Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) drUmmZ


drUmmZ
csendes tag

Sziasztok!
Nem találtam még hasonló topicot.
Nos a gépem ma elkezdett játék közben kicsit furán akadozni percekre beszaggatni, és végül egy darab kék halál lett jutalma a dolognak, amit eddig másfél év alatt soha nem csinált. Ez még önmagában nem komoly lehet hogy inncs köze az egészhez, de kiváncsiságból leszedtem a speedfant-t és bár nem értek hozzá gyanúsnak tűnnek az értékek:
System: 55C
CPU: 85C
AUX: 127C
HD0: 38C
Core 0: 83C
Core1: 82C
Közben észrevettem hogy a venti ami a ház hátulján van (és valszeg hajtja ki a levegőt) nem működik. Mintha a tengelye elferdült volna, elakad. Ez nagy baj? Spire ház hozzá járt ventrivel. Nincs a gépben külön hűtő, talán be kéne ruháznom? Vagy normálisak ezek az adatok?
Konfig: Asus p5b, core2 6300@1,86, 8800 GTS, 2 giga ram, Chieftek 500as táp és Vistax64 alatt fut a rendszer.
Köszi

(#2) rankesz válasza drUmmZ (#1) üzenetére


rankesz
veterán

Szerintem durván sok, húzva vannak a komponensek?
Mindjárt jön valaki és elirányít a megfelelő topikba ahol tuti segítenek

Hmmm mondjuk érdekes hogy a magok nem annyira melegek mint maga a cpu, szerintem rakd fel a coretemp-et, az úgy tudom valósabb értéket ad

[ Szerkesztve ]

(#3) sNORh válasza drUmmZ (#1) üzenetére


sNORh
addikt

lol Aux 127C

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4) Tim82 válasza drUmmZ (#1) üzenetére


Tim82
nagyúr

Számomra nem világos valami, jól értem, hogy nincsen a procin hűtő/venti? A ház hátulján lévő venti az meg a tápé volna, nem?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5) kem válasza drUmmZ (#1) üzenetére


kem
addikt

a processzorhűtődet le kellene venni, újrapasztázni, és viusszatenni...

Köszi!

(#6) drUmmZ


drUmmZ
csendes tag

Az értékek pontosak mással is csekkoltam. Nincs húzva a gép, de gondolkodom rajta. Valószinűleg ahoz egy komolyabb hűtőre lenne szükségem.
Persze rajta van az alap processzorhűtő, plusz a tápnak a hűtője meg a vidkarijé, ezek forognak. A ház hátán van egy Spire hűtő ami gondolom a házhoz volt, az nem megy, most megpróbálom átállítani a sebességét speedfannal.
Nem igazán vagyok otthon az "újrapasztázásban". Bemegyek egy computerüzletbe, kérek egy adag pasztát, és elmondják mit csináljak vele?
Köszi a válaszokat.

(#7) Tim82 válasza drUmmZ (#6) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#8) kem válasza drUmmZ (#6) üzenetére


kem
addikt

jobb ha gyakorlott ember végzi, mert az se mindegy hogy mivel távolítod el az előző hővezető cuccot a procirol, és a hűtőbordárol.

Köszi!

(#9) drUmmZ


drUmmZ
csendes tag

Gondoljátok hogy ez jelentősen leviszi 127fokról? pontosan mi az aux?
Amugy némi egyengetéssel és rásegítéssel beüzemeltem a rossz ventit, meglátjuk igy mennyit fut.

(#10) kem válasza drUmmZ (#9) üzenetére


kem
addikt

hidd már el,h addig nem lesz javulás, amig nem pasztázza valaki újra azt a procit.
hiába bénázol akármivel, ha a proci 85 fokos, akkor nem a systemmel kell foglalkozni ami egészséges 55fokos... az a leállt venti meg kb semmit nem ér önmagában, csak ha része a jól kitalált házhűtésnek.
...bocs, de kicsit hallgathatnál azokra akinek már volt 1-2 ilyen eset a kezei között:)

Köszi!

(#11) sNORh válasza kem (#10) üzenetére


sNORh
addikt

lemerem fogadni már rég rásült..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#12) drUmmZ


drUmmZ
csendes tag

Most stabilan 70fok körül van a cpu. a Magok 65foksoak. Ez még mindig sok? Mennyi a normális? Az aux 127 az nem változik ami elég gyanús, de még mindig nem tudom mi is az.
Ám megértettem a dolgot: újrapasztázás. Csak elég hihetetlen hogy ettől minden megoldódik.

(#13) Hulk24 válasza drUmmZ (#12) üzenetére


Hulk24
aktív tag

az AUX nekem is magasabb volt sokkal a régi gépben,de azt mondták itt valahol a fórumban, hogy ne törődjek vele...mondjuk én everesttel mértem...
tegyél egy jobb fajta 12es ventit a házba (ha elfér)

(#14) Realradical válasza drUmmZ (#12) üzenetére


Realradical
őstag

70 fok az még mindig sok. Szerintem nem ártana 1-2 házhűtő venti+ egy normálisabb procihűtés. A proci hőfokot és 40 fok körül szeretem látni. Nagyon megéri kiadni 8k-t azért , hogy adj a gépednek alsó hangon +1-2év élettartamot.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#15) mr_ricsi válasza drUmmZ (#12) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Most stabilan 70fok körül van a cpu. a Magok 65foksoak. Ez még mindig sok? "
Igen. 50°C alatt kellene lennie.
Ha áll a házventi, akkor kinézhet egy vinyóbedöglés, vagy egy VGA kártya megsülés, és ha az a házventi netán a táp ventillátora, akkor lehet belőle egy teljes gépcsere is.
Ha még sokáig szórakozol így vele, akkor szívesen fogunk majd új alkatrészeket javasolni a következő számítógépedhez. :W

"Az aux 127 az nem változik ami elég gyanús'
A monitorozó chip nem használt kimenete ha nincs ellenállással lezárva, akkor mindig a maximumot mutatja. Ezzel nem kell foglalkozni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16) shteer válasza mr_ricsi (#15) üzenetére


shteer
titán

50°C alatt kellene lennie.

nem túlzás ez kicsit? :)

..szerintem jónak tűnik

(#17) Realradical válasza shteer (#16) üzenetére


Realradical
őstag

/magánvélemény on
Szerintem idle hőmérsékletnek az 50°C vagy afölötti hő sok. Indítassz valamit ami jobban megterheli a procid és már 70 fölé is juthatsz ami nem kerek.
/magánvélemény off

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#18) mr_ricsi válasza shteer (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"nem túlzás ez kicsit?"
Miért, az intel procik olyan melegedősek? A hét végén teszteltem egy haver számára az új négymagos AMD-jét, és 9óra30perc -mind a 4 mag 100%-on Orthos- után sem volt 48°C-nál melegebb a proci. (Pedig nem is a tuningpasztával raktam össze, hanem csak a elektronikához használt sima fehérrel, és nem volt felrakva a C'n'Q driver sem.)

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) drUmmZ


drUmmZ
csendes tag

Köszi a véleményeket. Akkor asszem októberben befektetek egy ujrapasztázásra és egy komolyabb procihűtőre. Bár ez a 70 fok már nem olyan iylesztő mint a 85, de ha gépem élettartamát nézem akkor mindenképpen érdemes. Egy kicsit furcsálom hogy már kb egy éve így fut és nem tapasztaltam semmi problémát eddig. Milyen cuccot ajánlotok ehez a konfighoz?

(#20) shteer válasza mr_ricsi (#18) üzenetére


shteer
titán

~65-70 fokig simán lehet őket nyúzni

quadok közül q6xxx az termel rendesen

enyém kicsit fölémér szvsz mert brutál vízzel ~55ig megy, másnak eddig megy jobb léghűtővel is

..szerintem jónak tűnik

(#21) Bordoi válasza drUmmZ (#19) üzenetére


Bordoi
őstag

Az E6300-hoz bőven elég a Cooler Master Hyper TX2.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#22) Realradical válasza shteer (#20) üzenetére


Realradical
őstag

No offenze, de, agyonhúzva persze, hogy felmegy a hőmérséklete 70-ig. Feltételezem, hogy nem is használsz egy procit tovább , mint átlag egy év.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#23) shteer válasza Realradical (#22) üzenetére


shteer
titán

de, a mostani már több mint 1 éve megvan :P
1,42V-nál nem küldtem tovább és 60fok fölött sem járt (panelban)

szvsz viszonylagos zárt házban gyári hűtővel simán fel tud szökni 70 fölé egy c2d is - pöröghet az a gyári venti 4000-et is kánikulában, akkor is

..szerintem jónak tűnik

(#24) Realradical válasza shteer (#23) üzenetére


Realradical
őstag

Hát ezt buktam akkor! :B

Én már rosszul vagyok ha 50 fölé megy, de ez ízlés dolga. Túl sok socket a AMD procicsodát láttam leégni. Nem is beszélve a 939-es venice "kohó" csodákról. :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#25) mr_ricsi válasza shteer (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"~65-70 fokig simán lehet őket nyúzni"
Csak nem érdemes.
A neten azt olvasom, hogy az E6300-nak 61°C a határhőmérséklete, amikor automatikusan elkezdi magát hűteni a HLT utasításokkal.
Nem tudom, mi értelme annak a 4GHz-nek, amikor a prociidő mondjuk felében nincs semmi értelmes adatvégrehajtás.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) Realradical


Realradical
őstag

Ha már ilyen a topic én bekérdeznék. Mennyi egy notebook vinyó átlaghőmérséklete ahol még nem kell aggódni?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#27) shteer válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


shteer
titán

61° érdekes de nem cáfolom mert nem hallottam még róla

Nem tudom, mi értelme annak a 4GHz-nek
melyiknek? :)

Realradical: sok helyen ez szerepel a 2,5" hdd-k adatlapján: Működési hőmérséklet: 5° C és 55° C közöt

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#28) Hegee válasza drUmmZ (#19) üzenetére


Hegee
csendes tag

Szép ez a 70-80 fok,nekem az X3 as Phenomom működik 29 fokon,a magok meg 18:S
Ám egy jo minőségű paszta 500-700 FT.Nézd meg hogy a CPU hűtöborda között nincs e por,normális RPM en forognak a ventik.Az ujrapasztázás meg nagyon egyszerű.Megfogsz egy alkoholos vattát,a proci hőleado felületét,és a Hűtö felületét addig törlötd mig nem csillod-villog.Dörzsölni érdes tárgyal szigorúan TILOS!!!Ha ez megvan,a CPU felületére raksz pasztát,széépen,egyenletesen kb 2-3 mm vastagan elkened.Ha ez megvan visszarakod a Hűtőt.Az auxal ne foglalkozz,az nem 127 fokos.Nekem a lapomon aztirja vire az egyik érzékelő hogy -128 fok,azzal ne foglalkozz.Ám a te procidnak.24-25 fokon kéne működnie,ugyhogy ha nem éred el minimum a 30 fokot,ugorlj el a boltba,és nézesd meg.Gyári hűtő TÖKÉLETES,ha nem akarod huzni a Processzorod :K

Remélem tudtam segíteni :K

(#29) mr_ricsi válasza shteer (#27) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Régebben az Intel honlapján is szoktam látni ezeket a hőmérséklet-adatokat, de most nem találtam, ezért a guglival kerestem valamit. Tehát a 61°C nem biztos, de a P4-eknél is hatvan-valamennyi szokott lenni.

"melyiknek?"
Csak példaként írtam.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#30) mr_ricsi válasza Hegee (#28) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"magok meg 18"
Remélem, ezt te sem hiszed el. Ami működés közben hidegebb, mint a szobahőmérséklet, az a hűtőgép, és nem a processzor.

"egyenletesen kb 2-3 mm vastagan elkened."
Ebből 1,9-2,9 mm kinyomódik, tehát teljesen felesleges ilyen vastagon kenni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#31) Hegee válasza mr_ricsi (#30) üzenetére


Hegee
csendes tag

Igy van magok 18.Everest nem hazudik,esetleg TE benéztél nagyon valamit.Ha látnád a gépházam,rájönnél hogy nem is olyan hülyesgé.Elárulom hogy 24 fokos meleg van a szobámba,a gép szo szerint HŰTI a szobát,mer ugyanigy van felhuzva másik szobába a fűtés,ott van 27.A pasztárol meg annyit,hogy én szoltam,ha tul vékonyan keni fel,azzal se ér SEMMIT...sőőt ;]

(#32) Bordoi válasza Hegee (#31) üzenetére


Bordoi
őstag

A paszta a proci kupak esetleges egyenetlenségeinek a kitöltésére kell. Tehát csak vékonyan kell kenni.
Ugye ezt te sem gondolod komolyan, hogy a géped lehűti a szobádat? :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#33) KMT válasza Hegee (#31) üzenetére


KMT
addikt

Jááj, asszem aláírást kellene cserélnem, ez űbereli. :C

Viszont nagyon fáj ez a gép hűt dolog. Elárulnád, hogy hova tűnne el a hő? Leadja a konnektor felé? :W Vagy hogy gondolod?
Bármi a gépedben, ami szobahőmérséklet + 3-4 foknál (minimum) kevesesebbet mutat, az biztosan FÉLREMÉR.
A szobahőmérsékletet meg jóval több dolog befolyásolja, mint az, hogy "mennyire van felhúzva a fűtés". Gondolok itt a lehűlő felületek közti különbségre, a radiátorok számára és teljesítményére, szomszédos szobák hőmérsékletére... De nem off tovább.

[ Szerkesztve ]

(#34) shteer válasza KMT (#33) üzenetére


shteer
titán

a másik 3 szakmai hsz-a is hasonló tartalommal bírhat, látni kéne ;]

..szerintem jónak tűnik

(#35) shteer válasza Hegee (#31) üzenetére


shteer
titán

13 Ventillátor a gépházban gondolom ezért hűti a szobát :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#36) old gray válasza Hegee (#31) üzenetére


old gray
addikt

Pffff ez kész.... :DDD

Gondolom ha tuningolsz akkor még jobban hűti a szobádat nem? ;]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#37) Bordoi


Bordoi
őstag

No én már le is szedtem a klímát a falról. :)
Inkább nem kapcsolom ki soha a gépet, lehűti a szobát és közben még szórakozok is.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#38) Vladi válasza Realradical (#24) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Nem is beszélve a 939-es venice "kohó" csodákról."

Khm... hogy miről?
Most így netezés közben 32C a mag 24 a proc. :U
Kánikulában sem érte el az 50-et a mag program forgatás közben. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39) Vladi


Vladi
nagyúr

drUmmZ!

Ha rám hallgatsz, máris indulsz számgép boltba pasztáért. Max egy doboz cigi árából már kapsz jófélét.
Az összes ventit, bordát amit le tudsz szerelni, szedd le és pasztázd át.
Valamint minden hűtőbordát (elsősorban a cpu-t) portalaníts alaposan.
Valamint a ventilátorokat is. Ha más nincs kéznél, szedj szét egy golyós tollat, és azzal. :DDD
A ház ventit is cseréld mihamarabb! Ha éppen csak hogy megy, akkor semmit sem ér. Amíg nincs, a ház oldalát is leszerelheted. (Nekem egyik gépen sincs oldallap.)

Ne halogasd! Mert így csak kipurcan a géped!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40) Realradical válasza Vladi (#38) üzenetére


Realradical
őstag

Nekem gyári hűtéssel megfordult a kezem alatt 4. Ebből 3 idle-ben húzás nélkül 45-ről indult sima win xp-vel.

Aqua bolti eladó ismerős mesélte, hogy volt jópár amire ha feltetted a gyári hűtést és semmi extrát nem csináltál vele rövid távon megfőtt. Már a BIOS-ban felment 70-ig. Jó persze ez egy hibás széria volt, de storynak nem rossz. :)

gép vs. fridzsider témához: Egy jóbarátom (nem IT-s) Úgy oldotta meg a gép hűtését meleg nyári napokon, hogy beforgatta egyenesben a gépház elé a mobilklímát.Még a vga-ja is hűvösebb volt, mint a szobahőmérséklet nemhogy a procija :D

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41) kem válasza Realradical (#40) üzenetére


kem
addikt

multkor épp kábelt vettem egy helyi boltban és mellettem a gyerek szedett szét egy 775ös gépet. Kb felröhögött, és az eladó fele mutatta a procit és a hűtőt, hogy "EZ MEG MI?? HOGY?!?!?!" Egyiken se volt paszta, és a gép úgy üzemelt előtte :DDD ...durva

Köszi!

(#42) Hegee válasza old gray (#36) üzenetére


Hegee
csendes tag

Te őszseni,te nagyon OKOS :K
Elárulom hogy haverom 5000+ os AMD procijára 200 MhZ van huzva,hmm és mitad isten?
Az 1 es mag 9 fokon,a kettes meg 22 fokon működik,nahááát.A cpu meg 26 fokon,Pff ez kész?XD

(#43) Hegee válasza old gray (#36) üzenetére


Hegee
csendes tag

Ám meg gondolom a 3,6 Ghz es Inteled,73 fokon 70 fokos magokkal fűti a szobát,nem? :DDD

(#44) PeppErKorN válasza Hegee (#42) üzenetére


PeppErKorN
tag

Javaslom, olvasd el ezt az írást. Ha mélyebben érdekel, találsz még sok mást is.

--K--N--R--

(#45) shteer válasza Hegee (#42) üzenetére


shteer
titán

talán úgy hibás a szenzor ahogy van? :)

..szerintem jónak tűnik

(#46) Hawk1979 válasza Hegee (#42) üzenetére


Hawk1979
őstag

Egyszerű fizika.
Szobahőmérsékletnél alacsonyabb nem lehet semmi léghűtéssel.
Az egy dolog,ha a monitorozó progi/bios/alaplapi szenzor félremér,de attól a fizika törvényeit nem tudod áthágni.

(#47) old gray válasza shteer (#45) üzenetére


old gray
addikt

Szerintem nem csak a szenzor hibás.... :D

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#48) Realradical válasza old gray (#47) üzenetére


Realradical
őstag

:K

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#49) Hegee válasza Hawk1979 (#46) üzenetére


Hegee
csendes tag

Ácsi bácsi,mondta egy szoval is valaki hogy NEKEM léghűtésem van?:D

(#50) Vladi válasza Realradical (#40) üzenetére


Vladi
nagyúr

A lényeg a c'n'q. Nálam mindig megy. Böngésző, zene, e-mail írás, és még szövegszerkesztés:
visszaveszi 1000 mhz-re és pötyög valami 10-15%-on. Mitől melegedne? :DD

A hibás széria az egészen más tészta. Én jó szériát fogtam ki, jó hűtőm van. Minden szép, minden jó, mindennel meg vagyok elégedve. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.