Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kozyadam


kozyadam
tag

Sziasztok!

A napokban írtam a léghűtős topikban ezt, de mivel több szem többet lát, ezért gondoltam, hogy megkérdem itt is, egy picit talán ide is kapcsolódik a dolog.

Mellesleg egy fekete színű, ablakos változatban gondolkodtam. Egy olyan kérdés is felmerült bennem, hogy ebbe hogyan lehetne valamiféle hangulatvilágítást varázsolni?

Köszönöm!

(#102) Zsmester89 válasza GRaul (#100) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nem, Lg tvm van, házilag épített ambilighttal. Még a régi helyén csináltam 1-2 kis videót: Fantasia - Doom.
kozyadam:
Én a helyedben H-s lapot néznék.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#103) GRaul válasza Zsmester89 (#102) üzenetére


GRaul
őstag

mennyibe van egy ilyen kivitelezese?
Illetve linkelnel , hogy honnan vetted, mik kellenek hozzá? :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#104) Zsmester89 válasza GRaul (#103) üzenetére


Zsmester89
őstag

BullZeye kolléga leírása alapján, csak én 30 helyett 60led/m-t használtam.
60led/m-el kb 20-23e volt

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#105) kozyadam válasza Zsmester89 (#102) üzenetére


kozyadam
tag

Néztem H170-es lapokat is. Az nem tud semmivel sem többet, ami nekem kellene. Pl. MSI H170 ITX lapon ugyan annyi SATA meg USB van, ugyan úgy csak 1 venti csatlakozó, stb.

Más tekintetben is ugyan azt tudja, ugyan az a CPU és RAM support, ugyan az az M.2 SSD sebesség, stb.
A H110 is kb ugyan ez, de ott PCIe 2.0 sávok vannak az M.2 foglalatban (nem tervezem használni mondjuk).

Más ITX lapokon is hasonló a helyzet, bár Gigabyte-nál találtam olyan lapot, ahol van 1 CPU fan header (PWM-es) és 2 SYS fan header (nem PWM-es). én meg most abban a fázisban vagyok, hogy kitaláljam, hogy hány venti is kéne nekem. Illetve, hogy a Phanteks fan hub jó választás lehet-e nekem.
Az is megfordult a fejemben, hogy az MSI B150I helyett megyek Gigabyte B150 lapra, és akkor nem is kell fan hub, de a kérdés még mindig adott, hogy előre kössek-e 2 ventit (140-esekre gondoltam) egy elosztóval, vagy elég-e a gyári nagy venti?

(#106) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

A phanteks enthoo pro típusú háznak van egy fan hub-ja.
Valaki azt írta hogy az csak ugyanolyan ventikkel működik úgy, hogy külön tudjam állítani a sebességüket az alaplap programjában.
Az lenne a kérdésem hogy az "ugyanolyan" jelen estben mit jelent?
Márka,méret? A házhoz járt egy 20 és egy 14-es venti amik rá voltak dugva a hubra.(plusz van rajta a proci ventije-Cooler Master és még egy házventi)
Köszi!

(#107) fasterware


fasterware
aktív tag

Sziasztok.
Szerintetek az ENTHOO PRO M titanium green ház mennyire néz ki jól?, gondolok arra, hogy zöld ház elég ritka, Nekem alapvetően tetszik a zöld szín, de nem tudom milyen lehet élőben.
Esetleg valakinek nincs itt ilyen, lőhetne pár képet róla ha van hozzá kedve, köszönöm :) .

(#108) demmer123


demmer123
őstag

Szerintetek érdemes lenne lecserélni a Phanteks Enthoo Pro gépházat,Phanteks Enthoo Luxe-ra?

Mennyivel lenne a jobb a Luxe?

Mivel a mostani gépházam a pro nem teljesen plexis változat.Mivel oldal lapot vettem hozzá és így alulra nem járt tápegység eltakaró vagy hogy hívják azt a fedélt. :)

[link]

(#109) Shaza válasza demmer123 (#108) üzenetére


Shaza
senior tag

Ez az ablak nélküli változat?

(#110) demmer123 válasza Shaza (#109) üzenetére


demmer123
őstag

Igen,De vettem hozzá plexis oldal lapot.

(#111) scope2007 válasza demmer123 (#108) üzenetére


scope2007
addikt

sztem csak akkor cseréld, ha megvan erre a tuti vevő, és nem nagy összeg még megvenni rá a entoo lux-ot
:))
amúgy jól néz ki a képen a mostani is

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#112) Shaza válasza demmer123 (#110) üzenetére


Shaza
senior tag

Szerinted nem lehetne valahogy kicserélni rendes üvegre a plexit?

(#113) Mofli


Mofli
csendes tag

Sziasztok.
Egy kis információra lenne szükségem az Evolv Atx házzal kapcsolatban. Arra lennék kíváncsi, hogy ha leveszem a ház tetejét akkor a kihúzható ventilátor tálca és a fedél közé be lehet tenni 140-es ventiket?
A H110 radiátorára 4 ventit szeretnék tenni, 2-t alulra 2-t meg a tálca és a fedél közé ha elfér. Egyenlőre felülre szeretném majd betenni, de ha nem fér így el akkor lehet marad az eleje.
Úgy néz ki házat kell cserélnem és hosszas nézelődés, utána olvasás után erre a házra esett a választás, de ha valaki tud más alternatívát szívesen meghallgatom. A lényeg, hogy ATX lap belemenjen, legyen venti vezérlője, ablakos verzióban is elérhető legyen és ha lehet világosabb színben. Fehér, ezüst vagy világos szürke.
Előre is köszönöm :R

(#114) Amerigo57 válasza demmer123 (#108) üzenetére


Amerigo57
őstag

Szerintem tápegység takaró nélkül még jobban is néz ki a Phanteks házad. :)

[ Szerkesztve ]

(#115) mitisz


mitisz
tag

Sziasztok!

Valakinek van esetleg ötlete, hogy Phanteks P400 házhoz porszűrő mágneses lapot (felső) hol lehetne venni? Köszi előre is a segítséget! :)

(#116) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Öcsém szeretett volna egy kis világítást rakni az Eclipse P400S-ébe, úgy, hogy a gyári vezérlővel is menjen. Mikor megláttam az árát kicsit elborzadtam, hogy ennyit mernek kérni 1m szalagért, ezért összeraktam házilag, gondoltam megosztom, hátha más is megcsinálná.
Szükség van hozzá ilyen csatira (ebből a mamára), 5050-es, RGB, 60LED/m-es LED szalagra, és egy forrasztópákára, na meg némi kézügyességre.
A nehéz része az volt, hogy ugyebár a Phanteks véletlen se a szabványos kiosztást használja, ezért rá kellett jönni a sorrendre, és ez az opció vált be:

B -> +
G -> G
+ -> R
R -> B

Akinek képen jobban átjön, annak tessék: [kép]

Forrasztás után egy kis szigszalag rá, esetleg ragasztópisztollyal kinyomni, hogy ne záródjon rövidre ha felragasztod a fém házra, majd marad a ragasztás. Előnye, hogy szinte bármilyen hosszúra vághatod, és az anyagköltség olyan 7-800Ft/m.
Sok sikert :R

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#117) drsanya


drsanya
aktív tag

Üdv! Akkor most én is bejelentkeznék a 4. napos konfigommal! Elég szépen muzsikál eddig. A cuccaim közt ott vannak az alkatrészek :D

I am iRacer

(#118) GRaul


GRaul
őstag

Ez nagyon brutál :)
Phanteks Elite

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#119) yagami01 válasza GRaul (#118) üzenetére


yagami01
aktív tag

Igen, remélem lesz majd róla valami teszt. ( Merlinen lehet kapni. 300k :D )

(#120) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok topiklakók! :)

Tervezek beújítani egy Enthoo Pro Window vagy egy Eclipse P400 Tempered glass házikót.
A jelenlegi cuccaim adatlapomon, egyelőre ez költözne bele, majd kártya VEGA-ra cserélve ha kijön és a házventikből Noiseblocker NB-eLoop 14-eseket vennék párat.

Az elsődleges szempont a halkan való minél jobb szellőztetés.
A kinézet szigorúan csak a második szempont.
Ez alapján egyelőre közepesen sok olvasgatás után az Enthoo Pro Window vezet nálam.

Nektek mi a véleményetek?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#121) drsanya válasza Raggie (#120) üzenetére


drsanya
aktív tag

Csak megerősíteni tudlak ebben! Nekem is egy Pro Window házam van, jó nagy, van benne hely, könnyen szerelhető, opcionálisan van még benne 5,25 bár sokan már nem használják. Továbbá van a front I/O csatik között USB 2.0 ami nekem fontos szempont volt vásárláskor.

Továbbá a másik szép meg minden, de ezek hiányoznak és nem is szellőzik olyan jól ahogy olvastam/hallottam. A Pro-ban meg gyárilag ott egy 20 centis front és egy 14 centis back venti, egyetlen hátrányuk, hogy nem PWM-esek. Bár azokat úgyis cseréled.

Ami miatt én is az ablakosat választottam, hogy látom a postcode kijelzőt ha gáz van. Nem volt szempont a karácsonyfa díszítés, nálam a letisztultság és a kábelmentesség a fontos. Ezt pedig maximálisan tudja mindkettő.

Kicsit drágább a Pro, de én ismét azt venném inkább.

I am iRacer

(#122) fasterware válasza Raggie (#120) üzenetére


fasterware
aktív tag

Nekem Eclipse P400 - am van, előtte CM haf912 plus volt. A CM - nek sokkal jobb volt a szellőzése, de én mindenképpen plexis házat akartam :) . Előre 3 db Coolink swif2 1200 volt betéve, felül a 2 gyári phanteks venti ( szerintem egész halkak, ahhoz képest, hogy gyárilag inkább hangosabb ventikkel szerelik a házakat ) és hátul a kompakt vizemen AC F12pwm volt. Az adatlapomon lévő konfigom jó melegen tartotta játék alatt, szóval mondom " jól bevásároltam " , aztán vettem 2 db id-cooling 14 cm ventiket a ház elejébe és megfelelőek a hőmérsékletek.
Az igazság az, hogy én a P400 és az ENTHOO PRO M között vaciláltam vásárlás előtt és a nagyobb plexi nyert.
Így utólag inkább a ENTHOO PRO M -et vettem volna, hiszen közvetlenül kapta volna a hideget a ház.
Gyakorlatilag ha kisebb fogyasztású géped van, akkor teljesen jó a P400, elennben viszont inkább Enthoo Pro Window.
Ez már csak saját vélemény, sajnos negatív irányba, hogy a P400 plexi oldallapján lévő integrált csavarok szerintem csapnivaló minőségűek, a menet a csavaron gyakorlatilag leforgácsolódik ha jobban ráhúzod, nálam kicsit illúzióromboló volt, hogy az 5-6 éves haf egy tank masszívitásával bír a P400 ellen.

(#123) Raggie válasza drsanya (#121) üzenetére


Raggie
őstag

Igen, az 5,25-ös helyek nekem is szempontok valamelyest, mert néha-néha azért bekerül egy-egy DVD a gépbe. Az előlapi USB2.0 egyáltalán nem szempont nálam, a 3.0 annál inkább! :K

A ventik tényleg hangosak? A 20 cm-es is? A 14-est terveztem cserélni, de a 20-ast egyelőre nem... hmm...
Sajnos a mostani ventiszabályzóm 3,5-ös előlapi helyre megy be és ezt már csak eléggé nagy gányolással tudnám beszerelni az Enthoo Pro-ba így pedig vagy új 5,25-ös ventivezérlőt kell nézzek vagy a CPU venti PWM-jelét kötni a ház venti elosztójába és minden házventit arról vezérelni. Bár ezutóbbi megoldást nem igazán szeretném, mert a CPU venti sokat változtatja a fordulatszámát és a házventiknél ez nem volna indokolt.
Köszi a választ! :R

@(#122) fasterware: hmm.. köszi a visszajelzést :R , akkor lehet lecserélem az összehasonlításban a P400-at az Enthoo Pro M-re. Bár még így is az Enthoo Pro fog vezetni szellőzésben és funkcionalitásban szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#124) drsanya válasza Raggie (#123) üzenetére


drsanya
aktív tag

A Proban van hátul egy pwm elosztó. Azzal oda állítod a ventiket ahova akarod. Be menetre rárakod a cpu fant kimenetre meg a többit a bios egy ventinek látja majd mindet, előnye hogy terhelésnél az összes ventinek emelkedik a fordulatszáma. Nem hangos szerintem a 20 centis se a 14 centis, de ha biztosra akarsz menni akkor elől lecseréled két 14es pwmesre meg hátul is egy pwmesre és örülsz.

I am iRacer

(#125) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Visszatértem a klubba egy PHANTEKS Enthoo Pro M kuckóval:

(#126) sebixxx


sebixxx
tag

Udv!

Igaz 1 masik topicban mar megmutattam a gepem, de ha mar ez kulon topicja akkor talan nem gond, ha ide is beteszem a gepem... :)
Ime az en Phanteks Enthoo Pro M Acrylic hazam( kb 2 hete van meg) :

Nekem nagyon bejon, boven van hely benne a kabel elrendezes szerintem nem is lehetne jobb, nekem kinezetre is bejon egyszoval szamomra tokeletes. :K

[ Szerkesztve ]

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#127) MrPetya19 válasza sebixxx (#126) üzenetére


MrPetya19
addikt

Szép
Milyenek azok a ventik?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#128) Májkii válasza MrPetya19 (#127) üzenetére


Májkii
senior tag

Aerocool Dead Silence (Red)

(#129) MrPetya19 válasza Májkii (#128) üzenetére


MrPetya19
addikt

Köszi

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#130) sebixxx válasza MrPetya19 (#127) üzenetére


sebixxx
tag

Koszi!
Igy van azok Aerocool Dead Silence Red ledes ventik azokat is meg a CPU hutot is a hazzal parhuzamosan vettem veluk is megvagyok elegedve ugy erzem jo osszhangban vannak egymassal es a hazzal is.. :)

[ Szerkesztve ]

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#131) scope2007


scope2007
addikt

előbb fedeztem fel!

Phanteks Enthoo Elite
nem semmi :D

[link]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#132) yagami01 válasza scope2007 (#131) üzenetére


yagami01
aktív tag

Igen, nagyon várós. :) Már említettem máshol, de kíváncsi leszek a PH-s tesztre. Ha jól tudom jövő hónapban jelenik meg. ( mármint a ház ) Egyébként az eleje hasonlít kicsit a Switch 810-re.

(#133) GRaul válasza yagami01 (#132) üzenetére


GRaul
őstag

szerintem ezt a hazat nem fogjak ph-n tesztelni. 300eft felett lesz. kivancsi vagyok ki fog ebbol egyaltalan raktaron tartani... :D

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#134) yagami01 válasza GRaul (#133) üzenetére


yagami01
aktív tag

Varázslón 298k jelenleg ( mikor utoljára néztem 300 volt ). Na mindegy, én akkor is reménykedek. :D

(#135) scope2007


scope2007
addikt

azért elég durva ugrás.. phanteks primo volt 75ezer ez meg 300al indít szinte :D
már maga a doboza raptor, hangfalakat szokták cipelni ilyenbe ;]

már a szállítása is költséges,ha fizetni kell kg után, mert a doboza 20kg a ház meg 46kg
:DD

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#136) EVL2


EVL2
aktív tag

Sziasztok!

A hétfői napon én is csatlakoztam hozzátok és Phanteks ház tulajdonos lettem. Egy Thermaltake Shark házat használtam több mint 10 évig. Remek kis ház volt de eljött az ideje a cserének. Az új jövevény hétfőn került a kezeim közé és szombaton lesz időm beköltözni. Már nagyon be vagyok sózva. Tudom hogy a pc-m nem igényel ilyen drága házat de 10 évente 1x szoktam ilyenre beruházni. Szóval egy ENTHOO EVOLV ATX Tempered Glass ház boldog tulajdonosa lettem.
Mivel még nincs használatban ezért nem sok dolgot tudok írni róla. De a külsőségek nagyon rendben vannak.
A fényezése hibátlan (Satin Black) jó vastag és könnyen tisztíthatónak tűnik.
Az üveg elemek szépen csiszoltak és nagyon nívósak.
Én nem vagyok egy mindent dicsérő ember (csak azért mert én ilyet vettem), de ez a ház nagyon rendben van. Bár van ami csalódást okozott ,de nem vészes. A dicsérettel mindig szűken bánok, de a negatívumokat valahogy mindig könnyebb kiemelnem.
Az első negatívum az alsó HDD műanyag keretek. Picit lötyögnek a helyükön és kicsit kidolgozottabbnak képzeltem. Ezért rendelek helyettük egy fém HDD tartót amit nem mesze a táptól szintén elrejtve lehet elhelyezni. Ez azért igazán járhatott volna hozzá, de m1.
A másik negatívum hogy a ház hátulján lévő szegecseléseket nem fényezték le tökéletesen. Vagyis lefényezték a popszegecset de ahogy behelyezték őket a végükről kicsit sikerült leverni a fekete festéket. Ez nem nagy baj mert jól vannak rögzítve és masszívak csak rájuk fér egy kis itthoni pingálás. De ha úgy maradnak ahogy vannak az sem tűnne fel senkinek. Főleg mert a ház hátán vannak.
A mellékelt leírás (manual) egy vicc! Minden ami egyértelmű le van írva de a ami igazán érdekelné az embert kimaradt. Nagyon figyeltek a minőségre hogy szép fényes papír legyen de a tartalma nulla.

Na elég is egyenlőre a panaszkodásból! Örülök hogy megvettem. Az ára szerintem nem reális, de még elfogadhatónak mondanám. Az én igényeimet eddig kielégíti. (kivéve azok a nagyon nem szimpatikus HDD tartók)

(#137) Shodan


Shodan
addikt

Sziasztok!

Szintén Enthoo evolv atx tempered glass.
Lenne egy olyan gondom hogy a fan hub, nem úgy működik mint ahogy kellene. Csak annyit szeretnék hogy a ventiket amiket a házhoz adtak full rpm-en hajtsa. Szóval csak a hozzáadott SATA táp kábelt csatlakoztattam, de semmi nem történik. Ha a 4pines kábelt csatlakoztatom a CPU hoz akkor minden ok és forog mind a 3 venti.

Ez nektek is így van?? :F
Ha simán csak a satát csatlakoztatom is mennie kéne nem?

Nálam is szintén egy közel 8 éves házat váltott, amit még mindig nagyra tartok. Majd kifejteném hogy mik a tapasztalatok az újal kapcsolatban, de egyelőre ez a problémát akarom megoldani.

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#138) Shodan válasza Shodan (#137) üzenetére


Shodan
addikt

Úgy látom a Phanteksnél gyorsan reagálnak. 10 perc alatt jött a válasz:

It is not defective. To use the PWM Hub you would need to connect the CPU fan cable, otherwise it won’t work. You can also check at your motherboards setting to let it run 100% speed. We would advise you to check your motherboards manual to do this.

Hope to have you informed sufficiently.

Best,
Phanteks Team

Azért kiváncsi lennék hogy másnál is így van e aki használja a fan hubot?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#139) scope2007 válasza Shodan (#138) üzenetére


scope2007
addikt

Nekem tuti így működik Primo esetén is
CPU kábel bekotve alaplapra

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#140) Shodan válasza scope2007 (#139) üzenetére


Shodan
addikt

Aha, akkor okés.
Másik fórumon olvastam hogy írták hogy Sata-val 100%-on megy ha le van húzva a 4 pin akkor is.
Mindegy közben sikerült úgy megoldanom hogy rádugtam a CPU_OPT-ra a 4pint és úgy néz ki hogy ott is kimegy a pwm, szóval így a legjobb.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#141) Kreon21


Kreon21
csendes tag

Helló!
Én is csatlakozom a klubhoz. Én egy P400S Tempered Glass Edition-ra neveztem be. Belül egy AsRock 970 Extreme4 alaplap, egy Phenom II X4 965 proci, egy CoolerMaster 212 EVO hűtő, 2X4 GB ADATA 1.600 Mhz DDR3 RAM és egy Sapphire RX470 8GB videokártya van. Ami nem látszik az egy Corsair RM550X táp, egy Samsung 850 EVO 250 GB SSD és egy 320 GB Hitachi HDD.
Ez a kedvenc tesztem: https://www.youtube.com/watch?v=F3K5RPCch4s
Ha minden összejön, akkor egy Ryzen 1600X-re váltanék valamikor ősszel. Ehhez még jönne egy jófajta alaplap (ahogy most elnézem, ismét az AsRock a jó) és legalább 16 GB DDR4 RAM a minél gyorsabb fajtából, amit még támogat az alaplap.
Ja, és vegyes sikerrel próbálok meghajtani 3 db. Full HD monitort vele Eyefinity üzemben. :D

[ Szerkesztve ]

(#142) Vitka675


Vitka675
tag

Néztem volna, hogy hogy alakulnak az Eclipse P400 Tempered Glass árak, de egyszerűen eltűntek a webshopokból. Nem tudja esetleg valaki, hogy mi a gond? Majd lesz megint, csak várni kell?

(#143) tboy93 válasza Vitka675 (#142) üzenetére


tboy93
nagyúr

Enthoo Pro M is eltűnt, szerintem elfogytak a magyar készletek. Én két hete rendeltem a Pro M-et, de már akkor is csak a merlin/bluechip tudott hozni külföldről, ~10 nap alatt ért ide. Picit drágább volt mint az ipon/pcx, de legalább hoztak :)

(#144) Vitka675 válasza tboy93 (#143) üzenetére


Vitka675
tag

Nem aktuális még, csak meglepődtem, hogy nincs. Elég új dolog a Tempered Glass vonal, úgy láttam van is az országban lefedettség rendesen, de majd meglátjuk. Remélem, mire oda kerülök lesz megint, mert nem szeretnék egy tízessel drágábban külföldről hozatni.

(#145) tboy93 válasza Vitka675 (#144) üzenetére


tboy93
nagyúr

Iponhoz képest 3k-val volt drágább a Pro M-em a bluechiptől, annyira szerintem nem vészes :)

(#146) Vitka675 válasza tboy93 (#145) üzenetére


Vitka675
tag

Az egyáltalán nem vészes, fehér Eclipse TG-t viszont nem találtam náluk. Na de sebaj, úgy látszik globális a dolog, mert rákerestem neweggen, illetve amazonon és ott is május 12-t írtak. Hacsak nem a szállítás 6 hét, akkor úgy látszik, hogy kicsit döcög az ellátás :)

(#147) tboy93


tboy93
nagyúr

Mondjuk most jon 3 be quiet venti, meg plusz egy ssd bracket, igy mar ~40 kornyeke lesz a vege a hazikonak. Jovo heten megjon minden remelhetoleg es be tudok cuccolni :C

(#148) Vitka675 válasza tboy93 (#147) üzenetére


Vitka675
tag

Nekem egy akadálya van a dolognak, de ha elhárul, akkor nulláról építek konfigot. Úgy fogunk kinézni, hogy Ryzen 5 1600(x), MSI Rx480 GamingX 8G, 16 giga 3000mhz ram, egy B350es deszka, egy Sharkoon félmoduláris táp, és mindez egy fehér Eclipse TG-be költözik majd be.

Nem igazán tudom, hogy mennyire szellőznek jól Phanteks házak, de minden helyre teszek majd ventiket, előre 3x120ast gondoltam, így ugye fent hátul-lesz 1x120+2x140, a terv pedig az, hogy 2db 1-->3 pwm elosztóval elejét-hátulját összekötöm, aztán alaplapról tudom majd vezérni, megpróbálok majd neki belőni egy csendes profilt, lehetőleg úgy, hogy végig túlnyomásos maradjon a ház, hogy kifelé nyomja a port lehetőleg.

(#149) tboy93 válasza Vitka675 (#148) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én is fontolgattam a ryzent, de végül az i7 7700 mellett döntöttem, eddig amd vonalon mozogtam, most adok egy esélyt a konkurenciának. A deszka nálam bazi nagy kérdés volt, pár hétig keresgéltem, informálódtam, majd végül az Asus Rog Strix H270F lett a befutó. VGA egyelőre átcsusszan a mostani konfigból (R9 270x), úgyis első sorban munkára kell a gép (Visual Studio, Android Studio). Tápom is marad a 2 éves Chieftech A80 500w, illetve még a Cm Hyper 212 EVO, egy Kingston HyperX ssd és egy WD Green hdd amit áthozok a mostani gépből. Ramból sajnos max 2400-ast vehetek, így a HyperX Savage 2400mhz CL12 kit-et rendeltem meg és mivel háttértárból sose elég a biztonság kedvéért vettem még egy samu 250gb 850 evo ssd-t + egy WD Blue 1TB hdd-t is :D

Mondjuk ventiből én nem tervezek ilyen sokat, nekem csak 2db be quiet pure wings 140mm lesz elöl és egy ugyan ilyen hátul. Aztán meglátjuk mire elég.

(#150) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Sziasztok!
Készülök váltani phanteks házra, PHANTEKS Enthoo Evolv ITX Vélemények,(már olvasgattam, csak kíváncsi vagyok a tiétekre) mindenféleképp ITX-et szeretnék.

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.