Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Adamyno


Adamyno
tag

Hát ezt nem bírtam ki :D

Ha neked vízhűtésed van öreg, akkor mitől másabb mint a léghűtés?
Attól, hogy a víz 10 centivel odébb viszi a hőt, amit ugyanúgy a ventillátor fúj ki a bordák között? :W

Vagy talán folyékony nitrogénnel vagy kompresszorral hűtöd? Mert ahhoz képest meg igen magas a hőmérséklet :C :C :C

[ Szerkesztve ]

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#502) Adamyno válasza R04CH (#500) üzenetére


Adamyno
tag

R04CH

Toljál be a házba annyi ventit és olyan nagyot amennyi és amekkora csak belefér, dugd rá az alaplapra vagy egy átalakítóra őket, ha nincs máshogy hely nekik. Lehetőleg úgy áramoltasd a levegőt, hogy elölről hátra, lentről felfelé. Utána nézd meg a hőfokot újra, más programokkal is.

A zajterheléssel ne foglalkozz, ha veszel egy pici chipsethűtőt az jobban sípol mint egy repülőgép pár hét vagy hónap múlva.

Vagy szerezz egy vízhűtést, amihez chipset hűtő rész is van. Az viszonylag halk és megbízható hűtést ad, ha össze van rakva, viszont drágább a léghűtésnél.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#503) Sandrew válasza Adamyno (#502) üzenetére


Sandrew
őstag

Miért kell hülyeségeket ajánlani? Minek rakná tele a házat ventillátorokkal?
1-1 kell előre és hátra és készen is van :U

(#504) Adamyno válasza Sandrew (#503) üzenetére


Adamyno
tag

Úgy gondoltam én is :DD

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#505) zobika


zobika
tag

Üdv!
Kérdésem a következő:
Dualcore e5800 (3,2GHz, 2 MB Cache, 45nm, 800 Mhz FSB) proci milyen hőmérsékleten működik? Alapjáraton, és terhelve(pl.játék alatt)? Most egy Pentium D820-as procim volt, ez borzasztóan melegedett, alapjárat 60 fok, játék 75-80 fok. Gondolom ennél azért jobb lesz a helyzet?!

[ Szerkesztve ]

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#506) haddent válasza zobika (#505) üzenetére


haddent
addikt

Hűtéstől függ... gyári intel hűtéssel ha húzod és 100% ra kihajtod akkor akár ennyi is lehet 100% terhelés alatt... alapjárat 60fok irreális és lehetetlen, ha van rajta hűtőborda kb :D ..
Egy 3hőcsöves hűtővel 60fok fölé nem menne szerintem... Persze ha nem adsz neki mittomén 1,6V -ot :DDD

(#507) mr_ricsi válasza zobika (#505) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A D820-nak beépített hővédelme van, ami nem engedi a tokhőmérsékletét 64,1 °C fölé.
Ha 80-at mértél, az nem lehetséges.
Másrészt ha meleg a proci, akkor meg kell nézni, hogy rendben van-e a hűtése, van-e paszta a cooler alatt, rendesen felfekszik-e a procira, nem poros-e, forog-e a ventije, van-e megfelelő légcsere a házban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#508) szabi001SA


szabi001SA
csendes tag

Helló!
Alaplap: 26C (Asrock 870 Extreme3)
CPU: 33C (DualCore AMD Athlon II X2 270, 3.4GHz (17 x 215))
1. mag: 0C
2. mag: 0C
GPU: 31C (PCI Express 1.0 x16: MSI NX7950GT-E (MS-V066))
HDD: 20C
SYS/ AUX: 127C (nem sok ez egy kicsit??) és pontosan mi ez az AUX?? a proci húzva van 3.4ről 4.1re, Termaltake vízhűtéssel! azzal nincs baj! csak ez az AUX zavaró!

(#509) Algol válasza szabi001SA (#508) üzenetére


Algol
senior tag

"csak ez az AUX zavaró!"

A 127°C lehetetlen érték, ami azt jelenti, hogy vagy nincs ilyen szenzor az alaplapodon vagy a mérőprogramod értelmezi rosszul az értékeket. Nem kell foglalkoznod vele. Milyen programmal is mérted ezeket?

Vízhűtés mellett a processzor hőmérséklete korrektnek tűnik, de a magokra kiírt 0°C-os értékek, már azt mutatják, hogy a mérőprogram rosszul ismeri fel a szenzorokat. Próbáld meg más progival is megmérni, például ezzel, ezt telepíteni sem kell, csak a mappájából futtatni.

Üdv: Algol

(#510) szabi001SA válasza Algol (#509) üzenetére


szabi001SA
csendes tag

ez is sokat ir ki!

(#511) Tonett


Tonett
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni az ügyben, hogy egy fx-8150 milyen hőfokon kellene hogy menjen hyper evo 212 hűtővel átlagos szobahőmérsékletek mellett? Annyi infót találtam mindössze, hogy 61C a proci maximuma amit én rendszeresen el is érek kisebb terhelés mellett is (pl telepítés). Alapjáraton 45-48C között mozog... Amennyiben ezek az értékek nem jók, mi lehet a megoldás mert a hűtő elvileg jól van felrakva és paszta is került alá elegendő?

(ez a melegedési jelenség okozhatja a jelentős teljesítmény romlást amit tapasztalok ?)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Tonett

(#512) Algol válasza szabi001SA (#510) üzenetére


Algol
senior tag

Látom, és a Temperature #2 ráadásul változtatja is az értékét, így nem mondhatom rá, hogy erre a csatornára az érzékelő be sincs kötve.

Amit azonban tudni érdemes, hogy ezek az alaplapi szenzorok analóg jelet szolgáltatnak és ezt a jelet valahogy el kell vezetni az érzékelőket kezelő super i/o chiphez, esetedben ez a Nuvoton NCT6771F. Ez a jelelvezetés hosszú úton történhet és egy analóg jelre mindenféle zavarjel rakódhat, akár annyi is, hogy teljességgel használhatatlanná teszi az eredeti jelet.

Más a helyzet a processzor maghőmérséklet értékeivel. Pont az analóg jeleknek az előbb leírt problémái miatt a processzorgyártók bevezették a digitális hőmérséklet érzékelő szenzorok - DTS - használatát a processzoraikban. Az Intel a Core processzoroktól, az AMD az Athlon 64-esektől kezdődően. Ez azt jelenti, hogy az érzékelő analóg jelét már a processzorban digitálissá alakítják, ezt az értéket egy regiszter tárolja, ezt már csak ki kell olvasni. A digitális jelek a zavarokkal szemben sokkal jobban védettek.

Esetedben ez azt jelenti, hogy vagy az adott érzékelő hibás, vagy a tőle származó jel túl sok zavart szed fel.
Ha a nálad mutatott 124 - 127 °C hőmérsékletek valósak volnának, már nem működne az alaplapod.

Egy dolgot még megpróbálhatsz: frissítsd a BIOS-t, ha netán nem a legújabb verziójú van fenn nálad, ez esetleg javíthatja a problémát.

Végső soron írhatsz az ASROCK Supportnak, megkérdezheted: "mi mán ez?" :)

Üdv: Algol

(#513) TorpPiri


TorpPiri
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, ha mégsem, kérlek szóljatok! Olyan problémám lenne, hogy a laptopomban (Acer Emachines E728) gyakran túlpörög a venti, és ilyenkor rendszerint kilövi magát a gép. Azért furcsa, mert nem érzem, hogy meleg lenne a gépem alja, sőt sokszor hideg levegőt (még csak kicsit sem langyos) lövel ki magából.
Ez a probléma sajnos játékoknál rendszeres, így játszani nem nagyon lehet rajta, viszont van, amikor egyszerű böngészés közben előbukkan a probléma, nézzek épp videót vagy csak fórumozzak, akármi..
Hallott már esetleg valami hasonló problémáról?

A SpeedFan program segítségével lemértem a gép hőmérsékletét, amikor kicsivel is jobban pörgött a venti, de szokott ennél sokkal gyorsabban-hangosabban is.

Valaki tudna segíteni?
Előre is nagyon köszönöm!

(#514) Algol válasza TorpPiri (#513) üzenetére


Algol
senior tag

"gyakran túlpörög a venti, és ilyenkor rendszerint kilövi magát a gép"

Először is mit értesz azon, hogy "kilövi magát a gép". Vajon a gép kikapcsol, vagy újraindul, vagy kifagy?

A mellékelt SpeedFan képernyőn minek a hőmérséklete lehet a Temp1: 64°C?

Hogy többet megtudjunk próbáld meg más progival is megnézni a géped, például [ezzel], ezt telepíteni sem kell, csak a mappájából futtatni.

Üdv: Algol

(#515) TorpPiri válasza Algol (#514) üzenetére


TorpPiri
csendes tag

Szia!
Először is köszönöm, hogy próbálsz segíteni!
Azt értem alatta, hogy egyszerűen kikapcsol a gép.

Letöltöttem a programot, amit javasoltál, ez sikeredett, a venti itt már maximummal pörgött:

Előre is köszi a segítséget!

(#516) Algol válasza TorpPiri (#515) üzenetére


Algol
senior tag

Ez a processzor hőmérséklet még nem vészes és az is rendben van ha ilyenkor már ugyancsak pörög a ventilátor. Sajnos az nem derült ki, hogy minek lehet a hőmérséklete a SpeedFan által kiírt Temp1: 64°C.

"túlpörög a venti ... furcsa, mert nem érzem, hogy meleg lenne a gépem alja

A ventilátor fordulatszámát egy hőmérséklet érzékelő jele vezérli. Ott a gépben, ahol ez az érzékelő van, valamiért meleg lesz. Erre gyorsabban kezd forogni a ventilátor, de így sem képes az érzékelő környékét lehűteni, sőt ez a melegedés később a gép kikapcsolódását okozza. Nagyjából ez történhet a gépedben.

Leírom, hogy én mit tennék, bár nem biztos, hogy te is meg akarod / tudod ezt tenni, mert ehhez szerszám, gyakorlat és némi információ is kellhet. Bár az utóbbit a netről esetleg meg tudod szerezni, ha beírod a keresőbe: "How to disassembe Acer Emachines E728".

Szerintem ellenőrizni kellene, hogy szabadok-e a gép szellőzését biztosító légutak. Elsősorban a ventilátor és a lemezes hűtőradiátor csatlakozásánál szokott összeállni a sok apró szösz egy posztószerű anyaggá, ami szinte teljesen elzárja ott a levegő útját. A laptopokban levő hűtőtest általában két hűtőpadból szokott állni, melyeket hőcsövek kötnek össze egymással és a radiátorral, így szállítva a radiátorba a keletkező hőt. Az egyik hűtőpad a processzorra-, a másik a videokártyát tartalmazó chipre illeszkedik. Ezek a radiátorral és a hőcsövekkel együtt egy darabot alkotnak. Ezt a hűtőtestet kellene kiszerelni, közben megfigyelni, hogy jól illeszkedik-e arra a bizonyos második chipre. A hővezető pasztát - ami többnyire ilyenkorra már meg szokott keményedni - le kell pucolni és frissel helyettesíteni. A gondos összeszerelés után a gépet tesztelni kell videokártyát, processzort terhelő programokkal, miközben figyeljük ezek hőmérsékletét.

Ha ez az eljárás nem oldja meg a problémát, akkor mindenképpen szervizbe kell vinni a gépet, ahol valószínűleg alaplapot akarnak majd benne cserélni.

Van olyan gép amelyiknél a hűtőrendszer kitisztításához elegendő a gép alján egyetlen takarólemezt leszerelni, de olyan is amelyiket (a kijelzőjén kívül) teljesen szét kell szedni ahhoz, hogy a hűtéséhez hozzáférhessünk.

Üdv: Algol

(#517) Ensym


Ensym
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám merült fel, hogy az AUX nagyon fel melegszik (nem értek hozzá ne tudom mi az).
System: 36 C
CPU: 34 C
AUX: 125 C
HDD: 33 C
VGA: 48 C

Eddig különösebb problémám nem merültek fel csak ez aggaszt, hogy mit kéne vele csinálnom.
Semmi nem volt húzva a gépen.
CPU: Amd Athlon II x4 631
MOB: Asrock A55M-HVS
VGA: Sapphire HD7750 1gb ddr5

Válaszokat előre is köszönöm!

(#518) Algol válasza Ensym (#517) üzenetére


Algol
senior tag

Téves érték lehet, arra a csatornára valószínű nincs is szenzor kötve. A 125°C túl sok, ha valós érték lenne, akkor valami már kezdene nem működni.

Egyébként milyen program írja ki ezeket az értékeket? Ha kicsit még nyomozni szeretnél, akkor próbáld meg más programmalal is megnézni a géped, például ezzel, ezt telepíteni sem kell, csak a mappájából futtatni. Előtte a másik monitorozó programból - ha az állandóan - futna, lépj ki. .

Üdv: Algol

(#519) Ensym


Ensym
csendes tag

Temp#2 nél még mindig nem oké valami. Ugyan úgy sokallom.
http://www.kepfeltoltes.hu/view/130302/gep_www.kepfeltoltes.hu_.png

(#520) Algol válasza Ensym (#519) üzenetére


Algol
senior tag

Igen, meg most már azt sem mondhatom, hogy nincs bekötve a #2-es szenzor, hiszen változik a hőmérséklete.

Próbáld ki, hogy kikapcsolod a gépedet, fél órát hűlni hagyod, majd bekapcsolás után mondjuk egy órán keresztül csak internetezel, nem terheled a gépet. Azután nézd meg, hogy mit ír ki a Temp#2-nél.

Még olyasmi is lehet, hogy a #2-es szenzor által szolgáltatott analóg jel hosszú vezetékezésen jut el a az érzékelő csiphez (Nuvoton NCT6776F) és zavarjeleket vesz fel, ezért látunk hamis értéket.
Ki kellene nyomozni, hogy hol van ez a szenzor, az biztos, hogy nem a CPU és nem a GPU szenzoráról van szó.

Üdv: Algol

(#521) Ensym


Ensym
csendes tag

Eddig is csak neteztem, de akkor meg nézem fél óra múlva hátha.

(#522) Ensym válasza Algol (#520) üzenetére


Ensym
csendes tag

Hát sajnos nem segített sokat 20 C-t ment lejjebb és ahogy be kapcsoltam a gépet 100 C-re ugrott fel :\
Esetleg ha újra pasztáznám a procit segítene ?

(#523) Algol válasza Ensym (#522) üzenetére


Algol
senior tag

Elvileg ez nem a processzor hőmérséklete, mert a a processzormagok hőmérsékletét
core #1 - #4 -nél láthatod, de most veszem észre, hogy az meg lehetetlenül alacsony értéket mutat, holott ennek elvileg pontosnak kellene lenni, merthogy ezt egészen más módszerrel mérik.

Így ez a program sem a valódi értékeket mutatja, azok a kiírtaktól teljesen különbözhetnek. Sajnos túlságosan sokfajta új alaplap, VGA jelenik meg, ezeknél a hőmérséklet-szenzorok adatait másképpen kellene értelmezni, mint eddig, de nem frissítik olyan gyakran a monitorozó programokat, azok ezért nem tudnak a változásokról, így helytelen értékeket fognak kijelezni.

Üdv: Algol

(#524) ryori


ryori
senior tag

[link]

Mivel méri a hőmérsékletet, a kihasználtságot és az fpst? milyen program lehet? notebook hőmérséklet méréshez tökéletes lenne,

(#525) cipos2


cipos2
csendes tag

Fontos kérdés és gyors választ várok hozzáértöktől

Kezdem is

alaplapom N1996 L-A690 LENOVO AMD ATHLON 64x2 4400+procival és egy gyári kis amdhűtövel szépen ment (Addig -Addig még én nem cseréltem le a processzort ) csere meg volt erre-AMD ATHLON 64x2

ADO5600IAA5DO
NAA9G 0808FPGW
9474091880038 Processzorra (5600+ Brisbane)

Ja lehet hogy fontos lehet 939 volt a 4400+ proci ez az ujjj pedig 940

Továbbá Melegszik a processzor most lecseréltem egy jobb minösű hütésre ASUS CROX K8M2-7MB5S

egy ideig jo is volt az ujj hütés szépen mentek a játékok is de már megint fel fel megy a proci hő fokja

alapba jelenleg is 28 -33 fok de ha netezek játcok akkor azzonal fel megy 55fokra már nagyobb játékkal nem is merek játcani illetve most már ki is vettem a kártyát csak egy beépittet kártya van benne Mert ha van benne videokártya akkor alapbol van rá eset hogy 45-52 fok mikor bekapcsolom

kérdésem hogy mitöl van ez

pormentes és ujj ca hütés 1 hete hogy vettem

Hátha lényeges lehet még ezt leirom Speed Fan progi ezt irja

Fan1- 13RMP Fan2-3400RMP Fan3-0RMP Sys Fan- 0RMP CpuoFan- 0RMP AUXO Fan-2058RMP CPU1 Fan-999RMP Aux1 Fan 0RMP

(#526) cipos2


cipos2
csendes tag

Már nagyon várom a segitséget

(#527) férfiállat


férfiállat
tag

van egy xigmatek prime sd1484 proci hűtőm és mellé egy i5 3570k-s proci az alaplapon van oc gomb amit be is kapcsoltam így 4200-n pörög alapból a problémám az hogy az aida64 kiírja a mag hőmérsékleteket is és a cpu1-es mag és a 3-as meg között átlagban 10-15 fok különbség van, arra lennék kíváncsi hogy ez elfogadott vagy én raktam fel rosszul a hűtőt??

illetve hogy alapból 30 fokon van a proci pedig 17-n kellene lennie

(#528) Cobra. válasza cipos2 (#525) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha esetleg még aktuális a kérdés: ez a hűtő elég karcsúnak tűnik, az 5600+ meg elég sok hőt termel, szóval kevés a hűtés. Ami jó hűtő és elfogadható árú: Cooler Master Hyper TX3, vagy keresel valami hasonlót, ami hőcsöves és legalább 8cm-es ventillátora van.

(#530) bodom88


bodom88
csendes tag

Sziasztok!
most cserélték ki a gépemben a hűtőt alapból AC freezer 13 pro volt rajta egy i5 2500k-hoz ennek a kerete eltört a 2 csavarozási pontnál amig megjött a következő addig fel lett rakva a gyári hűtő (ezzel semmi gond nem volt) most megjött az új AC hűtő össze lett rakva de terhelés alatt egyből 90fok felett van mind a 4 mag ugyanakkor hideg a borda a programban iylenkor a CPUTIN érték 45-50 fok közötti értéket mutat ha leveszem a terhelést ez megfordul a 4 mag 45-50 a CPUTIN 80+. Szerintetek mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#531) inserv


inserv
csendes tag

Sziasztok.Szeretnék alaplapot,és memóriát cserélni,és venni egy ssd-t.Van egy AMD phenom 9600 Quad-core 2.30 GHz 4 magos procim AM2+ os foglalattal amit szeretnék megtartani,viszont memóriár szeretnék venni DDR 3 1600-ast.Találtam combó alaplapot(ASRock N68c-s ucc)ami táogatja az AM2+ és az AM3 at is,viszont nem tudom hogy az AM2+-os procimmal is kezelé a DDR3 at,vagy csak az AM3 al.Illetve ezen az ASRock N68c-s ucc alaplapon csak SATA2 3.0 Gb/s csati van.Nagyon lelassítja az ssd-t,és a fentiekről mi a véleményetek?

Köszi. :F

(#532) Klayman


Klayman
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Van egy AMD-s Dell M5010 típusú laptopom. Volt egy reballozás a múlt héten.
újra lett pasztázva ki lett pucolva. A probléma a következő.

A cpu hőmérséklete alapjáraton 70 fok körül mozog.
Aidával csináltam stressz tesztet 75 foknál indul csak be a gép hűtése ilyenkor kb 68-65 fokig visszahűti.
Ezután a hűtés ismét leáll és felmegy 75-80 fokig a tesztelés folyamán.

A kérdésem az lenne, hogy tudna-e esetleg valaki valami megoldást erre.

Előre is köszönöm

Üdv.

Esetenként ékezetek nélkül írok, ez általában telefonról történik amikor sietős a dolgom. Ezért elnézést kérek!

(#533) messy666 válasza Tonett (#511) üzenetére


messy666
újonc

Hali nem vagyok szakértő nekem is fx 8150 em van alapból 27-35 C között mozog Játék közbe 42-47 C Viszont tegnap felraktam a Watch dogot és felment 54 C re!És ezt viszont én se tudom hogy ez így jó vagy sem

(#534) baritz1995


baritz1995
tag

Sziasztok
Vettem egy uj gepet
Sajnos hutes gondjaim vannak
Cpu: amd fx 8320
Lap giga 990xa-ud3
Haz cm k380
Alpon magok 20-22c socket 34-36c
Ezzel nincs is gond
Viszont jatek mellet magok 55-58 socket 72-74c re is.felmennek.ami nem.tul.idealis
80 fokra alitottam a bisoban a hofok figyelot
Viszont jatek kozben sipol halkan kettot ez lehet a hofok 80 fel kozeledese miatt??
Illetve van vmi otlet a hofok stabilizalasara ??
Bocs az ekezetek miatt

(#535) baritz1995


baritz1995
tag

A cpu alap orajlen megy alulfeszelve

(#536) baritz1995


baritz1995
tag

Huto pedig egy sythe grand kama cross 2

(#537) Adam_97


Adam_97
csendes tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani hogy egy alaplapi VRM-nek milyen az átlag hőfoka és mennyi lehet maximum?

Vöjksztéjsün.

(#538) vis89


vis89
csendes tag

sziasztok!
Van egy csudagép , ami rendkívül zúg és érthetetlen hőt termel.
alaplap :Asus p8-h67v
cpu: i7 -2600

A mellékelt képen is látszik hogy az AUXTIN és a CPUTIN ami nagyon meleg na meg az ssd (gondolom itt elszállt a szenzor) A cpu 20%on már eléri a 70 C°-ot , a határ meg a csillagos ég.

előre is köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#539) #71166720


#71166720
törölt tag

Sziasztok!

Kérnék 1 kis segítséget/véleményt, esetleg tanácsot a következő "problémához":

1 irodai (céges) konfigurációról lenne szó.
Mennyire normálisak ezek a hőmérsékleti értékek?
AIDA4 Extreme van feltéve odabenn (screenshotot csatoltam), Windows 10 Pro fut a gépen.
Most hogy már jönnek a melegebb idők, szerintem pl. az MCP hőmérséklet magas...
Cseréljek e valamit a gépben hogy jobb legyen a szellőzése?
Első és hátsó Thermaltake ventik vannak ill. lettek tavaly előtt beszerelve a gépházba.

Előre is köszönök minden konstruktív hozzászólást! :)

(#540) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok.

Olyan programot, programokat keresek amikkel jól lehet mérni a rendszer hőmérsékletét. (cpu, vga, system).

Lehetőleg vírusmentes helyről.

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket.

Üdv! :R

(#541) PéterPocok


PéterPocok
csendes tag

Üdv mindenkinek!
A mai nap kezdtem bele a processzorom túlhajtásába (Xeon E5450). Azt szeretném kérdezni, hogy mi lehet akkor baj, ha 2 mag között nagy a hőmérséklet különbség? Konkrétan az 1. mag 49 fokon üzemel míg a 4. mag csak 41-en.( 2. mag 43fok, 3. mag 45 fok) Ezek a maximális értékek 20 perc stressz teszt után.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.