Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 38 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4151) föccer válasza ToBeY (#4150) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet róla szó, csak a kedvesem meg ne tudja... ;]

szerk: Ez esetleg? [link]

[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4152) tbs válasza föccer (#4151) üzenetére


tbs
addikt

Jajj..! Jajj-jajj..! ;)

(100+, ha nem akarsz sűrűn anyázni... min. 200, ha tartósabb holmira vágyol.)

(#4153) föccer válasza tbs (#4152) üzenetére


föccer
nagyúr

azé 200+ra nem vágyom....

Nem akarok világot váltani vele.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4154) tbs válasza föccer (#4153) üzenetére


tbs
addikt

Azzal nehéz is lesz... :D

Én mindmáig egy Pentax Z1-el nyomom (filmes), ha minőségre vágyom, gyors klattyokra meg egy Pentax 43WR. (Mert az bírja a női táskák viszontagságait is... :DDD )

(#4155) ToBeY válasza föccer (#4151) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez nem rosz gép,de szerintem nem tükörreflexes,bár ennyire nem értek hozzá. :U
Itt van pár tükörreflexes gép [link]

(#4156) Retro11 válasza föccer (#4151) üzenetére


Retro11
senior tag

Vagy ezt Föccer?
[link]!?

(#4157) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Na itten van már a hétvége, megjött, eljött. Sokáig vártunk rá, de nem hiába. Holnap ünneplés, koncert, végre valami pezsgés, valami mozgás. Valami pengés megoldás.
Reggel gyors vizsga, aztán kis okítás féleség, majd pedig... zzzááámmm. Irány Pest, ahol várnak a haverok. Bulik. Fényes vacsorák. Rák. Egyéb finomságok. Aztán eljő az este, s hangos koncert zaját szállítja elfelé a szél. Törzsrajongó vagyok, megbecsült pártoló tagja a zenekarnak, a kevesek egyike aki nyílt színen, emberek előtt is vállalom hogy rajongó vagyok. És ezt a zenekarvezető mondta. És én erre büszke vagyok.
Tehát Mraktöcs koncert szombat este: [link] Én ott leszek! Mi ott leszünk! Ti ott lesztek?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#4158) bandus válasza föccer (#4146) üzenetére


bandus
veterán

Akkor válaszolok ide, de már néztem a digitgépes totyikban is. Ez sima bridge gép, slr-like, ilyen van nekemis. Az a jó benne, hogy ettől profi fotósnak nézik az embert :D , nameg nagyon kis csini képeket csinál. Tükörrefiset akkor éri meg igazán venni, ha még van 2-3* annyi pénzed az obikra, mint amennyibe a gép került. Szvsz ''kezdő'' illetve a fotózásban nem túl mélyen elmerülni kívánóknak sokkal érdemes egy jobb kompaktot vásárolni. Az s5600 sztem nagyon jó választás, mióta én vettem egy 20-ast csökkent az ára, és az xd kártyák is olcsóbbak lettek. Egyedül a makrója kissé gyenge, de ezt előtétlencsékkel orvosolhatod, olyan 7-8k körül már kaphaók jó darabok. Sztem még így is nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkezik a masina.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4159) ngabor2


ngabor2
nagyúr

hűtőtakarítás egyéni módon. a hűtőt kivittük az udvarra, mindent kiszedtünk belőle, amit lehetett, aztán a fagyasztórészét addig locsoltuk csapvízzel, míg ki nem olvadt teljesen. kb. 10-15 vödörrel ment rá, de egy fél óra alatt kiürült.

és hogy miért volt erre szükség? egyrészt a hűtő költözött egy kicsit. másrészt anyám abban a boldog tudatban volt, hogy ez a hűtő is önleolvasztó, tehát kb. 1,5-2 éve nem volt leolvasztva... jeges volt. nem kicsit, nagyon.

(#4160) Xpod válasza ngabor2 (#4159) üzenetére


Xpod
addikt

''anyám abban a boldog tudatban volt, hogy ez a hűtő is önleolvasztó,''

Mert az is, magától leolvadt volna, elég ha csak a fali csatlakozóból kihúzzátok. :)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#4161) BlacKSouL válasza Xpod (#4160) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az önleolvadó és az önleolvasztó nem ugyanaz :U :)
Mi ezért vettünk No Frost-osat. 4 éve nem volt kihúzva, se kikapcsolva, És egy milligram jég nincs benne. :)

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#4162) Xpod válasza BlacKSouL (#4161) üzenetére


Xpod
addikt

Tudom. Műszaki kereskedő az első szakmám. (Nem plázás bámulós eladó, hanem kereskedő.)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#4163) Janoska26


Janoska26
addikt

Figyelek emberek figyelek... :U Mióta elhúztam lett össz vissz 18 hsz, ne haragudjatok, de nem tarthatom életben a topicot, távollétemben a nyulat teszem felelőssé azért, hogy pörögjön a topic, igaz olyan vicceset és jópofa dolgokat nem tud írni mint én de tudjátok, ha nincsen kaka jó a sz@r is alapon... ;]

(#4164) EQMontoya válasza BlacKSouL (#4161) üzenetére


EQMontoya
veterán

miénk is ilyen, bár még csak 1.5 éves..

Same rules apply!

(#4165) ngabor2 válasza Janoska26 (#4163) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha trágár bunkó akarnék lenni, azt kérdezném, hogy ''és ki nem szarja le?''

de mivel nem vagyok az, ezért azt kérdezem: na és akkor mi van?

amúgy nem az a baj, hogy távollétedben kevés hsz született, hanem az, hogy visszatértél... :P

(#4166) EQMontoya válasza ngabor2 (#4165) üzenetére


EQMontoya
veterán

hmm, milyen szépen fogadtad felebarátod ;]

Same rules apply!

(#4167) BlacKSouL válasza ngabor2 (#4165) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem az a baj hogy visszatért, hanem hogy túl hamar :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#4168) tildy válasza VladimirR (#4134) üzenetére


tildy
nagyúr

Nyuszi? Nekem inkább ilyen izéfejű csacsinak tűnik:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4169) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Szar egy péntek ez.
Itthon codozok ahelyett, hogy egy kocsmában martiniznék és csocsóznék.
Valahogy a ''barátok'' elfelejtkeztek rólam, aztán mikor a fél csapat elment d&b-re, akkor felhivtak, hogy nem-e mennék le.

Hát bocs, nem.

[Szerkesztve]

(#4170) MarKoo


MarKoo
őstag

Valaki tudnam nekem segíteni router ügyben?
Frissítettem a D-LINK DI624 típusú routeremben a firmware-t és azóta nem jön be 1-2 oldal, vagy bedobja a chellos kezdőlapot - miszerint nem működik a szolgáltatásom, és az MSN se megy. Kezdek morci lenni, főleg ettől az idióta Virtuális Szerver Hozzáadástól - portforward. Ráadásul poénosnak tartom hogy alapbeállítások mellett ilyeneket megfog....

(#4172) tildy válasza Kalandor (#4171) üzenetére


tildy
nagyúr

Mérgelődj, interszar meg nemcsak tömegynomor, hanem még drága is.
Rendszeresne vásárolok auchanban, ha este 7-8kor megyek, egész tűrhető és nem is drága.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4173) (Kolombusz) válasza Kalandor (#4171) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Egyedül a cora képes ''nyugatibb'' szinvonalat képviselni, legalábbis itt Miskolcon (van Tesco, Metro, Interspar, Plus, Penny, Profi, stbstb).
Érdekes módon ide még a cigányok se járnak.
Tisztaság van, egyetlen bevásárlóközpont, ahova szivesen elmegyek.

A plázákban rosszul vagyok, irritál a sok plázap*csa, meg plázaf*sz.
A tesco, mocskos, tele van cigánnyal.
A metro - na ez nem változott, továbbra is mint egy raktár, ráadásul nem is olyan olcsó már.

(#4174) Retro11 válasza tildy (#4172) üzenetére


Retro11
senior tag

Arról nem is beszélve hogy a ternyóba csomó lejárt és angol polcokról lepakolt cucc jön ide a magyar Ternyókba...Ténleg undorító az a hely,és sokan képesek megvenni azt a sok szart...
Igaz aki rá van szorulva,ezt sajnálom is csak azok meg ezt kihasználják ge**o ternyó...

A kérdés: Multi vagy Kisbolt?Én még mindig Manyinéni mellett pártolok!

Kolombusz: Azért ez egy kicsit durva mármint a cig*ny..


[Szerkesztve]

(#4176) (Kolombusz) válasza Retro11 (#4174) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szép, hogy oda jutottunk, hogy van aki nem meri leirni a cigány szót.

(#4177) Retro11 válasza (Kolombusz) (#4176) üzenetére


Retro11
senior tag

Nem erről van szó csupán nem tartom etikusnak mert....
Nálam a cigány szó életformát/módot jelent igy számomra a cigány lehet magyar ember is aki ugy él...Aszem ennyi.

(#4178) tildy válasza Retro11 (#4174) üzenetére


tildy
nagyúr

Szinte csakis Auchan. Bevált , megbízható. A pogijuk pedig a világ legkeményebb drogja: súlyosan addiktá tesz!

---------------------------------------------------------------
mifelénk a roma szót nem használják, sosem, max arra ha feltűnési viszketegsége van valakinek. Hiába no, vidéki emberek nem a viselkedésre mondják, hogy cigány...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4179) EQMontoya válasza Retro11 (#4177) üzenetére


EQMontoya
veterán

a cigány azon lények halmaza, amelyek nem birnak beilleszkedni ebbe az amúgy is szar társadalomba. Amelyik dolgozik, becsületesen él, és nem putrilakó, az becsületes, dolgos roma.

(Kolombusz): engem is hivtak Viktorék fél9 fele,a kkor már nem votl kedvem elindulni.

Same rules apply!

(#4180) (Kolombusz) válasza Retro11 (#4177) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Akkor te rosszul értelmezed a cigány szót.
Idézek az éretlmező kéziszótárból:

cigány I. mn Ázsia és Európa országaiban szétszóródva élő, sötétes bőrű, sötét hajú, indiai eredetű <nép>...

cigányos mn 1. A cigányoknál szokásos, rájuk jellemző

cigányság fn 1. A cigány nép. 2. A cigányokra jellemző(nek vélt) tulajdonság(ok)...

Roma: cigány férfi



[Szerkesztve]

(#4181) Retro11 válasza (Kolombusz) (#4180) üzenetére


Retro11
senior tag

FIgyelj haddöntsem el én a saját szó használatomat elvégre...!Nálam az a csoport a roma szót nyerte el már rég.Ez van.

[Szerkesztve]

(#4182) (Kolombusz) válasza Retro11 (#4181) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Akkor légyszives ne köss bele az én szóhasználatomba.

(#4183) Retro11 válasza (Kolombusz) (#4182) üzenetére


Retro11
senior tag

jó te sem az enyémbe.

Race: Ebben is van valami..Ehj ilyenkor jönne jól a ''Kötelező dolgozni'' jelige:D!

[Szerkesztve]

(#4184) Racecam válasza (Kolombusz) (#4176) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Én nem tudom, hogy ha bunkó, koszos, udorítóan viselkedő, hangos, stb. emberekről beszélünk, miért kell mindjárt a cigány szóval azonosítani?
Javaslom, hogy gyere el Pestre a Kálvin téri aluljáróba. Ott láthatsz olyan embereket, amiről még csak nem is álmodnál. Ott élnek az aluljáróban mocskos kartonokon, matracokon fekve. Büdösek, undorítóak. Az aluljáró lejárati lépcsőjének az alján lévő vízelvezető rácson végzik a dolgkat, akár fényes nappal is. A nagyobb dolgokat pedig a kijárat felső végén az üvegkorlát mellé a parkba. A bűz elviselhetetlen.
Kb. 8-10emberről van szó.
Közülük egy sem cigány.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4185) (Kolombusz) válasza Racecam (#4184) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Azért képes vagyok megkülönböztetni a tescoba járó cigányokat és a hajléktalanokat.
Volt szerencsém 10 évig egy 40%-nyi cigány lakosságú faluban élni.
Miskolcon is vannak sajnos az általad leirthoz igen hasonló külsejű emberek. :(

(#4186) Ramius


Ramius
őstag

Én mint tescos dolgozó kicsit másként látom a helyzetet. Jó, van szar, hulladék áru, de az mindenhol előfordul. De itt ilyen, hogy nyúlós zöld hús még nem fordult elő. Lehet h csak itt, de erre ügyelnek :D A sajátmárkás termékekről meg annyit, hogy van köztük kiváló minőség is. Vegyük pl az állateledeleket: Van a whiskas és a tesco saját márkája. Összetételre teljesen ugyanaz, a tescos cuccot franciaországból hozzák, mert ott jobb minőséget tudnak előállítani. A whiskas kb 300ft-al drágább, minőségre meg kb ua.
Hát nagyjából ennyi. Eszemben sincs védeni ezt a multit, csak gondoltam leírom :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#4187) EQMontoya válasza Ramius (#4186) üzenetére


EQMontoya
veterán

és miskolcon csak ott van Miller...

Same rules apply!

(#4188) Racecam válasza (Kolombusz) (#4185) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Látom egyszerűen nem érted.
(Mondjuk ezen nem csodálkozom, ismerlek már annyira.)
A problémám az volt, hogy nem egyszerűen azt írod, nem jársz a Tescoba, mert oda olyan emberek járnak, akikre nem vagy kiváncsi, hanem azt, hogy oda cigányok járnak.
Ezzel a cigány szót itt olyan kontexusba helyezeted, hogy ezzel kvázi azonosítod az undorító, hangos, stb. emberekkel. Egyenlőségjelet teszel ezek közé.
Holott, ismerjük, a rasszisták legtöbbet hajtogatott mondatai: ''Persze vannak rendes cigányok is, azokkal semmi bajom, de....'', tehát ebből kiindulva, Neked sem az a bajod, hogy cigányok járnak oda, hanem az, hogy milyen emberek, akik egy része éppen cigány származású.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4189) (Kolombusz) válasza Racecam (#4188) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nem tagadom egy szóval sem, hogy nem rajongok a cigányokért. Sőt, volt már Hitleres megjegyzésem is velük kapcsolatban, kaptam is 1 hét pihit érte, ezt inkább nem irnám le újra.

Magyarországon az undoritó, hangos, stb. emberek igen nagy része cigány, ebben remélem egyetértünk. Borsodban ez hatványozottan igaz.

A Tescoval sem kizárólag az a bajom, hogy járnak oda cigányok, ez csak egy a sok közül, ami miatt nem szeretem azt az áruházat.
Nem tudom, hogy hányszor jártál a miskolci Tescoban, de valószinűleg nem annyiszor, mint ahányszor nekem volt szerencsém, így nem hiszem, hogy jobban meg tudod ítélni az ott uralkodó faji, társadalmi viszonyokat.

Pont úgy, ahogy én sem tudom a kálvin téri aluljárót megítélni.

[Szerkesztve]

(#4190) Winner_hun válasza (Kolombusz) (#4173) üzenetére


Winner_hun
félisten

A metronak ez a dolga, nem drága az, nem magánszemélyekre van beállítva, ennyi

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4191) supesz


supesz
aktív tag

Juhú!
Hogy én mindíg rátalálok a cigányozós topikokra. Felesleges vitatkozni. Aki szereti a cigányokat az költözzön melléjük éljen velük, barátkozzanak össze. Arra megkérek mindenkit, hogy ne is próbáljon semmit belemagyarázni ebbe az egész cigánysági kérdésbe. Akik ''nem szeretik'' őket, azoknak nyilván jó okuk van rá. Erre mindíg jön valaki, aki ''nagyonokos'' és valalmi kultúr maszlaggal terel. A szavak lovaglása, amúgy sem jó vitaalap. Szerintem. /*Erről eszembe jut a rokkant -- > sérült --> segítséggel élő marhaság.*/ Én meg ezentúl elvárom, hogy a fekete bőrű emberek, ''nagy fehér Istennek'' szólítsanak, mert engem a fehér, meg a gádzsó meg a magyar sért. bahh. ettől mindíg fel megy a pumpa. /*Eszembe is jutott a south park 11/3-as része. Aki látta tudja miről szól*/

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#4192) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Csak érdekességképp: meglepett, hogy a teletexten és tvműsorban is túszjátszma van írva.
De én úgy tudom a hivatalos magyar cím dúszdráma. :F
Na mind1.
Nekem is nagy gondjaim vannak, nem? :DDD

- http://pazsitz.hu -

(#4193) Racecam válasza supesz (#4191) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Erre a postra többek között azért sem volt semmi szükség, mert ezzel Te is csak azt bizonyítod, ahogy a nagy felfedező, Te sem értettél meg semmit abból amit leírtam.

Valahol olvastam egy tanulmányt, hogy a magyar emberek, talán a felmérés diákokkal, egyetemistákkal készült, szövegértési képességei a legrosszabbak közé tartoznak, azt már nem tudom, hogy világviszonylatban, vagy csak UNIO-s összehasonlításban.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4194) tildy válasza Racecam (#4193) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem megértette ő, csak mást tartott fontosnak, lényeginek:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4195) (Kolombusz) válasza Racecam (#4193) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nem támadásképpen, de mondd már meg, hogy mit kellett volna megértenem a postodban, mi az, amit szerinted nem értettem meg?

Amit a szövegértésről irtál, az teljes mértékben igaz.

[Szerkesztve]

(#4196) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Sokan v oltubk, ami szep, csak baj hogy ezet:- (((
Csendben, metosaggal, hangos szo nelkul...
Jol raktak ossze a emlekzo filmet is..

udv

neduddki

p.s. csak az a kar, hogy keves dolog van meg iganz jol Rola

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4197) BlacKSouL válasza (Kolombusz) (#4195) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Oké, semmi..

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#4198) Racecam válasza (Kolombusz) (#4195) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy meg kellene ismételnem.
Amit leírtam az világos és érthető nem szorul további magyarázatra.
Egyébként is, legnagyobb sajnálatomra, van már egy rasszista topic, bár az ilyenek szerintem egyáltalán nem valók a PH!-ra, de inkább oda írd be az ilyen minősítéseidet.
Az OFF topicot hagyjuk meg annak ami.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4199) EQMontoya válasza Racecam (#4198) üzenetére


EQMontoya
veterán

Open your eyes, open your mind
Proud like a God dont pretend to be blind
Trapped in yourself, break out instead
Beat the machine that works in your head

Same rules apply!

(#4200) csapos2 válasza tildy (#4168) üzenetére


csapos2
addikt

Izéfejű? :U

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 38 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.