Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Egy állandó 68-72 fokos hőmérsékletet mennyire szereti az alaplapi chipset?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#152) shteer válasza Klemens (#151) üzenetére


shteer
titán

szvsz nem a legjobb neki.. mennyiről indul? alap borda van rajta? kap elég huzatot?

..szerintem jónak tűnik

(#153) Vladi


Vladi
nagyúr

Köszi srácok az infót! :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#154) Klemens válasza shteer (#152) üzenetére


Klemens
őstag

Hát...hogy mennyiről indul azt így hirtelen nem tudom, de 15 perc alap használat mellett 67 fokos. Gyári borda van rajta, huzatot jelenleg nem kap, mert egyenlőre a ház még mindig építés alatt, de reményeim szerint már 2 hét múlva aránylag végleges állapotba kerül a ház és akkor már lesz benne huzat rendesen.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#155) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

giga P35 DS3 lapom 49alapon és 51 terhelés alatt állandóan
kérdem hosszútávon nem lesz baja?

(#156) spln válasza ProEvoFan (#155) üzenetére


spln
tag

Nem hinném.
De őszintén szólva, ez elég meglepő az adatlapod alapján. Mert a CM elite 331 egy elég szellős ház és abban nem kéne ilyen meleg legyen, habár gondolom a 4850 elég sokat fűt rajta.
Lehet megérné előre is beszerelni egy 12es ventit (hátul ugye van gyárilag..).
Hyper TX milyen állásba van beszerelve egyébként?

"Danger! Avoid death!"

(#157) zsolt1129 válasza spln (#156) üzenetére


zsolt1129
addikt

Attól függ. A ház hátulján van ventid akkor célszerű úgy felszerelni hogy a bordák arrafelé nézzenek.És igy kiszivja a meleg levegőt a házból.

(#158) shteer válasza Klemens (#154) üzenetére


shteer
titán

tapogasd meg, ha nem forró, akkor félremér vagy nem is azt méri

..szerintem jónak tűnik

(#159) shteer válasza ProEvoFan (#155) üzenetére


shteer
titán

alapon? mennyiről indul? az se azt mérheti :U

..szerintem jónak tűnik

(#160) Klemens válasza shteer (#158) üzenetére


Klemens
őstag

Hát...
Tényleg eléggé meleg. Ha megtapogatom, akkor alig tudom ott tartani az ujjam, mert forró.
Hazamegyek és már ráheggesztem a porszűrőt a ventire és utána már mehet egy 12-es venti ami majd hűti. :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#161) epidemic


epidemic
tag

Sziasztok!

Én is hasonló gonddal küzdök! Tegnap épp a witcherrel játszottam mikor elkezdett lassulni a game, de erősen! Meguntam, kiléptem. Este megint nekiültem, ahogy elindítom őrült recsegés-ciripelés meg minden, 5 perc volt mire a feladatkezelőt elértem hogy kilőjem a game-t. Mondom itt baj van! Bemegyek gyorsan a biosba a CPU még akkor esett vissza 78C fokról. (Intel Celeron D 2.66 gyári hűtővel).
Pedig a nyáron cseréltem a pasztát mert nem szerette a meleget, utána minden rendben volt.
Persze az igazsághoz hozzá tartozik, hogy kb 4 hónapja húzva jár a proci 3GHz-en.
De eddig nem volt gond vele, viszont most már egy flash videót sem tudok megnézni mert beszaggat! Hiába vettem vissza 2.66GHz-re így is. Jelen pillanatban is 51C fokos, míg a többi HDD: 31C, GPU:35C, Alaplap:28C.
Eddig vonakodtam új procit cserélni, de csak veszek karácsonyra, nincs mese!
De nem tudom, P4 64 bites (min. 3GHz) processzort most dobozost vegyek vagy inkább vegyem meg hozzá külön a hűtőt? Sokan mondták már hogy az intel a hűtést eléggé kicentizte. Vagy inkább kicelsiusolta! :)

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#162) shteer válasza epidemic (#161) üzenetére


shteer
titán

P4 64 bites (min. 3GHz) processzort most dobozost vegyek vagy inkább vegyem meg hozzá külön a hűtőt?

ilyen procit inkább önmgaában ( szvsz olcsó használtat) vegyél és hozzá egy ac freezer 7 pro-t

..szerintem jónak tűnik

(#163) epidemic válasza shteer (#162) üzenetére


epidemic
tag

Úgy lesz! :R

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#164) (Bundás) válasza epidemic (#161) üzenetére


(Bundás)
addikt

1. házszellőzés?
2. tápgyeség?
3. miért nem hűtő csere?
4. ha játszol és mindenképp új procit szeretnél (és az alaplapod komálja) én egy core2-es CPU vennék (E2xx sorozat tagja olcsón/használtan, ezek simán mennek 2x2600-2800 GHz körül, vagy E5200: alapjáraton is baba, de 3-4 GHz közé húzhatóak) + Cooler Master Hyper TX2 hűtés (@4e Ft környéke)

(#165) shteer válasza (Bundás) (#164) üzenetére


shteer
titán

a lapja nem kezeli a c2d procikat

..szerintem jónak tűnik

(#166) (Bundás) válasza shteer (#165) üzenetére


(Bundás)
addikt

:B

(#167) shteer válasza (Bundás) (#166) üzenetére


shteer
titán

amúgy én most készülök E5200-at venni ;]

..szerintem jónak tűnik

(#168) (Bundás) válasza shteer (#167) üzenetére


(Bundás)
addikt

én annyit nem játszom már, elég nekem az illatos e2xxx széria :P

(#169) epidemic válasza (Bundás) (#164) üzenetére


epidemic
tag

1.oldalborítás eltávolítva de így is melegszik. Amúgy elég zárt maga a ház, de a szoba is csak átlag 20C hőmérsékletű, radiátortól távol, + egy 8cm-es rendszerventi. És előtte 3 évig semmi baj nem volt.
2. Codegen 400W
3. akkor már inkább új processzor ahhoz úgy is kell az új hűtő
4. sajnos az alaplapom az E szériát már nem támogatja :( , de még így is akad miből válogatni! [link]
Valamint procit is olyan 20k-ig tervezem, többet nem szeretnék költeni rá. Előre láthatólag az Intel Pentium 4 641 3,2GHz lesz a befutó, mert itt helyben elég korlátozottak a készletek, igaz így drágább 2-3k-al. A netes rendelésen még gondolkodom, de jobban szeretem ha tudom kitől vettem ha netán valami baj lenne.

Mellesleg jelenleg:
CPU: 52C CPU-venti: 2673rpm Burkolati venti: 1205rpm ( a processzor ventije kicsit lassú nem?) Mintha máskor gyorsabban pörögne, vagy csak én emlékszem rosszul!?
A szobahőmérséklet stabil 20C.

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#170) (Bundás) válasza epidemic (#169) üzenetére


(Bundás)
addikt

3. Na ezt kéne elsőként orvosolni. A baba videokártyádhoz és a leendő processzorhoz elég veszélyes ilyen táppal nyomulni. Ha nincs több zseton 350-400 Watt körül FPS PNR tápot javallok, a mostani ipari hulladék, csoda hogy eddig nem volt problémád.

5. több házszellőzés kell, mint egy 8 cm-es ventilátor
6. valóban, a gyári intel hűtők mintha többet pörögnének igazi porszívó hanggal társulva. :D

P4 D processzor ügyben nem tudok okosat mondani, nem vágom e szériát, de az biztos nem adnék egy 1 magos prociért ennyi pénzt. Ennyiért már 2 magos procit kapsz, ami húzva simán megy 2x 3-4 GHz között. Igaz a lapodba nem megy bele, de emiatt ekkora többletet kiadni 1 magért... :F

A helyedben vennék most egy normális tápegységet (FPS-350 vagy 400 PNR @5-6e Ft, ha több pénz Gigabyte SuperB 460W @9e Ft) és egy jobb hűtőt (említett Cooler Master HyperTX2 @4e Ft). Ezeket így is-úgyis meg kéne venned az általad kinézett P4 procihoz.
Jövőre esnek ismét a hardware árak, addig stabil a Ceruza ismét. Ekkor pedig lecserélném az alaplapot + procit egy 2 magos 775-ös platform-ra. Ha eladod majd a lapod és a procit szinte ugyanott tartasz anyagiakban, viszont izmosabb géped lesz.

(#171) epidemic válasza (Bundás) (#170) üzenetére


epidemic
tag

Ahh...már itt is! A boltban is mindig mondják a srácok, hogy erősebb táp jó lenne! :)
Bár tény, ha új proci akkor táp is kell. Csak nem úszom meg 20k-ból!

Azért vettem csak 8cm-es ventit, mert a 12-es nem fér be hátra és nem akartam az oldalát kivágni. De mint mondtam eddig nem lépte túl az üzemi 67,7C fokot. Két napja lázasodott be.
Meg próbálok még azzal javítani hogy havonta kifújom belőle a port (ingyé van a spray).

Az FSP 400W PNR táp pont van a boltban raktáron, most néztem 6k alatt. Nagyon jó tippet adtál, hiszen elektronikai kütyüt ünnep előtt nem veszünk! (max ajándékba) :)
Akkor ez lesz, táp + hűtő a procira. És 10k alatt vagyok bőven.

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#172) epidemic


epidemic
tag

Na, megvettem az új hűtőt: Artic Cooling Freezer 7 Pro
Első benyomásom...sokkal nagyobb mint a gyári inteles! :D
De itt legalább megvan a profi szisztéma a hűtésnek, nem pedig az alaplap irányába nyomja a levegőt mint az előző. Miután végigtanulmányoztam az útmutatót ízekre szedtem a gépet, kifújtam az utolsó porszemet is majd szépen összeszereltem mindent!
Kellemes hangja van a ventinek (nem emlékeztet a porszívóra :) ) de a teljesítmény még kellemesebb! Állandó 31C fokon tartja a processzort és úgy vettem észre a többi érték is esett 2-3C fokkal, igaz nyomja is ki a levegőt rendesen!
Köszöntem a tippet! :R

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#173) monti20


monti20
tag

Helló!

Ezek az adatok mennyire jók avagy rosszak??

SpeedFan 4.37:

Temp1: 38C
Temp2: 53C
Temp3: 40C
HDD: 35C

NeSszeeeE!!!!! :)

(#174) (Bundás) válasza monti20 (#173) üzenetére


(Bundás)
addikt

20 cm szerinted átlagos?

epidemic: :P

[ Szerkesztve ]

(#175) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

A konfigom az adatlapomon, arra lennék kiváncs, hogy milyenek ezek az értékek.

VGA: 63 fok
HDD: 24 fok
CPU: 43 fok (húzva 3.8 GHz-re)
Alaplap: 35-37 fok

(Ezek mind IDLE értékek!)

(#176) vikking156


vikking156
csendes tag

Hali!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

A procimról az Everest valamint a BIOS is azt írja, hogy 70-80 fok között mozog a hőmérséklete, viszont érzésre a hűtőborda olyan 40 fok környéke.
A venti sem pörög, ilyen 2300-2700 közt van.

Valamelyik nap azt vettem észre, hogylassú a gép, akkor néztem rá először, 90 fok volt a proci hőmérséklete, nem pörgött a venti, csak ilyen 2700 körül, kidzsuváztam a ventillátort, meg lehúztam a csatit majd visszadugtam, akkor lehűtötte ( azaz, amíg a Windowsba be nem lépett, addig pörgött mint az ökör) , viszont azóta szerintem hülyeségeket ír ki a hőmérsékletre. Csak kiírni, nem is lassú (tehát az első magvédelem nem kapcsol be) és nem is forró érzésre sem.

Valaki valami tipp? Nem tetszik a folyamatos 67-80 fok közti hőmérséklet.

Ja, Intel 2.8-as HT-s, 2 mega Caches proci, ASUS P5GD1 Pro alaplappal... Segítsetek légyszi.

(#177) Peet84


Peet84
csendes tag

hellósztok!!
Igaz nme idevaló a téma vagyis nme pc hanem Laptop. Fujitsu siemens amilo-m van .
50 -55 fok között mozog a proci mega merev lemez. Ki let fújatva de ugyan ennyi lett!
Szerintetek jó ez az érték?

Válszotokat előre is köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#178) Shaba


Shaba
tag

Hali!
E5200 procim van, alapjáraton 48-50 C.
Szerintetek ez nem túl magas?

Bátorság az, ha csak te tudod, hogy be vagy szarva...

(#179) didyman válasza Shaba (#178) üzenetére


didyman
őstag

Ha használ az alaplap ventilátorkezelést (Smartfan, qfan, akármiegyéb), akkor rendben van.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#180) didyman válasza Peet84 (#177) üzenetére


didyman
őstag

Abszolút rendben van. Sajnos a hdd hűtése általánosan ótvarul van megoldva nem csak fusi esetében, a CPU-nak ekkora hőmérséklet nem gond.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#181) didyman válasza vikking156 (#176) üzenetére


didyman
őstag

Ha borda hidegnek tűnő, akkor a pasztázás körül lesz gond, vagy nem fekszik fel a borda tisztességesen.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#182) wutuka válasza Shaba (#178) üzenetére


wutuka
aktív tag

Szerintem nincs rendben.
Milyen hűtőd van?
Alapból 35-38 foknak kellene lennie.mondjuk 40,de akkor baráti voltam.

Lionel Messi : The Best !

(#183) wutuka válasza Vasinger! (#175) üzenetére


wutuka
aktív tag

Mind király! :K

Lionel Messi : The Best !

(#184) wutuka válasza epidemic (#172) üzenetére


wutuka
aktív tag

Hát a gyári Intel hűtőnél nem művészet jobbnak lenni!
Viszont te egy nagyon jó hűtőt vettél!
Természetes,hogy agyonveri az eredetit! :)

Lionel Messi : The Best !

(#185) kriszbon válasza drUmmZ (#9) üzenetére


kriszbon
őstag

Üdv mindenkinek! Csak most olvastam ezeket hozzászólásokat és nekem az a véleményem hogy a 127 fok nagyon is sok, és nem kamumérést mutat legalábbis nálam nem mert a Déli hídról van szó igen is kell vele foglalkozni! A kézikönyvem ezt írja ICh6 I/O controller hangvezérlő Ata PCI Express Stb. Az everestbe bent is van! Az Aux meg szerepel a hangvezérlő menüben is. Én sem tudtam egy ideig hogy mi a fene az az Aux amit mér és nagyon magas,aztán beugrott hogy a hangvezérlő beállításoknál is lehet engedni vagy tiltani, tehát hanghoz tartozik és déli híd! Mivel lusta voltam szétszedni a gépet hogy újrapasztázzam(műanyag patent hátulról lehet kipattintani) ráraktam 1 4x4cm-es rack hűtő ventit és most 45-52 fokot mér :K Amúgy menet közben megnéztem a híd bordát és nem igazán lehetet tapogatni :Y sőt el volt már szineződve a tulmelegedéstől a felirat is félig leégett róla! Ha tévedtem akkor bocs mindenkitől és javítson ki. De én magamat akkor is :C :C

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#186) zsolt1129 válasza kriszbon (#185) üzenetére


zsolt1129
addikt

Igy már jobban hangzik. 127 fok az már tényleg sok :K .

(#187) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Ezek milyen értékek a konfigomhoz képest?

(A konfigom az adatlapomon!)

(#188) elmoraan (r) válasza Vasinger! (#187) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Terhelt, vagy terheletlen állapot?

(Az a tippem, hogy az utóbbi... :U )

[ Szerkesztve ]

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#189) Vasinger! válasza elmoraan (r) (#188) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Terheletlen. Azért szép lenne terhelten :D

(#190) elmoraan (r) válasza Vasinger! (#189) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Gondoltam... :D
De terheletlennek sem rossz. Csinálj egy ugyanilyen screenshotot terhelten is, aztán abból mindjárt több minden kiderül. De nem hinném, hogy nagy gond lenne az előző kép alapján.

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#191) cuccka


cuccka
csendes tag

MCP 61 °C (142 °F)

Mi az a MCP? :B

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-M56S-S3 // GeForce 9600 GT 512 MB // 2GB/800MB DDR2 Kingmax // AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4800+, hűtő: gyári, igy általába 30 fokos a proci // Codegen 400W

(#192) Vidori válasza cuccka (#191) üzenetére


Vidori
aktív tag

MCP Media and Communications Processor
Média és kommunikációs processzor. Az nVidia új chipkészlete, mely tartalmazza az AMD-től licenszelt HyperTransport vezérlőt, amely a lassú PCI helyett rendkívüli, 800 MB/s-os adatátviteli sávszélességet biztosít a két nForce (IGP és MCP) chip között. Az nForce2 déli hídja.
Az MCP további képességei között szerepel a dedikált sávszélesség biztosítása a különféle perifériák felé, az integrált Dolby Digital hangrendszer, az USB támogatás, a HomePNA 2.0 hálózati szabvány és még sok más.

[ Szerkesztve ]

(#193) Vidori válasza cuccka (#191) üzenetére


Vidori
aktív tag

De mivel neked csak egy északi csip van ez az, sok N-vidia-ban közös az IGP és az MCP
pl. NVIDIA GeForce 7100 / nForce 630i Chipset.
A te esetedben a gyári support szerint:
NVIDIA 560 MCP
Packed with the same technology used by the most demanding PC Enthusiasts, NVIDIA nForce® 560 media and communications processors (MCPs) deliver outstanding quality and performance for every PC user. Confidently manage and back-up precious digital files, surf the Internet faster, and play the latest games with technology designed today and ready for tomorrow.

[ Szerkesztve ]

(#194) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

A Videókártya GPU-ját szeretném újrapasztázni, de teljesen kezdő vagyok. Radeon 3870-em van de azt sem tudom hogy kezdjek hozzá. Mielőtt hozzákezdek érdemes-e befűteni a kártyának? A régi paszta eltávolítására mit használjak? Mennyi pasztát és hova? stb... Jól jönne ha leírnátok mindent :D

krypton

(#195) Winner_hun válasza krypton (#194) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem kell melegíteni, amikor leveszed meg felteszed akkor vigyázz hogy ne billegjen a hűtő a magon. Eltávolítás papírzsepivel, esestleg fültisztító pálcát is igénybe vehetsz. Nem kell vastagon újrakenni mert az inkább árt minthogy segítene. Én vékonyan az egész felületre kentem, ha pár helyen kimarad az sem gond, mivel ahol van az úgyis szétnyomódik. Olvastam olyat is hogy középre csak egy pötty, aztán kinyomódik az mindenfelé.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#196) krypton válasza Winner_hun (#195) üzenetére


krypton
senior tag

És csak a GPU magjára kerüljön ugye? Mivel kenjem szét? Gyors segítségedet pedig köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#197) Winner_hun válasza krypton (#196) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, csak a GPU-ra tegyél. Amivel felkened, azzal elég szétmázolni. Vagy ha azzal nem megy akkor pl egy gyufaszállal.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#198) zsolt1129 válasza krypton (#196) üzenetére


zsolt1129
addikt

Igen :K Eltávolitására pedig tiszta alkohol vagy a sebbenzin a legalkalmasabb. Gyógyszertárakban beszerezhető.

(#199) Winner_hun válasza zsolt1129 (#198) üzenetére


Winner_hun
félisten

De minek hozzá bármilyen lötyi ha amúgy is lejön? Vagy csak én voltam eddig túl szerencsés hogy le tudtam szedni a gyári szörnyűséget?:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#200) krypton válasza Winner_hun (#199) üzenetére


krypton
senior tag

Sikerült újrapasztáznom. Mindent úgy csináltam ahogy írtad, de nem kellett volna leszednem mert csak a garancia ugrott. Hűvösebb nem ,vagy csak 1 nagyon kicsit lett. XD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.