Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Winner_hun válasza krypton (#200) üzenetére


Winner_hun
félisten

A legfontosabb hogy működik, meg hogy lett tapasztalatod ezen a téren is;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#202) Stirbi válasza Winner_hun (#201) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv all
egy gariugrást megért mi? :DDD

(#203) krypton válasza Stirbi (#202) üzenetére


krypton
senior tag

Hát igen, az első mindent megér :DDD . De nemsokára úgy is le fogom cserélni a hűtést és akkor is ugrik a garancia, de legalább tapasztalat már lesz hozzá. Egy Accelero S1-et szeretnék 3870-re rátenni, de a bordán gyárila van némi paszta. Azt jó rajtahagyni, vagy csere?

(#204) Stirbi válasza krypton (#203) üzenetére


Stirbi
addikt

a gyári pasztát senkinek sem ajánlják, olyan semilyen szemetet tesznek rá :U

(#205) Winner_hun válasza Stirbi (#202) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én úgy vagyok vele amiben nincs mozgó alkatrész és működik vásárláskor azzal nem lesz gond. Eddig nem is lett:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#206) Stirbi válasza Winner_hun (#205) üzenetére


Stirbi
addikt

ez igaz

(#207) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem ezek a hőmérsékletek normálisak [link] ez alapjáraton készültek. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#208) Shaba


Shaba
tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik vga hűtőt érdemes venni (Sapphire 4670 1 GB): Coolink 2 x 8010 GFX Chila VGA hűtő vagy
Arctic Cooling Accelero S1 VGA hűtő? :F

Bátorság az, ha csak te tudod, hogy be vagy szarva...

(#209) Stirbi válasza ludla (#207) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv hdd hömérsékletek rendben vannak, a cpu magok hömérséklete lehetne alacsonyab, mien cpu hütöd van?, jah és a graf is rendben

(#210) Stirbi válasza Shaba (#208) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv sztem Arctic Cooling Accelero S1 et vegyél, töben használják és csakdicsérik, edig panaszt rá nemhalotam ;)

(#211) zsolt1129 válasza Shaba (#208) üzenetére


zsolt1129
addikt

Még egy voks a Arctic Cooling Accelero S1-re bár a Chila sem rossz.

(#212) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...sziasztok...nem tudom hová írjak...hőérzékelő szenzort keresnék [link], de kijelző nélkül...a P3-as korszakban lehetett kapni a boltokban...volt alaplap, amire rá lehetettcsatlakoztatni, és igy jelezte vissza az adott hőmérsékletet...vajon hol lehet találni ilyet? :F ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#213) Belus85 válasza Winner_hun (#199) üzenetére


Belus85
tag

Egy papír zsepivel simán le lehet törölni ha megfelelően volt előzőleg aládolgozva :R
Előfordul hogy a magas hőfok miatt szinte rásül a paszta de nálam ilyen még nem volt :C :C

Honda - The Power of Dreams

(#214) kokoato válasza vikking156 (#176) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Csak most néztem be ide, lehet hogy késő válasz, de csak leirom, mert nem nagyon irogattak neked! Az a hőmérséklet az sok a procinak! Minden bizonnyal az a baj, hogy valami fos paszta van a hütő meg a proci között, ami valszeg kiszáradt, ki kráteresedett, és nem adja át a hőt! A proci meg nem hülye, melege van, visszaveszi órajelet, azért lassul! Veszel rendes pasztát, szétszeded, ujra pasztázod és jó lesz! Én félévente pasztázom, jót tesz neki, minden ujra kenésnél 3-4 fokkal lesz hidegebb a proci! Nekem egy E8500-ösöm van, ami felvan rántva 4,2 GHz-re, és terhelve 65 fokos!

[ Szerkesztve ]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#215) vikking156 válasza kokoato (#214) üzenetére


vikking156
csendes tag

Szia!

Köszi a választ, a helyzet szerintem azóta sem változott, viszont elég sokat használtam direkt terhelten a procit, és akkor sem ment följebb a kiírt hőm., valamint nem pörgött följebb a venti. Tehát nem is igazán melegedett ezek szerint ugye.

Ez viszont szerintem csak annyit jelent, hogy rossz hőmérsékleti adatokat kap valamiért az everest is, meg a BIOS is...

Lehet, hogy a jövő héten újrapasztázom, de lehet hogy inkább veszek egy másik hűtőt.

Most a gyári rézmagos helyett alu magos hűtő van fenn, mert az LGA775-ös hűtőnek a "beakasztó" pöcke letört, és nem volt energiám átcserélni (illetve féltem tőle, hogy megint török :) ), ezért elvileg a 2.6-os hűtő van a 2.8-as procin. Viszont eddig semmit nem vettem észre, hogy jobban melegedne, vagy valami. Sőt, mostanában egyáltalán nem melegszik...

Azért furcsállom a kiírt hőmérsékleteket, mert ha ez VALÓS, akkor a ventillátor is pörögne mint az állat, nem?!

(#216) Str8 sk8r válasza vikking156 (#215) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...ha a borda hideg terhelt procinál akkor az inkább arra utal hogy a proci nem adja át a hőt rendesen a bordának...nállam már 40°C-os procinál is meleg a borda...a 2700-as fordulatszám pedig igen magas, ezek a ventik nem is tudnak nagyon többet...a BIOS pedig csak max 1-2 fokot téved álltalában...

...ha nem akarod a géped tönkrehajtani, csinálj valamit a hűtéssel...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#217) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!

Ha vki ráér pillantson erre lécci!
A gép: m2n alap, 5600+dual amd proci, 9600 gt gs, most dobtam a procira egy arctic cool 64 pro-t. De az "MCP" ami előtte 70 fok körül volt most 80 lett. Kérdés: miez, és hogy lehetne lecsökkenteni. A ház teljesen nyitott.

[link]

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#218) fradi81 válasza JoolsNOS (#217) üzenetére


fradi81
veterán

A hűtő cserétől kezdve emelkedett? Gondolom akkor az előző venti hűtötte az mcp-t.

moto g72, Ninebot d28e

(#219) JoolsNOS válasza fradi81 (#218) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hát azt nemtom, egyenlőre azt kéne kideríteni pontosan mi is az az MCP és mért emelkedett a hőm mikor sokkal jobb hűtőt raktam be. Esetleg ráfújja a meleg levegőt? Mert ez oldalra fújja a levegőt.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#220) Zsubi válasza JoolsNOS (#219) üzenetére


Zsubi
őstag

Az alaplapi hőfokot is majdnem sokkalom, ha terhelten lenne ennyi az lenne az optimális :K

(#221) bikmakk válasza JoolsNOS (#219) üzenetére


bikmakk
tag

MCP magyarázatát lásd 192-es hozzászólásban.

Tegyél rá nagyobb chipsethűtőt, vagy egy ventit a mostanira, esetleg is-is :)

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#222) Zsubi válasza JoolsNOS (#219) üzenetére


Zsubi
őstag

Az MCP a Media and Communications Processor rövidítése. Ebből sejthető, hogy mivel foglalkozik. Helyileg pedig az SB-ben került elhelyezésre. Ha a túlhevülése ellen szeretnél tenni, akkor értelemszerűen az SB-t kell meghűtened. Egyébként a 70 fokos MCP nem vészes, a gyártó 100 fokig garantálja a működését :)

(#223) JoolsNOS válasza Zsubi (#222) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Aha! MI is az az sb?
Gondolom south bridge. De ez hogy is néz ki és hogy tudom hűteni? Vmi spéci hűtő, vagy csak lógassak oda egy ventit?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#224) Zsubi válasza JoolsNOS (#223) üzenetére


Zsubi
őstag

Szerintem vedd le a gép oldalát és rakj oda egy 2x centis ventit ami hűti az egész alaplapot [link] :D

(#225) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Na megtaláltam a problémát: van egy kis fekete hűtőborda az alaplapomon, ha ezt hűtöm máris 50 fok lesz.
A gond a következő: ez a hűtés kézből történt elég bonyolult kézmozdulatokkal, mert a bordát szinte teljesen eltakarja a 9600gt-m :(.
Ötletek?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#226) Bordoi válasza JoolsNOS (#225) üzenetére


Bordoi
őstag

Próbálj a környékére egy ventilátort barkácsolni, esetleg juttass be több levegőt a házba.
Az oldallap levétele, nem feltétlenül a legjobb megoldás.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#227) fradi81 válasza JoolsNOS (#225) üzenetére


fradi81
veterán

A házat zárd le, egy venti legyen elől ami szív, egy hátul ami kifúj. Hűvösebb lesz bent.

moto g72, Ninebot d28e

(#228) bikmakk válasza JoolsNOS (#225) üzenetére


bikmakk
tag

Szerintem a Thermalright HR-05 SLI IFX megoldaná a problémádat, én is ilyet tettem a lapomra, mert a hűtőborda fölött nem volt hely másnak, 75 C-ról 45 C-ra csökkent a hőmérséklet, ventivel 35 C-re :)

Én itt találtam meg legolcsóbban, de itt a PH!-n az aprók között is van egy.

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#229) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Köszönöm a válaszokat!
Ahogy néztem a mobilrackból kiszedett ventit rá tudom csavarni féligmeddig. Az is leviszi 60 alá.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#230) zsolt1129 válasza JoolsNOS (#229) üzenetére


zsolt1129
addikt

Akkor meg nem lehet gond :D

(#231) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Tud vki vmi infót mondani az Asus V72es cpu hűtőről?
Érdemes ilyet venni?
Vagy nem sok különbség van az Intel gyári hűtőjéhez képest?
Érekelne hogy ebben a 3-5Ft szegmensben milyen hűtőt érdemes venni.
Csupán azért érdekel mert a tuningolt Core2esem 3.6Ghz-en pici melegszik Orthos alatt.
Cpu 68 fok
Cpu1 75 fok
Cpu2 75 fok
Vagy szerintetek ez még nem akkora hőmérséklet hogy
lecseréljem a gyári hűtőt?

[ Szerkesztve ]

(#232) zsolt1129 válasza RyanGiggs (#231) üzenetére


zsolt1129
addikt

Szerintem vagyél egy Ac Freezer 7 Pro-t vagy egy Cm Hyper Tx2-őt. Ezekkel nem jársz,rosszul,és még tuning is mehet rendesen.

(#233) Stirbi válasza RyanGiggs (#231) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv
szerintem is Ac Freezer 7 Pro-t vagy egy Cm Hyper Tx2 öt vegyél

(#234) vikking156 válasza Str8 sk8r (#216) üzenetére


vikking156
csendes tag

Háttőőőő, régebben pörgött ez 4500 környékén is :)

Egyébként nem jéghideg, csak nem 70 fokos, ez biztos.
Volt már tűzforró a borda, akkor éreztem is, hogy meleg. De ez nincs 70 fok környékén sem. Kb normális 40-45-50 lehet a proci, a borda pedig langyos.

Ja és még fejlemény: volt lent a borda, nem feküdt fel, újra be lett pasztázva.

Na most akkor mi...?

Komolyan kezdem úgy gondolni, hogy a jeladó beszél faszságokat, vagyis az pont nem, mert nem forog a venti gyorsan... Akkor viszont? Nem Windows, mert BIOS szinten is hülyeségeket ír.

/Lehet hogy beruházok egy új gépre :))) /

(#235) nerve64


nerve64
csendes tag

Üdv
Proci hűtési problémám adódott,vettem 1 Amd athlon x2 4200+-t (s939 mert asus a8n-sli alapom van,pénzem meg nem volt sok)és kezdődtek a gondok,alapfeszen és alap órajelen is 50 fokot mutatott az egyik magra a másikra 43-at (már ez is érdekes).
És mindezt 1 Cooler Master Hiper Tx2 hűtővel hűtöm gyári pasztával,még nem próbáltam ujra kenni,2 napja megy igy a gép,oldal lap levéve.
2900mhz re huzva 51 fokot mutat az egyik magra a másikra 61-et.
Miért lehet ennyire meleg,és miért van ekkora eltérés a magok között
Várom az ötleteket,előre is köszi mindenkinek!

(#236) zsolt1129 válasza nerve64 (#235) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ez az eltérés teljesen normális. De viszont maga a proci hőmérséklete már nem az :( . Szerintem vedd le a hűtőt,pasztázd újra és rakd fel megint. Én erősen gyanakszom,hogy rosszult tetted fel. Arra figyelj hogy mind a 4 pöcök bepattanjon a helyére.

(#237) nerve64 válasza zsolt1129 (#236) üzenetére


nerve64
csendes tag

Jó majd megpróbálom ugy,de itt 6 pöcök van mert s939,ezt szerintem nem is lehet rosszul felrakni

(#238) zsolt1129 válasza nerve64 (#237) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ja igen. De próbáld meg és irj hogy mi a helyzet.

(#239) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek melyik hőmérséklet a mérvadó.
Csak azért hogy muszály lenne-e lecserélnem a gyári ventit vagy nem.
A kupak hőmérséklete számit vagy a magok hőmérséklete?
Nekem mint feljebb is irtam:
Kupak-CPU 68 fok
Mag1-CPU1 77 fok
Mag2-CPU2 77 fok
Kettő forumon is kérdeztem ezt már és az egyiken azt mondták hogy a kupak számit,
a másikon azt hogy a magok.
Akkor most szerintetek melyik?? :F
Ez egy Core2 E6750es tipusú proci.

[ Szerkesztve ]

(#240) zsolt1129 válasza RyanGiggs (#239) üzenetére


zsolt1129
addikt

A magok hőmérsékletét nézd. Alapórajelen ennyi? Mert az nagyon sok. Egyébként mivel mérted?

(#241) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Na most nincs semmi problémám jelenleg :D csak egy kicsit érdeklődnék.
A speedfan progiban érdekelne hogy a temp2 és a temp 3 hőm az mi? Mert főleg a temp 3 érdekes adat :)
A temp1 a proci az tiszta (azért ilyen alacsony mert megy a cool n quiet).

[link]

Köszi a hsz-eket (ha lesz)
ui: szóljatok ha nem működik a link

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#242) zsolt1129 válasza JoolsNOS (#241) üzenetére


zsolt1129
addikt

-128 fok :F Kicsit meg van zavarodva a szenszor,kivéva ha nem NO2-vel hűtöd :C

(#243) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Nem alapórajelen mértem.
Ez egy 2.66Ghz-es proci,ami 3.6-ra van húzva.
Amugy Orthosal izzasztottam,és közben Everestel mértem.
Néztem CpuCool-al is, az ottani adatok:
Temp1 39 fok
Temp2 68 fok
Szerinted ez sok, vagy még belefér?
Maradhat a gyári hűtő vagy muszály lenne lecserélnem?
Hisz Everest alatt a Mag1-2 : 77 fok.
Vagy a CpuCool az ami reálisabb hőmérsékletet mér?

[ Szerkesztve ]

(#244) JoolsNOS válasza zsolt1129 (#242) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nem tudok róla hogy azzal hűteném :DDD
Valószinü hogy az ott valami anomália :Y
Egyébként kiderítettem hogy a temp 2 az az alaplap.
Esetleg még arra kéne rájönni hogy akkor tényleg minek kéne lennie a temp3nak?

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#245) Stirbi válasza RyanGiggs (#243) üzenetére


Stirbi
addikt

hát én ajánlok beszerezni egy komolyabb cpu hütöt ;]

(#246) RyanGiggs válasza Stirbi (#245) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Már folyamatban van egy Arctic Cooling Freezer 7 Pro beszerzése. :K
Remélem az elégnek fog bizonyúlni. :F

(#247) Stirbi válasza RyanGiggs (#246) üzenetére


Stirbi
addikt

nekem is artic cooling freezer 7pro m van , elég jo hütö, majd tunigolni cksamost fogk de most a magok alapon 23-27 fokosak a e2200 am ban :U

és biosban még beálitod amsart fant,hogy csakanyival apörögjön amenyi szükséges abeálitot föfokhoz,akkor még nagyon csendes is ;)

[ Szerkesztve ]

(#248) Mikee868


Mikee868
tag

Üdv!
Lenne pár kérdésem.
Most lesz új konfig és szeretném majd húzni is, milyen progival nézzem a hőfokot mert a mostani konfigban az everest és a speedfan eltérő értékeket ír (kb 3 fok eltérés).
Mennyire pontosak azok a szenzorok amik a prociban vannak meg az laplapon esetleg a GPU-ban?
Úgy tudom el lehet tolni a feszültségértékeket ha nem pontos erre azt gondoltam hogy esetleg megmérném infrás hőmérővel a magot de hogyan?
Nézem a hőfokon progival gyorsan kikapcs hűtő le és úgy mérni?

(#249) sultansmith


sultansmith
senior tag

Üdv!

Szerintetek a túl sok szilikonpaszta kenése lehet káros a hőmérsékletet illetően? Haversrác levette a ventit, mert csapágyas lett, vett hozzá egy ugyanolyat. beszáradt pasztát hűtőről lekapargatta, a prociról meg alkohollal, minden tükörsima. Szilikonpasztából láthatóra többet tett, mint amit anno összeszerelésnél valaki tett, nagyjából egy vékonyan megkent vajaskenyér mintájára. a cpu hőmérséklet most +10 többletet mutat mint előtte? Ha a paszta vastagsága/mennyisége az ok, akkor mi lenne az optimális menyiség (mákszemnyi, borsószemnyi, meggymagnyi, alma, dinnye, villamos.:D)?

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#250) zsolt1129 válasza sultansmith (#249) üzenetére


zsolt1129
addikt

Igen előfordulhat. A túl sok paszta rosszabb,mint a kevés. Próbálja meg vékonyan,és egyenletesen felkenni. Kaparkatni nem kell a hűtő talpát. Sima sebbenzinnel vagy gyógyszertári alkohollal tökéletesen eltávolitható a régi paszta :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.