Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#17151) Találtgyerek válasza atesz0071pro (#17150) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Hát ezt mindképp pasztázni, padozni kellene.
Memóriából vegyél vissza +500-ra! Nem hoz olyan sokat a memória oc, viszont az is melegíti kicsit a kártyát. Meg azt se látni, hogy a memória mennyire meleg.

06-3o/9759I39

(#17152) atesz0071pro válasza Találtgyerek (#17151) üzenetére


atesz0071pro
tag

Vissza is vettem. Köszi a segítséget. Arról találok valamit valahol, hogy milyen vastag padokat lenne érdemes tenni rá?
Esetleg erre nincs valami ötleted?

(#17153) Glaz-dozfhut válasza atesz0071pro (#17150) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Olybá tűnik, hogy a második ventilátor meg sem mozdul rajta. A minimum és maximum értékek is nullák.

- Glaz-doz-fhut -

(#17154) sixpak válasza Glaz-dozfhut (#17153) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ja, azt néztem én is az előbb.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#17155) atesz0071pro válasza Glaz-dozfhut (#17153) üzenetére


atesz0071pro
tag

Most ránéztem progival is meg fizikailag is megy rendesen mindkét venti...:S

(#17156) atesz0071pro válasza Glaz-dozfhut (#17153) üzenetére


atesz0071pro
tag

Na. Kicsit tesztelgettem a dolgot. Van amikor valóban nem megy, van amikor igen. Ha mindkettő megy akkor kb 1300-as fordulatnál nem megy kb 65 fok felé.
A kérdésem az, hogyan tudom azt meg, hogy mondjuk a venti szar fizikálisan, vagy nem vezérli ki a vezérlője?

(#17157) gordonfreemN válasza atesz0071pro (#17156) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Megméred a tápvezetékét akkor mikor vezérlés alatt kellene lennie. Ha tudsz feszt mérni már félsiker, ugyanis akkor még mindig lehet annyira szakadt, hogy a fesz még ott lesz, de áram nem megy rajta. Áramot viszont csak a kört megszakítva és a mérőt beiktatva tudnál mérni.

De ha a másik venti megy, akkor ennek is kellene. Ha megy a másik venti és ez nem... olyankor pöccintsd meg irányba a ventit. Ha elindul akkor mechanikai baja van = szorul

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17158) atesz0071pro válasza gordonfreemN (#17157) üzenetére


atesz0071pro
tag

Szia,

nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Időközben kivettem és a második venti nehezen forog, csapágyas. Rendeltem belevalót, akkor ki lesz cserélve meg újra is fogom padozni/pasztázni. Remélem így rendben lesz.

(#17159) musicproo


musicproo
tag

Van valakinek infója arról, hogy a frissebb GDDR6X memóriával szerelt 3060Ti-ket is érinti a VRAM-ok melegedésének problémája?
3080, 3090-nél anno ez téma volt.

ASUS TUF Gaming RTX 3060 Ti OC Edition 8GB GDDR6X-ról lenne szó konkrétan

(#17160) negasonic válasza atesz0071pro (#17150) üzenetére


negasonic
tag

mindenféleképpen ajánlott újra kenni, takarítani, átnézni a padokat.

(#17161) negasonic válasza negasonic (#17160) üzenetére


negasonic
tag

ja most látom, többen már írták, bocsi!

(#17162) karmaresz


karmaresz
senior tag

Sziasztok!

Nemrég beszereztem egy PNY RTX 3070 XLR8 Triple fan kártyát, ami egy 6600XT-t váltana. Nem feltétlen a teljesítmény növelése miatt, hanem mert az AMD-vel van néhány kompatibilitási problémám, de mivel a keretbe belefért, így úgy voltam, nem árt egy kis plusz kraft sem és klasszul undervoltolva majd lesz egy csendes gépem.

Gép: Asrock B550M Steel Legend, AMD 5700X, 32Gbyte DDR4 RAM, EVGA 650 Gold Plus táp, BeQuiet Pure Base 500 ház és 5 darab venti.

Beüzemelve a kártyát azt láttam, hogy a gyári értékeken elég durva hőmérsékleteket produkál. Heaven teszt alatt (83-86C GPU Temp és 104-108C hotspot temp) és persze 100%-on pörög a venti nyitott oldalfal mellett.

Megnézve pár videót, és megcsinálva egy alap UV-t, most az alábbi eredményeim vannak 800mV/1770Mhz és +1000MHz vram mellett szintén nyitott oldalfallal:


A teljesítménye nekem megfelelő lenne, de még mindig magasnak tűnik a hőmérséklet. Van esetleg egy optimálisabb fan curve, ami halkabb működést eredményezne?
Javasolt az újrapasztázás/padozás? Ha igen, annak mi az reális ára?

Külön zavar, hogy nyugalmi állapotban is 40-42W-ot fogyaszt a GPU. Ennek mi lehet az oka?

Kaptam hozzá pár hét garanciát, így ha a mostani állapotban nem javasolt a kártya, inkább visszaküldeném.

Köszi előre is a tanácsokat. :R

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#17163) karmaresz válasza karmaresz (#17162) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ez pedig felrakott oldalpanellel, gyári beállításokon:

107C hotspot és süvít mint egy sugárhajtómű.
A drivert DDU után telepítettem.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#17164) Biga123 válasza karmaresz (#17162) üzenetére


Biga123
addikt

Az UV s eredményed szvsz rendben van .ha nem süvít közben üveghangon akkor szerintem megtartható. Esetleg mehetsz még leltebb fesszel ha bírja .
Itt az én 3070 TUF eredményem, szintén 3 ventis , elég jó hűtéssel.
Idle nekem 25-30 W ot kajál.

szerk: a gyári beállítást meg el kell felejteni, mindenkinek túlfeszeli alapból.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#17165) Milka 78 válasza karmaresz (#17163) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Újra kell padozni/pasztáznia kártyát, van pár koma aki ezzel foglalkozik a PH-n.
Reális ára annyi amennyit írnak, de ha te külön kinyomozod hogy mi kell hozzá, megveszed a padokat/pasztát sem jössz ki sokkal olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#17166) pendre54 válasza karmaresz (#17162) üzenetére


pendre54
addikt

"Külön zavar, hogy nyugalmi állapotban is 40-42W-ot fogyaszt a GPU. Ennek mi lehet az oka?"
Hát ez úgy tényleg indokolatlanul soknak tűnik. Az enyém ugyan csak egy gyárilag OC-zett, Asus TUF 3060Ti, és nálam így alakult a fogyasztás, ma déltől, ezen hozzászólásig úgy, csak netezés, és You Tube videókat néztem. Még a 9 Wattot se érte el.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17167) Biga123 válasza pendre54 (#17166) üzenetére


Biga123
addikt

Zavart érzek az erőben. :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#17168) Remington válasza Biga123 (#17167) üzenetére


Remington
őstag

Az az aktuális. Jobb szélső az átlagfogyasztása az időszakban.

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#17169) gordonfreemN válasza Remington (#17168) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Bár nem értem hogyan lehet olyan alacsony. Nálam is 3060ti csak FE. 23W az átlag netezés közben gyári beállításokkal

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17170) CJ4567 válasza gordonfreemN (#17169) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam a 3070, és a 3080 is 20-25w körül volt alapjáraton, két monitorral. Csak amíg a 3070 40W-ra ugrott fel egy pillanatra, a 3080 simán felugrik 100W-ra egy-egy pillanatig :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#17171) Biga123 válasza Remington (#17168) üzenetére


Biga123
addikt

karmaresz -nél 4-6 perces mérésről beszélünk és annak az átlagáról.
pendre54 nél meg hosszabb táv volt.
Szal almát az almához. De így ebben a formában semmi értelme.
De az első mérésében látszik h nem vette vissza az órajelet a gpu, és azért 40 W, a másodiknál már igen és be is esett 20W ra . A pillanatnyi fogyasztás.

Amúgy meg baromira azt kellene nézni mi tekeri a vgat ez mindenkinél más lehet.
Mert ha teszem azt meg van nyitva egy böngésző és abban valami használja a vga t akkor mindjárt magasabb lehet a fogyi, vagy elég egy animált desktop wallpaper , vagy bármi.
De idle simán oké lehet a 40W ha olyan pillanatot fogsz ki .

karmaresz: Ezt figyeld inkább h alapjáraton visszaveszi e a feszt/frekvenciát, ha igen, nincs gond.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#17172) Raymond válasza CJ4567 (#17170) üzenetére


Raymond
félisten

A 4090 szinten idle 22-25W nalam.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17173) karmaresz válasza Biga123 (#17171) üzenetére


karmaresz
senior tag

Biga123, Milka 78, pendre54 és a többiek, köszönöm, hogy megtiszteltetek a válaszotokkal. :R

Az alaphelyzeti fogyasztásra megtaláltam a megoldást. Több YT videóban is zárolták az adott mV-ot "L" gombbal és a sárga függőleges csík jelöli a curve editorban. Az látszik, hogy az elsőnél mikor a videó szerint csináltam, magas maradt a feszültség és a fogyasztás, a második esetben, mikor nem lockoltam, pedig visszament 20-22W-ra.

Az este még teszteltem a kártyát és úgy látom, hogy sajnos gyári értékek alá kell mennem, hogy 800 mV-on stabil legyen. Mivel a kártyát hibátlannak, szinte új állapotúnak hirdették, így azt gondolom, kicsit csalódást keltő az eredmény.

Nem azért mert nem lehet jobban undervoltolni jobban -azt elfogadom, hogy a szilícium lottón nem lett ötösöm-, hanem mert oldallapot feltéve undervoltolva 825/1785-re, 2 db 120-as és 3 db 140-es házventi mellett is olyan hőmérsékleti értékeket és hangot produkál FURMARK alatt, amiket gyári értékeken sem lenne szabad hoznia.

Így aztán sajnos megy vissza a eladóhoz. :(

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#17174) pendre54 válasza gordonfreemN (#17169) üzenetére


pendre54
addikt

A kérdésedre a válasz benne van a kérdésedben, azaz "23W az átlag netezés közben gyári beállításokkal ".
Én az MSI AB használom már a tatárjárás óta a VGA alulfeszelésre, azon is 5 profilt létrehozva, és soha nem a gyári beállítást, ami túlfeszel. Az alapértelmezett az 1.-es profil, ami így néz ki:

Tehát 0,825 V-hoz, 1755 Mhz rendelve, a memória órajel, + 500. Ezzel tudom elérni azt, hogy amit a HWinfo-s kép is mutatott, hogy kb. 5 óra folyamatos géphasználat(csak netezés + pár You Tube videó) mellett, az átlagfogyasztás bőven a 10 Watt alatt marad, és ahogy szintén a HWinfo-s képen is látszik, a 3 db venti meg se mozdult ez idő alatt, mert kellően hűvös a kártya.
Még azt is hozzátenném egyébként, hogy ez az 1.-es profillal játszani is bőven tudok(1440-en) bizonyos játékokkal, mert pl. a PUBG-ot ezzel használom, és ott átlagban, messze nem Low beállításokkal, megvan a 150-160 körüli fps. A 0.1 fps szám már nem annyira mutat jól, de abban a jelenlegi procim a ludas alapvetően.
A VGA igényesebb játékoknál, mint pl. Cyberpunk 2077, BF 2042, stb. ott ez a maximum, azaz 0.925V/1980 MHz:

Ezzel a profillal is, bőven a kártya 220 Watt-os max fogyasztása alatt tudom tartani a tényleges fogyasztást, ami úgy kb. 180-190 Watt szokott lenni.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17175) gordonfreemN válasza pendre54 (#17174) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Undervoltolt állapotban sem hozza ezt, mert nálam 875/1920 esetén is 23W, de nem is ez a lényeg, hanem hogy az undervolt alatt te csak a legfelső/legutolsó értéktől módosítod felfele, vagy alatta is lejjebb húzod a görbét, amikor nem maxon pörög a GPU? Mert azt is lehet persze és akkor már teljesen más a végeredmény!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17176) pendre54 válasza gordonfreemN (#17175) üzenetére


pendre54
addikt

Én konkrétan úgy szoktam csinálni, hogy a curve editor jobb felső sarkában ott az "OC Scanner" gomb, és a VGA gyári állapotában rányomok. Miután lefut, ami kb. olyan szűk fél óra, utána kezdem el a profilok létrehozását.
Semmi extra mókolást nem csinálok, pl. a 0,825-ös V értéknél, az OC Scanner által létrehozott görbén, a freki értéket feljebb viszem olyan +165- +195 értékkel, ezen ponton utána, a görbe jobbra eső részét vízszintesbe rakom, van róla leírás, hogy miként kell, majd elmentem, és megyek egy következő profilt elkészíteni.
A kiválasztott ponttól balra eső részt, általában nem szoktam piszkálni, marad úgy, ahogy az OC Scanner-es vizsgálat hagyta, ha esetleg nagyon cikkcakkosra sikerült akkor valamit
igazítok rajta, de a lényeg, a VGA, a beállított profilon fusson max terhelésnél is.
Ha meg nincs akkora igénybevételre szükség, a kártya úgyis kisebb frekiken fut majd, és ezzel együtt kisebb feszültséggel beéri.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17177) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Adott egy GeForce RTX 3070 GAMING OC 8G. 3 éves,lejárt a garancia, eljött az idő egy alapos takarításra,pasztázásra, de ha már szétszedném, akkor GAP padokat is cserélnék. Aki cserélt már, meg tudja mondani,hogy milyen vastagságúak vannak benne? Bocsi ha már volt róla szó. :B

(#17178) miqlas válasza BRIKLY (#17177) üzenetére


miqlas
őstag

Gyártónként változó! A gyártót nem nevezted meg! :R

42

(#17179) BRIKLY válasza miqlas (#17178) üzenetére


BRIKLY
veterán

Elnézést, lemaradt. GIGABYTE.

(#17180) virkir válasza BRIKLY (#17179) üzenetére


virkir
veterán

Ha megtalálod a pontos típust akkor itt találsz vastagságot.
Minden másra ott a tecső.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#17181) miqlas válasza virkir (#17180) üzenetére


miqlas
őstag

... én is ezt javasoltam volna :)

42

(#17182) BRIKLY válasza virkir (#17180) üzenetére


BRIKLY
veterán

Itt nem látom az enyémet [link]

Tecső nem tudom micsoda :B

(#17183) BRIKLY válasza BRIKLY (#17182) üzenetére


BRIKLY
veterán

Illetve kérdés az is,hogy ezt a példányt milyen minőségő PAD-el szerelték? Bár gondolom akármilyen is, 3 év után akkor is érdemes cserélni.
Nem akarom megbontani a kártyát,amíg nincsenek infóim.

(#17184) virkir válasza BRIKLY (#17182) üzenetére


virkir
veterán

Khm...
:D
Nem néztem végig nem tudom mutatja-e a vastagságot.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#17185) BRIKLY válasza virkir (#17184) üzenetére


BRIKLY
veterán

Közben már én is rá talaltam erre a videóra. leírásban megvan,hogy VRAM 0.5mm, VRM 1mm.
Már csak megfelelő minőséget kell találnom,és jöhet is a műtét. :)

(#17186) miqlas válasza BRIKLY (#17185) üzenetére


miqlas
őstag

A Gelig igen jó márka és martincpt kollégának van is! Én is tõle vásároltam, ahogy páran még itt a topikban! :R

42

(#17187) BRIKLY válasza miqlas (#17186) üzenetére


BRIKLY
veterán

Köszi! Pasztából Noctua NT-H1 van itthon. az megfelel hozzá?

(#17188) miqlas válasza BRIKLY (#17187) üzenetére


miqlas
őstag

Én Arctic MX-4-et raktam az enyémre, ha enny vagy jobb a hõvezetõ képessége, akkor jó lesz rá!

42

(#17189) BRIKLY válasza miqlas (#17188) üzenetére


BRIKLY
veterán

[link]
Eszerint még jobb is,ha jól látom.

(#17190) Biga123 válasza BRIKLY (#17187) üzenetére


Biga123
addikt

+1 az mx 4 re ár érték arányban még mindig verhetetlen. (persze vannak jobbak is csak drágábban)
Noctua NT-H1 3.9 W/(mk)
MX4 8.5 W/(mK)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#17191) Biga123 válasza Biga123 (#17190) üzenetére


Biga123
addikt

Baromi érdekes ez a dolog, se az arctic se a noctua oldalán nem találom az értéket.
Arctic:
"ARCTIC made a conscious decision not to specify any values for the thermal conductivity of its thermal paste and thermal pads, because many manufacturers invent, artificially inflate or embellish this value. Thermal paste has a thermal conductivity of 1 to 4 W/mK. Values outside of this range, such as 12.5 W/mK, are at odds with the truth.
Many competitors quote values above 4 W/mK to suggest better performance. This often leads to false expectations and dissatisfied users.
ARCTIC offers its customers innovative thermal interface materials at the best possible price-performance ratio instead of relying on manipulated performance data."

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#17192) miqlas válasza BRIKLY (#17189) üzenetére


miqlas
őstag

Ezt az értéket kerestem, így már egyértelmûen igen! :R

42

(#17193) BRIKLY válasza Biga123 (#17190) üzenetére


BRIKLY
veterán

"the Noctua NT-H1 has a thermal conductivity of 8.9 W/mK, while the ARCTIC MX-4 has a thermal conductivity of 8.5 W/mK."

Akkor most kérdés,melyik érték a valós. Látom,hogy nem rossz az ára, de Noctuat nem kellene megvenné,mert van itthon. Persze ha tényleg szar,akkor veszek mást.

(#17194) Biga123 válasza BRIKLY (#17193) üzenetére


Biga123
addikt

Nem hinném h rossz a noctua paszta.
Csak furcsa h a saját hivatalos oldalán nincs fenn az érték egyiknél se .
Nyugodtan rákenheted , ha melegszik nem tart semeddig átpasztázni , már gyakorlott leszel ;)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#17195) BRIKLY válasza Biga123 (#17194) üzenetére


BRIKLY
veterán

Persze,tudom hogy nem nagy ügy,csak úgy voltam vele,hogy mielőtt szét szedném,legyen meg hozzá a jó PAP, és paszta. Sok kártyát pasztáztam már,de csak ilyen RX 470,480 meg ilyenek, az játék kártya ehhez képest.

(#17196) CJ4567 válasza BRIKLY (#17189) üzenetére


CJ4567
veterán

Lehet, hogy ezzel egyedül vagyok itt, de nálam az MX4 GPU-n gyorsan degradálódott, egy év után már lehetett cserélni, szinte egyik napról a másikra hirtelen romlani kezdtek a hőfokok. Lehet, hogy csak kifogtam egy rossz tubust, nem tudom :) Most a 3080 a PA120-hoz adott TF7-el lett kenve, majd kiderül, hogy ez jobb-e.
Ismerősömtől vettem a kártyát, ő márciusban pasztázta újra MX4-el, novemberben vettem tőle, már 20 fok különbség volt a hotspot és a GPU között :(

No Sana No Life

(#17197) miqlas válasza CJ4567 (#17196) üzenetére


miqlas
őstag

... nem az MX-5 volt véletlenül?

42

(#17198) BRIKLY válasza CJ4567 (#17196) üzenetére


BRIKLY
veterán

Haverom RX480-át a Noctua-val pasztáztam 2 év után szét szedtem neki kitakarítani,még nem volt megszáradva. Persze más kategória a 2 kártya az tény. Megmondom őszintén már évek óta ezt a pasztát használom procihoz is (a húzott i7 2600K-n is ez van 2 éve kb),nekem bevált. Igaz nincs sok összehasonlítási alapom. Annyi biztos,hogy az olcsó fehérhez képest ég és föld. :D

[ Szerkesztve ]

(#17199) CJ4567 válasza miqlas (#17197) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem, MX4.

Brikly: Volt 1070 Strix-em, azon 1 évet bírt az MX4, meg volt száradva olyan szinten, hogy láttad a paszta alatt a GPU-n a feliratokat.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#17200) Biga123 válasza CJ4567 (#17199) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem TG Kryonaut száradt ki kb fél év alatt gpun és cpun is .
Most TG Hydronaut van kenve , mindenhova. De volt procicserém , és annyira tapad h kiszedte a socket -ból a procit , hiába melegítettem fel előtte. Viszont sokkal jobban kenhető.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.