Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Walter White válasza vlaho (#200) üzenetére


Walter White
csendes tag

Rendben, köszi!

(#202) Mans20


Mans20
addikt

Valaki tud valahol Enthoo pro m házat? Mert sehol sem kapni a zöld változatot ami ablakos. A fekete is csak egy helyen.

(#203) ron233


ron233
tag

Sziasztok

Tavaly költöztem egy Phanteks Eclipse P400-as házba. Szeretném a gyári ventiket lecserélni elől hátul, olyanra amely játék közben is a lehető legjobban hűtené a gépet és persze halk. Nem tudom hogy felülre érdemes ventit rakni? Tudnátok vmit ajánlani esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#204) Vitka675 válasza ron233 (#203) üzenetére


Vitka675
tag

Erre vess egy pillantást. Nekem P400S van, benne NZXT FZ ventik, 4x12 és 2x14cm. Az első 3 ventit a ház vezérli, a felsőket és a hátsót az alaplap. Mindegyik kb 35%-on megy, így alig van hangjuk. Felülre is nyugodtan tegyél ventit, nekem a két 14es igencsak húzza ki a meleget a házból.

(#205) xuldar


xuldar
őstag

Enthoo Pro M házhoz keresek edzett üveg oldallapot. Csak az oldallap kellene. Tud valaki olyan forrást, ahol tudnék ilyet venni? Köszi!

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#206) vernux


vernux
tag

Sziasztok. Jelenleg P400s TG házam és szeretnék tanácsot kérni. a Házban elöl 2db 140 Dead silence venti van + 1db 120 amit a házhoz adtak, felül 1 amit a házhoz adtak plusz hátul 1db 120 dead silence. A hőmérsékletek viszont nagyon rosszak még így is. Proci 8700k 4gh ~1.2 Vcore Dark rock 3 hűtővel. Prime95 stressz test alatt 90 fok (ha fent van az eleje a gépháznak), ha nincs fent az eleje akkor 80 fok. GPU Gigabyte 1060. Úgy állítottam be a ventit hogyha el éri a 73 fokot akkor 100% venti mehet neki. Ha ezt nem csinálom akkor 80 fokot üti. Elgondolkodtam a gépház váltásban mert sok helyen olvastam hogy ennek a háznak nem valami jó a levegő áramlása. Esetleg valaki tud valami megoldást rá? Más ventik vagy valami más ötlet. Esetleg valakinek van tapasztalat hogy a Phanteks Enthoo Pro M SE Tempered Glass ház milyen?

(#207) Vitka675 válasza vernux (#206) üzenetére


Vitka675
tag

Így igaz, nem rossz a ház szellőzése, de van tőle jobb. Mielőtt eladnád, próbálj ki mindenféle venti konfigurációkat. A 2 14est én pl megpróbálnám a tetejében, tapasztalat, hogy keményen húzzák ki a meleget a házból. Variáld őket, hátha. Egyébként meg ne csodálkozz, a kaby lake óta az i7-ek elég forrón járnak, nekem a Ryzen még 65 fokon se nagyon volt, pedig 1,35ön jár. Kép pár hsz-el feljebb

(#208) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Két kérdésem lenne:

1. HDD beépítő keret
Egy Eclipse P400S TG-m van, jelenleg két darab HDD-vel, de hely szűkében gondolkozom egy harmadikon.
Csak a non-S P400-ról találtam képet, hogy ez hogyan is nézne ki egy harmadik HDD, az S változat esetén is ugyanígy lenne megoldva?

Nem éppen esztétikus:

2. Kábel hosszabbító szett
Ez a Phanteks kábel hosszabbító szett miért ilyen drága? Ahogy nézem olcsóbb nincs is...

(#209) anarchic


anarchic
tag

Sziasztok!

Holnap megjön Phanteks Enthoo Evolv Glass black(ATX) verzióm.
Bitfenix ről átpártoltam ide :D

Van esetleg ilyen tulaj itt?
Érdekelne az airflow probléma megoldása!

[ Szerkesztve ]

etc..

(#210) GRaul válasza anarchic (#209) üzenetére


GRaul
őstag

Nekem ilyen van, csak szürkében. Gratula hozzá, nem fogsz benne csalódni, nagyon minőségi ház :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#211) anarchic válasza GRaul (#210) üzenetére


anarchic
tag

Koszi!

Ahogy lattam mar tobb verzio is letezik belole vagy tevedek?

etc..

(#212) ron233


ron233
tag

Sziasztok

A ház elején lévő venti szabályzó gomb mivel 3 fokozatot tud, ha 1600rpm-es ventit szabályoznék vele /BQ SW3 high speed/ akkor kb 500 rpm körülire vinnné le? Az 1000rpm-eset meg kb 300 körülire?

[ Szerkesztve ]

(#213) GRaul válasza anarchic (#211) üzenetére


GRaul
őstag

Mire gondolsz? Van üveges meg plexis. Vagyis én így emlékszem :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#214) anarchic válasza GRaul (#213) üzenetére


anarchic
tag

Sok videóban néztem, hogy a légáramlás ennél a háznál is problémát okoz. (Hátsó ventihez gyújtasz egy füstölőt és befelé húz)
Aztán keresgéltem de az üvegesnél már ez nem volt jelen ha minden igaz.

EVOLV ATX
EVOLV ATX TEMPERED GLASS
EVOLV MATX TEMPERED GLASS
EVOLV ITX
EVOLV ITX TEMPERED GLASS
EVOLV SHIFT X
EVOLV SHIFT

Ez az összes :)

[ Szerkesztve ]

etc..

(#215) eventus válasza anarchic (#214) üzenetére


eventus
veterán

nekem evolv matx van és küldi szépen ki a hátsó levegőt.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#216) GRaul válasza anarchic (#214) üzenetére


GRaul
őstag

jaaa, hogy így érted. Nekem ezek más fajták :D
Nekem az üveges van :R

Előtte Phanteks Enthoo Primo volt :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#217) Grenadin


Grenadin
csendes tag

Szia, ebbe a házba beszerelhető belső DVD író? Mert nem igazán tudom értelmezni, hogy hová is menne. Köszi

(#218) anarchic válasza Grenadin (#217) üzenetére


anarchic
tag

Szia,

Enthoo Pro M TemperedGlass-ba esetleg.

etc..

(#219) Grenadin válasza Grenadin (#217) üzenetére


Grenadin
csendes tag

Köszi :)

(#220) anarchic


anarchic
tag

Én most így nézni ki. Szeptember környékén vagy Z390 vagy x399 vagy ha nem jön semmi x299 költözik bele.


etc..

(#221) Garfield.37


Garfield.37
tag

Sziasztok!

Én ma rendeltem egy Phanteks Enthoo Luxe számítógépházat. :K

Üdv : Garfield.37

(#222) Blazkowicz


Blazkowicz
tag

Sziasztok!

Vennék Phanteks Enthoo Pro M Tempered Glass házat amibe 3 vagy 4 HDD kerülne az SSD mellett.

Szereznék hozzá ph-hddkt_02 keretet. Van valami hátránya, hogy 1 oldalról van rögzítve a keret? A merevlemezes tulajok tapasztalnak rezonanciát emiatt?
Az alsó 2 db tartó jól tartja a merevlemezt?

Az Enthoo Pro TG-vel is szemezek ami csak kicsivel nagyobb (inkább szélesebb) mint a mostani Chieftec házam :). Annyira megszoktam már ezt a nagy/nehéz "dögöt", hogy furcsa lenne egy 10kg alatti ház :DDD
Ahogy olvastam a Pro M kis súlya nem megy a stabilitás rovására.

Nincs szükségem óriási házra. Legyen masszív, jól szerelhető, és porvédelem terén is álljon helyt. A Fractal mellett a Phanteks házai is nagyon tetszenek.

(#223) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

ENTHOO PRO M házon azért jó a porszűrő, de belül is poros kicsit (főleg a radi) :DD

Hány havonta kell takarítani? (havonta szoktam 1x, most már 3 hónap biztos eltelt és gondoltam ráférne) :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#224) GRaul válasza MaxxDamage (#223) üzenetére


GRaul
őstag

Én is havonta 1x takarítom, sztem nem kell túlzásba esni :)

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#225) MaxxDamage válasza GRaul (#224) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én is úgy szoktam, de most elmaradt ez a művelet (a gép csak megy-megy) :D
Azért a 3-4 hó az már kicsit sok kihagyás szerintem (ez meg is látszott a házon/rendszeren kicsit.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#226) FoLey-v válasza MaxxDamage (#223) üzenetére


FoLey-v
addikt

Neked a HDD fölötti lemez nem szokott rezonálni? :F Nekem rezonált és szigszalaggal oldottam meg,de nem látszik rajta. Bár igaz két HDD is van benne. :))

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#227) MaxxDamage válasza FoLey-v (#226) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem szokott hála isten. /minden patent/
Nekem 2 HDD (2x3TB) van az alsó rekeszben.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#228) prokxy


prokxy
veterán

Ahogy visszaolvasgatok, nem nagyon van válasz arra, hogy a Phanteks P400(s)-be honnan lehet jó áron venni a 3. vinyónak keretet vagy miként lehet belerakni egy 3. vinyót keret nélkül.

Viszont nekem is ez a gondom, vkinek esetleg tapasztalat?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#229) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Sziasztok. :)

Régi Phanteks Enthoo Pro ablakos ház tulajdonosa vagyok.

Egy úg gép összeállításán gondolkodom , amely szintén Phanteks házban lenne.

Van valakinek , az újabb Phanteks Enthoo Pro SE háza , amely szintén teljesen

ablakos , mi a tapasztalata vele , a régebbi Phanteks Enthoo Pro házzal szemben.

Válaszokat előre is köszönöm.

Phanteks Enthoo Pro SE ház

(#230) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Na enyém így nézz ki. :DDD


Disco fény. ;]
[link]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#231) GRaul válasza FoLey-v (#230) üzenetére


GRaul
őstag

Grat hozzá, Phanteks ledet raktál bele?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#232) FoLey-v válasza GRaul (#231) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nem Phanteks led van. :(
Zsombor22 kolléga ajánlotta ezt a két led szalagot amit nem lehetetett visszautasítani ilyen jó árban. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#233) Compika válasza FoLey-v (#232) üzenetére


Compika
aktív tag

Szia!

Hól lehet kapni ilyen szalagot és mennyiért?

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#234) FoLey-v válasza Compika (#233) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szia!

Zsombor22-től vettem meg,de elvileg ez a kettő volt amit meg is vettem tőle. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#235) GRaul válasza Compika (#233) üzenetére


GRaul
őstag

Tudsz venni ilyet is.
[link]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#236) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Sziasztok!
Megváltan az Evolv ITX től, és egy Luxe RGB lett helyette, persze atx lappal:)

[ Szerkesztve ]

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#237) MrPetya19 válasza gerenda110 (#236) üzenetére


MrPetya19
addikt

Evolv ITX milyen volt?
Már régóta szemezek vele.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#238) gerenda110 válasza MrPetya19 (#237) üzenetére


gerenda110
aktív tag

nem volt rossz szép ház meg minden. de 1 év után rájöttem, hogyha bőviteni akarok benne pl meghajtókat akkor nincs helyem. kötegelgetni meg nem fogok:D

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#239) MrPetya19 válasza gerenda110 (#238) üzenetére


MrPetya19
addikt

Pedig még viszonylag sok meghajtót lehet benne elhelyezni.
Most egy Bitfenix Prodigy-m van és kb összesen két olyan ITX torony ház van a piacon amibe még lehet 3,5"-os HHD-t rakni. Ez és a Define Nano.
De ez legalább menne a Phanteks hűtőmhöz. :D

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#240) gerenda110 válasza MrPetya19 (#239) üzenetére


gerenda110
aktív tag

2 dbot lehet rakni bele. Amugy elado ha erdekel. 12e

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#241) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Van valaki aki használ Evolv X-et? :) :R

(#242) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

PHANTEKS Enthoo Pro M-hez TG-t lehet külön kapni? :F

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#243) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Először is boldog új évet kívánok minden Phanteks tulajdonosnak!

AZ lenne a kérdésem, hogy Enthoo Pro M házban cserélt-e már valaki előlapi mikrofon és fejhallgató csatlaközót, esetleg kábelezést. Nincs a gyárinak sem baja, csak azon gondolkodtam, hogy lehetne-e belerakni valami minőségibb cuccot. :F

(#244) FoLey-v válasza FoLey-v (#242) üzenetére


FoLey-v
addikt

Még mindig adot a kérdés. Sajnos idáig csak Eclipse P400-as TG-t láttam,de gondolom az méretre nem fog passzolni Enthoo Pro M-hez. :(

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#245) GRaul válasza smallmer (#241) üzenetére


GRaul
őstag

Szia,

Most vettem egyet. Este csinálok képet ha beköltöztem :R
Sima Evolv ATX-et váltok.

Üdv Misi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#246) Vasshammer


Vasshammer
tag

Sziasztok!

Nagyon érdekes témát hozok, remélem megmozgatom fantáziátokat (és a "hívj szakembert" tippeken túljutunk)

Adott egy Phanteks Enthoo Pro M gépház, 2016-ban lett véve. A házban többször lett cserélve konfig és tápegység is.
Régi tápegység: XFX TS 550 Bronze
Mostani: Seasonic Focus Plus 650 Gold

Tünet: szerelésnél, tisztításnál, ha a tápkábelem be van dugva a hálózati csatlakozóba (konnektor, dugalj), és a tápba vissza akarom dugni, akkor rendre leveri a házban a fi relét. A hálózati elosztóm egy márkás, főkapcsolóval és egyedi kapcsolókkal is rendelkező, túlfesz védelemmel ellátott elosztó, az egy másik túlfeszes, de egyszerűbb elosztóval kapcsolódik a hálózatunkhoz. Múltkor dugdosás közben véletlen hozzáértem a táp hátsó feléhez és a fi relé (valszeg engem védve a megrázó élménytől) szintén leoldott. A táp kapcsolója OFF állásban volt, és így is áthúzott valami a földre.

Erre az elosztóra van kötve asszony gépe is, ugyanilyen táppal (csak nem Plus), Z9 Neo házban, és ott nem jelentkezik ilyen probléma.

Más érdekesség: nagyon régóta nem tudok JACK-es mikrofont használni, mert irdatlanul zúg, földhurokra gyanakodtam, de a hangszórókkal nem volt baj. Egy Sades USB-s headsetet használok most, ami viszont tisztán szól (kivétel egy nagyon halk, ütemes búgás)

Mivel ez a második táp, amivel ezt csinálja, így azt gyanítom, hogy a házon belül van valami rövidzárlat-szerűség. Tapasztalt már valaki ilyet? Mit tehetek? Hol keressem? Front panelt szedjem szét?

DISCLAIMER: igen, szakembert már hívtam az ügyben; a hálózat földjére nem esik feszültség... A szakember ELMŰ vizsgával rendelkezett, de a PC-hez nem ért. Semmilyen más PC, vagy elektronikai eszköz nem produkálta ezt a hibát.

Köszönöm a tippeket előre is.

Üdv, VH

(#247) moseras


moseras
tag

Sziasztok!

Eclipse P600S-nél hol találom a speaker csatlakozóját ? És hol van a speaker ?

Imi.

(#248) TopGun_hu


TopGun_hu
csendes tag

Lebukott a Phanteks Enthoo Evolv Shift Air háza a pccasegear.com oldalon. 159.00 AUD a vételi ára. Az oldalt gyorsan deaktiválták, de a googli semmit nem felejt.

[ Szerkesztve ]

(#249) tyaty1


tyaty1
tag

Sziasztok!
Enthoo Pro-ba mekkora kabelhossz fölött kell hosszabbítót használni?
Több helyen olvastam, hogy bizonyos moduláris tápoknál a 24 pines és a 8 pines CPU kábel rövid volt.

(#250) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Van valakinek személyes tapasztalata a Phanteks P300-al és ARCTIC COOLING Liquid Freezer 240 összeállítással?
Lehet figyelmetlen voltam a ház rendeléssel és nem is fog belemenni? Természetesen nem a 4 darab gyári venti van a radin.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.