -

(#208) kali válasza haralambusz (#206) üzenetére


kali
legenda

így van :K

(#209) Alex123 válasza kali (#208) üzenetére


Alex123
senior tag

Igen, ezt Én is tudom de itt nem is az volt a kérdés, hogy hogyan tegyem magasabbra a gépemet... :))

Tehát még mindig várom az "érdembeni" hozzászólásokat.
[link]

- Alex -

(#210) haralambusz válasza Alex123 (#207) üzenetére


haralambusz
tag

:U

Habár nekem nem ilyem házam van... hátha segithetek!

Feltételezem az a gond, hogy túl poros egy idő után a gép?!

[link] habár nem a legolcsobb bolt... de a linken lehet online rendelni porszűrőt a gépbe csak ki kell választani hogy mien ventire akarod és hogy fémhálósat vagy...etc. Csodát müvelnek a szűrők, és csak minimálisan csökkentik a légszállitást.

Sztem érdemes csak a befújó ventikre tenni, de ha belegondol az ember hogy akkor meg kijön a szobába a por amit befujt:O... hát ezt mindenki maga döntse el! :U

[ Szerkesztve ]

(#211) ANT válasza haralambusz (#210) üzenetére


ANT
őstag

"de ha belegondol az ember hogy akkor meg kijön a szobába a por amit befujt"
Ha már annyi por van egy dekliben, hogy a kifelé fújó venti is azt tolja maga előtt, akkor megb@szh@tja a Jézuska az egészet! :Y Egyébként meg a házba bejutó por leülepszik a ház aljára, ahol ugye nemigen vannak kifújó ventik.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#212) haralambusz válasza ANT (#211) üzenetére


haralambusz
tag

Oks, de pl nekem a ház aljában 2X12cmes venti a radin és a stacker második táphelyén alul 2X8cm!

De ezert mondtam hogy csak az befujokra erdemess!

Van ház ahol nincs is befujo venti, csak hátra szerelnek 1db 8cm-est ezek tipikusan a hipermarketekben vásárolt gépek! Ott meg sz0p0ka van!

(#213) Alex123 válasza haralambusz (#210) üzenetére


Alex123
senior tag

Ezaz, köszönöm!

Mivel a házban gyárilag van elöl-hátul 1-1 12cm-es silent fan, arra gondoltam, teszek rájuk szűrőket.

+ még a ház oldalán található 2 nyílásra is rakok, hátha ez már segít valamit a porcicákon...
:)

(a tápon meg "házibarkács" lesz ha a haverom is ráér 1ccer...)

- Alex -

(#214) haralambusz válasza Alex123 (#213) üzenetére


haralambusz
tag

Szivesen maskor is! :R

(#215) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem, mégsem vásárolok a por kiszűréséhez külön kereteket, szűrőket, hanem megoldom "házilag".

Tehát: Adott egy Gigabyte Triton 180-as ház a maga beépített 2db 120mm-es silent rendszerhűtőjével.

Mivel "húzom" a rendszeremet, ezért úgy döntöttem lecserélem a gyári CPU Coolert egy erősebbre és ha már ezt megteszem, akkor kicsit "pormentesítek" is.

Lássuk:

Így néz ki maga a ház előlről :[link]

És így oldalról: [link]

Itt megfigyelhetőek a proci hűtéséhez kihagyott "kerek" és alatta egy négyzetes kivágások - szinte szabványos...

Így néz ki lecsupaszítva maga a ház: [link] ahol jól látszanak az előre beépített rendszerhűtők.

A hátsó rendszerhűtő alatt, a PCI slotok felett volt egy kis hosszúkás kivágás, oda egy darab az alaplap dobozában található fekete szivacsot vágtam be és ragasztottam be (éppen fehér szalag akadt a kezembe de mivel nem plexi a ház oldala ezért nem gáz...).

A ház elején gyárilag is volt már kialakítva mosható szűrő de ezt úgy ítéltem meg, hogy "kevés", ezért oda is bekerült plusszban a már jól ismert alaplapi szivacsból egy darabka...
Kép: [link]

Régi proci hűtő le, új fel (TX2): [link] még éppen elfért...

Az elől már "megtisztított levegővel nagyszerűen lehet a HDD-t hűteni: [link]

A ház oldaláról el lett távolítva a procihoz irányuló légterelő "csőr", mivel annak már nincs szerepe, az új másfelé fújja a szelet...

A helyére felkerült egy 80mm-es silent ventillátor a befőttesgumival "szakszerűen" ráfogatott alaplapi szivacs-porszűrővel.

A négyzetes kivágás helyére egy 120mm-es silent ventit gondoltam de mivel ennek sajnos nincs kiképezve a ház oldalán felfogatási hely, ezért amíg kiötlöm, hogy hogyan rögzítsem fel (ötleteket várok), addig felragasztottam egy kis szivacsot az alaplap dobozából, hogy ott se szálljon be a por a ház belsejébe.

Kép: [link]

Eddig így áll a "pormentesítési" projectem...
A ház szellőzik rendesen, felhasznált anyagokra (a ventiket kivéve) nem kellett költenem...

Ha valakinek a 120-as venti rögzítésével kapcsolatban lenne "jó" ötlete, azt szívesen veszem...

- Alex -

[ Szerkesztve ]

(#216) thomeef válasza Alex123 (#215) üzenetére


thomeef
őstag

[link]

Sztem ez jó/olcsó megoldás, 80as ventihelyre 120-ast tenni.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#217) Alex123 válasza thomeef (#216) üzenetére


Alex123
senior tag

Szia!

Igen, ez jó ötlet de sajnos ha belülre teszem fel a ház oldalára és ráteszem a ventit, akkor belelóg a proci hűtőjébe...

Ezért úgy lett megoldva, - az előző állapot egy kicsit megváltozott - hogy a 8cm-es helyéről a "csőr" leugrott, felkerült oda egy 8cm-es venti, alá pedig ahol szintén gyárilag ki volt luggatva a ház egy 12cm-es venti:

1. oldalpanel [link]

2. oldalpanel közelről [link]

A megoldás "szendvics" rendszerű lett:

- ház fém oldala (gyárilag luggatva), e fölé raktam az alaplap már jól bevált fekete szivacsát szűrőnek, ezt egy 8 és egy 12 cm-es króm ventirács szorítja le és meggátolja, hogy a föléjük rakott ventikbe a szivacs "bele-dudorodjon)...

És mindez természetesen "Tool-Free" a szárnyas anyáknak köszönhetően... :)

- Alex -

(#218) Frenky89 válasza Alex123 (#217) üzenetére


Frenky89
őstag

Azon a polifoam-on átmegy a levegő!? :Y

(#219) Alex123 válasza Frenky89 (#218) üzenetére


Alex123
senior tag

Igen, bár eléggé "leveszi"...

Ezt kiküszöbölendő ki lesz vágva az oldalsó panel a két venti előtt teljesen (nem csak a lukak maradnak) köralakban és egy sima króm-rács megy majd elé...így jelentősen javítva a légáteresztést de a por szűrve marad...

- Alex -

(#220) beniboy


beniboy
tag

teafilter anyagához hasonló papirral probálkozott már valaki?

-Gigabyte P35-DS3, Intel E6750, 4Gb Kingmax Mars 1066, Leadtek 6600Gt Extrem Edi.

(#221) Alex123 válasza beniboy (#220) üzenetére


Alex123
senior tag

Még nem de engem is érdekelne...

Az alaplapi szivacstól nincs valami vékonyabb, légáteresztőbb szivacs?
Olyasmi, mint a gyári venti-porszűrő rácsokhoz szoktak adni? (ha igen hol és mennyiért lehet beszerezni)

- Alex -

(#222) Frenky89 válasza Alex123 (#221) üzenetére


Frenky89
őstag

Itt lehet kapni porszűrő szövetet (szabható, profi minőség, 350×200×20 mm). Ezt akár kettőbe is szétszedheted és akkor csak 10mm-es lesz, ami szvsz még mőven megfelel (én is így használom).

(#223) Alex123 válasza Frenky89 (#222) üzenetére


Alex123
senior tag

Thx!

Ezaz, ebből kijön 4db 120-asra való (felezett vastag.)

Már rendelem is! :DD

- Alex -

(#224) Frenky89 válasza Alex123 (#223) üzenetére


Frenky89
őstag

Nekem 8 db is köjett belőle, de lehet, hogy ez - ami nekem van - régebbi verzió, vagy csak el van írva a méret tts-nél.

(#225) JohnDo


JohnDo
tag

Sziasztok

Én olyan vagy hasonló porszűrő fémhálót keresek ami gyárilag némelyik codegen ház elejébe van beépitve ,kb 1 nm kellene ,mert a plexis oldallapomon a plexi helyére szeretném feltenni.

Ha tudtok valamit hogy hol juthatnék ilyenhez megköszönném a segitséget.

[ Szerkesztve ]

John Do

(#226) Alex123


Alex123
senior tag

Itt a végleges verzió:

Oldalfal kívülről: [link]

Oldalfal belülről: [link]

Kívül kaptak egy-egy porszűrős levehető műanyag keretet, belül pedig szilikon alátét került a ventik alá, hogy ne "remegjenek", és egy Molex 12V-ról eloszt nekik 5-5V-ot...

Ezzel le is zárult a házam pormentesítése, remélem...

- Alex -

[ Szerkesztve ]

(#227) Frenky89 válasza Alex123 (#226) üzenetére


Frenky89
őstag

Nekem egy kicsit fura, hogy kívül van a szűrő, de ha belül nincs hely, akkor ez van.

(#228) Eagle16


Eagle16
addikt

No, nekiálltam én is pormentesíteni a gépet, meguntam hogy a havonta esedékes nagytakarításnál pormérgezést kapok :U :)
A dupla szúnyoghálós megoldást választottam (a másik háló 45 fokkal elforgata), mivel semmibe sem kerül, és kiélhetem a kreativitásomat is :D Tudom hogy az apró porszemeket nem fogja kiszűrni, és így is havonta takaríthatom a gépet, de így csak annyi lesz a dolgom, hogy kitisztítom a szűrőket és kész. Az apró porszemek meg gyűlhetnek pár hónapig ...már elkezdtem kivágni a hálókat, 1-2 hét alatt megleszek az egésszel. Mivel AeroCool AeroEngine II házam van, a legfontosabb, a 14cm-es elülső venti pormentesítése, mivel itt jut a legtöbb piszok a gépbe. Egyszer a régi házamnál oldalt már raktam fel egy ilyen szúnyoghálós szűrőt és igaz, hogy csak egy réteges volt, ám minden hét végén jelentős, szemmel látható pormennyiséget kötött meg, ezért várok sokat a duplahálós megoldástól. Amint lesznek tapasztalatok, megosztom veletek :)

Ödv.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#229) r1kk válasza veresp (#1) üzenetére


r1kk
csendes tag

Nos látom sokakat izgat eme kérdés. Neki is láttam hamar a projektnek és elkértem tesóm 2mpixeles telefonját, hogy képekkel is illusztrálhassam a történteket.

2db 12 cm-es coolink venti összeffogatva müanyag gyorsbilinccsel.

Fogtam 1 harisnyát majd ráhúztam a ventikre. A végeket a felcsavarozással ellentétes oldalra összehuzattam.



Az elv amin elindultam, az az hogy ha a venti teljesen illeszkedik arra a felületre ahová felrögzíted, akkor felesleges a szálfelfutással bíbelődni mivel ahol le van szorítva ott nemfog felfutni a szál.

Szóval az így kapott harisnyába csomagolt ventiket már csak fel kell csavarozni és körbevágni a harisnyát kb 1 cm es fület hagyva, ami ugyis összeugrik és szinte láthatatlan lesz.

A harisnyát óvatosan kell átlyukasztani. Ha van olyan hegyes eszközöd mellyel lyukat tágíthatsz rajta, akkor könnyebb dolgod lesz. Ha nem lyukasztod ki előre az se baj. Lényeg hogy ne menetvágós csavart használj és szorítsd oda rendesen nehogy megtekerje a harisnyát a csavar.


''Aki vadállatot csinál önmagából, az megszabadul az emberi lét fájdalmától.''

(#230) r1kk válasza r1kk (#229) üzenetére


r1kk
csendes tag

Nos a képek nem látszanak szal akkor újból.
[IMG]http://img406.imageshack.us/img406/789/dsc00656do6.jpg[/IMG]
[IMG]http://img526.imageshack.us/img526/9577/dsc00650qh5.jpg[/IMG]
[IMG]http://img297.imageshack.us/img297/8175/dsc00652xl8.jpg[/IMG]
[IMG]http://img258.imageshack.us/img258/9042/dsc00653qp4.jpg[/IMG]
[IMG]http://img352.imageshack.us/img352/1774/dsc00654nf8.jpg[/IMG]
[IMG]http://img138.imageshack.us/img138/610/dsc00655yy7.jpg[/IMG]

''Aki vadállatot csinál önmagából, az megszabadul az emberi lét fájdalmától.''

(#231) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv

Megtudná vki mondani hogy a TTS-nél kapható(most éppen nem) porszűrő szövet mosható/tisztítható?

(#232) Vidori válasza Arpee78 (#231) üzenetére


Vidori
aktív tag

Igen, mosható, szabható, és elég vastag is, rétegekre lehet szedni és kell is mert olyan vastag!

(#233) Vidori válasza Arpee78 (#231) üzenetére


Vidori
aktív tag

Teszek fel képet is!

[ Szerkesztve ]

(#234) Vidori válasza Arpee78 (#231) üzenetére


Vidori
aktív tag

[link]
[link]
Itt van, én is a TTS-nél vettem.
Először alu volt, az is aTTS-től de a apró port átengedte. Utánna vette ezt a szövetet, de ehhez tartót is kell venni vagy barkácsolni. A végső Akasa porszűrő lett, amit a szamitogepshop.hu-n rendeltem. Ez elég vékony, az apró port is megfogja és nincs nagy légellenállása. De takarítani kell kb. havonta.

[ Szerkesztve ]

(#235) Vidori válasza Arpee78 (#231) üzenetére


Vidori
aktív tag

Ja és a vastag szövet jó lett a porszívóba is! :D

(#236) Vidori válasza Arpee78 (#231) üzenetére


Vidori
aktív tag

Akasa:
[link]
Alu:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#237) Arpee78 válasza Vidori (#236) üzenetére


Arpee78
senior tag

Köszi a válaszokat! :R

Még annyi kérdésem lenne hogy ez nem ront nagyon a légszállításon? Jó légáteresztő? Mármint a tts-es szövet. Nekem mindenképpen szövet kell, a ventillátorra illeszkedők nekem nem mindenhova jók a házam kialakítása miatt.

(#238) Vidori válasza Arpee78 (#237) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hát a szövet a legrosszabb légáteresztő, még ha nagyon vékonyra szeded is szét!
Én is ezért cseréltem le az Akasára, ebben egy vékony kb. 2mm vastag szivacsszerű anyag van.
Tehát minél jobban szűri a port annál jobban fojtja a ventit!
A legjobb légáteresztő nekem az alu volt!( ha visszaolvasol van itt harisnyás megoldás is! :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#239) Arpee78 válasza Vidori (#238) üzenetére


Arpee78
senior tag

Mennyire szedhető szét? fentebb írták kétfelé, azaz 20 mm helyett 10 mm lesz. Szedhető jobban is?

Ha tényleg olyan rossz a légáteresztése akkor én is inkább a harisnyás megoldást választom esetleg több rétegben. Még olcsóbb is.

(#240) Vidori válasza Arpee78 (#239) üzenetére


Vidori
aktív tag

Több felé is lehet szedni, szerintem kb. 4-5 vékony részre. A szerkezete olyan mint az üveggyapoté, szabályosan nem lehet szédszedni, tehát nem lapokból áll. Ha húzod szét nem lesz egyenletes a vastagsága.
Nekem mikor a venti mögött volt még a zaj is nagyobb volt.

(#241) Arpee78 válasza Vidori (#240) üzenetére


Arpee78
senior tag

Ok inkább maradok a harisnyánál. Köszi

Üdv
Árpi

(#242) Vidori válasza Arpee78 (#241) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hát én nekem az Akasa jött be.
A helyedben is először a harisnyás módszert próbálnám ki, ami olcsó is.
És ha nem jön be akkor, jöhet a többi módszer.
Hali!

(#243) ez_meg_emaz válasza Alex123 (#215) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

"Ha valakinek a 120-as venti rögzítésével kapcsolatban lenne "jó" ötlete, azt szívesen
veszem...
"

Ha még aktuális... Felfogatásra tökéletesek a kábelkötegelök. Lehet nem szép de erösen tarjta ha jol meghuzod és tuti nem esik le. A kilogo véget meg simán letod vágni vmivel és ugy annyira nem zavaró. Szerintem legjobb ha vékonyat és hosszut veszel az tuti minden lukon átmegy és elég lesz valszeg hosszra is.

"a végleges verzió:
Oldalfal kívülről: [link]
Oldalfal belülről: [link]
Kívül kaptak egy-egy porszűrős levehető műanyag keretet, belül pedig ....
"

Engem az érdekelne hogy azokat a kereteket hogy kell felfogatni? Nekem ien nem volt a kezemben. Képeken is csak néztem hogy fogatják fel mert nincs 4 luk a sarkán hogy ott csavarozzuk.

[ Szerkesztve ]

(#244) ez_meg_emaz válasza Eagle16 (#228) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Ez tetszik. Ugyis van itthon fölös szunyoghálo. Asszem kiprobálom énis :D
Már csak az érdekelne hogyan fogattad fel a ventire? Vhogy ugy szeretném hogy ne kelljen hozzá csavarozni meg levenni a ventit csak azért hogy kiszedhessem. Bnöm gépébe probálok vmi porszűröt varázsolni és könnyebb lenne neki is ha nem kéne szétkapnia a ventit ahhoz hogy kitisztíthassa.
Ha van vmi fejlemény feltétlen irj addig meg probálkozok. :DDD

(#245) Alex123 válasza ez_meg_emaz (#243) üzenetére


Alex123
senior tag

Szia!

2 db-ból áll, amit Te is belinkeltél az a teteje.

Az alsó részén van 4 db csavarnak furat, azt fel kell fogatni, majd rá/bele a porszűrő szivacs és jöhet a teteje.

- Alex -

(#246) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

porszuro szovetet keresek amit kedvemre vagdoshatok, viszont a TTS-nel amit lehet kapni kicsit gyanus nekem hogy 20mm vastag, nem tulzas ez egy kicsit?!

Tudtok egyeb boltot ahol lehet ilyet kapni?

Koszi,
P.

(#247) Frenky89 válasza Padam (#246) üzenetére


Frenky89
őstag

Nem túlzás tényleg olyan vastag.

(#248) Padam válasza Frenky89 (#247) üzenetére


Padam
aktív tag

hat jo, akkor szerintem rendelek belole :)

(#249) Henk


Henk
veterán

Nos a porszűrővel kapcsolatban annyit,hogy ma vettem egyet.
Tapasztalat:annak ajánlom akinek nem számít a hang a gépben mert annyira visszafogja a légáramlást,hogy egy bazi erős venti kell hozzá,hogy keresztül fújjon rajta elegendő levegőt.Ergo ami ennyi levegőt szállít az biztos hangos is.
Én egy silenx ventivel próbáltam aminek 46 CFM a légszállítása,de abból szinte semmi nem ment rajta keresztül.(mármint levegő,a por lehet átmegy azért. :D )
Ilyen a szűrő:[link]
Szerintem eladó lett egyből mert használni nem tudom,ha valakit érdekel keressen bátran!!!

(#250) Vidori válasza Henk (#249) üzenetére


Vidori
aktív tag

Nekem volt a TTS-től alu szűrő ami az apró porszemeket nem szűrte meg, de legalább a levegőt átengedte, így csak finom por volt a gépben. Azután megint a TTS-től a profi 20 mm vastag szövet, ami irtózatosan vastag, még ha több részre szedtem is!
Most olyan van mint neked, csak Akasa nevű, ez szerintem a középút.
Igaz, hogy visszafogja a levegőt és kicsit hangosabb is a turbulencia miatt de megszűri az apró porszemeket is. Nekem egyébként a E2140-es nem fűt így nem gond a kevesebb levegő.
Próbálkozhatsz harisnyával és szúnyoghálóval is ha visszaolvasol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.