Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) junior11 válasza Olderg (#6900) üzenetére


junior11
veterán

Szia, a Panasonic tv-k belső lejátszója nem éppen a legjobb, valamint nem támogatott a DTS hangformátum sem, így ajánlott egy külső médialejátszó beszerzése. Amúgy a tv-t itt a ph-n is tesztelték 65"-os méretben: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6902) Olderg


Olderg
csendes tag

Köszönöm válaszod! még az lenne a kérdés hogy ex600e es az ex700e kozt sok a kulonbség? vagy meg ér a ex700 annyival többet? (pl 633 vs 700

[ Szerkesztve ]

(#6903) junior11 válasza Olderg (#6902) üzenetére


junior11
veterán

Az EX600 egyes méretekben IPS, én maradnék az EX700 mellett, de ezt neked kell tudnod.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6904) Olderg


Olderg
csendes tag

el gondolodok másban ami hasonlo ár jó kép és fekete is akad mert fatyolosodik a media lejátszása sem az igazi igy inkább el állok tőle , de köszönöm válaszod

(#6905) szigpet8283 válasza Pro Koryak (#6845) üzenetére


szigpet8283
csendes tag

Megirtam a reklamáló levelet a Pana központnak, hogy megint bogaras,és hasznalt tvt kaptam a múltkor is és nem szeretném a videopart kft-nek leadni, hanem küldjenek ki egy embert aki jegyzőkönyvet vesz föl hogy tényleg bogaras. És kérnem vissza az árát. Erre ők: Sajnálják a dolgot, kijönnek, elviszik, bevizsgálják és ha tudják kisebb költség függvênyében javítják/cserêlik. Ja és ha "újat" adnak, azt majd leszigetelik, hogy többet ne jusson be bogár. Rohadt pofátlanság szerintem hogy egy ilyen értékü tvt itt kokányolni akarnak. Mintha nem is írtam volna le semmit. Mivel sablon szöveget válaszoltak kb.

[ Szerkesztve ]

(#6906) Pro Koryak válasza szigpet8283 (#6905) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha rendbejöttél bemész személyesen és elmondod szóban :W ;] is, más lesz a reakció. :K

(#6907) mano


mano
csendes tag

Sziasztok!

Szerettem volna kipróbálni az ex780-as tévémet 3D szemüveggel. Kaptam kölcsön az ismerősömtől 2 db Samsung SSG-5100GB szemüveget.

Próbáltam a tévével párosítani, de nem ismerte fel. Vagy én csináltam valamit rosszul. Kérlek írjátok-le, hogyan kell párosítani. (ha egyáltalán kompatibilis ezzel a tévével.)

Köszi :R

Galaxy Note 10+ DEX - Panasonic 50EX780 - Zidoo X9S - Galaxy s6 - Galaxy Tab 2 10.1

(#6908) cujo69 válasza mano (#6907) üzenetére


cujo69
tag

Mintha úgy rémlene,hogy ezzel a tipussal nem kompatibilis...viszont én ezt használom az EX 780 hoz,Samsung SSG-3550CR,ezzel tökéletes!

(#6909) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Segitsetek nekem! Eddig 3 Pansonic plazmám volt/van. Most egy kicsi, 32 collos tvt szeretnék venni. Sajnos a maximális helyem 76cm, így nagyobb tv nem jöhet szóba.
A tv tényleg tévézésre kellene. Kisebb részben médialejátszónak.
A Media Marktban nálunk nincs 32es kiállítva, eebshopban van egy. De a neten elég sok webshopban láttam elég sok típust.

Melyik Panát ajánlanátok ebben a méretben?

(#6910) Piftuka válasza NoOne1976 (#6909) üzenetére


Piftuka
veterán

Mindenképpen csak Panasonic jöhet szóba számodra?

Mennyi pénzt szánsz a vásárlásra?

"Aquila non captat muscas."

(#6911) NoOne1976 válasza Piftuka (#6910) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nem csak az jöhet szóba. De a tapasztalatom szerint az eddigi Pana tvk a csatornalista frissítésekor az új csatornákat betették a lista végére, csak azokat kellett rendeznem, míg a Samu szétcseszte az egészet és újból sorba kellett rakni az összeset. Az meg elég idegesítő :((

Keret akár 100 fölött is. Jó legyen és megérje az árát. Nem egy évre veszem.

(#6912) szigpet8283


szigpet8283
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
TX-40CS630-am van. Mi az EX szériából amil árfekvésben és kategóriában megfelel neki nagyjából?
EX633E vagy EX600 (vagy ez feleljtős) esetleg ?
Én még elég drágán 165 ezerért vettem a CS630-at 2016 elején.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6913) sakal83 válasza szigpet8283 (#6912) üzenetére


sakal83
addikt

Ex700

(#6914) salapp


salapp
addikt

Sziasztok!

Olvasom a MM honlapján a pana 40EX633e véleményben, ami április 18-i, hogy hú de jó az 5 év garancia. Rákerestem a pana honlapján, én most nem látom, hogy lenne hozzá...

Valaki tudja, hogy van-e éppen?

Köszi

sakal83: Az ex600 sokkal szarabb az ex700-nál? Ha jól látom (igaz, csak arukereso-s leírásban), a 700-ban van local dimming, a 600-ban nem látok ilyet.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6915) AL válasza salapp (#6914) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ez az akció már lejárt Márciusban, valószínűleg még előtte vásárolták a készüléket . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#6916) salapp válasza AL (#6915) üzenetére


salapp
addikt

Köszi!

Akkor lehet, érdemes VB-t várni (amúgy nem érdekel a foci).

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6917) AL válasza salapp (#6914) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ezen az összehasonlításon látszanak a lényeges különbségek : https://www.displayspecifications.com/en/comparison/9bad572c3 A 700 - as AV , a 600 - as IPS paneles .
Üdv.

(#6918) junior11 válasza AL (#6917) üzenetére


junior11
veterán

A 40EX633 IPS, a 40EX600 VA.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6919) AL válasza junior11 (#6918) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az Én táblázatomban nagyobb kijelzők vannak . A Panánál és a Sonynál is mérettől függően változnak a kijelzők . Általában ez az oldal megbízható adatokat közöl . https://www.displayspecifications.com/en/model/15c9a41 Üdv.

(#6920) junior11 válasza AL (#6919) üzenetére


junior11
veterán

Persze, értem, csak mivel a 40"-os méretről érdeklődött, gondoltam leírom, mi a helyzet :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6921) Neck


Neck
veterán

Sziasztok,

Ha jól látom, mindkettő jó áron van. Melyiket vennétek?

Sony KD-55XE8505 (260ezer) :
+ Nagyobb
+ Olcsóbb, miközben kb ugyanaz a technológia
- Fos az állvány
- Méretben már nagyon necces a szekrényen, lehet el sem fér :D
- Kisebb fényerő

PANASONIC TX-50EX780E (264ezer):
+ Picit jobb a képminőség
+ Jobb válaszidő (PS4)
+ Király állvány
+ 3D (még ha ez manapság már nem is számít sokat)
- 5 collal kisebb mint a Sony, mégis drágább, kb majdnem ugyanazért a technológiáért

A Pana felé húz a szívem, az állvány miatt, meg amiatt, hogy sose volt 3D TV-m :B
Tudom, nem valami nagy durranás manapság, mert nem igazán mennek a 3D-s tartalmak, de néhány filmet azért megnéznék rajta :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#6922) junior11 válasza Neck (#6921) üzenetére


junior11
veterán

Szia, én a Panát választanám. Láttad őket élőben? Az EX780-nak ultra clear bevonatú panelje nagyon világos szobában, pláne ha a nap is rásüt egyeseknek zavaró lehet, továbbá nincs DTS hangformátum, egyszerűbb az okostévé rendszere (viszont megbízhatóbb, stabilabb, gyorsabb, mint az android OS) és a beépített médialejátszója sem az igazi. Sony-ból az XE9005 már viszont pariban van vele, sőt szerintem egy kicsit jobb is, ami a képminőséget illeti.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6923) AL válasza Neck (#6921) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Korábban ezen és a többi topikon is többen hasonlították össze ezt a két típus, a többség a Panát minősítette jobbnak a Sony 9005 - ösével egyenrangúnak mondták képminőségileg. https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c5a1573e7 Siess a választással, mert tudtommal csak Ma estig vannak ezek a JOE akciók. Ha megvetted írd meg légyszíves a tapasztalataidat, hogy másnak is segíteni tudjunk . Ezek már mind kifutó szériák és ilyen olcsón még nem láttam őket . Üdv.

(#6924) sakal83 válasza Neck (#6921) üzenetére


sakal83
addikt

302k az 55xe9005 az mmben

(#6925) salapp válasza junior11 (#6918) üzenetére


salapp
addikt

Köszi!

Igen, 40-es lenne, másodtévének, tolóajtós szekrénybe rejtve, csak ez a méret fér el a méter széles szekrényblokkba.
Hálószoba, direkt napfény csak reggel, rövid ideig süt be, de inkább sötét a szoba, mint világos.
A VA panel akkor jó lesz, főleg, hogy még ha a betekintési szög vacakabb is, mint az IPS-nél, viszont 3.5 méterről lesz nézve, vagyis így az ebből eredő fakulás/színtorzulás már biztosan nem jelentkezik a nézési területről.

Nem gondoltam volna, hogy inkább a 600-ast kell venni, mint a sat tuneres 633-mat, mert nem azonos panellal szerelik.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6926) salapp válasza AL (#6917) üzenetére


salapp
addikt

Ezen az oldalon összehasonlíttattam, és érdekes módon azt írja, hogy a
40ex600 = direct led, MVA panel
40ex633 = edge led, MVA panel
?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6927) Neck válasza sakal83 (#6924) üzenetére


Neck
veterán

1200mm széles a lyuk a szekrényben. Megnéztem, egyik 55-ös TV se fér be :O

Ezzel el is dőlt, marad a Pana, jó lesz az is :) 50-es TV mezőny esetén nincs más választás.

Al: megrendeltem, írok a tapasztalatokról.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#6928) sakal83 válasza Neck (#6927) üzenetére


sakal83
addikt

Jo tv. Csak ne lepodj meg a sulyán:) mert az van neki

(#6929) #Morcosmedve válasza sakal83 (#6928) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na ja, az a talp-tartószerkezet, brutál “vas” és a TV sem papírból van. :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#6930) AL válasza salapp (#6926) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Sajnos nem tudom mi az igazság, mert egyiket sem ismerem . Azt észrevettem, hogy képátlótól függően más - más panelt ír ez az oldal . Eddig hittem nekik, nem tudom mi a valóság . Esetleg más teszteken hátha írnak róla . Üdv .

(#6931) AL válasza Neck (#6927) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Szerintem nagyon jót választottál . Még egy ilyen stabil állványzatú TV nincs a kínálatban és, ha kedved van hozzá tud 3D- t is. Mindenki csak jót ír róla . A beállításra, kísérletezgetésre ne sajnáld az időt . Amit mások leírtak nekem még soha nem vált be, mert mindenkinek más az ízlése és az elhelyezéstől ( megvilágítás, fények ) is sok függ. Sok szerencsét hozzá ! Remélem hamar hozzák . Üdv.

(#6932) mzso


mzso
veterán

A TX-43E200E miféle TV? Nem látok róla semmiféle adatot. (csak azt, hogy nem sok helyen kapható)

(#6933) salapp


salapp
addikt

Jól látom, hogy akkor most ismét van 5 év?

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6934) vpanangin válasza salapp (#6933) üzenetére


vpanangin
senior tag

Egyértelmű.

"1.7. A Promóció (az első és utolsó napot is beleértve) 2018. május 12. és 2018. július 16. között zajlik
(a továbbiakban: „Promóciós időszak”).

A Promócióban történő részvétel feltételeit a jelen Részvételi szabályzat rögzíti."

(#6935) salapp válasza vpanangin (#6934) üzenetére


salapp
addikt

Ja, szerintem is.
Az már kevésbé, hogy sehol nem lehet értelmes infót találni arról a gyártó honlapján, hogy tényleg VA paneles-e illetve direct led vagy edge led háttérvilágítású-e egy típus. Azt sem látom, hogy natív 100Hz-et tud-e.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6936) salapp


salapp
addikt

Berendeltem egy TX-40EX600E tévét. Igen kiábrándító, hogy milyen készülékek vannak mostanában.
Az 5 év gar. és a 130-as ár miatt gondoltam (meg LG-Samsung élből nem), egye fene, de bosszankodást nem akarok.
Aki használ már pár napja/hete ilyen típust, esetleg leírná, hogy néznek ki kb. 3-3.5 méterről rajta az sd adások?
Tényleg ez is széthomályosodik a p.csába, amint mozgókép lesz az állóképből?
Ez is csak valami átcímkézett "Vestel-tv" szint?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6937) junior11 válasza salapp (#6936) üzenetére


junior11
veterán

Olyan távolságból szerintem már nem lesz annyire szembetűnő az alacsony felbontás és gyengébb mozgóképfelbontás miatti hibák, ez nem Vestel, de belépő szintű 4K tv, csodát sajnos ne várj tőle. Engem is bosszant, hogy emberi áron nem nagyon lehet találni jó tévét.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6938) salapp válasza junior11 (#6937) üzenetére


salapp
addikt

Hát igen, a gyereknél kihasználatlanul (az xbox360-hoz, de most van 21:9-es fullos monitora) ott áll egy pana 42x20, ami - bár 2010-es modell és csak hd ready - kenterbe veri nagyjából az összes mostanit. Ja, és újonnan volt 125e.
De sajna nem fér el a tolóajtó mögött.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6939) junior11 válasza salapp (#6938) üzenetére


junior11
veterán

Havernál is mind a mai napig jól teljesít a Pana 42X10E. Azért a fullhd korszakban elérhetőbb áron is lehetett jobb tévét venni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6940) salapp válasza junior11 (#6939) üzenetére


salapp
addikt

Hát ja. Lehet, ma elugrom a József krt-i pana szalonba, megnézem, 3 méterről hogy mutat egy sima sd anyag a tévén. Mintha írtátok volna, hogy a pana gari nem valami sokat ér. Hát, akkor abból lesz 5 év.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6941) Neck válasza salapp (#6933) üzenetére


Neck
veterán

Tegnap hajnalban rendeltem Weben keresztül a Media Markttól az 50EX780-at 264 ezerért.
Akkor nem írta az 5 év garit, csak a 2 évet - feltételezem azért, mert hétvégén nem frissítették a Media Markt honlapját.

Ettől függetlenül meg kellene kapnom az 5 év garit, nem?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#6942) salapp válasza Neck (#6941) üzenetére


salapp
addikt

Persze, május 12-től már él a promó.
Amúgy asszem, a vétel ideje nem a megrendelés, hanem az átvétel/kiszállítás dátuma.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#6943) mzso válasza salapp (#6936) üzenetére


mzso
veterán

Majd írj róla, hogy milyen lett. Én is ilyennel szemezgetek (mert VA paneles elvileg).
Ha tisztességes lesz a kontraszt, a mozgás megjelenítés, a fekete meg, a betekintési szög és a késlelteés is akkor elképzelésem szerinte jó kompromisszum lehet monitor-TV-nek.

"Tényleg ez is széthomályosodik a p.csába, amint mozgókép lesz az állóképből?"

Talán mások meg tudják mondani, hogy van-e benne valami mozgás javítás technológia (konkrétan BFI-re gondolok). Egy 50-es 780-as szériáson "Tiszta Mozgás"-ként szerepel.

(#6942) salapp
Szerintem ez csak a garanciális időszakra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#6944) sklopp válasza mzso (#6943) üzenetére


sklopp
őstag

Nekem TX58EX780 van, kell egy kis idő, míg az ember rálel a neki tetsző beállításokra, de utána a betekintési szög kivételével nem lesz ok panaszra. Az utóbbi tulajdonságról annyit, rohadtul zavart a Panasonic plazma után, hogy kb. 3-3.5 méterről nézve már akkor is romlik a kontraszt és kezd fakulni a kép, ha felállok a kanapéról. A plazma meg bármilyen szögből hibátlan, mintha festményt néznék. Ennyi kompromisszumot kell kötni, a többi paraméterrel semmi gond, rohadtul jó a kép, különösen HD adásokkal.
Egyébként karácsonykor rendeltem, akkor épp akciós volt 380e-ért, mellé az ingyenes 5 év garancia.

[ Szerkesztve ]

(#6945) junior11 válasza sklopp (#6944) üzenetére


junior11
veterán

Azért az EX780 más tészta képminőségben mint a belépő EX600, tedd hozzá. Amúgy az Innolux VA panelek hátránya az elég szűk betekintési szögek valóban.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6946) sklopp válasza junior11 (#6945) üzenetére


sklopp
őstag

Elnéztem, a TX50EX780-ra értettem a szemezést.

[ Szerkesztve ]

(#6947) sakal83 válasza sklopp (#6944) üzenetére


sakal83
addikt

igen, valóban egy korrekt tv. Csak engem is a betekintési szög zavart nagyon.

(#6948) sklopp válasza sakal83 (#6947) üzenetére


sklopp
őstag

Azzal sajnos nincs mit tenni. Vagy ez van, és más paraméterek igencsak tisztességesek (fekete szín, mozgás, kontraszt stb.), tehát VA panel jellemzők, vagy IPS panel némi javulással a betekintési szögben, viszont gyengébb fekete. Viszont tv-műsor vagy film nézéskor többnyire kényelmesen elhelyezkedik a páciens, magyarul keveset mászkál, így elfogadható ez a tulajdonság a többi előny fejében.

[ Szerkesztve ]

(#6949) AL válasza Neck (#6941) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt kell regisztrálni az 5 év garancia megszerzéséhez . : http://www.panasonic5y.com/#!
Üdv.

(#6950) mzso válasza sklopp (#6944) üzenetére


mzso
veterán

Hát nem tudom, hogy ugyanolyan panel van-e az 58-asban mint az 50-esben, de én az utóbbiban a betekintési szögben sem találtam kivetni való. Csak igen extrém szögből veszem egyáltalán észre...
A szintén VA-s olcsó Philipsnél meg egyből fakul a kép ha egy kicsit kimozgok középről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.