Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49601) betyarr válasza Tamás9x (#49591) üzenetére


betyarr
veterán

Mi bevállaljuk azonnal cserére, ha van raktáron, ha nincs akkor hozunk 1-et a garból rendszerint bontatlan csomagolásút kapunk vissza, ami mehet polcra. Itt nincs cigánykodás mert nem éri meg.

ez vagytok ti.ez a jobbik eset.'04-ben (mivel tudatlan voltam még) összeállítottam egy gépet a 3M-nél.gar lejárta előtt 1 hónappal kiment az alaplapi hangari.mi volt erre a válasz?vegyek helyette egy diszkrét hangarit 2k-ért.mondom vajon minek vennék,ha egyszer tönkre ment és még garanciális a lap.erre pedig az volt a válasz,hogy mivel nem javítható,és az integrált hangari miatt nem cserélik a lapot,így jobban járok.mondom mi az hogy nem cserélik?az is a lap része?!mire ők: hát ők felküldhetik szervízbe,de nem fogják úgysem cserélni.jó,mondom,akkor kérem a vezetőt.na ez nem volt túl jó ötlet,ugyanis nekem állt,hogy jó,akkor ők széjjel kapják a gépet,kiveszik a lapot és elküldik bevizsgáltatni.de addig is takarítsam el a gépemet onnan,mert ők nem raktározzák a számítógépeket,mert nekik erre nincsen kapacitásuk.mindezt olyan hangnemben,ami a legkisebb jóindulattal is bicskanyitogató.
na,hát ennyit a helyi cégekről (persze tisztelet a kivételnek).

(#49602) szasanyi válasza mukibuci (#49598) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez lenne ez enyhítő körülmény az AQUA részére amiért egymás után 2 hibás lapot küldött? Netán az ennek következtében kialakul helyzetben való hozzáállásért? Aligha.
E tekintetben tökmind1 hol van vagy hol nincs ilyen lap, vagy az ott mennyibe kerül. Vannak írott és íratlan szabályok amik mindenkire vonatkoznak és amit be kell míg második esetben be illik. És a vevőnek kimondottan nem illik betartani betartani mintegy köszönetképpen azért, hogy az 57.0000 HUF-os alaplapot náluk vásárolta meg! :(
Egyébként nem 3k-val volt olcsóbb, mert itt sehol sem adták hozzá a DOOM játékot (amit nem az üzlet, hanem az ASUS biztosított) ami elvileg mindenhol ahol ilyen lapot forgalmaznak, járt hozzá. És ugye ez megint olyan, ami lehet jár de nem biztos, hogy meg is kapod. Mert ez Mo. bakker.

Tamás9x: de ez már múlt idő, már megtörtént ezen nem lehet változtatni. Nem kell nekem segíteni és nem is tudsz segíteni. A lényeg amiért beírtam az a tanulság, hogy honnan nem érdemes vásárolni és, hogy miért nem Meg persze egy aktuális helyzetkép a siralmas helyzetről ami e téren tapasztalható 2016 vége felé kishazánkban - köszönhetően a már említett és minősíthetetlen kereskedői hozzáállásnak és a tessék-lássék módon történő szabályozásnak amivel vissza tudnak élni (és vissza is élnek).
Ennyi, nem több és nem kevesebb. Aki akarta az már leszűrte a lényeget első olvasásra. Itt be is fejeztem az egész témát mert ezeken a magyarázatokon csak tovább bosszantom magam.

[ Szerkesztve ]

(#49603) Ł-IceRocK-Ł válasza betyarr (#49601) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

a 3m= 3 Műszaki szakbarbár. :(((

Tamás9x: ezért vásárolok bótban. :C

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#49604) Plero válasza Ł-IceRocK-Ł (#49603) üzenetére


Plero
tag

már csak nevében 3 amúgy már csak 1M

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#49605) Ł-IceRocK-Ł válasza Plero (#49604) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

a lényegen nem változtat :D
volt pár harcom velük :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#49606) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Keresem az alábbi adaptereket:
- SPSS 481420-001
- SPSS 482133-001
19.5V 6.9A, 135W

Továbbá keresem az alábbi procikat:
- Intel C2D E8400
- Intel Xeon L5420 (átalakítva)

És kellene memória is:
- 2x2 vagy 2x4GB DDR2-800 sodimm
- 2x2 vagy 2x4GB DDR3 sodimm

És eladó monitor.

[iTX-or-GtfO!]

(#49607) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Srácok, egy 486-os feltámasztásán dolgozom, amiben lehalt a 320MB-os winyó. A gép maximum 1GB winyókat kezel. Nincs valakinek elfekvőben felesleges kis méretű, de működő IDE winyója, 3,5"-os?

[ Szerkesztve ]

(#49608) embe válasza kriszpontaz (#49607) üzenetére


embe
nagyúr

Max 1GB-os vinyó kellene? :U
Akkor a 20-as már extrém méret neked?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#49609) Nirvanus válasza kriszpontaz (#49607) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Ő jó lenne? (Tamás, ez még megvan :D )

[ Szerkesztve ]

[iTX-or-GtfO!]

(#49610) Tamás9x válasza Nirvanus (#49609) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ó jeh :)
Igen ez jó hozzá :C

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#49611) zsolti1902 válasza kriszpontaz (#49607) üzenetére


zsolti1902
tag

Este szétnézek a kacatok között, emlékszem hogy volt valami kis méretű Quantum márkájú cuccom.
Az olyan 2-3Gb-os lehetett. Az túl nagy már a gépnek?

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#49612) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Köszi srácok, nem válaszolnék külön-külön, úgyhogy egyben leírom. A

A gép egy HP Vectra XM2 468/66 gép, ami intergrált IDE vezérlős. Ez a vezérlő mindegy milyen HDD-t teszel bele, maximum 1GB-ig tudja értelmezni a dolgokat. 80GB-ossal próbáltam, az az igazán overkill, de azt is 1GB-osnak látta. A gyári 320MB-os winyó meg felpörög, a gép látja, de I/O error van, szóval kuka. Az is egy Quantum cucc.
Tehát mindegy milyen winyó megy bele, több partícióval sem lehet a méretét kihasználni az IDE vezérlő miatt. Ezen BIOS frissítés sem segített.

Azért lenne jó egy régi winyó hogy teljes legyen a gép, de ha más nem, jön a második verzió:

A CF-IDE átalakító már úton van, de CF kártyát még nem találtam. Nem is tudtam hogy van köztetek olyan akinek van elfekvőben (nirvanus). CF-ből is 1GB-os bőven jó lenne, de akár egy 512-es is megtenné. A 128-asok már túl kicsik, alig fér rájuk valami. Ha van valakinek felesleges 1GB vagy 512MB CF, az is jó lenne.

A segítséget mindenkinek előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#49613) Golyo69 válasza kriszpontaz (#49612) üzenetére


Golyo69
senior tag

Ha hazamegyek megnézem lehet nekem is van egy kisebb vinyóm

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#49614) embe válasza kriszpontaz (#49612) üzenetére


embe
nagyúr

128MB-os háttértár kicsi. 1GB-os kell. Ja. Menne a dőzsölés igaz? ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#49615) lajkaa válasza szasanyi (#49586) üzenetére


lajkaa
csendes tag

Sajnos nekem is teljesen ugyanez a tapasztalatom az aqua-val. Nekem monitor és memória probléma volt. Videót készítettem és képeket a hibajelensegről és e-mailben bunkón annyit írtak, hogy majd a szervízesek eldöntik hibás e vagy sem. És ha úgy alakulna hogy nem hibás ( vagyis sz×r de ők azt mondják, hogy nem) akkor nekem kell fizetnem a futárt is. az ingyenes garifutárt. telefonon is akihez először kapcsolnak normális, de a szervízesek nagyon lekezelőek. Egyszer rendeltem tőlük egy terméket hétfőn reggel olyan megjegyzéssel hogy csak akkor teljesítsék a megrendelést ha megkapom csütörtökre mert szülinapra lesz. pénteken kaptam meg....

iponnal még nem volt gariztatásom róluk nem tudok nyilatkozni. minden egyéb esetben velük minden rendben volt.

Amit ma megtehetsz, azt megteheted holnap is!

(#49616) kriszpontaz válasza embe (#49614) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A 386-osunkban 50MB-os winyó volt, élveztük a nagy tárhelyet, de egy DOOM2 + DOOM páros mellé semmi nem fért fel szinte. Azért egy 512-es vagy 1GB-os tárhelyen kényelmesebben el lehet férni. DOS alá meg bőven jó.

(#49617) Tamás9x válasza DrojDtroll (#49585) üzenetére


Tamás9x
őstag

Megtaláltam! Fekete: [link]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#49618) szasanyi válasza lajkaa (#49615) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez elég gáz. Én nagyon felháborítónak tartom az ilyen hozzáállást. Sajnos a PCX-nél is megtapasztaltam már - többször is - azóta ott nem is vásárolok semmit. Ez most kiegészül az AQUA-val, mert én többet tuti nem rendelek onnan semmit. Szerencsére még mindig bőven akad más üzlet, webshop így a pénzemet a továbbiakban ott költöm el nem ezeknél a kutyaütőknél.

Sajnos a helyi üzletekben meg általában olyan gyér a választék valamint rendelésre is annyival drágábbal mint a webshopok, hogy ez valszeg továbbra sem lesz opció.

(#49619) Erdei88 válasza szasanyi (#49618) üzenetére


Erdei88
veterán

Akkor a Hardverker/Bestmarkt-ot is nyugodtan felírhatod
A honlapjuk feltüntetett garanciaidőt nem vállalják. RM650x, 84 hónap gyári garancia ( a gyártó 10 évet ad)
A garancialevet megkapva, 24 hónap volt feltüntetve.
Amikor ezt szóvá tettem, felhívott valami fejes/tulaj és számon kért, hogy mi is a bajom. Sajnos nem jutottunk megegyezésre, így lemondtam a rendelést. Össze-vissza világolt...

(#49620) DonThomasino válasza Erdei88 (#49619) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én is belefutottam egy ilyenben korábban.
Itt összemosódik a kisker és gyártói garancia.
A kisker annyit ad ammenyire a törvények kötelezik
hiába ad rá a gyártó 10 évet. Nem lesz aki el és vissza juttassa a terméket.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49621) szasanyi válasza Erdei88 (#49619) üzenetére


szasanyi
félisten

Jaaaa, azokat már évekkel ezelőtt lehúztam a vásárló listáról! Egy vicc... szinte semmi nincs raktáron, amit megrendelsz az vagy lesz valamikor vagy nem, vagy olyan áron ahogy rendelted vagy nem. :U És ez nem vicc, nekem nem is egyszer- ugyan némileg más szavakkal, de - ezt mondták.
Szerencsére ott nem volt garis ügyem korábban sem, de aki gariztatott náluk az is panaszkodott meg köpködött szóval kábé a legrosszabb webshop mind közül amit én ismerek.
Aztán a PCX (azzal együtt, hogy fizess a csomagolásért, az kp-s utánvét miatt, a csomagbiztosításra különben sz@rt kapsz, a garifutárért meg még mittomén miért nem).
Jól tetted, úgy én sem vettem volna meg.

(#49622) Tamás9x


Tamás9x
őstag

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#49623) Erdei88 válasza DonThomasino (#49620) üzenetére


Erdei88
veterán

De most őszintén, ki érdekel a gyártói garancia? Ha azt szeretnék, a gyártótól veszem. Magyar kiskertől, magyar garanciát szeretnék. Nem azt, hogy mennyi a gyártói... Hatalmas megtévesztés

Btw, G.Skill ramoknál 3 év gyártói?! Élettartam garanciát vállalnak a ramok... akkor hogy is van ez?!

(#49624) szasanyi válasza Erdei88 (#49623) üzenetére


szasanyi
félisten

Olvass vissza a problémámra adott válaszokhoz mit gondolnak erről mások. Az túlzott elvárás, hogy megkapd a pénzedért azt ami jár! ;]

(#49625) zsolti1902 válasza kriszpontaz (#49612) üzenetére


zsolti1902
tag

Megtaláltam, formázva ha jól emlékszem 3GB hely van rajta. HDSentinel szerinti állapotát nem tudom.
Ennyi van ráírva: Quantum Fireball EX 3,5 series.

ILYEN

[ Szerkesztve ]

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#49627) zsolti1902 válasza Mikulásbá (#49626) üzenetére


zsolti1902
tag

Up neki!
Ennyiért vettünk most kocsit :C

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#49628) Mikulásbá válasza zsolti1902 (#49627) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem is kocsi projekt miatt kell megválnom tőle-bár nem ez van a hirdetésben,lusta voltam kijavítani,amúgy mindegy is.

(#49629) szasanyi válasza zsolti1902 (#49627) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha megveszed és beteszed az autóba akkor pont a dupláját fogja érni. :DDD

(#49630) zsolti1902 válasza szasanyi (#49629) üzenetére


zsolti1902
tag

:C :C

Igen, ha megunnánk a szabályos közlekedést akkor átválthatunk egy kis Need For Speed-re is.

[ Szerkesztve ]

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#49631) Misi 007 válasza Erdei88 (#49619) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Nekem volt garanciális cserém a hardverkernél. Elég hamar cserélték a 16GB-s G.Skill TridentX kit-em egyik döglött modulját. Kaptam egy új, bontatlan kit-et. Szerintem korrektek.

(#49632) Sicér


Sicér
tag

Vezetéknélküli egér+billentyűzet vásárlásán gondolkodok.
Ha van valakinek ilyen, PM-ben keressem legyen szíves.
Köszönöm,

(#49633) elistvan válasza szasanyi (#49621) üzenetére


elistvan
senior tag

De akkor melyik cégtől érdemes vásárolni? Most kapnék fejhallgatót/pendriveot/táp+kábeltesztert a cégtől.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#49634) szasanyi válasza elistvan (#49633) üzenetére


szasanyi
félisten

A tutit én sem tudom, csak azt tudom eddig hol, mit tapasztaltam. Leírom, aztán ennyivel több infód lesz. Persze lehet, hogy a Te esetedben nem ilyen lesz /lenne (akább jobb, akár rosszabb itt semmiben sem lehetsz biztos ezt tudom mondani).

Extreme Digital: ha nincs gond a termékkel és vannak jó áraik (mint pölö EZ is). Ja, és ha van helyi üzlet, akkor ajánlott mert lehet sk intézni az átvételt (csak, hogy ne visszaküldött bontott terméket vegyél meg új áron :U ) és a problémát is ha úgy adódik mert mailben kábé le se sz@rnak (jobb estben vmi sablon marketinges dumával operálnak). Az ügyfélszolgálat készséges és azt m,ondja amit hallani akarsz de közel sem biztos, hogyúgy is lesz! Én a termék visszaküldéssel (pontosabban a megérkezésével) szívtam, majd az elállás miatti visszafizetéssel szívtam náluk (ez volt az egyetlen egy alkalom amikor ezzel a lehetőséggel éltem :U ).

eMAG: ha találsz jó terméket jó áron, akkor szerintem vásárolhatsz. Nekem pont egy ASUS Strix headsettel volt problémám ami pozitív tapasztalattal zárult. Leadtam a hibát és a megrendelőt és másnap jött a futár a hibás termékért. Kb. 1,5 hét után szóltak (hol van ez a PCX 4-6 hetétől!), hogy nem javítható és cserélni sem tudják: levásárolom, vagy utaljál vissza az árát? A pénzt kértem, ami 2 nap múlva a számlámon volt. De ha kétesélyes a dolog és lehet, hogy élnél az elállási jogoddal akkor nem tudom jó-e, mert nem tudom hova kell visszaküldeni a terméket (amit neked kell megtenni saját költségedre).

PCX: röviden NEM. Hosszabban: velük szívtam a legtöbbet mert egymás után 4 termék is hibás volt vagy rövid időn belül meghibásodott azok közül, amiket ott vásároltam. Garanciális ügyintézés = katasztrófa. És amit szintén leírtam már, hogy mi mindent kell pluszban fizetned (csak náluk!) egy vásárláskor, csak hab a tortán.

AQUA: leírtam részletesen, szvsz egyértelmű következtetés vonható le a tapasztaltak alapján. Részemről mindenképp!

iPON: velük még nem volt semmi problémám (igaz, se gariztatás, sem elállási szándék nem volt). Annyi a gond, hogy a PPP és a futárköltség is náluk az egyik legdrágább - viszont gyorsak, ezt el kell ismernek. PPP-os rendelés a 2. napon délelőtt már megérkezett. Sajnos sokat drágultak, így az árak már nem mindig jók.

Legutóbb és legtöbbet INNEN rendeltem. A legjobb árak, korrekt ügyfélszolgálat. A "gond" az, hogy szinte semmi nincs raktáron (többek között ezért jók az árak) így 6-8 nap a szállításig várható idő. Ezen kívül nincs elállási lehetőség mert csak cégeket / vállalkozásokat szolgálnak ki (mondjuk egy ilyen regisztráció megoldható mint ahogy én is tettem). Velük még nem volt garis ügyintézés ezért azt nem tudom abban mennyire jók. Viszont az, hogy azonnal felveszik a telefont és mindig minden úgy történt ahogy kértem, azért ez bizakodásra adhat okot (persze inkább ne legyen rá szükség).

Ennyi, remélem van benne számodra is hasznos infó.

(#49635) Tamás9x válasza elistvan (#49633) üzenetére


Tamás9x
őstag

Helyi kiskertől, nagykertől, nem Webes, Online piacról ;]
De hát mondhatja az ember, ezt károgjuk évek óta de még senkinek nem jutott el az agyáig. :(((

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#49636) elistvan válasza Tamás9x (#49635) üzenetére


elistvan
senior tag

Senki sem mondta, hogy webes online piacról rendelnék. Csak érdekelt, hogy melyik "nagy" cégtől érdemes.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#49637) kriszpontaz válasza Tamás9x (#49635) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Kisker-kisker közt is van különbség. Lehet valahol a hibás terméket azonnal cserélik, mert van a polcon, de ez ritka. Volt már olyan hogy 1 hónapig voltam VGA nélkül és kaptam egy használt (poros volt a ventilátor és a PCB - nagyker szerint új volt) hibás VGA-t cserébe, és még 1 hónap volt mire egy újra cserélték (NV 9600GT).

Az iPon-al még nem volt garis problémám, igaz kezdenek drágulni. Az Edigital 1szer hibázott, nem azt a terméket küldték le amit rendeltem, de kaptam 5000 Ft árengedményt és választhatta másikat. A futár ingyen jött érte és hozta a másikat. Egyszer a garijegy maradt le, azt külön küldték postán.

[ Szerkesztve ]

(#49638) #93794560 válasza Tamás9x (#49635) üzenetére


#93794560
törölt tag

Tamás!

Mivel számtech boltban dolgozol, biztos tudnál felelni egy kérdésemre. Arra lennék kíváncsi, hogy hibásnak számít-e egy olyan SSD, ami összevissza méri a használati statisztikákat. Egy-két napig mér, aztán a harmadik nap megint úgy mutatja, mintha még nem lett volna írva rá. Pár napig megint jó, aztán előfordul, hogy két nap alatt 5-6TB plusz írást jelez, miközben kevés adat lett ráírva. Harmadnapra megint 0-ról indul az egész. A cucc működik, csak lehetetlen követni, hogy hol tart az elhasználódást tekintve. Lehet, hogy minden szaküzlet más ebből a szempontból, de érdekelne, hogy ezt általában hibának veszik-e, vagy azt mondják, hogy megy az SSD, tehát semmi baja?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#49639) szasanyi válasza Tamás9x (#49635) üzenetére


szasanyi
félisten

És lesz is amit szeretnék, olyan áron ami nekem is jó? Vagy csak olyan áron ami nektek jó, és rendelés után napokat várva ugyanúgy mint a webshop esetében (csak drágábban ugye)? :U Hagyjuk már ez a bullsit dumát!
Számos alkalommal megfutottam már ezeket a köröket itt helyben, több üzletnél. 10-15% felár ellenében miért vásárolnának itt a népek? Legutóbb egy hónap alatt ~700k-ért vásároltam hw-ert, szvsz a felét sem tudtam volna megvenni itt (nem egy, de talán az összes üzletben sem). És ha ennek csak az 5%-ával lett volna drágább (de tuti, hogy többel!) már nem éri meg. Így akkor miről is beszélünk? :(((
Laptopot is vettem, egy év alatt 4 db-ot, de senki sem tudott hasonló (hasonló, nem jobb!) áron biztosítani mint a laptopszalon tehát mindet onnan rendeltem (másnap itt is volt).
A vásárlók nem a drágább helyen szeretik megvásárolni ugyanazt. De mondok másik példát is: két olyan helyi számtech cég is megszűnt már ahol korábban vásároltam - ami bármikor és hamarabb bekövetkezhet most is mint egy nagyobb webshop esetében (de ott még a jogutódra, és az utólagos gariztatásra is nagyobb az esély) - aztán mit értem az ő garanciájukkal?

(#49640) Tamás9x válasza #93794560 (#49638) üzenetére


Tamás9x
őstag

minimum 3 programmal kell tesztelni, és ha a többség(51%-tól) butaságokat olvas az hibás. Nincs apelláta, egy jegyzőkönyv képekkel, és abba nem köthet bele a garanciáztató. Nem csak annyit kell odaírni hibajegyzésbe, hogy nem jó :D

szasanyi: Még mindig a semmin lovagolsz.. :D A gyártó méltányosságból vállal garanciát. Annak az az ára ami, te sem dolgozol ingyen,én sem. Márpedig, ha bejárnál a boltba pl hozzánk is látnád azokat a plusz szolgáltatásokat, amikért megéri kifizetni a pluszt, 3m-be veszel 1 ssd-t a notidba hozzád vágják vidd paraszt...(V400-as ssd-n látod kívül a serial számot? megsúgok 1 pici titkot, ami matrica van a csomagoláson gyűjtő fantom szériaszám, semmi köze az ssd-hez ha tönkre megy lesz majd nyavajgás ne aggódj) mint a többiben, mi azért megkérdezzük, hogy szereljük be? clone-ozzam rá a régi hdd-ről az adatot, ellenőrizzem le, hogy jó-e? ne kelljen megsétáltatnod feleslegesen?

Igen, és igen is meg kell fizetni, attól, hogy te a saját károdon spórolsz mindenen, ezzel kockáztatod a garanciádat, és normális kiszolgálást (mert ha kinyitod a szemed erről szól, olcsó nesze vidd ha gar van majd meglátjuk VS. drágább, de megteszünk mindent a vásárlóért, hogy minél kevesebb kört keljen futni ha bármi problémája van) azért ne más legyen már a hibás. NEM, és még 1x monom NEM jár a garancia alanyi jogon, ha ismeretlen eredetű online webshop-ból rendeled. Az, hogy ők, sunyiba megoldják bent, vagy lepapírozgatják, az más tészta.

Én naponta rendelek annyit ami nálad egy hónap alatt megfordul, szerintem jobban képben vagyok ezzel, és igen megéri, kell a plusz, ha tótágast állsz is kell, mert minden nagy cég ott gazdagodik meg, hogy úgy vág át téged ahogy nem szégyenli.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#49641) #93794560 válasza Tamás9x (#49640) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi!

3 programmal néztem. CrystaldiskInfo, HD sentinel, SSDOK. Mind a három ugyanazt mutatja, tehát 100%-os a statisztika.
Még azt is rosszul méri, hogy hányszor lett indítva az SSD. Volt úgy, hogy egyik nap még 10-szer volt indítva, két nappal később már csak 4-szer. Két nap alatt -6 alkalommal indítottam be. :D

[ Szerkesztve ]

(#49642) Tamás9x válasza #93794560 (#49641) üzenetére


Tamás9x
őstag

Le kell fényképezni, hogy a serial szám is látható legyen, utána lehet visszamenni, garanciális hibával, vagy irj privátba és a részleteket megbeszéljük.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#49643) #93794560 válasza Tamás9x (#49642) üzenetére


#93794560
törölt tag

Remélem, megtalálom a garipapírját, ellenkező esetben semmit nem tehetek. Egy olcsó Kingston V300-asról van szó egyébként. Nem nálatok vettem. :)

(#49644) szasanyi válasza Tamás9x (#49640) üzenetére


szasanyi
félisten

Tárgyi tévedésben vagy - és ezzel be is fejezem a veled való parttalan vitát, mert csak a lényeget nem akarod látni - ti. engem eddig senki sem vágott át ti. mindig azt kaptam amit rendeltem, és akkor fellelhető legjobb áron a teljes garancia idő mellett.
Csupán méltánytalannak tartom azt, hogy egyes esetekben megpróbálják megmagyarázni amit nem lehet ezért sz@rakodni kell és sokáig tart a garanciális ügyintézés. De végül mindig, minden el lett intézve, ki lett cserélve ez nem kérdés!
Végeredmény pedig ezek a leglényegesebb szempontok akárhogy is nézzük, és hát az akár 15% árkülönbözet az bizony akár 15% -kal kevesebb fizetnivaló ugyanazért a termékért ugyanannyi garanciaidő mellet. Annak aki évente 1-2 hardvert vásárol annak jó lehet egy helyi bolt (már ha van itt amit keres és esetleg ismerős is van a boltban aki nem azt sózza rá ami neki leginkább érdeke, hanem valóban szakértő segítséget nyújt) de amúgy a helyi üzletek nem komoly versenytársai a webshopoknak. Sem árban sem kínálatban, és e kettő az ami miatt sokakat nem is érdekel a többi esetleges plusz.
De ha nagyon bizonyítani akarod az álláspontodat akkor add meg hova menjek legközelebb, akkor majd kiderül ténylegesen mi van a szavak mögött! ;]

(#49645) Tamás9x válasza szasanyi (#49644) üzenetére


Tamás9x
őstag

Sólyom út 4 szám

Én nem vitázom, csak sajnállak, hogy inkább vered még mindig a fejed a falba, ahelyett, hogy tudomásul vennéd a jelenlegi üzletpolitikát, és inkább alkalmazkodnál, majd keresnéd a kiutat.
Ha tényleg igaz, hogy havi 500K felett vásárolsz, akkor gyere ide viszonteladónak, és kedvezményesebb árakat kapsz.

Amit te most vívsz harcot, mi már megvívtuk x évvel ezelőtt, értsd már meg :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#49646) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Vegyétek-vigyétek! :R

Keresem az alábbi adaptereket valamelyikét:
- SPSS 481420-001
- SPSS 482133-001
19.5V 6.9A, 135W

És kellene memória is:
- 2x2 vagy 2x4GB DDR2-800 sodimm

[iTX-or-GtfO!]

(#49647) Sirandrish válasza Tamás9x (#49640) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én nem akarok beleszólni, már csak azért sem mert nem vagyok egy nagy HW vásárló, hisz gyakorlatilag 5 évente veszek egy komplett gépet és csókolom.
De mi az hogy örülni kell a gariztatásnak ha egy webshopból veszek alkatrészt? Ugyanúgy vállalják rá a garit mint te vagy x vagy akár y helyi bolt.
Lehet a tapasztalataid miatt te ügyesebben intézed (vagy egyszerűen csak több időd van vele foglalkozni mint egy iponnak pl), de nehogy már imádkoznom kelljen hogy garizzák a terméket amire vállalták a garit.

Téged nem ismerlek, de helyi boltokkal volt már pár vicces élményem.
Pl mikor webshopról kinéztem egy terméket, azt írta van raktáron, majd biztos ami biztos alapon telefonon is érdeklődtem ahol megerősítették hogy valóban van raktáron az adott termék, majd mikor bementem és kértem a fent említett terméket akkor egy drágább és szarabb alternatívát tettek elém.
Mikor megjegyeztem hogy ez köszönőviszonyban sincs az általam kért cuccal, még ők voltak felháborodva. Nah ilyen emberekre én nem bíznék garit, főleg nem fizetnék ki +10%ot valamiért.

Te nyilván kardoskodsz a saját "igazad" mellett, hisz te ebből élsz, de azért szasanyi kollégát is meg lehet érteni, hisz semmi mást nem akar, csak azt amiért fizetett.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#49648) kstcsk válasza Sirandrish (#49647) üzenetére


kstcsk
tag

Ugyan nem hozzám szólt, de egy válasz erejéig belecsöppennék a vitába. Minél többet tudsz, annál elszomorítóbb a helyzet. Ha keveset tudsz, "laikus" vagy, akkor azt hiszed minden úgy megy ahogy a nagy könyvben megvan írva (mert szerződés, mert 2 év garancia, mert...), pedig ez tévedés. Az kétségtelen, hogy úgy is kellene mennie, és sz@r dolog hogy nem így van. A miértnek számtalan oka van, párat közülük feszegetett már Tamás9x. Imádkozni akkor lehet majd ha a TMX-el lesz dolgod, de az se segít majd...... :)

(#49649) Tamás9x válasza kstcsk (#49648) üzenetére


Tamás9x
őstag

Szerintem te mindenkinél jobban összefoglaltad a dolgot :) TMX teszt oké, visszaküldve.. :D Már tettünk ajánlatot a fent dolgozóknak, hogy 2x annyit fizetünk, jöjjön hozzánk dolgozni, ha meg tud oldani mindent test oké-ra. Egyes emberek épp ésszel fel nem tudják fogni, mi folyik fent, csak látják a papírformát, és verik a mellüket ha nem úgy megy :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#49650) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Eladóak az alábbi alkatrészek:

Noctua NH-D14 (Mount Kit is) cpu hűtő
Samsung SH-S222 DVD író/meghajtó
Zalman ZM-MFC1 Plus ventilátor szabályzó
Xilence HDD CL passzív HDD hűtő
Antec P180 Mini Black (MATX) gépház
Coolink Swif2 1201 ventilátor

Érdeklődni privátban lehetséges.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.