Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Psychonaut válasza wnjani23 (#150) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hiren's Boot CD-t töltsd le, abban van egy csomó hasznos progi, bootolj be arról, és formázd + partícionáld a vinyót egy erre kitalált progival.

(#152) kraftxld válasza wnjani23 (#150) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A valami kiír valamit valamikornál kicsit több konkrétum kellene. A telepítés melyik része akad szét, mikor és mit ír ki? E nélkül max a nagyszakállú csodadoktor tud segíteni aki a BPTV-n nyomta régebben. 360+áfa/perc-ért tartsd oda erősen a telefont a géphez aztán jó lesz :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#153) antal27


antal27
tag

Sziasztok.

Adat mentésre telepítenem kellene egy XP-t.
A kérdésem az lenne,lehet-e úgy telepíteni,hogy ne legyen megformázva a merevlemez.Ha azt az opciót választom telepítésnél,hogy maradjon a jelenlegi formátum,akkor nem fogja megformázni?

Köszönöm.

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#154) Psychonaut válasza antal27 (#153) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hát, ha egy olyan partíxióra telepíted, amin már van Windows, akkor azt felül fogja írni, és bepakolja egy Windows.old mappába, de az adataid megmaradnak. Legalábbis 7 esetén. XP-nél még nem próbáltam.

SZERK: De nem lenne egyszerűbb egy bootolható adatmentő program ennél?

[ Szerkesztve ]

(#155) antal27 válasza Psychonaut (#154) üzenetére


antal27
tag

Szia.
A partíción nincs op rendszer.

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#156) Psychonaut válasza antal27 (#155) üzenetére


Psychonaut
addikt

Akkor viszont mindenképpen bootolható adatmentő program, szerintem. Ha ráraksz egy Wint arra a partícióra, nagy valószínűséggel összegányolja az adatokat.

(#157) antal27 válasza Psychonaut (#156) üzenetére


antal27
tag

Ezt értem.
De nekem az lenne a lényeg,hogy ne keljen formázni és a partíción lévő adatok"film,progi" megmaradjon!Egyenlőre erről kéne mennie egy gépnek.Bocs ezt eddig nem írtam
Köszi

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#158) Psychonaut válasza antal27 (#157) üzenetére


Psychonaut
addikt

Értem én, de akkor miért nem jó az adatmentő program? :F
Vagy nincs másik vinyód/pendriveod amire menthetnél?

(#159) antal27 válasza Psychonaut (#158) üzenetére


antal27
tag

Egyenlőre erről kéne mennie egy gépnek.Bocs ezt eddig nem írtam. :D

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#160) Psychonaut válasza antal27 (#159) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ja...
Gondolom akkor 1 partíció van a gépen, ami az egész vinyót elfoglalja. Na most ezt le kellene kicsinyíteni (Paragon Partition Manager adatvesztés nélkül megoldja, de azért nézz utána, mielőtt belekezdesz), és a maradék helyre egy új partícióra felrakni a Windowst.

(#161) antal27 válasza Psychonaut (#160) üzenetére


antal27
tag

Ok.Köszönöm a segítséget.

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#162) superecneB


superecneB
őstag

Üdv
Easeus partition masterrel a laptopom C:/ meghajtójáról "leresizeoltam" 250gb-t amit D: meghajtónak akarok csinálni. Az operáció sikeresen végbe ment, és most 250GB "unallocated" Logical cucc van. És nem tudok ebből Createlni partíciót. Hogyan lehet ezt megcsinálni?

(#163) Fire/SOUL/CD válasza superecneB (#162) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Gondolom, most úgy néz ki a dolog, hogy van a C, ami elsődleges, aktív, rendszerbetöltő partíció, meg van ez az unallocated partíció. Ha így van, akkor akár az OS lemezkezelőjével is megoldható, hisz azzal is létrehozható illetve formázható az a rész. Ezután már használható lesz (annak kellene lennie) ;]

Ha esetleg le is formáztad, de mégsem látszik, akkor szintén a lemezkezelővel adj neki betűjelet...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#164) superecneB válasza Fire/SOUL/CD (#163) üzenetére


superecneB
őstag

Köszi, közben nekem is beugrott ez a lemezkezelő dolog és ezzel sikerült megoldani a problémát! Érdekes hogy nem tudtam a programban createlni... na mindegy, még egyszer köszi a segítséget :R

(#165) HUNcutka_


HUNcutka_
csendes tag

Sziasztok!
S.O.S segítségre lenne szükségem, csak sajnos a lelkes amatőrnél is rosszabb vagyok, amolyan kontár féle, viszont egy aprócska dolog miatt vinném szervizbe a gépet.
Szóval, van egy "ilyenem":

Fizikálisan szét van választva a c és a d meghajtó. C-n ugyebár program fájlok, d-n meg megannyi hely. C-n ott tartok, hogy 40 mega(!) helyem maradt, de reggel még kb. 90 volt.. mi ez, sztrájkol a gépem, vagy csak simán visszaszámol????
Arra gondoltam, hogy a 200 megás gugli Chrome-ot átdobnám d-re.. ( a letöltések meg ghost memória vagy mi a szösz d-ből táplálkozik úgyis!)
Izé, hogy a legegyszerűbb?
köszi előre, és kérlek ne írjátok, hogy újrapartícionálni, meg magic moverezni, mert egyszer már sikerült úgy összekuszálnom a rendszert, hogy a szakinak le kellett gyalulnia tutto kompletto.. Ezt most nem szeretném újraprodukálni, hihi..
(Info: automatikus frissítés kikapcsolva, töredezettségmentesítés heti művelet, és nincs felesleges progim, amit törölhetnék.)

(#166) HUNcutka_


HUNcutka_
csendes tag

Bocsesz, a nem szócska kimaradt, szóval NEM vinném szervizbe

(#167) kraftxld válasza HUNcutka_ (#166) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A C-n elsősorban takarítani (régi update-k, windows\system32\dllcache törtése, temp és IE cache ürítése), töredezettségmentesítés, partció mentése mondjuk Macrium Reflect-el egy másik vinyóra, aztán már nyugodtan át lehet méretezni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#168) BluEyes válasza HUNcutka_ (#166) üzenetére


BluEyes
őstag

Nyiss egy Total Commandert, ha nincs engedélyezve a rejtett/system fájlok mutatása, akkor engedélyezd a Beállításokban.

A következőket törölheted (kijelölöd, majd a Shift-et nyomva tartva DEL, ekkor nem a Lomtárba pakolja át, hanem egyből törli):
C:\Document & Settings\saját könyvtárad\ Local settings\ Temp\ a könyvtár tartalma
C:\Windows\ a $ karakterrel kezdődő könyvtárak mindenestől
C:\Windows\Driver cache\ a könyvtár tartalma
C:\Windows\Installer\ a könyvtár tartalma
C:\Windows\Software distribution\Download\ a könyvtár tartalma

Vezérlőpult/Rendszer/Rendszer visszaállítása fül/ - itt katt a C meghajtóra, mellette Beállítások, és nézd meg, hogy a C meghajtón mennyi hely van neki fenntartva, általában 10% szokott lenni, ezt nyugodtan vedd lejjebb a csuszkával, 2-3% elég. Alkalmazd!
Reboot után kell legyen 1-2 giga szabad helyed.

A C partíció megnövelése sem nagy történet, kb. egy partícionáló progi elég hozzá, pl. Aesus

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#169) kraftxld válasza BluEyes (#168) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az installerrel azért óvatosan, később lehet belőle szívás ha programot akar eltávolítani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#170) BluEyes válasza kraftxld (#169) üzenetére


BluEyes
őstag

Revo uninstaller oszt csókolom. :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#171) Dimitryj válasza HUNcutka_ (#165) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

"Fizikálisan szét van választva a c és a d meghajtó." LOL fejszével vagy flexel?

Esetleg nagyobb vinyó beszerzése? (ha noti akor cseréje).

(#172) huszar90


huszar90
aktív tag

Sziasztok!
Egy hatalmas problémám lenne. Van egy hp notim. Alapból 2 particióval, az egyik a user számára a másik egy úgynevezett hp recovery amin a vista telepítő lemeze volt. Na mármost felakartem tenni az ubuntut és azt akartam hogy ne legyen partició hanem egybe legyen az egész és hogy ntfs-es legyen ezért beraktam egy win telepítőt is formáztam mindkét particiót majd a hp recovery-st töröltem. Azóta a windows telepítő azt írja ki hogy unallocated. ja és inditáskor azt írja ki hogy: hiányzó bootmgr (gondolom ez is a hp recovery-n volt.
Mit tegyek hogy ne legyen particióm hanem egyben legyen az egész ntfs es legyen az egész.
Magyarán egy sima formázott merevlemezem legyen?
Ja és a boot menedzser is legyen. Vagy egyáltalán az kell?
Előre is köszönöm a segítséget. :O

(#173) BluEyes válasza huszar90 (#172) üzenetére


BluEyes
őstag

Töröld a maradék partíciót is, így az egész lemez unallocated lesz, majd hozz létre egy partíciót, Ennyi.

Mé jó az 1 ntfs partíció? Linuxnak főleg minek? Mi az elképzelés?

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#174) huszar90 válasza BluEyes (#173) üzenetére


huszar90
aktív tag

Ok köszi szépen sikerült! :K
Az egy partició azért fontos mert a hackintost is kiszerettem volna próbálni előtte ha már reinstallálom a gépet, annak meg csak egy partició lehet. :))

(#175) huszar90 válasza huszar90 (#174) üzenetére


huszar90
aktív tag

öö mégsem jó csak akkor formáz a win 7 ha telepítem is hiába hozok létre a telepítőn belül egyetlen egy particiót a többi telepítő szerint változatlan.
Szóval az lenne kérdésem hogy létezik e olyan boot cd ami az egész vinyót leformázza ntfs re hülye particiók nélkül egybe az egészet. Próbáltam hiren cd vel de az istenért se akarja betölteni a drivereket így a progikat se. Vagy kerítsek egy xp telepítő lemezt azzal lehet ilyet (úgy emlékszem hogy igen de nem tudom). Csak létezik ilyen boot cd ami legyalulja az egész lemezt :W
Komolyan mondom kedvem lenne kiszedni a laptopból a vinyót és az asztalit ráerszteni csak ugye a gari.

(#176) Fire/SOUL/CD válasza huszar90 (#175) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha nem gond, hogy 32 bites, akkor innen ezt, ha meg x64-es kell, akkor innen töltsd le.
(Mint látható a legújabb ingyenes változatból már nem engedik letölteni az x64-est)
Találsz benne egy recovery builder funkciót, azzal elkészíted a boot-os lemezt.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#177) HUNcutka_ válasza BluEyes (#168) üzenetére


HUNcutka_
csendes tag

Many thx, blueeyes, istenkirályság!!!! :R

Csak a win/software distribution/download kitörlésével 250 megát sikerült felszabadítani!
A win/driver cache -ben van egy i386 nevű mappa, az 91 mega, nem mertem még törölni, az mi a szösz?
Nincs TC-m, ezért saját gép-en keresztül próbáltam elérni a törölhető fájlokat, a Temp sajnos "halvány" mappában van, nem engedi törölni, pedig rendszergazdás opcióim vannak, valahol beállításokban kellene még nagyobb jogosultsághoz jutnom, ugye?

Paragrafus jel kezdetű fájlok nincsenek, és az installer mappa tartalmát sem mertem törölni.
Viszont így is elégedett vagyok, és tényleg nagyon-nagyon-nagyon köszönöm!!

(#178) kraftxld válasza HUNcutka_ (#177) üzenetére


kraftxld
nagyúr

nézet, mappabeállítások, rejtett file-ok megjelenítése, meg a rendszerfile-ok elrejtése előle is vedd ki a pipát.
Ja, ha nem használsz hibernálást, kapcsold ki a vezérlőpult/energiagazdálkodásban.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#179) HUNcutka_ válasza kraftxld (#178) üzenetére


HUNcutka_
csendes tag

Köszke, de a "halvány" mappába bele tudok menni, és meg is jelennek a fájlok, csak kitörölni nem engedi.
Ezek az alapbeállítások:

(#180) huszar90 válasza Fire/SOUL/CD (#176) üzenetére


huszar90
aktív tag

szia 64 bites kéne az meg ugye nincs. leszedtem a 9-es verzát abba meg nincs olyan funkció amit te írsz. Beraktam egy win xp cd hogy majd azzal meg formázom az meg kék halállal kimul különböző szektorokra hivatkozva. (gondolom ez a 10gigás partició. A win 7 települ de nem látja a mostmár a 10 gigát 240 helyett 230 van. beszarok de komolyan hogy 2010-ben nem lehet egy kib@szott notebook vinyót leformázni. Esküszöm elmegyek a hp-hoz és ledugom a torkukon a hdd a hüly vista particióval együtt.
Nekem csak egy cd kéne amit ha berakok a gépbe és megnyomok egy gombot akkor az egész vinyót formázza meg...
Ez olyan nehéz, vagy csak nekem vannak ilyen lehetetlen igényeim? :F :( :W

(#181) huszar90


huszar90
aktív tag

mosmár a 9es paragon is minden műveletnél hibát ír kiazt írja hogy futtassak chkdsk-t vagy scandisk-t ez hogy kell?
légyszi segítsetek, mert már nagyon idegesít :(

(#182) Fire/SOUL/CD válasza huszar90 (#180) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. De igen, linkeltem az x64-es változatot, amivel boot-os eszközt elkészíted
2. Bebootolsz, letörölsz minden partíciót
3. létrehozol (példa kedvéért) 2db partíciót, egyet a rendszernek, a maradékot meg az adatoknak (mindegyiket NTFS és ELSŐDLEGES-ként)
4. Jobb egér az első partíción/Formázás (NTFS), ugyanezt a második partícióval eljátszani
5. Bal alsó részen APPLY gomb
6. Első (azaz C) partícióra ráállsz és AKTÍVVÁ teszed (fejből írom, úgy hogy nem biztos hogy itt lesz) Tools/Advanced kinyíló/Set Active
7. ismét Apply gomb

És ennyi, ezután működnie kell a telepítésnek. A W7 telepítővel már nem törölsz/hozol létre partíciót, csak leformázod mind a kettőt (bár már formáztuk, kompatibilitási okai vannak, ezért kell) és feltelepíted. Így nem fog létrejönni az a 100 megás rejtett partíció sem...

Fire.

UI: Ha a műveletek közben, a Paragon hibát ír ki, akkor az sajnos hiba is...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#183) huszar90 válasza Fire/SOUL/CD (#182) üzenetére


huszar90
aktív tag

Szia!
bocsi hogy tényleg rabolom az idődet,
A linkelt 64 bites változatot lezsedtem és regisztráltam is a free keyért. Feltelepül indul megvan. De sehol se találom hogy hol kéne boot lemezt készíteni, biztos hogy a frre verzióban is van ilyen?
most egyenlőre a scandisket futtatom hátha helyre tudja állítani a 10 gigát mert egyelőre semmi sem látja sőt hibákat jeleznek a progik.

(#184) Fire/SOUL/CD válasza huszar90 (#183) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ment priv

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#185) BluEyes válasza HUNcutka_ (#177) üzenetére


BluEyes
őstag

Szívesen! :)
Tessék a TC-t felrakni. A $-os könyvtárakat a winupdate hozza létre, törölhetők. Amiket írtam, nyugodtan törölheted mindet, i386-ot is mindenestől a Drivercache-ből.
Az Installert is.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#186) HUNcutka_ válasza BluEyes (#185) üzenetére


HUNcutka_
csendes tag

Okay, mindjárt feldobom a tc-t, de a talpamat is, asszem!!! Ez hihetetlen, 250 megát sikerült kinyernem a software distribution download-ból, boldogan kikapcsoltam a masinát, mostanában meg vissza. Szerinted mennyivel büszkélkedik a c-m, úgy, hogy nem csináltam semmit? 114 mega!!! Őrület.
Vírus? Vagy helyet csináltam a sorban álló frissítéseknek (érdekes lenne, mert kikapcsoltam). AVG vírusirtóm van, amit egy ideje frissíteni kellene, talán sanszosabb, hogy benyeltem egy vírust.. hoppá.

(#187) Dimitryj válasza huszar90 (#175) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Öööö izé!

Most mit is akarsz aval h csak 1 partíció legyen?
Mért akarsz NTFS-re linuxot? Kezelni kezeli de nem hiszem hogy örülne neki az ubi h nincs swap meg a szokásos particó kupac.

Nem lenne egyszerűbb ha csinálnál a végére egy xGb os partíciót és az elején hagynál egy pl 25Gs partíciót a rendszernek particionálatlanul? Így ha valamit pakolsz is rá nem veszik el ha pl visza rakod az XPt vagy W7et.

W7 vista telepítővel is lehet partícionálni akár parancssorból csak nem telepítést kel indítani hanem recowery módot és elindítani egy paracssort ott meg diskpart format kombóval partícionálni.

(#188) BluEyes válasza HUNcutka_ (#186) üzenetére


BluEyes
őstag

Csúnya windóz! :)
Csináld meg, amit a #166-ban írtam. A 250 mega kutyafüle, gigák kellenek. Mekkorák a partíciók, mennyi hely van a D-n?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#189) HUNcutka_ válasza BluEyes (#188) üzenetére


HUNcutka_
csendes tag

Jelentem TC fenn van. Jelentem leizzadtam háromszor, mire a rejtett fájlok mutatása beállítást megtaláltam, jelentem töröltem, amit csak lehetett! 540 megám van, hurrá!!
A Temp mappában vmi Content IE5-öt semmi pénzért nem enged törölni. Csak egy index.dat van benne.
C teljes: 3,75 G, D teljes: 7,49 G (ebből szabad: 4,17 G)

(#190) BluEyes válasza HUNcutka_ (#189) üzenetére


BluEyes
őstag

Jóvan, küzdjél csak. :K
Mindig van néhány fájl, ami nem törölhető, ezek kellenek az xp boldogságához. Hadd maradjanak. :)
Az a 3,75G nagyon csirke. Mit szólnál, ha hozzácsapnánk még úgy 1-1,5 gigát a D-ből?

Ja, rendszervisszaállítást is megnézted? Az IE beállításaiba is menj be, be lehet állítani, hogy mekkora helyet tartson fenn az ideiglenes fájloknak, azt is vedd le a csuszkával kicsire, hogy azért maradjon valamennyi, 20-30 mega elég.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#191) HUNcutka_ válasza BluEyes (#190) üzenetére


HUNcutka_
csendes tag

Boldog lennék.. azonban néhány parancsikonnak megváltozott az ikonképe.. kis fehér-kék négyzetek lettek, így kezdődött az előző kálváriám is.. és gyalulás lett belőle...:)
rááll/jobb egér/tulajdonságok: ikoncsere nem elérhető..
Hogyan tovább?
Ettől függetlenül érdekel az 1 gigás áthozatal.

(#192) HUNcutka_ válasza BluEyes (#190) üzenetére


HUNcutka_
csendes tag

Ja, rendszervisszaállítás: ki van kapcsolva, gondolom helymegtakarítás végett, az súlyos?
Mi az IE? Explorer? Google Chrome-ot használok, bár felfedeztem, hogy az IE előzményei közt is megtalálom a chrome-os böngészéseket..
A chrome-ban meg nem találom, de még under construktion..... :F

(#193) BluEyes válasza HUNcutka_ (#192) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha ki van kapcsolva, akkor jó. Akkor gond, ha vissza akarnád állítani az xp-t egy korábbi időpontra, mikor még jól működött. Ez most nem fog menni. :D
Az ikonok problémája ismerős, alapból az Installer mappába vannak linkelve az Office (Word, Excel stb) ikonjai. A programok működését nem befolyásolja, de ha zavar nagyon a dolog, meg tudjuk oldani, hogy megint szép offiszos ikonjaid legyenek. Legegyszerűbb, hogy az aszalról törlöd pl. a Word immáron fehér ikonját, majd elmész az Office könyvtárába, megkeresed a Word-öt indító .exe fájlt (word.exe, msword.exe, verziótól függ), az egér jobb gombját nyomva tartod rajta pár másodpercig. Ekkor előjön egy menü, ebben a Küldés-Asztal(parancsikon)-ra katt, és máris ott lesz a Word ikonja az asztalon. A többi programmal ugyanígy járj el.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#194) kraftxld válasza HUNcutka_ (#192) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bocsi, hogy ezt mondom, de amennyi időt rászántál erre a vinyóproblémára, ha az alatt elmentél volna akár 3-400Ft-ért is melózni valamit már vehetnél a pénzből az aprón egy használt 320GB-osat :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#195) HUNcutka_ válasza kraftxld (#194) üzenetére


HUNcutka_
csendes tag

Ez a színtiszta baj a fogyasztói társadalommal, a zsigereinkbe van nevelve, hogy dzzzzzz elromlik, dzzzzzz újat venni...
Engem érdekel a megoldás, és nem azért a 3-4000 ft-ért (jelenleg is melózom, készenlétis vagyok 2000 ft-os óradíjjal..), de belefér az időmbe. A 3-4000 ft-ért meg inkább élményt vásárolok a strandon vagy a vidámparkban..hihi.
Tényleg nagyon érdekel, és a szüleim haja ezerrel hullott, mikor 8-10 évesen beirattak egy számtek tanfolyamra, - akkor még a c64-esek és spektrumok világába -, mert hiába lettem csoportelső progi írásban, hiába volt a kedvenc oktatókönyvem a Bűbájt, simán abbahagytam, más is érdekelt.. Emberi logika gépnyelvre átírva, hihetetlenül izgalmas, mai napig állítom.
Ja, és ha legközelebb hasonló problémám támad, már tudni fogom, mit kell tenni! Nem írok (ebből a problémából kifolyólag) nektek, és nem gazdagítom a "rágyógyítók" vagyonát sem. Ha komolyabb szám.gépes munkám lesz, akkor eleve odafigyelek a tárhelyre. Szörfölgetni, egy-két excelt, word-öt megírni, tökéletes a mostani..hihi.
Bocs a nem idevágó gondolatokért, de kikívánkozott!

BluEyes, nagy voltál, köszi! :R
Jelentem, ikonok újra rendben, és a c-m felpörgött 1,16 gigára!!! Csúcs!

(#196) BluEyes válasza HUNcutka_ (#195) üzenetére


BluEyes
őstag

Teljesen egyetértek veled, és örülök, hogy segíthettem! :K

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#197) Tibi a lámer


Tibi a lámer
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne sz:ukségem. Most vettem egy desktopot 500gb vinyóvsl. Valahol olvastam, hogy érdemes 3 részre particionálni. Egyre oprsy (ez Win7 64bit lenne), másodikra progik,a a harmadikre menteni a cuccokat. Ez állítólag király, mert gyorsan újra lehet tenni a rendszert ha gáz van. Meg álítólag vírus nem nagyon fog particiót ugrani. Nos a kérdés az lenne, hogy hogyan lenne érdemes felosztani? Op rendszer újratelepítésekor a progikat nem kell újratelepíteni? Akkor elég lenne 2 partició.

Segítséget elöre is köszönöm!

Üdv,
Tibi

(#198) Viktor77 válasza Tibi a lámer (#197) üzenetére


Viktor77
titán

Igazad van, elég kettő. A legtöbb progi úgysem indul registry bejegyzés, vagy a win mappába telepített dolgai nélkül.
Három esetleg akkor kellhet, ha külön partícióra szeretnéd tenni a lapozófilet (már ha egyáltalán akarod használni). Ekkor viszont arra figyelj, hogy ez a partíció a lemez elején legyen.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#199) Tibi a lámer válasza Viktor77 (#198) üzenetére


Tibi a lámer
csendes tag

Köszönöm a választ. Egy 500gigás vinyón mekkora legyen a 2 partició?
Win7 64bit menne rá, office 2010 etc. Jatek nem lesz.

(#200) WonderCSabo válasza Tibi a lámer (#199) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha a rendszer partícióra nem raksz progikat, 30GB bőven elendő lesz neki. Nekem a progik is a Win7 x64 partícióján vannak, és elférnek a 40GBon simán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.