Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9101) Bubu79 válasza zoltanz (#9100) üzenetére


Bubu79
addikt

Majd valahogy így megpróbáljuk :P

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9102) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Kevesse Tisztetl kollegak mit kepzeltek hogy szamtekes vagy ertleems tamak merujnenek fel az on-ba egyszerun fehaboritto, ezentuk KOVETELEM tejunk vissza a max 3 szavas ertelmeetlen fodogrdrkre aki ettol elteroen reagal arra fatvat ekll kijatani

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9103) Bubu79 válasza neduddki (#9102) üzenetére


Bubu79
addikt

FATVA! :P

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9104) venember83 válasza bolondember (#9099) üzenetére


venember83
nagyúr

Mi mi is? :F

Tim82: Elvileg megoldható, már csak Ultrabay-SATA adaptert kell keressek. Meg SSD vinyót kellene venni, de szerencsére ez csak távoli terv.

[ Szerkesztve ]

(#9105) Pisztillus válasza Bubu79 (#9098) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Neki akkor mázlija volt... Nálam anno az ugyancsak AGP-s 7300 el sem indult, ha nem volt rádugva a kiegészítő tápcsati...

Venember: Nos, ezt a kérdést tettem fel én is magamnak, ahelyett, hogy rohantam volna a boltba. :D Ha majd mindenképp gyorsítani akarok azon a gépen, akkor majd veszek rendszervinyónak egy SSD-t. :D

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#9106) zoltanz válasza Bubu79 (#9101) üzenetére


zoltanz
nagyúr

:D
Csak lehet agyonbaxta volna, mivel az a kábel gyengeáramú szigeteléssel van ellátva. Nekem a kedvencem amikor a kocsban tisztálkodik. :))

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9107) Bubu79 válasza Pisztillus (#9105) üzenetére


Bubu79
addikt

Ezen fizikailag nincs kiépítve a kiegészítő tápcsati ;]

zoltanz: Láttál már bikakábelt közelről? Gyengeáramú szigetelés - LOL :P :DDD

Véncsont a gépet mostanában nem láttam, de ha ideér feltétlenül hegesztek rá egy ilyet :K :D Háromfázisú betáp ;]

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9108) venember83 válasza Bubu79 (#9107) üzenetére


venember83
nagyúr

Ugye nem azt akarod mondani, hogy ez akadály egy oly' szakértőnek, mint te? Iktass be egyet.

(#9109) zoltanz válasza Bubu79 (#9107) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor próbáld ki a kevemért, nyomas vele 220 V vagy 380 V, villanyszerelő is vagyok. De amúgy elképzelhető, de hiv. rajta kéne lennie. ;] Kicsit fájni fog azt előre megsúgom. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9110) Bubu79 válasza zoltanz (#9109) üzenetére


Bubu79
addikt

A dolog titka, hogy nem a fényes végét kell tapogatni - a többi meg nem ráz. ;]

Mennyi is a levegő átütési szilárdsága? 21kV/cm? Mennyi lehet a szigetelésnek alkalmazott műanyagé? ;]

10kV-ra biztosan nem dugnám rá, de hogy a 230-at vagy 400V-ot sikeresen szigeteli, az hétszentség :P

Amúgy meg mondhatod, kókler vagyok a dologhoz, azt sem tudom mi fán terem az áram ;]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9111) zoltanz válasza Bubu79 (#9110) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondom elképzelhető, hogy nem ráz meg, de mint szakember nem fognám meg, ugyanis volt már hozzá szerencsém. Az emberi szervezet számára az amper/áram a halálos relatív kis fesz mellett is veszélyes (de kell hozzá fesz/volt is ). :)

Ui: sok, de nagyfesz gerinchállózat szerelőknek pl, fáj a feje a kábel mellett. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9112) Bubu79 válasza zoltanz (#9111) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem mondod? Határértékek? ;]

Google link is jöhet, ha megtaláltad :DDD

Pisztillus: Ne keseredj el nagyon :D

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9113) Pisztillus válasza Bubu79 (#9107) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Akkor most kihúztam az IJ kártyát... :B

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#9114) venember83 válasza Bubu79 (#9107) üzenetére


venember83
nagyúr

Azt érdekes lesz normál hálózatról táplálni. :DDD

(#9115) Bubu79 válasza venember83 (#9114) üzenetére


Bubu79
addikt

A probléma nem megoldhatatlan - a gazdi kertes házban lakik, van bent három fázis :D

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9116) Bubu79 válasza zoltanz (#9111) üzenetére


Bubu79
addikt

Ne hasonlítsuk már a 120kV-os távvezetéket a 230V-hoz - nagyon nem egy kategória ;) Ha tényleg szakember lennél, ahogyan állítod, lökted volna, hogy kisfeszültségnek számít minden 50V-os, vagy annál kisebb feszültséggel üzemelő berendezés.

Valamint hogy váltakozó áramnál a fő veszélyt az alacsony frekvencia okozza ( 50Hz ), ami mivel igen közel esik a szív által használt 30Hz környéki frekvenciához, nagyobb feszültség esetén szívritmuszavart, szívmegállást okozhat.

Ezen kívül cirka 30mA környéki áramerősség már halálos lehet, de ez némileg függ a balesetet elszenvedő korától, nemétől, lelkiállapotától, valamint fizikai állapotától is...

(de kell hozzá fesz/volt is ) - igen, a feszültségnek a Volt a mértékegysége ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9117) zoltanz válasza Bubu79 (#9116) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A levegőnek átütési feszültsége van egyébként nem szilárdsága (az a betonnak van...)ha nem tudnád, meg azt hiszel rólam amit akarsz, egyéni szocproblémád, old meg. :)

Nem, de nem fogok most kiselőadást tartani, főleg hogy nem ez a legerősebb oldalam, hanem az elektrotechnika, matematika, informatika.

(de kell hozzá fesz/volt is ) - igen, a feszültségnek a Volt a mértékegysége

olvasd el mégesgyser a volt is ott van.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9118) Bubu79 válasza zoltanz (#9117) üzenetére


Bubu79
addikt

Te most morcos vagy? :D

Nézd csak, színessel megjelöltem, hogy ne kelljen keresgélned ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9119) Pisztillus válasza Bubu79 (#9118) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Kicsit feszültséggel teli lett a hangulat... :DDD

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#9120) Bubu79 válasza Pisztillus (#9119) üzenetére


Bubu79
addikt

Be is bújtam a villámok elől gyorsan egy ilyen alá :D

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9121) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Szép napot mindenkinek! :)
De rég jártam erre. Most sem sokat leszek, kivételesen szünetem van ma délelőtt - délután 4 órás matekverseny, fél 1-kor indulok.

(#9122) zoltanz válasza Bubu79 (#9118) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ja majdnem, hogy el nem alszom, úgy teli van a pocakom... :DD

Psychonaut

Sok sikert, ne hozz szégyent ránk. :K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9123) Pisztillus válasza Bubu79 (#9120) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Na hallod, ezt nálunk a melóhelyen olyan jól megcsinálták, hogy a vörös szolgáltató teljesen halott, a kék és a magenta meg épphogy eldöcög... :)

Psychonaut: Egy kalappal! :K

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#9124) Psychonaut válasza Pisztillus (#9123) üzenetére


Psychonaut
addikt

Köszöntem mindenkinek a szerencsekívánságokat, remélem jól fog sikerülni. :K

(#9125) Bubu79 válasza zoltanz (#9122) üzenetére


Bubu79
addikt

Ne terelj :D

Psychonaut: Kéz és lábtörést ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9126) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Ha már Rész nincs, figyelek ÉN! ;)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#9127) venember83 válasza Tim82 (#9096) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem is olyan szörnyen drágák ezek a meghajtók, 64 giga elég is lenne oprendszernek és zenének, már csak azon gondolkodok, hogy mi módon lehetne megoldani, hogy a másik vinyót csak akkor bekapcsolni, mikor szükség van rá... Ne fogyasszon hiába. Lehet egyszerűbb lenne a másikat (IDE) betenni Ultrabay keretbe s akkor azt simán eltávolíthatom, ha nem kell, csak akkor meg nem használom ki teljes mértékben a SATA SSD nyújtotta előnyöket... Ezen még gondolkodok kicsit.

Bocs neduddki, de azért csak hardver fórum ez, akárhonnan is nézzük. :)

(#9128) tbs válasza bolondember (#9126) üzenetére


tbs
addikt

Figyelide Társ! Mikorhol..? Infopark..? :DDD 18:00-kor végzek. Talán. :(

(#9129) bolondember válasza tbs (#9128) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

á, nem jó - félhat fodrász, hatra meg ki kéne érni XIV-be bunkeravatóra...

vmikor máskor?

Szombat?

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#9130) tbs válasza tbs (#9128) üzenetére


tbs
addikt

Upsz. félrenyomtam. bocsika. :B BE, itt is látod, ugye..? Munkaköri kötelesség..?

Szombat: Újpest, Lehel tér, Victor Hugo tengelyen pörgök... IW átkonnektorolja pár gépem, azokat "felügyelem".

[ Szerkesztve ]

(#9131) kételkedem válasza bolondember (#9126) üzenetére


kételkedem
addikt

Rafinált vagy, waze! :P

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#9132) Pisztillus válasza venember83 (#9127) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nem rossz dolog az a SSD... Nekem az X40 szárnyakat kapott tőle, teljesen jól használható, pedig az sem egy mai darab. Ezért gondolkodom a nagygépbe is egy 64 GB-s SSD-n. Hmm, karácsony jön... :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#9133) Móci


Móci
addikt

Kellemes kékhalálos-sd ramos délutánt! Sosem rossz, ha öt gépből az utolsó nem akar működni, legalább van egy kis szórakozás.
SSD otthonra is jól jönne, de jelenleg arra nem fog sor kerülni. Majd egyszer...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9134) bolondember válasza kételkedem (#9131) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hogy a kép hová tünt, azt jó lenne tudni... :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#9135) venember83 válasza Pisztillus (#9132) üzenetére


venember83
nagyúr

S megajándékozol engem egy SSD-vel? De rendes szimpatikus patikus vagy te!

Megy privátban a címem és bankszámlaszámom. :))

(#9136) Bubu79 válasza venember83 (#9135) üzenetére


Bubu79
addikt

Kitartott... :U ;] :DDD

#9137: Nem is kicsit - mindjárt mehetek melózni :U :D

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9137) venember83 válasza Bubu79 (#9136) üzenetére


venember83
nagyúr

Irigy. :U

(#9138) Pisztillus válasza venember83 (#9135) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Jöhet - de minek mind a kettő? Küldjem az SSD-t és az árát is? :DDD

No most melóba el - de leszek még... :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#9139) NoLF


NoLF
addikt

akit érdekel éves bkv bérlet jó áron, jelezzen.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9140) kételkedem válasza venember83 (#9135) üzenetére


kételkedem
addikt

szimpatikus patikus
Ez szép! :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#9141) Móci válasza NoLF (#9139) üzenetére


Móci
addikt

A helyi kocsmánkba nincs olcsón bérlet? Az érdekelne. :)

Meg is lett közben a kék képernyő oka, természetesen egy Creative hangkártya állt a dolgok mögött.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9142) NoLF válasza Móci (#9141) üzenetére


NoLF
addikt

van, mindenhova ingyenes bérletet tudok szerezni, de sajna a fogyasztást számlázzák... :D

sejtettem :DD

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9143) Móci válasza NoLF (#9142) üzenetére


Móci
addikt

Ejj, pedig azt kellett volna megúszni... :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9144) bnss válasza Bubu79 (#9116) üzenetére


bnss
veterán

"Ne hasonlítsuk már a 120kV-os távvezetéket a 230V-hoz - nagyon nem egy kategória"

Most miért? A 120kV-os vezeték is hasonlít a 230V-os vezetékhez, csak egy kicsit vastagabb és kicsit kellemetlenebb a fogása. :DDD

---

zoltanz: maradjunk inkább az átütési szilárdságnál, ahogy az a szakirodalomban is szerepel. ;)

---

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#9145) Pisztillus válasza kételkedem (#9140) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ennél már csak az ellengyógyszerész a jobb... (antipatikus) :DDD

Bon: Szép napot neked is!

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#9146) bolondember válasza Pisztillus (#9145) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

majd ha lesz egy háború a patikusok és a counter-gyógyszerészek között..
NA!

az lesz a nem semmi! ;)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#9147) venember83 válasza bnss (#9144) üzenetére


venember83
nagyúr

Francokat, sokkal barátibb, megragadóbb, maradandóbb. Semmiképp se rosszabb. :N

(#9148) bnss válasza Pisztillus (#9145) üzenetére


bnss
veterán

Szia!

venember83: igazad lehet, bár még nem próbáltam - ha előbb szólsz, hétfőn megnéztem volna az alállomáson. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#9149) venember83 válasza bnss (#9148) üzenetére


venember83
nagyúr

Ne próbáld. Csak hallomásból ismerem én is, szerencsére.

(#9150) NoLF


NoLF
addikt

bkv bérlet ügyben elég nyomós érveim vannak, akit érdekel felnőtt bérlet, ne habozzon :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.