Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok
Ugyan most se időm, se pénzem sincs rá de éderekel a téma

Szóval először is hogy működik a pálinkafőzés? Mi kell hozzá?

A többi kérdés folyamatosan :)

A topic nyitásakor még nem volt legális az otthoni pálinkafőzés, de azóta az lett.

[ Módosította: Kalandor ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) FehérHolló válasza Flashback (#1) üzenetére


FehérHolló
veterán

1. Szeretem a házipáleszt, félre ne érts.
2. Őstag vagy.
3. amit tiltunk fórumunkban:
ha a hozzászólás jogszabályba ütközik, jogszabálysértésre buzdít

A pálinkafőzés meg állami monopolium, otthon _TILOS_ elviekben.

Skynet is real. It's called Google.

(#3) sanyixXx válasza Flashback (#1) üzenetére


sanyixXx
senior tag

engedély kell hozzá. azt viszont nem kapsz, mert nem szeszfőzde vagy. ;]
szóval otthon csak sutyiban lehet.

rézüst kell hozzá amúgy, meg lepárló rész, meg csövek meg tűz az üst alá :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4) Lord Zero válasza Flashback (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

nem ismerem az említett mechanizmus lépéseit, de... best topic evö.. :DDD

nem, mindegy

(#5) Flashback válasza FehérHolló (#2) üzenetére


Flashback
addikt

ezt nem tudtam... :F elnézést, de édekel a téma :D

[Szerkesztve]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6) sanyixXx válasza Flashback (#5) üzenetére


sanyixXx
senior tag

szvsz lehetne PH!álinka topik ls akkor lehetne azé beszélni róla :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#7) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

Hat nagyapamat kellene kerdezni o rengeteg kifozott a kornyeken, sajna a tudast magaba vitte a sírba. Volt olyan amit hagytak allni a nagyszulok 20 evig /akkor keszitettek amikor megszulettem/ hogy majd az eskuvomre tartogatjak de nem jott be :)

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#8) Flashback


Flashback
addikt

Na akkor vegyük lépésről lépéssre a pálinkafőzés folyamatát!

1.) A gyümölcsöt kell begyüjteni

A többiben kérném a közönség segítségét :) Gondolom a lepárlás a vége.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#9) kisninja válasza Flashback (#8) üzenetére


kisninja
őstag

2. erjeszd meg.
3 párold át
4 kész a pia :D
Lepárlógépet kell csinálnod ahol az elszökő alkoholt begyüjtöd.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#10) szandisas


szandisas
senior tag

[link]

itt le vanm írva rendesen.. amúgy érdemes megkóstolni ;] ( nekem hazai, igen fincsi :) )

aláírás

(#11) Flashback válasza kisninja (#9) üzenetére


Flashback
addikt

ok kettes lépés....
Mi a helyes módja az erjesztésnek mondjuk cseresznye esetében? Elég egy lezárt tartályban hagyni erjedni? Meddig?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#12) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

kis mennyiségben otthon is lehet csinálni (asszem 10L max) csak eladni nem lehet.

szét kell nyomkodni a gyümit, ha van szára azt is le kell szedni, aztán bele egy hordóba, és langyos vizzel felönteni h. ellepje, kissebb mennyiségnél kell bele cukor is h. kitudjon forrni rendesen. utána már csak kevergetni kell naponta, és ha már nem habzik, neki lehet kezdeni... kétszer kell átfőzni, akkor lesz tiszta átlátszó...
a home made főzés legegyszerübben:
-1 átalakított kukta kell, -> tetejére heggeszteni kell 1 menetes csövet.
-1 nagy edény amit az aljánál oldalt ki kell fúrni, majd bele kell rakni 1 spirál csövet, az 1ik vége alul megy ki a lyukon, a másikat meg kell hajlítani a végére kell egy anya, ezzel lesz rögzítve a kuktához
az edényt fel kell önetni hideg vízzel, aztán mehet a kuktába a cefre kb. 3/4-éig, aztán már csak kis lángon főzni kell és várni :)
ha a víz felmelegszik, akkor azt cserélgetni kell közbe...

nagyjábol ennyi

(#13) Lortech


Lortech
addikt

Inni kell azt nem főzni..
Amúgy emlékszem, nagymamám csinált még régen. Egy kuktában főzte a krumplit talán, de részletekre már nem emlékszem, ifjonc voltam, akkor még nem érdeklődtem az A-betűs italok iránt. Úgy tudom, nem veszélytelen mutatvány a pálinkafőzés otthoni környezetben.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#14) kisninja válasza Flashback (#11) üzenetére


kisninja
őstag

Na azé nem vagyok ennyire benne a témában :D
Szerintem megvárni mig elforr majd leszürni mint a bort.
Aztán üstbe rakni majd 60-70 valahány fokon fözni, (nem jól megcsinált lepárló robbanás veszélyes) A főzés során keletkezett gőzt egy kacskaringos csövön át vezeted amit hűtesz.
A lehűlő pára lecsapodik és kifolyik a cső végén.
Elvileg ekkor készült el a pálesz.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#15) Flashback válasza -Nemtom- (#12) üzenetére


Flashback
addikt

képes illusztráció az jó lenne :F mert ezt így nehéz elképzelni...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#16) Lord Zero válasza Flashback (#15) üzenetére


Lord Zero
addikt

[kép]

és egy kevésbé professzionális:

[kép]

:DDD

nem, mindegy

(#17) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

van 1 telós képem még tavalyról :D de azon a spirál nem látszik... mindjárt feldobom valahova..

[Szerkesztve]

(#18) Flashback válasza -Nemtom- (#17) üzenetére


Flashback
addikt

óóóóóóó :R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#19) Flashback válasza Lord Zero (#16) üzenetére


Flashback
addikt

Hohó szép pillanatot örökítettek meg a második képen :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#20) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

[kép]

(#21) Flashback válasza -Nemtom- (#20) üzenetére


Flashback
addikt

Szép ''kis'' kukta :D a cső gondolom abban a nagy edényben van ami a téglákon áll, és gondolom víz van benne :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22) -Nemtom- válasza Flashback (#21) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

aha, abban van a víz meg a spirál cső, ha kiforr a cseri, majd csinálhatok róla képet ;) kb. 3 hét

(#23) #61666560


#61666560
törölt tag

en is ugy tudom, hogy otthoni hasznalatra lehet csinalni, persze nem egy hordonyit :DD
mondjuk en kemenyen borivo vagyok, de azert a _hazi_palinkat nem hagyom ott, a boltit mellozom, igaz az en edesapam altal keszitett palinka nem vizszinu hanem kicsit sargas, mert o beletesz egy kis aszaltszilvat is...

apropo! a komenymagos palinkat szeretitek? :D

(#24) Blaise válasza #61666560 (#23) üzenetére


Blaise
veterán

Otthon nem lehet, jövedéki adócsalásnak minősül :)

(#25) #61666560 válasza Blaise (#24) üzenetére


#61666560
törölt tag

ha masnak is adsz belole illetve nyereszkedsz vele... valamint ha nagyuzemben csinalsz akkor...

(#26) -Nemtom- válasza Blaise (#24) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

biztos h. lehet, mert telekszomszédunk is nyomja, elég durván (ált. 100-150L) mindig van neki. és tavalyelött feljelentették, a zsaruk meg azt mondták neki h. 10 v. 15L a max amit tárolhat (már nem emlékszem).. és annyit ott is hagytak, csak a többit kfoglalták le, a büntetés meg elég nevetséges, 20k-t kellet fizetnie... ennyit gyak. 1 nap alatt megkeres a hp-ből.

(#27) #61666560 válasza -Nemtom- (#26) üzenetére


#61666560
törölt tag

hat ezert irtam en is azt hogy lehet fozzni otthonra, persze nem nagyuzemi mertekben _sajat hasznalatra_ :R

mondjuk nem hiszem hogy nalunk ennyi osszejonne, mert keves gyumolcs marad meg erre a celra... nalunk olyan 5 liter korulire saccolom, ami tudom hogy nevetseges, dehat nem is isszuk minden nap, hanem csak ha olyan alkalom van.

[Szerkesztve]

(#28) Blaise válasza -Nemtom- (#26) üzenetére


Blaise
veterán

Persze, mivel ilyen ügyekkel nem a zsaru foglalkozik, hanem a vám és pénzügyőr

(#29) g4dg3t


g4dg3t
senior tag

kuuul topic :R
Egyszer volt szerencsem egy igen komoly eperpalinkahoz. Illatra, aromara mint a legfinomabb eperszorp...aztan 5mp utan durvan elonti a forrosag az embert...brutal :D

Mult heten Zamardiban voltam BalatonSound-on...persze hogy volt palinkahaz...Rezangyal mezes barack rulez :)) [link]

(#30) Pötyi válasza #61666560 (#27) üzenetére


Pötyi
őstag

Magánszemély jelen pillanatban - '07. július - saját használatra sem főzhet otthon pályinkát. Erre a célra az úgynevezett bérfőzési szeszfőzdét kell igénybe vennie. Annyi kedvezményt kap a magánszemély, hogy kedvezményes, 50 %-os jövedéki adótételt kell csak megfizetnie. (A 2.360,- Ft-os adótétel helyett 1.180,- Ft-ot.) Ezt se korlátlanul, hanem csak évi 50 liter, 86 százalékos alkoholtartalomnak megfelelő mennyiségben. (Ezt tetszés szerint át lehet számolni az aktuális szeszfokra. Minél alacsonyabb a szeszfok, annál több lesz a mennyiség.) A bérfőzési szeszfőzde legfeljebb 55 százalékos pályinkát adhat ki.

Hivatkozott jogszabályok:
2003. évi 127. Törvény - JÖT
8/2004 (III. 10.) PM rendelet

Szóval otthon főzni lehet, csak nem szabad. Arra is van esély, hogy olyanok is olvassák jelen sorokat, akik a Pénzügyőrségnél dolgoznak és máris küldik a vámkommandót, akik nagyon barátságosak, mert mosolyognak, miközben gépfegyverrel szétlövik a nappalit... :D

QNX is cool!

(#31) Blaise válasza Pötyi (#30) üzenetére


Blaise
veterán

;]

(#32) jasszer válasza Pötyi (#30) üzenetére


jasszer
senior tag

''és máris küldik a vámkommandót, akik nagyon barátságosak, mert mosolyognak, miközben gépfegyverrel szétlövik a nappalit... ''

Biztosan be vannak pörögve a sok lefoglalt cucctól... ;]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#33) Geller72


Geller72
veterán

#30 LOL..:D
Sajna valóban nem lehet otthon ilyesmit készíteni..de van egy javaslatom. Mi lenne, ha az illóolajok házi készítéséről beszélnénk, és annak technikájáról?...tudjátok, menta..meg ilyenek..eszközök, módszerek, leírások..stb..:)

(#34) peterszky válasza Pötyi (#30) üzenetére


peterszky
őstag

A kedves bérfőzdében szépen felöntik vízzel az odavitt cumódat, a jó részt meg elrakják maguknak :) Kivétel, ha ismerőshöz viszed.

What else you gonna do on a Saturday?

(#35) Pötyi válasza peterszky (#34) üzenetére


Pötyi
őstag

Mivel te voltál olyan hülye, hogy a honlapodra névvel, címmel kiírtad az elérhetőségedet, ezért hozzád BIZTOS ki fognak menni... :D

Első évben ELTE Informatika karon még nem volt adatbiztonság / adatvédelem? :D

QNX is cool!

(#36) Geller72 válasza peterszky (#34) üzenetére


Geller72
veterán

Ez azért nem így van. Pl amiket én ismerek, ott a tulaj végig ott van, kóstol, segít megrakni, pakol..kb 3 helyet ismerek, ott így megy.

(#37) peterszky válasza Pötyi (#35) üzenetére


peterszky
őstag

Jöhetnek nyugodtan, nincs rejtegetni valóm :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#38) Geller72 válasza Pötyi (#35) üzenetére


Geller72
veterán

..ha nagyon akarják, IP alapján bármelyikőnket megkereshetik...de azért :DDDDDDDD

(#39) Flashback


Flashback
addikt

Akkor marad a bérfőzde :((( Utállom ezeket a hülye szabályokat...

ÉS ez hogy zajlik? A gyömölcsöt viszem oda vagy a cefrét? Citrompálinkát lehet csinálni?? :U :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#40) 1010


1010
őstag

balatonon sok fura alaknak van villája de nekm a legkülönösebb az volt aki banán pálinkát akart
csinálni mert a nagy melegben kezdett rárohadni a készlet amit otthon tartott :)

képzelhetiek mi lett a vége :))

(#41) Flashback válasza 1010 (#40) üzenetére


Flashback
addikt

Tyűű ez nagyon érdekes :D Mi lett a vége?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#42) -Nemtom- válasza Flashback (#39) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

főzdébe a cefrét kell vinni

(#43) Eastman válasza Flashback (#39) üzenetére


Eastman
őstag

Viheted szeszfőzdébe, de ha nincs mákod akkor pancsolós az ember és lehet, hogy a szűz finom gyümölcs alpod helyett mást főz ki. Általában műkedvelők dolgoznak az üst mellett... ;)

Ittam egyszer 70 fokos vilmoskörtepáleszt. A haverom nagypapija főzte otthon, de válogatott, szép körtéből! Ketten úgy bekávéztunk 3 decitől, hogy nem tudtunk megmozdulni! Frankón semmi bajunk nem volt, csak feküdtünk a fűben és nem mozogtak a végtagjaink. ...ja és persze röhögtünk ezerrel. Nagyon-nagyon finom volt!

Amúgy a kanadai magyarokat is erősen foglalkoztatja a kérdés: [link]

[Szerkesztve]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44) #61666560 válasza Geller72 (#38) üzenetére


#61666560
törölt tag

hát akkor sok sikert nekik! :) várom öket egy pohár pálinkával, ha ip alapján megtalálnak... :DDD

(#45) #53246592


#53246592
törölt tag

Az otthoni palinkafözes nagyon izgi lehet, föleg ha az eredmeny fogyasztasa közben arra gondolsz maradt-e metanol benne ;]

(#46) Pötyi válasza #61666560 (#44) üzenetére


Pötyi
őstag

(Kéne vállvonogatva, flegmán vigyorgó szmájli...)

Akkor mit szólnál pld. mobiltelefonhoz?

[link]

QNX is cool!

(#47) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom, hogy utálni fogtok, ha ez segít, akkor én is nagyon utálom most magamat. De a tömény szesz jövedéki terméknek számít, aminek az otthoni előállítása tilos. Így viszont sajnos a topik sem maradhat, hiszen nem szeretnénk semmilyen illegális tevékenységnek táptalajt szolgáltatni.

Sorry,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Topic Flashback kolléga használható javaslata alapján új néven újra nyitva.

Figyelem!

Az égetett szeszek otthoni előállítása törvénybe ütközik, az erről történő eszmecserét kérem a témában mellőzni.

Jó fórumozást,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49) Flashback


Flashback
addikt

Érdekes dolgot hallotam Palkó fórumtárstól! Nevezetesen Citrompálinkát :) Ha vki látott hallot netán ízlelt ilyen különeges pálinkákat akkor írjon kéremszépen :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#50) _az válasza Flashback (#49) üzenetére


_az
senior tag

égetett szesz, mi? akkor tilos otthon FLAMBÍROZNI??? semmi gundel palacsinta? na szép...

ON: ittam múltkor birspáleszt, zwack félét tán. király volt :D

az

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.