Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) PÉTERelvtárs válasza bexinho23 (#6350) üzenetére


PÉTERelvtárs
kezdő

Ha a tv hangját is erősítőn keresztül hallgattad, akkor a tv-n még a hang beállításoknál azt is át kell kapcsolni házimozi-ról tv-re. Nincs mit :)

(#6352) Csabesz1


Csabesz1
csendes tag

Üdvözlök Mindenkit. Segítséget szeretnék kérni, hogy a Panasonic 58ex780e Tv.-hez milyen tipusú aktív 3D szemüveget használhatok. Gondolok itt pl. a Samsung ssg 510 szemüvegre vagy stb. Gondolom bluetooth-os kell hogy legyen, de milyen típus jöhet szóba? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Csabesz!!! :)

(#6353) sklopp


sklopp
őstag

Üdv, urak. Megjött a TX-58EX780, még nem üzemeltem be, csak előkészületek zajlottak (UPC-nél CI+ kártya beszerzése, láb felszerelése, dokumentációk olvasása stb.), most olyan kérdésem lenne, a felvételhez használni kívánt WD 500 Gb USB2 lemezt szükséges-e előre formázni (ha igen, milyenre), vagy a tv megcsinálja? Sajnos még a letöltött 358 oldalas részletes kezelési sem tesz említést róla. Előre is kösz a segítséget.

(#6354) PÉTERelvtárs válasza sklopp (#6353) üzenetére


PÉTERelvtárs
kezdő

Üdv. Úgy tudom, a tv formázza magának egy saját fájlrendszerre. A HDD 2.5-ös, vagy 3.5-ös? 3.5-ösnek külső táp is kell valószínűleg.

(#6355) junior11


junior11
veterán

Panasonic TX-58EX780 PH teszt [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6356) sklopp válasza PÉTERelvtárs (#6354) üzenetére


sklopp
őstag

Kösz a gyors választ. A lemez 3,5-ös, természetesen külső tápos (ezt back-up lemeznek használtam, kb. 6-8 alkalommal mentettem rá, szinte új).
A linkelt teszt remélem kedvező lesz, ha már ezt a tv-t választottam (9 év plazma használat után).

[ Szerkesztve ]

(#6357) PÉTERelvtárs válasza sklopp (#6356) üzenetére


PÉTERelvtárs
kezdő

Nekem "csak" az 55EX600 van, de elégedett vagyok vele, a híresztelések ellenére van elég feketéje is, hiába IPS panel. :) Forrásfüggő egyébként, a kevésbé jón tud javítani, a 4K-n viszont nem ront semennyit, azaz megfelelő forrásból kihozza a maximumot, legalábbis az én tapasztalataim szerint.

(#6358) sklopp válasza PÉTERelvtárs (#6357) üzenetére


sklopp
őstag

Közben átolvastam a tesztet, nagyjából amit vártam. Elsősorban tv műsorok nézésére használjuk, másodsorban a meglévő kb. 1000 dvd filmem újra előkerül a kép mérete miatt, a többi elhanyagolható. Úgy érzem, nem lesz okom panaszra.

(#6359) Szupercsirke válasza Csabesz1 (#6352) üzenetére


Szupercsirke
tag

Szia aktív 3D-s szemüveg kell hozzá nekem eza 2 típus van tökéletesen működik
Samsung SSG-5100GB és Panasonic TY-ER3D6ME annyi hogy mindkettőbe gombelem kell cr 2025 ös.

(#6360) stilo18 válasza junior11 (#6355) üzenetére


stilo18
addikt

Érdekes mennyire alacsony lett itt a mért kontraszt..

Illetve azt is furcsállom, hogy a Sony XE9005 mellett a középkategória egyik legjobb vétele, mégis egyetlen percre nem éreztem ezt a tesztben...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#6361) cujo69 válasza stilo18 (#6360) üzenetére


cujo69
tag

Az a lényeg, akinek ilyen készüléke van,teljes megelégedéssel használja :D

(#6362) sting2 válasza stilo18 (#6360) üzenetére


sting2
addikt

Mert a Samsung szponzorálta...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#6363) bexinho23 válasza PÉTERelvtárs (#6351) üzenetére


bexinho23
őstag

Működik, este kipróbáltam. :R

(#6364) PÉTERelvtárs válasza bexinho23 (#6363) üzenetére


PÉTERelvtárs
kezdő

Király, örülök neki. :)

(#6365) KJA válasza 3lmer (#6328) üzenetére


KJA
újonc

Szia,
próbáld meg másik kábellel - gondolom hdmi-vel csatlakozol...
Én valami hasonló jelenséggel találkoztam, és mint kiderült hdmi kábel csere oldotta meg, nekem az ment tönkre, hátha neked is ez okozza.
Üdv.

(#6366) Baky1987


Baky1987
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni!

Van nekem egy panasonic tx 50ex780e TV, amire rákötöttem egy médialejátszót (himedia q5 pro) és arra egy hangfalat.

Ha a médialejátszón nézek filmet tökéletesen jön a hangfalból, azonban szeretném ha a TV megy is onnan jöjjön a hang.

Hogy lehet ezt beállítani?

köszönöm előre

(#6367) vaksi8 válasza Baky1987 (#6366) üzenetére


vaksi8
senior tag

Probáld meg a tv-n átállítani a menüben a hangot tv-ről házimozira

(#6368) Interceptor válasza stilo18 (#6360) üzenetére


Interceptor
addikt

Az LCD tv-ket annyira nem szeretik erre felé :D Ez van.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#6369) sting2 válasza Interceptor (#6368) üzenetére


sting2
addikt

Attól még lehetne helyén kezelni a dolgokat.
A XE780 egy kiváló készülék, egy igazi All rounder, de a fizetett tesztek világában csak az, és akkor az igazi, ha az atyaúristen megmondó firkászok úgy akarják..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#6370) stilo18 válasza Interceptor (#6368) üzenetére


stilo18
addikt

Én inkább a véleménytől függetlenül (jó tv - nem jó tv) a mérések eredményét is furcsáltam...
Csak nem Mo. gyengébb panelt kap itt is?

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#6371) Interceptor válasza sting2 (#6369) üzenetére


Interceptor
addikt

Egyetértek, de az embereknél az objektív hozzáállás szinte sosem működik, tisztelet a kevés kivételnek.

(#6370) stilo18: Elég durva amit írsz, remélem nem így van...

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#6372) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok!

40ex633e típus beállításához kérnék segítséget (gondolom hasonló lehet a 600 és a 700 is). Lányom hdmi-n rákötötte a laptopját, a tévét monitornak használva. Digitalizáló rajztáblán rajzolgat, és a tévén késika megjelenítés, ami zavarja ( a laptopon nincs késés ). Az én tévémen és a fiamén is (lg és samu) van olyan lehetőség, hogy a hdmi bemenethez lehet rendelni az eszközt ( pc, dvd, konzol stb.), és ez befolyásolja a megjelenítést. Na, ilyet nem találok a panán. Mi tegyek? Amúgy az egyes hdmi van használva. Számít?
Köszi.

(#6373) APONE


APONE
tag

üdv!! erről vélemény van valakinek? Panasonic VIERA TX-50EX703E vajon VA paneles lehet?? :R

gondolom belépő szintű 4K lehet még ez is!! de 260 körül van az ára :C

[ Szerkesztve ]

(#6374) AL válasza APONE (#6373) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az alábbi oldalon minden adatot megtalálsz a tévékről . https://www.displayspecifications.com/en/model/6045124 Szinte minden mostani és régebbi készülék adatai fent vannak . A jobb felső sarokba beírod a kereset készülék számát és minden fontos adat előjön .
A leírások szerint jó VA paneles készülék, hátránya talán a 60 Hz, de sokakat ez nem zavar. Üdv .

[ Szerkesztve ]

(#6375) junior11 válasza APONE (#6373) üzenetére


junior11
veterán

Szia, tudtommal VA paneles, 50Hz. Nem rossz tévé lehet, bár a mozgásmegjelenítése és a képfeldolgozó motorja jobb az EX780-nak.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6376) Baky1987


Baky1987
tag

Sziasztok!

Végigcsináltam egy manuális kalibrálást az itt ajánlott videó alapján:

https://www.youtube.com/watch?v=CM8wZfdKEFQ

Megmondom őszintén nem teljesen értem, hogy 2 helyen az ürge mit csinál, mikor egy-egy helyre több beállítást és értékeket mutat. Ott nekünk kell kisérletezgetni? Nem igazán értem ott mit szeretne.

Ill. használja még más is ezeket az értékeket?
Lehet velem van a baj, de én nem láttam nagyon változást.

Mondjuk én tx50 780e-re állítottam be ezeket, de a video alatt a kommentekbe azt írják jó arra is.

Érdemes különben szakemberrel kalibráltatni? Megéri a 20-30e ft ot? Tudom hogy ez kicsit szubjektív dolog, de általánosságba.

köszi szépen

(#6377) vaksi8 válasza Baky1987 (#6376) üzenetére


vaksi8
senior tag

Hali!

Én is ezen video alapján állítottam be a tv-m (ex700) mindent úgy ahogy mutatott. Nekem szemre jobb lett a kép, de még kisebb finomhangolásokat csináltam rajta nekem tetszőre.
Én tuti nem adnék +20-30 ezret hogy kalibrálják be. Lehet kicsivel jobb értékeket ki tudna belőle hozni, de az még mindig nem biztos ,hogy nekem is ugyanúgy tetszene, hogy ne nyúljak bele újra. Mondjuk az is az igazsághoz tartozik, hogy még nem láttam speciális műszerrel megcsinált kép kalibrálás utáni eredményt..

(#6378) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Egy HDR képes Pana tv-n kell külön aktiválni a HDR funkciót, vagy ha a film HDR es akkor automatikusan úgy jeleníti meg?

Köszönettel!

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#6379) Pc Laca


Pc Laca
tag

Sziasztok segitséget szeretnék kérni most lett a tv 1év 2hónapos Panasonic DX 600E délelőtt még jó volt estére meg olyat csinált , hogy bekapcsoltam ment minden csatornát váltottam és elment minden probáltam azt csinálni ami le van irva a kiskőnyvbe de semmi nem lehet bekapcsolni hang bejőn rajta pár másodpercig utána semmi és csak pirosan villog a led esetleg valaki tudna ebben segiteni gari sajnos 2 honapja lejárt

(#6380) pakolo válasza Pc Laca (#6379) üzenetére


pakolo
csendes újonc

Szia hogy hogy 1év 2 hónapos szintem alapból 2 év gari jár ! próbáld meg fő elem kiterjesztett garanciára gariztatni mert ha jól tudom a fogyasztó védelem minden fő elem alkatrészre + 1 év garit vállaltat mindenkivel és ha fö elem romlott el akkor kutya kötelességük a gyári garancián tul +1 év !

(#6381) Pc Laca válasza pakolo (#6380) üzenetére


Pc Laca
tag

Azt mondod de mi romolhatott el

(#6382) Baky1987


Baky1987
tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy ha netflixen UHD-s tartalmat indítok el és a lejátszás alatt megnyomom a távirányíton lévő "i" (információs) gombot, ami ugye kiírja, hogy milyen hang, képminőség stb, akkor a tv azt írja, hogy csak 1080p-be megy a film?

Premium előfizetés van , lecsekkoltam, tuti , hogy van 4k.

A TV típusa: tx50 780e

Illetve ami fura még, hogy ha médialejátszóról indítok 1080p s tartalmat és kikapcsolom, hogy a médialejátszó konvertáljon felfele 4k ra(tehát elvileg a tv nek kéne) és ugyan így megnyomom az "i" gombot full hd-t ír és nem 4kt.

Ha ilyenkor bekapcsolom, hogy a médialejátszó konvertáljon 4k-ra, az "i" gomb megnyomására már 4k-t ír.

Nem igazán értem itt a működést :)

Köszönöm előre a tanácsokat, segítségeket

(#6383) pakolo válasza Pc Laca (#6381) üzenetére


pakolo
csendes újonc

szia ! Sajnos nem vagyok szerelő de biztos nem egy kondi vagy stb ! szerintem vizsgáltasd be az ingyenes a szervizben és ne adj semmi papírt oda és amikor meg mondják hogy főelem és nem lehet javítani csak cserélni akkor vágd ki cigányba a gari jegyet és hivatkozzál a gyárin túli kiterjesztett garanciára ! ;) ha meg kb 5-10 ezerért meg javítják akkor csináltasd meg !

(#6384) Pc Laca válasza pakolo (#6383) üzenetére


Pc Laca
tag

Még jó, hogy 2 év gari van rá

(#6385) sazo válasza Baky1987 (#6382) üzenetére


sazo
tag

Szia!

Az info gombra a bejövő jelet írja ki, tehát ha a médialejátszóról full HD érkezik, akkor azt. A TV alapból mindent konvertál (hiszen teljes képet látsz ...)

Üdv:

Z

(#6386) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Erre valaki? (#6378) pkaresz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#6387) sazo válasza pkaresz (#6378) üzenetére


sazo
tag

Nekem az 58DX750E-n be kellett állítani, a Beállítások – HDMI HDR Beállítások menüpontban.

Üdv:

Z

(#6388) pkaresz válasza sazo (#6387) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Nagy köszönet! :R

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#6389) pkaresz válasza sazo (#6387) üzenetére


pkaresz
senior tag

Amikor a TV saját lejátszóját használja akkor is ott kell beállítani?
USB3 csatiból!
Köszi!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#6390) Baky1987 válasza sazo (#6385) üzenetére


Baky1987
tag

Oh, értem, köszönöm szépen a választ.

Azt hittem ha konvertál 1080p bejövő jelet 4k-ra a TV, akkor azt írja ki, hogy 2160p-be megy.

(#6391) APONE


APONE
tag

üdv!! Tudna valaki ajánlani egy 50-55" pana tv ami nem 60hz-es mert én csak 350ezer Ft -tól találtam olyat!! :C

(#6392) junior11 válasza APONE (#6391) üzenetére


junior11
veterán

Szia, EX780-tól felfelé (DX800, DX900).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6393) APONE válasza junior11 (#6392) üzenetére


APONE
tag

nekem még a 50DS630 van ez 120hz.... (ismerősömnek keresnék)..de ilyen tudásút már nem lehet venni 200 alatt, inkább 300 fölött. jó drágák lettek.. :Y

(#6394) Darko


Darko
senior tag

Van az aprón hírdetve egy TX-55CXW684 és es nem sokat tudok az lcd tv-kről, hibáiról, tulajdonságairól. Próbálom utolérni magam a témában, de reménytelennek tűnik a helyzet, azt tapasztalom hogy szinte minden gyártónak megvan a saját nyűgje, baja a termékeivel, úgymint felhősödés, mozgás akadozás, szoftveres bajok, fagyás stb.
Az említett modellnek mik az ismert hibái, mikre kell odafigyelni vásárlásnál, milyen a szoftvere, filmlejátszásnál akadozás stb.?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#6395) Pc Laca válasza Darko (#6394) üzenetére


Pc Laca
tag

Ami nagyon fontos gari legyen rá

(#6396) Darko válasza Pc Laca (#6395) üzenetére


Darko
senior tag

Az nincs, felejtős? Mi az ami először megadhatja magát?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#6397) Upo


Upo
addikt

Talán eljött az idő, hogy lecseréljük a régi (nemröhög!) 32-es képcsöves Pana tévénket.
Különösebb extrák, okos dolgok, media lejátszó lényegtelen, tuner sem lesz benne használva, hang sem fog szólni rajta. Minden külső forrásból megy, tv box, media player, esetleg telóról wifin/lanon kép átadás, a hang pedig erősítőről. Méretben is elég a kicsi. Látom ediginél van még TX-40EX700E, megér ez 170-et, vagy van jobb ajánlat mástól ennyiért?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#6398) tibi970307 válasza Upo (#6397) üzenetére


tibi970307
tag

Én 185-ért vettem ~1 hónapja 185-ért akciósan 50-est ebből a típusból.
Ha még január 20-ig megveszed és regisztrálod, akkor jár rá 5 év garancia.

Én elégedett vagyok vele. Kellemes, természetes színei vannak, a fekete nagyon jó. Van hibája is. Lehet látni felhősödést, ami csak teljes fekete képnél látszik, illetve van DSE effekt. Amikor olyan tartalmat nézel, hogy oldalra forog a kép, akkor olyan, mint ha piszkos foltok jelennének meg a képen. Ezek nekem nem zavaróak, szerintem együtt lehet vele élni.

(#6399) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Halihó!
A DX750-ben 10bit-es panel van?

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#6400) arnicode válasza tibi970307 (#6398) üzenetére


arnicode
tag

Hol sikerült ilyen jó áron venned, Black Friday-on?
Nálam is talomba került,hogy ilyet vennék, de elfogyott mindenütt, nem tudom lesz e még, főleg 20.áig. :((

-Arni-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.