Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 17 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2801) Esmein válasza tildy (#2800) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én is szeretnék valamit letenni az asztalra. Ami legjobban zavar az az, hogy imádom bütykölni a gépem. Ez még nem is lenne akkora nagy probléma, de mivel szinte egyfolytában könyékig vagyok benne szinte törvényszerű, hogy elrontsak valamit. Aki nem dolgozik nem is hibázik alapon ugyebár. Faterom meg folyton csesztet mikor gépet szerelek és már ettől is felmegy a pumpa az agyamban, aztán mikor elejtem a csavarhúzót vagy elgurul egy csavar már durran is az agyam. Ha meg valamit elszúrok már igazolva látja a tézisét, hogy tudta hogy el fogom cseszni és hogy nem szabad a kezembe semmit adni mert úgyis csak elrontom. Meg mekkora egy barbár állat vagyok hogy elhajlítom a halott hálókártyát(ami megjavult időközben hm). És ugye mint ilyen eléggé kenem a hardvereket, legalábbis a vgakat procikat deszkákat meg ramokat meg hűtőket. Cd dvd írókhoz meg fényképezőkhöz sajna hülye vagyok :( Naszal egész nap ott turkászok és mivel elcsesztem már pár dolgot nem adnak a véleményemre. Aztán meg sík ideg vagyok, hogy hogy lehetnek ennyire hülyék a saját családtagjaim, mikor én sokkal jobb megoldást tudtam volna.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2802) Esmein válasza tildy (#2800) üzenetére


Esmein
nagyúr

A szerkedre: nekem is folyton ez jár az eszemben, hogy valahogyan bizonyítani kellene, mellette meg fúrja az oldalam, hogy mégsem vagyok különleges és nem fogok semmire sem jutni. Egyfolytában csak marcangolom magam :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2803) anaqer


anaqer
veterán

Ambíció... hát sok bogaram van, bárki megmondhassa', de ez az egy soha nem tartozott közéjük. :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2804) tildy válasza anaqer (#2803) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez az ambició szó olyan fura, én nem tartom magam ambiciozusnak , emrt ezt főképp olyanokra mondjak , akik ilyen vezetők.. Tehát nem akarok pl. embereket irányitani, nem akarok csopvez vagy hasonló lenni.
Vagy a saját szakmájában is lehet valaki ambiciózus?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2805) vtechun válasza tildy (#2804) üzenetére


vtechun
veterán

én is szeretném valamire vinni, de sajnos nem vagyok valami szorgalmas, főleg tanulás terén.. pedig szoktak jó ötleteim lenni, csak hát a kivitelezéshez kellene + tudás, + pénz, stb. Valami számtech szervízkedésbe/karbantartásba kellene fognom vállalkozás alapon.. de a franc tudja, hogy lenne-e rá igény, mert most űgy tűnik, de hát azért kockázatos lenne belevágni...(persze még mindig nem annyira mintha nyitnék egy üzletet...)

vagy menjek el Palcsó Tomi (Megaszar) hasonmásnak?

[Szerkesztve]

(#2806) Esmein válasza vtechun (#2805) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én mostanában szeretnék elmenni egy üzletbe szervizesnek. Imádok gépekben könyékig túrkálni :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2807) vtechun válasza Esmein (#2806) üzenetére


vtechun
veterán

én meg mindenképpen vállalkozás formájában szeretném ezt végezni, mert szerintem boltokban nagyon keveset kap a szervízes, nem?

(#2808) Esmein válasza vtechun (#2807) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem veri ki a szemed a pénz, de én nettó 60-nak is örülnék, ha azt csinálhatnám amit szeretek, ráadásul még mélyülne is a hardverekkel szerzett ismeretanyagom.
Csak kérdés hány diploma kell ahhoz, hogy egyáltalán jelentkezhess, meg hány év gyakorlat. Persze 20 évesen diploma és 5 éves szakmai gyakorlat. Felsőfokú angol német hindi nyelvvizsga legalább 5 alapvető programozási nyelv meg elektrotechnikai mérnök szakképesítés. Pedig én is össze birok rakni egy gépet. Sőt akár 2-t is :D

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2809) TéKrys válasza vtechun (#2807) üzenetére


TéKrys
senior tag

Vállalkozással az a baj, hogy nagyon változó a forgalom. Főleg mióta a multik is tele vannak gépekkel. Persze ez várostól is függ. Mármint hogy mekkora a kereslet. Meg aztán ott vannak a sulinetes gépek is, amiket ugyebár nem nagyon lehet szerelni. A multis gépek is le vannak oldalt ragasztva (nem nyúlhatsz beléjük)

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#2810) vtechun válasza TéKrys (#2809) üzenetére


vtechun
veterán

persze. csak látom a haveromat falun, hogy állandóan odavan szerelni gépet, és keres egy nap akár 5-10 ezret is, persze ezt csak úgy, passzióból, mint munkanélküli :)

(#2811) dannnnn


dannnnn
aktív tag

hát izé: hármasom volt a lottón! :D de az egészbe azt nem értem hogy mér pont akkor van vagy 1000 hármas amikor én is hármasozok? áhhh
9K t nyertem :)

██ сәгтеук ыекшлу™ ██

(#2812) TéKrys válasza vtechun (#2810) üzenetére


TéKrys
senior tag

Csak mint munkanélküli aki passzióból csinálja mindezt nincs bejelentve, nem fizet adót, tb,..., nem tart fenn üzletet aminek szintén vannak költségei.

De ha mint alkalmazott vagy akkor van egy fix fizetésed, ami mellett még esetleg fusizhatsz is.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#2813) VladimirR válasza tildy (#2800) üzenetére


VladimirR
nagyúr

na, en megmondo mi bajom veled: az, hogy mar megint ilyen hulyesegeket beszelsz
nem jol nezed, a dolgot: nem mindenki utal, hanem paran nagyon kedvelnek (nem az elobb mondtad, ogy tok jo a munkahely, meg jofejek?)
mondtam amr neked nem egyszer, kicsit probalj meg belekostolni a ''szarko bele'' magatartasba, foleg az olyan emberekkel szemben, akik (szrinted) utalnak teged (azert irom, hogy szerinted, mert gondolom itt is az jon elo kicsit, hogy tul komolyan veszed a dolgot - nem kell)
cihomokushoz meg ne menjel, mer csak a penzed huzza le, hulyesegeket meg en is tudok mondani ;] (elnezest a forum osszes cihomokus latogatojatol :B)

(#2814) Loretto


Loretto
veterán

óraállás ide vagy oda, nekem reggel hatkor cseng a vekker és irány melo :(

Soirée...

(#2815) vtechun válasza TéKrys (#2812) üzenetére


vtechun
veterán

persze! úgy még jobb ha mellette még van munkahelye is, nem mondom, hogy nem, de az lenne az igazi, hogy ezzel foglalkozni csak, normálisan ''fehéren'' :)

(#2816) Esmein válasza Loretto (#2814) üzenetére


Esmein
nagyúr

Neked van melód.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2817) tildy válasza VladimirR (#2813) üzenetére


tildy
nagyúr

Na ezt megkaptam:D
Tényleg jobban járok ha veled dumálok, az legalább ingyen van.:D
Jóa munkahely meg minden[, csak enm tudom emnnyi idő mire mind szakmailag , mind anyagilag megbecsült ember leszek...
Nameg nem lehet az idők végezetéig albiban lakni.Úgyis öregkoromra visszavonulok, megyek tanítani szakközepeseket;]


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2818) Esmein válasza VladimirR (#2813) üzenetére


Esmein
nagyúr

Btw, hol lehet megtanulni javázni ha nincs lóvém könyvre ? Időm meg nincs bejárni előadásra ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2819) anaqer válasza tildy (#2804) üzenetére


anaqer
veterán

am·bi·tion (m-bshn)
n.

1.
1. An eager or strong desire to achieve something, such as fame or power.
2. The object or goal desired: Her ambition is the presidency.
2. Desire for exertion or activity; energy: had no ambition to go dancing.

(Bővebben: link)

Amire Te utalsz az egy bizonyos típusú ambíció (hatalomvágy, ha úgy tetszik).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2820) VladimirR válasza tildy (#2817) üzenetére


VladimirR
nagyúr

de miert akarod, hogy megbecsuljenek? fizessenek ki, kapj melot a tudasodnak megfeleloen, oszt' innentol mi kell meg? jo tudom, jol esik a vallveregetes, meg a gratulacio, de abbol nem laksz jol, nem veszel hazat, nem nevelsz gyereket, etc...

Esmein: tudsz programozni? akkor => Bővebben: link
btw Te hogy vetted fel a halozatokat prog1 nelkul? elvileg elofeltetel

(#2821) anaqer válasza VladimirR (#2820) üzenetére


anaqer
veterán

Maslow bácsi azért tudna erre mit mondani... :P

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2822) Loretto válasza Esmein (#2816) üzenetére


Loretto
veterán

Igaz,bár diákmelo, de lagalább vmi ksi pénz...
Viszont ma hugom uj pasija átugrott egy hdd-vel amin volt karake progi vagy 3000 számmal :D

Soirée...

(#2823) VladimirR válasza anaqer (#2821) üzenetére


VladimirR
nagyúr

na, mar megint nem ertelek, kerlek fejtsd ki mire gondolsz

szerk.: ooo...remlik valami, hogy elelem, meg biztonsag, meg ilyenek, de csak noverem emlegette, mikor fosulira jart
errol lenne szo?

[Szerkesztve]

(#2824) anaqer válasza VladimirR (#2823) üzenetére


anaqer
veterán

Maslow féle szükségleti piramis...?
Csak nem egy ártatlan, menedzsmenttől érintetlen lélek került utunkba? :Y

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2825) Esmein válasza Loretto (#2822) üzenetére


Esmein
nagyúr

Akkor ivás és dajdaj :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2826) Esmein válasza VladimirR (#2820) üzenetére


Esmein
nagyúr

Fel lehet venni prog1 nélkül is, csak java kell hozzá.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2827) VladimirR válasza Esmein (#2826) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a java a prog1
na mindegy, ha barmiben (legjobb a c, mer' hasonlo szintaktika) tudsz valamit, akkor a fenti manuallal megirhato a halozat kotprog (gondolom ahhoz kell)

szerk.: igen, nagon jo, ha a programozas elmeletet tudod, akkor mar csak ez kell (nagyjabol) - kotprog szinten meg csak tudod az elmeletet :DDD

anaqer: neked meg szetrkesztettem egyet fentebb :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2828) Esmein válasza VladimirR (#2820) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hmm, ez viszont kell is... Olvasgatok m3ellé egy tutorialt mi mire jó, ez az appendix meg külön jól jön.
#2824: ahhoz kell ja. Pascalozni tudok inkább, de nem látok túlzottan nagy akadályokat a java megtanulásában. Ez is csak egy programnyelv.


(B*zmeg úgy kib*szom ezt a cyrix 166+-t a g*cibe hogy kétszeres dopplert húz maga után.)

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2829) Loretto válasza Esmein (#2825) üzenetére


Loretto
veterán

Neeem. Vhogy nincs kedvem egyedül... :(

Soirée...

(#2830) Tithian


Tithian
őstag

Hmm, mostanában egyre többször esik meg velem, hogy elsőre nem kapcsol be a gépem. Pár meghajtó és ez-az felpörög, csipp-csopp, de a monitor már be sem kapcsolódik, addigra le is áll az egész.Másodjára/harmadjára viszont beindul.

Gondolom, ez alaplap/táp/???? gond lehet, de külön topikot nem akartam niyitni, van itt is elég hozzáértő ember.
Emlékszem, mintha régen (~1 éve) már lettem volna hasonló helyzetben, de akkor csak párszor fordult ez elő. Azóta cseréltem tápot, szerintem nem tápgond. Pár hete jött elő a probléma, menet közben a gépnek semmi baja, van úgy, hogy napokig megy egyhuzamban. Egy szünetmentesre van az egész kötve, ami szinte 24/7 be van kapcsolva, tehát azzal elvileg nem lehet baj.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#2831) anaqer válasza VladimirR (#2827) üzenetére


anaqer
veterán

Az lesz az - Bővebben: link Lényeg hogy az a gúla nem ér véget középtájon, szóval az ''oszt' innentol mi kell meg'' nem egészen ül. Busted! ;]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2832) b14


b14
senior tag

Miért rendeződött át a ph?
Bocs, ha már volt rá válasz.

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#2833) Old Death válasza Loretto (#2829) üzenetére


Old Death
senior tag

virtuálisan veled vagyunk ;)

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#2834) Tithian válasza anaqer (#2824) üzenetére


Tithian
őstag

A piramis csúcsán az önmegvalósítás áll?
Szerk: be vagyok lassulva.

[Szerkesztve]

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#2835) Trak válasza Esmein (#2808) üzenetére


Trak
addikt

Na pont a szervízes munka az amihez nem kellenek az általad felsorolt dolgok...
Az első állást nehéz megszerezni, mert ugye nincs még gyakorlatod, ahhoz kell csak szerencse, utána az ott szerzett gyakorlattal el tudsz majd helyezkedni máshol.

Az első időkben elleszel a nettó 60-al, de aztán rájössz mennyire semmire nem elég, és úgyis mást fogsz csinálni ha befejezted a sulit.

Látom irígykedsz, hogy másnak van munkája, Neked miért nincs? Suli miatt?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#2836) Old Death válasza b14 (#2832) üzenetére


Old Death
senior tag

az első infó: Bővebben: link
majd az alakulás tárgyalása és sírás a hátrányos változás miatt: Bővebben: link

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#2837) Esmein válasza Trak (#2835) üzenetére


Esmein
nagyúr

Mert a lehető legnagyobb mértékben vagyok alulképzett, igazából csak a hardverek lekivilágában vagyok otthon. Havi 60-ból el lehet élni egyedül, család nélkül. Talán még egy kis gép''fejlesztésre'' is futná. Spec ramom csak kölcsönbe van, procimat szétégettem meg kéne egy cooler is, tápom is szar meg egy 20 gigás vinyón szívom a f*szt, amiből 2 giga bad.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2838) VladimirR válasza anaqer (#2831) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, de ha jol ertem a helyzete, akkor az meg egyelore a ''needs still not salient'' kategoria :P

Esmein: brutto 60-bol egyedul eleg huzos azert - alberlet (mert abbol az eletben nem lesz sajat ingatlan), rezsi, kaja, etc - szoval az a gepfejlesztes igen lassan menne

[Szerkesztve]

(#2839) Trak válasza Esmein (#2837) üzenetére


Trak
addikt

Egyetemre jársz ha jól értettem.
Én fősulira (2 év befejezve), most épp passzív félévem van, és dolgozom. Nettó 70-et kapok egyelőre, 1 hónap múlva 80-at (vagy többet), és még nincs semmiféle papírom... (Sőt most olyan munkát akarnak rámbízni, amit diplomásoknak szoktak adni, de ez még a jövő...)

Távoktatásban fogom folytatni majd szeptembertől, mert kell a pénz.
Nekiültem, körülnéztem milyen munkák vannak, írtam egy elég jó CV-t, és mákomra találtam egy olyan munkát, ami a számítástechnikával foglalkozik.
Fizikailag nincs sok közöm a gépekhez, de még mindig jobban jártam, mintha az élelmiszeriparban lennék:)
Szóval semmi sem lehetetlen..

Csak addig gondolod azt, hogy a 60k (még ha nettó, akkor is)elég egy embernek, amíg ki nem próbálod... Ha van saját lakásod, akkor tényleg elég, de az elég kevés embernek van.


[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#2840) Esmein válasza Trak (#2839) üzenetére


Esmein
nagyúr

Kolesz + havi 20-ból tolom, meg muter szokott adni kajcsit, de amúgy azt eszek amit veszek ...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2841) Trak válasza Esmein (#2840) üzenetére


Trak
addikt

A koleszt ne hasonlítsd egy 30-40-50k +rezsi+kaja albérlethez...
Ha normálisan akarsz kajálni, akkor nem árt a havi nettó 70-80 legalább...
Mert az hogy konzerveken él az ember, az nem nevezhető normális kajálásnak.

Ha nem lenne ilyen drága a lakás, akkor sokkal könnyebb lenne mindenkinek.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#2842) Esmein válasza Trak (#2841) üzenetére


Esmein
nagyúr

Pedig én tök jól elvagyok a koleszkoszton, sőt moisztanában egyre több dolgot meg tudok csinálni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2843) Esmein válasza Trak (#2841) üzenetére


Esmein
nagyúr

Szegeden nem iylen irreálisak az albi árak. 3-man kivesznek egy lakást akkor az fejenként 10-12 + rezsi.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2844) VladimirR válasza Esmein (#2843) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az a 10-12+rezs *3 nagyjabol egyenlo azzal a 30-40-50+rezsi-vel, amit Tral ort (ha jol sejtem, O ugy gondolta, hogy egyedul laknal) - tegyuk hozza az a 10-12+rezsi ha jol sejtem a negyen 2 szobaban kategoria...

(#2845) Trak válasza Esmein (#2842) üzenetére


Trak
addikt

Persze, az ember egy darabig elvan vele, főleg amikor még fiatal (nem mintha én olyan öreg lennék:) ), de egy idő után, ha van rá lehetőséged, akkor rászoksz az igényesebb kajákra.:)
A szervezet igényli a változatosságot, a vitaminokat, a gyümölcsöket, stb.

Engem is bnőm szoktatott rá az igényesebb főtt kajákra, meg mindenféle egészséges dolgokra (amik persze drágábbak is sajnos...). Pedig ő volt 5 évig kolis, nem én:D
A 10-12+rezsi az tényleg nem rossz, de hosszú távon sok vele a gond. Mindenkinek lesz barátja, bnője, és akkor az ott alszik, nem alszik ott, használja a vizet, stb... Ha vlakinek komoly lesz a kapsolat, akkor elköltözik, keresni kell új embert...
Egy darabig jó dolog, de ha tartósan marad a 60k-s fizetésed, akkor nem tudsz kilépni ebből, és nem biztos, hogy ez az álmod.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#2846) Esmein válasza VladimirR (#2844) üzenetére


Esmein
nagyúr

majdnem 5 éve koleszos (8 éve számítógépfüggő, fél éve gyógyult... :D ) vagyok, birom a gyűrődést :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2847) Esmein válasza Trak (#2845) üzenetére


Esmein
nagyúr

Persze hogy hosszú távon nem ez a célom.(Jézusom, hogy élnek meg a tanárok és az orvosok)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2848) Trak válasza Esmein (#2847) üzenetére


Trak
addikt

Akkor megnyugodtam:) Nekem is hasonló gondolataim voltak amúgy, mint Neked.
Nettó 60k körül keresni vlami szervízes, eladói állásban, és mellette tanulni.
Ezt is csinálnám most is, ha nem lett volna mákom.
Bár néha lehet, hogy jobb lenne a fentieket csinálni, sokkal kevesebb felelősség, mint vlami nagyobb kaliberű munka...

A tanárok nem tudom hogyan élnek meg... ezt még a mai napig sem tudom:)
1 ismerősöm van aki nettó 100k körül keres, de úgy hogy nappalin is, és estin is tanít, szóval el lehet képzelni mennyi szabad ideje van.
A nyelvtanároknak könnyebb, tudnak esetleg nyelviskolában kiegészítést keresni, vagy magánban tanítani.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#2849) Esmein válasza Trak (#2848) üzenetére


Esmein
nagyúr

Muterom tanítónő, elsős msáodikosokkal szív napköziben, ccsoportvezető, meg ő csinálja a húsvéti farsangi karácsonyi és egyéb éneklős előadós szarságokat dekorációkat a terembe stbstb. Jaigen, nettó 60-70k környékén.
Faterom most már nyugdíjas, előtte alezredes bácsi volt, most ő is tanít :)

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2850) Trak válasza Esmein (#2849) üzenetére


Trak
addikt

Akkor nem is magyarázom tovább, hogy milyen nehéz megélni...
Gondolom nekik már nem kell lakást fizetni, képzeld el ha még fizetniük kéne bérleti díjat...

És ilyenkor érzem én magam szarul, hogy egy több, mint 20 évet végigdolgozott, köztiszteletben álló tanítónőnél többet keresek... És nem nekem kellene kevesebbet keresnem, hanem neki sokkal többet. Bassza meg a világ...

Megyek is windowst installálni, az legalább vlamilyen szinten lineáris, nem úgy, mint az élet:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 17 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.