Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11551) Bubu79 válasza Dylen (#11549) üzenetére


Bubu79
addikt

Jelentem itt biza beköszöntött az olvadás - én biza már olvadozom erősen :B :))

T-lapó: Ne reménykedj, nincs esélyed nálam :DDD

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#11552) Racecam válasza Bubu79 (#11551) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Csak nehogy túlmelegedj... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#11553) Pisztillus válasza Bubu79 (#11547) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Így van, ez az aszkorbinsav, leánykori nevén a C-vitamin. Szóval ennek is nagyobb a füstje, mint a lángja. :D

Amit vénség linkelt, az sem rossz, de kajába belekeverni kicsit nehéz... :DDD

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#11554) venember83


venember83
nagyúr

S már el is jutottunk a nyalástól a spriccelésig. :))

(#11555) BlacKSouL válasza venember83 (#11554) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát..értem én hogy Te is kanos vagy, de én speciel mégis még csak a reggeliig jutottam :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#11556) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

komojjan lerdezem a szellemi sopredekt mijert kell visszaengedni hogy tovabbra is nyomja a esznelkuli baromsagait???:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#11557) Bubu79 válasza neduddki (#11556) üzenetére


Bubu79
addikt

Mert egyesek hisznek a dalban, a mikrobarázdában és abban is, hogy megváltoznak - pedig qrvára nem :U :P

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#11558) pohár


pohár
félisten

Ember, hogy bírtok ennyit beszélni a semmiről? :Y :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#11559) tope válasza venember83 (#11554) üzenetére


tope
addikt

Most közhely lesz, de előbb-utóbb ez lett volna (most ÉKE)

(#11560) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Szebusztok!

tegnap is és ma is átfagytam. 4 óra vonatkésés után mondták meg h nem lesz vonat, ott aludtam ahol voltam.

mi olyan meglepő abban h decemberben hideg van? meg hó is van (itt jegyzem meg h 10-20 centi hó az nem hó)?
ez miért meglepő?
nyílván nem meglepő->ebből meg az következik, h akkor mi a kutya füléért nem lehet felkészülni rá műszakilag? mamám 40 évig volt vasutas, azt mondta panaszkodásomra h az a váltófajta amit idehaza használnak bizony hidegben nehezen kezelhető ha befagy.

én ezt megértem, de akkor
A, PB-palackkal vagy eleve fűthetős szervízaknával stb-vel miért nem lehet melegen tartani a váltókat?

B, miért nem vesznek olyat ami nem fagy be, feltéve h olyan van, nem biztos h van, csak kérdezem. DE ha nincs és én kérdeztem butaságot a B- ben akkor lásd A!

Miért? Miért jó az h a vasút egyre szarabb és kehesebb?

Vagy fogják a MÁV-nak adott pénzt és adják oda a volántársaságoknak, és akkor legyen egy über faszányos volán rendszerünk vagy adják el kilóra a mávot, azt majd ha nem lesznek közalkalmazottak és szépen érvényesek lesznek rájuk is (az ami minden normális nem közalkalmazottra már rég érvényes) a való világ szabályai->
nem tetszik a fizetés? huzz el a rákba!
nem tetszenek a munkakörülmények? huzz el a rákba!
nem csinálod a munkádat rendesen? huzz el a rákba!
nem vagy te és céged kielégíteni a "vevőid" (értsd.:utas) igényeit? húzz el a rákba!

akkor majd jól megnézhetik magukat.

MERT szabad piaci versenyben a kínai riksás Zrt. is leverné a MÁV-ot.

boldog karácsonyt.

[ Szerkesztve ]

(#11561) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

fázom.

dupla zokni duplanadrág, pulcsi dupla poló, és maxon a fűtés a lakásban, de úgy át vagyok fagyva h tök hideg a kezem és talpam.

[ Szerkesztve ]

(#11562) Pisztillus válasza hejesírásó (#11560) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nem feltétlenül kell oda fűthető váltó, bár kétségkívül az lenne az igazi. Ki kellene zavarni pár Szergejt a Süsükkel, de ma már se Szergej, se Süsü... Meg akit pluszban be kell emiatt rendelni dolgozni, annak meg plusz fizetés - na erre nem telik... De itt fejezem be, még mielőtt baj lesz...

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#11563) Bubu79 válasza hejesírásó (#11561) üzenetére


Bubu79
addikt

Véletlenül sem jutott eszedbe egy forró fürdőt venni? :P

A hideg végtagokra először langyos víz, fokozatosan emelve a hőfokot, mert könnyen leforrázhatod a küllőidet, ha érzéketlenné váltak a hidegtől...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#11564) ABE válasza hejesírásó (#11560) üzenetére


ABE
őstag

A volán társaságok már így is überfaszányos szolgáltatást nyújtanak a vasúthoz képest. :DDD

(#11565) venember83 válasza Pisztillus (#11562) üzenetére


venember83
nagyúr

Baj már van. :U

(#11566) bolondember válasza Pisztillus (#11562) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

a Süsü az melyik? :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#11567) hejesírásó válasza Pisztillus (#11562) üzenetére


hejesírásó
senior tag

de ehhez miért kell PLUSZBA!!!??? berendelni embert?

a csapból is az jött hét közben h hétvégére HIDEG, meg HÓ lesz. nem akkor kell embert berendelni (mivel nem jó a vízfej vs fizikai melós arány az állami cégeknél) amikor már tök mind1 mit csinálsz hanem preventíve.
legalábbis egy szabad piacon működő jövőjéért aggódó és küzdő cég ezt tenné.

örök gazdász mondás:
A penny spent today saves you a nickle tomorrow!

szval az nem megy h utólag behívom a +létszámot. az már késő.

tudom a hivatalos nyelv, de magyarban nem tudok olyat ami passzolna.

ABE ott a pont! :O :O

1001 műszaki megoldást tudna egy magyar kitalálni a problémára, ott van az a törzsből kiszerelt majd kocsira rakott sugárhajtóműves melegítős dolog, azt kicsiben, egy mozdonyra x perc alatt működőképessé lehetne tenni egy mechanikus váltót. vagy akármi. ha a svédek tudnak fűteni utakat, EGÉSZ utakat! akkor mi ne hogy már ne tudjunk fűteni néhány xaros váltót, ami néhány fémdarab, azt szevasz. :W

[ Szerkesztve ]

(#11568) Pisztillus válasza venember83 (#11565) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Azt tudom, csak úgy értettem, hogy nem akarom kiérdemelni a Lapát Díjat. Márpedig ha folytatom az okok boncolgatását, az lett volna belőle.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#11569) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Olyankor mivan ha gariba vissza akarom vinni a lapom,de a bolt megszünt?Leglábbis full üres az egész,földön építési maradványok stb.

(#11570) hejesírásó válasza ToBeY (#11569) üzenetére


hejesírásó
senior tag

Nagykert ha tudod akkor ott próbálkozzál.

amúgy meg fogyasztóvédelmis topicban sztem tudják az okosságot erre.

de már Bubu linkelte.

[ Szerkesztve ]

(#11571) Bubu79 válasza ToBeY (#11569) üzenetére


Bubu79
addikt

Itt előbb kaphatsz választ...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#11572) tope válasza ToBeY (#11569) üzenetére


tope
addikt

Tudni kellene a nagykert ahonnan ők vették, velük lebeszélni a dolgot, ha a bolt megszűnt létezni

(#11573) philoxenia válasza hejesírásó (#11560) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sajnos két irányban beszélsz meggondolás nélkül...
A vasútnál elfogynak az emberek lassan, nincs aki váltót takarítson, amikor kezdtem 83-ban 132 ezer vasutas volt, most a töredéke, az irodai létszám ebből arányosan sokkal kevesebbet csökkent, ellenben ők nem takarítanak ilyenkor váltót, anno a Kádár -rendszerben erre is volt példa....
A másik irány, a Volán-társaságok hol takarítanak maguknak utat? :F
Húsz kilométerre mentem haza szombat este, akkora volt a hó, mivel egyáltalán senki nem takarította, a sok nyári gumissal meg tele volt a sor...., negyven percembe telt, ebből lámpánál/kereszteződésben, max összesen öt percet ha álltam.
A vasútnál talán utoljára a Horthy-rendszerben voltak közalkalmazottak, esetleg az ötvenes években, de az is gyanús nagyon régen nincs ilyen...
Egyébként, most éppen azt kaptad, amit a vasútasoknak kívántál, nem tetszik a vasúton utazni? Húzz el a rákba. Csak, hogy Téged idézzelek. Miért nem mentél kocsival, miért nem mentél Volánnal ? :F
Most zártak be egy csomó vasútvonalat, majd az ott lakó diákok megnézhetik, hogy január elején, hogy utaznak vissza a szünet után, mert a Volánoknak az általam nézett helyeken nem túl sok pótló járata van....
A Volán társaságokról csak annyit, hogy ők is nagyon sok pénzt kapnak, csak más utakon, felénk egy 65 év alatti nyugdíjas nem évente 8-10 90%-os jegyet vesz, hanem akár több százat, mert egyáltalán nem írnak a szelvényre a sofőrök, az államtól viszont az eladott 90%-os jegyek után kapják a visszatérítést....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11574) Pisztillus válasza bolondember (#11566) üzenetére


Pisztillus
senior tag

A Süsü az valami ilyesmi: link. Magyar képet hirtelen nem találtam, de a lényeg látszik: ez egy alvázra szerelt Mig 15-ös hajtómű (mármint a hazai). Amit ez nem olvaszt fel... (Ha ügyes a kezelő, még az ágyazatot is sikerülhet eltüntetnie...)

Hejesírásó: Bár csak az lenne a gond, hogy hétvégén kit rendeljenek be emiatt plusz szolgálatra! :((

Bubu: Maga előtt takarít, a hazai kivitelt mozdony tolja a kívánt helyre és irányba. Általában M62-e (ez a Szergej) szokta cibálni.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#11575) Bubu79 válasza Pisztillus (#11574) üzenetére


Bubu79
addikt

Ez maga előtt, vagy maga mögött takarít? Mert ha előtte, akkor igencsak lehet vigyázni, hogy ne legyen a vége vonat- vs repcsi motor viadal ;]

Kövér gáz és már tolathat is a jószág rükverc nélkül :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#11576) Pisztillus válasza Bubu79 (#11575) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Itt egy másik kép róla: link. Bár csak modell, a lényeg látszik.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#11577) venember83


venember83
nagyúr

Siránkoztok itt. :U Nagyvárad Marosvásárhely 270 km, vonattal pár átszállással kb. 8 óra, közvetlen belföldi buszjárat nincs. Szóval talán mégsem annyira szar a MÁV. Legalábbis innen.

(#11578) kételkedem válasza hejesírásó (#11560) üzenetére


kételkedem
addikt

Ilyenkor az jár a fejemben, hogy pl Svájc, Finnország, Kína, Kanada stb hogy oldja meg ezeket a gondokat? Nálunk 10 fok hideg és/vagy 10cm hó leállítja a tömegközlekedést.
A havas pálya kb ilyen

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#11579) Bubu79 válasza Pisztillus (#11576) üzenetére


Bubu79
addikt

Hiteltelen a kép - nincs mögé kötve a kerozinos kocsi, amiből sziporkázza a naftát :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#11580) Racecam válasza Pisztillus (#11574) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Most szakami dolgokba ne menjünk bele, de ugye van váltófűtés, ami nem igényel egyetlen embert sem és működik. Viszont, mielőtt még mindenki anyázni kezdene ebben a topicban is zéró hozzáértéssel, ahogy az máshol lenni szokott, a viharos erejű szélben és -1x fokban nincs az fűtőszál, ha csak nem izzítjuk a vasat, ami leolvasztaná az újra és újra odafújt havat. Ez ilyen. Ezért kell ez emberi erő, de ők sem sokat tehetnek ilyen időjárási viszonyok között.

Tehét, még egyszer összefoglalva: Nem a hó mennyisége a meghatározó, mert 60 cm-es hóban, negatív hőmérsékletben is képes a váltófűtés folyamatosan olvasztani a havat és ezért ott biztosan nincs fennakadás, de szélsőséges időjárási körülmények között (még egyszer: mínusz tizenakárhány fok, viharos szél) nem bírják. Sehol a világon. (Nyilván ehhez hozzájönnek a pénztelenségből adódó, lepukkant műszaki állapot miatt bekövetkező meghibásodások is, de maga a rendszer jó, a világon mindenütt ezt használják, ahol ilyesmire szükség van.)

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#11581) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A Süsüt, /rokonomat :DDD / nagyon régen nem engedik már használni, mivel a szabadon lévő biztosítóberendezési kábelekről leégette a szigetelést, kézi változatot nem használnak nálunk, próbálkoztak már permetezéssel, /talán etilénglikollal, de ez nem biztos/, most a váltófűtés van soron, de a Keletiben éppen az romlott el...
A Süsü gyakorlatilag csak egy nagy gázperzselő volt, nem fejlesztették tovább, hogy a hőt szabályozottan és takarékosan adja le....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11582) Verus


Verus
senior tag

Szép napsütéses (mondjuk lehetne melegebb:D) napot Mindenkinek!

:)

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#11583) hejesírásó válasza philoxenia (#11573) üzenetére


hejesírásó
senior tag

azért nem mentem mert hitegettek h lesz vonat, kis kerülővel de ELJUTHATTAM volna célomig volánnal is. csak amikor szóltak h leves van mára akkor már elment az utolsó busz.

nem érdekel h ki takarítja, teszi közlekedésre alkalmassá a síneket, váltókat, utakat, csak az eredmény érdekel.
utak tiszták voltak, holott ott egész szakaszokkal kell foglalkozni, nagy felület.
itt meg csak fixen helyhez kötött objektumokkal kellett volna törődni.

a nyuggerek támoagátást meg kapásból elvenném 90% ről ugyan annyira mint amennyi a diákoknak. de ez más tészta.
a nyári gumisok, meg hát jah. lehet a buszom is késett volna, de busz legalább volt.
és ez nem az első ilyen, hogy busz van (bár késve) vonat meg vagy annyit késik h a hajad téped vagy nincs is.

(#11584) hejesírásó válasza venember83 (#11577) üzenetére


hejesírásó
senior tag

Pusztaszabolcs váróterem- Pusztaszabolcs váróterem 0 km 4 óra alatt ;]
ha már távolság/idővel játszunk :)) :DD

(#11585) philoxenia válasza kételkedem (#11578) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

85-ben Fegyverneknél akkora hótorlaszt kellett áttörni, hogy a Szergejben a kinyitott ablakon elérte a mozdonyvezető kézzel a havat... Nagyjából 2,5-3m magasról van szó....
Egyébként nem a vonatok mennyiségével stb. van a gond, hanem az irányítás állandó szervezése miatti tájékoztatásbeli káoszról inkább, ami hibául felróható.
A leggyorsabb jelenleg az Elvirán a menetrenden közvetlenül megnézni a vonatodat egy állomásról, ha minden jól megy, akkor majdnem percről percre tudod követni azt a vonatot, amivel utazni akarsz: Például, ha most akarnék Szolnokról Budapestre utazni: [link]

Pusztaszabolcsról: [link] Ez még nem indult, de egy már leközlekedett vonat: [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11586) Bubu79 válasza hejesírásó (#11583) üzenetére


Bubu79
addikt

Remélem él még a nagyanyád, nagyapád és azt is, hogy leszel még nyugdíjas - hogy tudd, érezd milyen jó is nyugdíjasnak lenni egy országban, ahol bár az életedet ledolgoztad becsülettel, fizetted a járulékokat az államnak, mégis csak annyi járadékot kapsz nyugdíj gyanánt, hogy éppen éhen nem halsz, miközben taknyos fiatalok köpködnek rád azért, mert megöregedtél és elvárnád, hogy a befizetett javak után neked is lehessen nyugodt öregkorod, mint ezelőtt huszonpárévvel azoknak volt, akik az általad befizetett járulékokból kapták a nyugdíjukat...

Ember, legalább gondolkozz, mielőtt nekiállsz szart dobálni!

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#11587) hejesírásó válasza Racecam (#11580) üzenetére


hejesírásó
senior tag

tudom nincs sok hozzáértésem, nem vagyok vasutas, de ha meg tudom h a pályaudvar váltó érzékenyek, és lehet számítani hóátfúvásra akkor felhúzok két oldalt szépen magas falakat, az majd fogja a szelet+zajt, vagy fogom és a kritikus szakaszokat körbeburkolom, azt mehet a búj búj zöld ág. a vonat átmegy kint marad a hó (farkas). ennyi.

másik, ha látták h az átfúvások miatt leves van akkor hol voltak a vonatpótló buszok?

ja és a keméy az volt h kicsöngött, nem volt foglalt DE nem vették fel a déliben a forgalmi irodában, és a P.szabolcsi forgalmisokhoz 0 információ jutott el bármivel kapcsolatban, onnan tudtam meg mi történt h megnéztem a hírekben!

sztem lefekszek pihenni mielőtt még bannoltatom magam :))

bubu: rengetek olyan nyugdíjas ismerős van pl mamám utcájában h végig feketézte, meg fele kézbe fele bejelentve az életét és most sír a szája, nem fogom őket sajnálni. Aki rendesen dolgozott és előre tervezett annak nincs gondja.70-100 nyugdíjuk van-családban van ilyen.
mind1, most nem tudok tisztán higgadtan gondolkodni. :B

[ Szerkesztve ]

(#11588) frame>24 válasza Pisztillus (#11574) üzenetére


frame>24
addikt

Hét ez kurvajó.
Én meg valami olyasmit hallottam, hogy egykor a nagy olajkút tüzek idején a közel-keleten hasonlót csináltak (ráadásul elvileg magyaroknak jutott eszébe) -> egy tank-alvázra rácsesztek 2db MIG hajtóművet, melyekkel kvázi elfújták a tüzet...
Can it be true?

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#11589) Bubu79 válasza frame>24 (#11588) üzenetére


Bubu79
addikt

Stimmt, a dolog működött és igen, magyarok kreálták ;)

Két hajtómű a torony helyén.

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#11590) NoLF


NoLF
addikt

és persze, hogy ebédidőben jön meg a 20tonnás.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11591) Racecam válasza hejesírásó (#11587) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Komolyan ne menjünk ebbe bele. :N

Csak egy valami. Te is írod, hogy nem vagy vasutas. De ennek ellenére nagyon jó ötleteid vannak, amelyekre azok, akik ezt tanulták, ez a szakmájuk, több mint 100 év alatt sem jöttek rá. :U

Nem érzel itt egy kicsi ellentmondást? :F

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#11592) philoxenia válasza frame>24 (#11588) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Amire gondolsz, azt eredetileg Szolnokon a reptéren a kifutópálya szárítására használták, mivel itt volt a Kőolajnak is sok szakembere, rájöttek, hogy ezzel hatalmas tüzet is el lehet fújni.... Borzalmas hangja volt, sokszor ébredtem rá reggel.... :D /Szolnokon voltam katona 87-88-ban a reptéren/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11593) hejesírásó válasza Racecam (#11591) üzenetére


hejesírásó
senior tag

de. csak még nem jöttem rá h mi az.

[ Szerkesztve ]

(#11594) Pisztillus válasza kételkedem (#11578) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Na igen, ez már valami... :DDD De az ott dolgozó gépek is más kategória. Ezek még - megfelelő maróval - a náluk nagyobb hófalat is simán elhajigálják a fenébe. De majd jön Tiv, és elmondja, mi újság arrafelé...

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#11595) Bubu79 válasza hejesírásó (#11587) üzenetére


Bubu79
addikt

B+ ember a nyugdíjasok nagyobb része nem így él...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#11596) hejesírásó válasza Bubu79 (#11595) üzenetére


hejesírásó
senior tag

tudom, ahogy azt is tudom h van aki tisztességesen fizetgette adóját, nem feketézett és ugyan olyan xarul él mint a feketézésből nyugdíba menők. tudom.

de te is tudod h nagyon sok ember nyugdíja nem véletlenül annyi amennyi.

(#11597) Bubu79 válasza hejesírásó (#11596) üzenetére


Bubu79
addikt

Tehát a megoldás, hogy mindtől el kell venni minden juttatást a nyugdíjon felül - értem.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#11598) Racecam válasza Pisztillus (#11594) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ahogy említettem, a hófal mérete majdnem mindegy, szélcsendben. De a viharos szélben, szart sem ér a legjobb gép sem, mert mire lebontod a szél újraépíti. Egyébként nem a vasúti pálya takarítatlanságával, hanem kifejezetten a kitérőkkel volta a gondok. Általában és először azokkal vannak ilyen időben.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#11599) Verus válasza hejesírásó (#11587) üzenetére


Verus
senior tag

Csak abba is gondolj bele, hogy a mai világban hiába dolgozol, mert be vagy jelentve minimálbéren a többit kézbe kapod és nem tudsz szaladgálni jobbra balra. És ez nem mostani probléma, régóta fennáll. A nyugdíjas megérdemli, hogy olcsóbban utazzon, legyenek kedvezményei. Még gyerek voltál amikor ők dolgoztak, ebből kaptál orvosi ellátást, iskolatejet stb. Részleteibe ne menjünk bele, de mindenki kap mindenkitől. Ha ők adtak miért ne kaphatnának? :)

Ez már off, de akkor beszélgethetnék arról is hogy Pest hétvégén mennyire nem volt takarítva, na meg az autópályák. Autóval sem volt egyszerű a közlekedés....

[ Szerkesztve ]

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#11600) BlacKSouL válasza kételkedem (#11578) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link] ez is hogy elakadt ebben a 10 centis hóban :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.