Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) shteer válasza Hegee (#49) üzenetére


shteer
titán

akármilyen hűtésed van, abban biztos vagyok, h a szobát nem hűti a géped

..szerintem jónak tűnik

(#52) BobChemistry válasza shteer (#51) üzenetére


BobChemistry
őstag

lehet, hogy kompresszorral hűt :)

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#53) Hegee válasza shteer (#51) üzenetére


Hegee
csendes tag

Ezmeg a másik,miből gondolod hogy nem kompresszorral hűtöm?:DAm nem,vizűtéssel megy a cucc,a szobát meg tudod hogy hűtheti le?Ugy,hogy egyáltalán nem kapcsoltam be a fűtést,és szerinted egy HIDEG gépházbol MELEG levegő jön?Néha gondolkozzatok már el azon,hogy mit irtok,nem kell egyből elnevetni magad azon,amire te nem vagy képes... :K

(#54) Hegee válasza shteer (#51) üzenetére


Hegee
csendes tag

Vmi Y al kezdődő vizhűtés,már nemjut eszembe,majd megkeresem a dobozát :K

(#55) Hegee


Hegee
csendes tag

+ az a 13 jol beszerelt venti is gyönyörűen teljesit,szal erre már nemtok mit mondani..elég baj az,ha a gépetek felmelegiti a szobát,max annyiból jo hogy nem kell fűteni.. :DDD

(#56) zsiga667


zsiga667
addikt

A géped alkatrészei hőt termelnek, tökmindegy mivel hűtöd. A megtermelt hőt pedig a szobád levegőjének adja le a hűtő, és ha figyeltél volna az általános iskolában fizika órákon (egyáltalán elvégezted már?) akkor tudnád hogy hülyeségeket beszélsz.

Szerk.: Ja, a (MOD) gombot meg szokás használni errefelé...

[ Szerkesztve ]

(#57) BobChemistry válasza Hegee (#55) üzenetére


BobChemistry
őstag

minek van vízhűtésed a 13 venti mellett?
vagy akár fordítva is kérdezhetném

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#58) Hegee válasza zsiga667 (#56) üzenetére


Hegee
csendes tag

Nem kezdek el magyarázkodni,mer már fáj amit mondasz :DDD :DDD
De tényleg,jo is ha nem hiszed el,maradj a TE kis hitvilágodba a 8 általánosoddal,nem nyúzom tovább a billentyűzetem,főleg nem ilyen okoskodásokra :U :(((

[ Szerkesztve ]

(#59) BobChemistry válasza Hegee (#58) üzenetére


BobChemistry
őstag

hm...ez talán kicsit túlzás volt, nem gondolod?

igaza volt, mint ahogy a többieknek is
hiába van vízhűtésed, legjobb esetben sem tudod a környezeti hőmérséklet alá hűteni a hőt termelő alkatrészeket
egy 20 fokos szobában, nincs az a vízhűtés ami 20 fok alá hűtené le bármelyik procit/vgat/stb.
mert ha így lenne, hogy tényleg pl. 17 fokra hűlne le valami a 20 fokos szobában, akkor azonnal elindulna az ellentétes irányú hőáramlás azért, hogy a hőmérsékletek kiegyenlítődjenek

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#60) drUmmZ


drUmmZ
csendes tag

Najó mostmár valakinek Heege pártját is kell fogni! Miért nem cserélhetné a srác a vizet óránként a kertben futó 4fokos alpesi patakból?

Holnap megyek boltba még jó hogy nem dohányzom, különben ejjde sajnálnám azt a 700ft-ot.

(#61) Bordoi válasza drUmmZ (#60) üzenetére


Bordoi
őstag

Mert messze van az alpesi patak. :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#62) BobChemistry válasza drUmmZ (#60) üzenetére


BobChemistry
őstag

egy tubus/csomag paszta jó pár alkalomra elég, szóval tekintsd hosszú távú befektetésnek :)

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#63) KMT


KMT
addikt

Hegee, folytasd kérlek.

(#64) CounterBoci válasza KMT (#63) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Jó hogy erre tévedtem. Hogy ez kikbe bele nem köt :)) Vagy lehet, hogy zseni, csak mi nem értjük meg? :DDD

(#65) BobChemistry válasza KMT (#63) üzenetére


BobChemistry
őstag

azért a Te aláírásod se semmi :DDD

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#66) Hawk1979 válasza Hegee (#54) üzenetére


Hawk1979
őstag

Nem kell hogy emlékezz rá,csak tölts fel egy képet róla,majd mi megnézzük mid van a gépben. :DDD
Valami ilyesmi képet várunk... [link]

(#67) Realradical válasza Hawk1979 (#66) üzenetére


Realradical
őstag

Na igen. Aztán majd nézünk egy nagyot ha jégcsapok lógnak a tápegységről :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#68) Xerxész


Xerxész
őstag

Segítséget kérnék én is! Mi a véleményetek az alábbi hőfokoról:

GPU: Asus EN8600 GTS Silent
CPU: AMD Athlon 64 AM2 5600+

Semmi sincs húzva.
Everesttel teszteltem, az eredmények (csak kb-re, mert most nincs előttem az eredmény):

GPU: alapjárat 50 fok körül, terhelés mellett nem emlékszem de 70-80 között lehet
CPU: alapjárat mindkét magnál 42 fok, terhelés mellett 60.

Ezek nagyon rossz adatok, ha nincs húzva a gép?

(#69) Ragadozó válasza Xerxész (#68) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ezek jók :K
Gyári hűtőkkel?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#70) Xerxész válasza Ragadozó (#69) üzenetére


Xerxész
őstag

Hát a GPU-n van egy bazinagy hűtőbordázat (gyakorlatilag már rendszernek is tekinthető, foglalja is a helyet rendesen), gondolom ez a passzív hűtése. Ez gyári, nem nyúltam hozzá. A CPU hűtője is gyári, még tisztítva sem volt, most fogom leszedni és megpucolni a procihűtő bordákat, csak az a bajom, hogy ha jól láttam, nem csavarral van rögzítve a ventillátor a hűtőbordákra...ilyenkor hogy lehet leszedni? Abszolút laikus vagyok, szűz kezű, géphez még mertem nyúlni. :B Félek, hogy hazavágom...

Amúgy a házam ilyen, csak a nagy ventillátor van benne oldalt, elől-hátul nincs venti, viszont ma veszek egy 9 centiset hátra még a biztonság kedvéért. Még előre a HDD hűtésre is kéne talán egy, a HDD hőmérséklete szerintem határon mozog, 40 fok körüli. Olvastam, hogy 40 fok felett már nem árt odafigyelni.

(#71) kem válasza Hegee (#53) üzenetére


kem
addikt

:Y

Köszi!

(#72) Ragadozó válasza Xerxész (#70) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Gyári venti van a cpun?
Azt laposfejű csavarhúzóval kell eltekerni...és jó nehéz bepattintani...
50 fok felett gáz a hdd hő...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#73) Xerxész válasza Ragadozó (#72) üzenetére


Xerxész
őstag

Gyári a CPU hűtő is, bezony.
Laposfejű csavarnyúzóval? Hmm...oké, kerítek majd otthon egyet, aztán nekiesek. :)

Még egy kérdést engedj meg...
Ha a CPU ráragad a hűtőtestre a paszta miatt, akkor hogyan ajánlatos leszedni onnan? Csak mert ha jól tudom, a procit akárhol nem lehet megfogni, márpedig ha le akarom szedni a hűtőtestről, akkor valahol meg kell fognom.
A régi gépemen próbáltam a hűtőt kiszedni (az újon, amit most használok, még nem mertem kísérletezni), hát kijött vele az egész proci a socketból. Viszont azt már azon a gépen sem mertem, hogy procit valahogy lekanalazzam a hűtőről. Ezért kérdezem ennek a módját...

(#74) Realradical válasza Xerxész (#73) üzenetére


Realradical
őstag

Hát ha a proci ennyire ráragadt akkor mindig csavarhúzóval nyúlok a proci felső része és a venti közé majd egy óvatos tekerő mozdulattal pattintom ki. Macerás, ha még ráadásul benne is van a foglalatban.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#75) shteer válasza Hegee (#53) üzenetére


shteer
titán

a kompresszor is fűti a helységet, jobban mint a vízhűtés. gondolom nem ismered a fizikát ;]

nem vitás, kinek kellene elgondolkodnia a hsz-ain :P

..szerintem jónak tűnik

(#76) malwy


malwy
senior tag

Hogy a melegszívű meleggépeseknek is írjak: egyik barátom gépében egy 3200+-os amd s939-es proci alap hűtővel szaladgál 5 éve:D
Újkorában tuninggal kezdte 80 fokon... de 1 év után már csak 95 fokon ment és megy a mai napig átlagos terhelésen. Fullos tesztel stb. 100 fölé megy. Nem indul újra a lap, 5 éve működik, szal ha vkinek az 50 fok fölötti már gáz, akkor én mit mondjak?:D
Ja és lehet a hűtsét úgyértette a gyerek hogy a venti huzatot csinál a lábára-kezére és így hűvösnek érzi:D

(#77) Ragadozó válasza shteer (#75) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Egyedül akkor lenne igaza, ha a hőleadó nem abban a szobában lenne, de ezt már nem fogja fel... :U :D

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#78) BemAnyó válasza shteer (#75) üzenetére


BemAnyó
senior tag

De ő vízűtést #53 használ, ez olyasmi lehet mint vlmi szupererő :DDD :DDD

De komolyan hegee, nem gondolod hogy ehhez hidegebbnek kéne lennie annak amivel hűtesz ? (mondjuk szárazjég) Egy 24 fokos szobában szerinted hány fokos a víz ? és mi lesz vele ha találkozik a mondjuk 130 fokra is képes prociddal ? és akkor a többi alkatrészt még nem is számoltam... nem kell rögtön megsértődni, gondolkozz egy picit...

[ Szerkesztve ]

(#79) kem válasza malwy (#76) üzenetére


kem
addikt

akkor csöppet fölémér...
Nekem már 80°C körül fagyivan

Köszi!

(#80) Xerxész


Xerxész
őstag

De ez akkora nonsense. Én nem értek a praktikákhoz, hogy hogy lehet megfelelően hűteni, meg ilyesmi, de fizikát még én is tanultam, ott pedig esett szó a hőmérsékletkiegyenlítődésről. :)
Egy 25 fokos szóbában nem lehet ekkora hőmérsékletkülönbség. Az alkatrészek meg hőt termelnek, de keményen... :)

(#81) kem válasza Ragadozó (#77) üzenetére


kem
addikt

Szerintem ez már valami Asgard technológia amit használ...
sorry a képért:)

szerk: képcsere kicsibbre

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#82) Macka válasza Hegee (#58) üzenetére


Macka
veterán

Te alapból, vagy nekifutással vagy ennyire hülye? :W

[ Szerkesztve ]

(#83) szacsee válasza Macka (#82) üzenetére


szacsee
nagyúr

Relax! Segítenek neki, egyedül nem hinném, hogy képes lenne rá.. :D

(#84) Ragadozó válasza kem (#81) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Lehet, hogy Goa'uld... :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#85) malwy válasza kem (#79) üzenetére


malwy
senior tag

Nála fagyi akkor volt amikor a chipset hűtő nem volt bekacsolva:D
De a proci coretemp és a "terhelésutáni reset, gyors biosmenübe lépés" 90 fölötti eredményeket produkált :D

(#86) kem válasza malwy (#85) üzenetére


kem
addikt

biztos jót tesz a foglalatnak és a processzornak a 78-80°C-os hűmérsékletugrálás... Tudod hogy készülnek a sivatagok?:D

Köszi!

(#87) malwy válasza kem (#86) üzenetére


malwy
senior tag

XDDDDDDDDDDDDD

(#88) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Régi idők procijai,és az akkoriban használt beépített hővédelem.
(Csak részben kapcsolódik ide,de nem bírtam nem belinkelni)
[link]

(#89) Veriakilis válasza sNORh (#3) üzenetére


Veriakilis
senior tag

"lol Aux 127C"

Az szerintem a FET-ek hőmérséklete lehet (bár nem 100% biztos, hogy az),- és az a FET-eknél még normálisnak mondható.

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#90) shteer válasza Veriakilis (#89) üzenetére


shteer
titán

nem, ez sw-es hiba - nem változik az értéke, indulásnál is annyi. everest frissítéssel el is tűnik :)

..szerintem jónak tűnik

(#91) Veriakilis válasza drUmmZ (#12) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Ez egy C2D E6300-as proci alap órajelen?

Nekem 38-45 C fok IDLE-n
50-57 C fok 100%-on.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#92) Veriakilis válasza shteer (#90) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Lehet, hogy úgy van ahogy írtad.

Nálam viszont van egy Temp3, ami változik: 100-127 között kb.
És most, hogy hidegebb a szoba, most pl csak 110 körül van.
De az ingadozás valami mérés félére utal.
A FET-ek mennek ekkora hőmérsékleten, nem?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#93) Veriakilis válasza shteer (#23) üzenetére


Veriakilis
senior tag

"simán fel tud szökni 70 fölé egy c2d is"

Ez elég soknak tűnik C2D-nél...

Akkor az én rendszerem a teljes passzívítás és néma üzem mellett jónak mondható

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#94) Lucif-R válasza Hegee (#58) üzenetére


Lucif-R
senior tag

tippre mondom hogy kb 12éves vagy... vagy csak élvezed és az a perverziód hogy ilyen hülyeségeket irogatsz és közben röhögsz azon ahogy a többiek "kiosztanak"... :U ( a kettő között lehet "ÉS" kapcsolat is )

Nekem is vizem van (gép full vizes kiv memória, táp) és az alaplapi CPU dióda 9°C-ot mutat IDLE alatt :U maga a 2 mag hőmérséklete ( ami a CPU-ban van benne ) azok mag1:31°C mag2:32°C a szoba hőmérséklete 22°C. Alaplapi dióda soha sem jó... BIOS frissítés után akár 10-15°C eltérést is mutathat ( volt rá sok példa is... ) ( ja és mindezt Everest mondja )

Ennek a topicnak semmi értelme, hiszen az egyes hőmérsékletek nagyon is fügnek a körülményektől. Szobahő, gépszellőzés, hűtés típusa, venti RPM-ek. Szerintem sokkal értelmesebb és érdemesebb is az adott alkatrész (cpu,ram,vga,hdd) topikjában érdeklődni hogy mik a nagy átlaghők, mik a jók, és mi az ami sok. Nem mellesleg egyenlőre csak felesleges szájtépés ment és kb egy OnTopic kérdés volt vagy kettő :U

(#95) Veriakilis válasza Hegee (#42) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Az energiamegmaradásról hallottál már valamit?

Esetleg thermodinamikai törvényekről?

Biztos a Te gépedre azok nem vonatkoznak...

Azért azt gondold végig, hogy a processzorodban a félvezetőkön átfolyó áram,- mivel a félvezetőnek van némi ellenállása (félvezető, és nem szupravezető) - hőt termel.
Ez általános iskolai fizika tananyag.
P=U*I (tehát a teljesítmény = feszültség * áramerősség)
(ehhez persze hozzátartozik még az, hogy ez csak ohmikus terhelés esetén igaz ilyen formában csak a hozzáértők miatt írom (kapacitív terhelés, stb...))

Szóval nálad a P egy negatív szám...
Ez már innentől egyszerű matek...
De az U, és az I viszont pozitív...
És ebből a szorzatból jön ki neked egy negatív szám...
Ami hűti a szobádat...

LOL

[ Szerkesztve ]

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#96) shteer válasza Veriakilis (#92) üzenetére


shteer
titán

nálad megint nem érvényesülnek az általam leírt feltételek, a cpu hője közvetlenül ki van vezetve a házból, nem a belül keringetett (táp nem sokat húz ki abból) levegő hűti

fetek mehetnek ilyen magas értékeken de ha 100-ról indul az gyanús (durván fölémér, rosszul olvassa ki a sw), nálam nem jelzi ki a lap, ráadásul az alaplapi szenzor se az nb hőjét mutatja (50-58 kicsit sok lenne brutális vízzel :DDD )

..szerintem jónak tűnik

(#97) Veriakilis válasza shteer (#96) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Igen, valószínűleg így van.
A 120 C fok körüli hő szerintem is téves mérés lehet, mert a FET-ek bordája, ami egy gyári heatpipe-al össze van kötve az északi híddal kézzel megérinthető.
Ha a FET 120 C fokos lenne a borda alatt, akkor megégetné az ember kezét a FET bordája.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#98) shteer válasza Veriakilis (#97) üzenetére


shteer
titán

:K

de ott se jó mindig a kontakt :( [link] a cpu-cooler meg tudja görbíteni a lapot, annak meg ez az eredménye

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#99) Veriakilis válasza shteer (#98) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Ezek szerint érdemes lenne leszednem az északi híd hűtőborda-FET hűtőborda rendszert, és újrapasztázni.
Bár ehhez ki kell szenem az alaplapot.
A FET bordát kis műanyag patentok tartják, amit az alaplap túloldalán kell összenyomni, hogy kijöjjön.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#100) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Ennek mi lehet a baja? Fullon megy a procihűtő, az tűnt fel...

Hőmérsékletek
Alaplap 39 °C (102 °F)
CPU 53 °C (127 °F)
1. CPU / 1. mag 39 °C (102 °F)
1. CPU / 2. mag 38 °C (100 °F)
Északi híd 51 °C (124 °F)
GPU 54 °C (129 °F)
WDC WD6400AAKS-75A7B0 37 °C (99 °F)

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.