Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) ÁdiBá válasza csibuka85 (#8947) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Csúnya lenne ha nem lenne gyorsab az uj AMD mint a jelenlegi 980GTX. Mivel hogy ezek a kártyák előállítása olcsó pofátlanul csökkenteni tud az nvidia a 980 árán és lásd marad slágerkártya. A GM200 majd lerendezi a radeont.

ÁdiBá

(#8952) t72killer válasza ÁdiBá (#8951) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm, lehet ünnepekre ki kéne ugranom a 970-ből és januárban kis befektetéssel 980 :F . Csak semmi humorom hónapokig igp-n tengődni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8953) Anubris válasza csibuka85 (#8947) üzenetére


Anubris
őstag

Teljesen természetes lenne, ha ennyivel többet tudna, amúgy ha megnézzük kb 22-25 fps növekedés volt a 780-980 között is, itt is annyit tesz a 290x-re az új. Persze ha ez mégse a 390X modell hanem valami más akkor lenne igazán szép.
De azt továbbra sem tudjuk, hogy oc-ban majd hogyan teljesít, mert pl a gtx 970 itt 1182 átlag mhz-n van, a Ti is nagyon alacsony 980 mhz, azért a jobb modelleket sokkal jobban meglehet húzni ennél.

t72killer: Szerintem a 970 ára nem fog lényegesen esni a 390x megjelenésével, én csak akkor adnám el mikor már egyből veszed az újat, de ha február előtt nem jelenik meg, akkor a 980 ára marad ilyen magas pár hónapig.

[ Szerkesztve ]

(#8954) t72killer válasza Anubris (#8953) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Belemered a kristálygömbbe és lát:

Jogos a tuningkérdés, ehhez képest a 970-ben még kb 25% simán van, ami a 60FPS környékét/380x(?) - 10% magasságát célozza, ami teljesen korrekt a közép-felső státuszhoz. Igazad lehet, h nem lesz itt semmiféle nagy árzuhanás, főleg, hogy a nagyradeonért is tuti elkérnek majd 150+kFt-ot, lévén az AMD nem a vöröskereszt üzletága. A kistesók meg arányosan nyesve lesznek, max egy 1-az-1-ben versenytársat fog kapni a 970, olyat, ami a mai 290x teljesítményét hozza 180W körüli fogyival. Árban a nyesett variáns lehet, hogy 80-90 körül kapható lesz, viszont se Physix, se Vision, se rendes driverek...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8955) vaakuum válasza csibuka85 (#8944) üzenetére


vaakuum
addikt

Nekem formára tetszik.
+ 3 venti,
+ kellően nagy felület a hátlapon a szellőzésre,
- a bordákon a levegő nem tud a hátlap felé áramolni, mert függőlegesek.
- a mini portok,

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8956) t72killer válasza vaakuum (#8955) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tomm, én a normál portokat favorizálom, valahogy midig ott a kisördög, hogy a mini valamilyen formában vissza van fogva (ez DP-nél tudtommal nem igaz - vagy mégis :F ).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8957) vaakuum válasza t72killer (#8956) üzenetére


vaakuum
addikt

Azt azért írtam én is mínusz jellel, mert szerintem negatívum. Minimum új kábelt kell venni hozzá, mert egy átalakító újabb kontakthiba és zavarforrás.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8958) Sondi1986 válasza t72killer (#8950) üzenetére


Sondi1986
addikt

Ha igazak a tesztek akkor a 4096shader és a HBM memóriának köszönhető. Itt az a kérdés hogy az AMD felhagy a GCN architektúrával, és hoz valami újat úgy mint az nv.
Vagy pusztán a HBM memória és a 20nm erejében bízhatnak.
AMD mindig olcsóbban adta eddig a kártyáit, mint a vele egy erős nv.
De a mostani tesztekben nehéz dolga lesz mivel az ubisoftos játékok mind nv pártiak.

Különben a gyártók megint kezdenek elszállni mag méretben, viszont a fogyasztás mérséklődik ennek ellenére.

[ Szerkesztve ]

(#8959) blu79


blu79
addikt

sziasztok, valaki próbálta a DSR -t játékok alatt, hogy milyen?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#8960) t72killer válasza blu79 (#8959) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Diablo3 alatt próbálgattam, őszintén nem vettem észre fejlődést se 2x se 4x-es faktorral. Otthonról felteszem majd a screenshotokat.

#8958: végülis a magméret engem nem zavar, ha nem egy kazán a kari. Nagyobb kontaktfelületen ráadásul könnyebb hűteni:R. Amúgy az ubi még csak hagyján, a witcher3 pl egyenesen Nvidia-specifikus effektekkel jön:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8961) daveoff válasza hszilard666 (#8935) üzenetére


daveoff
veterán

Parancsolj! :R
1080p maximum részletesség, az élsimítás csak 4xMSAA, a 8x-et nem volt szívem rátolni, feleslegesen zabálja az FPS-t, látványban meg nem hoz szinte semmit, értelmetlen. Így sincs meg az avg 60fps, de gyönyörű a játék, és teljesen játszhatóan fut.
10 perces Fraps FPS benchmark:
2014-11-27 12:16:37 - crysis3
Frames: 34249 - Time: 600000ms - Avg: 57.082 - Min: 39 - Max: 125
Csináltam videót is mérés közben.
Beállítások:

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8962) Anubris válasza daveoff (#8961) üzenetére


Anubris
őstag

Neked mi a véleményed, vagy rendszerint milyen beállításokat szoktál alkalmazni. Elsősorban a Antialiasing, Anisotropic filtering, Ambient occlusionra gondolnék. Mik azok az értékek amik még FHD-ban szemmel láthatólag javítanak a grafikán.
Minden ki maxolni azért sem szeretek én ezekből mert 10-20 fokot is tudnak dobni a vga-n, meg persze hangosabb is lesz a venti.

(#8963) daveoff válasza Anubris (#8962) üzenetére


daveoff
veterán

Megmondom neked őszintén, én nem nagyon szoktam keresgélni a beállításokat, egyedül az élsimítással szoktam variálni. A beállításokat általában mindig felrakom a maximumra, élsimítás nélkül ezek a kártyák úgyis röhögve elvisznek mindent 60+ fps-el FHD-ban. Az élsimítást meg ki kell tesztelni, hogy melyik nyújtja a legszebb látványt, és melyik ad kellő sebességet, ez minden játéknál más. Sokszor csak FXAA-t, vagy SMAA-t használok, ezek gyorsak, és nem sokkal rosszabbak, mint az MSAA. A lényeg, hogy én megpróbálom mindig úgy belőni az adott játékot, hogy lehetőleg a min fps 60 felett legyen, tehát ne legyenek beakadások, nagy fps droppok, de egyébként 50fps körüli átlaggal is simán jók a játékok, főleg a singleplayer.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8964) Asbee


Asbee
veterán

970 Strix a gépben. 120 fps felett, nagyon enyhe coil whine, amúgy semmi. Fólián egy buborék nem volt, bár nem aqua meg ipon, szóval, nem vissza küldött kari.
Csak 67%-os asic, meglátjuk este tuningban mit tud. :)

[ Szerkesztve ]

(#8965) #35434496 válasza Asbee (#8964) üzenetére


#35434496
törölt tag

Örülök, hogy egy jó darabot sikerült kifognod. Grat hozzá! :C

(#8966) rambustibi válasza Asbee (#8964) üzenetére


rambustibi
őstag

Iponnál vásároltam a strix 970-et, és csendesen teszi a dolgát. Hibátlan csomagolásban, új kártyát vettem át, nem értem mi ez az általánosítás a boltokkal?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#8967) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Nekem az MSI 980 gtx gaming is cicereg bár nem vészes csak közel hajolva lehet hallani.

(#8968) ingalls válasza Asbee (#8964) üzenetére


ingalls
senior tag

Asbee, Neked a fólia alatt azért van néhány nagyon apró pötty? Én visszavittem a Strix-emet, és becseréltettem egy olyanra, amit helyben kinyitott nekem a csávó,és az már bontatlannak látszott.
Majd holnap kiderül, hangos-e!

(#8969) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Valaki játszik FarCry4 el egy GTX970/980 alatt közben úgy hogy fut a HWINFO?
Nálam az előző verziószámú HWinfo-t használtam így, és olyan jelenséget okozott játék közben (FC4), hogy droppolta az FPS.
Lepörgött 30fpsre majd vissza 50-60, menüben is pörgette az FPS pár másodpercenként.
Valaki tapasztalat ilyet?
Onnan tudom hogy a HwInfo volt a ludas mert letöröltem és jó lett.

ÁdiBá

(#8970) HSM válasza ÁdiBá (#8969) üzenetére


HSM
félisten

Akkor csinál ilyet, ha valamelyik szenzor szarul megoldott a gépen, és míg olvassa ki beakasztja a gépet. Általában az EC controllerek szoktak ioyenek lenni. Letiltod, ne monitorra és meg is javul.

(#8971) ÁdiBá válasza HSM (#8970) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Köszi. Kipróbálom.
Tényleg, igazad volt. Ki is írta a Hwinfo hogy valami ASUS EC nagyon nem oké és kapcsoljam ki.
Bár eddig jó volt, nem tudom most mi a gondja vele. Lehet a lap bios csere miatt gondolja ezt most.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#8972) FaTHI


FaTHI
őstag

Most látom Afterburnerben lehet feszültséget is növelni 970alatt. Érdemes ezzel foglalkozni? Nem akarom szétgyilkolni a karit.

[ Szerkesztve ]

(#8973) daveoff válasza FaTHI (#8972) üzenetére


daveoff
veterán

Ezeknél a kártyáknál szoftveresen nem működik a fesz. állítás, úgyhogy tök mindegy mit állítasz be, úgysem fogja emelni.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8974) Televan74 válasza daveoff (#8973) üzenetére


Televan74
nagyúr

Tehát amennyit bír alap feszen, ott a vége az oc-nak? :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8975) shteer válasza csibuka85 (#8944) üzenetére


shteer
titán

Mekkora dög :Y
Megnézném a mini giga 970 mellett :)

..szerintem jónak tűnik

(#8976) #35434496


#35434496
törölt tag

(#8977) daveoff válasza Televan74 (#8974) üzenetére


daveoff
veterán

Pontosan! :K Vagy keresel hozzá moddolt biost...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8978) rambustibi válasza shteer (#8975) üzenetére


rambustibi
őstag

gtx760mini oc vs gtx strix 970 :)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#8979) Asbee válasza rambustibi (#8966) üzenetére


Asbee
veterán

Ki általánosít? Nyílván ahol. Legtöbbet veszik és viszik vissza ott nagyobb az esély arra, hogy visszavitt példányt kap az ember. :U

(#8980) SyMbioTe

Sziasztok!

Ez a Zotac GTX 970 jó kártya? Mennyire megbízható márka, hűtése milyen stb..?
Az a ~95.000 Ft-os ár nagyon csábító. Vagy inkább jobban megérné egy Asus, Giga vagy MSI?
Előre is köszi :)

Üdv. :R

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#8981) rambustibi válasza Asbee (#8979) üzenetére


rambustibi
őstag

Ebből gondoltam az általánosítást:
"Fólián egy buborék nem volt, bár nem aqua meg ipon, szóval, nem vissza küldött kari."
:K

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#8982) rambustibi


rambustibi
őstag

Igaz, én minden Ipon vásárlásomnál egyenként kibontom és ellenőrzöm a megvásárolt termékeket, mondjuk ki is van írva több helyen, ahol kiadják az árut, hogy ellenőrizd le a terméket, mert távozás után reklamációt nem fogadnak el.
Minden alkalommal tüzetesen átnéztem a dolgaimat, segítőkészek a kiszolgáló alkalmazottak is. Ha esetleg nem gyári, nem új terméket akarnának adni, egyből ott a helyszínen kiderül, bár ilyenre még nem volt példa!!!

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#8983) blu79


blu79
addikt

szerintem egy visszavitt kártyán , vagy más hardveren, aki jobban megnézi a dobozt meg a hardvert az egyből észreveszi hogy valami nem stimmel és a cucc nem új, pl egy már valakinek odaadott kártyán a dobozt ha 2x 3x kinyitják azt már észre lehet venni,...apró karcok dobozon... kártyán lenyomatok ...stb.... nem tudják ugy eltüntetni a nyomokat hogy teljesen újnak mutasson, én is kíváncsi vagyok vajon mi lesz a már visszavitt karikkal :U

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#8984) katt777 válasza Gyula84 (#8885) üzenetére


katt777
félisten

Nem talált! :P Már ma megtették. Most 98k helyett 95k, tehát még mindig +1000Ft "kedvezménnyel". :((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8985) vbbb válasza Mate (#8928) üzenetére


vbbb
őstag

GALAX GeForce GTX 970 EX OC "Black Edition" 4096MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card

Ez mondjuk? Nem HOF, de azért Black Edition és Galax, na meg árban is még ott van.

(#8986) katt777 válasza vbbb (#8985) üzenetére


katt777
félisten

Volt 1x Galaxy kártyám (88001GT). Teljesen rendben volt, azt leszámítva, hogy ahány monitort rákötöttem, pár nap után mind elkezdett csíkozni, így egyiket sem vihettem garba. Végül ment a Galaxy, meg eladhattam a monitoromat, mert alig láthatóan bár, de úgy maradt. +1x nem próbálnám ki egyetlen terméküket sem. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8987) blu79


blu79
addikt

970 -es kártyával próbálta valaki a gta 4-et? nekem elindul , de a legkissebb grafikai beállítással és nem engedi , hogy állítsak a grafikán, olyan mintha nem lenne videókari a gépbe, még annál rosszabb, bár kiirja pirosan hogy van 3gb videómemória,

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#8988) Televan74 válasza blu79 (#8987) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szerintem csak a GPU -t detektálja rosszul.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8989) blu79 válasza Televan74 (#8988) üzenetére


blu79
addikt

Erre gondoltam én is vagy driver, mert más játékok tökéletesen futnak

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#8990) bombibmw


bombibmw
veterán

Faxa,vége a kuponakciónak. :W
Jól elhúztam a vásárlást.
Na mindegy,majd jövőhéten.
Msi, vagy Giga?
Most levitték megint a Giga árát,de gondolom jövőhétig úgyis változik még.
Csak azt nem tudom,hogy az Msi-t miért nem tudják levinni.

(#8991) hszilard666 válasza daveoff (#8961) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszönöm Uram! :R :R :R
Sajnos nem igazán előzöm meg az eredményed:
2014-11-27 18:51:50 - Crysis3
Frames: 51501 - Time: 743486ms - Avg: 69.270 - Min: 34 - Max: 104

Nem lehet hogy azért lett jobb nálad a min és a max fps mert ultracombos ramjaid vannak? vagy lehet hogy az új szériának jobbak a driverei?
Milyen órajeleken megy a 970 ed? :D
Én ezt 1250mhz el hoztam össze :DDD

Mod:
Kiderült hogy a crysis utálja az instabil procituningot, 2x fagytam a teszt előtt, emelnem kellett a feszt a 4.8ghz hez! :O pedig 2 órás prime 95 öt röhögve bírta :U

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#8992) ÁdiBá válasza hszilard666 (#8991) üzenetére


ÁdiBá
addikt

GTX980 van neki.

ÁdiBá

(#8993) hszilard666 válasza ÁdiBá (#8992) üzenetére


hszilard666
veterán

Arra gondoltam csak elírtam! :DDD Fáradok mán'

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#8994) Anubris válasza bombibmw (#8990) üzenetére


Anubris
őstag

Én MSI-t venném a helyedben, meg amúgy is most már csak piros fekete jöhet szóba. :)

(#8995) Mate válasza vbbb (#8985) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem szimpatikus, bár innen még nincs vele tapasztalat.

(#8996) FaTHI válasza bombibmw (#8990) üzenetére


FaTHI
őstag

Nekem ma jött a WF3 as Giga 970-es, ciripelés szinte nulla, boost 1329en, és 63-fok a max. Jó kis kari, ajánlott vétel.

[ Szerkesztve ]

(#8997) h1mpi válasza FaTHI (#8996) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Pedig pont ez a vga, amit nem érdemes a G1 ára miatt megvenni....

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#8998) daveoff válasza hszilard666 (#8991) üzenetére


daveoff
veterán

Nálad sokkal jobb az avg fps, ez hogy? Ugyanolyan beállításokkal mérted? Egyébként a min fps simán lehet a memóriák miatt! :K

Neked mennyi fesz.-el visz a 3770k a 4,8GHz-et?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8999) bombibmw válasza Anubris (#8994) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez igaz és nekem is jobban tetszik az Msi,de a Giga sokkal olcsóbb.
Így is inkább Msi? :)

FaTHI:
Én 980-at veszek. :)

[ Szerkesztve ]

(#9000) brumi1024 válasza bombibmw (#8999) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha jobban tetszik az MSI akkor vedd azt. A Giga valamivel hangosabb (a félpasszív mód hiánya miatt), de a hűtése jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.