Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) flash-


flash-
veterán

oké valamit csináltam most már be sem tölt a windows,a windows telepitő cd is indulás után megáll.
van valami cd-s "dos"os particionálo program?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#252) _BM_ válasza flash- (#251) üzenetére


_BM_
senior tag

[Töltsd le ezt a programot]

Telepítsd, majd csinálj vele boot lemezt (Tools / Recovery Media Builder).
Bootolj be a lemezzel, és töröld az összes partíciót a merevlemezen. Ezután vagy csinálj vele új partíciót, vagy cseréld ki a lemezt a W7 telepítővel, és restart.

[ Szerkesztve ]

(#253) kkdesign


kkdesign
senior tag

Hali Egy elég hülye problémában szeretnék segítséget kérni. bepróbálkoztam win 7 mellé a win 8at feltenni, azonban csúnya dolgok mentek végbe. Ugye el kellett osztanom a meghajtóim. Mindeddig semmi probléma, mert a leírtak szerint ment a dolog. Viszont mikor megosztottam, láttam, hogy nem ugyan az a szín jelöli a dolgokat mint aminek kellene. És az lett a vége, hogy a C is, D is, és az új W is dinamikus partíció lett. Arra meg ugye nem lehet oprendszert tenni, sőt, nem tudom hogy tudnám visszaállítani a C-t és a W-t elsődlegesre. Lehetőleg adatvesztés nélkül kéne megoldani, de ha nem lehet akkor sem annyira gáz csak akkor majd várok vele... töltöttem fel egy képet hogy lássátok mi a helyzet. Ezt kéne valahogy visszahozni az élők sorába, mert így ha esetlegesen újratelepítés lenne ( ezen a témán kívül bármely okból) akkor szívás... :S

[ Szerkesztve ]

(#254) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#253) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szép látvány, de mielőtt belemélyednénk, annyit had kérdezzek, hogy
1. Mi az az OEM partíció ott az elején, remélem nem valami előtelepített gépről van szó?
2. "Ugye el kellett osztanom a meghajtóim." - Mi ez a többesszám, én csak egy meghajtót látok?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#255) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#254) üzenetére


kkdesign
senior tag

az az OEM alapból rajta volt, free dos volt a gépen alapból, de mikor telepítgettem akkor hagytam mondom nehogy rosszat csináljak. 2, lehet kissé fogalomzavarban szenvedek :) szal a d-ből csippentettem a win 8nak, de átváltott dinamikusba minden amit a képen látsz

(#256) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#255) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Őszintén szólva a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás az lenne, ha egy külső merevlemezre a pótolhatatlan adatokat lementenéd majd teljesen letörölnéd a HDD-t...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#257) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#256) üzenetére


kkdesign
senior tag

hát jelenleg ez annyira nem megoldható, mert beadandók + szakdolgozat alatt állok és elég cink volna most egy ilyen. Nem is régi a windows ami rajt van... de ha meg kellene tennem akkor megtenném, viszont ha volna valami más megoldás akkor az jobban tetszene :) amúgy hogy érted hogy az egész HDD-t ? vagyis mivel ?

[ Szerkesztve ]

(#258) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#257) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nézd, megoldás mindig van, de ez esetben elég hosszú ideig is eltarthat, plusz a technika ördöge sosem alszik, azaz bebukhatod az összes adatodat és akkor lehet még pluszban utólag speckó adatmentő progikkal is játszani, amik vagy megtaláélják a fontos dolgaidat vagy nem.
Nincs kéznél egy pár gigás pendrive vagy valami? (Azért a szakdogák csak nem foglalnak több 10gigát...)

Szívesen leírom, hogy mivel és mit, csak nem szeretném ha mennének a levesbe a cuccaid, mert itt partícióösszevonással, konvertálással, törléssel és mozgatással lehet operálni és ha csak egy dolog is balul sikerül, már rotty az egésznek...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#259) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#258) üzenetére


kkdesign
senior tag

hát ha meg kell tenni meg kell tenni. Akkor egész hdd megy a levesbe. viszont azt mivel lehet ? vagy hogyan ?
és majd úgy szeretném hogy win7 és 8 ugye...
szerk: viszont ha a c-t ki lehet kerülni, akkor semmi gond, azon ha megmarad minden akkor okés a Dn ink játékok vannak, meg letöltések... az nem gáz ha megy a levesbe

[ Szerkesztve ]

(#260) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#259) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Te tudod, de utólag ne bőgni... :DDD
Ezt letöltöd és telepíted: [link]

A leírásomban mindig a korábban linkelt képeden látszódó betűjelekre hivatkozom, ha tehát egy másik gépbe teszed a hdd-t, akkor erre ügyelj.

# Elsőre a D és W partíciót egyesíted (kijelölöd a 2 partíciót és MERGE) vagy ha nincs is rá szükséged, akkor törölheted is őket
# először a 100MB-os partíciót konvertálod alaplemezzé, majd a C partíciót is és imádkozol, hogy utána még minden rendben legyen

Ha eddig eljutottál írj(ha ma már nem érsz rá, akkor is, én ugyanis nem tudok már nagyon sokáig maradni)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#261) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#260) üzenetére


kkdesign
senior tag

ma már nem tudok sokat én sem lenni, holnap tudnám megcsinálni ezeket, viszont addig megvagyok, hogy D és W egyesítve lett. Plusz még ráérnék talán konvertálásra viszont azt hogyan kéne ?

[ Szerkesztve ]

(#262) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#261) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Oksa, akkor holnap folytatjuk, kb 9 körül leszek elérhető itt PH!-n.
(De lehet segít addig más a dologban)
Amúgy a konvertálás nem olyan sok idő, majd a partíciók mozgatásával fog menni több...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#263) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#262) üzenetére


kkdesign
senior tag

Akkor a konvertálás még beleérne ma :) de a többi akkor majd holnap :)

(#264) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#262) üzenetére


kkdesign
senior tag

megnézegettem jobban a dolgokat, külön a 100 megást és külön a c-t nem engedi, 2-t sem enged kijelölni csak ha a teljes hddre kattintok akkor enged basic disket csinálni azt meg még ameddig nem leszel gépnél itt fórumon nem piszkálom, nehogy ökörség legyen belőle :) .

(#265) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#264) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Másképp nem fog menni(amúgy szinte egész délelőtt voltam PH!-n). Ha az egészet konvertálod(persze csakis Easeus-al), akkor majd kiderül, hogy megmaradnak-e az adatok...
(Nem véletlenül írtam korábban, hogy a fontos adatokat lementeni, aztán mindent újrahúzni...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#266) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#265) üzenetére


kkdesign
senior tag

Értem, no akkor megpróbálkozom vele. Ha kész van vagy kiír valamit amiben kellhet segítség addíg míg lefut akkor írok ( find some partition error -> adatvesztést vagy boot hibát is okozhat, ezt leokézhatom velejáró? vagy vészjósló? )

[ Szerkesztve ]

(#267) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#266) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ha tudomásul veszed, hogy mit okozhat, akkor okézd...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#268) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#267) üzenetére


kkdesign
senior tag

Boldogságáradatban úszom :) valami ok folytán semmi ilyet nem írt ki és simán ment a dolog ^^ semmi zökkenés nem volt :)

(#269) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#268) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor most hol tartunk? Dobj egy képet a lemezkezelőről a partíciószerkezetről...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#270) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#269) üzenetére


kkdesign
senior tag

Hát végzett újraindult látszólag megvan minden adatom zenét tudok hallgatni stb. film is indul játék is, csak kipróbáltam néhány dolgot működik-e eddig mennek. Annyi ami fura hogy azthiszem az OEMből csinált egy láthatót a sajátgépbe és az logikai.

[ Szerkesztve ]

(#271) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#270) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na most jön az izmosabb rész. Az F partíciót töröld, majd a Rendszerszámára fenntartottat mozgasd a lemez elejére (jobb egér rajta és resize/move, megfogod egérrel és a lemez elejéhez húzod), ugyanezt a C és D-vel is eljátszod, majd a legvégén a D-t átméretezed(mert kell, hogy keletkezzen a lemez legvégén egy kevés hely, pont annyi, mint amekkora az F partíció volt)

ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor miután megcsináltad amit írtam, anélkül, hogy az Apply gombon kattintottál volna, dobj egy újabb képet, hogy lássam, hogy jól csináltad-e.

UI: nem kell minden egyes művelet után az Apply-on kattintani, azaz pl amikor először törlöd az F-et, akkor sem kell. Csináld meg sorban amit írtam, ne kattints az Aplly-on, csak dobj egy képet.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#272) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#271) üzenetére


kkdesign
senior tag

Nagy része kész is. Annyi kell hogy pontosan hogy méretezem át ? Resize addig oké. És melyikél nyomassam hozzá azt a kis helyet ? tárgytalan megoldva :) folytathatjuk Akkor most egy Apply rá a progiban és hagyjam dolgozni ? Rendben nem kattintttam rá küldöm a képet

[ Szerkesztve ]

(#273) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#272) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem látom a képet, mert csak akkor látom, hogy hol tartunk...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#274) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#273) üzenetére


kkdesign
senior tag

(#275) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#274) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tudsz te ha akarsz, vaze... :DDD
Na, akkor már csak egy dolog maradt, a D partíciót konvertáld át logikaiból(Logical) elsődlegesre(Primary)

ha ezzel is megvagy, akkor végeztünk. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#276) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#275) üzenetére


kkdesign
senior tag

tehát akkor egy hatalmas Apply nyomás és engedem lefutni, majd ugyanaz mint a legelején ? ( annyi kéne még hogy egy nem logikai partíció kéne minimum 30 gigával na de a méret majdnem mindegy, a win 8nak... :)

(#277) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#276) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, egy hatalmas Apply és várni, meg imádkozni.
Ha minden sikeres lesz, akkor meg írsz, bár ezek a műveletek most eltarthatnak egy ideig(attól függ mennyire vannak tele a partíciók adatokkal, mozgatáskor mennyit kell átmozgatni)

Áramszünet ne legyen. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#278) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#277) üzenetére


kkdesign
senior tag

NNo kész vagyok eddig, minden sikeres :) áramszünet nehézkes mert laptopról van szó és áram alatt van :D :DDD ( letörli az izzadságcseppeket :D )

(#279) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#278) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hányszor írjam le még, hogy kép? :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#280) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#279) üzenetére


kkdesign
senior tag

itt tartok, annyi hogy nem tettem primary-ra a D-t hátha szükség van rá a win8as part.- hoz.

(#281) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#280) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

szerinted unatkozom és feleslegesen koptatom a biteket? :DDD
Logikaira nem lehet telepíteni OS-t, csak elsődlegesre. Szóval konvertáld Primary-ra a D-t, majd ha ez megvan, akkor méretezd át, méghozzá úgy, hogy 60GB-os legyen a D (ide fog majd települni a W8) a maradék területen meg szintén egy elsődleges partíciót hozz létre.
(és persze kép) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#282) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#281) üzenetére


kkdesign
senior tag

Hát szerintem nem unatkozol mert egy tudatlan épp kérdéseket tesz fel neked :DDD
A maradék terület lenne a D az adatokkal, vagis ha lehetséges úgy szeretném. Ennek nincs akadálya ? ( azthiszem most nem kell kép ehhez a hszhez :D)

[ Szerkesztve ]

(#283) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#282) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, a mostani D az át lesz méretezve, 60GB-ra (a mostani D-n jobb egér/resize/move, egérrel jobb szélét megfogod és elhúzod balra, amíg 60GB-os nem lesz). Ezután a nem particionált területen létrehozol egy új elsődleges partíciót(NTFS-el), ami lehet E betűjelet fog kapni, na az lesz majd az adatpartíció.

ha mindent jól csináltál, akkor lesz a rendszer számára fenntartott, a 80GB-os C, a 60GB-os D és a maradék GB-os E (vagy amilyen betűjelet épp kapni fog)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#284) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#283) üzenetére


kkdesign
senior tag

Nem engedi sajnos lehúzni 60ra csak addig ameddig vannak rajt az adatok. Jajj most arról megfeledkeztem, akkor a Dt jelen állapotában Convert primary ugye ?:DDD 162 Giga szabad azt engedi így lehúzni

[ Szerkesztve ]

(#285) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#284) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

és az mennyi GB? Mármint mekkorára engedi átméretezni?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#286) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#284) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

igen először konvertálni, ha megvan, akkor méretezd át akkorára, amekkorára engedi, hozd létre az utolsó elsődleges partíciót is és írj (képet is)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#287) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#286) üzenetére


kkdesign
senior tag

helenleg itt tartok átméretezni akkorára engedi, amekkorára az előbb, a szabad hely függvényében. Arra gondoltam, hogy az úgy okés, ha 60at lecsippentek belőle abból új partíció és move-val előrébb hozom mint a D ?

(#288) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#287) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, arra nincs szükség, annyit kell tenned, hogy a D elejéből(bal széléből/szélétől ha úgy jobb) veszel el 60GB-ot, majd az így keletkezett nem partícionált területen hozol létre egy elsődleges partíciót

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#289) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#288) üzenetére


kkdesign
senior tag

No meglett illetve csinálja. Ez tovább tarthat, ha lefut végig valszeg megvan minden primary-n ha végzett képet is küldök :D

(#290) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#288) üzenetére


kkdesign
senior tag


No kész is vagyok vele adataim megvannak ott virít a sajátgépben a Fel jelzett meghajtó is, ~60 GB a kép pedig a szöveg előtt találódzik :DDD

(#291) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#290) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát akkor megvolnánk. :K
Jöhet a W8, de arra ügyelj(ha UEFI támogatást is tud a laptop), hogy ne UEFI install legyen, azaz olyan eszközről indítsd a W8 telepítőt, amely előtagjában nincs ott az UEFI szócska. Erre gondolok
Ha a laposnak nincs UEFI támogatása, akkor ez tárgytalan.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#292) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#291) üzenetére


kkdesign
senior tag

Hát nagyonszépen köszönöm a segítséged :) :R :R :R
hát őszintén szólva fogalmam nincs hogy láttam e már UEFI szócskát boot környékén járkálva, de figyelek rá :)
am pendrive-ról telepíteném :)

(#293) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#292) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szívesen! Legalább volt egy kis élet a topikban, meg az eszmecserénknek biztosan volt annyi haszna is, hogy ha valaki belenéz a topikba, látja, hogy milyen partíciószerkezetből, mit csináltunk, és ha végigolvassa, akkor biztosan megtanul Easeus-al particionálni és egyéb műveleteket végezni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#294) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#293) üzenetére


kkdesign
senior tag

hát garantálom, hogy tanul valamit a témáról :D mint ahogy én is tanultam az esetből :DDD mégegyszer nagyon köszönöm :) :R no és akkor most uccu nekiesek a win8nak :D

(#295) Hirrus


Hirrus
csendes tag

Sziasztok
Van egy nagy gondom.
A gépemben van egy 320G vinyó amin 2 kötet található. Az egyik kötetet látja a gép D nek jelölve, a másikat is viszont nincs a kötet megnevezve, és ráadásul ezen nélkülözhetetlen adatok vannak, amiket meg kell menteni. Hogyan nevezhetem meg , esetleg terjeszthetem ki a kérdéses területet adatvesztés nélkül?
Az oprendszer egy független 120 g vinyón található.
Lehetséges volna ?

(#296) hundzse


hundzse
csendes tag

Hali

Olyan gondom lenne, hogy ezzel a programmal szeretném particionálni a vinyómat "Paragon Partition Manager™ 12 Home Special Edition" és mikor befejezte ez a kép fogad!

Még régen a Partition Magical semmi gondom nem volt..

ha valakinek van valami ötlete vagy vágja h mi a gáz akkor vagy ide vagy emailba írja meg!
Előre köszönöm!

email cím: monostori.csaba@indamail.hu

[ Szerkesztve ]

(#297) nap válasza hundzse (#296) üzenetére


nap
addikt

Egy töredezettségmentesítés, majd egy hibaellenőrzés valószínűleg megoldja a problémádat.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#298) hundzse válasza nap (#297) üzenetére


hundzse
csendes tag

nem töredezett a gépem! de meg próbálom köszi

(#299) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!

Van egy W8-al előretelepített samsung notim van és ebből adódóan GPT-s fájlrendszer van rajta amivel még nem volt dolgom.
Így aztán fogtam a jó öreg windows 7 usb download tool-t, feltoltam vele a windows 8.1 pro-t, némi bios álllítgatás után sikerült bootolnom pendrive-ról, elindítottam a telepítést és mikor jött a particionálási rész akkor jött a meglepi: particionálni tudtam és formázni is (még szerencse, hogy a recovery particiókhoz nem nyúltam, van belőle vagy 6!) de nem engedett telepíteni, mert GPT a partíció.
Utána olvasgattam/kérdezgettem és találtam a rufus nevű appot. A leírtak szerint csináltam egy UEFI-s bootolható pendrivot, beállítottam a boist is a megfelelő paraméterekkel újra boot, telepítés indul és csodák csodája már engedi a telepítést is. Na most jön kérdés: ott az a sok szar recovery-s parti, samsungos cuccokkal meg próbaverziókkal tele ami nekem nem kell. Ha most ebben a szakaszban (particionálás) ezeket mind letörlöm akkor kapok egy darab GPT particiót, amit aztán ahogy akatom szétosztom, formázom és utána mehet rá a windows 8? Csak félek, nem akarom azt, hogy miután leszedtem a recovery-ket és esetleg nem települ a W8, akkor kb kuka a gép. Kérnék segítséget!

köszönöm!

Oppo Find X5 PRO

(#300) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

A notimban lévő HDD különálló particiót szeretném összefűzni. A HDD-n korábban két partició volt, egy a Win7-nek és egy a háttértárnak. Ezt a HDD-t most teljes mértékben szeretném háttértárnak használni.

A HDD-n a korábbi Win telepítés által elkülönített "Rendszer számára fenntartott" 100MB-os, illetve 40GB-os particiót szeretném hozzáfűzni az említett adatok tárolására használthoz. (Feltételezem, hogy ezt a "Rendszer számára fenntartott" particiót azért látom egyáltalán, mert ez az előző rendszer maradványa, és nem a jelenlegi Win által létrehozott)

A kérdésem az lenne, hogy össze tudom e fűzni ezt a 3 particiót úgy, hogy az adatok a nagyobbik partición megmaradnak? Korábban próbálkoztam a Win beépített particionálójával, de akkor eltűntek az adatok a nagyobbik particióról, és csak nagy kínok árán tudtam visszahozni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.