- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
- bitpork: Ingatlan eladás
- bitpork: MOD Júni 28- Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- VoidXs: Tényleg minden játék optimalizálatlan?
Új hozzászólás Aktív témák
-
cucka
addikt
válasz
Sk8erPeter #3980 üzenetére
Most mit kötekszel? Nem arról volt szó, hogy fingom sincs, mi az a gráf vagy fa, hanem arról, hogy jelen esetben Te hogy oldottad meg a gyakorlatban.
Nem kötekedésként írtam. A fa tárolási eljárásom amúgy teljesen szokványos megoldás, nincs benne semmi hókuszpókusz. Azért kérdeztem, hogy tanították-e, mert általában egyetemeken ilyesmiket meg szoktak mutatni gyakorlati órákon, tehát nem kell mindent az alapoktól magyaráznom.
A kérdés oka az volt, hogy először úgy képzeltem, hogy a language táblát is azért kell joinolni, mert mondjuk úgy kérdezel le, hogy "... WHERE language.name='en';", és akkor tényleg kellett volna joinolni, mivel akkor különben honnan szeded a nevet?
Egy lekérdezésnél akkor kell bejoin-olni egy táblát, ha szükséged van valamilyen mezőre belőle. A nyelvek kezelését egy nyelvkezelő osztállyal oldom meg, amely a konstruktorában betölti a rendszerben található összes nyelvet. Ha szükségem van arra, hogy a "hu" nyelvnek mi az azonosítója, akkor megkérdezem a nyelvkezelő objektumtól (és nyilván fordítva is, ha mondjuk a 2-es nyelv szöveges nevére van szükség). Így megspórolom, hogy minden egyes, többnyelvű adatot érintő lekérdezésbe bele kelljen join-olni a nyelv táblát is.Igen, viszont így megnő az esélye annak, hogy elcseszi a fájlt, és ha nem ért a HTML-hez, akkor néz, hogy miért nem működik.
Félreértetted. A felhasználó által szerkesztett menü egy xml-ben van, a felhasználó által szerkesztett szöveges tartalom pedig file-okban. Magát a honlap sablonját nem piszkálhatja, egyszerűen csak kap egy fckEditor-t, ahova beírhatja a szöveges tartalmakat. Így nem tud elrontani semmit.Akkor meg már mondjuk az a kérdés is felmerül, hogy miért is ne használjunk adatbázist a saját életünk megkönnyítésére, és alakítunk ki egy jó admin felületet a megrendelőnek, ahol sokkal szebb felületen tudja szerkesztgetni a menüpontokat és a belső tartalmat.
A most említett file-os megoldásom pontosan ugyanazt tudja, mint ha adatbázisból működne a dolog. A korábban említett, oop-s fa reprezentációm pont ezért hatékony, mert a hozzá tartozó alkalmazáslogika, adminisztrációs felület vagy megjelenítés szempontjából érdektelen, hogy adatbázisban vagy xml-ben tárolod a fát/menüt.A file-ban tárolós megoldás azért hatékony, mert sok ügyfél csak egy pár menüpontból álló szöveges honlapot kér. Ezt megfelelő keretrendszerrel ezt 1-2 nap alatt meg lehet csinálni és csak egy php-s tárhelyre van szükség hozzá. Gyakorlatilag csak a html/css részét kell elkészíteni, a többi már kész van, ezért fontos követelmény a programkódnál az újrafelhasználhatóság.
Új hozzászólás Aktív témák
- PlayStation 5
- BestBuy topik
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Villanyszerelés
- Motoros topic
- Bluetooth hangszórók
- Hamarosan rézhiánytól szenvedhet az egész chipgyártás
- Elektromos cigaretta 🔞
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- A Windows 11 lett az úr az asztali PC-k piacán
- További aktív témák...
- ÚJ- Lenovo ThinkVision T24i-10 - 24" monitor - Számla, garancia
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 16 M4 Pro 24GB RAM 512GB SSD - garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10s, Xiaomi Redmi Note 10 Pro
- BESZÁMÍTÁS! Asus B760M i7 12700KF 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Rampage SHIVA FSP 700W
- Bitcoin Miner Eladó Bitmain Antminer S19 JPro 104 Th 3150 watt
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest