Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#17201) BRIKLY válasza CJ4567 (#17199) üzenetére


BRIKLY
veterán

Akkor ezek szerint (nálam legalábbis) jobban teljesít a Noctua. Időben legalábbis biztosan. Maradok akkor ennél. Hosszú ideig nem igen volt terhelve a kártya, előtte 1,5 év nonstop (bánya). Tegnap próbálgattam, 65 fok GPU mellett már 86 volt a hotspot, nem is erőltettem, egyértelműen foglalkozós.

(#17202) sixpak


sixpak
nagyúr

Én 16 hónaposan adtam el a 3070Ti-t, múlt hónapban, mindig monitorozok megszokásból, de ugyanannyi volt minden hőmérséklet, mint out of box.
Nem tudom mitől lehet ennyire rapszódikus a gyári paszták viselkedése..

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#17203) BRIKLY válasza sixpak (#17202) üzenetére


BRIKLY
veterán

Használat függő is szerintem. Az enyémnél nyilván beleszól,hogy másfél évig megállás nélkül üzemelt. Igaz, 50-60 fok között,de csak szárítja az is a pasztát, PAD-okat.

(#17204) sixpak válasza BRIKLY (#17203) üzenetére


sixpak
nagyúr

Igen, ez lehet a dolog mögött.
Nálam csak du.-este megy a gép.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#17205) Glaz-dozfhut válasza sixpak (#17202) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nekem voltak olyan félelmeim a generációval kapcsolatban, hogy a bányász szezon, visszaüt majd a minőségre. Mikor megjelent a széria, egy rövid ideig normális áron lehetett kapni, aztán már nem. Irdatlan kereslet volt rá, a gyártó jól tudta hol köt ki a termelés 85 %-a. A bányász meg nem fog panaszkodni egyes kártyák miatt, meg úgyis cseréli, mert plusszos a végeredmény. A repedt nyákokban is megnyilvánult, vagy eddig nem voltak ilyen tömegűek a kártyák?

- Glaz-doz-fhut -

(#17206) BRIKLY válasza sixpak (#17204) üzenetére


BRIKLY
veterán

Mostanában nekem is. De bánya korszak után hosszú ideig nem volt másra, csak net, youtube-ra használva, nem jatszottam míg velem lakott a volt barátnőm. Most hogy egyedül vagyok, néha indítanék valamit, de látom,hogy nem az igaziak a hőfokok. Na meg 1-2 alkalommal youtube közben dobott némi kép hibát, remélem még nem késtem el, és csak valami driver bug volt.

(#17207) Dönc válasza BRIKLY (#17206) üzenetére


Dönc
tag

Kép hiba nálam is játszik (többek közt) YT alatt, szintén Giga kártya csak 3060 Ti. Rákérdeztem szakinál, hogy mi lehet a gond és jelezte, hogy néhány széria elég kétes minőségű memóriával volt szerelve, a Hynix chippel szerelt példányok az érintettek ebben.
3060 Ti-ról elég sok ilyen írás/videó van a neten, hogy cserés rajtuk a memória. A szaki nekem is pont a YT képhibái miatt kérdezte, hogy Hynix ramos e kártyám.
Nálam annyi a bonyodalom/könnyebbség, hogy még garis. Azért baj a gari, mert ilyen esetben csak a hibás modulokat cserélik rajta, de előbb-utóbb a többi is elpuszul, illetve az is amire cserélték lévén azonos típust tesznek rá. Egyelőre kivárok, hogy hogyan alakul a hiba, csak böngészés közben tapasztalom egyelőre.
3070 nem tudom mennyire lehet ebben érintett, annak nem jártam utána, de lehet érdemes lenne egy pár keresést megejteni, hátha nálad is ez a helyzet.
Egyébként az enyém játékok/tesztek alatt még semmi hibát nem mutat azon kívül, hogy a hőfokok növekedtek pár fokot új kora óta.

(#17208) BRIKLY válasza Dönc (#17207) üzenetére


BRIKLY
veterán

Most fejből nem tudom,milyen memóriás, később ránézek.
Se FB, se egyéb más oldalon,sem kisebb játékok alatt nem jelentkezett hiba. Csak YT közben, eltűnt a videó körüli terület, és egy nagyobb kockában több kis kocka jelent meg. De amint megmozdítottam az egeret helyre állt. Ez a jelenség kb az utolsó driver óta jön elő néha, előtte sosem volt. A köztes időben semmi nagyobb terhelést nem kapott a kártya, talán fél óra 10 éves játékot (BF3).
Így még reménykedem,hogy egy teljes karbantartás,és egy win reinstall megoldja a dolgot,és nem memória hiba. Érdekes mondjuk,hogy kb pont akkor jött elő,mikor lejárt a 3 év gari.

Tesztelhetni addig nem akarom, amíg ilyen magasak a hőfokok, ráadásul egy 5db 14cm ventivel ellátott gépházban, és kb 15 fok volt a helyiségben mikor seperc alatt 86fok lett a hotspot.

(#17209) Dönc válasza BRIKLY (#17208) üzenetére


Dönc
tag

Nekem akkor lett gyanús, amikor platformot váltottam tavaly novemberben és pár hétig tök alap beállításokkal futott a kártya. A hibák viszont ugyan úgy jöttek. Bár ettől még driver gond is lehet, de ha így van, akkor elég sok driver hordozza ezt az utóbbi időből. Általában naprakész driver van fenn hozzá.

Hőmérsékletek nálam is elég siralmasak bár nem annyira, mint nálad. Ha csak ennyi lenne, akkor azt mondom ok, de felmerült a memória lehetséges hibája is.
Mondjuk még egy évet kihúzni vele elég necces, de ennyi miatt még nem gariztatnám. Ennek értelme se sok lenne, mert ott az a jó ha megy/nem megy állapotba kerül a cucc.

Kicsit abban bízok, hogy elkezd komolyabb gondokat produkálni, amivel már a garit értelmesen el lehet indítani. Ha nem akkor jövőre megcsináltatom aztán valszeg eladom, mert ez a hűtés egy vicc, ami a 3060 Ti Eagle kártyákon van.
Fiamnak vettem használtan egy 1070 Ti-t az MSI Gaming fajtából, annak a hűtése röhögve megenné ezt reggelire Én meg butaságból ragadtam le a Giga vga-k mellett, előtte egy 1060 G1 Gaming volt, ami nem volt rossz, sőt a mai napig megy hibátlanul, érintetlenül..

(#17210) sixpak válasza Glaz-dozfhut (#17205) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem hinném, hogy ez így történt a gyártók részéről, azért az meredek lenne. :)
Hát néhány generáció óta, azért már ajánlott alátámasztani a kártyákat.

#17206: reméljük a legjobbakat.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#17211) BRIKLY válasza Dönc (#17209) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nekem a bánya korszak után kizárólag full gyári beállításokkal megy a kártya, se OC, se UV, se semmi, hagytam ahogy a gyártó kitalálta. Nekem eddig nem volt gond a Giga hűtésével, ezzel is elégedett voltam az első 2 évben. Előtte volt RX 460,470,570. Ebből egy Asus, na azzal nem voltam elégedett. Hangos volt,meleg volt... A gigabyte kártyák bírták szépen csendben, hűvösen.

(#17212) BRIKLY válasza BRIKLY (#17208) üzenetére


BRIKLY
veterán

Samsung RAM-os az enyém GPU-Z szerint. Így hát még reménykedem hogy nem memória hiba lesz.

(#17213) miqlas válasza BRIKLY (#17211) üzenetére


miqlas
őstag

Állítólag az Asus silány pasztát és pad-eket használ, a backpalte felõl meg nem is pad-ez. Az is tény, hogy sok gyártó használ gyengébb pad-eket, de az Asus-nál (szerintem) a név kötelez(ne)!

42

(#17214) 4264adam válasza miqlas (#17213) üzenetére


4264adam
veterán

Pontosan az ASUS-nak volt olyan típusa ahol a memória felééig ért be a hővezető rész csatlakozása a tömbbel.
Mindig megnevettet amikor valaki 2024-ben máshogy vélekedik a Profit fontosságáról a cégek számára. Nem a név kötelez hanem az éppen adott széria tervezése és költségei.

[ Szerkesztve ]

(#17215) arcitec válasza 4264adam (#17214) üzenetére


arcitec
addikt

Engem meg az nevettet meg, ha valaki elmagyarázza kimagyarázza azt amit valaki írt, esetleg "más" megfogalmazásban. ;) Mert ügye, gondolhatott - akár hogy is - a megszokott ASUS minőségre, mert többségében azért az csak igaz, hogy egy megbízható gyártó. És nem gondolnám, hogy ezt az írást ki kéne kiforgatni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17216) sixpak válasza arcitec (#17215) üzenetére


sixpak
nagyúr

Semmivel sem megbízhatóbb az Asus, mint bármelyik egyéb gyártó....szerintem.
Csak a neve élteti, illetve a hatékony hype körülötte.
Ezzel nem azt mondom, hogy szar, ugyanolyan mint a többi.
Ha ebben az iparágban (is) bármelyik szereplő rosszabb lenne, mint a többi, az hamar eltűnne a süllyesztőben.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#17217) arcitec válasza sixpak (#17216) üzenetére


arcitec
addikt

Nem mondod? Ezért ez így nagyon téves. Bullshit. Vennél Gigabyte kártyát egy Ausus TUF helyett? Ha TE akár igen, azért sokan mások velem együtt tutira nem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17218) miqlas válasza arcitec (#17215) üzenetére


miqlas
őstag

... te érted, mire is gondoltam! :R

42

(#17219) 4264adam válasza arcitec (#17217) üzenetére


4264adam
veterán

De a TUF ahogy írtam már típus és nem márka. DUAL sem volt semmi az RTX40xx-ig

(#17220) 4264adam válasza arcitec (#17215) üzenetére


4264adam
veterán

:R

elcsusztam az első mondatán ahol leírta :))

[ Szerkesztve ]

(#17221) sixpak válasza arcitec (#17217) üzenetére


sixpak
nagyúr

Persze, hogy vennék, mint ahogy veszek is.
Én nem fanboy vagyok, mi a faszért fizessek többet ugyanazért?
Én objektíven szemlélem a dolgokat.
Persze a reklámba öntött pénzt be kell szedni valakitől.... :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#17222) Milka 78 válasza arcitec (#17217) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Parancsolj ez nem is TUF hanem ROG. Volt panasz már 3070, 3070ti-re is, meg a fent említett 4xxx szériára.
Profitorientált az összes gyártó, persze hogy próbálkoznak lejjebb faragni a költségekből.

[ Szerkesztve ]

(#17223) arcitec válasza sixpak (#17221) üzenetére


arcitec
addikt

Objektíve megveszed a szar Gigabyte-ot aha. Amikor minden oldalon nem ajánlott vga. Csak vannak akik ugranak a kiforgatásra, nyilván a Mercedes is elromolhat, mindenben lehet problémás, nem kéne általánosítani. Na de részemről ennyi volt.. :DDD

(#17224) virkir válasza arcitec (#17223) üzenetére


virkir
veterán

Csakazasus mi?
Akkora hulladékokat tudnak kiadni, hogy az csuda.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#17225) sixpak válasza arcitec (#17223) üzenetére


sixpak
nagyúr

Melyik oldalon nem ajánlott kártya?
Amúgy nincs Gigabyte-om, a 3070Ti EVGA FTW ULTRA volt (ami mondjuk mindenben köröket vert bármilyen Asus-ra), a mostani 4080 meg Palit GamingPro.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#17226) Dönc válasza BRIKLY (#17212) üzenetére


Dönc
tag

Na az jó jel :) Viszont akkor lehet, hogy tényleg valami driver csinálja ezeket a szépségeket.

Az UV nálam inkább szöszmötölés végett került a képbe. Ha már van rá lehetőség akkor miért ne. Pozitív hozománya, hogy így ritkábban látom azt, hogy power limit lenne. Gyári beállítás mellett ez kb. folyamatosan virít.

Nekem igazándiból a 1060 G1 Gaminggel összehasonlítva érződik visszalépésnek ez a konstrukció, bár az nem is csavart be 200-220 Wattot az arcába.

(#17227) sixpak válasza sixpak (#17225) üzenetére


sixpak
nagyúr

Utolsó Gigabyte-om, egy 2070 Super volt, semmi gond nem volt vele...a hulladék szoftveren kívül persze, de azt töröltem már az elején, miután solid white-ra állítottam az rgb-t.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#17228) Biga123


Biga123
addikt

Nem vagyok boldog.
2023 márciusában padoztam pasztáztam a kártyát akkor ilyen eredményem volt:
Most futtattam megint egyet ellenőrzés képpen:
Elvileg minden körülmény megegyezik de ez most így elég durva , konkrétan rosszabb mint padozás előtt. Gondolom a padok (gelid) ennyi idő alatt nem mehetnek tönkre, ilyen gyorsan kiszáradt volna a TG paszta ? És ha igen akkor felmerül a kérdés mit kéne rákenni ?
De ez hogy 1 évet nem bír ki ez a vicc kategória.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#17229) Találtgyerek válasza Biga123 (#17228) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Egy év után elég elszomorító. Én MX4-et szoktam GPU-ra is tenni. Elvileg a TG is jó paszta. Ha csak újra kell pasztázni, az nem olyan vészes.

06-3o/9759I39

(#17230) Biga123 válasza Találtgyerek (#17229) üzenetére


Biga123
addikt

Gyorsba át is pasztáztam de csak valami hokkendáré paszta volt itthon , ez megoldotta, de kell keresnem valamit ami tovább bírja , nem szeretném félévente pasztázni.
Szal tippeket tapasztalatokat elfogadok. TG t nem veszek még1x az tuti.
Amúgy nem is volt kiszáradva , hanem mintha kidolgozta volna a mag szélére az anyagot, szal elég furi. Valami sűrűbb nem száradós pasztát kellene keresnem.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#17231) Találtgyerek válasza Biga123 (#17230) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Fotót nem készítettél, amikor szétszedted?

06-3o/9759I39

(#17232) Milka 78 válasza Biga123 (#17228) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kryonaut? Valaki a Raptorosba mondta, hogy fél év után off lett, de a Hydronaut az patent és könnyebb vele dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#17233) Biga123 válasza Milka 78 (#17232) üzenetére


Biga123
addikt

Szerintem hydronaut volt.
De nem is volt kiszáradva.

Találtgyerek: nope, ilyenkor idegből csinálom :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#17234) Biga123 válasza Biga123 (#17233) üzenetére


Biga123
addikt

Amúgy most találtam meg milyen paszta van most itthon : HY-510 :D
Thermal Conductivity>1.93 W/mK a TG meg elvileg 10 fölött , akkor hogyisvanez,
és 2 fok a difi a TG javára mindössze . Kiváncsi leszek ez meddig bírja.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#17235) gordonfreemN válasza Biga123 (#17234) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Arctic nem is ad meg hővezetőképességet, mert minden 4 W/mK feletti érték kamu. Vagy valami ilyesmi. Oldalukon le is írják

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17236) karmaresz válasza gordonfreemN (#17235) üzenetére


karmaresz
senior tag

Igen, ez számomra, a dolgokat csak kapisgáló laikusként is érdekes, hogy mennyire életszerűek az egyes gyártók által megadott 10 feletti W/mk értékek.

Kerestem, de nem találtam igazán komoly, gyakorlati összehasonlító teszteket, viszont összerakva a különböző adatokat, nem tűnik olyan szignifikánsnak a különbség, ha nevesebb gyártók termékeinek eredményeit vetjük össze.

Márpedig, ha jó vetettem össze, ár/cm2 tekintetében kb. ötszörös az eltérés az 1mm-es Arctic TP-3 és egy jobb Gelid pad között. :U

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#17237) Dönc válasza BRIKLY (#17212) üzenetére


Dönc
tag

Kicsit utánaolvastam a képi hibáknak amik YT-n jelentkeznek. Valószínűleg a böngésző hibája okozza, mert már 2+ éve is írtak róla különböző VGA-kkal.

Egy egész jónak tűnő megoldást is írtak a problémára:
A chrome://flags alatt a "Choose ANGLE graphics backend" flaget kell defaultról OpenGL-re állítani. Én most kapcsoltam át az imént, így nem 100%, hogy működik, de egy próbát megér, ha továbbra is tapasztalsz hasonló jelenséget. Nekem eddig jó így.

(#17238) Biga123


Biga123
addikt

Arra tud valaki megoldást mért "pislant" egyet a monitorom boot után?
Betölt a desktop , és utána fél másodpercre elmegy a kép majd vissza.

Vagy találkozott esetleg más is ezel a jelenséggel?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#17239) Glaz-dozfhut válasza Biga123 (#17238) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Szerintem a felbontás vagy képfrissítés váltás miatt. Feltételezem nem egy mezei 60Hz-es monitorod van. Legalább is ha saját felhasználásomból indulok ki. Nálam akkor csinálja, ha működésbe lép a gsync kompatibilis mód, alkalmazás teljes képernyőre váltáskor.

- Glaz-doz-fhut -

(#17240) motown5l válasza arcitec (#17223) üzenetére


motown5l
senior tag

Gigabyte rtx 3070 ti van nekem. Teljesen jó. Hűvös. Nincs baj vele.

[ Szerkesztve ]

(#17241) motown5l válasza motown5l (#17240) üzenetére


motown5l
senior tag

Gaming oc

(#17242) nuke7


nuke7
veterán

hali,
tudnátok segíteni, hogy egy palit 3060 ti-n hogy tudom kikapcsolni a ledet..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#17243) sixpak válasza nuke7 (#17242) üzenetére


sixpak
nagyúr

Thundermaster a Palit szoftver neve, ott ki tudod kapcsolni.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#17244) nuke7 válasza sixpak (#17243) üzenetére


nuke7
veterán

:R

https://youtube.com/user/nuke7

(#17245) Malfroy


Malfroy
aktív tag

a legkisebb pc zajt szeretném elérni, és a ventillátorokat a legalacsonyabb fordullaton máködtetni ezért,úgy hogy lehűtse azért még normálisan a vga-t. gtx 3070 et melyik programmal tudom beállitani ami ingyenes,egyszerű és megbizható, és hogyan kéne a curve, hőfok-százalékot beállitani neki?

(#17246) sixpak válasza Malfroy (#17245) üzenetére


sixpak
nagyúr

MSI Afterburner.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#17247) Malfroy válasza sixpak (#17246) üzenetére


Malfroy
aktív tag

többi kérdésre is tudsz választ esetleg? hogy állitsam be vele a 3070et hogy leghalkabban működjön,az a cél.

[ Szerkesztve ]

(#17248) arcitec válasza Malfroy (#17245) üzenetére


arcitec
addikt

A hűtéssel nem nagyon mókolnék. Ha alulfeszeled, azzal kevesebbet fogyaszt kevésbé is melegszik. Persze kérdés még miféle kártya, az Asus 3070ti TUF nagyon jó hűtéssel megy,
már 39 foktól nem mennek a ventik. Amint megáll a játék máris 40 fok alatt van.
Ha megy a játék autó állítja, akkor úgysem nagyon érdekes a zaj, bár a ház ventik pl nálam hangosabbak(pedig Noctuák - máig csodálkozom rajta, bár azok is csak nagy fordulaton)).
Szóval a lényeg, a kártya hűtését nem nagyon piszkálnám. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17249) nuke7 válasza sixpak (#17243) üzenetére


nuke7
veterán

neeee.... ennek futnia kell a háttérben, különben visszakapcsolódik a led :W :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#17250) sixpak válasza Malfroy (#17247) üzenetére


sixpak
nagyúr

Igen, feszeld alul a kártyát.
Nálam így ment: [link]

Youtube segítség hozzá: [link]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.