Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#1579) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok, van egy 500-as hdd-m amit összezsugorítanék, hogy át tudjam klónozni egy 128GB-os ssd-re de valamiért nem engedi a win 10.
80GB-ra lecsökkentettem a C: méretét mégis az alábbi kép fogad.
Mivel tudnám megoldani, hogy 100GB alá kerüljön és végre ki tudjam cserélni ssd-re?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1580) Fire/SOUL/CD válasza anonymus89 (#1579) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mennyi szabad hely van azon az 500GB-os meghajtón?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1581) anonymus89 válasza Fire/SOUL/CD (#1580) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia, köszi a választ sajnos a képet rosszul készítettem így most pótolom. Bőven van hely ezért nem értem miért csak annyit lehet felszabadítani.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1582) Fire/SOUL/CD válasza anonymus89 (#1581) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A merevlemezen a használatban lévő szektorok össze vissza vannak és a legmagasabb sorszámú szektor feletti részig tud csak zsugorítani a Windows, az alá nem.

Használj külsős progit, azok megoldják a dolgot. Mindkét progi tud zsugorítani rendesen.

MOD
csak ez miatt nem feltétlen kell semmit sem tenni a partícióval, a klónozó progik megoldják a partícióméretek közti különbséget, csak az SSD teljes kapacitása azért legyen nagyobb, mint a mostani HDD-n a foglalt hely...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1583) anonymus89 válasza Fire/SOUL/CD (#1582) üzenetére


anonymus89
addikt

Nagyon szépen köszönöm akkor neki állok rögtön klónozni.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1584) King Unique válasza anonymus89 (#1579) üzenetére


King Unique
titán

A Windows beépített lemezkezelőjénél ez nem meglepő, ellenben 3rd party particionáló programmal megoldható a nagyobb mértékű zsugorítás, azok szükség esetén a fájlokat is átmozgatják, mint már említették itt. Bár a rendszerpartíció átméretezése nem teljesen veszélytelen művelet, bizonyos esetekben az ilyen particionáló programok is csak ún. PreOS módban tudják megoldani stb., ezért nem árt, ha van mentés.
Vagy másik megoldásként a klónozóprogram kezelőfelületén is megoldható a célmeghajtóra kerülő partíciók átméretezése közvetlenül a klónozás megkezdése előtt, ami egy másik topikban nemrég részletezve lett.

(#1585) anonymus89 válasza King Unique (#1584) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi csakis azért, hogy gyakoroljam letöltöttem a minitool-s progit előtte természetesen a 20GB szükséges adatomat átmenttem külső winyóra. 20 perc alatt elkészült az adatmozgatás és zsugorítás a következő rendszerindítá előtt.
Már a klónozás megy amire acronis true image-t szoktam használni.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.