Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) thomas791 válasza medvegy (#99) üzenetére


thomas791
tag

Szerintem itt az a gond hogy nem különböznek a oprendszerek (nem jelentösen)
, 1 HDD-re általában 1 rendszert rakj, ha kettőt akarsz, akkor az egyik legyen régebbi változat
(pl:XP) a másik meg a 64x win7, 1 hdd-n általában ez a felállás....ráadásúl a particion magic
pqboot funkcióját sem éred el mert még nem fut win7 alatt (tudomásom szerint)
:F
Live cd-s megoldáson gondolkodtál már, vagy usb flashboot creatorral?

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#102) medvegy válasza sfdrakex (#100) üzenetére


medvegy
aktív tag

üdv, bebootol a telepítő DVD-ről, el is jutok addig, hogy ki kéne választanom a partíciót ahová a Win7 32 bit menne. De egyik partícióra sem tudom föltenni. Valami olyasmit ír ki, hogy nem lehet a kérdéses tipusú partícióra telepíteni. De telepítésen kívül semmi mást sem enged 8pl partíció törlése, formázása stb.). Ami nem fut: Top Spin és MOE. Munkámhoz kellenének.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#103) medvegy válasza thomas791 (#101) üzenetére


medvegy
aktív tag

Üdv, jó ötlet, ki fogom próbálni más Win-el is! Mi az a pqboot funkció? Nem vágom mi is aza live CD-s megoldás, vagy usb flashboot creator, tehát nem is gondolkodtam rajta. (Vagyis sejtem mik azok, de nem tudok semmi közelebbit róluk...)

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#104) sfdrakex válasza medvegy (#102) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kompatibilitási módban se mennek, Mert ha 64 bites w7 en nem megy sztem 32 bitesen se fog. Inkább dobjál egy xp-t aztán w7 telepítő lemezével állitsd helyre a boot fájlokat akkor lesz boot menüd.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#105) medvegy válasza sfdrakex (#104) üzenetére


medvegy
aktív tag

32-esen tuti megy, havernál tökéletes. Kompatibilitásin nem mennek.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#106) thomas791 válasza medvegy (#105) üzenetére


thomas791
tag

igaza van..... :)
dobj egy xp-t és mellé (utána) a w7
így a win mindenképp létrehoz 1 boot választó menüt, amibe megkérdi melyik rendszert
akarod indítani, vagy nem ez az elképzelés sfdrakex?
PQBOOT= Particion magic alkalmazása ha az mondod neki innen tölts be akkor onnan fog,
de jobb ha mindegyik rendszeren fenn van ha használod..... :))

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#107) thomas791 válasza medvegy (#105) üzenetére


thomas791
tag

Ha 32bites win 7- nél megy akkor itt is kell mennie (64-nél)
mert a win7 64-bit képes futtatni
csak nem a program files-ba dobja
hanem ő maga hozza létre a programsx86 mappát... :Y

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#108) thomas791 válasza medvegy (#105) üzenetére


thomas791
tag

Feltelepíteni feltudod???? mármint az említett progikat?
Ha igen akkor a progi exe-re jobb klikk/tulajdonségok/kompatibilitás/futtatás a következő kompatibilitási üzemmódban: itt válaszd az xp sp3-at, vagy sp2-öt!
Így lehet a messenger ikonját is win 7 alatt a jobb alsó sarokba parancsolni!!!!
Oszt írj hogy mire jutottál.. :C

[ Szerkesztve ]

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#109) sfdrakex válasza thomas791 (#108) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt már írta nem megy kompatibilitásba se. Bár így nem értem, ha 32 bites w7 en megy 64 esen is kellene neki szerintem, ott valami más gond lehet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#110) thomas791 válasza sfdrakex (#109) üzenetére


thomas791
tag

Szerintem is.... :(

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#111) thomas791 válasza Atapi (#93) üzenetére


thomas791
tag

Gparted???ég nem hallottam róla hol lehet letölteni?

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#112) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Hali!
Gyorsba telepítettem havernál egy XP-t,nem is néztem mit csinálok mert siettem..Két vinyó volt az F-en lett a win.Semmi esély rá hogy "C" betüjelet adjak neki ugye?.Végülis nem gáz mert a többi partíciót eléje raktam ( C,D ).

(#113) kraftxld válasza szakalistvan (#112) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Semmi esély, újra kell telepíteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#114) szakalistvan válasza kraftxld (#113) üzenetére


szakalistvan
senior tag

:R
Csak megtanulja használni :DDD

(#115) thomas791 válasza szakalistvan (#114) üzenetére


thomas791
tag

telepítés alatt ki kelett volna iktatnod a másik vinyót...... én így szoktam!

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#116) szakalistvan válasza thomas791 (#115) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Siettem...
És fogyasztottam is :DDD

(#117) sfdrakex válasza thomas791 (#115) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Felesleges lehúzni a másik vinyót, csak oda kell figyelni hogy mit hova nyom az ember.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#118) bobsys válasza kraftxld (#113) üzenetére


bobsys
addikt

lehet betujelet valtoztani, registry modositassal, citrix installnal mi is csinaltuk, mert nem volt keznel a citrix app ami megcsinalja

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#119) thomas791 válasza sfdrakex (#117) üzenetére


thomas791
tag

Én úgy értem : én azért csinálom így mert biosba (boot menü) F8/F12
A két rendszer független egymástól, mondhatni b...nak egymásra..
így mindkettő oprendszer adott felületén van C meghajtó..
sfdrakex, te hogy csinálod? win boot menü választóval?
:F

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#120) kraftxld válasza bobsys (#118) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, elvileg lehetséges, de elég küzdős, meg nekem sose sikerült még normálisan :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#121) bobsys válasza kraftxld (#120) üzenetére


bobsys
addikt

Driveremap.exe programmal sima ugy
valahogy igy van ha jol emlekszem
driveremap /u /drive:M /drive: C
vagyis a C drivetol kezdve ujramappeli a M-tol felfele (C->M, D->N stb...)
jah es persze ezt a programok telepitese elott kell megcsinalni

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#122) kraftxld válasza bobsys (#121) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Aha, akkor ezért lehetett az egyik citrix szerverünk rendszerpartíciója M:, szidtam is az idiótát aki telepítette :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#123) sfdrakex válasza thomas791 (#119) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem nálam csak 1 os van fent, de ha kettő lenne akkor win boot választóval lenne.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#124) bobsys válasza kraftxld (#122) üzenetére


bobsys
addikt

:)) citrixnel megszokott hogy M lesz a system partition, mert a userek local drivejait felszoktak mappelni a citrix session ala
kevesebb gond ha a local C az citrix session alatt is C lesz, kulonben probalhatod nekik elmagyarazni hogy hat az a C nem az a C es az o C-je az amugy F :D

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#125) thomas791 válasza bobsys (#124) üzenetére


thomas791
tag

Ez amiről beszéltek már vakítóan magas nékem...... :W

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#126) medvegy válasza thomas791 (#108) üzenetére


medvegy
aktív tag

Bocs, hogy ilyen későn reagálok, kissé el voltam havazva.
Egyik prog fel se települ (Top Spin), a másik felmegy ugyan, de egy hálózati gépről el kéne érnie egy licenc fájlt, na az nem jön össze.

Ma megpróbálok feltenni 32 bites Win7 helyett mondjuk Vistát vagy XP-t a 64-es Win7-em mellé, hátha sikerül. Az előszöri XP telepítést elvetném, mert már fent van a 64-es Win7, nem nagy kedvem volna ledúrni és az egészet elölről kezdeni.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#127) bobsys válasza thomas791 (#125) üzenetére


bobsys
addikt

hol akadtal el?
a lenyeg hogy meglehet csinalni, de inkabb szokjon hozza, foleg ha mar telepitetve vannak programok

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#128) medvegy


medvegy
aktív tag

Kipróbáltam a 32 bites Win XP-t és a Vistát is, de egyik sem akart felkúszni a 64-es Win7 mellé. Sőt a szabad 50-es partícióra, megpróbáltam egy 64 bites oprendszert is feltenni, de az sem ment föl. Tehát valszeg nem a 32 és 64 bites rendszerek összeférhetetlensége a gond. Viszont észre vettem, hogy mind a 3 három partícióm (egy rendszer a 64-es Win7-nek, még egy egy 32 bites oprendszernek és egy nagyobb adatnak) "dinamikus" típusú a megszokott primary vagy logikai helyett. Valszeg ez a gond. Hogyan tudnám ezt kiküszöbölni????

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#129) thomas791 válasza medvegy (#128) üzenetére


thomas791
tag

A win 7 alatt nem fut a particion magic, de meg kellene nézni hogy milyenek azok a particiók???
Nem -e tett rá a win7 valamiféle bejegyzést, vagy nincs -e extented particion, vagy nincs-e primary hidden módba?
Dos-os boot lemezzel vagy valamivel...
Próbáltad telepítés elött formázni?
Esetleg törölni az adott partot?
DOS-----FDISK :Y

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#130) Fire/SOUL/CD válasza medvegy (#128) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Paragon Backup & Recovery Free Edition Teljesen kompatibilis a W7 x86/64-el
Létrehozhatsz vele boot-os pendrive-ot is, ha épp nincs kéznél lemez, vagy csak ezért nem akarsz egy lemezt "feláldozni". Erről a pendrive-ról bebootolsz és elvégzed a szükséges műveleteket. Természetesen a hozzáértés szükséges, de megoldható vele a dolog.

Nem tudom, hány darab partíciód van, csak az tiszta, hogy C-n van a W7. Ha a C-n kívül minden mehet a levesbe, akkor egyszerűen megoldható, mert a C-n kívül törlöd a többi partíciót, ami esetedben extended/logikai, majd létrehozod újra ELSŐDLEGES-ként.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#131) medvegy válasza Fire/SOUL/CD (#130) üzenetére


medvegy
aktív tag

Leszedtem a progit, csináltam vele indító lemezt, de nem lehet vele mást csinálni csak backupolni, vagy megnézni a partíciók tulajdonságait. A vinyómat egyébként "dynamic retained hard disk"-ként látja.

Esetleg nem tudsz olyan progit javasolni, amivel a dinamikus partíció típusról normálra (pl primary) történő átalakítást meg tudnám bűvölni?

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#132) thomas791 válasza medvegy (#131) üzenetére


thomas791
tag

"dynamic retained hard disk">>>>>>>>>>>EZ MI?
retained pontosan mit is jelent?

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#133) thomas791 válasza thomas791 (#132) üzenetére


thomas791
tag

Elkéne 1 kis segítség.....
Az a gondom hogy win7-nek nem elég a 19gb legalábbis az én programjaimmal..
Hogyan tudom a particiót megnövelni, persze a másikból elvéve...
particion magic nem müxik a win 7 alatt....
Válaszaitokat elöre is köszönöm! :R

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#134) Fire/SOUL/CD válasza thomas791 (#133) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Paragon Partition Manager 2010 Free Edition
Ingyenes, támogatja a W7 x64-et is, és tud adatvesztés nélkül átméretezni.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#135) thomas791 válasza Fire/SOUL/CD (#134) üzenetére


thomas791
tag

Köszi... már töltöm is le.... :R

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#136) thomas791 válasza thomas791 (#135) üzenetére


thomas791
tag

A "C"-t nem engedi tágítani, elöbb gondolom a"D"-ből le kell szabadítanom ,az elejéből, pár gigát,majd azt beegyesíteni a "C"-be,ugye?
csak nem tud leválasztani belöle ,azt írja ha jól fordítom :fájlstuktura hiba, kérem futtassa a chkdsk-t(chekdisk)...
Most megpróbálom..... :)

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#137) Fire/SOUL/CD válasza thomas791 (#136) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az elég baj, mert az jelzi, hogy valami gond van a fájlrendszerrel és addig nem fog csinálni semmit, amíg ki nem javítod. Ezért javasolja a chkdsk-t futtatni. Ha ez lefut és talál hibát, akkor javíttasd vele, aztán próbálkozz meg újra az átméretezéssel.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#138) thomas791 válasza Fire/SOUL/CD (#137) üzenetére


thomas791
tag

Szia!
sikerült.....
A chkdsk /F paraméterrel rendberakta a "D" meghajtót így utánna már simán ment minden...
Elveszett fájltöredék kb.: 12,5 GB volt amit törölni kellet... ghost fájlok voltak...., amiket már rég nem használtam, kb 1 éve!
Köszönet a segítségért!!!!!!!!!!
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#139) niklebi


niklebi
senior tag

Sziasztok!

A probléma az,hogy vettem egy új HDD-t és szeretném arra telepíteni a rendszert+a programokat. Azt szeretném ha azon lenne a "C" partíció és a mostani merevlemezen lévő "C"-t megszüntetni, vagy másra átnevezni.
Win7-et használok és csináltam egy lemezkép fájlt a jelenlegi rendszerről és azt szeretném mint egy rendszer visszaállítást az új HDD-re feltenni. Mit csináljak,hogy tudom ezt megoldani?
Én azt gondoltam,hogy először csak az új HDD-t teszem a gépbe,particionálom majd ha kész akkor gép kikapcs, beteszem a régi merevlemezt és mintha újra telepíteném megformázom a jelenlegi rajt lévő "C"-t és utána rendszer visszaállításként a lementett lemezképfájlt használva telepítem a rendszert már az új HDD-n lévő "C".re.
Lehetséges egy ilyen megoldás? Teljesen kezdő vagyok ilyen dolgokban,még soha nem csináltam még hasonló dolgokat sem. A particionálást eddig mindig csak 1 HDD vel csináltam,vagyis soha nem volt 2 winchester a gépbe amin partíciót kellett volna változtatni.
Remélem elég érthetően írtam mit akarok,most már csak valami jó megoldás kellene. Ja semmilyen angol nyelvű programot nem igazán tudok használni mivel 1 yes-en kívül semmit sem tudok angolul.
Segítséget nagyon megköszönöm.

(#140) Fire/SOUL/CD válasza niklebi (#139) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Olvasd el ezt a pár HSZ-t, alkalmazd, tényleg ennyire egyszerű :K

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#141) niklebi válasza Fire/SOUL/CD (#140) üzenetére


niklebi
senior tag

Köszönöm a gyors választ! :R Olvasom amit linkeltél. Kérdésem,hogy ez a program jó lesz a másolásra:
Paragon Partition Manager™ 10.0 Personal
Most töltöttem le ,hogy olvasgattam a topikot. :K

(#142) Fire/SOUL/CD válasza niklebi (#141) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem, az a progi amit leszedtél az particionálásra való. Ami neked kell az ebben a HSZ-ben van: [link]
Sajnos ingyenesben nem tudok olyan progit, ami tudna klónozni, pontosabban az Easus Disk Copy ami szóba jöhet, de azt nem ismerem, eddig még nem használtam.

Szóval neked ez a progi kell(het): [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#143) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hali.
A következő feladat áll előttem. Hogy tudnám megoldani.?
Meglévő 400 as vinyómon most 200 giga szabad hely van.
Szeretném megtartani a jelenlegi cuccokat a vinyón, és csinálni egy kb. 30 gigás particiot windows 7 rendszernek a vinyó gyorsabbik részén az elején.

(#144) Veron


Veron
őstag

Hello!

Adott egy HP Pavilion dv6-os zsír új noti, rajta a gyári, legális Win 7-tel. 2 db partíció van az 500 GB-os vinyón: a rendszer és a recovery. Szeretném szétszedni a rendszerpartíciót kétfelé, de a Paragon Partition Manager 9.0 a fájlrendszerhez ezt írja: "Invalid file system", és semmilyen szolgáltatásopciót nem kínál fel a partíciótörlésen kívül. Ergo semmi nem tudok kezdeni vele. Szerintetek mi lehet ennek az oka? A Paragon cucc sara, vagy a HP-t kellene zaklatni, hogy gariban tegyenek valamit?

Kösz,
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#145) Fire/SOUL/CD válasza Veron (#144) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Próbáld meg ezt használni hozzá: [link] Ingyenes, W7 x64 kompatibilis, adatvesztés nélkül lehet átméretezni természetesen. Meglátjuk, ez mit ír ki..

Fire.

UI: Az előző paragont uninstallálni előtte!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#146) Veron válasza Fire/SOUL/CD (#145) üzenetére


Veron
őstag

Szia!

Kipróbáltam amit javasoltál, de így sem működik, ugyan az a hiba.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#147) Fire/SOUL/CD válasza Veron (#146) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

2 lehetőség van.

1. Valóban valami fájlrendszer hiba van.
2. A Recovery partíció miatt nem lehetséges. Ezt azonban nem tudom megerősíteni, mert én élből nem engedem hogy létrejöjjön ilyen rejtett partíció...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#148) Veron válasza Fire/SOUL/CD (#147) üzenetére


Veron
őstag

Na megoldódott.
A professzionális megoldás a következőképpen néz ki. A beépített Win7 eszközzel megparticionáltam a vinyót, én innen kezdve a Partition Manager 9.0 és 10.0 is NTFS-ként ismeri fel, az amúgy tényleg NTFS fájlrendszerű partíciókat.
Egyébként én az általad említettek közül a 2. eshetőségre szavaztam volna.
Thx!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#149) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Sziasztok!

Hamarosan új vinyó költözik a gépembe, amit szeretnék 3 részre particionálni (1 Linux, 1 Windows, 1 adat). Ehhez kellene bootolható particíó-manager. Ja, és nem árt, ha tud formázni is bár a legtöbb e célra készült progi eddig csak hibás szektorokat csinált nekem a formázás mellé :((
Minden segítséget köszi! :R

(#150) wnjani23


wnjani23
csendes tag

Sziasztok! remélem jó helyre írok. nem tudok telepíteni windows-t. az elején kiír valami hibát. valami hiányzik. a telepítő lemezek jók. semmilyen windows nem tudok telepíteni. BIOS-bol lehet formázni a merevlemezt? most XP van a gépen

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.