Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) tboy93


tboy93
nagyúr

Tegnap beköltöztem a Phanteks Enthoo Pro M-be. Nagyon jó vele dolgozni, kényelmesen elfért benne minden, könnyen szerelhető, a kábelelvezetési lehetőségek csodásak. Rengeteg csavar, gyorskötöző jár hozzá. A gyári venti ránézésre sem volt túl bizalomgerjesztő, én azt azonnal cseréltem, illetve előre is bekerült két db 140-es be quiet. Kis negatívum, hogy csak egy darab ssd bracket jár hozzá, igazán adhatott volna a gyártó legalább még egyet. PCX-en 1400Ft a tartó, ha valaki keresné. Néztem ebayen is, de csak drágábban találtam. Összességében nagyon tetszik, bazi nagy hűtő is simán befér, részemről ajánlott. :)

(#152) Remgab


Remgab
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy Phanteks Enthoo Pro M Tempered Glass házikóm van.
Szeretnék venni egy Phanteks PWM Hub ot hozzá. Az lenne a kérdésem hogy használ közületek valaki ilyet, és hogy lehet e szabályozni a rákötött 3 pin es ventiket?

(#153) fogtunder válasza Remgab (#152) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a ventis topikban láttam róla egy grafikont, a rá kötött ventik számának függvényében változnak az elért fordulatok, elég érekes szerzet, én passzolnám. ha van az alaplapodon olyan aljzat, ami tud feszültség alapon szabályozni, akkor arra rakj inkább külső betáp mentes elosztó kábelt, 1A-es aljzatokra 3 ugyanolyan venti mehet, hacsak nem valami izom durva az áramfelvétele.

pwm-es ventikből meg egy aljzatról elmegy bármennyi, ha SATA vagy MOLEX betápos elosztót használsz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#154) Remgab válasza fogtunder (#153) üzenetére


Remgab
csendes tag

Köszi szépen!
Én is passzolom akkor. Jobban utána néztem az Asus Strix B250F lapom tudja szabályozni a 3 pin-es ventilátorokat is DC modban ezért a két első venti rá lesz kötve egy y elosztóra és úgy megy a lapra, szint úgy a hátsó és a felső ventilátor is és akkor tudom szabályozni őket párba.

(#155) xEon1337


xEon1337
őstag

Most találtam rá erre a topikra. :)

Nagyjából két hét múlva fog érkezni a Phanteks Enthoo Evolv microATX Tempered Glass házam, már tűkön ülve várom, mivel minden "belevaló" a polcon figyel. Valamiért a Caseking csak május 23-tól szállítja (Merlintől rendeltem, ők pedig onnan szerzik be), pedig az Overclockersnél és a Neweggen már elérhető. Majd rakok fel képeket, ha beköltöztem. Más is rendelt ilyet?

Öcsémnek márciusban raktunk össze egy konfigot egy Enthoo Evolv ITX-be, szóval eléggé ráálltunk erre a márkára. Ennél a kisebbik háznál azt tudnám felróni hibának, hogy az első 200-as ventilátor hangosabb a kelleténél, szóval megkapja majd az enyémből a két 140-es gyári ventit ellenállásokkal bekötve, én meg bedobok három ultrahalk Noctuát.

"Less but better" - Dieter Rams

(#156) MrPetya19 válasza xEon1337 (#155) üzenetére


MrPetya19
addikt

Az Evolv ITX-ről tudnál még mesélni.
Én szemezek azzal a házzal.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#157) xEon1337 válasza MrPetya19 (#156) üzenetére


xEon1337
őstag

Nyugodtan kérdezz, aztán ha tudok, akkor válaszolok! :)

Ami hirtelen eszembe jutott, hogy ha rendes hűtőt rak az ember a CPU-ra, akkor érdemes a felső 4/8 pines CPU tápcsatlakozót még az alaplap behelyezése közben bedugni és csak utána lecsavarozni a lapot, különben nincs az a kéz, ami utána hozzáférne. (Nekem ezért le kellett vennem a hűtőt és újra visszarakni, ami a Cryorig H7 elcseszett felfogatása miatt egy 20 perces kiadós k.anyázás volt.
Annak ellenére, hogy a ház ITX, azért nem kicsi, köszönhetően a vízhűtés opciónak, de ugyan ez elmondható a mATX-es verzióról is, ott is el tudnék tekinteni a felső légüres tértől, mivel nem fogok vizezni. De ugyanakkor éppen azért választottuk ezt a másik befutó Cougar QBX (Kaze) helyett, mert a mérete miatt jobban szerelhető és sokkal jobb a légáramlása, nem főnek meg benne a dolgok.
Amit korábban is említettem, egy 200 mm-es ventilátort nem lehet halkra megcsinálni, annak mindig lesz hangja, szóval aki csendre vágyik, ezt le kell cserélje két kisebbre. Szerintem lehetne egy kicsit keskenyebb is a ház, de gondolom akkor meg nem lehetne rendesen beszerelni a radiátorokat a vízhez.

Ha ITX-ben gondolkodsz és nem a ház mérete a legfőbb szempont, akkor ár/érték arányban szerintem jó vétel. Rendes tápegységet is fogad, szinte bármekkora CPU hűtő és VGA belefér és sokkal olcsóbb, mint az NZXT Manta.

"Less but better" - Dieter Rams

(#158) MrPetya19 válasza xEon1337 (#157) üzenetére


MrPetya19
addikt

Már most is ITX-em van, egy Bitfenix Prodigy.
Ablakos gépet akartam, de nem volt jó a Prodigy megoldása sajnos a videokártyámhoz.
Amikor megláttam a házat nagyon megtetszett, és a Phanteks CPU hűtőm nagyon meggyőzött a minőségre és ezért gondolkoztam el rajta.

A videokártya mennyi levegőt kap?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#159) xEon1337 válasza MrPetya19 (#158) üzenetére


xEon1337
őstag

Egy MSI 1060 Gaming X került bele, rendesen kap levegőt, van ott annyi hely, hogy ne okozzon gondot a videokártya légellátása. Nekem egy 2.5 slot (de inkább 3) széles Gainwardom van, ez mondjuk nem hinném, hogy beférne, még a Palitnak vannak ilyen széles kártyái, mivel egyik a másiknak a leányvállalata.

"Less but better" - Dieter Rams

(#160) MrPetya19 válasza xEon1337 (#159) üzenetére


MrPetya19
addikt

Köszi

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#161) szami777


szami777
addikt

Sziasztok, remélem valamennyire él a topik és van értelme itt kérdezzek.
Kinéztem magamnak a phanteks p400 tempered glass házat, mocsok jol néz ki.
Két kérdésem lenne
-A két venti milyen csatlakozókkal rendelkezik? Egyik alaplapba dugható, másik molex?
- sok képen láttam (itt is linkelt valaki olyat) , hogy van led csík a gépbe. Ez gyári, vagy külön kellene venni? Mindenképp szeretnék a front rgb mellé a házba is kikapcsolható rgb-t.
Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#162) xEon1337


xEon1337
őstag

Tegnap megjött a Phanteks Enthoo Evolv microATX Tempered Glass házam, antracit szürke színben (PH-ES314ETG_AG).

Csomagolásakor biztosra mentek, a színes doboza benne van egy vastagabb kartondobozban. Az oldallapok a zsanéros rögzítésnek köszönhetően nyithatóak és leemelhetőek, mint egy ajtó, a csukódást puha szivacsos anyag tompítja és csukott állapotban mágnesesen záródnak. Az előlap egy mozdulattal lepattintható, akárcsak a mögötte lévő porszűrő. A felső burkolat egy hátsó csavar oldását követően könnyen leszerelhető, de nekem erre nem volt szükségem. Természetesen a tápegység alatt is található porszűrő, viszont mivel félpasszív tápom van, így gyártói utasítás szerint ventilátorral felfelé szereltem be, hogy passzív módban könnyebben tudjon távozni a hő.

Első körben kiszereltem a csavarokkal rögzített két gyári 140 mm-es ventilátort és rezgéselnyelő gumikkal beszereltem három nagyon csendes Noctuát. Mivel főként vízhűtésre találták ki a házat, ezért nagyon sok hely van a szereléshez, majdnem mindenhez könnyen hozzá lehet férni.

Miután minden be volt szerelve, utolsó lépésként raktam be a 170 mm hosszú moduláris tápegységet, ekkor konstatálnom kellett, hogy beszerelt HDD tartóval nagyon szűkös hely áll rendelkezésre a tápból kijövő csatlakozásoknak, ezért el kellett távolítanom ezt a tartót. Van egy csavar fentről, amit az alaplapomnál félig takar egy SATA port és mivel nem akartam emiatt az egész hóbelevancot kiszerelni, ezért kicsit lenyúztam a csatlakozó sarkát, de különösebb jelentősége nincs, csak jelzem, hogy erre figyeljen, aki ilyen házat választ. Nem mondom, hogy lehetetlen a kábelek megtörése és elvezetése beszerelt HDD tartóval ilyen méretű tápegységnél, de nagy türelmet és ügyességet kíván. Az alaplap mögötti hátlapon van két gumibakokról lecsúsztatható 2.5”-ös SSD/HDD tartó, ahova most én is szereltem a meghajtóimat. Az ezt takaró jobb oldali üvegajtó fekete bevonatot kapott, csupán ennél a két meghajtónál átlátszó az üveg, ha mutogatni szeretnénk és nem a fal mellett van közvetlenül, mint esetemben.

Szerencsére csak egy HDD LED és Power SW kábelt kell az alaplapra dugni az USB 3.0 és a HD Audio mellett, nincs reset és csipogó sem, a Power LED pedig SATA csatlakozón kapja a delejt. Én személy szerint a HD Audiót sem kötöttem be, mivel külső hangkártyát használok, az alaplapit pedig BIOSból letiltottam. A gyári Phanteks LED szalaghoz van még két csatlakozó, amin keresztül kaphatja az áramot és színének vezérlése is ezen keresztül történik, már amennyiben külön megvásároljuk ezt az opcionális kiegészítőt.

Ez a méret eddig is létezett ennél a gyártónál, viszont mostohagyerek volt az ATX és ITX házak között, mivel valami oknál fogva a jobb oldallapon volt a bekapcsoló gombja és a csatlakozók is. Ennél az edzett üveges verziónál végre átvették az ATX megoldását és egy billenthető ajtó mögött vannak az USB és Audio portok a ház elejének felső részén. Található itt még egy gomb, amivel a felső bekapcsoló gomb körüli-, az előlapi csík-, valamint az opcionális LED szalag világításának színét (konstans/változó), módját (konstans/pulzáló) tudjuk beállítani, esetlegesen kikapcsolni.

Összességében nagyon minőségi, masszív ház, bár lehetne kisebb. Mivel én léghűtést használok, így a radiátornak fenntartott felső ~10 centiméternyi tér teljesen felesleges számomra, de mivel kisebb verzióban nem gyártják, így ezt kell szeretni. :)

Képeket is fogok hamarosan feltölteni, amint be tudom fotózni egy normális dSLR géppel.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#163) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Asus ROG Strix B250F Gaming alaplapom van es Phanteks Eclipse P400S hazam. A hazhoz adott RGB LED strip alaplapi osszesyncelesevel kapcsolatban lenne kerdesem.

A problemam, hogy nem tudom, milyen allapotban kell az AURA szoftverrel beallitani a LED stripet, mert mikor elkezdem a beallitast, ugy latom fugg az eredmeny az elozoen hasznalt szintol
Tehat AURA szoftverben beallitasnal elojon a kerdes, hogy a 3 kozul melyiket latom: red, green, blue, eppen hogy vilagit a strip, es nekem kisse eltolva jeleniti meg ezeket, es pl kezdi helyes zolddel a vilagitast, de aztan a masodik egy piros helyetti narancssarga szin, es a a harmadiknal kek helyett lilas-rozsaszines szinen eg.

Mi lehet a problema? Megneztem, az RGB LED strip kompatibilis az Asus AURA-val. Probaltam reset utan, feheret beallitva, feketet beallitva, mindig eltolt szineket kinal fel, amelyek nem pontosan piros, zold, kek kozul valoak.

Az mar hab a tortan, hogy az RGB LED strip-hez adott RGB headerre valo hosszabbitobol nagyon konnyen kijarnak a strip tui, cellux nelkul nem is tudtam mukodesre birni... :(((

(#164) GRaul válasza geckowize (#163) üzenetére


GRaul
őstag

Hany tuskes a cucc?
Kép esetleg?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#165) geckowize válasza GRaul (#164) üzenetére


geckowize
őstag

RGB LED Strip: Phanteks PH-LEDKT_M1
Pinek: +12V, G ,R, B
Az alaplap RGB headerjere raktam (nem ellenoriztem le, hogy biztos G, R, B a sorrend), figyelve, hogy a 12V a 12V-ra csatlakozzon az alaplaphoz adott (de lehet, hogy a hazhoz) RGB hosszabbito kabellel. A kabel es strip csatlakozasa olyan laza, hogy cellux nelkul szetesik.

A strip masik vege a haz tetejebol kilogo kabelba megy (Power LED es az elolapi LED sor a hazon). Jol csatlakoztattam a dolgokat? Csak mert nem volt eloszor egyertelmu es neten se nagyon talaltam leirast errol..

Kepet este tudok kuldeni.

Mi lehet a problema? A haz LED gombjaval megvaltoztattam a rakuldott fenyt es osszeakad az alaplap RGB headerjerol jovo jellel?

(#166) MrPetya19 válasza geckowize (#165) üzenetére


MrPetya19
addikt

Az meglehet.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#167) szatyor1972


szatyor1972
tag

Sziasztok!

Egy Phanteks p400-as háznál ha nincs felül ventilátor akkor a tetején lévő rész zárt vagy nyitott legyen?

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#168) Vitka675 válasza szatyor1972 (#167) üzenetére


Vitka675
tag

Ha a hátuljában van venti, én lezárnám, hogy szépen elölről hátrafelé menjen a levegő. Ha van venti, akkor értelemszerűen nyitnám.

(#169) Sir81


Sir81
aktív tag

Sziasztok! Akárhogy is néztem nekem a p400-as házikó jobban bejön mint a többi hasonló árkategóriában. Viszont ahogy látom most csak fekete van készleten abból is az ablakos vagy a simán zárt. A kérdésem, hogy mindig ilyen hiány szokott lenni ezekből és ha van tempered glass oldalú az mennyivel szokott drágább lenni? Érdemes várni rá? Beérném egy fehér ablakossal is....

(#170) Vitka675 válasza Sir81 (#169) üzenetére


Vitka675
tag

Pár hete tart már a készlethiány, jelenleg én is csak német v angol ebayen találtam, de az postával együtt egy tízessel drágább. Állíts be raktárfigyelőt, nekem is az van, és amint lesz, rögtön rendeld meg. A fehér nagyon kelendő, és bár van még kis időm a gép építésig, én is ott rontottam el, hogy nem rendeltem meg, amíg volt. Le kell csapni rá, amint van, mert hamar elviszik. A tempered glass verziók egyébként, ha jól emlékszem, akkor egységesen 24 ropiért mennek. Nekem is ez van kinézve, azért okoskodok ennyire :)

(#171) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

sziasztok van egy ilyenem elado_phanteks_enthoo_luxe_feher_haz]

(#172) đe$|re


đe$|re
senior tag

Sziasztok!

Csatlakozom hozzátok egy Enthoo Pro M házikóval. Tegnap érkezett, ma költöztettem be az alkatrészeket.

Első benyomások (összehasonlítva egy Fractal Desing Arc Midi R2-vel):
- "rendes" porszűrő filterek hiánya (tisztában voltam a vásárlás előtt, hogy a Pro M-ben ezek nincsenek), hosszabb távon majd kiderül, hogy mekkora hátrányt jelent, ha szükség lesz ár, akkor ezen "hibát" majd javítom
- gagyi a mágneses "porszűrő" a tetején
- vékonyabb lemezből van összerakva, ennek ellenére masszív, nem tekeredik/nyeklik
- az egyik oldallap illeszkedése lehetne pontosabb
- egyszerű, letisztult és elegáns design
- a front audio kábele rövid
- az árba simán beleférhetne legalább még egy venti
- az alaplap tartók könnyebben voltak cserélhetőek a Fractalban
- az oldalpanelek és a takarólemezek csavarjai is nehézkesebben tekerhetőek

Sok tesztet átolvastam, sok házat megnéztem és az árat is figyelembe véve valamint, hogy nem akartam használtan vásárolni, összességében ez tűnt a legjobb választásnak.

(#173) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Sziasztok!

Most építek konfigot, és kell gépház is.
Szerintetek Pro vagy Luxe legyen? Nem csobogót építek, Noctua léghűtés lesz benne.

Pro-nál mennyire gáz, hogy nincs olyan fajin téglalap az elülső ventik előtt, mint a Luxe-nál?
Mennyire megy be a por jobban?
20000 deficitnél azért már érdemes átgondolni mindent.
Köszi :R

(#174) GRaul válasza muszurkefal (#173) üzenetére


GRaul
őstag

Szerintem jó a pro. Nekem is az van (természetesen nem ezért). Nem ér annyival többet :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#175) muszurkefal válasza GRaul (#174) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

És nem porosodik, mint állat? :U
Ha nem haragszol, mesélnél róla egy kicsit? Tesztek vannak, de jó, ha tulaj is mond véleményt :K

(#176) GRaul válasza muszurkefal (#175) üzenetére


GRaul
őstag

PHANTEKS Enthoo Primo SE volt előtte.
Szerintem a pro az után a monstrum után is teljesen korrekt. Nem porosodik és tágas :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#177) muszurkefal válasza GRaul (#176) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Még egy kérdés, ha lehet: most a Luxe-t kizártam, viszont bejött a képbe ez.
A sima Pro és a Pro M között mi a lényeges eltérés? Például porszűrő gondolom ugyanott ugyanannyi.

[ Szerkesztve ]

(#178) GRaul válasza muszurkefal (#177) üzenetére


GRaul
őstag

Nekem volt meg egy nzxt 340em. Az kb ugyan az mint amit linkeltel phanteks. Felejtsd el, ha van helyed nem kell az a kis haz, csak megsulnek benne a cuccok :D

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#179) Műszakis


Műszakis
tag

Sziasztok ! szerintetek melyiknek jobb a szellőzése?
Phanteks Enthoo Pro M Tempered Glass
Phanteks Enthoo Evolv ATX Tempered Glass
köszi előre is

(#180) muszurkefal válasza Műszakis (#179) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Ebből egyértelműen az Evolv.
A Pro M a Phanteks alsóbb kategóriás gépháza. Jó, de azért az Evolv-hoz nem ér fel (szerintem).
Én amúgy Luxe és Evolv között vacilálok még mindig :O :O

[ Szerkesztve ]

(#181) Műszakis válasza muszurkefal (#180) üzenetére


Műszakis
tag

Minőségben biztos jobb az evolv de elől honnan szívja a levegőt? Mondjuk 2 db 140 es ventit eltud latni levegővel?

[ Szerkesztve ]

(#182) muszurkefal válasza Műszakis (#181) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

I don't know, de csütörtök este megyek érte :P
Ábrák alapján olyan, mintha a frontoldal két függőleges oldalán lévő réseken szívná.
Ugyanúgy, mint a Luxe, csak Evolv esetén nem a frontpanel közepén van egy négyszög erre a célra, hanem a panel két szélén.

Specifikáció szerint be lehet tenni 2 140-eset frontra, illetve included, szóval a csomagban is alapból így van.

#183: az Evolv-ot választottam, mert kedvező áron jutok hozzá. Remélem, hogy beáramlik. A Phanteks azért ért hozzá, nem hiszem, hogy véletlenül lett ilyen.
Szeptember közepén tudok érdemben beszámolni, akkora lesz kész a teljes konfiguráció, akkor fogom látni a hőfokokat is :K

[ Szerkesztve ]

(#183) Műszakis válasza muszurkefal (#182) üzenetére


Műszakis
tag

Ako9r végülis neked melyik lesz? És szerinted azon a két vékony csíkon áramlik be annyi levegő?

(#184) Műszakis válasza Műszakis (#183) üzenetére


Műszakis
tag

Várom majd milyen lesz kis regényt írhatsz:) honnan veszed mennyiért ha szabad tudni?

(#185) SLacus


SLacus
csendes tag

kb. két hónapja használom a PHANTEKS Eclipse P400S-es házamat. Tapasztalat megosztása.

Szép nagy ház, elég jól elfér benne minden (csak a méretek érzékeltetése miatt, egy Asrock X370 Fatality alaplap, egy Noctua 120mm-es AM4-es toronyhűtő, és egy 270-es Radeon). Amit sajnálok, hogy merevlemeznek két hely van alapból, ha többet szeretne az ember, akkor külön kell venni hozzá a bővítő keretet. Továbbá, a lemezek elhelyezése hiába egyszerű (könnyű bepattintani és berakni), nekem a 7200-es (rpm) merevlemez néha berezonál.
A nagysága mellett elég jól is szellőzik. Hiába elől és hátul vannak elhelyezve a házventilátorok, én a tetejét is nyitom, ebben a nagyon (ugye mostanában sorra dőltek a meleg rekordok) melegben. Elvileg összehangoltam a CPU és a hátsó házventi fordulatát, de úgy látszik más a kettőnek a légszállítási képessége, mert érzem, hogy a teteje melegszik (a processzor felett), szóval a hátsó nem képes teljesen kivinni a meleget. Ezzel a megoldással, normál játékhasználat mellett sem melegszik nagyon fel a teljes gép (CPU max 60-62 fok, alaplap 50-52 nyáron, egy kb 25-27 fokos szobában)
Sajnos nekem az első házventi nem tökéletes, bármilyen fordulatszámon búgó hangot ad, emiatt le kell cserélnem, idegesítő. Lehet valakinek még használható infó, de mindkét házventilátor 3 tűs.
Könnyű szétszedni, az első borító panel könnyen levehető, ennek alsó és felső részén van egy-egy porszűrő, a nagyobb szöszöket megfogja, de a nagyon finom por 1,5-2 hónap után a ház belsejében meglátszik. Az oldalfalak feszesek, jól passzolnak, kicsit "tanulni kell" a le és feltételt. Alul-hátul szintén van egy porszűrő, ez a táphoz menő levegőt szűri, hasonló hatásfokkal, mint az első kettő. A tetején lévő szellőző nyílást két darab, mágneses panellel vagy két darab (lehet vegyesen is használni) mágneses porszűrővel lehet befedni.
Viszonylag nehéz (papíron 7 kg), az anyaghasználat elég jó (a már említett merevlemez felfogatás lehetne jobb), a megjelenés (igaz szubjektív dolog) szerintem egyszerű, letisztult.

[ Szerkesztve ]

(#186) R3laX


R3laX
addikt

Hali!

Van egy Phanteks P400 TG házam, a kérdésem az lenne, hogy szerintetek belefér egy Thermalright True Spirit 140 Direct procihűtő? A ház 160mm-est fogad be, a hűtő pedig 161mm. Nincs vkinek ezzel tapasztalata?

(#187) Műszakis válasza R3laX (#186) üzenetére


Műszakis
tag

Szia , tapasztalatból mondom hogy befér ,vannak ráhagyások mindig , ami most van nekem az 160 fogad és most 170 nél van a második venti a noctuán:)

(#188) R3laX válasza Műszakis (#187) üzenetére


R3laX
addikt

Á, szuper vagy! Köszi a segítséget. :R

(#189) fogtunder válasza Műszakis (#187) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez komoly, hogy van egy centi ráhagyás a specifikációhoz képest? :Y

I hate morning people. And mornings. And People.

(#190) aerosmith


aerosmith
őstag

Sziasztok P400s fehér házat szerintetek hol lehet kapni?

(#191) SLacus válasza aerosmith (#190) üzenetére


SLacus
csendes tag

(#192) R3laX válasza Műszakis (#187) üzenetére


R3laX
addikt

Heló! Bent van a Thermalright True Spirit 140 Direct eredeti fekete + fehér ventis hűtőm. Tényleg befért a p400 temperedbe. Azt azért nem mondanám, h a 170-es is beférne, de egy 165mm-es még eléggé valószínű. Megdöntöttem én is a ház 160-as rekordját ezzel a 161-es hűtővel :) . Köszi a helpet innen is, szépen dolgozik a Ryzenen. :K

(#193) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Egy phantex enthoo luxe ház tulajdonosa vagyok lassan 2 éve. Pont most szeretném majd eladni, erre ma reggel ez fogadott:

[link]
egy részén a led másmilyen színben világít.

mi lehet vele a gond? garanciába menjen? úgy vigyáztam rá mint a szemem fényére és bakker most megy tönkre :S

[ Szerkesztve ]

(#194) Vitka675


Vitka675
tag

Sziasztok!

Igaz másik topikban már kitettem, de mivel egy ideje itt is követem az eseményeket, megmutatom nektek is. Júliusban indult, végleges formáját nem rég elnyert gamer-light streamer pc Phanteks Eclipse P400S TG házban. Cuccok az adatlapomon, lehet kérdezni és véleményezni, szívesen válaszolok :) (a procihűtőt azóta megigazítottam :DDD )
a világítás



(#195) GRaul válasza Vitka675 (#194) üzenetére


GRaul
őstag

Nagyon szep lett, Nalad a Tempered Glass nem melegszik nagyon fel?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#196) Vitka675 válasza GRaul (#195) üzenetére


Vitka675
tag

De igen, melegszik. Nem mondanám, hogy nagyon, de huzamosabb game-stream végén azért kellemes kézmeleg a procihűtő környékén, de azért nem forró. Sőt nem csak az üveg, hanem a hátsó-felső 14es venti rácsa is ugyanolyan meleg, illetve a hátsó 12-es venti rácsa is langyoska a procihűtő mögött. Ennek én inkább örülök, mert látszik, hogy szépen megy kifelé a meleg a házból.

Látom neked NZXT ház van, és nem olvastam most vissza, de van olyan, akinek nagyon melegszik az üveglap?

(#197) GRaul válasza Vitka675 (#196) üzenetére


GRaul
őstag

NZXT volt igen. Kb ugyan olyan mint a Te Phanteksed.
De Lecseréltem már Phanteks E. Pro-ra mert nagyon melegedett az üveg :R
Ezzel fűtve a belső cuccokat.

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#198) Vitka675 válasza GRaul (#197) üzenetére


Vitka675
tag

Áháá, értem. Rákukkantottam most gyorsan, ugye a Source 340 Elite az üveglapos. Nagyon hasonlít az Eclipse-re, de csak 4 ventillátort fogad, míg az Eclipse 6-ot. Elhelyezésre ugyanaz, de nekem azért az a 2 140-es FZ még 40%-on is rendesen húzza ki a meleget a házból, pont a processzor-RAM-VRM térségből. Talán ez lehet az oka, hogy csak az üveg bal-felső része melegszik kicsit, a többi viszont hűvös. És köszi a gyakorlati példát, így most még jobban örülök, hogy erre esett a választás :) Hozzá kell tenni persze, hogy a Source 340 egy ATX hát, míg az Eclipse hivatalosan eATX, nem csoda, hogy több benne a hely, és több venti fér bele. Összehasonlítva a kettőt a Phanteks tágasabb, legalábbis képről.

[ Szerkesztve ]

(#199) Walter White


Walter White
csendes tag

SZiasztok
ki tudja honnan lehet szerezni HDD beépítőkeretet http://www.phanteks.com/PH-HDDKT2.html

Sehol nem tudok venni...

(#200) vlaho válasza Walter White (#199) üzenetére


vlaho
aktív tag

Merlinhardvernél kérdezz rá, nála elég nagy a Phanteks kínálat.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.