Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nimrod


Nimrod
addikt

A segítségeteket szeretném kérni - már látom is Emvy mosolyát :DDD
486-osba tettem másik winyót, ami nagyobb 500 MB-nál (700 MB-s). A BIOS szépen felismeri, semmi gond. Rányomom az FDISK-et, és az csak 504 MB-t ismer fel. Próbáltam MS-DOS és Dr-DOS-os FDISK-el is, de ugyanaz az eredmény. Ötlet?

(#2) Jester válasza Nimrod (#1) üzenetére


Jester
aktív tag

Az a gond, hogy a BIOS Normal módban van. (max 503,4 MB)
Állítsd be a HDD hozzáférését Large vagy LBA-ra, ha tudod (egy 486-oson is mennie kell) és megoldódnak a gondjaid.
Szívesen.

Mehr Licht!

(#3) Pacák válasza Jester (#2) üzenetére


Pacák
senior tag

Jaja.

...én egy udma-as qantum3.2ex-et bírtam szóra anno 486 lapban, csak mode3-ba visszavettem az arcából mert mode4-ban mindig hibázott w95 alatt...

Csövi.

Nuclear launch detected

(#4) Nimrod válasza Jester (#2) üzenetére


Nimrod
addikt

És ezt hol állítsam? BIOS-ban (winbios van rajta)? Merre? Amúgy kössz.

(#5) The_Tom válasza Nimrod (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

milyen os?? lehet hogy az os nem latja 1xűen... mongyuk vmi oskori dos... probazzal partition magic-et floppyrol, az megparticional mindent.

Üdv.

Szerintem.

(#6) Nimrod válasza The_Tom (#5) üzenetére


Nimrod
addikt

MS-DOS 6.22, most DR-DOS 7.03, előtte DR-DOS 7.02

(#7) The_Tom válasza Nimrod (#6) üzenetére


The_Tom
senior tag

Aha, hat mar a 6.22-nek is ismernie kene. akkor nem ez a baj.

Üdv.

Szerintem.

(#8) Pacák válasza Nimrod (#4) üzenetére


Pacák
senior tag

winbiost nem ismerem, de legtöbbször az első menüpont alatt szokott lenni ilyen hdd, fdd konfigurálós rész...
Ilyenek vannak a vinyó neve mellett, hogy LBA/CHS módok + átviteli módok (mode0-4) megismered...

Nuclear launch detected

(#9) Jester válasza Nimrod (#4) üzenetére


Jester
aktív tag

WinBIOS? Ha jól emlékszem akkor az a színes grafikus felületű, igaz?

Ha ez az, akkor a következő a teendő: felismerteted a HDD-t, és akkor felajánl neked egy adatsort, hogy ő így ismerte fel. ekkor nem okézod le azonnal a választását, hanem végigmész a ?HDD mode? mezőig (ha jól emlékszem van benne ilyen, vagy valami hasonló nevű) és ott megváltoztatod a normal (vagy chs) beállítást large v. lba-ra. Az utóbbi a javasoltabb. Ha esetleg a leírásom pontatlan, akkor bocsesz, de nagyon régen láttam már ilyen BIOS-t és emlékezetből nehezen megy. Otthon van egy ilyen gépem, ha nem megy így és lesz ídőm, akkor előkeresem és megnézem rajta.

Mehr Licht!

(#10) Nimrod válasza Jester (#9) üzenetére


Nimrod
addikt

Majd mégegyszer nekiugrok, kössz szépen!

(#11) Pacák válasza Jester (#9) üzenetére


Pacák
senior tag

Az a színes csoda?
Akkor bocs! 'hónapja volt a kezemben egy 486-os csodaszép fekete nagytoronyban...
Szerintem jók az emlékeid róla és fix, hogy az első menüpont volt benne a HDD config rész...
Én semmit nem tudtam szóra bírni benne, mert a lapra volt forrasztva az elem és kifolyt belőle a dzsuva a deszkára is, szal már semmit nem jegyzett meg kikapcs/reset után a bios...

Nuclear launch detected

(#12) Nimrod válasza Jester (#9) üzenetére


Nimrod
addikt

Ha azt mondom neki, hogy nem fogadom el, akkor kiad egy kalkulátort, hogy módosítsam az értékeit, és ennyi.

(#13) Jester válasza Nimrod (#12) üzenetére


Jester
aktív tag

Az is jó, én egy 1,7Gb-os Seagate-ot izzítottam be úgy.

Módszer a következő:
- Kiveszed a 700-as HDD-t és beteszed egy olyan lapba, amelyik automatikusan felismeri LBA-nak, és leírod innen az adatait. (cyl, sec, head, lz, stb.)
- Ezeket az adatokat beírod a WinBIOS megfeleő rublikáiba visszaszerelés után, és ok.

Innen kezdve működnie kell további állítgatások nélkül is.

Mehr Licht!

(#14) Jester válasza Jester (#13) üzenetére


Jester
aktív tag

Mára mennem kell, írd meg, hogy haladsz!

Mehr Licht!

(#15) Nimrod válasza Jester (#13) üzenetére


Nimrod
addikt

A BIOS felismeri, azzal semmi gond, újraindítás után is, stimmelnek az adatok is, de ha particionálni akarom, akkor az FDISK csak 504 MB-t ismer fel.

(#16) tocsa válasza Nimrod (#15) üzenetére


tocsa
senior tag

:O :O :O

Elhisszük, hogy a BIOS felismeri. De látjuk, hogy csak Normal módba. Rá kell venned, hogz LBA módba használja.

Pont.

Üdv!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#17) zrubi válasza Nimrod (#15) üzenetére


zrubi
senior tag

Akkor az fdisk-kel lesz a baj...

Particionáld meg valami 'fejlettebb' oprendszer alatt...

zrubi.hu

(#18) zrubi válasza tocsa (#16) üzenetére


zrubi
senior tag

Igen én feltételeztem, hogy tényleg LBA módban van...

zrubi.hu

(#19) Nimrod válasza zrubi (#17) üzenetére


Nimrod
addikt

PL.? Linux nem hajlandó felmenni, mert nem Pentium a gép :( DR-DOS FDISK-je tök jó, még FAT32-es particionálást is tud, de az se jó.

(#20) Tompo válasza Nimrod (#19) üzenetére


Tompo
aktív tag

Qdisk, jobb mint az fdisk google-ban keress rá.

(#21) djyangce válasza Nimrod (#19) üzenetére


djyangce
tag

Mi az, hogy nem hajlandó felmenni, mert nem Pentium. Raktak már fel linuxot 286-osra 9M rammal úgy, hogy futott rajta a web, az adatbázis és a fileszerver is.

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#22) Nimrod válasza djyangce (#21) üzenetére


Nimrod
addikt

És mi a neve meg a lelőhelye ennek a Linuxnak?

(#23) localhost válasza Nimrod (#15) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Gépet a hónod alá... bejössz vele... megmutatom hogyan kell.... megköszönöd és már mehetsz is...
Csak ma, csak Önnek ! Csak tőlem... :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24) Nimrod válasza localhost (#23) üzenetére


Nimrod
addikt

Apropó, nem mondtad mikor mehetek a free cuccokért!

(#25) localhost válasza Nimrod (#24) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Miért jöhetnél? Mikor? Mit igértem neked? Mikor?
Ki volt József Attila és hol halt meg és mikor?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26) Nimrod válasza localhost (#25) üzenetére


Nimrod
addikt

Nincs már maradék az ingyen piacról?

(#27) Nimrod válasza Tompo (#20) üzenetére


Nimrod
addikt

Ennek a Qdisk-nek van valami normális neve is?

(#28) localhost válasza Nimrod (#26) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És azt Neked igértem volna ????

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#29) localhost válasza Nimrod (#27) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nimród uram... ez a topic is elérte már a 30 hozzászólást.
Volt egy kérdésed, és az LBA móddal többször is megkaptad már a HELYES

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#30) Nimrod válasza localhost (#28) üzenetére


Nimrod
addikt

''...Bárki eljöhet a dolgokért, azzal az egy kitétellel, hogy érkezését itt a fórumban velem egyezteti. (Nem bejelenti, hanem egyezteti!)''

(#31) localhost válasza localhost (#29) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Választ ésn is igértem, hogy segítek, többen többször... MI KELL MÉÉÉÉÉG?
Hívjalak fel és te bediktálod a BIOSOD menüpontjait ????
Nézd meg a BIOSODAT!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#32) localhost válasza Nimrod (#30) üzenetére


localhost
Közösségépítő

...És EGYEZTETTÜNK? Vagy bejelentetted???? :O

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#33) Nimrod válasza localhost (#29) üzenetére


Nimrod
addikt

HELYES mit? :) De ezt a QDISK-et nem találom, hiába lesem a Google-t!

(#34) localhost válasza Nimrod (#33) üzenetére


localhost
Közösségépítő

http://home4.inet.tele.dk/acorner/filelist/section_34.html - QDISK most találtam.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#35) Nimrod válasza localhost (#34) üzenetére


Nimrod
addikt

És meg is nézted? HOGY töltöm le?

(#36) Nimrod válasza localhost (#32) üzenetére


Nimrod
addikt

Be bejelentettem, de nuku válasz rá. :(

(#37) localhost válasza Nimrod (#35) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Köszönöm én ezt a témát elhagyom... szerintem te csak minden második hozzászólás minden harmadik szavát olvasod. És ez így nem jó.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#38) Nimrod válasza localhost (#37) üzenetére


Nimrod
addikt

Mielőt meg nem öljük egymást virtuálisan, én is lépek.

(#39) djyangce válasza Nimrod (#22) üzenetére


djyangce
tag

Azért ez nem egészen ilyen egyszerű. Ez nem külön disztribúció volt, hanem valaki heccből pakolt ennyi mindent egy 286-osba.
A szimpla disztribek általában általában 386-osra vannak fordítva. Ezeknek elvileg mind fel kell menniük egy 486-osra. Persze kivétel akadhat. Nézz körül a <a href=''www.disztrowatch.com''>distrowatch</a>-on. Onna sok minden kiderül.
Ha valami nem ment fel 486-ra, annak sok más oka is lehet.

Yangce

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#40) Nimrod


Nimrod
addikt

Közben megkukkoltam és leírom az eredményt, hátha még tanul belőle valaki:
Advanced pont alatt lehet megtalálni. A lista alján van a master ill. slave meghajtóra vonatkozó cuccok. Az LBA-s kapcsolót kell átteni:
-masterre
-slavere
-vagy master/slavere.

Aszzem többit nem kell piszkálni, legalábbis nekem gond nem volt vele, csak akkor újra kell particionálni a winyót.
Asszem ennyi.
Fdisk-el problemo nélkül megy utána.

Kössz mindenkinek a segítséget (meg úgy mindent) :DDD

(#41) localhost válasza Nimrod (#40) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Na ugye, hogy meg tudtad csinálni...! :)
És személy szerint köszönöm, hogy értékes tapasztalatodat leírtad mások okulására. :)
Igazi ''localhost-féle'' vállonveregetés! :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#42) laczo válasza Nimrod (#40) üzenetére


laczo
tag

De ha még mindig nem sikerülne...akkor probáld meg azt hogy van 1 olyan progi
(Drivepro.exe) aminek van 1 tartozéka (ez.exe) . ha ezzel csinálod a particiót a hdd-re akkor végül is nincsen határ a méretekben mert logikai tipust fog megadni neki (1) de akkor nem használhatod más gépben..
:))

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#43) Gabexxxx


Gabexxxx
csendes tag

Szevasztok! A segítségeteket kérném. 2 gondom is van : 1 -Van egy 40Gb-os winyóm,és addig tökéletesen is működött amíg az XP az egyik pillanatban el nem szállt. Kék halál( Non paged area+vmi memória féle szöveg).Nem is ez a lényeg.Elhatároztam hogy újra felrakom az xp-t.Újraindítás után a és a telepítés kezdetekor kidobja hogy NTFS partíciót kell létrehozni majd leformázni.Erre mondtam hogy OK.Csináltam neki egy gyorsformázást.Igen ám de a 20%-nál befagyott.Kikapcsoltam majd be és P magic 8.0-val probálkoztam miután már BAD partíció volt kiirva.És nem tudom sem NTFS-re,sem FAT-re particionálni,mert nem engedi. Az apply után vissza dobja hogy BAD a partíció.Egyszóval semmit nem enged.Lehet tenni valamit ezzel?Ja és a gép indításakor ugyanugy kiirja hogy 40GB.De nem tudom particionálni sehogysem.Sem PM-el,sem xp telepítésekor,már vagy 10X próbáltam.
Másik gondom: van egy 9,1 -es IBM SCSI winyóm. A gép felismeri,de az XP nem.Itt mi lehet a gond?
Válaszotokat előre is köszönöm!!!

(#44) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

helló

Particion magic-el merge-eltem két partíciót eggyé, úgy csinálta hogy létrehozott egy könyvtárat a másik partíción,és az a másik partíció.Csak az a baj hogy amikor meg akarom nyitni a könyvtárat, Hozzáférés megtagadva üzenettel kidob a windows:F

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#45) MUŁĐER válasza MUŁĐER (#44) üzenetére


MUŁĐER
addikt

up

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#46) MUŁĐER válasza MUŁĐER (#44) üzenetére


MUŁĐER
addikt

up

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#47) sh4d0w válasza MUŁĐER (#44) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

NTFS-jogok?

https://www.coreinfinity.tech

(#48) MUŁĐER válasza sh4d0w (#47) üzenetére


MUŁĐER
addikt

hm..azok hol vannak?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#49) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Üdv! Nem tudom hova írjam ezt ahol választ is kapok szal berakom pár helyre sry...
Szóval két részre van osztva a winyóm, egy 70gigás a rendszernek, és egy 300gigás az adataimnak, XP telepítő alatt töröltem és létrehoztam újra a 70gb-os rész, ezért most D meghajtóként ismeri fel, ezen van a jelenlegi rendszer (win7). Szeretném az adatok sérülése nélkül (tehát nem törölve mindkét partíciót...) visszaállítani a 70gigásat rendszerpartíciónak, C betűjellel, és a 300-ast tárolónak (extended, vagy logikai particiónak...?) D betűjellel. Ehhez melyik programot használjam? És némi instrukciót is kérnék hozzá ha nem gond...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#50) kraftxld válasza $p@rr0w (#49) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt sajna nem lehet megcsinálni újratelepítés nélkül :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.